Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Zewaa írta:
2021.04.15., csüt. 20:33
Vannak olyan fejhallgatók a mai kínálatban amire érvényes az a megállapítás hogy kimagaslóan jobban szólnak egy otl full csöves erősítőről ,mint bármilyen más tranzisztoros erősítőről ?
Nem vagyok a csöves téma szakértője, de szerintem a nagy impedanciájú fejhallgatók illetve a nagyobb áramot igénylő érzéketlenebb síkmágnesesek passzolnak inkább ezekhez. A mostani dinamikusok pedig nem igazán ilyenek. De ízlések és ízlésficamok különbözőek. :rolleyes:

Avatar
Zewaa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2021.03.14., vas. 12:52
Értékelés: 7

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Zewaa »

Vannak olyan fejhallgatók a mai kínálatban amire érvényes az a megállapítás hogy kimagaslóan jobban szólnak egy otl full csöves erősítőről ,mint bármilyen más tranzisztoros erősítőről ?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

robi20064 írta:
2021.04.14., szer. 11:50
Es el is erkeztunk a kabel tesztekig :D

https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.22457/
Első körben hangsúlyoznám, hogy nem ismerem az adott kábeleket, sosem próbáltam, eddig a nevüket sem hallottam. Viszont az ár amit ír rájuk az elég borsos 250-800$.
A véleményem eddig is meg volt erről az egyik sikeres önjelölt "tesztelőről".
Jelen helyzetben a következőket tudom elképzelni:
- első és mindenki számára legkellemesebb megoldás, hogy ezek a kábelek semmit nem érnek, legalább is nem többet, mint a gyári alapkábel. Egyébként a csatlakozóikat elnézve, a magas ár semmiképp nem indokolt első látásra.
- a frekvenciamenet nem jelzi sem a dinamikát, sem a térérzetet, a különböző zenei finomságokat, lecsengéseket. Magyarul ez a jóember olyan tévúton jár ami lényegében mindenféle szakmai megnyilvánulását erőteljesen megkérdőjelezi. A legnagyobb baj, hogy jó sokan mennek utána (is) és kerülnek akár végérvényesen vakvágányra.
- az illető és a fia is halláskárosultak tehát a véleményük egyenlő a nullával
- és ne feledkezzünk el a legfontosabbról ami a legtöbb tesztelőt erősen befolyásolja. Nem fűződik anyagi érdeke, hogy dicsérje az adott terméket.

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

MrCollector írta:
2021.03.31., szer. 16:11
Arra azért kíváncsi lennék, hogy ezek a "nagytudású" tesztelők mennyit járatják előtte az aktuális darabokat. A Focal fejhallgatóknál drasztikusan változik a hang az első pár napban.
Az asr egyébként is egy kérdéses létjogosultságú oldal, de a fejeseknél teljesen vakon van a pali. Néhány, megkérdőjelezhető pontosságú mérés alapján mond egy értékítéletet, amit a mérések közül leginkább a frekimenetre alapoz, és kész is a teszt. Egy fejhallgató azért sokkal több, mint a frekimenet egy adott forrásról: van neki kényelme, térérzete, érzékenysége (amit ugyan mér, de nem értékel), részletessége, minőségérzete, szinergiája különféle forrásokkal, kábelezéssel, párnákkal, és a többi. Azt persze nem várja az ember, hogy mindenhez szerezzen be többféle párnát és kábelt, de a hallgatási teszteknél alapvető elvárás lenne, hogy többféle, világosan megnevezett forrással is meghallgassa a fejeseket. Normális tesztelőknél alap, hogy legyen kéznél egy modern, erőteljes, alacsony torzítású lánc, és egy csöves cucc. Nála meg ki sem derül sokszor a "tesztből", hogy milyen láncról hallgatta meg a fejest.

Ez is milyen már:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... one.18544/
Szerinte a HE400i-nek EQ nélkül nincs mélye, és "zárt a tonalitása", bármit is jelentsen ez. Ja, és szerinte EQ-val javul a részletesség és a dinamika. Tapasztalatom szerint az EQ a dinamikán sosem javít, sőt, jellemzően ront rajta. A HE400i-t (és testvéreit, pl. HE400, HE400s) jól ismerem, több példányt hallottam belőle több évjáratból, legutóbb kollégának vettünk egyet az én ajánlásomra a 2020-as verzióból (mondjuk nem ezt tesztelte, de sokat nem változott a fejes a 2016-os verzióhoz képest). Van benne mélytartomány EQ nélkül is, viszont nyitott fejes létére is érzékeny a felhelyezésre, ha a párna nem zár rendesen, akkor az elviszi a tonalitást, elsősorban a mélytartományt. Illetve ahhoz, hogy a mélyek kijöjjenek belőle, kéri a rendes erősítést, meg kell tisztességesen hajtani. Illetve írja amir, hogy "The highs sound a bit shrill at moderate levels." - hát igen, ahogy írod, be kéne járatni a fejest, akkor ennek is kisimul a magasa. Az Ananda "teszt", ami a minap jött ki, szintén komoly homály.

Több kárt okoz ezekkel a "tesztekkel" és a kapcsolódó dezinformációról, mint amennyi hasznos infót meg tud osztani. Teljesen random a véleménye a Focalokról is: a Clear nem ajánlott, az Utopia EQ-val ajánlott (haha), az Elex meg ajánlott. gondolkodik.gif Az asr szekta mantráitól meg a jóisten mentsen meg minden topikot.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Készült egy teljesen új kábel ráadásként a Celestee stílusához illeszkedve.
celestee.JPG
celestee.JPG (1000.4 KiB) Megtekintve 1692 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Arra azért kíváncsi lennék, hogy ezek a "nagytudású" tesztelők mennyit járatják előtte az aktuális darabokat. A Focal fejhallgatóknál drasztikusan változik a hang az első pár napban.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

tuli079 írta:
2021.03.27., szomb. 16:28
alto írta:
2021.03.27., szomb. 13:48
tuli079 írta:
2021.03.27., szomb. 12:47


Próbálj meghallgatni egy KBear Beleive-t elképesztő mélyei vannak .
https://www.head-fi.org/showcase/kbear-believe.24766/

Nálam mind a Valyrie mind a Solarisnál erőteljesebb méyleket produkál és az ára is emészthető.
Nem melleseleg nagyon jó IEM minden tekintetben.
Félreértések elkerülése végett, nem kötözködni szeretnék. Azt értem, hogy vannak akik a természeteshez képest jelentősen több mélyhanggal szeretnek zenét hallgatni. Viszont én nem neveznék minden tekintetben nagyon jónak egy olyan fülhallgatót, amelyiknek a tonális egyensúlya ennyire fel van borulva.
Nézöpont kérdése ha direkt igy lett hangolva un V shape akkor miert ne legetne jó.
Szerintem ez döntés kérdése hogy kinek milyen handkép az ideális
Én 42 éves vagyok és a fülem magashangok csillapitása miatt a magasban kiemelő iemek felé tol mert nekem eg tudja ezt a csillapitást kompenzalni és érzem kellemesnek mig egy huszonévest tökéletes hallássak valoszinüleg zavarna és harsánynak mondaná.
Ez az iem világ talán még inkább egyedi preferencia mint a fejhallgató. (Szerintem )
Az két dolog, hogy mi a jó vagy valakinek mi tetszik, milyen az ízlése. A többiről már ne is beszéljünk. :rolleyes:

Avatar
tuli079
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.08., vas. 21:03
Értékelés: 35
Tartózkodási hely: Warstein, Németország

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tuli079 »

alto írta:
2021.03.27., szomb. 13:48
tuli079 írta:
2021.03.27., szomb. 12:47
tottyi írta:
2021.03.19., pén. 08:23
Hello, miutan valaszoltatok az elozo forumtars kerdesere en is szeretnek kerdezni, hogy valaki nem ismeri-e ezt a fullhallgatot SONY IER-Z1R? Olyan on ear fulhallgatot keresek ami tudja pl a Sennheiser HD800-as tulajdonsagait csak rengeteg bassusal pluszba. Mar ugy vagyok, hogy az ar nem szamit mert ami most van Sennheiser IE800 az is 600 euros fulhallgato de nem egy nagy szam. Volt meg Senheiser HD600-as az szornyu volt, sotet mely osszesett hangja volt. Hallgattam meg Audeze LCD-2-es fejhallgato az szepen szolt de ott is a basszust hianyoltam. Egy fulhallgatot szeretnek subwooferrrel magyarul. :)
Vagy AUDEZE LCDi4? gondolkodik.gif
Próbálj meghallgatni egy KBear Beleive-t elképesztő mélyei vannak .
https://www.head-fi.org/showcase/kbear-believe.24766/

Nálam mind a Valyrie mind a Solarisnál erőteljesebb méyleket produkál és az ára is emészthető.
Nem melleseleg nagyon jó IEM minden tekintetben.
Félreértések elkerülése végett, nem kötözködni szeretnék. Azt értem, hogy vannak akik a természeteshez képest jelentősen több mélyhanggal szeretnek zenét hallgatni. Viszont én nem neveznék minden tekintetben nagyon jónak egy olyan fülhallgatót, amelyiknek a tonális egyensúlya ennyire fel van borulva.
Nézöpont kérdése ha direkt igy lett hangolva un V shape akkor miert ne legetne jó.
Szerintem ez döntés kérdése hogy kinek milyen handkép az ideális
Én 42 éves vagyok és a fülem magashangok csillapitása miatt a magasban kiemelő iemek felé tol mert nekem eg tudja ezt a csillapitást kompenzalni és érzem kellemesnek mig egy huszonévest tökéletes hallássak valoszinüleg zavarna és harsánynak mondaná.
Ez az iem világ talán még inkább egyedi preferencia mint a fejhallgató. (Szerintem )
DAP: Ibasso DX300,DX170, A&K SP2000T
IEM: 64 audio U12T, EE Valkyrie, Thieaudio Monarch, Solaris 2020, EE Bravado, Moondrop B2, Xenns Mangird Tea2
DAC: Topping D90
Erösítő: Poppulse T180, 300B-SE
Hangfal: Dragonweed Panther + Panther evo
Kábelek: Valhalla RXF

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

tuli079 írta:
2021.03.27., szomb. 12:47
tottyi írta:
2021.03.19., pén. 08:23
Hello, miutan valaszoltatok az elozo forumtars kerdesere en is szeretnek kerdezni, hogy valaki nem ismeri-e ezt a fullhallgatot SONY IER-Z1R? Olyan on ear fulhallgatot keresek ami tudja pl a Sennheiser HD800-as tulajdonsagait csak rengeteg bassusal pluszba. Mar ugy vagyok, hogy az ar nem szamit mert ami most van Sennheiser IE800 az is 600 euros fulhallgato de nem egy nagy szam. Volt meg Senheiser HD600-as az szornyu volt, sotet mely osszesett hangja volt. Hallgattam meg Audeze LCD-2-es fejhallgato az szepen szolt de ott is a basszust hianyoltam. Egy fulhallgatot szeretnek subwooferrrel magyarul. :)
Vagy AUDEZE LCDi4? gondolkodik.gif
Próbálj meghallgatni egy KBear Beleive-t elképesztő mélyei vannak .
https://www.head-fi.org/showcase/kbear-believe.24766/

Nálam mind a Valyrie mind a Solarisnál erőteljesebb méyleket produkál és az ára is emészthető.
Nem melleseleg nagyon jó IEM minden tekintetben.
Félreértések elkerülése végett, nem kötözködni szeretnék. Azt értem, hogy vannak akik a természeteshez képest jelentősen több mélyhanggal szeretnek zenét hallgatni. Viszont én nem neveznék minden tekintetben nagyon jónak egy olyan fülhallgatót, amelyiknek a tonális egyensúlya ennyire fel van borulva.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
tuli079
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.08., vas. 21:03
Értékelés: 35
Tartózkodási hely: Warstein, Németország

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tuli079 »

tottyi írta:
2021.03.19., pén. 08:23
Hello, miutan valaszoltatok az elozo forumtars kerdesere en is szeretnek kerdezni, hogy valaki nem ismeri-e ezt a fullhallgatot SONY IER-Z1R? Olyan on ear fulhallgatot keresek ami tudja pl a Sennheiser HD800-as tulajdonsagait csak rengeteg bassusal pluszba. Mar ugy vagyok, hogy az ar nem szamit mert ami most van Sennheiser IE800 az is 600 euros fulhallgato de nem egy nagy szam. Volt meg Senheiser HD600-as az szornyu volt, sotet mely osszesett hangja volt. Hallgattam meg Audeze LCD-2-es fejhallgato az szepen szolt de ott is a basszust hianyoltam. Egy fulhallgatot szeretnek subwooferrrel magyarul. :)
Vagy AUDEZE LCDi4? gondolkodik.gif
Próbálj meghallgatni egy KBear Beleive-t elképesztő mélyei vannak .
https://www.head-fi.org/showcase/kbear-believe.24766/

Nálam mind a Valyrie mind a Solarisnál erőteljesebb méyleket produkál és az ára is emészthető.
Nem melleseleg nagyon jó IEM minden tekintetben.
DAP: Ibasso DX300,DX170, A&K SP2000T
IEM: 64 audio U12T, EE Valkyrie, Thieaudio Monarch, Solaris 2020, EE Bravado, Moondrop B2, Xenns Mangird Tea2
DAC: Topping D90
Erösítő: Poppulse T180, 300B-SE
Hangfal: Dragonweed Panther + Panther evo
Kábelek: Valhalla RXF

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

tottyi írta:
2021.03.19., pén. 08:23
Hello, miutan valaszoltatok az elozo forumtars kerdesere en is szeretnek kerdezni, hogy valaki nem ismeri-e ezt a fullhallgatot SONY IER-Z1R? Olyan on ear fulhallgatot keresek ami tudja pl a Sennheiser HD800-as tulajdonsagait csak rengeteg bassusal pluszba. Mar ugy vagyok, hogy az ar nem szamit mert ami most van Sennheiser IE800 az is 600 euros fulhallgato de nem egy nagy szam. Volt meg Senheiser HD600-as az szornyu volt, sotet mely osszesett hangja volt. Hallgattam meg Audeze LCD-2-es fejhallgato az szepen szolt de ott is a basszust hianyoltam. Egy fulhallgatot szeretnek subwooferrrel magyarul. :)
Vagy AUDEZE LCDi4? gondolkodik.gif
Az IER-Z1R in-ear fülhallgató. Az on-ear az már fejhallgató. De nem is ez a lényeg. Nálam már elég sok fejhallgató megfordult, de egyiknek sem volt annyira levegős hangja, mint a HD800-nak. Még a HD800s-nek sem, pedig ott kicsivel már melegebb a hangzás. Tehát ilyen szerintem nem létezik. A HD800 pont a hangkaraktere miatt olyan amilyen, ha nagy dübörgő mélye lenne akkor már hiányozna az a hihetetlen levegősség. Ha feszes energikus basszus kell vegyél Focal-t, ha puhább mélyekre vágysz Denon-t. Fejhallgatókban a Sony MDR-Z7 is mélybe húz, de én nagyon kedvelem. Mondjuk ez egyik sem fülhallgató. Talán az általad említettel szerencséd lesz. De az sem aprópénz.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7196
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tottyi írta:
2021.03.19., pén. 10:37

Most ugy vagyok vele, hogy a nagyrendszeremet eladom es atallok a fejhallgatozasra es a hangfalak arabol vennem meg a fulhallgatot de felek azert, hogy ez hianyozni fog bar mar eleg kevesszer kapcsolom be sajnos.:( Valami taviroanyitos erositot szeretnek mert software-sen allitani az sem jo megoldas. Hihetetlen sokat torom rajta a fejem hogyan oldjam meg de eloszor is szeretnek egy jo fulhallgatot.
Szerintem sose fogod eladni a nagy rendszert, de ha mégis, rohadtul meg fogod bánni. :napsut:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

bitrograde írta:
2021.03.19., pén. 09:58
tottyi írta:
2021.03.19., pén. 09:28
Errol a DIY OTL fejhallgato erositorol is sokat olvastam mar meg is volt rendelve csak akkor epp a srac valami vegett nem gyartott ilyeneket itt a forumon vagy valami ilyesmi gond volt aztan kesobb olvastam, hogy nem is mindegy milyen a kapcsolasi alapja ezeknek az erositoknek es azt is feladtam, en nem ertek hozza, hogy milyennek kene lennie.
Nekem volt használtan az "István"-féle. Aztán zozoweb belenézett, és készített egyet nekem (megspékelve a maga varázslatával). Nemrég nagygabor1982 fórumtárs árult egyet, és annak aktív és ismert a készítője. Megkérdezheted, kihez került, kinél kell kopogtatni, hogy meghallgass egyet.
Most ugy vagyok vele, hogy a nagyrendszeremet eladom es atallok a fejhallgatozasra es a hangfalak arabol vennem meg a fulhallgatot de felek azert, hogy ez hianyozni fog bar mar eleg kevesszer kapcsolom be sajnos.:( Valami taviroanyitos erositot szeretnek mert software-sen allitani az sem jo megoldas. Hihetetlen sokat torom rajta a fejem hogyan oldjam meg de eloszor is szeretnek egy jo fulhallgatot.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

tottyi írta:
2021.03.19., pén. 09:28
Errol a DIY OTL fejhallgato erositorol is sokat olvastam mar meg is volt rendelve csak akkor epp a srac valami vegett nem gyartott ilyeneket itt a forumon vagy valami ilyesmi gond volt aztan kesobb olvastam, hogy nem is mindegy milyen a kapcsolasi alapja ezeknek az erositoknek es azt is feladtam, en nem ertek hozza, hogy milyennek kene lennie.
Nekem volt használtan az "István"-féle. Aztán zozoweb belenézett, és készített egyet nekem (megspékelve a maga varázslatával). Nemrég nagygabor1982 fórumtárs árult egyet, és annak aktív és ismert a készítője. Megkérdezheted, kihez került, kinél kell kopogtatni, hogy meghallgass egyet.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Errol a DIY OTL fejhallgato erositorol is sokat olvastam mar meg is volt rendelve csak akkor epp a srac valami vegett nem gyartott ilyeneket itt a forumon vagy valami ilyesmi gond volt aztan kesobb olvastam, hogy nem is mindegy milyen a kapcsolasi alapja ezeknek az erositoknek es azt is feladtam, en nem ertek hozza, hogy milyennek kene lennie.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

tottyi írta:
2021.03.19., pén. 09:17
svan írta:
2021.03.19., pén. 09:07
tottyi írta:
2021.03.19., pén. 08:23
Hello, miutan valaszoltatok az elozo forumtars kerdesere en is szeretnek kerdezni, hogy valaki nem ismeri-e ezt a fullhallgatot SONY IER-Z1R? Olyan on ear fulhallgatot keresek ami tudja pl a Sennheiser HD800-as tulajdonsagait csak rengeteg bassusal pluszba. Mar ugy vagyok, hogy az ar nem szamit mert ami most van Sennheiser IE800 az is 600 euros fulhallgato de nem egy nagy szam. Volt meg Senheiser HD600-as az szornyu volt, sotet mely osszesett hangja volt. Hallgattam meg Audeze LCD-2-es fejhallgato az szepen szolt de ott is a basszust hianyoltam. Egy fulhallgatot szeretnek subwooferrrel magyarul. :)
Vagy AUDEZE LCDi4? gondolkodik.gif
A helyedben dac/erősítő cserén is gondolkoznék, ha kifejezettem basshead rendszert akarsz. Nem biztos, hogy a jelenlegi elektronikád hozni fogja amit szeretnél. Fura, hogy a HD600 ennyire nem jött be neked. Én egy La Figaro 339-el hajtom, ami igencsak kiszolgálja.
Elosszor is, nagyon szep es komoly az a La Figaro, gyonyoru. :) Ha megtalaltam a fullhalgatomat akkor egy Violectric V281-est szeretnek beszerezni, felek az "uveges" erositoktol bar nagyon tetszik es szeretnek egyet valamikor. A ki-be kapcsolgatastol felek, hogy az nem tesz jot a csoveknek na meg mindenhol azt olvasni, hogy jo ha mar 1-2 oraja be van kapcsolva a hang szempontjabol sot valaki ki sem kapcsolja. A HD800-as az szep tisztan szolt csak abban meg nem volt annyi basszus, hogy nekem eleg lett volna, van benne csak nem nekem de ezt mar sokszor kibeszeltuk.
Pedig szerintem nem kell. Én egy DIY OTL-t hallgatok, s a HD540-nel helyenként a szegycsontomban is érzem a csellót. Miközben a tere is fenomenális, és a megfelelő forrásról etetve a részletek is helyén vannak. Először érzem, hogy a fejhallgatós rendszer odaér a hangfalas mellé, és nem csak más.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

svan írta:
2021.03.19., pén. 09:07
tottyi írta:
2021.03.19., pén. 08:23
Hello, miutan valaszoltatok az elozo forumtars kerdesere en is szeretnek kerdezni, hogy valaki nem ismeri-e ezt a fullhallgatot SONY IER-Z1R? Olyan on ear fulhallgatot keresek ami tudja pl a Sennheiser HD800-as tulajdonsagait csak rengeteg bassusal pluszba. Mar ugy vagyok, hogy az ar nem szamit mert ami most van Sennheiser IE800 az is 600 euros fulhallgato de nem egy nagy szam. Volt meg Senheiser HD600-as az szornyu volt, sotet mely osszesett hangja volt. Hallgattam meg Audeze LCD-2-es fejhallgato az szepen szolt de ott is a basszust hianyoltam. Egy fulhallgatot szeretnek subwooferrrel magyarul. :)
Vagy AUDEZE LCDi4? gondolkodik.gif
A helyedben dac/erősítő cserén is gondolkoznék, ha kifejezettem basshead rendszert akarsz. Nem biztos, hogy a jelenlegi elektronikád hozni fogja amit szeretnél. Fura, hogy a HD600 ennyire nem jött be neked. Én egy La Figaro 339-el hajtom, ami igencsak kiszolgálja.
Elosszor is, nagyon szep es komoly az a La Figaro, gyonyoru. :) Ha megtalaltam a fullhalgatomat akkor egy Violectric V281-est szeretnek beszerezni, felek az "uveges" erositoktol bar nagyon tetszik es szeretnek egyet valamikor. A ki-be kapcsolgatastol felek, hogy az nem tesz jot a csoveknek na meg mindenhol azt olvasni, hogy jo ha mar 1-2 oraja be van kapcsolva a hang szempontjabol sot valaki ki sem kapcsolja. A HD800-as az szep tisztan szolt csak abban meg nem volt annyi basszus, hogy nekem eleg lett volna, van benne csak nem nekem de ezt mar sokszor kibeszeltuk.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

tottyi írta:
2021.03.19., pén. 08:23
Hello, miutan valaszoltatok az elozo forumtars kerdesere en is szeretnek kerdezni, hogy valaki nem ismeri-e ezt a fullhallgatot SONY IER-Z1R? Olyan on ear fulhallgatot keresek ami tudja pl a Sennheiser HD800-as tulajdonsagait csak rengeteg bassusal pluszba. Mar ugy vagyok, hogy az ar nem szamit mert ami most van Sennheiser IE800 az is 600 euros fulhallgato de nem egy nagy szam. Volt meg Senheiser HD600-as az szornyu volt, sotet mely osszesett hangja volt. Hallgattam meg Audeze LCD-2-es fejhallgato az szepen szolt de ott is a basszust hianyoltam. Egy fulhallgatot szeretnek subwooferrrel magyarul. :)
Vagy AUDEZE LCDi4? gondolkodik.gif
A helyedben dac/erősítő cserén is gondolkoznék, ha kifejezettem basshead rendszert akarsz. Nem biztos, hogy a jelenlegi elektronikád hozni fogja amit szeretnél. Fura, hogy a HD600 ennyire nem jött be neked. Én egy La Figaro 339-el hajtom, ami igencsak kiszolgálja.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, miutan valaszoltatok az elozo forumtars kerdesere en is szeretnek kerdezni, hogy valaki nem ismeri-e ezt a fullhallgatot SONY IER-Z1R? Olyan on ear fulhallgatot keresek ami tudja pl a Sennheiser HD800-as tulajdonsagait csak rengeteg bassusal pluszba. Mar ugy vagyok, hogy az ar nem szamit mert ami most van Sennheiser IE800 az is 600 euros fulhallgato de nem egy nagy szam. Volt meg Senheiser HD600-as az szornyu volt, sotet mely osszesett hangja volt. Hallgattam meg Audeze LCD-2-es fejhallgato az szepen szolt de ott is a basszust hianyoltam. Egy fulhallgatot szeretnek subwooferrrel magyarul. :)
Vagy AUDEZE LCDi4? gondolkodik.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Üdvözletem!
Tanácsra van szükségem, meg egy jó fülesre. :-)
Utazáshoz, utcai használathoz kellene, lehetőleg vezeték nélküli, a telefonom lenne a forrás. A külső zajok kiszűrése, tompítása fontos tényező lenne. Inkább on/over ear típusban gondolkodom. Ár: ~ 20-80e forint.
Ötlet? Javaslat?
Köszönöm!
Újratervezés

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

wittao írta:
2021.02.28., vas. 12:05
Mi az ara az uj valtozatnak?
Ha minden igaz, ugyan annyi, mint a Clear, 530000 Ft. De ezt még nem mondanám 100%-ra.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

A Clear MG bejáródott, sikerült megejtenem az összehasonlítást az elődjével szemben.
Kezdeném a megépítésével, ami sokaknak talán az első indíttatást jelentheti egy esetleges vásárlásra. A leglényegesebb különbség maga a meghajtó egység aminek a nevét is köszönheti. A dómja tiszta magnéziumból készült, szemben az előd alumínium-magnézium ötvözetével. Erőteljesen változott a design is, mind színösszeállításban, mind formai elemeiben. A Clear kinézetében maximálisan igazodott a nevéhez, ez az MG-ről szerintem nem igazán mondható el. Talán jobban jártak volna, ha valami frappánsabb nevet adnak neki, de lehet ez csak az én véleményem. Minden esetre nekem bejön ez a magamutogató küllem. Harmonikus színek, technicista kivitel. Kényelem szempontjából szinte semmi sem változott. Bár hajszálra ugyan úgy néznek ki, mégis a régi modellnél minimálisan kisebb az oldalirányú szorítóerő. Azonban nekem ez semmiféle kényelmetlenséget nem okozott, kisebb mozgásoknál talán még stabilabbnak is érezzük a fejünkön az MG-t.
Tartozékok terén is változott a helyzet. A mellékelt kábelek közül hiányzik a 3 méteres 6.3-as TRS csatlakozóval szerelt modell. Tehát kapunk egy 3 méteres Neutrik 4pin XLR szimmetrikus illetve egy 1.2 méteres 3.5 TRS csatlakozóval szerelt kábelt. Ezekről azonban elhagyták a külső kábelharisnyát, a keményebb gumi bevonat színe a fejhallgatóéval harmonizál. Maradt viszont a kiváló minőségű kemény tok, egy világosabb színben.
Technikai paramétereiben lényegében semmi változás nem szerepel a gyári specifikációban.
Térjünk a lényegre! A Clear-nél hallottam/olvastam felhasználóktól olyan kritikát miszerint kicsit unalmas hangja van illetve a magas szekcióban van egy kis csillogása. Az előbbi nagyban köszönhető a kritikán aluli gyári kábelének, míg a második szerintem sokaknak akár pozitív is lehet. Az első dolog ami azonnal feltűnt a MG-nél, hogy mennyivel energikusabban, dinamikusabban szólal meg. A hangszerek jobban testet öltenek a dinamikai árnyalások sokkal markánsabban jelennek meg (persze csak ahol vannak). A mélyek terén eddig is kiválónak számító Clear, ha lehet így mondanom, szintet lépett. Energikus, kerek mélyek, a részleteket koránt sem elmosva, terrorizálják a dobhártyáinkat. Az énekhangok kellemesen erőteljesek, míg a magasak enyhe kiugrásai elsimultak. A Clear sima, levegős hangja átalakult egy részletteli, energikus zenei tornádóvá. Akik pont ezt a levegős, nagy teret keresik azok talán egy kicsit csalódnának is benne. Viszont pont a dinamikusabb, gyorsabb megszólalás miatt, a részleteket is sokkal markánsabban jeleníti meg, egy nem túlzó még "hihetőnek tűnő" méretű hangszínpadon. Nem igazán tudtam rajta olyan műfajú zenét hallgatni, a modern diszkótól a nagyzenekari klasszikuson át a rockig, amit ne tudott volna élvezhetően tálalni. És egy ilyen csúcskategóriájú, nem utolsó sorban drága, fejhallgatótól talán pont ezt várjuk el. A saját elvárásaim alapján maximálisan ajánlom azoknak akik ebben a kategóriában nézelődnek.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Abdallo írta:
2021.02.26., pén. 20:07
MrCollector írta:
2021.02.26., pén. 19:36
Szerintem jól néz ki, élőben még inkább. A lényeg meg, hogy van mögötte tartalom is. Szerintem akiknek szánják azok ezt a kinézetet értékelik.
Arról tudsz már véleményt formálni, hogy milyen az előadásmódja a "sima" Clearhez viszonyítva, valamint hogy milyen árcédulát szánnak neki?
Már járatom, nem akarnék elhamarkodott véleményt formálni. Szerintem vasárnapra kiderül mit is tud az új modell.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Hidd el ennek is van piaca. :D

Avatar
Abdallo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2014.09.29., hétf. 11:04
Értékelés: 17
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Abdallo »

MrCollector írta:
2021.02.26., pén. 19:36
Szerintem jól néz ki, élőben még inkább. A lényeg meg, hogy van mögötte tartalom is. Szerintem akiknek szánják azok ezt a kinézetet értékelik.
Arról tudsz már véleményt formálni, hogy milyen az előadásmódja a "sima" Clearhez viszonyítva, valamint hogy milyen árcédulát szánnak neki?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”