Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Egy újabb "trónkövetelő" a kategóriájában. FiiO K9 Pro.
fiiok9pro (2 of 1).jpg
fiiok9pro (2 of 1).jpg (625.61 KiB) Megtekintve 1541 alkalommal

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Palm írta:
2021.12.24., pén. 10:08
Sennheiser HD700 fejhallgatóval kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Ha igen mi?
Tudom, hogy már nem gyártja a Sennheiser és csak használtan beszerezhető, de hangra és kényelemre milyen?
Az biztos, hogy van itt, aki mesélni tud róla, de a hangját biztosan hallanod kell, bármilyen fejhallgatóról legyen szó.
Én "hallatlanban", tesztek és ajánlók (beleértve az ASR-es teszteket is) hosszas böngésése alapján vettem megy egy HD650-et, és nagyon megdöbbentem, teljesen más volt, amint aminek gondoltam. A Sennheisereknek van egy fajta hangzásviláguk, ami sztem jól áll az általad kedvelt zenéknek, de mindenképp hallgasd meg, mielőtt megvennéd! Senki nem tudja leírni helyetted, ezt 100% bizonyossággal modom.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Palm »

Sennheiser HD700 fejhallgatóval kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Ha igen mi?
Tudom, hogy már nem gyártja a Sennheiser és csak használtan beszerezhető, de hangra és kényelemre milyen?
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Nem rossz fejhallgató a HD650 (bár nem tartozik a személyes kedvenceim közé), de elképzelni sem tudom, hogy valaki ne halljon égbekiáltó különbséget a Stellia és közte, főleg nem ha pl. egy Arche hajtja őket. Már a Clear is messze előtte jár minden téren, de jó pár olcsóbb modell is.

Avatar
photogambi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2016.03.14., hétf. 20:52
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: photogambi »

Nagyon hasznos tanácsok, átgondolom. Köszönöm.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

photogambi írta:
2021.12.22., szer. 18:34
Lehetőségem adódott kipróbálni (egy rövid időre) a Focal Arche + Stellia párost, egyben a saját fejhallgatómat is ezzel az erősítővel. A saját rendszeremhez képest az Arche + HD 650 szembetűnő különbséget mutatott (mintha nem is ugyan az a fejhallgató lett volna), míg ezzel szemben a Stellia számomra nem mutatott akkora előrelépést (rövid ismerkedés volt). Ezért gondoltam arra, hogy az erősítő a gyenge pont nálam.
A Stellia egy zárt fejhallgató (az egyik legjobb), a HD650 viszont nyitott. Akinek nyitotthoz szokott a füle, ritkán hallja jobbnak a zártakat. De például a Focal Clear Mg vagy Sennheiser HD800 S egyből hallhatóan messze jobb fejhallgató mint a HD650, a Stellia árának kb. a feléért. Szóval érdemes lenne ezt átgondolni, nyilván az Arche is jelentős előrelépés lenne az audiolabhoz képest, de szerintem egy HD 800 S meg még nagyobb a HD650-hez képest. Aztán persze a HD800 S-hez is kellene egy Arche vagy hasonló, a maximális kiszolgálás végett. :D
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
photogambi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2016.03.14., hétf. 20:52
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: photogambi »

Lehetőségem adódott kipróbálni (egy rövid időre) a Focal Arche + Stellia párost, egyben a saját fejhallgatómat is ezzel az erősítővel. A saját rendszeremhez képest az Arche + HD 650 szembetűnő különbséget mutatott (mintha nem is ugyan az a fejhallgató lett volna), míg ezzel szemben a Stellia számomra nem mutatott akkora előrelépést (rövid ismerkedés volt). Ezért gondoltam arra, hogy az erősítő a gyenge pont nálam.
MrCollector írta:
2021.12.22., szer. 16:22
photogambi írta:
2021.12.22., szer. 11:51
Az egyelőre marad, nem tervezem a cserét.
MrCollector írta:
2021.12.22., szer. 11:40


És mi lesz a HD650 utódja?
Pedig azzal nagyobbat léphetnél előre abból a pénzből amit most el akarsz költeni.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

photogambi írta:
2021.12.22., szer. 11:51
Az egyelőre marad, nem tervezem a cserét.
MrCollector írta:
2021.12.22., szer. 11:40
photogambi írta:
2021.12.22., szer. 11:28
HD 650, amit most egy Audiolab MDAC+ fejhallgató kimenetén keresztül használok, innen szeretnék tovább lépni, de nem a fejhallgatóval kezdenék. A napokban volt lehetőségem kipróbálni a Focal Arche-t, és azóta nem tudok megnyugodni. Adódik a lehetőség, hogy a DAC marad, és mellé teszek egy fejhallgató erősítőt, de itt merült fel a gondolat, hogy egy mindenest választanék.

És mi lesz a HD650 utódja?
Pedig azzal nagyobbat léphetnél előre abból a pénzből amit most el akarsz költeni.

Avatar
photogambi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2016.03.14., hétf. 20:52
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: photogambi »

Az egyelőre marad, nem tervezem a cserét.
MrCollector írta:
2021.12.22., szer. 11:40
photogambi írta:
2021.12.22., szer. 11:28
HD 650, amit most egy Audiolab MDAC+ fejhallgató kimenetén keresztül használok, innen szeretnék tovább lépni, de nem a fejhallgatóval kezdenék. A napokban volt lehetőségem kipróbálni a Focal Arche-t, és azóta nem tudok megnyugodni. Adódik a lehetőség, hogy a DAC marad, és mellé teszek egy fejhallgató erősítőt, de itt merült fel a gondolat, hogy egy mindenest választanék.
MrCollector írta:
2021.12.22., szer. 10:19


Több komponensből összeállítható. Milyen fejhallgatót kell hajtania?
És mi lesz a HD650 utódja?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

photogambi írta:
2021.12.22., szer. 11:28
HD 650, amit most egy Audiolab MDAC+ fejhallgató kimenetén keresztül használok, innen szeretnék tovább lépni, de nem a fejhallgatóval kezdenék. A napokban volt lehetőségem kipróbálni a Focal Arche-t, és azóta nem tudok megnyugodni. Adódik a lehetőség, hogy a DAC marad, és mellé teszek egy fejhallgató erősítőt, de itt merült fel a gondolat, hogy egy mindenest választanék.
MrCollector írta:
2021.12.22., szer. 10:19
photogambi írta:
2021.12.22., szer. 09:14
Sziasztok!
Visszaolvastam 3+ év hozzászólásait, amivel sok kérdésemre máris megtaláltam a választ.
Ami viszont az utóbbi időben nem került szóba, de engem nagyon érdekelne: tudtok ajánlani olyan fejhallgató erősítőt (egyben DAC-ot), ami egy sima USB porton keresztül tud fogadni HDD-t, és a rajta tárolt zenét eléri? Feltehetően ez már streamer is egy egyben. Amit találtam: NAIM Uniti Atom Headphone Edition, de ez kb. 2x annyi, mint a keretem, és nincs szimmetrikus fejhallgató kimenet.
Több komponensből összeállítható. Milyen fejhallgatót kell hajtania?
És mi lesz a HD650 utódja?

Avatar
photogambi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2016.03.14., hétf. 20:52
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: photogambi »

HD 650, amit most egy Audiolab MDAC+ fejhallgató kimenetén keresztül használok, innen szeretnék tovább lépni, de nem a fejhallgatóval kezdenék. A napokban volt lehetőségem kipróbálni a Focal Arche-t, és azóta nem tudok megnyugodni. Adódik a lehetőség, hogy a DAC marad, és mellé teszek egy fejhallgató erősítőt, de itt merült fel a gondolat, hogy egy mindenest választanék.
MrCollector írta:
2021.12.22., szer. 10:19
photogambi írta:
2021.12.22., szer. 09:14
Sziasztok!
Visszaolvastam 3+ év hozzászólásait, amivel sok kérdésemre máris megtaláltam a választ.
Ami viszont az utóbbi időben nem került szóba, de engem nagyon érdekelne: tudtok ajánlani olyan fejhallgató erősítőt (egyben DAC-ot), ami egy sima USB porton keresztül tud fogadni HDD-t, és a rajta tárolt zenét eléri? Feltehetően ez már streamer is egy egyben. Amit találtam: NAIM Uniti Atom Headphone Edition, de ez kb. 2x annyi, mint a keretem, és nincs szimmetrikus fejhallgató kimenet.
Több komponensből összeállítható. Milyen fejhallgatót kell hajtania?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

photogambi írta:
2021.12.22., szer. 09:14
Sziasztok!
Visszaolvastam 3+ év hozzászólásait, amivel sok kérdésemre máris megtaláltam a választ.
Ami viszont az utóbbi időben nem került szóba, de engem nagyon érdekelne: tudtok ajánlani olyan fejhallgató erősítőt (egyben DAC-ot), ami egy sima USB porton keresztül tud fogadni HDD-t, és a rajta tárolt zenét eléri? Feltehetően ez már streamer is egy egyben. Amit találtam: NAIM Uniti Atom Headphone Edition, de ez kb. 2x annyi, mint a keretem, és nincs szimmetrikus fejhallgató kimenet.
Több komponensből összeállítható. Milyen fejhallgatót kell hajtania?

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

photogambi írta:
2021.12.22., szer. 09:14
Sziasztok!
Visszaolvastam 3+ év hozzászólásait, amivel sok kérdésemre máris megtaláltam a választ.
Ami viszont az utóbbi időben nem került szóba, de engem nagyon érdekelne: tudtok ajánlani olyan fejhallgató erősítőt (egyben DAC-ot), ami egy sima USB porton keresztül tud fogadni HDD-t, és a rajta tárolt zenét eléri? Feltehetően ez már streamer is egy egyben. Amit találtam: NAIM Uniti Atom Headphone Edition, de ez kb. 2x annyi, mint a keretem, és nincs szimmetrikus fejhallgató kimenet.
Igen, ezt úgy hívják hogy streamer. Nem hinném hogy fogsz ilyet találni, a streamerekben nemigen találkozni szimmetrikus fejhallgató kimenettel.
Két készülékkel viszont megoldható, akár úgy, hogy egy megfelelő streamer + egy szimmetrikus kimenettel rendelkező fejhallgató erősítő, akár úgy hogy egy streamer futómű (DAC nélkül) + egy DAC/fejhallgató erősítő kombó.

Az utóbbi megoldásból pl. egy iFi Audio Zen Stream/Neo iDSD kombó kereten belül lenne.

A Naim árak sajnos épp most emekedtek,a Uniti Atom Headphone Edition már 1.249.000 Ft-ba kerül.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
photogambi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2016.03.14., hétf. 20:52
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: photogambi »

Sziasztok!
Visszaolvastam 3+ év hozzászólásait, amivel sok kérdésemre máris megtaláltam a választ.
Ami viszont az utóbbi időben nem került szóba, de engem nagyon érdekelne: tudtok ajánlani olyan fejhallgató erősítőt (egyben DAC-ot), ami egy sima USB porton keresztül tud fogadni HDD-t, és a rajta tárolt zenét eléri? Feltehetően ez már streamer is egy egyben. Amit találtam: NAIM Uniti Atom Headphone Edition, de ez kb. 2x annyi, mint a keretem, és nincs szimmetrikus fejhallgató kimenet.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Örülök, hogy bevált! (Volt már, ami nekem nagyon tetszett, te meg lyukra futottál vele :D )
Igen, a HD szériák fakóságához nagyon sokat hozzátesz. Csodálkoztam is, hogy aki elvitte az én fejhallgatómat, nem kérte a kábelt (pedig a mostanihoz képest vicces, 10eFt-os áron adtam volna, mert nekem akkor annyiba került). Egészen más szint. Egy barátommal sokat töprengtünk rajta, hogy egy olyan nagy múltú és értő cég, mint a Sennheiser, hogy képes ennyire agyoncsapni a hangot egy kábellel. Pedig ugye, a HD650 a 600-hoz képest újragondolt kábelt kapott - hát, nem egészen úgy sikerült, mint kellett volna gondolkodik.gif
A merevséget illetően nem tudok nyilatkozni, nekem pőre valójában, minden sallang nélkül van a csatlakozókba forrasztva. Korábban csináltam sok saját szerelésű vezetéket, akkor megtanultam, hogy a legpuhább és a legkönnyebb a legjobb a fejhallgatózáshoz. Semmi csicsa, vagy jól kinéző nehezék.. Az Y-t 2 vékony és egy őket összefogó vastagabb zsugorcsővel oldottam meg - így kifejezetten könnyű és rugalmas az egész. A laza sodrású piros/fehér szigetelés az elágazás és a fejhallgató kagylók között eléggé industrial design, viszont élhető :tutiok:
A Viablue EPC4-hez képest különösen (ezt a két vezetőt próbáltam egyszerre), bár annál van ugye árnyékolás is, ami nem csak önmagában merevít, hanem a megnövekedett keresztmetszett miatt szintén óriási plusz tartás.
Aszpirin írta:
2021.12.15., szer. 15:15
Nem kicsit járult hozzá ez a hozzászólás ahhoz, hogy végül nem hagyott békén a kíváncsiság ördöge, és megrendeltem a KáCsától a kábelt.
...
Ami tetszik:
- megmutatja, mire képes a HD650. Tudom, hog nagy szavak, de tényleg nagyon komoly a hangbéli különbség, ahogy írtad, durván pozitív irányba. Most tényleg úgy szól a HD650, ahogyan egy nyílt fejhallgatónak szerintem szólnia kell...
...
Ami nem tetszik:
- így, a fekete kígyóbőrben legalábbis, számomra túlságosan merev (pedig vékonyabb, mint a gyári).
...

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Vékonysága ellenére ez egy elég merev kábel harisnya nélkül is.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tul írta:
2021.12.04., szomb. 22:09
Nekem a mai napig ilyen kábelem van, ez ment végig (csatlakozó cserével) a HD58X, Sony MDR-Z7 és Beyerdynamic T1 2nd gen mindegyikén. A legdurvább és legpozitívabb különbséget pont a Sennheisernél hozta.
Nem kicsit járult hozzá ez a hozzászólás ahhoz, hogy végül nem hagyott békén a kíváncsiság ördöge, és megrendeltem a KáCsától a kábelt. Nem konfiguráltam semmit rajta, az eredeti, belinkelt, 1,3 m-es, kígyóbőrbe bújtatott, KáCsa stopperrel, Cardas fejhallgatócsatikkal és 3,5 mm-es sztereó jack-kel szerelt konfigurációt rendeltem meg a KáCsa adventi akciójában (mínusz 20% minden adventi hétvégén). Rendeltem hozzá egy Furutech 6,3mm-es jack adaptert is, a ródiumos, drágábbik változatot, így telefonnal is meg a Concero-val is tudom használni...

Ami tetszik:
- megmutatja, mire képes a HD650. Tudom, hog nagy szavak, de tényleg nagyon komoly a hangbéli különbség, ahogy írtad, durván pozitív irányba. Most tényleg úgy szól a HD650, ahogyan egy nyílt fejhallgatónak szerintem szólnia kell... és hirtelen élvezetessé vált vele a klasszikus zene. A tér még mindig nem óriási, de jóval nagyobb, mint a gyári kábellel, és az egész hangzás szellődebb, levegősebb... ez már így egészen élvezhető, és elképesztő, hogy ezt bizony egy kábel tette a fejhallgatóval. Eltűnt a HD650 "mackóssága" is. Tényleg nem mondanám, hogy kategóriányi a különbség, de nagyon-nagyon hallható. Bármilyen kábel-hitetlennek szívesen megmutatom...
- nem először rendelek a KáCsától, a tavaly pl. a házimozi-rendszerem hangsugárzói tőlük kaptak új kábeleket, AQ Type 2-esek méterre, AQ Y-csövekkel és Z-csatikkal... Mindig lenyűgöz, már akkor is lenyűgözött, hogy milyen profin dolgoznak, a legkisebb részletre is odafigyelve - a tabvaly megkapott AQ-kábelek kidolgozása konkrétan semmiben sem különbözik a gyárilag csomagolttól (a hálószobai "hifim" igyári szerelésű 3m-es AQ Type 2-eseken keresztül "táplálja" a kis Dynókat, szóval volt amivel összehasonlítani), de természetesen figyeltek a kábelcsatlakozók helyes feliratozására is... Nos ezt a fejhallgatókábelt ugyanaz a precizitás, részletekre odafigyelés jelemzi. Semmi DIY-fíling, semmi hézag sehol, ez akármelyik neves gyártó palettáján is lehetne szerelési minősége alapján.

Ami nem tetszik:
- így, a fekete kígyóbőrben legalábbis, számomra túlságosan merev (pedig vékonyabb, mint a gyári). Valószínűleg ez jót tesz a kábelnek, de számomra kényelmetlen. És a kígyóbőr gyakran hozzádörzsölődik az inggalléromhoz, és a dörzsölés hangját a merev kábel szépen egy az egyben átadja a fejhallgatónak... Oké, értem, pólóban kell használni :)
- hosszabbat kellett volna rendelnem - alighanem rendelek is majd egy hosszabbat, ha végül kikötök a HD650 mellett...

A magam részéről én ajánlani tudom ezt a színezüst vezetőjű kábelt, és a KáCsa szerelést - bár szerintem brutáldrága métere a kábelnek - de szerintem nem feltétleül kell rá ez a kígyóbőr, főleg nem a stopper és a fejhallgató közötti ágakra...
A HD650-ből tényleg jelentékenyen többet képes kihozni, mint a gyári kábel...
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kacsa- ... gato-kabel
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Egyébként nekem is van belőle, csak az összehasonlítás végett.
_DSC2183.jpg
_DSC2183.jpg (785.44 KiB) Megtekintve 1560 alkalommal

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

A T1 és ez a kábel :)
Bár a helyzet az, hogy a zenehallgatással töltött időm 90%-át egy WH1000XM4-gyel élem meg a munkahelyen, további 9%-ot a Shure-on zenélés közben, s csupán szökőévente kerül elő a hifi gondolkodik.gif
IMG_20211129_235242.jpg
IMG_20211129_235242.jpg (2.39 MiB) Megtekintve 1533 alkalommal
36_1_10.gif
MrCollector írta:
2021.12.04., szomb. 22:23
Tul írta:
2021.12.04., szomb. 22:09
Nekem a mai napig ilyen kábelem van, ez ment végig (csatlakozó cserével) a HD58X, Sony MDR-Z7 és Beyerdynamic T1 2nd gen mindegyikén. A legdurvább és legpozitívabb különbséget pont a Sennheisernél hozta.
Szerintem nagyon jó. Viszont ez az ár.. Nevetséges. Vagyis inkább botrányos. Már csak azért sem vennék egy centit sem, hogy ennyire pofátlan emelés az arcukra fért.

Aszpirin írta:
2021.12.04., szomb. 17:13


Ha nem írtak valamit el a cikkben, akkor az ár/érték-nyertesnek kihozott ezüst kábel 2 év alatt ötszörösére drágult - 4.470 ft/m-ről 22.480 Ft-ra sad.gif
Ha ugyanarról a kábelről van szó... Kíváncsi vagyok, ma is nyerne-e... gondolkodik.gif
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kco-hp ... to-kabel-m
És milyened van most?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Tul írta:
2021.12.04., szomb. 22:09
Nekem a mai napig ilyen kábelem van, ez ment végig (csatlakozó cserével) a HD58X, Sony MDR-Z7 és Beyerdynamic T1 2nd gen mindegyikén. A legdurvább és legpozitívabb különbséget pont a Sennheisernél hozta.
Szerintem nagyon jó. Viszont ez az ár.. Nevetséges. Vagyis inkább botrányos. Már csak azért sem vennék egy centit sem, hogy ennyire pofátlan emelés az arcukra fért.

Aszpirin írta:
2021.12.04., szomb. 17:13
robi20064 írta:
2021.12.04., szomb. 16:46
Az egyik alapveto problemam az ilyen szponzoralt AV online cikkekkel, hogy szinte soha nincs szerzo feltuntetve...
Ha nem írtak valamit el a cikkben, akkor az ár/érték-nyertesnek kihozott ezüst kábel 2 év alatt ötszörösére drágult - 4.470 ft/m-ről 22.480 Ft-ra sad.gif
Ha ugyanarról a kábelről van szó... Kíváncsi vagyok, ma is nyerne-e... gondolkodik.gif
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kco-hp ... to-kabel-m
És milyened van most?

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Nekem a mai napig ilyen kábelem van, ez ment végig (csatlakozó cserével) a HD58X, Sony MDR-Z7 és Beyerdynamic T1 2nd gen mindegyikén. A legdurvább és legpozitívabb különbséget pont a Sennheisernél hozta.
Szerintem nagyon jó. Viszont ez az ár.. Nevetséges. Vagyis inkább botrányos. Már csak azért sem vennék egy centit sem, hogy ennyire pofátlan emelés az arcukra fért.

Aszpirin írta:
2021.12.04., szomb. 17:13
robi20064 írta:
2021.12.04., szomb. 16:46
Az egyik alapveto problemam az ilyen szponzoralt AV online cikkekkel, hogy szinte soha nincs szerzo feltuntetve...
Ha nem írtak valamit el a cikkben, akkor az ár/érték-nyertesnek kihozott ezüst kábel 2 év alatt ötszörösére drágult - 4.470 ft/m-ről 22.480 Ft-ra sad.gif
Ha ugyanarról a kábelről van szó... Kíváncsi vagyok, ma is nyerne-e... gondolkodik.gif
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kco-hp ... to-kabel-m

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Alex_Aston írta:
2021.12.04., szomb. 18:47
robi20064 írta:
2021.12.04., szomb. 16:46
Az egyik alapveto problemam az ilyen szponzoralt AV online cikkekkel, hogy szinte soha nincs szerzo feltuntetve...
Nekem az a bajom ezekkel a (szponzorált?) tesztekkel, hogy bármi is az alany, ha 50e Ft, ha 5 millió, ugyanúgy jó és fasza minden.
Olyat még nem láttam leírva, hogy pl. ez bizony nem nagy szám, de ennyi pénzért elmegy, vagy ennyi pénzért sem éri meg, és hasonlók.
Így meg akkor mi értelme?
Sokakban ott van ez a kétkedés, főleg, ha úgynevezett "fizetett" tesztről van szó. Ez egy reklám a forgalmazóknak, nyilván akkor költik szívesebben tesztelésre a hasznukat, ha az pozitív. De ezzel szerintem a többség tisztában van. Nyilván minden tesztben vannak hasznos információk mindezek ellenére. De nem szabad elfelejtkezni magának a tesztelőnek a szubjektivitásáról sem. Olvastam én már az AV-Online-on olyan tesztet is ami az én tapasztalataimmal ellentétben volt, szóvá is tettem mind nekik, mind a forgalmazónak. Tehát nem csak az agyondícsérő teszt vezetheti félre az embereket. Az én esetemben is felmerülhet sokakban, hogy azért "reklámozok" dolgokat mert árulom őket. Ez igaz is, viszont én kizárólag olyan terméket árulok, amiről úgy gondolom, hogy jó. Nyilván ízlések és pofonok, de eddig még nem sokan panaszkodtak.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

robi20064 írta:
2021.12.04., szomb. 18:46
MrCollector írta:
2021.12.04., szomb. 18:39
robi20064 írta:
2021.12.04., szomb. 18:33


Igazabol nem erdekel (akkor se ha volt hozza kozod es akkor se ha nem), barminemu sajtoorganumnal ha nincs feltuntetve korrektul szerzo akkor a tartalmat minimum kettovel osztom.
Nekem? Miért lett volna? Csak tudom ki írta. Egyébként hallottam már magyarázatot miért nincs odaírva a név, de ez nem publikus.
Gondolom mert felkeres alapjan keszul es nehez lenne azt allitani hogy teljes mertekben objektiv.
Na most elvesztettem a fonalat.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

robi20064 írta:
2021.12.04., szomb. 16:46
Az egyik alapveto problemam az ilyen szponzoralt AV online cikkekkel, hogy szinte soha nincs szerzo feltuntetve...
Nekem az a bajom ezekkel a (szponzorált?) tesztekkel, hogy bármi is az alany, ha 50e Ft, ha 5 millió, ugyanúgy jó és fasza minden.
Olyat még nem láttam leírva, hogy pl. ez bizony nem nagy szám, de ennyi pénzért elmegy, vagy ennyi pénzért sem éri meg, és hasonlók.
Így meg akkor mi értelme?
Csak a Marantz! :-D

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

robi20064 írta:
2021.12.04., szomb. 18:33
MrCollector írta:
2021.12.04., szomb. 16:49
robi20064 írta:
2021.12.04., szomb. 16:46
Az egyik alapveto problemam az ilyen szponzoralt AV online cikkekkel, hogy szinte soha nincs szerzo feltuntetve...
Ha érdekel privátban megmondom. :rolleyes:
Igazabol nem erdekel (akkor se ha volt hozza kozod es akkor se ha nem), barminemu sajtoorganumnal ha nincs feltuntetve korrektul szerzo akkor a tartalmat minimum kettovel osztom.
Nekem? Miért lett volna? Csak tudom ki írta. Egyébként hallottam már magyarázatot miért nincs odaírva a név, de ez nem publikus.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”