Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Fül és Fejhallgatók

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 206

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

wittao írta:
2020.09.27., vas. 10:19
alto írta:
2020.09.27., vas. 09:49
MrCollector írta:
2020.09.27., vas. 08:58

Ez nem igaz ebben a formában. A T1 igen is képes esetenként bántó magas hangok prezentálására zenéktől függően. Nem gondolnám, hogy van olyan elektronika ami ezt ellensúlyozni tudja, de ha mégis az sok másik fejhallgatóval magashiányos lesz. Más kérdés, hogy ez valakit zavar vagy éppen tetszik neki.
Itt jön be a szubjektivitás, nem vagyunk egyformák, és nem is hallunk egyformán. Nekem a HD 800S magasai zavaróak sokszor, míg a T1-et sokkal lineárisabbnak, természetesebbnek érzem ugyanazon az erősítőn. A Sennheiser csúcs zártját, a HDV 820-at meg nem is értem, annyira idegenül, zavaróan szól, nem enged közel a zenéhez. De tudod, hogy általában nem ápolok nagy barátságot a zártakkal.
Ezt csak alatamasztani tudom, alig vartam, hogy az egesz HD800 hangzasvilagtol megszabaduljak. 650-es is megfordult nalam. 820-ast boltban felprobaltam anno, es annyira kiult az arcomon az “ez meg miii?” kifejezes, hogy az elado is elrohogte magat. Nem volt olyan pontja egyiknek sem, ami miatt csak elgondolkodtam volna a megtartasukon. A HDVA erositok meg ugyancsak szinte -szamomra- ertelmezhetetlen minoseget kepviselnek, osszeparositva oket hatalmas remenyekkel erkeztem meg a fejhallgatozas teruletere, hatalmas csalodas volt.
A Beyer ezt a T1-essel szinte fele aron jobban hozza SZAMOMRA. Banto magasakkal nem talalkoztam, igaz en csoves SE fejes erositovel hallgatom.
Itt latszik mennyire egyeni technikai sportag ez, es kovetkezteteseket levonni mas tapasztalataibol rossz iranyba mutathat. Azt illik megjegyezni, hogy a 990 es 1990 is volt a fejemen, azokat nem szivesen hallgatnam, de a T1-et egy aran tulmutato kivalo fejesnek tartom.
Milyen fejhallgatóktól tartod jobbnak az árán túlmutatva?

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 568

Hozzászólás Szerző: robi20064 »

Nekem anno volt 770, 1770 es T90 is. A magas kiemeles mellett en a T90-et szerettem kozuluk a legjobban, de ez nagyreszt a szemelyes preferencia es a hallgatott zenei stilusok miatt volt igy. Volt olyan ismerosom is aki par perc utan nem birta elviselni a T90-et mert szamara bantoan sok volt a magas.

A uj generacio kozep-magas tartomanyaban vagy egy jokora "eses".
t1_1.png
t1_1.png (406.93 KiB) Megtekintve 787 alkalommal
t1_2.png
t1_2.png (297.41 KiB) Megtekintve 787 alkalommal

wittao
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 2959

Hozzászólás Szerző: wittao »

alto írta:
2020.09.27., vas. 09:49
MrCollector írta:
alto írta:
2020.09.27., vas. 08:31

Ez a "Beyer T1 - kiugró magastartomány" ugyanolyan hamis legenda, mint a "csöves erősítő - gyenge mélyhangok" tétel.
Igen, mindkettő előfordul egymáshoz nem illő komponensek használatakor. A Beyer T1 valóban képes kiugró magastartományt produkálni, ha hozzá nem illő erősítővel hajtjuk, mint ahogy egyébként kiváló csöves erősítők is képesek gyenge mélyekre, ha nem hozzávaló, durván ingadozó impedanciamenetű hangfallal kínozzuk.
Ez nem igaz ebben a formában. A T1 igen is képes esetenként bántó magas hangok prezentálására zenéktől függően. Nem gondolnám, hogy van olyan elektronika ami ezt ellensúlyozni tudja, de ha mégis az sok másik fejhallgatóval magashiányos lesz. Más kérdés, hogy ez valakit zavar vagy éppen tetszik neki.
Itt jön be a szubjektivitás, nem vagyunk egyformák, és nem is hallunk egyformán. Nekem a HD 800S magasai zavaróak sokszor, míg a T1-et sokkal lineárisabbnak, természetesebbnek érzem ugyanazon az erősítőn. A Sennheiser csúcs zártját, a HDV 820-at meg nem is értem, annyira idegenül, zavaróan szól, nem enged közel a zenéhez. De tudod, hogy általában nem ápolok nagy barátságot a zártakkal.
Ezt csak alatamasztani tudom, alig vartam, hogy az egesz HD800 hangzasvilagtol megszabaduljak. 650-es is megfordult nalam. 820-ast boltban felprobaltam anno, es annyira kiult az arcomon az “ez meg miii?” kifejezes, hogy az elado is elrohogte magat. Nem volt olyan pontja egyiknek sem, ami miatt csak elgondolkodtam volna a megtartasukon. A HDVA erositok meg ugyancsak szinte -szamomra- ertelmezhetetlen minoseget kepviselnek, osszeparositva oket hatalmas remenyekkel erkeztem meg a fejhallgatozas teruletere, hatalmas csalodas volt.
A Beyer ezt a T1-essel szinte fele aron jobban hozza SZAMOMRA. Banto magasakkal nem talalkoztam, igaz en csoves SE fejes erositovel hallgatom.
Itt latszik mennyire egyeni technikai sportag ez, es kovetkezteteseket levonni mas tapasztalataibol rossz iranyba mutathat. Azt illik megjegyezni, hogy a 990 es 1990 is volt a fejemen, azokat nem szivesen hallgatnam, de a T1-et egy aran tulmutato kivalo fejesnek tartom.
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

alto
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 852
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alto »

MrCollector írta:
alto írta:
robi20064 írta:
2020.09.26., szomb. 21:57
Csak minimakisan olvastam utana hogy milyenek az elso velemenyek, de nagyon ugy tunik hogy ez csak rancfelvarras es koltsegoptimalizalas a megepitettseg teren. Mindketto 32 Ohmos, ami reszben a DAP-os, telefonos fiatalabb retegnek szolhatna, az ara viszont nem annyira ($999). A sokakat zavaro kiugro magastartomany is megmaradt ugy tunik.
Ez a "Beyer T1 - kiugró magastartomány" ugyanolyan hamis legenda, mint a "csöves erősítő - gyenge mélyhangok" tétel.
Igen, mindkettő előfordul egymáshoz nem illő komponensek használatakor. A Beyer T1 valóban képes kiugró magastartományt produkálni, ha hozzá nem illő erősítővel hajtjuk, mint ahogy egyébként kiváló csöves erősítők is képesek gyenge mélyekre, ha nem hozzávaló, durván ingadozó impedanciamenetű hangfallal kínozzuk.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött

alto írta:
robi20064 írta:
Csak minimakisan olvastam utana hogy milyenek az elso velemenyek, de nagyon ugy tunik hogy ez csak rancfelvarras es koltsegoptimalizalas a megepitettseg teren. Mindketto 32 Ohmos, ami reszben a DAP-os, telefonos fiatalabb retegnek szolhatna, az ara viszont nem annyira ($999). A sokakat zavaro kiugro magastartomany is megmaradt ugy tunik.

alto
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 852
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alto »

robi20064 írta:
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

wittao
Őslakos
Őslakos

robi20064 írta:
Nekem a 2-es generacio 100x emeszthetobb fejes, mint a 800-as, 820-as Sennheiser. Sok masik fejeshez kepest ar/teljesitmenyt nezve szerintem nagyon hozzak magukat.

www.coreaudio.eu

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött

Akkor ennyi.

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött

Nem vagyok egy nagy Beyer rajongó, de azért kipróbálom majd ha lesz rá alkalom.

wittao
Őslakos
Őslakos

2. generacios T1 nagyon bejon, kivancsi vagyok mit valtoztattak rajta. Bar gondolom ez amolyan rancfelvarrasocska inkabb hang tekinteteben, kulonben T1000 lenne a neve :)

www.coreaudio.eu

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

Igaz mar par hetes hir, de itt amugy is lassan csordogal minden. Jonnek a 3. generacios Beyer T1 es T5 fulesek.

youtu.be/HSrDpi2LhZg

kovacskajudit
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 10

Hozzászólás Szerző: kovacskajudit »

Sziasztok pár hely ahova érdemes lehet elmenni hallgatózni fülesek terén:

Denon Márka (alle) boltba ki lehet próbálni, a Focal összes fejhallgatóját (utopiat is), a Focal Arche val, illetve a questyle teljes listáját is vitt elektronikával is . Előre fel kell hívni őket, és 2 órára oda adják a stúdiót ingyen.
Másik hely. Nomo bolt ahol voltam Pesten még egy éve Itt egész sok fajta fejhallgató és erősítő és dac kipróbálható egyeztetéssel. Itt van Focal, Hifiman Arya , Meze emyprean, beyerdynamic, audeze. Stb Erősítők közül Felkis Eufóira, Echo, Hugo TT2, Hugo2, MYtek termékek, meg még sok fajta. Van neki Violectric v281 is de ha jól emlékszem az nincs a boltba hanem valaki másnál van de előre egyeztetéssel elvileg azt is meg lehet hallgatni. Segítőkészek itt lehet összehasonlítgatni a cuccokat, itt is előre fel kell hívni, hogy mi van a boltba jelenleg stb.

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

Sajnos ez pont nem olyan. A BMW-t es az Audit is ki tudod probalni sajat magad es nem kell hallgatnod senkire, de ha te egy Veyront szeretnel abba itthon nehezen ulsz bele probara.

Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 5

Hozzászólás Szerző: Helboar »

Persze jó olvasni véleményeket , unatkozás, időeltöltés gyanánt, de többet nem igen lehet kezdeni vele. Aki meg vásárolni akar, menjen el, hallgassa meg , és döntsön :) Tudod ez olyan hogy interneten ajánlasz egy BMW-t nekem, én pedig másnap bemegyek egy autó kereskedésbe, végig próbálok 10 kocsit, és a végén távozok a megvásárolt Audival :) Ezért nincs vásárlói “ereje” az ajánlásoknak , véleményeknek szvsz.

Tul
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 1075

Hozzászólás Szerző: Tul »

Épp az eddig részletezett szubjektivitás miatt nem szeretem, ha valaki azt írja, jó, vagy rossz valami.
S pont ezért jelent nekem sokat egy olyan ember véleménye, aki több dolgot hallott/ismer, lehetőleg hasonló/ugyanolyan körülmények között. Mert akkor egymáshoz tudja viszonyítani a jellemzőiket, ami már objektívebb. Ha egyik a másikhoz képest sötétebb tónusú, az feltűnik mindenkinek. Csak épp ki ezt, ki azt szereti. Ha azt írja, X sötétebb, mint Y, az valami. Ha azt, hogy X rossz, Y szuper, az semmi információértékkel nem bír. Nekem pl. Alto is baromi hasznos tanácsokat adott, ahogy egyébként a MrCollector által elmondottak is mind bejöttek. De említhetnék többeket is, ANDS-tól robi20064-en át asebestyénen keresztül Aszpirinig.. Ja, ez nem az a topic :D
A lényeg, hogy kell a sokat látott és hallott emberek jól megfogalmazott véleménye.

Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Nem gondolok rosszra ,csak úgy hangzott az egész . “Ha olyan válaszol rá aki tapasztalt a témában”- mivel szubjektív az egész audio, nincs “jó “válasz sose szerintem, mert mindenki azt ajánlja ami tetszett neki, viszont az nem jelenti azt hogy a másiknak is fog.
Szerintem aki kérdez , nem jelenti azt egyenesen hogy amatőr a témában , végülis nem tudjuk azt se kiről van szó egyáltalán (innen valakinek az ismerőse ) , és ha már az illetőnek lcd3 van birtokába , tisztában van szerintem sok dologgal, és van tapasztalata is. Kérdezni nagyon jó dolog szerintem, csak nem pont egy ilyen szubjektív témában mint az audio , és ilyen kategóriában . Én nem tudok jobbat ajánlani mint hogy mennyen el meghallgatni azokat a készülékeket amik itthon is fellelhetők és ott lesz biztos pontja , jók az erősítők amik a listán szerepelnek, de bevállalni meghallgatás nélkül bármelyiket rizikós .

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött

Rossz az ak rosszra gondol, meg értetlen. Bárhol kérdezhet, ha olyan válaszol rá aki járatos a témában.

Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

tottyi írta:
2020.09.15., kedd 06:52
MrCollector írta:
2020.09.15., kedd 00:16
robi20064 írta:
2020.09.14., hétf. 17:27

Csak erdekesseg keppen, mi volt a hangjaval ami nem volt szimpatikus a szamodra?
Én anno ezt valakinél hallottam HD800-al. Nekem olyan sötét, kissé nyers, levegőtlen hangja volt. Összehasonlítás végett ott volt a saját HDVD800-am is, nekem ott az jobban tetszett. A tulajnak meg a Vio281. :rolleyes:
Nekem sajat tapasztalatom nincs veluk de eleg sokat olvastam arrol, hogy a HDVD800 a nyomaba sem erhet, lehet valami mas van a hatterben. :rolleyes:
Ismerősöd megkérdezte esetleg hogy eladó -e a vio281? Megér egy próbát ha ennyire tetszett neki személyes meghallgatás után .

Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

MrCollector írta:
2020.09.16., szer. 13:41
Helboar írta:
2020.09.16., szer. 13:17
Saját füle majd kiszűri személyesen,teljesen mindegy ki mit ajánl neki interneten szerintem, ha ott van egy az egyben a boltban fejhallgatójával a kezében :) Ha már ott van úgy is végig hallgatja az összes eszközöket ami belefér a keretjébe, és 3-4 bolt megjárta után már tudni fogja melyik hangzás jött be neki a legjobban lcd3-mal. Van sok Pesti bolt ahol van több százezres készülékek , helybeli próba lehetőséggel . Én biztosan így tennék , más opció csak pénzfeldobás lesz végkimenetelben 50-50.
Szerintem te is rengeteget kérdezősködtél itt mindenfélével kapcsolatban, ezért a te szádból ez kicsit furcsán hangzikaz ilyesféle bírálat. Másrészt nem az a gond, hogy hol kérdez, hanem hogy ki fog rá válaszolni. A kérdésből pedig látszik, hogy kevesebbet ért hozzá/kevesebb tapasztalata van, mint esetleg néhány embernek. Ezáltal az sem biztos, hogy tudja majd megfelelően értékelni a hallottakat. Mutatok olyan erősítőt 170e-ért ami nagyon jól szól, mindaddig míg nem hallgatsz meg egy 3-4x annyiba kerülőt. Mivel minden helyen mások a meghallgatási lehetőségek (ami legtöbbször egyáltalán nem ideális), nem fogja tudni objektívan összehasonlítani őket. Aki egy kicsit is benne van ebben az ezt tudja. Egy helyen pedig nem fog találni 4-5 féle ilyen magas kategóriájú erősítőt.
Igen volt egy két téma ahol próbáltam emberek véleménye alapján dönteni, de rájöttem felesleges,mert sokszor hamisak,valótlanok ,félrevezetőek ,ez az egész audio téma meg szubjektív alap esetben. Miután ezt tapasztaltam, csak az a járható út volt már , hogy el kell menni és saját fülével megtapasztalni, az a biztos a végső döntés meghozatalához.

“”” Másrészt nem az a gond, hogy hol kérdez, hanem hogy ki fog rá válaszolni. Ezáltal az sem biztos, hogy tudja majd megfelelően értékelni a hallottakat ””

Ha jól értelmezem azt mondod ezzel ne menjen el meghallgatni, hanem hogy a te válaszod után vásárolja azt amit ajánlasz ?

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

MrCollector írta:
2020.09.16., szer. 13:42
robi20064 írta:
2020.09.16., szer. 13:38
Regen jartam mar hazai boltokban ilyen cellal, de pl Pesten hol tudod tesztelni az alabbiakat:

Feliks Audio erositoi
HeadAmp erositok
Eddie Current erositok
Violectric erositok
Niimbus erositok
Benchmark HPA4
Woo Audio erositoi
Little Dot erositok
XI Audio erositoi
THX AAA 7xx/8xx erositok
Schiit Audio erositok
Monoprice erositok
Linear Tube Audio erositok
Pass Labs HPA-1
EAR HP4
Burson Audio erositok
JDS Labs erositok
Bakoon erositok

IFI, Questyle, Sennheiser, Focal meg Beyerdynamic esetleg van, de ott vege is, hacsak a Nomono nem tart valamit eppen demozasra. Megprobalhat korbekerdezni itt hogy kinek van otthon Violectric vagy Feliks Audio, megprobalni osszehozni egy tesztet nemi malata alapu ellenszolgaltatas fejeben, majd megrendeli valahonnan kulfoldrol.

Nyugodtan javitsatok ki ha valahol a fenti markak kozul akarcsak a toredeket is lehetne tesztelni.
Sehol, mert senki sem forgalmazza őket. És van még 1-2 jobb márka amit nem említettél.
Pontosan, sajnos a lista kozel sem teljes, de ha valaki LCD-3-hoz keresne minosegben passzolot akkor nem lesz konnyu dolga. Sajnos meg a kint nepszeru olcsobb markak kozul sincs forgalmazva a legtobb, feltetelezem mert nincs idehaza piaca.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött

robi20064 írta:
2020.09.16., szer. 13:38
Regen jartam mar hazai boltokban ilyen cellal, de pl Pesten hol tudod tesztelni az alabbiakat:

Feliks Audio erositoi
HeadAmp erositok
Eddie Current erositok
Violectric erositok
Niimbus erositok
Benchmark HPA4
Woo Audio erositoi
Little Dot erositok
XI Audio erositoi
THX AAA 7xx/8xx erositok
Schiit Audio erositok
Monoprice erositok
Pass Labs HPA-1
EAR HP4
Burson Audio erositok
JDS Labs erositok
Bakoon erositok

IFI, Questyle, Sennheiser, Focal meg Beyerdynamic esetleg van, de ott vege is, hacsak a Nomono nem tart valamit eppen demozasra. Megprobalhat korbekerdezni itt hogy kinek van otthon Violectric vagy Feliks Audio, megprobalni osszehozni egy tesztet nemi malata alapu ellenszolgaltatas fejeben, majd megrendeli valahonnan kulfoldrol.

Nyugodtan javitsatok ki ha valahol a fenti markak kozul akarcsak a toredeket is lehetne tesztelni.
Sehol, mert senki sem forgalmazza őket. És van még 1-2 jobb márka amit nem említettél.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött

Helboar írta:
2020.09.16., szer. 13:17
Saját füle majd kiszűri személyesen,teljesen mindegy ki mit ajánl neki interneten szerintem, ha ott van egy az egyben a boltban fejhallgatójával a kezében :) Ha már ott van úgy is végig hallgatja az összes eszközöket ami belefér a keretjébe, és 3-4 bolt megjárta után már tudni fogja melyik hangzás jött be neki a legjobban lcd3-mal. Van sok Pesti bolt ahol van több százezres készülékek , helybeli próba lehetőséggel . Én biztosan így tennék , más opció csak pénzfeldobás lesz végkimenetelben 50-50.
Szerintem te is rengeteget kérdezősködtél itt mindenfélével kapcsolatban, ezért a te szádból ez kicsit furcsán hangzikaz ilyesféle bírálat. Másrészt nem az a gond, hogy hol kérdez, hanem hogy ki fog rá válaszolni. A kérdésből pedig látszik, hogy kevesebbet ért hozzá/kevesebb tapasztalata van, mint esetleg néhány embernek. Ezáltal az sem biztos, hogy tudja majd megfelelően értékelni a hallottakat. Mutatok olyan erősítőt 170e-ért ami nagyon jól szól, mindaddig míg nem hallgatsz meg egy 3-4x annyiba kerülőt. Mivel minden helyen mások a meghallgatási lehetőségek (ami legtöbbször egyáltalán nem ideális), nem fogja tudni objektívan összehasonlítani őket. Aki egy kicsit is benne van ebben az ezt tudja. Egy helyen pedig nem fog találni 4-5 féle ilyen magas kategóriájú erősítőt.

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

Feliks Audio erositoi
HeadAmp erositok
Eddie Current erositok
Violectric erositok
Niimbus erositok
Benchmark HPA4
Woo Audio erositoi
Little Dot erositok
XI Audio erositoi
THX AAA 7xx/8xx erositok
Schiit Audio erositok
Monoprice erositok
Pass Labs HPA-1
EAR HP4
Burson Audio erositok
JDS Labs erositok
Bakoon erositok
Auris Audio erositok
Pathos erositok

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára robi20064 2020.09.16., szer. 13:43-kor.

Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”