Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
batagy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.07.05., csüt. 22:14
Értékelés: 96

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: batagy »


Üdv!
 
Vettem egy Sennheiser HD 595-öt, meglepődtem egy kicsit hogy színe nem szürke, hanem arany-szín. Olyan mint itt:
http://www.thetechlounge.com/article/59 ... eadphones/
 
Előtte minden képen szürke színt láttam.
Akinek van, annak milyen színű?
Yamaha AX-497, Energy RC-10, Squeezebox Classic, Technics SL-PG 370A/490, Oppo DV-983H, Technics RS-BX404, Sony ST-SE 520, Asus O!Play Mini Plus, Panasonic TX-P42UT50E, Fapaci KEFI, QED Profile QE 5021/5026, Hama 30728 2x2.5mm2, iAudio X5L 30GB, Invotone HD2000, Panasonic SA-XR55, SMSL Sanskrit 6th

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: i-g »

Egyébként a Head-Fi-n a German Maestro stúdió célú fejhallgatóit dícsérték páran mint amit otthon is jól lehet hallgatni.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Gondolom egy stúdió fejhallgató is hasonlóan szólhat, csak nem tudom, hogy mennyire alkalmas otthoni használatra.
Manapság már szinte mindenre ráírják, hogy stúdiós, nem kell ezt elhinni. Amúgy a Monacort nem javaslom.

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: i-g »

Nem érdemes semmit kipróbálás nélkül venni, mert kellemetlen meglepetések érhetik az embert.

Avatar
GxxANC
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.02.26., csüt. 22:11
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: GxxANC »


Sziasztok!
 
Fejhallgatót akarok venni, két típust néztem ki: AKG K512 és Monacor MD-6200. Az AKG-t meg tudtam hallgatni, de a Monacort nem tudtam, szerintem nem is fogom tudni vásárlás előtt. Otthon egyenes frekvenciamenettel rendelkező hangfalaim vannak, ezeket szoktam meg. Gondolom egy stúdió fejhallgató is hasonlóan szólhat, csak nem tudom, hogy mennyire alkalmas otthoni használatra. Szóval nekem a minél valósághűbb hangvisszaadás az elsődleges. Meg azt se tudom, hogy egy ilyen stúdió fejhallgató, mint a Monacor mennyire kényelmes, mert az AKG nekem elég kényelmes volt. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes lenne-e megvenni a Monacort, amit nem tudok meghallgatni és felpróbálni se (vagy ha valaki tud boltot ahol ki lehet próbálni az jó lene), vagy vegyem meg az a AKG-t vagy tudtok mást is ajánlani ebben az árban?
Előre is köszi

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: rudulf »


Pedig létezik -nem olcsó- igen kis méretű sztatikus is :  STAX SR-001 .

De jó , soha nem is hallottam róla.... Forgalmazza ezt itthon valaki?

Hazai forgalmazó ? Nem tudom ,passzolom a kérdést ...

Stax az Double Reed.
 
Itt van a boltosok között.
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
sirdond
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2009.05.22., pén. 11:13
Értékelés: 9

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: sirdond »


Üdvözletem!
 
Mostanában szeretnék én is in-ear fülest venni. Régebben volt egy cx300-am,szerettem is, de most azon gondolkozok,hogy inkább veszek egy hasonló kategóriás akg-t,mert a sennheiserekből nehéz kifogni egy eredetit. Esetleg tudnátok mondani tapasztalatot az akg k 340-ről? annyit olvastam,hogy elég kényelmetlen,mert túl mélyen bemegy a fülbe,bár ez elég szubjektív vélemény,de kipróbálni meg nem tudom.
vagy annak is örülnék,ha olyan eladót ajánlotok,aki eredeti sennheisereket árul (sajnos senki nem szeretné szétszedni a fülest és "bevizsgálni",hogy eredeti e, pedig ezzel sokat lendíthetne az üzletén)
 
 
 
u.i.:Használt,jó állapotú sennheiser is érdekelne
What is an Audiophile?

Avatar
Oszt
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008.02.02., szomb. 19:10
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Oszt »


Sziasztok!
 
Segítség kellene nekem füles vagyis inkább fejes ügyben.
Úgy fest sikerül végre hozzájutnom valami jó kis fejhallgatóhoz, az egyik kiszemelt egy AKG K142 HD(elég jó kis tesztet találtam róla) esetleg a 272 HD(foggalmam sincs mivel tud többet) vagy valami hasonló árkategóriájú SENNHEISER. Vagy tulajdonképpen bármi szóbajöhet ebben a kategóriában.
A kérdés az lenne hogy hol lehetne budapesten találni valami üzletet ahol meghallgathatnám őket?
Ha valami tapasztalat van ezekről azt megköszönöm.
Elsősorban pop/rock zenét hallgatok, meg Xboxon játszom.
Segítségeteket köszönöm!
Oszt

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »


Magyar fejhallgatóerősítő "teszt"  


és hol a leírás?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: i-g »


Magyar fejhallgatóerősítő "teszt"
 


Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: dörmögi »

Ismeri/hallotta valaki a Shure SE530 és/vagy az Ultimate Ears triple.fi 10 fülhallgatót?

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Ez a fülhallgató forma szinte garantálja a több mélyet és jobb hangzást ?
a több mélyet azért "garantálja" mert nagyon minimális az a hang ami "elszökik" /kb. mint amikor beszélsz ill. amikor egy poharat raksz a szádhoz/ és egészen közel kerül a hangforrás a dobhártyádhoz /ami természetesen fokozottan "roncsolja" azt/
egy zárt rendszert alkot a fejeddel és mint minden rendszernél az adott tagok befolyásolják a hangzást /a koponyádtól, hogy mennyi levegő van a fejedbe, nyitva van e a szám, állkapcsod pozíciója .../
 
A füles behelyezésének érzete pl azzal szimulálható mint amikor az ujjadat bedugod a füledbe, és erre jön rá a zene ...
 
nekem sokkal jobban bejön mint a klasszikus, de ha teheted próbálj ki egy ilyen fülest

Köszönöm a plasztikus leírást !
 
Meg kell mondjam nem tudtam a pontos okát, azt sejtettem csupán hogy jobban illeszkedhet a hallójárat külső részébe
 
 
Igen, ki akarom próbálni pont ezér lesz jó...
 
 
Le is dumáltam, Creative EP830-as lesz a választásom
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Ez a fülhallgató forma szinte garantálja a több mélyet és jobb hangzást ?
a több mélyet azért "garantálja" mert nagyon minimális az a hang ami "elszökik" /kb. mint amikor beszélsz ill. amikor egy poharat raksz a szádhoz/ és egészen közel kerül a hangforrás a dobhártyádhoz /ami természetesen fokozottan "roncsolja" azt/
egy zárt rendszert alkot a fejeddel és mint minden rendszernél az adott tagok befolyásolják a hangzást /a koponyádtól, hogy mennyi levegő van a fejedbe, nyitva van e a szám, állkapcsod pozíciója .../
 
pl. "normál" hangerőn az emberek a tömegközlekedésen tátognak s a jármű mintha a légpárnás lenne
 
viszont tudok olyan embert akit ez zavar, hogy "nincs" hangi információ a külvilágról
 
kb. 3-4 éve amikor megvettem az első ilyet többször el akartak ütni az egyirányú utcába ...
a mentőnek is olyan hangja van amikor elmegy előttem mintha 2-3 utcával arrébb járna
aki sportolni akar közterületen/forgalom közelébe annak én egyáltalán nem ajánlom mert fokozottan baleset veszélyes lehet
 
ami még fontos megemlíteni ennél a kialakításnál hogy pl. az ízületi hangok felerősödnek, ha rágózol, kattog a térded, korog a gyomrod mind hangosabb lesz.
A füles behelyezésének érzete pl azzal szimulálható mint amikor az ujjadat bedugod a füledbe, és erre jön rá a zene ...
 
nekem sokkal jobban bejön mint a klasszikus, de ha teheted próbálj ki egy ilyen fülest

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Pedig létezik -nem olcsó- igen kis méretű sztatikus is :  STAX SR-001 .

De jó , soha nem is hallottam róla.... Forgalmazza ezt itthon valaki?

Hazai forgalmazó ? Nem tudom ,passzolom a kérdést ...

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pedig létezik -nem olcsó- igen kis méretű sztatikus is :  STAX SR-001 .

De jó , soha nem is hallottam róla.... Forgalmazza ezt itthon valaki?

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Az olcsóbb Senikkel nagyon vigyázz, sok belőle a hamis...Ezeket csakis márkaképviseletnél venném meg.
Még szerencse ,hogy a STAX füleseket nem tudják hamisítani ...

Abból én nem is tudok ilyen kis fülbedughatóst...Vagy igen?

Pedig létezik -nem olcsó- igen kis méretű sztatikus is : STAX SR-001 .


Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az olcsóbb Senikkel nagyon vigyázz, sok belőle a hamis...Ezeket csakis márkaképviseletnél venném meg.
Még szerencse ,hogy a STAX füleseket nem tudják hamisítani ...

Abból én nem is tudok ilyen kis fülbedughatóst...Vagy igen?

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Az olcsóbb Senikkel nagyon vigyázz, sok belőle a hamis...Ezeket csakis márkaképviseletnél venném meg.
Még szerencse ,hogy a STAX füleseket nem tudják hamisítani ...

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az olcsóbb Senikkel nagyon vigyázz, sok belőle a hamis...Ezeket csakis márkaképviseletnél venném meg.

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Nagyon köszönöm mindenkinek a véleményét !
 
Én mindig adok az itteni fórumozók véleményére ha valamit vennem kell - nem kellett még csalódnom
 
-------------------------------
 
Ha Creative EP-630 ennyire jó, akkor a "linkelt" Palikával fölveszem a kapcsolatot és megveszem tőle 3000ért
Ez a fülhallgató forma szinte garantálja a több mélyet és jobb hangzást ?
 
Korábban került szóba :
 
Én 8000ért tudok sajnos csak Sennh CX300-ast, ha tudtok 5000 rongy alatt akkor azt veszek
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: shanahan »


PH-n volt egy srác, aki elég valószínű, hogy eredetit árult. Vannak jelei a hamisítványnak.
igen árult /és ő tényleg megbízható forrás volt, rajta keresztül vagy 10-15db-ot el is adtam/, s az a srác az akit linkeltem Azuroo-nak
azért hagyta abba mert már nem nagyon vitték tőle a sok hamisítvány miatt csomóan a vaterás csalóktól vettek ...
ezért állt át először a hasonló kaliberű akg-re /amit "nem" hamisítottak/

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

PH-n volt egy srác, aki elég valószínű, hogy eredetit árult. Vannak jelei a hamisítványnak.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: shanahan »


CX300-at is lehet(ett?) 5 körül kapni. Mélyben nem lesz hiányod vele.
szerintem már cx300-at csakis boltba érdemes venni
valami iszonyatos mennyiségű hamisítvány készült el
s akik nem hallották az eredetit azoknak nem tűnik fel ...
 
annyit javasolnék a creativhoz hogy érdemes fórumokon olvasgatni róla
mert a sony-nak volt/van egy hasonló kaliberű szériája aminek a kábele elég nagy százalékba foszlott ...
 
nekem 2 évig volt ez első szériás cx300-as
elnyűhetetlen volt, ja s 3,5k-ért adtam el

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


mp3-as lejátszómhoz szeretnék korrekt fülhallgatót venni max 4000 forintig , a legfontosabb hogy basszusban és magasban erős legyen - szóval nem a tiszta szofisztikált hangzás a célom  


CX300-at is lehet(ett?) 5 körül kapni. Mélyben nem lesz hiányod vele.

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tristis »


ebből a Creative EP-630 jobb mint a Sennheiser MX 60 ? az ára jó...melyik online oldal ez ? Köszi
Nekem nem volt ilyen előre leszögezném.
Fórumokon nagyon sokan mondták megbizonyosodva, hogy ez a füles teljesen ugyan az, mint a Sennheiser c300-as. A c300-as viszont etalon a maga árkategóriájában.
Ezért szerintem mindenképpen érdemes megvenned a a Creative EP-630-ast. A következő fülesem nekem is az lesz.
 
Ha utánanézel, még összehasonlító teszteket is találni a két fülesről nem is egyet magyart is külföldit is.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”