Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

SOL Kolibri fan club

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: revox »



Ez így elméletben jól hangzik, de legtöbbünk kompromisszumra kényszerül és dönteni kell melyik kezünkbe harapjunk.
Nem volt még olyan dobozom amibe ne találtam volna "hibát".  Az kevés hogy adott körülmények közt jól passzoló zenével lenyűgöz... együtt élni vele, kiismerni több idő kell. Nekem legalábbis nem megy azonnal és ezt nem szégyellem. Nekem a "hosszan hallgathatósági" teszt mellé kell az AB, így tudok objektív maradni. (Ákos nem rosszból írom, ne vedd magadra!) A keresem a helyét nekem kicsit úgy hangzik, hogy próbálom meggyőzni magam, hogy jó ez.  Persze kell a finomhangolás is, nem erre gondolok. 
 
(A Kolibri jó, nem kellett győzködni magam egy percig sem, mielőtt kitiltanátok a fan clubból. )

nincs ezzel semmi baj, csak rosszul fogalmaztam   
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: revox »


Ez igaz,de idáig el kell jutni valahogy és göröngyös az út!
igen,erre próbáltam célozni, csak este tableten írok és utálom,de géphez ülni lusta vagyok. szóval nem azt akartam mondani,hogy aki nem így tesz,azt sarokba kell állítani, csak azt jelezztem,aki már így csinálja,hazaért bár lehet félreérthető volt kicsit...  
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Ez így elméletben jól hangzik, de legtöbbünk kompromisszumra kényszerül és dönteni kell melyik kezünkbe harapjunk.
Nem volt még olyan dobozom amibe ne találtam volna "hibát".  Az kevés hogy adott körülmények közt jól passzoló zenével lenyűgöz... együtt élni vele, kiismerni több idő kell. Nekem legalábbis nem megy azonnal és ezt nem szégyellem. Nekem a "hosszan hallgathatósági" teszt mellé kell az AB, így tudok objektív maradni. (Ákos nem rosszból írom, ne vedd magadra!) A keresem a helyét nekem kicsit úgy hangzik, hogy próbálom meggyőzni magam, hogy jó ez.  Persze kell a finomhangolás is, nem erre gondolok. 
 
(A Kolibri jó, nem kellett győzködni magam egy percig sem, mielőtt kitiltanátok a fan clubból. )

Teljesen igazad van! És magamra veszem és igazad van. A legnagyobb hiba, amit el lehet követni - és én el is követtem - hogy önmagunkkal nem vagyunk őszinték és jónak akarunk hallani valamit minden áron. Tudom, gáz. Andrással történt első találkozásunkkor döbbentem rá, hogy "mit csinálsz Sebestyén...." Volt is bajom pár napig utána (magammal). Viszont a keresem a helyét dolog az kötelező, nem része önmagunk győzködésének.
A fan klubból sose tiltanánk ki, örülünk hogy itt vagy. Előbb-utóbb azért Kolibri tulajjá kell majd válnod...   
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Lassan én is belépek a Kolibri klubba. Hiszen az enyém a 001 és a 002 számú példány 
Szia!
 
Üdv a klubban! Itt nincs  , itt mindenki egy  . Amúgy tényleg nagyon jó brigád jött itt össze. 
Mi csak örülünk, ha sokféle környezetből kapunk infokat és esetleg olyanban  is beválik, amiben mi sem bíztunk. Amúgyis soktényezős dolog ez is, nem lehet minden esetre kiterjedő szabályokat hozni (szerencsére).
Azért egy dologgal még adós vagy és azok a fotók.
Bár a kérdés nem nekem szólt, de én illeszkedve a kiváló ár-érték arányba és a magyar készítéshez Schmidt Ferenc kábeleket nyugodt szívvel ajánlom. Én már kifizettem a magyar DIY-er piacon a kábelpénzt bőven (a darabonként 80-120e Ft-os kategóriáig) és bátran állítom, ezek a kábelek töredék áruk ellenére bármelyik ellenében állják a sarat, mitöbb....
 
ákos
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tamoo »


Ez kb annyit jelent,tudod mit keresel és vagy megkapod,vagy nem. 
 
Ez így elméletben jól hangzik, de legtöbbünk kompromisszumra kényszerül és dönteni kell melyik kezünkbe harapjunk.
Nem volt még olyan dobozom amibe ne találtam volna "hibát".  Az kevés hogy adott körülmények közt jól passzoló zenével lenyűgöz... együtt élni vele, kiismerni több idő kell. Nekem legalábbis nem megy azonnal és ezt nem szégyellem. Nekem a "hosszan hallgathatósági" teszt mellé kell az AB, így tudok objektív maradni. (Ákos nem rosszból írom, ne vedd magadra!) A keresem a helyét nekem kicsit úgy hangzik, hogy próbálom meggyőzni magam, hogy jó ez.  Persze kell a finomhangolás is, nem erre gondolok. 
 
(A Kolibri jó, nem kellett győzködni magam egy percig sem, mielőtt kitiltanátok a fan clubból. )
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
Igor69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2012.11.13., kedd 12:27
Értékelés: 74

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Igor69 »


Sziasztok!
 
Lassan én is belépek a Kolibri klubba. Hiszen az enyém a 001 és a 002 számú példány 
Tapasztalataimat röviden megosztanám Veletek. 
Elöljáróban: nem vagyok szakértő, nincs ultrahangos hallásom és egyéb szuper képességek, csak egyszerű zenehallgató vok, így biztos lesz olyan véleményem ami legalább megkövezést érdemel....
Naszóval...
 
Az FTF miatt az egész motyóval bekényszerültem egy kis szobába (a családi béke csak fontosabb....), így - mint az 1szeri szegény legény - nekiálltam kis hangfalat keresni. Meghallgattam néhányat, voltam túl az óperencián, de sajnos - fene a kényes ízlésemet - nem találtam megfelelőt. (a Kolibrivel szemezgettem, de meghallgatás nélkül nem mertem beleugrani a vásárlásba)
 
Aztán jött a Rezső só.... Hallgatam ott sokmilliós hájend cuccokat, némelyik talán még tetszett is, de az árcédula horror filmbe illő volt....  A TMP szobáját hagytuk utoljára. Benéztem: kicsi szoba, rossz akusztikával - mintha csak otthon lennék... . Aztán jött a pozitív meglepi a Kolibrik személyében. Olyannyira, hogy a sóról már velük távoztam...
 
Hazafelé menet benéztem egy barátomhoz, hogy nála egy nagy térben (kb 28m2 nappali+15m2 konyha kb.) hogy repül a kis madár. Na és itt jön sztem az első kövezés. Nem "méretéhez képest" hanem objektíven is elég volt a mély amit ekkora térben produkált (lehet az enyém valami különleges darab... ). A rendszer sem volt egy csúcs kategória: Dune+Marantz 5001 HM vas, normál kábelek. A hangfal zeneiségét nem akarom újra leírni, mások már sokkal szebb szavakkal megtették.
 
Hál istennek haza érve is megtartotta a Kolibri a jó tulajdonságait  . Nálam a fő teszt a kisebbik lányom, ő elfogultság nélkül, és őszintén nyilatkozik a hallott produkcióról. Véleménye szerint, eddig ez volt a legjobb vételem... És jobb a füle mint az enyém
 
Amin hallgatom:
Marantz CD63+Hivox dac+Hivox Amp4you+Alces tápszűrés. És nagyon jól érzik együtt magukat.
 
Ami kimondottan tetszik a hangjában (az eddig hallott dobozokhoz viszonyítva): nem kiabál, nem sziszeg, sokáig lehet hallgatni.
 
Nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek a Kolibriket. És legalább magyar.  
 
Ui.: Kedves dragonweed! Milyen hangfal kábelt ajánlasz a Kolibrikhez? a válasz jöhet privátban konkrét típussal is..
 
Szép napot mindenkinek.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


 
Ezt mondjuk nem terveztem, hogy valaha is elmondom Nektek, de talán segít megérteni dolgokat.
 
Nekem nem volt agyműtétem,de teljesen reális amit írtál.Szerintem mindenkiben megvannak ezek és sok más dolog,csak van akiben jobban és van akiben kevésbé.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Ez kb annyit jelent,tudod mit keresel és vagy megkapod,vagy nem.Ez igaz,de idáig el kell jutni valahogy és göröngyös az út!

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: revox »



Ezt mondjuk nem terveztem, hogy valaha is elmondom Nektek, de talán segít megérteni dolgokat.
 
1993-ban volt egy elég komoly agyműtétem , (jóindulatú daganat) eltávolították a hipofízisemet (agyalapi mirigy).
Akkor, az aktuális műtéti technikával elég rendesen összeturkálták a buksimat, alig éltem túl, két hónapig lebegtem a "határon". Mondjuk addig sem volt túl rossz a hallásom, de utána egy-két évvel vettem észre, hogy sokkal érzékenyebb lett mint azelőtt.
Ezzel együtt jött az a bizonyos képesség, amit referencia híján nehezen tudok megmagyarázni. Talán úgy tudnám leírni, hogy ha hallok egy reprodukált zenét, azt valahogy hallom belül, úgy ahogy a valóságban szólna, szólnia kellene.
Erre most biztosan sokan a fejetekhez kaptok, mert: ugyan hogy "kéne" szólnia egy agyonkevert-manipulált elektronikus zenének?
Nem is erre gondolok, hangszerek, előadók, énekesek hangjára, olyan akusztikai történésekre, amelyeknek van valódi viszonyítási alapja.
Persze a felvételi körülményeket, technikát nem tudom "belemodellezni" abba amit hallok, de ez van.
Tudom sántít a leírás, és nehezen hihető, ezért nem is próbálom ennél messzebbmenően bizonygatni.  Mindenesetre nap-mint-nap ez segít abban, hogy igyekezzek a kezem alá kerülő holmikból  a természeteshez legközelebb álló hangzást kihozni. 
Hogy milyen sikerrel, azt mindenki döntse el maga...

Én elhiszem,sőt,semmi meglepőt nem találok benne. Ettől durvább dolgokat is láttam már. Ha egyszer megyünk Kolibrit hallgatni,eltrécselünk róla
Mondjuk van egy shaolin pap ismerősöm. Azt mondta,már látott embert lebegni. Na,azzal már úgy vagyok,nem tudom,nem e lódít,de érdekes történet volt. De a hifiben sok érdekes dolog létezik,amit saját szemmel láttam
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Egyszer ennek egy részét említetted a másik topicban.
Tesóm hasonló utat járt meg, számomra abszolút testközeli, amit írtál (igaz, neki a műtét után nem a hallása formálódott, hanem egész más területen brillírozik) .
 
Ahogy mondani szokták, minden rosszban..
 
Ezt mondjuk nem terveztem, hogy valaha is elmondom Nektek, de talán segít megérteni dolgokat.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Naná, hogy érdekel. Írok priviben.
 
hmmmm neked

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: TMP »



Ez kinek szólt?
 

hmmmm     neked  

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: revox »


Köszi, de én már ilyet rég nem mondok, hogy jól csinálom, csak azt, hogy nekem ez jobban bevált, de lehet másnak az "összehallgatás" válik be jobban. És ha ez így van, akkor Ő is jól csinálja.
Ez kb annyit jelent,tudod mit keresel és vagy megkapod,vagy nem. 
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Ez kinek szólt?
 
Pénteken megyek Egerbe mint kiderült ma. Ha esetleg még érdekel ez az ANT dolog értesíts

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Pedig Te csinálod jól. Nem hasonlítgatni kell,hanem vagy jó,vagy nem.
Köszi, de én már ilyet rég nem mondok, hogy jól csinálom, csak azt, hogy nekem ez jobban bevált, de lehet másnak az "összehallgatás" válik be jobban. És ha ez így van, akkor Ő is jól csinálja.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: revox »



Biztos hogy létezik, de gondolom elég hozzá minden nap hangokkal dolgozni 10-12 órát. 
Régebben én is hangokat hasonlítgattam egymáshoz, de mindig bementem vele a málnásba, igaz én sosem hetekig, csak max napokig. Ha valami újat engedek be a szobába már nem hasonlítom, csak megkeresem a helyét és csak az érdekel, mennyire szívesen hallgatom, mennyire esik jól. Szinte biztos hogy nem vagyok halló.

Pedig Te csinálod jól. Nem hasonlítgatni kell,hanem vagy jó,vagy nem.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Pénteken megyek Egerbe mint kiderült ma. Ha esetleg még érdekel   ez az ANT dolog értesíts
Nem éri a környékbelieket kényeztetni. 
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Én hangsugárzó csere előtt amikor megtehettem mindig egymás mellett "teszteltem" a kettőt itthon akár hetekig is. (Persze ehhez többnyire meg kellett vennem mindkettőt. )
Olyan hogy hangzásmemória szerintem nemigazán létezik. Az ember többnyire érzelmekhez köti azt amit hallott és így tárolja. Ráadásul ez az emlék idővel ahogy "változik"/kopik egyre sarkosabb lesz. 
Én ilyen téren abszolút nem bízok meg a fülemben. 

Biztos hogy létezik, de gondolom elég hozzá minden nap hangokkal dolgozni 10-12 órát. 
Régebben én is hangokat hasonlítgattam egymáshoz, de mindig bementem vele a málnásba, igaz én sosem hetekig, csak max napokig. Ha valami újat engedek be a szobába már nem hasonlítom, csak megkeresem a helyét és csak az érdekel, mennyire szívesen hallgatom, mennyire esik jól. Szinte biztos hogy nem vagyok halló.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: TMP »

Pénteken megyek Egerbe mint kiderült ma. Ha esetleg még érdekel   ez az ANT dolog értesíts

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Én hangsugárzó csere előtt amikor megtehettem mindig egymás mellett "teszteltem" a kettőt itthon akár hetekig is. (Persze ehhez többnyire meg kellett vennem mindkettőt. )
Olyan hogy hangzásmemória szerintem nemigazán létezik. Az ember többnyire érzelmekhez köti azt amit hallott és így tárolja. Ráadásul ez az emlék idővel ahogy "változik"/kopik egyre sarkosabb lesz.
Én ilyen téren abszolút nem bízok meg a fülemben.
A hang az egyik dolog,amit nagyon rövid ideig tudunk memorizálni.Nagyon be tud csapni bennünket.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tamoo »


Hát mondjuk így jó 4 hónap különbséggel két különböző helyszínen, más berendezésekkel hallgatva.... Elég jó hangzásmemóriád lehet, nekem biztosan nincs ilyen .
 
Én hangsugárzó csere előtt amikor megtehettem mindig egymás mellett "teszteltem" a kettőt itthon akár hetekig is. (Persze ehhez többnyire meg kellett vennem mindkettőt. )
Olyan hogy hangzásmemória szerintem nemigazán létezik. Az ember többnyire érzelmekhez köti azt amit hallott és így tárolja. Ráadásul ez az emlék idővel ahogy "változik"/kopik egyre sarkosabb lesz. 
Én ilyen téren abszolút nem bízok meg a fülemben. 
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Most értem haza nemrég 
Az András amit írt az úgy is van, nekem a Kobra részletezőbbnek tünt, de lehet süket vagyok 
 
Nagyon jó mind a 2Ő 
 
A Panthert azt a TMP-vel hallotuk a Kobrát az Enyémmel, kicsit dicsekedjek 
 
A szeánszon Debrecenbe sokmindenkinek kinyílt a szeme mikor bekötöttem, még András is bólogatott 
 
Főleg mikor a hangfal drótot is kicseréltem, sokkal szebb lett a közép és a mags 

Én abból azt olvasom ki, hogy Te Kobra vásárló leszel hamarosan.
A  Kobrát ugye nem hallottam, de a Panthernek a felbontásával nincs gond, az biztos, de én a gyorsaságában se találtam kivetni valót. Nah, ha pl rock lenne nálam a fő csapás, az eddig hallottak közül, biztos őt választanám. És aki sok rockot hallgat az tisztában van vele, hogy egy komolyabb rock nótát úgy megszólaltatni, hogy ne egy katyvasz legye feltekerve, nem egyszerű feladat. Ennek nehezített változata a rock szimfonikus kísérettel. Szerintem egy megfelelő erősítővel a Panther erre is alkalmas. Még a Kobrát egyszer meg kell hallgatnom. 
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: hodyka »


Most értem haza nemrég 
Az András amit írt az úgy is van, nekem a Kobra részletezőbbnek tünt, de lehet süket vagyok 
 
Nagyon jó mind a 2Ő 
 
A Panthert azt a TMP-vel hallotuk a Kobrát az Enyémmel, kicsit dicsekedjek 
 
A szeánszon Debrecenbe sokmindenkinek kinyílt a szeme mikor bekötöttem, még András is bólogatott 
 
Főleg mikor a hangfal drótot is kicseréltem, sokkal szebb lett a közép és a mags 
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Ez most nem nekem szól, de én (is) válaszolok... A Panther egy testesebb, "dögösebb" hangzású doboz, fürgeségben talán picit elmarad a Kobrától, de ezért bőven kárpótol a mélytartományban. Azt tényleg hallani kell amit 150-200W-nál elő tudnak bányászni az alsó oktávokból....  Alapvetően azonos hangzásvilágot képviselnek, (dobozméret, magassugárzó azonos) a különbségek az említetten kívül technikaiak:
A Panther 8 ohmos 84 dB/W érzékenységgel, az elé komoly vas kell, ha valaki hallani szeretné mit tud. A kobra is 8 ohmos, de 87 dB-s, az már egy 30-40W-os (minőségi) erősítővel is vígan elzenél, alapvetően könnyebb hajtani.

Köszönöm szépen az infokat! Én "csak" a Párducokat hallottam anno, így léptem rá a "Sárkány útjára". Ja nem, az Bruce Lee.
És úgy jött a Nyurga majd a Kolibri. Én a Panthert egy nagyon univerzális, műfajfüggetlen, kiegyenlített doboznak hallottam, nagyon mélyre megy, de az tény hogy ennek kontrolljához vas is kell. Nem is feltétlen teljesítmény csak, hanem kapcsolás. Az a "kis" Kenwood pórázra vágta rendesen a párducot és lazán vezette bármerre, tehát nem lehetetlen a küldetés és nem feltétlen drága erősítő kell hozzá.  Kíváncsi leszek, ki fogadja be végre...
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: TMP »

Bár ha az igazolásról volt szó a múltkor akkor ezt nevezhetném kötelező olvasmánynak is

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”