Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

SOL Kolibri fan club

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »



Általában a képen látható helyen, a dóm felső részén középen működnek legjobban, de meg lehet próbálni az alsó peremnél is.
Amúgy ez a Totem "Kolibri-je", az egyik legnépszerűbb típusuk, sokban hasonlít a madárkákra.
(Azért a Kolibri szebb.... )
Ennek mi a hangszóró készlete, azt tudod esetleg ? Just out of curiosity...
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

András! Az új vándor is festett fehér lesz? Szériában pontosan mely színek /lesznek/ elérhetők? Úgy értem raktárról, amire nem kell várni.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: hodyka »



Szerintem pihentessük ezt a témát....
Örömmel látom, hogy mindenki frissen, kipihenten, ötletekkel tele vág neki az új napnak.

 
 
Maradjunk a "földön", elég ha a szobába jól Muzsikál 
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Online
Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: hodyka »


Jó hogy nem ilyet  akartok ? 
 
 

Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Miért? Beteszel egy sámlit hátulra, ajtót magadra zárod, sofőr vezet.....De nyitott ajtónál jobb a térérzet nem? Akkor inkább kerekeket a sámli alá! Látod van mit fejleszteni még!

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Igen, valami hasonló konstrukción töprengek....Nekem tetszik,de menet közben kicsit nehéz így hallgatni nem?

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Csinálhatnátok a Kolibriből ilyen, autóba való verziót is
 
Az új kocsiban hátborzongatóan rossz lesz a zene..
 
https://www.google.hu/search?client=ms- ... s3_2lk3sFM:

És mehetne az előlapja az autóhoz. jah, és bólogatós SOL kutya. 
 
Mit kutya? Kolibri. csipegetné a kalaptartót.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Csinálhatnátok a Kolibriből ilyen, autóba való verziót is
 
Az új kocsiban hátborzongatóan rossz lesz a zene..
 
https://www.google.hu/search?client=ms- ... s3_2lk3sFM:

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Azért majd ne feledj az általad megtapasztalt érdekességekről írni, ha már megkezdtem a sort
 
Általában a képen látható helyen, a dóm felső részén középen működnek legjobban, de meg lehet próbálni az alsó peremnél is. )

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Általában a képen látható helyen, a dóm felső részén középen működnek legjobban, de meg lehet próbálni az alsó peremnél is.
Amúgy ez a Totem "Kolibri-je", az egyik legnépszerűbb típusuk, sokban hasonlít a madárkákra.
(Azért a Kolibri szebb.... )

Gondolom a színhőmérséklettel, hullámhosszal, frekvenciával függ össze ez a pötty szín, ha a piros nem jó, a  zöldtől kezd javulni a kéken át a liláig.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Úgy néz ki, hogy nyitnom kell, el kell engednem a "woodoo" tagadást.    Nah erre se sokan tudnának rávenni és még nem biztos, hogy sikerülni fog. De a színes pöttyöket kipróbálom. Van pontos helye, ahova ragasztani kell?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Ahh, sajnos Quadralban nem vagyok otthon. De amióta az Elac ennyire betört a piacra a csodaribbonjával, valahogy el is ment a kedvem az egésztől.
 
Erről jut eszembe.. Otthon, vakteszten, feleségem segédkezésével az IC kábel irányát 10-ből 8-szor stabilan megmondom.
Egy barátomnál, aki szkeptikus (mellesleg Elac tulaj ), még a 100eFt-os és 1000Ft-os IC között sem hallunk különbséget. Nemhogy az iránya.. A rendszer nagyon jó (Elac 249BE, Primare SPA22HD), de az a kétkedő hozzáállás és a bizonyítási kényszer valahogy lenullázza mindennek a hatását. Egy 10eFt-os kínai multimédiás csoda és a CA CXU digitális kimenete között sem volt hallható semmi különbség. A hozzáállás tényleg meghatározó, ráadásul ragadós és másokra is hat.
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ?p=2115248
 

Ez nem Fountek, annál egy lépcsővel feljebb: Aurum Cantus, a G2-es ribbonnal szerelt Leisure 2 MkII.
Mellesleg: útálom a digitális fotózást, ez a doboz élőben lélegzetelállítóan szép.....
Itt talán jobban látszik:


Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Más. Tul! Azonnal igényelj a dobozkáid elejére SOL Kolibri feliratot! Most látom, a Tiéden még nincs, pedig az kötelező tartozék! 
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Gergő! Baromi jó volt a beszámoló! Ebből is látszik, hogy nem az ész nélküli hype és a hifis pógárok megtévesztése a cél és pont ezért hívtuk életre ezt a topicot, hogy minden infot megosszunk, amit csak lehet. Nagyon tanulságos volt tényleg, köszi!
A woodoo témához nem tudok hozzászólni, én nem voltam érzékeny ezekre sosem, sőt igyekeztem magamtól még a gondolatot is elhessegetni. Én csak annyit tudok, hogy ott, ahol jól érzem magam, ott a zene is jobban esik, jobban szól. Képes vagyok a végletekig keresni a hangsugárzók helyét és megfelelő hallgatási pozíciót. Régebben mikrofonnal a kezemben, ma már sosem, csak az érzéseimre figyelek. Ha összeáll a dolog, azon változtatni tilos.
IsoAcoustics állványok: ugyanazt hallom, mint amik a leírásokban szerepelnek, illetve a YouTube-on is demonstrálja a konstruktőr. Középtartomány tisztul, felbontása nől, felsőbasszus csökken, az egész mélytartomány finomodik. Élőbb a megszólalás. másik, hogy nekem a készülékekkel egy bútoron van, és az állványokon lévő dobozok nem rázzák a bútort. De külön állvány tetején is tudja ugyanezt.
Első perctől azt próbálom én is hangsúlyozni, hogy ezek a dobozok nem igényelnek, mitöbb, nem tesz nekik jót a "hifizés". Semmi extra nem kell, se ezüst kábel, se 2KW végfok, se SE csöves, se 10m Ft-os Kondó kábel. Magában tudja azt, ami a zenehallgatást élménnyé teszi, nem kell semmit elnyomni vagy kiemelni rajta, hagyni kell muzsikálni megfelelő méretű térben.
Úgy gondolom, ha valakinek van egy nagy komoly rendszere a nappaliban, és épít egy Kolibrist másodrendszernek, gyakran fog bejárni a kisszobába! És lesz nem 1 v 2 felvétel, amit inkább ott fog hallgatni, mert ez a dobozka tud valami olyat, amit pénzen nem lehet megvenni.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Mennyire szerettem régen (az említett észlelések idején) a Fountek ribbonos hangsugárzóimat..
 
Még a C ponthoz.... most éppen ezt hallgatom.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Oké, de ez vajon miért van?
 

C: Lásd: Totem Beak (+a képen)
 
https://www.stereophile.com/content/totem-acoustic-beak


Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Hoz. Ritka együttállás, de ennél a cuccnál tökéletesen egyezik a véleményem az AV-Online tesztjével. Érdemes elolvasni, hasonlóakat írnék én is.
 
Tul, Ákos, hozzátok szól a kérdés: mit hoz a kis IsoAcoustics állvány a dobozok hangján? Egyáltalán "hoz" rajta? Mit tapasztaltatok?

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »

Tul, Ákos, hozzátok szól a kérdés: mit hoz a kis IsoAcoustics állvány a dobozok hangján? Egyáltalán "hoz" rajta? Mit tapasztaltatok?
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Oké. 4 dolog, erősségi sorrendben
 
A) Hogy vettem a bátorságot Dune-n zenét hallgatni?
Többen átéltük, vaktesztet is csináltunk, gurulós székkel
Adott egy egészen jó és elismert YBA CD-player. Durva rendszerbe kötve, méregdrága kábelekkel. Forrás gyári CD (valamelyik Chesky Records teszt lemez.) Sweet pot, tökéletes. Dune-t átdugva forrásnak, ugyanaz az anyag rippelve, rettenetes. Nulla tér, fátyolos hang. 1m-rel előrébb gurulva koppra ugyanaz a hang, mint előtte az YBA-ból! Visszafelé ugyanez. Tehát mindkét forrás tudott szinte azonosan jó lenni, csak nekünk kellett mozogni hozzá, változatlan installáció mellett. Nem az volt, hogy sikerült ugyanazt a rossz hangot hallani 1-1 pozícióban mindkét lejátszónál, hanem tényleg ijesztően pontos, jól definiált színpad jött létre, csak épp más hallgatói pozícióból. A mélyek is megvoltak, pedig ahonnan az egyik jól szólt, a másiknak semmi ereje nem volt és fordítva.. Mintha fázis hiba lett volna. Az volt?
 
B ) A színekkel nekem is van élményem. Ugyanolyan szőnyeg, csak más tónus. A barnásat leterítve a kék helyére lágyabbnak éreztem a zenét. Akkor ezt egyértelműen annak tudtam be, hogy jobban esik a szememnek, ezért jobb a közérzetem, tehát jobb zenét hallgatni.
 
C) A Clarus bemutatótermében volt korábban pár fémből esztergált félgömb. Kb. 3cm átmérőjű. Egyet a hangfal befelé eső oldalára, egyet a tetejére rakva komolyan mondom, laikusnak is jól érzékelhető mértékben tágult ki a hangszínpad. Akkor éreztem magam először csodabogárnak, itt kezdtem el hinni a hifi woodooban.
 
D) HFM kísérlet nyomán kezdtem kipróbálni a CD lemezek és tokjaik kontrollált elhelyezését, hangra gyakorolt hatásukat. Le sem merem írni, de érzékelni véltük a tokok irányának hatását. Fektetve, állítva, hallgatói pozíció és rendszer közé, vagy attól távol letéve. Végül a szobából kihordva volt a legjobb. A fém és műanyag tárgyak érzékelésre gyakorolt torzítása volt a fő vonulat akkoriban. Szemüvegben pl sose hallgass zenét El is határoztam, hogy lesz egy teljesen természetes, fa, föld és kő alapú házam.
 
 

Akkor játsszunk olyat (ne én legyek kapásból a hunyó... ), hogy aki gondolja, leírja a legfurcsább-szokatlanabb, és általa nem értett hanggal, hangvisszaadással kapcsolatos élményét....
Aztán ha tudom(juk) kivesézzük, megmagyarázzuk (vagy nem ). De úgy is érdekes lehet.


Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Tulajdonnevet nem fordítunk, tehát tökéletes a KFC Meg is van a klubtalálkozó praktikus helyszíne
 

 
Jogos.

Online
Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: hodyka »



Tulajdonnevet nem fordítunk, tehát tökéletes a KFC Meg is van a klubtalálkozó praktikus helyszíne
 

 
Helyes 
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Tulajdonnevet nem fordítunk, tehát tökéletes a KFC Meg is van a klubtalálkozó praktikus helyszíne
 


Angol rövidítés: CFC lenne....     amúgy nagyon aranyos kis hangsugárzó, erősen elgondolkodtam, hogy jó lenne a hálószobába...

Online
Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: hodyka »


Angol rövidítés: CFC lenne....     amúgy nagyon aranyos kis hangsugárzó, erősen elgondolkodtam, hogy jó lenne a hálószobába...
 
Kolibri = Hummingbird
 
Akkor 
HFC 
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Jó ez a topik cím....
Kolibri kedvelők klubja..... Angol rövidítés: KFC 

 
Angol rövidítés: CFC lenne....     amúgy nagyon aranyos kis hangsugárzó, erősen elgondolkodtam, hogy jó lenne a hálószobába...

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Itt egyelőre magunk vagyunk, páran, fogékony lelkülettel Még most érdemes ilyesmiről diskurálni - vagy kis körben, személyesen is akár. Ha valaki elkezdni, nekem is van néhány nagyon furcsa tapasztalás a farzsebemben..
 

 
Ezért sem beszélek ezekről szívesen, mert erősen szubjektív színezetű lenne az interpretációm, és valószínűleg nem egyezne sok más ember tapasztalatával, élményével, nem is említve a véleményét a kérdéskörről.....


Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”