Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Fül és Fejhallgatók

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2002.01.25., pén. 07:11

Köszi az infót!

A Mediában volt szerencsém kicsit hallgatózni. Kipróbáltam a Sennheiser 590-est és egy 5xx-et, AKG-55, 66-ost. Az AKG fejhallagtóiból én is hallottam az általad említett "kissé fényes" hangzást. A magas hangokat nem adta vissza tisztán (vagy csak az én füleim nem érzékelték :smile47: ). A Sennheisernél kicsit kevesebb volt a magas, de tisztán szólt, a méllyel sem volt probléma. Ez utóbbi árban kétszerese a próbált AKG-nek. Valamilyen klasszikus zene szólt duc-duc helyett :smile7: , amivel teszteltem a fejhallgatókat. Dönteni még nem sikerült, de újabb próba után már menni fog :smile18::smile18:

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2002.01.24., csüt. 10:11

Taro és minden érdeklödö!

A leginkább (szakmailag)elismert fejhallgató márkák Európában: az AKG , a Beyerdinamic, és a Sennheiser, szinte minden profi felvételkészítö stúdió ezeket használja. (az USA-t most kihagyjuk) Szintén nem foglalkoznék az elektrosztatikus típusokkal (ez a Top-class) miután azok mind 100e ft :smile2: felettiek. A paletta nagyon széles (föleg árban)a vásárló izlése és zenehallgatási szokása határozza meg mit választ. Hallgattam már vagy 20féle típust a tippjeim a következ?k.

Ha valaki házimozizik is akkor mindenképp a fül köré fekvö típust vegyen mert 2-3 órán át viselni kell a fejen. Több sokszoros tesztgy?ztes típus létezik amik már 7-8 !! éve kaphatók (ez hosszú idö ebben a szakmában). Ilyen pl.: A Beyerdinamic DT-531 típus. Hihetetlenül kiegyenlitett színezetlen hangzású típus minden fajta zenére kíváló. Rendkívül kényelmes plüss fejpárna kis súly. Hátránya: 40e ft.:smile37: Ha csak szerényebb lehet?ségeink vannak, akkor az AKG-66 lehet jó választás hasonló bár kissé "fényes" hangzás mübör fejpárna de csak :smile18: 9-10e ft !!! Ennyiért nincs jobb (a szaksajtó mondja nemcsak én). A 3-4-5xx Varimotion széria nekem nem tetszik (pedig az drágább rangossabb). A Sennheiser paletta is széles, ott az 5xx széria a hangmin?ség. Ha valaki csak duc-duc-duc-duc "zenét" (rave techno dance)halgat oda a kommersz akármilyen szoni, filipsz, teknics ipari hulladék is jó. De aki all-round min?ségi fejhallgatót akar csak a legelöl említett triumvirátus-ból válasszon. A dobozukon rajta van az összes paraméter, a mediamarkt-ban meghallgathatók (vigyél saját CDt mer szutyok techno zenével demonstrálnak). Lehet hogy te (ti) más modelt fogtok választani, de ne az eladóknak higyj hanem a fülednek. :smile41:

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2002.01.24., csüt. 06:31

Ezek szerint vezetékest kell venni, ami nyitott és circum-aural. (Már nem is nézegettem az infrásokat :smile7: )

Gondolom más is kiváncsi a jó tanácsokra, nyugodtan kifejtheted véleményed...

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2002.01.23., szer. 11:05

Helló mindenkinek !

A fejhallgató fajtákról néhány szót írnék, mint haladó felhasználó. A "nyitott" vagy "zárt" vagy "félig-nyitott" elnevezés a fejhallgatóban lév? "hangsugárzók" beépítésére vonatkozik. "Nyitott" azt jelenti hogy a külvilág (fejt?l ki-) felé kilátszik(rácson át) a két (bal-jobb)hangsugárzó egység. Az ilyen típusnak általában jobb a basszus átvitele mint a "zárt"-nak. Hátránya, hogy nagyobb hanger?nél kihallatszik kissé hogy mi történik odabenn. Komfort szempontjából létezik fülre felfekv? (supra-aural) és fül köré felkekv? (circum-aural) típus. Naná hogy az utóbbi a kényelmesebb, mert nem a fülkagylót nyomja.

Mindenképpen a vezetékes típusokat javasolnám, mert az infrások "susognak" (alapzaj) és a hangmin?ségük messze elmarad a vezetékesekét?l !

Ha valakit érdekel szívesen adok típustanácsokat is. A családi békesség érdekében én is gyakran használok fejhallgatót !!!házimozira!!! és hifire is.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2002.01.23., szer. 06:48

Lehet, hogy amateur kérdések:

Mi a különbség a nyitott és a zárt fejhallgató között? Melyik jobb? Milyen fejhallgató használatakor nem fülled be a fül? Mire kell figyelni "füles" vételekor?

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2002.01.22., kedd 18:02

A 26ezres Sennheiser nem az 570-es volt? Az is nagyon jo darab. Szerintem annyit erdemes aldozni ra. A 600-as tenyleg kicsit draga, de ne feledd hogy hosszutavon fejhallgato marad...

velemenybol meg csak az mervado amit itt olvashatsz :smile36:

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2002.01.22., kedd 17:34

Én 2 hónapja vettem. Megörültem az AKG rádiósának, kényelmes i volt, csak.. zúgott. És azt mondták, hogy 40e alatt ne is keressek olyan rádiósat ami nem zúg.

Na ezután 19e ért mit? Meghalgattam az akg 301-es (9e), felsőbb szériák meg már 21e voltak és nem szólt olyan jól mint a Sony, amit vettem. Persze a 29e res AKG elég jó volt, legjobban mégis a Senheiser teccet, csak az 26e lett volna, nagyon kényelmes volt... Így hát maradt a Sony, nagyon szép hangja van, pontos, de nem olyan precíz mint a német AKGnek. Mélyei jobbak nála, és jól is néz ki, kényelmes, önbeállítós. 3m kábel van hozzá és arnyozott csatl, amit a fejhallgatóból is ki lehet húzni (nem törik meg ha véletlenül megrándul). A 3xe res Sony is nagyon szépen szól nem beszélve a drágább Senheiserekről. Nekem az AKG viszont nem jött be. Az olcsó (?)- 18e -senheisereket meg gyorsan felejtsd el...

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2002.01.22., kedd 16:48

Én is most akarok venni, csak zártat és vezetékest. Van

tapasztalatotok ilyenről, egy idő után nem kényelmetlen?

(Nekem a Silent Cinemához kellene, tehát hosszú filmek...)

Tudom, nem Sennheiser kategoria (árban sem), de milyenek

lehetnek a Technicsek? (400, 500, 800-as széria).

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2002.01.22., kedd 16:07

Nekem Sennheiser HD600-as van, ez nyitott, vezetekes. Batran ajanlom, nagyon meg vagyok vele elegedve, pedig eleg fikazos vagyok. Bovebb infok: http://www.basys.hu/sennheiser01.htm

Vezetek nelkulit en sem javaslok, kevesebb elonye van mint hatranya...

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2002.01.22., kedd 15:45

Vagy Beyerdinamic. Vezeték nélküli rádiós fülesekbol csak a drága digitális cuccot érdemes megvenni, az valószínuleg nem zavarérzékeny.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2002.01.22., kedd 15:07

Mindkettő nyerő, de Én a vezetékest preferálom.Mondjuk AKG K 501.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2002.01.22., kedd 07:07

Helló,

Fejhallgatókról még nem igazán esett szó....

Hifi- és házimozi hallgatásra keresnék vezeték nélküli fejhallgatót. (A szomszédok és saját nyugalmam érdekében :smile18: [panel rulez]) Milyet ajánlotok? Sennheiser-ről, illetve AKG-ról hallottam egy-két jót.

Ki milyet használ és ajánl?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”