Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

CAV hangfalak

Vendég

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vagy válasszak inkább egy normális sztereó erősítőt, aztán majd a hangfalak számának növelésekor cseréljem le az erősítőt, mert akármennyire is jó a HK, nem olyan jó, mint egy sztereo erősítő?

Igen.
 
Aztán idővel úgyis rájössz, hogy a 2.0 (2.1) mindenre elég, a hátad mögül jövő hangok totál feleslegesek, és nem éri meg a zenei minőségromlást a HM.

Avatar
micsu
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2006.06.11., vas. 22:30
Értékelés: 0

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: micsu »


Sziasztok,
 
Ha minden igaz, hamarosan átveszem V.Norbi86 által használt CAV DP 880 A hangfalakat. De erősítőm még nincs hozzá, ezzel kapcs. szeretném kérném a segítségeteket / véleményeteket.
 
Felhasználás jellege:
Zenére és mozizásra egyaránt szeretném majd használni, tehát zenehallgatásra is alkalmas házimozi erősítőt szeretnék. Egyelőre csak sztereóban használnám, aztán majd egyszer lesz belőle 5.0 vagy 5.1. A jelforrás pc. HDMI nem kell.
Meg úgy általában rám is igaz 2Fast fórumtárs által 2009 Feb 27 , 21:46-kor tett beírása:
Házimozis erőssítő megfelel, de hdmi meg felskálázás stb. parasztvakítás nem hiányzik. Ami jól jönne kis %thd, jó trafó, okos digitális dolgok. Soha nem fogok: bakelitezni, 5324323db s-video/compositot használni, THX-et, ipodot dokkolni.

Állítólag a Denon erre jó lehet, de talán a Harman Kardon még jobb? Szerencsére most épp van is használt HK AVR 132 eladó.
 
Végigolvastam a topicot, és többször említésre került, hogy a DP 880 A szereti a nagyobb teljesítményű erősítőket. Véleményetek szerint a HK AVR 132 teljesítménye elegendő, vagy ennél többre van szüksége?
 
Vagy válasszak inkább egy normális sztereó erősítőt, aztán majd a hangfalak számának növelésekor cseréljem le az erősítőt, mert akármennyire is jó a HK, nem olyan jó, mint egy sztereo erősítő?
 
Köszi,
Micsu

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: AVX »


Köszönöm a gyors segítségeteket!! Még úgy tudom garanciális(ugye Béla nem csak 1 év garos) úgyhogy belül addig nem bántom míg le nem jár.
Üdv. én úgy emlékszem ha a Hivoxal tuningoltatod akkor a marad a gari is? ( ha nem jól tudom akkor bocsesz :lol!: )

egyszerre

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: theo »


Köszönöm a gyors segítségeteket!! Még úgy tudom garanciális(ugye Béla nem csak 1 év garos) úgyhogy belül addig nem bántom míg le nem jár.
Üdv. én úgy emlékszem ha a Hivoxal tuningoltatod akkor a marad a gari is? ( ha nem jól tudom akkor bocsesz )
 
 
Látom a Béla beelőzött :lol!:

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: AVX »


Köszönöm a gyors segítségeteket!! Még úgy tudom garanciális(ugye Béla nem csak 1 év garos) úgyhogy belül addig nem bántom míg le nem jár. Egyébként mi a gyengéje? A belső kábelezés, a kondi, a váltó, nem elég merev a doboz, tömés, feltöltés? Műszerezettség nélkül felesleges elkezdeni ezek közül néhányat de ami orvosolható azt majd meg lehetne gyógyítani rajta. Talán a kábelezést olvastam hogy cat7 re szokták cserélni de ez már nem biztos..
A garancia 1 év rá,de a HiVox tuning miatt nem veszti el a garanciát.
Jelenleg csak ő vele állunk kapcsolatban.

Avatar
2Fast
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2008.11.11., kedd 11:04
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: 2Fast »


itt egy kép is:

Erősítő:Harman/Kardon AVR 355 Front: Monitor Audio Silver Rx8, CAV DC88A+DS88A, Sub: Yamaha SW320
Stereo: Cambridge Audio A300, Sound Art W2
PC i7 4770K, R7 250x, 6,0TB+
TV: Samsung UE55KU6500

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


cseréld ki nyugodtan, csak jobb lehet. A gyári összekötő lemezkék márkafüggetlenül rosszul szólnak.
De belül is lenne mit tuningolni rajta

Baromi jó lett a DP265,meg a DP288 is így tuningolás után,de nekem a pici a kedvencem.
Kisebb szobába hihetetlenül jó vétel most 39900 Ft-ért+ a tuning.

Bizony, a 265 is hatalmasat profitált a tuningból! A majdnem rejtett, de jó minőségű banán aljzat is
 
Járassátok, még jobb lesz! :lol!:

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
2Fast
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2008.11.11., kedd 11:04
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: 2Fast »

Köszönöm a gyors segítségeteket!! Még úgy tudom garanciális(ugye Béla nem csak 1 év garos) úgyhogy belül addig nem bántom míg le nem jár. Egyébként mi a gyengéje? A belső kábelezés, a kondi, a váltó, nem elég merev a doboz, tömés, feltöltés? Műszerezettség nélkül felesleges elkezdeni ezek közül néhányat de ami orvosolható azt majd meg lehetne gyógyítani rajta. Talán a kábelezést olvastam hogy cat7 re szokták cserélni de ez már nem biztos..
Erősítő:Harman/Kardon AVR 355 Front: Monitor Audio Silver Rx8, CAV DC88A+DS88A, Sub: Yamaha SW320
Stereo: Cambridge Audio A300, Sound Art W2
PC i7 4770K, R7 250x, 6,0TB+
TV: Samsung UE55KU6500

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: AVX »


cseréld ki nyugodtan, csak jobb lehet. A gyári összekötő lemezkék márkafüggetlenül rosszul szólnak.
De belül is lenne mit tuningolni rajta

Baromi jó lett a DP265,meg a DP288 is így tuningolás után,de nekem a pici a kedvencem.
Kisebb szobába hihetetlenül jó vétel most 39900 Ft-ért+ a tuning.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Szisztok!Cserélt már valaki jumpert dp880A-n? Bikábel képtelen az erősítőm, bikábelem sincs. Milyen különbség lehet hagyományos ezüstözött réz vezeték és a gyári jumper között ami egy lemezdarab?

cseréld ki nyugodtan, csak jobb lehet. A gyári összekötő lemezkék márkafüggetlenül rosszul szólnak.
De belül is lenne mit tuningolni rajta

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: AVX »


Szisztok!Cserélt már valaki jumpert dp880A-n? Bikábel képtelen az erősítőm, bikábelem sincs. Milyen különbség lehet hagyományos ezüstözött réz vezeték és a gyári jumper között ami egy lemezdarab?

Érdemes kipróbálni,mert biztosan jobb lesz.

Avatar
2Fast
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2008.11.11., kedd 11:04
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: 2Fast »


Szisztok!
Cserélt már valaki jumpert dp880A-n? Bikábel képtelen az erősítőm, bikábelem sincs. Milyen különbség lehet hagyományos ezüstözött réz vezeték és a gyári jumper között ami egy lemezdarab?
Erősítő:Harman/Kardon AVR 355 Front: Monitor Audio Silver Rx8, CAV DC88A+DS88A, Sub: Yamaha SW320
Stereo: Cambridge Audio A300, Sound Art W2
PC i7 4770K, R7 250x, 6,0TB+
TV: Samsung UE55KU6500

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: AVX »


I need this
Ezek már régi modellek.
Most csak MD-EX3 van,ami elég nagy méretű.

Avatar
mineburry
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.06.08., hétf. 16:35
Értékelés: 0

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: mineburry »


I need this

amp: cav a8m; fal: cav md II sur: cav mds10 cen: cav mdc10 source: pc

Avatar
mineburry
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.06.08., hétf. 16:35
Értékelés: 0

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: mineburry »


MD II-ből hoztok még be véletlen?  Az utolsót elvittem és lehet másokat is megfertőztem...
MD I van még... :kiraly:

Ááá, Nekik még az MDII is picit kicsi!

jaj azt se tudom miről beszélsz :kiraly: igen fel merül a kérdés, hogy nemhoztok-e véletlen abbol a pédánybol ami olyan mint az md I-II csak még van 1 másik sub a tetején?? :lol!: (MODEL NO° : MD-I EX)
amp: cav a8m; fal: cav md II sur: cav mds10 cen: cav mdc10 source: pc

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


MD II-ből hoztok még be véletlen?  Az utolsót elvittem és lehet másokat is megfertőztem...
MD I van még... :lol!:

Ááá, Nekik még az MDII is picit kicsi!

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
Stu3.14
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2007.12.08., szomb. 09:10
Értékelés: 8

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: Stu3.14 »


MD II-ből hoztok még be véletlen? Az utolsót elvittem és lehet másokat is megfertőztem...
MD I van még...

Avatar
mineburry
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.06.08., hétf. 16:35
Értékelés: 0

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: mineburry »

MD II-ből hoztok még be véletlen? Az utolsót elvittem és lehet másokat is megfertőztem...
amp: cav a8m; fal: cav md II sur: cav mds10 cen: cav mdc10 source: pc

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: AVX »


Jó fal , viszont jó erősítő is kell hozzá mivel elég nagyocska. Szval 20w nem elég hozzá.Nekem yamaha 350-es 5*105w-os van négy ohm-on, ami valójában 50w , 8 ohmon pedig 25w körüli.Elkellene a bikább erősítő.Nagyon jó fal.

Szerintem egy Stereo erősítő jobb lenne.
Hallgasd meg a kis Jungsonnal,ami nem is olyan kicsi.
120W-ot tud 4 Ohmon.

Avatar
sac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2004.01.27., kedd 11:36
Értékelés: 1

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: sac »


Jó fal , viszont jó erősítő is kell hozzá mivel elég nagyocska. Szval 20w nem elég hozzá.Nekem yamaha 350-es 5*105w-os van négy ohm-on, ami valójában 50w , 8 ohmon pedig 25w körüli.Elkellene a bikább erősítő.
Nagyon jó fal.
HTPC: Abit NF7, Ati 9550, XBMC , AV:Yamaha rx-v350,Hangf szett.: Cav dp880A (stereo)+jamos412 center+jamo surround (Theatre),monitor joker 2,5.Projektor:OptomaEp721

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: AVX »


Kecskeméten van valakinek normálisan bejáratott CAV DP 880A hangfala?

Mint már írtuk,a szegeden lévő is be van járatva.
Nem tudom mi volt a múltkor a gond,de legközelebb én is szeretnék ott lenni,ha meg akarod hallgatni.

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Kecskeméten van valakinek normálisan bejáratott CAV DP 880A hangfala?
Lehetséges, hogy elmennék egy kicsit hallgatózni, ha szabad. Cserébe viszek egy jégkrémet:)
 
Mindenki megérdemel még egy esélyt. Talán még egy hangfal is megérdemel egyet...

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
toportyán
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2008.05.08., csüt. 18:15
Értékelés: 6

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: toportyán »


Azt hiszem e hónapban rá is kattanok a 880 A ra :kiraly:
Hali! Nekem a bátyja van és maximálisan elégedett vagyok vele. :lol!: Bikábelezve hajtom 1 francia erőlködővel és bejáratás után nagyon jól szól. Klasszikusokat, Sarah Brightmant, Theriont, Queensrychet, Vaya Con Diost, remekül játssza. Nem hiányolom a mélyeket és a ritmustartása is jó. :lol!: Bútorminőségű, feleségtűrésfoka jó-nagyon jó. :lol!:

Avatar
midian
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2008.12.29., hétf. 22:31
Értékelés: 0

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: midian »

Azt hiszem e hónapban rá is kattanok a 880 A ra :lol!:
Erősítő(k):mozi:Onkyo SR605,sztereo:Jungson JA66C
CD:PhilipsCD 584
Doboz(ok):Front:Celestion F28,Center:Dali Concept ,Háttér:Wharf.:Diamond 9.0
Kábel(ek): IC (T),Gotham
Dac:Styleaudio Carat HD1 V
Mplayer:A.C.Ryan playon hd2 mini
Gitár:Hohner B Bass

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

CAV hangfalak

Hozzászólás Szerző: Doky »


Köszi Szerintem ennyit biztosan megér.

Teljes mértékben megéri az árát!!!
A kivitelezése is nagyon jó, és ezt idehaza sajnos senki nem tudja ennyiért elkészíteni. :kiraly:
De valóban kell az erősebb erősítő (de hát kicsit érzéketlen dobozka) hozzá...
 
Jó a tere és dinamikusan szól, de kisebb szobába nem ajánlom.
A sima 880-as jobb doboz, de nem annyival amennyivel az ára több!!! :foto:
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”