Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A napokban vettem pár fülest elég jó áron a vateráról.  
A feleségemnek egy senheiser CX 300-ast, ez bontatlan, új, mindössze 3000,-Ft-ért, a lányomnak egy Sony MDR-XD-100-as fejhallgatót a mini-hifi-hez, mert szeret esténként zenét hallgatni, ez is csak 3000,-Ft volt, egy németből behozott csomagolásssérült de egyébként új darabot sikerült enyiért venni. Olyan jó kis füles, hogy úgy döntöttem a fiamnak is veszek egyet karácsonyra.
A harmadik pedig egy AKG K518DJ füles, ez 5000,-Ft volt, ami szintén nagyon jó ár érte. Ehhez nem volt doboz, de teljesen karcmentes, újszerű állapotban van. A hangja egészen egyszerűen fantasztikus. nekem még nem volt zárt fejhallgatóm, amikor vásárolni mentem olyan furcsa volt, hogy a külvilág megszünt, nagyon figyelnem kellett, mert nem hallottam semmit, csak a zenét. A formája nagyon jó, szinte elnyűhetetlenül masszív, a mérete pedig alkalmasá teszi az otthoni, de az utcai viselésre is, mert olyan közepes, se nem kicsi, se nem nagy. Ha valaki egy fülesel akarja -hozám hasonlóan- megoldani ezt a két dolgot, mármint a sz.gép előtti, vagy hifi melletti használatot, és az utcait is, akor ez ideális választás lehet. Egyébként összecsukható, tehát viszonylag kis helyen elfér.
Részletező, és nagyon dinamikus. Szerintem jobb hangja van, mint az egyébként nagyon tisztességes sonynak, persze ez nem is meglepő, mert az új ára majd a négyszerese lenne.

Gratula hozzájuk. Tehát nem a 300-as lett végül?

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A napokban vettem pár fülest elég jó áron a vateráról.  
A feleségemnek egy senheiser CX 300-ast, ez bontatlan, új, mindössze 3000,-Ft-ért, a lányomnak egy Sony MDR-XD-100-as fejhallgatót a mini-hifi-hez, mert szeret esténként zenét hallgatni, ez is csak 3000,-Ft volt, egy németből behozott csomagolásssérült de egyébként új darabot sikerült enyiért venni. Olyan jó kis füles, hogy úgy döntöttem a fiamnak is veszek egyet karácsonyra.


Jaj, CX300-zal vigyázz, hamisítják.
3000ért nagy mázli kell, hogy eredeti legyen. Én 5000-ért vettem, ez 99%-ban eredetinek tűnik, de bárhol láttam olcsóbban, azok másolatok voltak.
Itt mazsolázhatsz, hogy mik a különbségek:
http://www.google.hu/search?hl=hu&clien ... %A9s&meta=
 
Amúgy elég belépő szintű füles. Elég sokat rádob a mélytartományra (ami egyes lejátszóknál, meg utcára jó lehet), valamint a magasai nem olyan jók szerintem. De az árért nagyon jó.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: arn »


http://en.expreview.com/2008/10/20/asus ... 124db.html
 
hangkartyaerdekesseg - fules erositovel, cserelheto opamp!

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

nekem az abroncsok jönnek be...

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: arn »


És így kényelmesebb?
nem emlexem, hogy milyen a 80as, ez tuti kenyelmes. foleg a hasonlo meretuekhez kepest - en nem szeretem az ilyen nagy abroncsokat. de probald ki elotte, es akkor kiderul :lol!:
 
ha ez nem jott volna be, akkor biztos px100at veszek.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

És így kényelmesebb?

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: arn »


A 80-as szétnyomta a fülem. Biztos vastag a fülkagylóm, de az 5000Ft-os Sony 100-as kényelmes, a Seny és az AKG (kivéve a 141-es a munkahelyen) kényelmes, a fülesnél pedig fontos szempont ez is.De amúgy is kicsit hifis volt nekem a Grado. Ha érted a hasonlatot. Pedig OBH 21SE van itthon, ami azért nem annyira hifis....

a 60asnak mas a szivacsresze
 


Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


inkább az AKG felé tendálok, annál szokott az az érzés jönni, hogy nem a fejemben zenél. Sennheiserből is van érdekes darab, de azokat nem volt szerencsém normálisan fülügyre venni.
talán egy teszt majd itt...

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Seniből is csak a kagylós a kényelmes, nekem egy régi van de ráfekszik az egész szivacs a fülemre , hosszú távon ez is nyom...

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A 80-as szétnyomta a fülem. Biztos vastag a fülkagylóm, de az 5000Ft-os Sony 100-as kényelmes, a Seny és az AKG (kivéve a 141-es a munkahelyen) kényelmes, a fülesnél pedig fontos szempont ez is.
De amúgy is kicsit hifis volt nekem a Grado. Ha érted a hasonlatot. Pedig OBH 21SE van itthon, ami azért nem annyira hifis....

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: arn »


Ez nem annyira gond, nekem valszeg melóra is kellene, meg nem bánom, ha nem annyira nyílt konstrukció (család), a Grado nekem nem kényelmes, úgyhogy valszeg maradok a klasszikus Seni-AKG vonalon, esetleg Sony 7506.
a 60as vagy az afelettiek nem kenyelmesek?

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ez nem annyira gond, nekem valszeg melóra is kellene, meg nem bánom, ha nem annyira nyílt konstrukció (család), a Grado nekem nem kényelmes, úgyhogy valszeg maradok a klasszikus Seni-AKG vonalon, esetleg Sony 7506.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: arn »


Ki ismeri behatóbban a Beyer füleseket? nem egy elterjedt márka, de általában dícsérik....
en anno hallgattam par felet (a dragabbakat - tipust ne kerdezz). nekem egy analizalo hang volt, amin inkabb hibakat hallgat az ember, mint zenet. ugyanebben a korben volt a grado.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szal van korrektebb is.

Online
Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: venomer »


Ki ismeri behatóbban a Beyer füleseket? nem egy elterjedt márka, de általában dícsérik....
van DTX sorozat, gagyi.
 
DT studiokba szant sorozat :
 
preciz, es talan a legjobb terlekepezes mellet 'diszkozik', tobb mely, tobb magas (de nem megy semmi rovasara) mai elektronikus muzsikakra a legjobb valasztas szvsz. bar nem art minel jobb felveteleket hallgatni vele, sok hibat is megmutat(hat).
 
hallottam mar 2-t, hosszabb ideig nem hasznaltam meg de akik igen, egybevago velemenyeket hangoztattak a fentiekkel.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ki ismeri behatóbban a Beyer füleseket? nem egy elterjedt márka, de általában dícsérik....

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Új Sony fejhallgatók:
 
- MDR-XB700 melynek a frekvencia átvitel 3 Hz- 28.000 Hz. Az érzékenysége 108dB/mW, az impedanciája 24 Ohm.
 
- MDR-XB500 megadott frekvencia átvitele 4-24.000Hz között van, érzékenysége 104dB/mW, az impedanciája 40 Ohmos.
 
- MDR-XB300 amelynek a frekvencia átvitele 5-22.000Hz, az érzékenysége 100dB/mW, az impedanciája pedig 24 Ohm.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


az áráért szerintem nem kapsz jobbat, sőt...
 
Gratula hozzá.

Avatar
szami
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 656
Csatlakozott: 2007.11.22., csüt. 10:53
Értékelés: 30

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: szami »


Ma vettem egy ilyet:SONY MDR-XD100
olcsó volt (4.000), azért vettem meg.
Vélemény?

szerintem 10 ezerig a legjobb amit vehettél. Nekem is van. Szaladgáló fülesnek vettem vágni meg ilyesmi. Nem húz sehová, nem nagyon színez, kicsit sávhatárolt, és bizonyos hangokon (középtartomány) kiabálni is tud. Képes visszaadni a zene azonnaliságát, és magát adja, nem próbál többnek látszani, nem póbál ellágyulni, hogy audiofileskedjen.
 
Én nagyon szeretem, teszi a dolgát rendesen. Árkategóriájában a többi ehhez képest műanyag hangot adott nekem.
 
Gratula hozzá, még ha csak az ára miatt vásároltad is.

Köszi a véleményezést!
 
Nem ismertem ezt a fülest (meg úgy általában a füleseket ), de nem bántam meg.
Ennyiért meg pláne! :lol!:

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

így van

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szobik gratula, jól választottál, a lényeg, h neked tetszik a többivel ne foglalkozz.

Avatar
szobik
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 20:51
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: szobik »


Végül Sennheiser HD515 lett, most járatom, gondolom ennek is kell néhágy óra.
Az 555 jobb volt, de valahol kellett húznom 1 határt :lol!: . Az AKG 514 és 530 volt még versenyben, de a Sennheiser karaktere kellemesebb az én fülemnek.
Köszönöm az érdemi hozzászólásokat.
 
ui:Kár, hogy vitafórum lett a kérdésemből, csak :lol!: .
TV: Panasonic 42PV60 DVD író : Panasonic DMR-EH57 DVD:Panasonic S-100 CD: Cambridge Audio 540 Video: Thomson VTH6210 AVR: Yamaha RX-V657 Front: Dali Concept6 Center: Concept center Surround: Concept1 Sub: Heco Vitas30A Stereo: NAD C325BEE

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


olyanok vagytok mint a gyerekek.
 
Lépjetek már túl a témán.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezzel az egésszel annyi a baj, hogy elvárjátok emlékezzek majd 5 évvel ezelőtti bejegyzésekre, hogy honnan származik.Honnan a fenéből kellene emlékezzek arra, h ennyi idő után ez valakitől összeszedett infó, vagy a saját bejegyzésem egy termékről? Még most sem emlékszem, hogy belinkeltétek és felidéztétek a fórumbeírást. És nem más hsz-ével éltem, hanem a saját véleményemmel mert én is hallottam már őket, csak nekem is könnyebb volt a saját mappámból kimásolni, mint újra megírni.
 
Az állításom most is tartom az AKG nekem akkor is keményebb pattogósabb hangzású mint a Sennheiserek, ez persze nem jelenti azt, hogy nem lenne jó hangja.Teljesen más hangkarakter a két márka.De jómagam nemrég hallottam egy Jecklin fülest annak is nagyon jó hangja volt, a típust nem mondom, de valami régebbi típus volt.Mostanában ezeket nem is nagyon láttam sehol.

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: orionr »


mert valamikor 5 évvel ezelőtt összegyűjtött információkból ami a gépemen rostokol, elővettem egy helytálló megjegyzést, hogy ezzel másnak segítsek a döntésben(...)
 
OFFTOPIC:

a többit nem kommentálom, csak ezt: a baj az volt, hogy egy adott termékről, egy akg 501-ről más ember hozzászólását a sajátodénak tüntetted fel.a többi meg már történelem. 
 
 
ettől függetlenül tényleg egy akg-ban gondolkodom ( sennheiser helyett ): 501-t már hallottam, meg van egy kis hordozható "sport" akg-ém is (k24p).

Bocs, hogy beleszólok, de esetleg, ha valakinek a hsz-át beírja és ő is ugyanúgy érzi és egyetért vele, akkor mi a gond?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”