Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Anyaghasználatban, kidolgozásban messze felettük van!
Például a felhasznált rézvezetékek 6N tisztaságúak, ami nem jellemző az általad említett márkákra.
Ez egy nagyon komoly high-end termék.


Nem lennék ebben olyan biztos

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »



A tapasztaltabb Urakat kérdeném, hogy itt a fórumon is hirdetett Denon AH-D7000-es fejhallgató hasonló árú árú bár már korosodó AKG és Sennheiser fülesekkel felveszi a versenyt?


 
Anyaghasználatban, kidolgozásban messze felettük van!
Például a felhasznált rézvezetékek 6N tisztaságúak, ami nem jellemző az általad említett márkákra.
Ez egy nagyon komoly high-end termék.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Acus »

A tapasztaltabb Urakat kérdeném, hogy itt a fórumon is hirdetett Denon AH-D7000-es fejhallgató hasonló árú árú bár már korosodó AKG és Sennheiser fülesekkel felveszi a versenyt?

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »



Olvasd el azt a véleményt amit linkeltem. A DT 990 Pro a magasai miatt nem tetszett, az Editionban pedig a linkelt vélemény szerint még élesebb a magas, ezért.


 
 
Nekem nem voltak minőségi forrásról ilyen gondjaim. Holnap lehet, hogy behozatok egy DT 99 Pro-t és akkor össze lehet hasonlítani a kettőt.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
hurricanes
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2011.11.08., kedd 17:45
Értékelés: 6

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: hurricanes »



Olvasd el azt a véleményt amit linkeltem. A DT 990 Pro a magasai miatt nem tetszett, az Editionban pedig a linkelt vélemény szerint még élesebb a magas, ezért.


 
Bocs, hogy a csapos közbeszól... Örülök, hogy megbeszélitek a Beyerrel kapcsolatos véleményeteket. Akkor részemről ez a modell kizárva. Valami nyugodtabbat szeretnék.Szép basszussal,középpel, de semmiképpen nem éles magassal.
Ennek szellemében várom a további véleményeket. Köszi

Avatar
krichd1
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.06.12., kedd 14:23
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: krichd1 »



Miért? Az Edition 1,5x annyiba kerül, annyival jobb is. Bár nekem sem tetszett annyira a 990Edition, megváltam tőle.


 
Olvasd el azt a véleményt amit linkeltem. A DT 990 Pro a magasai miatt nem tetszett, az Editionban pedig a linkelt vélemény szerint még élesebb a magas, ezért.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »



Az Edition változatot inkább el sem képzelem milyen lehet ezekből..


Miért? Az Edition 1,5x annyiba kerül, annyival jobb is. Bár nekem sem tetszett annyira a 990Edition, megváltam tőle.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
krichd1
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.06.12., kedd 14:23
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: krichd1 »

A Pro változatban több a mély, populárisabb, színezősebb V karakterű hang. Nem feltétlenül gagyibb, inkább ízlés kérdése, kinek melyik tetszik. DT 770 & DT 990 Pro 250ohm-os változathoz volt már "szerencsém". Nekem egyiknek sem tetszett a hangja, a DT 990 Pro-t 5 másodpercig tudtam elviselni a DT 770 Pro-t kicsit tovább. Mindkettőben rettenetesen sok volt a magas hang, nálam mindkettő hallgathatatlan kategória. Az Edition változatot inkább el sem képzelem milyen lehet ezekből..

Avatar
hurricanes
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2011.11.08., kedd 17:45
Értékelés: 6

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: hurricanes »



http://webshop.blues...pro-fejhallgato
Éppen most kezdtem ezekkel foglalkozni, szóval nem látom még át pontosan mi a különbség a PRO és az Edition kiadás között, de azért gondolom vonzó lehet a 44eFt-os ára
Ami biztos, hogy egyszerűbb a külső és a fejpánt is egy picit szorosabb mint az Edition kivitelben. Holnap remélem már nálam lesz a Beyerdynamic PRO sorozatának az egyik legérdekesebb darabja, egy DT1350-ös fejhallgató


 
Köszi az ötletet. Igen, ez engem is izgat, hogy mi a különbség a pro és az Edition verzió között. Magyar kereskedői oldalon olvastam, hogy a pro az gagyibb.
De várom a további javaslatokat is.

Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »


K701 használtan 50 alatt szokott maradni. NEmsoká valszeg fel fog menni az ára, látva az új Sennheisereket.
 
A hd580,600 "sajnos" a hibákat kevéssé emeli ki, ellenben ha nagyon figyel rá, meghallja.
Ennek a két fülesnek az egész kiegyensúlyozott tónusa,az ami ilyen feladatra jó lehet. De ha őszinte akarok lenni, nem lesznek jók hibakeresésre.
 
Hibakeresésre visszatérnék egy jóféle k340 irányban.

Avatar
krichd1
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.06.12., kedd 14:23
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: krichd1 »



Amazonon-on van 53 vélemény róla. Nagytobbséguk a maximum pontszámot adta a 380pro-nak. Én is fejhallgató keresésben vagyok ezért jó pár típus feedbackjét elolvastam már. Amazonon nagyon sok használható feedback van, érdemes végig olvasni mert jó pár studio mérnok is hagy feedbacket.
 
http://www.amazon.co.uk/Sennheiser-HD-3 ... 575&sr=8-1


Vélemények olvasását a rosszakkal kezd .

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Valaki hallgatott már ilyen fülhallgatót?
AKG K3003
Viszonylag jó áron tudnék venni egy ilyet.





alfaati

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alfaati »



 
 
 
Közben megnéztem a Sennheiser honlapját, és a studio fejhallgatók között találtam egy olyat, hogy HD-380 Pro. Ez mennyire lehet alkalmas a már említett munkákra?
 
 
.


Amazonon-on van 53 vélemény róla. Nagytobbséguk a maximum pontszámot adta a 380pro-nak. Én is fejhallgató keresésben vagyok ezért jó pár típus feedbackjét elolvastam már. Amazonon nagyon sok használható feedback van, érdemes végig olvasni mert jó pár studio mérnok is hagy feedbacket.
 
http://www.amazon.co.uk/Sennheiser-HD-3 ... 575&sr=8-1

Avatar
krichd1
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.06.12., kedd 14:23
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: krichd1 »



Köszönöm, de nem nekem kell (Én nem nagyon szeretem a fejhallgatókat.), hanem egy amatőr zenész ismerősöm kért meg, hogy érdeklődjek ez ügyben, mert az amatőr felvételeiken ő maga szeretné elvégezni az utómunkákat, és ezért keres egy profi, munkára való fejhallgatót, ami kimondottan a hibák kiemelésére van tervezve, és amit használtan meg lehet venni 30-50 ezer forintból.
 
 
.


Shure SRH940, hibák kiemelésére jó, bár picit kilóg a keretből, illetve nem könnyű használt példányt találni.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



... Továbbra is a k340,de ezekkel vigyázni kell, mert az elektret részük ilyen idősen elfogyóban lehet. Egyébként k701. K340 inkább szétszedi a zenét, ezért hibakeresésre jó. k701meg zenehallgatásra,de stilusa miatt valamennyire jó hibakeresésre.


Mint mondtam a K701 az ára miatt nem jöhet szóba.
 
 

Egyébként 5 verziója volt a k340nek, és a véleményem szigorúan csak arra a konkrét tipusra igaz. Állítólag nagyon különbözik az 5 alfaj.


Ha az öt változat ennyire különböző, akkor úgy látom, nem csak az elektret rész elöregedése miatt zsákbamacska egy K340 megvásárlása.
 
 

Talán a hd580at,600at, ha mindenáron fülessel kell megoldani, de ilyet magam mseg sem próbálnék. Kis hangfallal többre mennék.


Mindenképp fülessel kell megoldani sajnos.
Bevallom a Sennheiser eszembe sem jutott ilyen jellegű feladatra, de mint mondtam, nem értek a fejhallgatókhoz, és Senheiserből eddig csak a HD-800-at hallottam.
 
 
Közben megnéztem a Sennheiser honlapját, és a studio fejhallgatók között találtam egy olyat, hogy HD-380 Pro. Ez mennyire lehet alkalmas a már említett munkákra?
 
 
.

Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »



gaborka!
 
Önnek szívem szerint a 701-et ajánlanám vagy a K550-t!
Sennheiserből pedig a 600/650-et. Ha nyugodtabb hangra vágyik, akkor 650.


 
 
Keverni hd650el? Sztem ne büntesd

Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »


Eredetileg a K601-et kérdeztem (a K701) túl drága), de a válaszából azt feltételezem, hogy akkor a K601 és a K701 hasonló karakterű.
 
Semmi köze a k601nek a 701hez, a pánt kialakításán kivül. A k601egy lassú k500asnak felel meg.
 
Nem keverésre kellene, hanem un. utómunkázásra, de gondolom, erre is hasonló paraméterekkel rendelkező fejhallgató kellene, mint keverésre.
 
Továbbra is a k340,de ezekkel vigyázni kell, mert az elektret részük ilyen idősen elfogyóban lehet. Egyébként k701. K340 inkább szétszedi a zenét, ezért hibakeresésre jó. k701meg zenehallgatásra,de stilusa miatt valamennyire jó hibakeresésre.
Egyébként 5 verziója volt a k340nek, és a véleményem szigorúan csak arra a konkrét tipusra igaz. Állítólag nagyon különbözik az 5 alfaj. Szerencsére fogalmam sincs enyém melyik volt
 
Milyen márkájú, típusú fejhallgatót tudna ajánlani zenei utómunkák elvégzéséhez?
Talán a hd580at,600at, ha mindenáron fülessel kell megoldani, de ilyet magam mseg sem próbálnék. Kis hangfallal többre mennék.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



gaborka!
 
Önnek szívem szerint a 701-et ajánlanám vagy a K550-t!
Sennheiserből pedig a 600/650-et. Ha nyugodtabb hangra vágyik, akkor 650.


 
Köszönöm, de nem nekem kell (Én nem nagyon szeretem a fejhallgatókat.), hanem egy amatőr zenész ismerősöm kért meg, hogy érdeklődjek ez ügyben, mert az amatőr felvételeiken ő maga szeretné elvégezni az utómunkákat, és ezért keres egy profi, munkára való fejhallgatót, ami kimondottan a hibák kiemelésére van tervezve, és amit használtan meg lehet venni 30-50 ezer forintból.
 
 
.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »


gaborka!
 
Önnek szívem szerint a 701-et ajánlanám vagy a K550-t!
Sennheiserből pedig a 600/650-et. Ha nyugodtabb hangra vágyik, akkor 650.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A kettő közül egyértelműen K340 mutatja meg jobban a hibákat.


Köszönöm
 
 

A k701 még száraz is hozzá.


Eredetileg a K601-et kérdeztem (a K701) túl drága), de a válaszából azt feltételezem, hogy akkor a K601 és a K701 hasonló karakterű.
 
 

Egyébként véleményem szerint egyik AKG sem jó pl keverésre, irreális terük miatt, ha ezért kérded.


Nem keverésre kellene, hanem un. utómunkázásra, de gondolom, erre is hasonló paraméterekkel rendelkező fejhallgató kellene, mint keverésre.
 
 

Ezek inkább zenehallgatásra valók, mint keverésre.


Én ugyanezt éreztem pl. a Gradoknál, ráadásul, azok még kényelmetlenebbek is, mint az AKG-k
 
Milyen márkájú, típusú fejhallgatót tudna ajánlani zenei utómunkák elvégzéséhez?
 
 
.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »



Szerintem egyik fejhallgató sem jó keverésre.


Szerintem sem, max. kontrollnak, hangokat visszahallgatni.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
hurricanes
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2011.11.08., kedd 17:45
Értékelés: 6

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: hurricanes »



Annyiban talán mégis létezik, hogy mennyi a mennyi? Nem biztos, hogy szánok a 990-re, meg egyáltalán egy fejhallgatóra 75.000 Ft-ot.
A gondomat 40, legfeljebb 50 ezer forintból szeretném megoldani.Többet nem akarok kiadni. Ahhoz kérek segítséget, hogy ezt a pénzt értelmesen költsem el. Köszi a tanácsokat.


 
Amit nézegettem és most maradjunk a nyitott füleseknél, a Beyer DT 440 vagy a 860, illetve a Sennheiser HD 558.
Ezek és a hasonló árú hallgatók férnek bele a költségvetésbe. OLcsóbbat nem szeretnék (samson 850,superlux) bár mondják hogy jól szólnak, de ezekben nem bízom.
Esetleg Zárt: Beyer 660, Shure Srh 880
Ja és nem kis fejem van,ami lényeges, mert nem mindegyik pánt jó rá.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »



Annyiban talán mégis létezik, hogy mennyi a mennyi? Nem biztos, hogy szánok a 990-re, meg egyáltalán egy fejhallgatóra 75.000 Ft-ot.
A gondomat 40, legfeljebb 50 ezer forintból szeretném megoldani.Többet nem akarok kiadni. Ahhoz kérek segítséget, hogy ezt a pénzt értelmesen költsem el. Köszi a tanácsokat.


 
http://webshop.blues...pro-fejhallgato
Éppen most kezdtem ezekkel foglalkozni, szóval nem látom még át pontosan mi a különbség a PRO és az Edition kiadás között, de azért gondolom vonzó lehet a 44eFt-os ára
Ami biztos, hogy egyszerűbb a külső és a fejpánt is egy picit szorosabb mint az Edition kivitelben. Holnap remélem már nálam lesz a Beyerdynamic PRO sorozatának az egyik legérdekesebb darabja, egy DT1350-ös fejhallgató

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
hurricanes
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2011.11.08., kedd 17:45
Értékelés: 6

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: hurricanes »



Olyan nem létezik, hogy egy fejhallgató luxus egy zenéhez, hiszen minden zene jobban szól egy jobb fejhallgatón. A DT880 egy igen jó felső kategóriás fejhallgató, de a leírt stílusok alapján inkább egy DT990-et próbálnék ki a helyedben.


 
Annyiban talán mégis létezik, hogy mennyi a mennyi? Nem biztos, hogy szánok a 990-re, meg egyáltalán egy fejhallgatóra 75.000 Ft-ot.
A gondomat 40, legfeljebb 50 ezer forintból szeretném megoldani.Többet nem akarok kiadni. Ahhoz kérek segítséget, hogy ezt a pénzt értelmesen költsem el. Köszi a tanácsokat.

Avatar
hurricanes
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2011.11.08., kedd 17:45
Értékelés: 6

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: hurricanes »



Azt azért említsd meg, hogy egy Fiio E7 lenne a forrásod...


 
 
Kösz a kiegészítést.
Jelenleg ha laptopról hallgatok zenét, a Fiioval hajtom meg a Grado sr 80-at. CD-t Marantz 6000 CD játszóról a fejhallgató kimenetről, vagy LP-t a Myriad erősítő fejhallgató kimenetről. Mint már írtam, a Gradoval az a bajom, hogy kényelmetlen, a hangjával elégedett vagyok.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”