Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: venomer »


namost akkor én egy FEJhallgatóról kérdeznék.
 
Beyerdynamic DT 531 250Ohm. ezt nekem mi hajtja meg? csak fejhallgatóerősítő? vagy cd playa füleskimenete is?
 
AKG 140 vs 240 mi a különbség? mintha 140-nek egészségesebb (kellő mennyiségű) mélye lenne, nem? (240hez képest).

Avatar
esfrost
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2008.07.09., szer. 11:57
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: esfrost »

Vettem egy RSA Tomahawk (http://raysamuelsaudio.com/) fülmonitor erősítőt! Otthon vár elvileg a postán. Alig várom, hogy halljam!!

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Acme »


Itt a pár szó:
 
RS 110:
 
A hangja rádiós létére tetszik nekem, bár a Sony MDR-CD280 lényegesen teltebb, szebb hangzást nyújt (érthető szerintem). Igaz, nagy rádiós-füles tapasztalatom nincs, de TV-hez vagy házkörüli munkák közben zenére teljesen jó. Hi-Fi-re nem a legjobb, kicsit magas az alapzaj is. A hatósugár meggyőző (nem mértem le, de betonfödém nem akadály). Kényelmes is, de a Sony-hoz szoktam, így arra szavazok ebben is.
 
MX 160:
 
Nagyon jó az ár/érték, apróság létére vannak mélyek is (bár nem tól sok), BKV-re jobbat sztem kár venni. Nagyon örülök nekik!
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Acme »


Hali miért vezeték nélkülit? Nagyságrendekkel gyengébb a hangjuk mint a hagyományos füleseknek....Amúgy valóban inkább a Seni, esetleg egy jó AKG... Más hangzásvilág de lehet szeretni mind a kettőt.Nekem Seni van én csipem...
Ajándék lesz Apámnak, neki arra kell hogy a kertben is tudja hallgatni a TV-t, szóval nem Hi-Fi célra. Csak a szokás hatalma, hogy a lehető legjobbat igyekszem megvenni

Megvettem a Sennheiser RS 110-et, vettem hozzá még két "akciós" MX 160-ast is. Az egész volt 15.000
 
Majd meghllgatom őket és írok pár szót
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Sliders
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.03.21., hétf. 23:47
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Sliders »

Sokat segítettetek! Köszönöm szépen a válaszokat.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Vettünk pár mintát az AKG képviselettől már vagy fél éve.
Holnap felrakok egy listát,hogy miből van készletönk.
Az egyik legjobb haverom a képviselet kecskeméten.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az egyik srácnak a 131 van, ahogy elnézem ez most akciós. Meglepően jó az a kis füles is, és nagyon olcsó. Persze kinek mire van igénye és pénze...A PC35 is egész jó darab, de a 131 kényelmesebb.A 166 dinamikusabb, erőteljesebb tisztább hangzású. Viszont drágább is lényegesen

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Az enyém is ehhez hasonló.
Pici módosítás van csak rajta.
Ezt javaslom,hogy próbáld ki.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: AVX »


itt már az újabb típus van.
 
SENNHEISER PC166 USB Mikrofonos fejhallgató
 
Skype certified
A Sennheiser PC166 mikrofonos fejhallgató két nyitott hallgatóból áll egy kényelmes és ergonómikus pánt két végén, valamint egy...
 
26050 Ft


Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ez a két legnagyobb 21 és 26 ropi...
 
http://www.pixmania.com/hu/hu/761/743/1 ... eresn.html

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Itt is van pár darab belőlük...
 
http://www.pixmania.com/hu/hu/761/743/x ... eresn.html

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Megtaláltam PC165 USB
Ezt írják róla:
Sztereó fejhallgató, hosszú használatra fejlesztve. Tökéletes sorround hangzás, maximális hangvisszaadás. Egyoldalas kábelkivezetés, stabil zajszűrős mikrofon. Kábelen elhelyezett hangerőszabályzó és mikrofonnémító. Kompatibilis az összes hangkártyával. Használható még hordozható CD/DVD/MP3 készülékekhez. USB toldó kábellel.
http://www.pioneer-budapest.hu/Sennheis ... Pc-hez.htm

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Sziasztok!  
Látom nagyon high tech alapokon mozog a topic. Úgyhogy félve teszem fel a kérdésemet.
Tudnátok ajánlani igazán jó fejhallgatót mikrofonnal, filmnézéshez, zenéhez és beszélgetésre kellene, de nagyon-nagyon jó minőségű profi hangzással jó mikrofonnal egyszóval tényleg professzionális legyen ne egy gány ócska valami.
Örülnék ha ajánlanátok valami igazán jó típust / típusokat. Huzamosabb ideig a fülön se fájduljon meg az ember füle a nyomástól!
 
előre is köszönöm!

Én erre a célra egy Sennheisert vettem a mm-ban.
Sajnos nincs ráírva a készülékre a típusa.
Úgy emlékszek,hogy 20-25 között volt az ára.Nagyon kényelmes.
Van hozzá egy USB konverter is.

Típusát meg tudnád írni?

Hát ez az amit nem látom ráírva.A dobozát már kidobtam.
Fura,hogy sehol sincs rajta típusszám.
Mindjárt megpróbálom a neten megkeresni.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sok mikis fülese van a sennheisernek is, a tipusok PC131, 151, 161, 166. Utóbbi 26 ezer ft. A legolcsóbb 6-7000 körül. A 51 -es 12 ezer.

Avatar
Sliders
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.03.21., hétf. 23:47
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Sliders »


Sziasztok!  
Látom nagyon high tech alapokon mozog a topic. Úgyhogy félve teszem fel a kérdésemet.
Tudnátok ajánlani igazán jó fejhallgatót mikrofonnal, filmnézéshez, zenéhez és beszélgetésre kellene, de nagyon-nagyon jó minőségű profi hangzással jó mikrofonnal egyszóval tényleg professzionális legyen ne egy gány ócska valami.
Örülnék ha ajánlanátok valami igazán jó típust / típusokat. Huzamosabb ideig a fülön se fájduljon meg az ember füle a nyomástól!
 
előre is köszönöm!

Én erre a célra egy Sennheisert vettem a mm-ban.
Sajnos nincs ráírva a készülékre a típusa.
Úgy emlékszek,hogy 20-25 között volt az ára.Nagyon kényelmes.
Van hozzá egy USB konverter is.

Típusát meg tudnád írni?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Sziasztok!  
Látom nagyon high tech alapokon mozog a topic. Úgyhogy félve teszem fel a kérdésemet.
Tudnátok ajánlani igazán jó fejhallgatót mikrofonnal, filmnézéshez, zenéhez és beszélgetésre kellene, de nagyon-nagyon jó minőségű profi hangzással jó mikrofonnal egyszóval tényleg professzionális legyen ne egy gány ócska valami.
Örülnék ha ajánlanátok valami igazán jó típust / típusokat. Huzamosabb ideig a fülön se fájduljon meg az ember füle a nyomástól!
 
előre is köszönöm!

Én erre a célra egy Sennheisert vettem a mm-ban.
Sajnos nincs ráírva a készülékre a típusa.
Úgy emlékszek,hogy 20-25 között volt az ára.Nagyon kényelmes.
Van hozzá egy USB konverter is.

Avatar
Sliders
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2005.03.21., hétf. 23:47
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Sliders »


Sziasztok!
 
Látom nagyon high tech alapokon mozog a topic. Úgyhogy félve teszem fel a kérdésemet.
Tudnátok ajánlani igazán jó fejhallgatót mikrofonnal, filmnézéshez, zenéhez és beszélgetésre kellene, de nagyon-nagyon jó minőségű profi hangzással jó mikrofonnal egyszóval tényleg professzionális legyen ne egy gány ócska valami.
Örülnék ha ajánlanátok valami igazán jó típust / típusokat. Huzamosabb ideig a fülön se fájduljon meg az ember füle a nyomástól!
 
előre is köszönöm!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Köszönöm a sok választ, az AKG-t mindenképpen fontolóra veszem, mert az ára is még jónak tűnik, másrészt egyre több helyről hallom, hogy nagyon jók. Ki fogom próbálni! 
USB-s DAC-ról még nem is hallottam, ennek is mindenképpen utánanézek.


Ebben van fülhallgató erősítő is.
Carat HD1 és UD1
Az utóbbi olcsóbb.


Avatar
levee
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008.07.11., pén. 00:28
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: levee »


Köszönöm a sok választ, az AKG-t mindenképpen fontolóra veszem, mert az ára is még jónak tűnik, másrészt egyre több helyről hallom, hogy nagyon jók. Ki fogom próbálni!
 
USB-s DAC-ról még nem is hallottam, ennek is mindenképpen utánanézek.
 
Mondjuk én nem igazán vagyok a híve az állandó zenehallgatásnak fülesen keresztül, de ez más téma.
 
Igazad van Tiger, egészségügyi szempontból sem jó, meg akusztikai szempontokból is más, bár ahogy olvastam egyre több fejhallgató próbálja már visszaadni a térbeli élményt is. Egyébként annyi az akadály, hogy panelban lakom és testvéreim, szomszédjaim is vannak, nem használhatok hifit, hogy akár hangosabban hallgassak zenét. Persze a jó zene nem hangerő függvénye, de én például progresszív (rock)zenéket hallgatok, ahol fontos kihallani minden részletet (minden hangszert), s ez eddig nekem csak fülessel sikerült.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: akvapark »


A Lupus állítólag egész jó kis darab, de nézelődj és hallgatózz...
Nálam a Bubó bevált.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A Lupus állítólag egész jó kis darab, de nézelődj és hallgatózz...

Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »


Pont most csinál Vackor egy tesztet azt szerintem érdemes szemmel tartani.
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?showtopic=12263&hl=
 
Jó füles mellé szerintem egy jó DAC erősen ajánlott.

ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én szintén új vagyok itt, remélem nem térek el nagyon a témától, de egy kis segítség kéne nekem is. Érdeklődöm az audiofil dolgok iránt, egyelőre csak egy olcsó panasonic fejhallgatót használok, igaz csak azért mert nincs jobb és mert nem nagyon értek a témához, így nem merek akármit csak úgy megvenni. 
Ti mit szóltok a Sennheiser HD szériájához? Elsősorban a HD-555, vagy a HD-595 érdekelne. Alapvetően jókat olvastam róluk, bár egy két felhasználó úgy ítélte meg, hogy önmagában "kevés", jobb ha veszünk hozzá egy fejhallgató erősítőt is (pl. Hivox Bubo). A kérdésem az volna, hogy mivel én PC-n hallgatok (lossless) zenét, érdemes-e ilyen erősítőt is vennem egy jobb fejhallgatóhoz, tudom-e ezt a kettőt együtt használni PC-n is - nyilván ez meg a hangkártya függvénye, de kinek mi a tapasztalata ezzel?
 
Köszönöm a választ előre is!

Hali
 
Fejhallgatóban gondolkozz még el az AKG K530LTD-en is, illetve ha pc-ről hallgatsz zenét, vannak olyan külső USB DAC-ok a piacon, amik fejhallgató erősítőként is használhatók.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Levee a Senik nagyon jók, de ha ajánlhatok egy másik hangkarakterű, de szintén kitűnő fülest akkor hallgass meg egy AKG-t is. A hír igaz ezek mellé illik egy jó erősítő is, aki ezzel hallgat nagyrészt zenét annak mindenképp. Ha csak azért akarsz hozzá, mert néha esténként bekapcsolod akkor én sem tartom jó ötletnek drága erősítőbe, de drága fülesbe sem ölni a pénzed. Mondjuk én nem igazán vagyok a híve az állandó zenehallgatásnak fülesen keresztül, de ez más téma. A hivox valóban egy jó erősítő fejhallgató mellé. És sztem az ára is nagyon korrekt. Mindenképp ejts meg egy meghallgatást, és más füleseket is vegyél számításba pld. az általam említett darabot is.

Avatar
levee
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008.07.11., pén. 00:28
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: levee »


Én szintén új vagyok itt, remélem nem térek el nagyon a témától, de egy kis segítség kéne nekem is. Érdeklődöm az audiofil dolgok iránt, egyelőre csak egy olcsó panasonic fejhallgatót használok, igaz csak azért mert nincs jobb és mert nem nagyon értek a témához, így nem merek akármit csak úgy megvenni.
 
Ti mit szóltok a Sennheiser HD szériájához? Elsősorban a HD-555, vagy a HD-595 érdekelne. Alapvetően jókat olvastam róluk, bár egy két felhasználó úgy ítélte meg, hogy önmagában "kevés", jobb ha veszünk hozzá egy fejhallgató erősítőt is (pl. Hivox Bubo). A kérdésem az volna, hogy mivel én PC-n hallgatok (lossless) zenét, érdemes-e ilyen erősítőt is vennem egy jobb fejhallgatóhoz, tudom-e ezt a kettőt együtt használni PC-n is - nyilván ez meg a hangkártya függvénye, de kinek mi a tapasztalata ezzel?
 
Köszönöm a választ előre is!

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”