Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Hirtelen nem tudnék egyet sem mondani. A legtöbb ma kapható ilyen kategóriás cuccban amiben van digitális bemenet, azon nincs analóg. Két digit coax-ot pedig még nem láttam egyiken sem. Annó azért vettem a Pro-Ject Maia DS erősítőmet, mert abban minden volt és nem akartam milliókat költeni. Talán neked is egy ilyesmi kellene.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

MrCollector írta:
2021.10.03., vas. 14:30
avl2 írta:
2021.10.03., vas. 12:58
tapogatózó, tájékozódó kérdés:

van analóg bementes füleserösítöm
van DAC-om, aminek nincs analóg bemenenete és nincs füles kimenete sem

kérdés: van-e, mik azok az - olcsó árkategóriában, arra gondolva, hogy SB Touch a fö forrásom - eszközök, aminek idealis esetben
- van 2 coax, 1 usb, 1 optikai digit bemenete, legalabb 1 analog bemenete
- DAC-kent es elöfokkent es füleserösitöként is funkcionál
- ...esetleg pendriverol (flac) zenet is jatszik le

ha ilyen nincs, akkor a legutobbi funkcio nelküliek ? nem sietek sehova a vétellel, csak kíváncsi vagyok lenne-e ilyen
És mindezt mennyiért? :rolleyes:
mennyivel kezdjem ? :D
ezert irtam SB Toch-ot, hogy belöhetö legyen a "kategoriam", vagy fülesböl: AKG K601, Alessandro MS1
egyaltalan: van ilyen cucc ? több ? mik azok ?
semmikepp sem 300e fölött (akkor összeszigszalagozok egy füleserösitöt es egy DAC-ot ...csak hogy a designigényem is meglegyen ;-)

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

avl2 írta:
2021.10.03., vas. 12:58
tapogatózó, tájékozódó kérdés:

van analóg bementes füleserösítöm
van DAC-om, aminek nincs analóg bemenenete és nincs füles kimenete sem

kérdés: van-e, mik azok az - olcsó árkategóriában, arra gondolva, hogy SB Touch a fö forrásom - eszközök, aminek idealis esetben
- van 2 coax, 1 usb, 1 optikai digit bemenete, legalabb 1 analog bemenete
- DAC-kent es elöfokkent es füleserösitöként is funkcionál
- ...esetleg pendriverol (flac) zenet is jatszik le

ha ilyen nincs, akkor a legutobbi funkcio nelküliek ? nem sietek sehova a vétellel, csak kíváncsi vagyok lenne-e ilyen
És mindezt mennyiért? :rolleyes:

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

tapogatózó, tájékozódó kérdés:

van analóg bementes füleserösítöm
van DAC-om, aminek nincs analóg bemenenete és nincs füles kimenete sem

kérdés: van-e, mik azok az - olcsó árkategóriában, arra gondolva, hogy SB Touch a fö forrásom - eszközök, aminek idealis esetben
- van 2 coax, 1 usb, 1 optikai digit bemenete, legalabb 1 analog bemenete
- DAC-kent es elöfokkent es füleserösitöként is funkcionál
- ...esetleg pendriverol (flac) zenet is jatszik le

ha ilyen nincs, akkor a legutobbi funkcio nelküliek ? nem sietek sehova a vétellel, csak kíváncsi vagyok lenne-e ilyen

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Egy kis szösszenet a Heddphone-ról.
viewtopic.php?f=202&t=158247&p=2643348#p2643348
hedd+project.JPG
hedd+project.JPG (1.04 MiB) Megtekintve 1738 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Egy új márka a hazai piacon az SPL. A képen látható modellekben van dac is, de csak erősítőként is kaphatóak. Hangminőségük várakozáson felüli.
_DSC0283.jpg
_DSC0283.jpg (990.64 KiB) Megtekintve 1787 alkalommal

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: scaurus »

scaurus írta:
2021.08.10., kedd 10:28
Nem olyan régen írtam, hogy itteni tanácsok alapján még a tavalyi "fekete péntek" alkalmával vettem egy Harman Kardon FLY ANC típusú fejhallgatót, amit megelégedéssel használtam - eddig.
...
A szervízben javíthatatlannak minősítették (hiba pontos okát nem mondták meg), kaptam cserére jogosító igazolást.
Élt 8 hónapot. sad.gif

Az akciós ár most kicsit visszaüt, mert vagy ugyanilyenre cserélem vagy az akciós árat vásárolhatom le (vagy kérhetem vissza).
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Asszony lenyúlta az Audiotechnika fülesem amikor kezdődött a covid. Na gondoltam veszek neki egy másikat, hogy visszakapjam, de a végére szerintem rácsesztem, mert a Jabra (Jabra Evolve 75 MS Stereo) 2x annyiba került mint egy új AT :D Viszont tényleg jó cucc, kényelmes, jól szól, sokat bírja az aksi, jól néz ki, a felhajtható mikrofon nagy találmány, és azt is szerettem, hogy ha látom pirosan világít a "füle" akkor nem szólok hozzá :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Nah, köszönöm az edigi javaslatokat, Alex és Robi!
:smile53:
Plantronics-nál és Jabránál is találtam szimpatikusakat, most már csak döntenem kellene...
(azért a Jabrák között el vagyok tévedve, vezetékes over-ear-ből nincs olyan sok, és no-noice-cancellation-öst nem is találtam egyelőre.... Viszont az árukeresős árak sokkal jobbak, mint amit a Jabra EMEA honlapja mutat, ez fura, de örvendetes :)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.09.06., hétf. 21:29
Alex_Aston írta:
2021.09.06., hétf. 13:03
Aszpirin írta:
2021.09.06., hétf. 12:51
Sziasztok!
Tudom, hogy ez nem hifi-s kérdés, de hátha tudtok segíteni: kinek milyen fejhallgatós headset vált be hosszútávon munkára?

Klasszikus fejlesztő célra a Plantronics márkát ajánlom. Nagyon jó minőségű "ipari" cuccokat gyártanak.
Megnéztem, köszi, ráadásul ez egy megfizethető kategória is, de gyakorlatilag mind on-ear megoldást találok náluk, ezzel nem lehet fülfájás problémám? (ha kifejezetten call centerek számára készül, akkor talán megbízhatok benne, hogy nem nyomja szét e füleimet?) Használtad már valamelyik Plantronics-et? pl ez még beleférne nálam: https://www.arukereso.hu/fulhallgato-fe ... 393257477/
Korábbi cégemnél vagy 15 évig ilyesmi füleseket adtunk el tucat számra telefonközpontok mellé. Sosem volt panasz.
Quantum R Kft. a disztribútor. Van bemutató termük, nagyon készségesek. Velük érdemes egyeztetni, és náluk ki is lehet próbálni. Ha ők nem, akkor nem tudom, ki tudna segiteni
https://www.headset.hu/
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2021.09.06., hétf. 21:27
Aszpirin írta:
2021.09.06., hétf. 21:15
robi20064 írta:
2021.09.06., hétf. 13:25
Ha csak voice szamit akkor nezz szet a Jabra termekei kozott.

https://www.emea.jabra.com/

Ha nagy ritkan mas is, akkor pl:

https://www.audeze.com/products/mobius

Annyit meg hozzatennek hogy anyagminoseg teren a Mobius nem kiemelkedo, sot.
Köszi! Tudsz ajánlani valamit esetleg vezetékesben is, aktív zajszűrő nélkül?
Melyik volt vezetek nelkuli a fentiek kozul? :)

Jabranal kismillio tipus van, de kategoriankent lebontva pl over ear es wired.

A Mobius is hasznalhato mind vezetekesen mind anelkul ;)
Ja, de minek fizessek a bluetooth-ért, ha nem használom? 400 dollár már 6 számjegy forintban…
A Jabra-t ezek szerint nem néztem meg eléggé tüzetesen (munkában voltam), kicsit jobban belemélyedek…
(OFF különben szétb.sz most az ideg a monitorok miatt, miután rendelés előtt felhívtam őket, mert a raktáron lévőnek mutatott termékből biztos akartam lenni hogy kettő is van, hát persze, hogy csak egy volt, erre megkérdeztem, ha kettő kell, hogy mennyi idő alatt fut át, és 2-3 napot mondtak, tehát megrendeltem 2 EIZO monitort még pénteken, külön pénzért pixelgaranciával, és ma délután telefonon közölték, hogy legalább 2 hetet kell várni a másodikra, ráadásul 5ezer forinttal drágább… hirtelen csak annyit mondtam, hogy most ezt nem érek rá megbeszélni, majd visszahívom… Oázis kompjúter. De egy visszaigazolt megrendelés nem köti őket? Lehet csak így, hogy bocs, nem 2-3 nap, hanem minimum 2 hét, és drágább is lesz? /nem mintha a végösszegen akkorát változtatna az a plusz ötezer, a két hét sokkal jobban fáj, de maga a tény, bosszant…)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2021.09.06., hétf. 13:03
Aszpirin írta:
2021.09.06., hétf. 12:51
Sziasztok!
Tudom, hogy ez nem hifi-s kérdés, de hátha tudtok segíteni: kinek milyen fejhallgatós headset vált be hosszútávon munkára?

Klasszikus fejlesztő célra a Plantronics márkát ajánlom. Nagyon jó minőségű "ipari" cuccokat gyártanak.
Megnéztem, köszi, ráadásul ez egy megfizethető kategória is, de gyakorlatilag mind on-ear megoldást találok náluk, ezzel nem lehet fülfájás problémám? (ha kifejezetten call centerek számára készül, akkor talán megbízhatok benne, hogy nem nyomja szét e füleimet?) Használtad már valamelyik Plantronics-et? pl ez még beleférne nálam: https://www.arukereso.hu/fulhallgato-fe ... 393257477/
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2021.09.06., hétf. 13:25
Ha csak voice szamit akkor nezz szet a Jabra termekei kozott.

https://www.emea.jabra.com/

Ha nagy ritkan mas is, akkor pl:

https://www.audeze.com/products/mobius

Annyit meg hozzatennek hogy anyagminoseg teren a Mobius nem kiemelkedo, sot.
Köszi! Tudsz ajánlani valamit esetleg vezetékesben is, aktív zajszűrő nélkül?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.09.06., hétf. 12:51
Sziasztok!
Tudom, hogy ez nem hifi-s kérdés, de hátha tudtok segíteni: kinek milyen fejhallgatós headset vált be hosszútávon munkára?

Klasszikus fejlesztő célra a Plantronics márkát ajánlom. Nagyon jó minőségű "ipari" cuccokat gyártanak.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Sziasztok!
Tudom, hogy ez nem hifi-s kérdés, de hátha tudtok segíteni: kinek milyen fejhallgatós headset vált be hosszútávon munkára?

Háttér:
Az elmúlt másfél év tapasztalata alapján úgy döntöttem, hogy hosszabb távon is berendezkedem otthoni munkára. Az elmúlt időszakban a munkahelyemről elhozott eszközöket használtam erre a célra, de most, hogy a he office-t opcionálissá tették, a cég által biztosított irodai felszerelést (monitorokat, dokkolót, stb) nem szabad már elhozni az irodából, illetve heti egy-kétszer bemennék az irodába is, tehát most ott maradnak a korábban home office-ban használt cuccok.
A monitorokat, dokkolót, billentyűzetet, egeret, kamerát már megtaláltam és megrendeltem, de van még egy nagyon fontos dolog: a headset. Ebből még egyetlen eddig használt sem vált be, ezért nincs használható jó tapasztalatom...
A headset-et nem használom állandóan, nem hallgatok vele zenét, de viszonylag gyakran megtörténik, hogy meetingek, közös munka vagy oktatások miatt órákon át a fejemen kell legyen... és az eddigi megoldások - 25 ezer forint alatti irodai vagy gaming headsetek - kivétel nélkül fizikai fájdalmat okoztak.
Szóval az igények:
- csak munkára (nem zenehallgatásra, nem játékra), tehát nem kell hifi-minőség legyen, nem kell a transformers-dizájn sem, nem kell világítson, stb de az emberi hangot minél természetesebben adja, és mikrofonja lehetőleg jó minőségű legyen és ne szedjen össze mindenféle környezeti zajt
- vezetékes (bluetooth nálam csak hátrány, mindig akkor merül le, amikor a legjobban kellene), lehetőleg USB-csatlakozással
- nagy, fület körülölelő párnák - eddig minden on-ear vagy in-ear megoldás fizikai fájdalmat okozott pár óra után, szóval azt is lehet javasolni, de csak ha tényleg kipróbáltan kényelmes tud lenni órákon át
- kényelmes viselet (szemüveges vagyok)
- hangerőszabályozó és mute gomb jó ha van (kihasználom), de ha esetleg nincs, az nem kizáró ok
- nincs szükség aktív zajszűrésre
- árat direkt nem mondok, de hat szánjegyű összeget biztosan nem fizetnék érte...

Sajnos akkora a választék neten (főleg az ultragagyi és a gamer headsetekből), hogy azt sem tudom, hol álljak neki...
Ezért bármilyen tippért, ami a fentieknek megfelel, nagyon hálás lennék.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

A Meze bejelentette új zászlóshajó fejhallgatóját az Elite-t.
https://mezeaudio.com/collections/all/products/elite

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Sajnos teljesen mindegy milyen gyártó és milyen kategória.

Avatar
biokox
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2014.06.25., szer. 21:06
Értékelés: 6

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: biokox »

Lásd Audeze gyári kábel.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

A legtöbb esetben megkérdőjelezem, hogy a gyártók foglalkoznának a kábel jelentőségével. Szörnyű, hogy nagyon drága fejhallgatók (is) mennyire le vannak fojtva a gyári kábelükkel. Persze ezt a felhasználók legnagyobb többsége sajnos sosem tudja meg.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Ezek a csúcskategóriájú fejhallgatók nagyon vonzóak, azonban sokan elfelejtik, hogy ezeket "etetni" is kell valamivel. Amikor látok egy Focal Stellia és egy Ifi Zen párost, hirtelen nem is tudom mit gondoljak a tulajdonosáról. Sokan úgy gondolják, hogy a "megfelelő hajtás" fogalma kimerül a megfelelő szintű hangerő elérésében. Arról nem is beszélve, ha a manapság oly divatosnak számító chifi márkák elképesztő teljesítménybeli adatokkal szuggerálják a vásárlóközönséget. Mindenható tesztoldalak pedig a megfelelő juttatások ellenében hajlandóak az egekig magasztalni arra kevésbé érdemes termékeket is. Na ezek után elég nehéz meggyőzni a hozzáértőnek a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető embert arról, mi is a jó. Manapság a jól felépített marketing határozza meg mi a jó, nem pedig a tényleges és füllel is jól hallható teljesítmény.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

robi20064 írta:
2021.08.22., vas. 13:45
MrCollector írta:
2021.08.22., vas. 12:22
Egy Utopia árában lesz.
Sajnos vagy sem, szinte az osszes nagy gyarto (Audeze, Meze, Final Audio, Audio-Technica, Focal, Hifiman, DCA) flagshipje a 3-4k USD kategoriaba esik. ...
Sajnos, a Sennheiser még ennél is több, olyan 50.000 Euro körüli árra emlékszem az Orpheus HE1 esetében.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

robi20064 írta:
2021.08.22., vas. 14:58
Tizesevel nalunk joval nagyobb piacokon sem kapkodnak ezekert. Arra ott van az 1k USD alatti kategoria.
Nemzetközi Fb csoportokban azért elég sok Stellia-t és Utopia-t látok.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Pusztán ténymegállapítás volt. Fogalmam sincs mit tud és lehet nem is tudom meg soha. Egy biztos, itthon nem fognak érte tízesével kapkodni.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Egy Utopia árában lesz.

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

tuli079 írta:
2021.08.19., csüt. 11:08
Sziasztok,
Füllenyomat készitésre keresnék audiologust, valakinek van tapasztala vagy tud ajánlani ceget?
Pest megye lenne jo
Köszi
Tulku kollégának írj egy privátot. Tudtommal ő már készíttetett itthon nyomatot.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”