Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Triangle

Avatar
zoltanember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.08.09., vas. 18:06
Értékelés: 19

Triangle

Hozzászólás Szerző: zoltanember »



Ha tüskék kellenek én ajánlom neked a fórumról Valhallát nagyon korrekt és minőségi tüskéket csinál. Nekem is ő készítette


 
Szia!
 
Köszönöm az információt, lehet, élek vele!
Minden jót kívánok!

Avatar
zoltanember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.08.09., vas. 18:06
Értékelés: 19

Triangle

Hozzászólás Szerző: zoltanember »



30mm X 350mm x 410mm -esek a lapok.
Nálam is ezen okok miatt volt szükség a gránit lapokra.Azt nem részletezem,hogy az angol bérlakásokban helyenként milyen "padlózati viszonyok" vannak. Gyakorlatilag a gyári tüskékkel lehetetlen volt vízszintbe állítani.Először a lapot kellett vízszintbe hozni.Utána már lehetett a tüskékkel finomítani.
A gyári tüskéket érdemes soundcare-re lecserélni?


 
Szia!
 
Igen, ezzel el lehet játszani, és bosszankodni, de, ha egyszer a végeredmény kielégítő, akkor azt hiszem minden kellemetlen előzmény feledésbe merül és mint egy jó tanulólecke fog később eszünkbe jutni, amit majd mások segítségére fordíthatunk, mint ezen esetben is!
Nagyon szépen köszönöm a képeket és a tartalmas hozzászólásokat is!
 
Szép napot kívánok!

Avatar
tukacsin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 919
Csatlakozott: 2009.01.13., kedd 16:55
Értékelés: 29

Triangle

Hozzászólás Szerző: tukacsin »



Szia!
 
Csak nagyon minimális a billegés, de az is pont elég, hogy zavarjon. Nem tudom, mikor lesz kész, lehet, hogy a tüskéket is kicserélem, de először a lapok jönnek. Megyek, felkeresek egy sírkövest...
 
Amint meglesz, hírt adok róla, ígérem!
 
Köszönöm a megtisztelő válaszodat neked is!


Ha tüskék kellenek én ajánlom neked a fórumról Valhallát nagyon korrekt és minőségi tüskéket csinál. Nekem is ő készítette

"A zene egyfajta mantra, amely megnyugtatja a lelket. Ugyanúgy szükségünk van rá, mint az ételre."
/Michael Jackson/

Avatar
zoltanember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.08.09., vas. 18:06
Értékelés: 19

Triangle

Hozzászólás Szerző: zoltanember »



Így értem. Nekem 3cm-es lap van alatta. Megéri kipróbálni azt mondom, mert lehet neked jobban tetszene a kapott hang! Várom a véleményt


 
Szia!
 
Csak nagyon minimális a billegés, de az is pont elég, hogy zavarjon. Nem tudom, mikor lesz kész, lehet, hogy a tüskéket is kicserélem, de először a lapok jönnek. Megyek, felkeresek egy sírkövest...
 
Amint meglesz, hírt adok róla, ígérem!
 
Köszönöm a megtisztelő válaszodat neked is!

Avatar
tukacsin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 919
Csatlakozott: 2009.01.13., kedd 16:55
Értékelés: 29

Triangle

Hozzászólás Szerző: tukacsin »



Igen tudtál, mert minden megoldás érdekel! Nekem azért kellene mindenképpen valami alá, mert sajnos a talaj kissé egyenetlen alatta és billeg a hangfal, ami nem igazán szerencsés és most nincs mód a talajfelszín kiegyenlítésére, de egy gránittalp segíthetne a problémán és talán még a hangzást is jobb irányban befolyásolja, bár meg vagyok vele elégedve. Tőled is megkérdezném, milyen vastag a talp?
 
Köszönettel: Schmidt Zoltán


Így értem. Nekem 3cm-es lap van alatta. Megéri kipróbálni azt mondom, mert lehet neked jobban tetszene a kapott hang! Várom a véleményt

"A zene egyfajta mantra, amely megnyugtatja a lelket. Ugyanúgy szükségünk van rá, mint az ételre."
/Michael Jackson/

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Triangle

Hozzászólás Szerző: szigony »



Szia!
 
Köszönöm a képeket, nagyon impozáns mindkettő!
Az még érdekelne, hogy milyen vastagságú a talp.
Minden jót kívánok!


 
30mm X 350mm x 410mm -esek a lapok.
Nálam is ezen okok miatt volt szükség a gránit lapokra.Azt nem részletezem,hogy az angol bérlakásokban helyenként milyen "padlózati viszonyok" vannak. Gyakorlatilag a gyári tüskékkel lehetetlen volt vízszintbe állítani.Először a lapot kellett vízszintbe hozni.Utána már lehetett a tüskékkel finomítani.
A gyári tüskéket érdemes soundcare-re lecserélni?


Avatar
zoltanember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.08.09., vas. 18:06
Értékelés: 19

Triangle

Hozzászólás Szerző: zoltanember »



Nekem is Triangle Heliade hangfalam van és használok alá gránit lapot Így tudok válaszolni. Én pontosan olyan méretű gránitot csináltattam alá mint a hangfal. Hallgattam egy ideig úgy, hogy gránit volt alatta, de csináltattam komolyabb tüskéket alá, mint a gyári és így már nem látom értelmét a gránitnak. Gránit nélkül jobb a hangja, de próbát megér...
 
Remélem tudtam segíteni


 
Igen tudtál, mert minden megoldás érdekel! Nekem azért kellene mindenképpen valami alá, mert sajnos a talaj kissé egyenetlen alatta és billeg a hangfal, ami nem igazán szerencsés és most nincs mód a talajfelszín kiegyenlítésére, de egy gránittalp segíthetne a problémán és talán még a hangzást is jobb irányban befolyásolja, bár meg vagyok vele elégedve. Tőled is megkérdezném, milyen vastag a talp?
 
Köszönettel: Schmidt Zoltán

Avatar
zoltanember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.08.09., vas. 18:06
Értékelés: 19

Triangle

Hozzászólás Szerző: zoltanember »



Szia Zoli!
 
Nálam a Triangle Antal ESW alatt(a talp miatt)350mm x 410mm-es a gránit lap.
kép1.


 
Szia!
 
Köszönöm a képeket, nagyon impozáns mindkettő!
Az még érdekelne, hogy milyen vastagságú a talp.
Minden jót kívánok!

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Triangle

Hozzászólás Szerző: szigony »


kép 2.


Avatar
tukacsin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 919
Csatlakozott: 2009.01.13., kedd 16:55
Értékelés: 29

Triangle

Hozzászólás Szerző: tukacsin »



Kedves Fórumtársak!
 
 
 
Triangle Heliade ES hangfalaim alá szeretnék gránitlapokat csináltatni. Szeretnék segítséget kérni, milyen méret lenne az ideális (200 × 340 mm-es a doboz)?
 
Akinek van valamilyen tapasztalata, bármilyen ez ügyben, szívesen veszem. A gránit sem mérvadó, esetleg más is szóba jöhet. A gyári tüskéivel használom.
 
 
 
Köszönettel: Schmidt Zoltán


Nekem is Triangle Heliade hangfalam van és használok alá gránit lapot Így tudok válaszolni. Én pontosan olyan méretű gránitot csináltattam alá mint a hangfal. Hallgattam egy ideig úgy, hogy gránit volt alatta, de csináltattam komolyabb tüskéket alá, mint a gyári és így már nem látom értelmét a gránitnak. Gránit nélkül jobb a hangja, de próbát megér...
 
Remélem tudtam segíteni

"A zene egyfajta mantra, amely megnyugtatja a lelket. Ugyanúgy szükségünk van rá, mint az ételre."
/Michael Jackson/

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Triangle

Hozzászólás Szerző: szigony »



Kedves Fórumtársak!
 
 
 
Triangle Heliade ES hangfalaim alá szeretnék gránitlapokat csináltatni. Szeretnék segítséget kérni, milyen méret lenne az ideális (200 × 340 mm-es a doboz)?
 
Akinek van valamilyen tapasztalata, bármilyen ez ügyben, szívesen veszem. A gránit sem mérvadó, esetleg más is szóba jöhet. A gyári tüskéivel használom.
 
 
 
Köszönettel: Schmidt Zoltán


 
Szia Zoli!
 
Nálam a Triangle Antal ESW alatt(a talp miatt)350mm x 410mm-es a gránit lap.
kép1.


Avatar
zoltanember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.08.09., vas. 18:06
Értékelés: 19

Triangle

Hozzászólás Szerző: zoltanember »


Kedves Fórumtársak!
 
 
 
Triangle Heliade ES hangfalaim alá szeretnék gránitlapokat csináltatni. Szeretnék segítséget kérni, milyen méret lenne az ideális (200 × 340 mm-es a doboz)?
 
Akinek van valamilyen tapasztalata, bármilyen ez ügyben, szívesen veszem. A gránit sem mérvadó, esetleg más is szóba jöhet. A gyári tüskéivel használom.
 
 
 
Köszönettel: Schmidt Zoltán
 
 

Avatar
veba
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2007.01.06., szomb. 21:27
Értékelés: 16

Triangle

Hozzászólás Szerző: veba »


Kimagasló hang...
... örömömre!

SAMSUNG UE65HU7500
MARANTZ PM-KI Ruby / ONKYO TX-SR 875 AVreceiver / MARANTZ SACD30n
TRIANGLE MAGELLAN QUATUOR / TRIANGLE MAGELLAN DUETTO / TRIANGLE GENESE VOCE / YAMAHA 515 sub, WalhallA Posseidon hagfalkábelek
Furutech e-TP80E betáp & elosztó, AgPt-RXF & AgPt-R (AMP) WalhallA tápkábelek

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Triangle

Hozzászólás Szerző: szigony »



Köszi!
Pont egy Electrocompaniethez(eci 4) keresek hangfalat. A triangle-knak milyenek a mélyei?. Valami olyasmit hangfalat keresnék, aminek jó húsos mélyei vannak(persze megfogottak). Triangle-k ilyenek? Vagy ezt nem lehet elmondani róluk?


 
Azt tanácsolom ha van rá lehetőséged akkor hallgasd meg az erősítőddel.Így fogsz pontos választ kapni a kérdésedre.Az én rendszeremben az Antal ESW (az én fülemnek) megfogott és "húsos" mélyeket produkál,de egyben nyílt és transzparens,ami kellemes felső regiszterrel párosul,de itt a kérdés a Celius 202-vel kapcsolatos és minden rendszerben,szobában(mekkora helyiségbe lesz?) más lehet a végeredmény.Ezért mindenképpen hallgasd meg.

Avatar
ruczak
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.12.18., pén. 21:52
Értékelés: 39

Triangle

Hozzászólás Szerző: ruczak »



Sajnos Triangle Celius 202-ről nincs saját tapasztalatom.(nekem Triangle Antal ESW van)Ezt találtam róla talán nyújt némi támpontot.http://www.tnt-audio.com/casse/celius202_e.html
 
This review is for the Celius 202. I bought them on blind faith having read a lot of good press over the years. I'm driving the Celius with an Electrocompaniet ECI-3 (integrated) rated at 70wpc into 8ohms; it is more than sufficient to make these babies sing. I couldn't be happier with the combination. I imagine the Celius would also work well with good tube gear being so efficient. All of positive reviews you read about the Celius is absolutely true. These speakers are simply the best speakers I've heard for the money and I've heard a lot of speakers. I just wish I discovered them sooner. I also own a pair of Maggies and all I have to say is the Celius is every bit as transparent as planars but with the added punch of boxed speaker. The Celius handles transients with the best of them. All i have to say is these speakers are addictive.
 
Strengths:
Nothing comes close in its price range.
 
Weaknesses:
Hard to get and you must pair these speakers with good electronics for they aren't very forgiving.
 
üdv
Zsolt


Köszi!
Pont egy Electrocompaniethez(eci 4) keresek hangfalat. A triangle-knak milyenek a mélyei?. Valami olyasmit hangfalat keresnék, aminek jó húsos mélyei vannak(persze megfogottak). Triangle-k ilyenek? Vagy ezt nem lehet elmondani róluk?

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Triangle

Hozzászólás Szerző: szigony »



Ha valaki ismeri, légyszi segítsen!


 
Sajnos Triangle Celius 202-ről nincs saját tapasztalatom.(nekem Triangle Antal ESW van)Ezt találtam róla talán nyújt némi támpontot.http://www.tnt-audio.com/casse/celius202_e.html
 
This review is for the Celius 202. I bought them on blind faith having read a lot of good press over the years. I'm driving the Celius with an Electrocompaniet ECI-3 (integrated) rated at 70wpc into 8ohms; it is more than sufficient to make these babies sing. I couldn't be happier with the combination. I imagine the Celius would also work well with good tube gear being so efficient. All of positive reviews you read about the Celius is absolutely true. These speakers are simply the best speakers I've heard for the money and I've heard a lot of speakers. I just wish I discovered them sooner. I also own a pair of Maggies and all I have to say is the Celius is every bit as transparent as planars but with the added punch of boxed speaker. The Celius handles transients with the best of them. All i have to say is these speakers are addictive.
 
Strengths:
Nothing comes close in its price range.
 
Weaknesses:
Hard to get and you must pair these speakers with good electronics for they aren't very forgiving.
 
üdv
Zsolt

Vendég

Triangle

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Feszes, gyors, nyílt, finom. Mint általában a gyártó dobozai. Celius, nem celsius.

Avatar
ruczak
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.12.18., pén. 21:52
Értékelés: 39

Triangle

Hozzászólás Szerző: ruczak »



Szaisztok!
A triangle Celsius 202-esről mi a véleményetek. Pár szót tudnátok mondani róla? Középtartomány, magasai, mélyei milyenek. Köszi


Ha valaki ismeri, légyszi segítsen!

Vendég

Triangle

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Én is úgy hallottam, h a csöveseket szeretik, de én meg hosszútávon a csövesek hangját nem szeretem...Vagy csak nem hallottam még jó csövest... De nekem egy idő után minden csövesen amiket hallottam a zenék tök egyformák lesznek.Mintha mindig ugyan azt hallgatnám.Nem tudom jobban elmagyarázni.


Ez bármilyen gyengébb hifire igaz, legfeljebb másképpen uniformizál egy rossz csöves (rendszer), mint egy rossz félvezetős. A csövesek rendszerint kényesebbek a hangsugárzóra, azon is sok múlik. A hifisták rendszerint olyan hibafajtára kapják fel a fejüket, amit nem szoktak meg. Nekem például a félvezetősök 95%-ának géphagjához kell akklimatizálódni. Amihez nem (sokáig) kell, számomra megfizethetetlenül drága.

Avatar
ruczak
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.12.18., pén. 21:52
Értékelés: 39

Triangle

Hozzászólás Szerző: ruczak »


Szaisztok!
A triangle Celsius 202-esről mi a véleményetek. Pár szót tudnátok mondani róla? Középtartomány, magasai, mélyei milyenek. Köszi

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Triangle

Hozzászólás Szerző: AVX »



nekem volt a Comete 25th Anniversary - szvsz szebb (rózsafagyökér furnér) volt (és 'jobb' is)


 
hú ez nagyon szép

Avatar
tukacsin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 919
Csatlakozott: 2009.01.13., kedd 16:55
Értékelés: 29

Triangle

Hozzászólás Szerző: tukacsin »

Valaki hallotta már a Genése Trio-t ill. az Esprit Comete Ex-t egymás mellett vagy akár külön-külön?

"A zene egyfajta mantra, amely megnyugtatja a lelket. Ugyanúgy szükségünk van rá, mint az ételre."
/Michael Jackson/

Avatar
toti71
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2007.01.14., vas. 08:40
Értékelés: 9

Triangle

Hozzászólás Szerző: toti71 »

Akkor tessék itt van EGY, bár igaz, hogy régebbi szériából.

zene:
cd(k): micromega stage 1; PHILIPS CD450; PHILIPS CD670
LP: Thorens TD166 mkII, Goldring Eroica LX + CA Azur 640P;
erősítő(k): Primare A10 és Pointe Sima MkII;
hangsugárzó: Chario Hiper 2000 mkII;
kábelek:IC: SATA, IXOS, Gotham GAC-3; Hf: Straigth Wire; táp: DIY Eupen 3G2.5, DIY LAPP, Hirakawa (műszermadzag)
film 2.0: Philips DVD 763SA

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Triangle

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



120-130eFt


Köszi.Az biztos,hogy naon ritka mert nem láttam eladót belőle sehol.(nem csak most, rég nem)
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

Triangle

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Monitorokat én sem nagyon látok eladót, Álló doboz elvétve szokott lenni...Gondolom az Ebayen azért lehet találni...

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”