Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Fül és Fejhallgatók

earforce
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2058

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »

OFF
10+ év fórumozás és 20év hifizés után könnyen ki lehet szűrni a hifituristákat.
Természetesen én is koppantam már 1x-2x. pl.: légpárnás állvány árultam 80-ért, jött a telefon 1 órás jó hangulatú beszélgetés, aznap jön viszi alku nélkül OK. Megjön, rendszerhallgatás, jóízű beszélgetés, 3 órája nálam levés, kv készítés, zenehallgatás stb. Mondom neki a 3. óra után, hogy akkor térjünk a tárgyra már, mire benyögi hogy van nála 40ezer (!) HUF.
Nem értem, hogy gondolta, de bepróbálkozott, aztán szépen elment az első ATM-be és felvette a maradék 50%-ot.
Savanyú volt a szőlő ezután.
ON
SYNOLOGY|ZIDOO|METRUM|MUSICAL FIDELITY|MAGNEPAN|REL

wittao
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 2963

Hozzászólás Szerző: wittao »

robi20064 írta:
2020.07.15., szer. 12:07
Az eladasi vagy demozasi arkepzessel lehet vitatkozni, csak nem erdemes. Mindenki annyiert hirdeti a sajat eszkozeit amennyiert szeretne, legfeljebb tobb honapig is hirdetni fogja mire akad ra vevo, vagy egyszeruen csak nem kel el soha. Azomban itt is van az eremnek masik oldala. Ha nem kereskedo valaki akkor nem feltetlenul szeretne hogy tobben csak demozzak az eszkozoket ugy hogy mar eleve nincs is vasarlasi szandekuk. En is talalkoztam mar ezzel a jelenseggel szemelyesen is, vasarlasi szandek nincs, max jobb esetben annyi penz van hogy letet elleneben elvigyen valamit, de neha mar akkor elszolja magat hogy "majd ha hozom vissza"...

Egy ilyen arkategoriaba eso fejhallgatonal szerintem a legtobb kereskedo sem fogja csak ugy hosszabb idore kiadni demozni megfelelo letet hianyaban, vagy egyaltalan, ha nincs elozetes ismerettsege az erdeklodovel.

Az pedig szinten kevesbe eletszeru hogy valaki egy 1.4 millios fejhallgatot akarna megvenni, ugy hogy az elozo teljes rendszere ennek az arnak a felet se eri el (Feliks Echo + RME ADI 2 + HD 800).
"Sziasztok Ha valakinek van Focal Utopia fejhallgatója, és hajlandó fogadni 1 óra demózásra , magammal vitt elektronikával azért nagyon hálás lennék."

Nekem ebből az jot le, hogy szeretné meghallgatni a fejest, kíváncsi mit tud. Vásárlásról se pro, se kontra.
Hozzám is többen jönnek, akik szeretnének valamit meghallgatni, és sokszor mondják is előre vásárlási szándék nélkül jönnének. Ilyenkor magánszemélyként és kereskedőként is eldönthetem, belefér-e a dolog vagy nem.

Azt én sem kedvelem túlságosan, ha valaki ál "vásárlási" szándékkal elcuccol valamit, majd visszahozza. Ha csak annyit mond előre szeretné kipróbálni, valószínű ha belefér időben úgyis odaadom, anélkül h. meg akarná venni.

Ilyen esetekben egyébként mindig az jut eszembe, amikor Debrecenben a Piac utcán lévő Technics üzlet előtt álltunk barátaimmal nyálcsorgatva, hogy kipróbálnánk a rendszereket, vagy meghallgatnánk. És tök jólesett volna, ha bekapcsolják és 10 percig hallgathatjuk. Sok helyen nem lehet ezzel a lehetőséggel élni. Olyan ez, mint egy kiállítás... nem azonnal jelentkezik általában a hatása. Hányan felhívnak még mostanában is, hogy "emlékszem a 2018-as hifi kiállításon hogy tetszett Nálatok a hang, szeretnék elmenni meghallgatni, mert erősítőt/forrást stb. keresek, mikor mehetnék?". Tehát lehet aki most hallgatózik és egy számára jó hangot hall, az "beég" és később is kereshet majd amikor éppen már tényleg venni szeretne valamit.
Egy magánszemély hirdetésénél ez természetesen fura, de ha valaki kereskedik ennek nem kellene olyan meglepő dolognak lennie.
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 568

Hozzászólás Szerző: robi20064 »

Az eladasi vagy demozasi arkepzessel lehet vitatkozni, csak nem erdemes. Mindenki annyiert hirdeti a sajat eszkozeit amennyiert szeretne, legfeljebb tobb honapig is hirdetni fogja mire akad ra vevo, vagy egyszeruen csak nem kel el soha. Azomban itt is van az eremnek masik oldala. Ha nem kereskedo valaki akkor nem feltetlenul szeretne hogy tobben csak demozzak az eszkozoket ugy hogy mar eleve nincs is vasarlasi szandekuk. En is talalkoztam mar ezzel a jelenseggel szemelyesen is, vasarlasi szandek nincs, max jobb esetben annyi penz van hogy letet elleneben elvigyen valamit, de neha mar akkor elszolja magat hogy "majd ha hozom vissza"...

Egy ilyen arkategoriaba eso fejhallgatonal szerintem a legtobb kereskedo sem fogja csak ugy hosszabb idore kiadni demozni megfelelo letet hianyaban, vagy egyaltalan, ha nincs elozetes ismerettsege az erdeklodovel.

Az pedig szinten kevesbe eletszeru hogy valaki egy 1.4 millios fejhallgatot akarna megvenni, ugy hogy az elozo teljes rendszere ennek az arnak a felet se eri el (Feliks Echo + RME ADI 2 + HD 800).

Plane hogy ezt irta par honappal ezelott:

"Klisés lehet de fejhallgatózásban végállomás is lehet egy jó minőségű DAC al, én elértem a maximumot fejhallgatózásban úgy érzem (próbáltam Focal Utopiat, Hifiman Aryat, Meze Empyreant, De a HD800 ot nekem egyik se múlta felül) de hajt a hifibogár betegség, ki szeretnék próbálni hangfalakat azok meg nagyon drágák ezért adom el szeretett szettem."

a.gabriel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 30

Re: Focal Utopia Demozas Pest környékén (lehet hogy off topic)

Hozzászólás Szerző: a.gabriel »

Nézd szerintem, már az is nagyon érdekes, hogy Te nem feded fel magadat MrCollector !

Nyilatkozzál, hogy kereskedő vagy-e, igen-nem?

Mert, ezeken az árakon, amin árulsz, és 30eFt demópénzbe bele kell hogy férjen az a kis összeg, hogy a portékáidat hirdethetnéd saját Topicodban, mint ahogy teszik azt sokan!

Javaslom a modiknak, hogy számolják össze, hogy mennyi futó hirdetésed van!

Ezek után mi lesz, mindenki demó pénzt fog kérni?

:angry:

wittao
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 2963

Hozzászólás Szerző: wittao »

Nekem egy STAX 007TiII erosito + fejes van kint vasarnapig egy erdeklodonel (elozo heten letetkent 500.000 Ft-ot tett le, holott elozoleg nem is gondoltam ra, ha valami karesemeny tortent volna, ezen a heten mar nem is kertem ugy adtam oda a kb. 2 MFt erteku cuccot, mivel minden ugy tortent ahogy korabban megbeszeltuk). Jovoheten lesz ugyanerre a rendszerre egy meghallgatas nalunk, 19:00 orara jelentkezett be tegnap egy kedves erdeklodo, akivel jot beszelgettunk. Sajnos/nem sajnos ez egy ilyen mufaj, az erdeklodok jonnek es hallgatoznak, keresik a szamukra idealis hangot.
Nalunk a demokeszletek “erre vannak”. Nehez anelkul venni barmit is, hogy meghallgatnak. Ha forintositanam a demozasi idoket, demokeszulekek ertekveszteset, es a szabadidot ezzel (hetvegek, telefonok)... Istenem, jo kis fejes rendszer jonne ki belole :)

Hogy ON is legyek. Ezt a 007 Mkii szettet en is 2 hete hallgattam eloszor, picit jarattam es meg kell mondjam fejhallgatok teruleten regen ert ilyen kellemes meglepetes. A “regi” 009-nel nekem jobban tetszett, bar az igaz, hogy a 007 TiII erositovel is meg kellene hallgatnom a 009 fejest. Tervezunk tonya baratommal egy ujabb “nagy fejes teszt”-et, az alabbiakkal:
STAX 353x + L700
STAX 007TiII + 007TiII
Pointe Personal + Beyerdynamic T1
AVA + Beyerdynamic T1
uj versenyzo + Beyerdynamic T1
(Talan egy HD800 vagy 820 is bekerul, vagy egy AudioTechnica 2000-5000, meglatjuk meg)
Jovohetre tervezzuk, bizom benne, hogy ra 1-2 hetre megszuletik az iras is.
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

kovacskajudit
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 10

Hozzászólás Szerző: kovacskajudit »

Nem akarok ítélkezni de ez egy belső fórum. Ha ilyen 30 ezer ft os dijakat kersz a semmire akkor nincs helyed az itteni emberek között. Legalábbis akkor inkább ne irtal volna semmit vagy azt hogy nem demozhatom az is jóval korrektebb. Sajnálom ez a véleményem. Így azt sugallod hogy nincs semmi össze tartás a hifisták között amiről szól az egész avx azzal mész szembe ezekkel a pénzt mindenért elvekkel.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 206

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

kovacskajudit írta:
2020.07.14., kedd 12:42
sajnos csak 30 ezer ft ellenében lehetne demózni 1 órára az úrnál mármint 30ezer ft/óra díj amit nem kapok vissza. így inkább kihagynám
Ha már kiírsz valamit legyél korrekt! Amennyiben megvásárolod akkor nem kell kifizetned a demó költségét.
Annak aki megbotránkozik vagy éppen csodálkozik ezen. Igen ennyi a demója egy 1.4millió Ft-os fejhallgatónak, az értékének a 2%-a! . Bármi kis "baleset" történik közben, akkor ez az összeg eltörpül az értékvesztés mellett. Ha megveszel egy ilyet látatlanban és nem tetszik (nehéz elképzelni) akkor kapásból a többszörösét veszíted az üzleten. Másrészt, ha valaki ténylegesen vásárolni akar, nem csak próbálgatni, akkor ezen nem hinném, hogy fennakad.
Elég sok esetben csesztem már el az időmet ilyen demózásokra, beleuntam.

supravox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 782

Hozzászólás Szerző: supravox »

kovacskajudit írta:
sajnos csak 30 ezer ft ellenében lehetne demózni 1 órára az úrnál mármint 30ezer ft/óra díj amit nem kapok vissza. így inkább kihagynám
Izé,hogy mi van?
30 papír 1 óra fülelés?
Na ilyet sem hallottam...
Keress másik "kereskedőt"
A Stax-t 1 hétig hallgatgattam ITTHON,majd a fülelgetés után 2 hónappal vásárootam meg...
Ja és letét nélkül.
Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref, ATC SCA2 előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics 1200G ,ASR Basis Exclusive phono,Dynavector XV1t pickup.WW Microplatinum8 phono,WW Gold Eclipse 8,WW Platinum8 aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SR007-SRM353X

Elmo
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 139

Hozzászólás Szerző: Elmo »

kovacskajudit írta:
Aztaqrva. Egy igazi "úr".

kovacskajudit
Nincs visszaút
Nincs visszaút

kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 306

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Egy próbát megér:

viewtopic.php?t=144573
Újratervezés

kovacskajudit
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Focal Utopia Demozas Pest környékén (lehet hogy off topic)

Sziasztok Ha valakinek van Focal Utopia fejhallgatója, és hajlandó fogadni 1 óra demózásra , magammal vitt elektronikával azért nagyon hálás lennék.
Köszi üdv.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött

Indy írta:
2020.06.05., pén. 15:17
MrCollector írta:
2020.06.05., pén. 13:40
Hát az attól függ mennyit szánsz rá. Csak nyitott vagy zárt is szóba jöhet?
100-150? gondolkodik.gif Nyitottban gondolkodom.
Audio-Technica ATH-R70x

alto
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 853
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alto »

Indy írta:
2020.06.05., pén. 13:27
Sziasztok! DT880-at használok (600 Ohm), alapvetően tetszik a hangja, milyen irányba lehetne feljebb lépni, ha kicsivel nagyobb tömegű basszust szeretnék hallani, a többi tulajdonságot megtartva? :smile53:
Beyerdynamic vonalon pont nincs semmilyen nyitott a 100-150ezres árkategóriában, de kicsivel feljebb ott az Amiron Home, ami egy kiváló fejhallgató szerintem.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1356

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Indy írta:
2020.06.05., pén. 15:17
MrCollector írta:
Már csak az a kérdés, mivel hajtanád. 31_1_21.gif
Amúgy egyszer szívesen megmutatnám egy találkozón, mit tud egy rendesen kiszolgált HD540 I. Lehet, meg kellene hallgatnod.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) - Resonessence Lab Concero HD - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature | Wyred4Sound & freeba
FiiO X5 II - OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference I / Meze 99 Classic| freeba & mr.collector

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1347
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Indy »

MrCollector írta:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1347
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Indy »

Sziasztok! DT880-at használok (600 Ohm), alapvetően tetszik a hangja, milyen irányba lehetne feljebb lépni, ha kicsivel nagyobb tömegű basszust szeretnék hallani, a többi tulajdonságot megtartva? :smile53:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

earforce
V.I.P.
V.I.P.

:smile32:

Kösz tegnapelőtt még outofstock volt!

Zoliii
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 12

Hozzászólás Szerző: Zoliii »

Oké, csak pl a nevükön kívül változtattak a fejpánton is ennél a modellnél. Ezek szerint a párna is maradt a csészékkel, driverrel?
(na és persze a színe us módosult , ami indokolttá is teszi azt +100e felárat)

alto
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 853
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alto »

Zoliii írta:
2020.05.31., vas. 13:16
Dan Clark Audio AEON 2 párnáit nézted?
Ránézésre kb u.a., hátha...
Nem csak ránézésre, a Mr.Speakers új neve Dan Clark Audio.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött

earforce írta:
2020.05.31., vas. 12:55
Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy Mr. Speakers Aeon Flow C-t használtan. A fülest imádom, az irodában tesz kiváló szolgálatot. A fülpárnáit szeretném cserélni újra, viszont szinte sehol sem találok hozzá eredeti, új cserepárnákat. Van tippetek hogy honnan lehetne szerezni? A gyári honlapon is out of stock...
THX előre is :smile53:
https://danclarkaudio.com/shop/accessor ... ads-1.html

Zoliii
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 12

Hozzászólás Szerző: Zoliii »

Dan Clark Audio AEON 2 párnáit nézted?
Ránézésre kb u.a., hátha...

earforce
V.I.P.
V.I.P.

Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy Mr. Speakers Aeon Flow C-t használtan. A fülest imádom, az irodában tesz kiváló szolgálatot. A fülpárnáit szeretném cserélni újra, viszont szinte sehol sem találok hozzá eredeti, új cserepárnákat. Van tippetek hogy honnan lehetne szerezni? A gyári honlapon is out of stock...
THX előre is :smile53:

Tul
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 1075

Hozzászólás Szerző: Tul »

csu2 írta:
2020.05.30., szomb. 21:53
Windows-os verzió is van, de azt nem adom. :D
Nah, pedig már épp kérdezni akartam :smile29: