Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Online
Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

alto írta:
2022.01.21., pén. 17:59
alto írta:
2022.01.21., pén. 17:58
MrCollector írta:
2022.01.21., pén. 17:49


A múltkor azzal próbáltuk nálad a fejhallgatókat?
Igen, de a Lumin a Canalot analóg bemenetére volt kötve.
És Q-PSU-val volt tápolva.
Na ez engem pont így érdekelne! Nálam is Lumin a forrás. Ez elérhető még nálad?

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

alto írta:
2022.01.21., pén. 17:58
MrCollector írta:
2022.01.21., pén. 17:49
alto írta:
2022.01.21., pén. 17:38


Sajnos Canalot már nem rendelhető DAC opcióval.
A múltkor azzal próbáltuk nálad a fejhallgatókat?
Igen, de a Lumin a Canalot analóg bemenetére volt kötve.
És Q-PSU-val volt tápolva.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

MrCollector írta:
2022.01.21., pén. 17:49
alto írta:
2022.01.21., pén. 17:38
Eunos írta:
2022.01.21., pén. 15:17
A Heed Canalot is megér egy próbát, alap kiszerelésben nincs DAC és USB de az opció adott. Már a sima kis X-PSU táppal is jó, Q-PSU-val jön a döbbenet, aztán egy PX és el sem hiszed! Árban bőven a keretben maradsz és sok upgrade-lehetőséged lesz. Meghallgatni csak forrón szabad (kb. fél óra a bekapcsolástól) mert hidegen nem mutatja meg a tudását.
Sajnos Canalot már nem rendelhető DAC opcióval.
A múltkor azzal próbáltuk nálad a fejhallgatókat?
Igen, de a Lumin a Canalot analóg bemenetére volt kötve.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

alto írta:
2022.01.21., pén. 17:38
Eunos írta:
2022.01.21., pén. 15:17
A Heed Canalot is megér egy próbát, alap kiszerelésben nincs DAC és USB de az opció adott. Már a sima kis X-PSU táppal is jó, Q-PSU-val jön a döbbenet, aztán egy PX és el sem hiszed! Árban bőven a keretben maradsz és sok upgrade-lehetőséged lesz. Meghallgatni csak forrón szabad (kb. fél óra a bekapcsolástól) mert hidegen nem mutatja meg a tudását.
Sajnos Canalot már nem rendelhető DAC opcióval.
A múltkor azzal próbáltuk nálad a fejhallgatókat?

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

Eunos írta:
2022.01.21., pén. 15:17
A Heed Canalot is megér egy próbát, alap kiszerelésben nincs DAC és USB de az opció adott. Már a sima kis X-PSU táppal is jó, Q-PSU-val jön a döbbenet, aztán egy PX és el sem hiszed! Árban bőven a keretben maradsz és sok upgrade-lehetőséged lesz. Meghallgatni csak forrón szabad (kb. fél óra a bekapcsolástól) mert hidegen nem mutatja meg a tudását.
Sajnos Canalot már nem rendelhető DAC opcióval.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

aladin66 írta:
2022.01.21., pén. 12:54
Bodnapet írta:
2022.01.21., pén. 12:14
Sziasztok, bekapcsolódnék én is ebbe a beszélgetésbe, részben ide passzol. Az utolsó eladó használt HD800S-t én vettem meg itt a fórumon.
Akkor ezért nincs nekem még HD800S. :hahaha:

Mondanám, hogy gyere el hozzám meghallgatni HTPC-Topping D90-A90 párossal a fejest, de elvitték előlem az A90-est, még csak a D90 van meg.
Néztem én is, hogy eléggé hasonló az utunk (HD650), de most én voltam a gyorsabb. A korábbiaknál vártam, hátha lentebb megy az ár. Most nem vártam.😉

Avatar
csaba203
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2014.11.26., szer. 10:30
Értékelés: 34

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: csaba203 »

    csaba203 írta:
    2022.01.21., pén. 10:44
      Üdvözlöm a kedves Fórumozókat!

      Egy kis segítségre lenne szükségem. Telefonhoz szeretnék fejhallgatót venni a keret max. 20.000Ft. Főleg jazz-t hallgatok.
      Milyen típusokat tudnátok ajánlani. Jöhet privátba is. Nagyon régen volt fejhallgatóm nem ismerem a mostani felhozatalt. Előre is köszönöm! További szép napot mindenkinek!
      Rossz helyre tettem, bocs kérem innen tőrölni.

      Eunos
      Nincs visszaút
      Nincs visszaút
      Hozzászólások: 187
      Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 16:45
      Értékelés: 66

      Re: Fül és Fejhallgatók

      Hozzászólás Szerző: Eunos »

      A Heed Canalot is megér egy próbát, alap kiszerelésben nincs DAC és USB de az opció adott. Már a sima kis X-PSU táppal is jó, Q-PSU-val jön a döbbenet, aztán egy PX és el sem hiszed! Árban bőven a keretben maradsz és sok upgrade-lehetőséged lesz. Meghallgatni csak forrón szabad (kb. fél óra a bekapcsolástól) mert hidegen nem mutatja meg a tudását.

      MrCollector
      Beköltözött
      Beköltözött
      Hozzászólások: 2618
      Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
      Értékelés: 313

      Re: Fül és Fejhallgatók

      Hozzászólás Szerző: MrCollector »

      Bodnapet írta:
      2022.01.21., pén. 12:14
      Sziasztok, bekapcsolódnék én is ebbe a beszélgetésbe, részben ide passzol. Az utolsó eladó használt HD800S-t én vettem meg itt a fórumon. Ez egy régi terv kiteljesedése volt, még az utolsó hifi show-n hallgattam hosszan a teljes Sennheiser választékot és határoztam el, hogy ez lesz a következő. Eddig egy HD650-et használtam, megjegyzem nem vagyok heavy fejhallgató user, heti pár alkalom reggelente, mikor korábban ébredek, mint a család. Nincs dedikált fejhallgató erősítőm, a Marantz PM11S3 kimenetét használom.
      Szóval nem a tesztekre hallgatva nyugodt szívvel vettem meg a HD800S-t és bizony nagyon meglepett, hogy mennyire hiányoznak a mélyek. A kényelem szuper, nekem egyelőre nem sok a magas sem, határeset, de az biztos, hogy egy dedikált erősítő nélkül azért ennek semmi értelme (igazából másnak sem).

      Szóval mit javasoltok (ne azt, hogy mit vegyek a fejes helyett ;) ), milyen dedikált erősítőket hallgassak meg? Csöves vagy solid state irány lehet a jobb? A keret max. 400e. Sajnos a szimetrikus kimenet nem opció, mert az kilőve a hangfalas használathoz, az a prioritás nálam. USB-s lejátszás, beépítet DAC sem fontos, maradok a kényelmes streameres lejátszásnál, aminek tetszik a DAC-ja.

      Eddig ezeket gondoltam a listára tenni:
      pro-ject head box ds2 b
      Feliks Audio Echo MkII
      Violectric HPA V200 AE
      Unison Research SH

      Első sorban használtban gondolkodom, nem sürgős. Viszont meghallgatni próbálom őket előzetesen, már amit lehet.
      Köszi, Péter
      Pro-Ject Head Box DS2 B + Power Box DS2 Sources (ha van rá keret)

      Avatar
      KopaszKutya
      Törzsvendég
      Törzsvendég
      Hozzászólások: 1502
      Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
      Értékelés: 177

      Re: Fül és Fejhallgatók

      Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

      aladin66 írta:
      2022.01.20., csüt. 20:12
      Belefutottam most egy furcsa esetbe, amit nem tudok hova tenni:
      Felraktam egy hirdetést, hogy Sennheiser HD 800 S-t vennék. Rámírt egy illető, hogy neki van egy LSA HP Diamond, vegyem meg azt, mert jobb mint a HD 800 S, és ugyanannyiba kerül. Írtam neki, elmennék meghallgatni, mert még nem is láttam ilyet, fogalmam sincs milyen lehet a hangja. Kértem egy telefonszámot, hogy megbeszéljük a részleteket, de nem kaptam. Visszaírt, olvassam el a neten a teszteket és a véleményeket, azok alapján megvehetem, mert szuper jó. Ő nem egy üzlet, neki nincs kedve demózni, nincs otthon nála most olyan eszköz, amivel a fejes meg tudná mutatni a tudását.Vigyem a pénzt, próbáljam ki valamivel, hogy működik-e, aztán fizessem ki. Még megkérdezte, egyáltalán van-e pénzem rá. Azt nem tudom mit gondolt, felteszek egy hirdetést, majd elmegyek valahová megvenni a fejest, a végén kinyögöm, bocsi, nincs is pénzem rá, csak szórakozni jöttem.
      Ez a normális hozzáállás?
      Vigyázz vele, szerintem ugyanaz, aki engem is megkörnyékezett. Nálam is ez volt, hogy amit kerestem az neki nincs, viszont van nála egy sokkal jobb, ami pont eladó. Kipróbálni nem lehet, olvassak utána és az alapján döntsek. Mikor mondtam, hogy ilyesmibe nem szeretnék belemenni, akkor jött a mocskolódás. Már jó pár néven fent volt/van, mindig törölve lett. Elég könnyű kiszúrni, mert egy csomó tavalyi regisztrációja van (főleg őszi), de mindig nullás értékeléssel. Na ezekkel kell vigyázni.
      Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

      Avatar
      aladin66
      Kezdő Fórumlakó
      Kezdő Fórumlakó
      Hozzászólások: 275
      Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
      Értékelés: 41
      Tartózkodási hely: Budapest

      Re: Fül és Fejhallgatók

      Hozzászólás Szerző: aladin66 »

      Bodnapet írta:
      2022.01.21., pén. 12:14
      Sziasztok, bekapcsolódnék én is ebbe a beszélgetésbe, részben ide passzol. Az utolsó eladó használt HD800S-t én vettem meg itt a fórumon.
      Akkor ezért nincs nekem még HD800S. :hahaha:

      Mondanám, hogy gyere el hozzám meghallgatni HTPC-Topping D90-A90 párossal a fejest, de elvitték előlem az A90-est, még csak a D90 van meg.
      A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2022.01.21., pén. 16:57-kor.
      Ok: elrontott idézés javítása

      Online
      Avatar
      Bodnapet
      Kezdő Fórumlakó
      Kezdő Fórumlakó
      Hozzászólások: 442
      Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
      Értékelés: 101
      Tartózkodási hely: Kecskemét

      Re: Fül és Fejhallgatók

      Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

      Sziasztok, bekapcsolódnék én is ebbe a beszélgetésbe, részben ide passzol. Az utolsó eladó használt HD800S-t én vettem meg itt a fórumon. Ez egy régi terv kiteljesedése volt, még az utolsó hifi show-n hallgattam hosszan a teljes Sennheiser választékot és határoztam el, hogy ez lesz a következő. Eddig egy HD650-et használtam, megjegyzem nem vagyok heavy fejhallgató user, heti pár alkalom reggelente, mikor korábban ébredek, mint a család. Nincs dedikált fejhallgató erősítőm, a Marantz PM11S3 kimenetét használom.
      Szóval nem a tesztekre hallgatva nyugodt szívvel vettem meg a HD800S-t és bizony nagyon meglepett, hogy mennyire hiányoznak a mélyek. A kényelem szuper, nekem egyelőre nem sok a magas sem, határeset, de az biztos, hogy egy dedikált erősítő nélkül azért ennek semmi értelme (igazából másnak sem).

      Szóval mit javasoltok (ne azt, hogy mit vegyek a fejes helyett ;) ), milyen dedikált erősítőket hallgassak meg? Csöves vagy solid state irány lehet a jobb? A keret max. 400e. Sajnos a szimetrikus kimenet nem opció, mert az kilőve a hangfalas használathoz, az a prioritás nálam. USB-s lejátszás, beépítet DAC sem fontos, maradok a kényelmes streameres lejátszásnál, aminek tetszik a DAC-ja.

      Eddig ezeket gondoltam a listára tenni:
      pro-ject head box ds2 b
      Feliks Audio Echo MkII
      Violectric HPA V200 AE
      Unison Research SH

      Első sorban használtban gondolkodom, nem sürgős. Viszont meghallgatni próbálom őket előzetesen, már amit lehet.
      Köszi, Péter

      Avatar
      aladin66
      Kezdő Fórumlakó
      Kezdő Fórumlakó
      Hozzászólások: 275
      Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
      Értékelés: 41
      Tartózkodási hely: Budapest

      Re: Fül és Fejhallgatók

      Hozzászólás Szerző: aladin66 »

      Tul írta:
      2022.01.21., pén. 10:49
      Nem engem kérdeztél, de semmiképp ne vedd meg olvasott tesztek alapján. Volt HD800-am és HD800S-em is, akkor nagyon szerettem, de ma már nagyon nem. A saját ízlésed és preferenciáid is változnak, így abban is csak adott időszakban bízhatsz, nemhogy a máséban.. :smile29:
      Ráadásul egy fejhallgatónál a hangon kívül kiemeltem előjön a komfort kérdése is, amit a másik feje szintén nem ad vissza. Mennyire viseled jól a bőrt (én egyáltalán nem, legyen az bármilyen minőségű - a fülemen bezártság érzetet okoz, nyáron nem az igazi amúgy sem..), milyen jól illeszkedik a fejformádra, a fejed búbján nem nyom-e, oldalról nem szorít-e, a füled nem ér-e bele akár a szivacsba, akár a hangszóró előtti rácsba, a súlya/súlyelosztása megfelel-e..
      Mondjuk pont a komfort kérdésben a HD800 jolley joker, de a Kennerton ránézésre nem.
      aladin66 írta:
      2022.01.21., pén. 10:26
      Ez mondjuk azt jelenti, hogy az interneten olvasott tesztek, vélemények alapján te sem vennéd meg egy személyes megtekintés, meghallgatás nélkül? Ha elmennél egy laptoppal, hordozható dac/fejeserősítővel, egyértelműen meg tudnád mondani 5-10 perc alatt, hogy jobb-e mint a HD800S?
      Köszönöm a segítséget. Nekem azért esett a választásom a HD800S-re, mert már végighallgattam 600-astól az összes Sennheisert, és a 800-as teljesen más volt, mint a többi. Akkor HD 650-esem volt, aminek a komfortját nagyon megfelelőnek találtam. Most, hogy eladtam, gondoltam 800S-re váltok.
      Van Altó fórumtársnak Meze Empyrean eladó, azt még megnézném szívesen, de jóval drágább, mint a 800S. Kérdés, hogy egy Topping D90-A90 páros ki tudná-e szolgálni a Meze-t?

      Avatar
      Tul
      V.I.P.
      V.I.P.
      Hozzászólások: 2464
      Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
      Értékelés: 1182

      Re: Fül és Fejhallgatók

      Hozzászólás Szerző: Tul »

      Nem engem kérdeztél, de semmiképp ne vedd meg olvasott tesztek alapján. Volt HD800-am és HD800S-em is, akkor nagyon szerettem, de ma már nagyon nem. A saját ízlésed és preferenciáid is változnak, így abban is csak adott időszakban bízhatsz, nemhogy a máséban.. :smile29:
      Ráadásul egy fejhallgatónál a hangon kívül kiemeltem előjön a komfort kérdése is, amit a másik feje szintén nem ad vissza. Mennyire viseled jól a bőrt (én egyáltalán nem, legyen az bármilyen minőségű - a fülemen bezártság érzetet okoz, nyáron nem az igazi amúgy sem..), milyen jól illeszkedik a fejformádra, a fejed búbján nem nyom-e, oldalról nem szorít-e, a füled nem ér-e bele akár a szivacsba, akár a hangszóró előtti rácsba, a súlya/súlyelosztása megfelel-e..
      Mondjuk pont a komfort kérdésben a HD800 jolley joker, de a Kennerton ránézésre nem.
      aladin66 írta:
      2022.01.21., pén. 10:26
      Ez mondjuk azt jelenti, hogy az interneten olvasott tesztek, vélemények alapján te sem vennéd meg egy személyes megtekintés, meghallgatás nélkül? Ha elmennél egy laptoppal, hordozható dac/fejeserősítővel, egyértelműen meg tudnád mondani 5-10 perc alatt, hogy jobb-e mint a HD800S?

      Avatar
      csaba203
      Fórumlakó
      Fórumlakó
      Hozzászólások: 761
      Csatlakozott: 2014.11.26., szer. 10:30
      Értékelés: 34

      Re: Fül és Fejhallgatók

      Hozzászólás Szerző: csaba203 »

        Üdvözlöm a kedves Fórumozókat!

        Egy kis segítségre lenne szükségem. Telefonhoz szeretnék fejhallgatót venni a keret max. 20.000Ft. Főleg jazz-t hallgatok.
        Milyen típusokat tudnátok ajánlani. Jöhet privátba is. Nagyon régen volt fejhallgatóm nem ismerem a mostani felhozatalt. Előre is köszönöm! További szép napot mindenkinek!

        Avatar
        aladin66
        Kezdő Fórumlakó
        Kezdő Fórumlakó
        Hozzászólások: 275
        Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
        Értékelés: 41
        Tartózkodási hely: Budapest

        Re: Fül és Fejhallgatók

        Hozzászólás Szerző: aladin66 »

        MrCollector írta:
        2022.01.21., pén. 09:53
        aladin66 írta:
        2022.01.21., pén. 09:27
        MrCollektort kérdezném, mint fejhallgató szakértőt: az LSA HP Diamond tényleg jobb mint a HD 800 S?
        Tudom, hogy ez nagyon szubjektív dolog, de bizonyos különbség között egyértelmű.
        Szia! Köszönöm a bizalmat, de jelen esetben nem tudom megszolgálni. :rolleyes: Sajnos még nem hallottam az LSA fejhallgatót! Egyszer hallottam Kennerton-t, mégpedig az Odin-t. A HD800s-t ismerem, az egy fokkal melegebb hangú az eredeti HD800-nál, viszont ennyivel levegőtlenebb (szépen magyarosan) a hangja. A Kennerton valószínűleg egy vastgabb hangot fog produkálni, mint a Sennheiser. Nekem a HD800 volt egy jó ideig, de tekintve a jelenlegi egyéb kínálatot, nem igazán sírom vissza. Szerintem egy Focal Clear jobb választás lehet ebben a mezőnyben.
        Ez mondjuk azt jelenti, hogy az interneten olvasott tesztek, vélemények alapján te sem vennéd meg egy személyes megtekintés, meghallgatás nélkül? Ha elmennél egy laptoppal, hordozható dac/fejeserősítővel, egyértelműen meg tudnád mondani 5-10 perc alatt, hogy jobb-e mint a HD800S?

        MrCollector
        Beköltözött
        Beköltözött
        Hozzászólások: 2618
        Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
        Értékelés: 313

        Re: Fül és Fejhallgatók

        Hozzászólás Szerző: MrCollector »

        aladin66 írta:
        2022.01.21., pén. 09:27
        MrCollektort kérdezném, mint fejhallgató szakértőt: az LSA HP Diamond tényleg jobb mint a HD 800 S?
        Tudom, hogy ez nagyon szubjektív dolog, de bizonyos különbség között egyértelmű.
        Szia! Köszönöm a bizalmat, de jelen esetben nem tudom megszolgálni. :rolleyes: Sajnos még nem hallottam az LSA fejhallgatót! Egyszer hallottam Kennerton-t, mégpedig az Odin-t. A HD800s-t ismerem, az egy fokkal melegebb hangú az eredeti HD800-nál, viszont ennyivel levegőtlenebb (szépen magyarosan) a hangja. A Kennerton valószínűleg egy vastgabb hangot fog produkálni, mint a Sennheiser. Nekem a HD800 volt egy jó ideig, de tekintve a jelenlegi egyéb kínálatot, nem igazán sírom vissza. Szerintem egy Focal Clear jobb választás lehet ebben a mezőnyben.

        Avatar
        aladin66
        Kezdő Fórumlakó
        Kezdő Fórumlakó
        Hozzászólások: 275
        Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
        Értékelés: 41
        Tartózkodási hely: Budapest

        Re: Fül és Fejhallgatók

        Hozzászólás Szerző: aladin66 »

        MrCollektort kérdezném, mint fejhallgató szakértőt: az LSA HP Diamond tényleg jobb mint a HD 800 S?
        Tudom, hogy ez nagyon szubjektív dolog, de bizonyos különbség között egyértelmű.

        Avatar
        aladin66
        Kezdő Fórumlakó
        Kezdő Fórumlakó
        Hozzászólások: 275
        Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
        Értékelés: 41
        Tartózkodási hely: Budapest

        Re: Fül és Fejhallgatók

        Hozzászólás Szerző: aladin66 »

        robi20064 írta:
        2022.01.20., csüt. 20:46
        MrCollector írta:
        2022.01.20., csüt. 20:31
        "nincs otthon nála most olyan eszköz, amivel a fejes meg tudná mutatni a tudását"
        Ez érdekes hiszen hirdet egy ilyet is:
        viewtopic.php?f=31&t=170617&p=2672008#p2672008
        Lehet eppen aram nincs :smile29:
        Én is mondtam neki, hogy hirdet egy Questyle CMA Twelvet, az megvan még? Az volt a válasza: Megvan persze, de az most használatban van máshol.

        Avatar
        Tul
        V.I.P.
        V.I.P.
        Hozzászólások: 2464
        Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
        Értékelés: 1182

        Re: Fül és Fejhallgatók

        Hozzászólás Szerző: Tul »

        Szerintem egyáltalán nem. Viszont sokfélék vagyunk. Még az is lehet, hogy okkal ilyen. (Lehet, hogy sok billentyűhuszár járt már nála próbálgatni, vétel nélkül rabolva az idejét, az is lehet, hogy nincs olyan állapotban - betegség, családi viszonyok, bármi -, hogy fogadjon, esetleg aránytalan félelem van benne pandémia ügyben..)
        Hagyni kell a fenébe, ha nem pendültök egy húron. Küzdjön a fura hozzáállásával más.
        aladin66 írta:
        2022.01.20., csüt. 20:12
        Ez a normális hozzáállás?

        MrCollector
        Beköltözött
        Beköltözött
        Hozzászólások: 2618
        Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
        Értékelés: 313

        Re: Fül és Fejhallgatók

        Hozzászólás Szerző: MrCollector »

        "nincs otthon nála most olyan eszköz, amivel a fejes meg tudná mutatni a tudását"
        Ez érdekes hiszen hirdet egy ilyet is:
        viewtopic.php?f=31&t=170617&p=2672008#p2672008

        Avatar
        aladin66
        Kezdő Fórumlakó
        Kezdő Fórumlakó
        Hozzászólások: 275
        Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
        Értékelés: 41
        Tartózkodási hely: Budapest

        Re: Fül és Fejhallgatók

        Hozzászólás Szerző: aladin66 »

        Belefutottam most egy furcsa esetbe, amit nem tudok hova tenni:
        Felraktam egy hirdetést, hogy Sennheiser HD 800 S-t vennék. Rámírt egy illető, hogy neki van egy LSA HP Diamond, vegyem meg azt, mert jobb mint a HD 800 S, és ugyanannyiba kerül. Írtam neki, elmennék meghallgatni, mert még nem is láttam ilyet, fogalmam sincs milyen lehet a hangja. Kértem egy telefonszámot, hogy megbeszéljük a részleteket, de nem kaptam. Visszaírt, olvassam el a neten a teszteket és a véleményeket, azok alapján megvehetem, mert szuper jó. Ő nem egy üzlet, neki nincs kedve demózni, nincs otthon nála most olyan eszköz, amivel a fejes meg tudná mutatni a tudását.Vigyem a pénzt, próbáljam ki valamivel, hogy működik-e, aztán fizessem ki. Még megkérdezte, egyáltalán van-e pénzem rá. Azt nem tudom mit gondolt, felteszek egy hirdetést, majd elmegyek valahová megvenni a fejest, a végén kinyögöm, bocsi, nincs is pénzem rá, csak szórakozni jöttem.
        Ez a normális hozzáállás?

        Avatar
        tottyi
        Hazajáró lélek
        Hazajáró lélek
        Hozzászólások: 3284
        Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
        Értékelés: 711
        Tartózkodási hely: Šamorín

        Re: Fül és Fejhallgatók

        Hozzászólás Szerző: tottyi »

        Hello, en egy KZ Audio fulhallgatot szereztem be es nagyon meg vagyok vele elegedve (https://www.aliexpress.com/item/4000114 ... _edm_other). Egy Bluetoothos adaptert is vettem hozza es igy volt 60 euro de az arat nagyon megeri. Iphone-al hallgatom de a nagyrendszerre is rakotottem es igen csak jo hangja van a korabban dicsert Sony fejhallgatomtol sokkal jobban szol, hangosabb, tisztabb, es a basszusa is jobb bar nem annyira van reatelepulve a hangra mint a Sony-nal. Van egy Airpod Pro-m is de inkabb ha hangrol van szo akkor ezt hasznalom. Hatulotoje, hogy macera feltenni/levenni es nincs benne avtiv zajszuro de a hang karpotol erte na meg az Airpod-hoz kepest azert a bluwtooth hozzavaloja joval tobb elakadasi problemat okoz de 4 oraval tobbet bir. Fenetudja, szerintem most is megvennem mind a kettot mert mindig mas helyzetre jo a katto de viszont otthoni zenehallgatasra mar nagyon is jo a KZ fules. Egy amit meg nemtudok, hogy mennyire megbizhato azaz mennyi az az idotartam amennyit kitart.
        Meg annyit, hogy a kepekhez kepest azert joval nagyobb es kiall a fulbol. Jol van fenykepezve na...
        Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

        MrCollector
        Beköltözött
        Beköltözött
        Hozzászólások: 2618
        Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
        Értékelés: 313

        Re: Fül és Fejhallgatók

        Hozzászólás Szerző: MrCollector »

        KopaszKutya írta:
        2022.01.03., hétf. 17:12
        MrCollector írta:
        2022.01.03., hétf. 14:38
        KopaszKutya írta:
        2022.01.03., hétf. 13:35


        Igen, azt én írtam. Aki nem hiszi, járjon utána, de a Head-Fi topik oldalakon keresztül erről beszél, szóval nem egyedi probléma. Ami már inkább probléma, hogy nincs rá hivatalos magyarázat, hogy ez hardveres vagy szoftveres gond, de utóbbira nagyobb az esély. A Fiio ez évtől átáll a Sabre chipekre a K9-nél is, ezen kívül, hogy hardveresen módosítanak-e valamit, azt majd vagy közlik vagy nem.

        Nálam a dobozból kivéve High erősítésen, ha a hangerő potit 13 óránál feljebb tekertem, akkor elment a hang, pár másodpercig nem szólalt meg, majd kattant egyet és újra lett hang. Amíg nem csökkentettem a hangerőt, ezt csinálta folyamatosan. Nyilván így használni nem egészséges. Miután feltettem a legutóbbi firmware-t, ez a probléma megszűnt.

        A kompatibilitási gond nálam abból adódott, hogy vagy én vagyok gyenge felfogású vagy a Fiio mérnökei, de a két USB csatlakozóból nekem az lenne a logikus, hogy azt az USB-t használjam, ami a készülék hátulján van és nem a "szerviz" csatlakozót, amivel firmware-t frissítek. A google keresgélés közben derült ki, hogy ezek szerint mégis arra kell kötni az Android-os eszközöket és nem a hátsó USB-B-re, amivel a PC is össze lett kötve. Nem kizárt, hogy az oldalsó USB-C csatlakozónál már nincs recsegő, torz hang.

        Tehát nálam PC-vel nem volt gond a hanggal. Az hogy hangzásban milyen szintet képvisel, azt ki kell próbálni. Nálam egy töredékébe kerülő épített DAC/AMP-ot nem igazán tudott lelépni, hacsak nem a szimmetrikus kimenetről volt használva, mert arról jobb bolt. Én csak a fejes részét próbáltam ki, mint DAC nem tudom milyen, mert a kis Genius 12eFt-os asztali hangfalaimat nem DAC-ok tesztelésére találták ki.

        Aki ilyet szeretne, én azt mondom, hogy lehet érdemes megvárni a Sabre verziót, annál már talán nem lesznek problémák.
        Te milyen fejhallgatóval használtad ilyen hangerőn?
        Nem tudom milyen szintű rendszerben próbáltad, de nálam olyan dac-októl szólt jobban amiket inkább nem is írok le.
        Én az SPL Phonitor 2-t hajtottam vele XLR bemeneten, a saját XLR kábelemmel. Kipróbáltam az RCA kimenetét is, nyilván az gyengébb valamivel de nem tragikus. Persze kapott egy normális tápkábelt is ezen felül.
        Én most próbáltam ki egy olyan készüléket ami Sabre chipet használ (kénytelen), de az összes AKM-es jobban szólt az én preferenciáim alapján.
        High Gain-el Hedd Audio HEDDphone-t hallgattam vele, Medium Gain-el Hifiman HE400S-t, másom nincs.

        Forrásnak csak egy Seasonic 80+ Platinum tápos W10-es PC-vel tudtam használni, mert Android-os eszközökkel nem működött a hátsó USB-vel. A Fiio M11 Pro olyan szinten megbolondult utána, hogy csak egy gyári vissza állítás segített rajta.

        Én csak a belső TXH-es erősítőjét használtam. Nem hiszem, hogy érdemes a SPL Phonitor 2-vel összevetni, mert elég messze vannak egymástól minden téren. Nyilván nem azért vettem meg a Fiio-t, hogy egy 700 ezres fejhallgató erősítőt kössek utána.
        Nem összehasonlítom az SPL-el, hanem a FiiO dac-ja hajtotta meg és màsik dac-okkal hasonlítottam össze. A Hedd-hez ez elég karcsú, sok másikkal egyetemben.

        Avatar
        KopaszKutya
        Törzsvendég
        Törzsvendég
        Hozzászólások: 1502
        Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
        Értékelés: 177

        Re: Fül és Fejhallgatók

        Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

        MrCollector írta:
        2022.01.03., hétf. 14:38
        KopaszKutya írta:
        2022.01.03., hétf. 13:35
        photogambi írta:
        2022.01.02., vas. 11:47
        Köszi! Egy másik fórumon ezt olvastam:

        A dobozból kivéve a külföldi fórumokon is gyakori hibák (elhalkuló zene, kattogás az erősítőben) nálam is mindjárt jelentkeztek, ami a legújabb firmware frissítéssel megoldóttak, viszont nálam se a Fiio M11 Pro-val, se Xiaomi telefonnal és táblagéppel nem akart jól működni, a zene szólt, de recsegett és torzított.

        Tapasztaltál hasonlót?

        Igen, azt én írtam. Aki nem hiszi, járjon utána, de a Head-Fi topik oldalakon keresztül erről beszél, szóval nem egyedi probléma. Ami már inkább probléma, hogy nincs rá hivatalos magyarázat, hogy ez hardveres vagy szoftveres gond, de utóbbira nagyobb az esély. A Fiio ez évtől átáll a Sabre chipekre a K9-nél is, ezen kívül, hogy hardveresen módosítanak-e valamit, azt majd vagy közlik vagy nem.

        Nálam a dobozból kivéve High erősítésen, ha a hangerő potit 13 óránál feljebb tekertem, akkor elment a hang, pár másodpercig nem szólalt meg, majd kattant egyet és újra lett hang. Amíg nem csökkentettem a hangerőt, ezt csinálta folyamatosan. Nyilván így használni nem egészséges. Miután feltettem a legutóbbi firmware-t, ez a probléma megszűnt.

        A kompatibilitási gond nálam abból adódott, hogy vagy én vagyok gyenge felfogású vagy a Fiio mérnökei, de a két USB csatlakozóból nekem az lenne a logikus, hogy azt az USB-t használjam, ami a készülék hátulján van és nem a "szerviz" csatlakozót, amivel firmware-t frissítek. A google keresgélés közben derült ki, hogy ezek szerint mégis arra kell kötni az Android-os eszközöket és nem a hátsó USB-B-re, amivel a PC is össze lett kötve. Nem kizárt, hogy az oldalsó USB-C csatlakozónál már nincs recsegő, torz hang.

        Tehát nálam PC-vel nem volt gond a hanggal. Az hogy hangzásban milyen szintet képvisel, azt ki kell próbálni. Nálam egy töredékébe kerülő épített DAC/AMP-ot nem igazán tudott lelépni, hacsak nem a szimmetrikus kimenetről volt használva, mert arról jobb bolt. Én csak a fejes részét próbáltam ki, mint DAC nem tudom milyen, mert a kis Genius 12eFt-os asztali hangfalaimat nem DAC-ok tesztelésére találták ki.

        Aki ilyet szeretne, én azt mondom, hogy lehet érdemes megvárni a Sabre verziót, annál már talán nem lesznek problémák.
        Te milyen fejhallgatóval használtad ilyen hangerőn?
        Nem tudom milyen szintű rendszerben próbáltad, de nálam olyan dac-októl szólt jobban amiket inkább nem is írok le.
        Én az SPL Phonitor 2-t hajtottam vele XLR bemeneten, a saját XLR kábelemmel. Kipróbáltam az RCA kimenetét is, nyilván az gyengébb valamivel de nem tragikus. Persze kapott egy normális tápkábelt is ezen felül.
        Én most próbáltam ki egy olyan készüléket ami Sabre chipet használ (kénytelen), de az összes AKM-es jobban szólt az én preferenciáim alapján.
        High Gain-el Hedd Audio HEDDphone-t hallgattam vele, Medium Gain-el Hifiman HE400S-t, másom nincs.

        Forrásnak csak egy Seasonic 80+ Platinum tápos W10-es PC-vel tudtam használni, mert Android-os eszközökkel nem működött a hátsó USB-vel. A Fiio M11 Pro olyan szinten megbolondult utána, hogy csak egy gyári vissza állítás segített rajta.

        Én csak a belső TXH-es erősítőjét használtam. Nem hiszem, hogy érdemes a SPL Phonitor 2-vel összevetni, mert elég messze vannak egymástól minden téren. Nyilván nem azért vettem meg a Fiio-t, hogy egy 700 ezres fejhallgató erősítőt kössek utána.
        Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

        Válasz küldése

        Vissza: “Hangsugárzók”