Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

T+A

Avatar
Asperitat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.09.23., pén. 20:47
Értékelés: 8

T+A

Hozzászólás Szerző: Asperitat »



Köszönjük a kimerítő választ!
Számomra érdekes és hasznos volt, főleg mert én is sokat agyaltam a nem oly rég óta nálam üzemelő T100 hivatalos működéséről.
Részemről fura, hiszen az előre nyitott "légzőnyílások" szinte reflex nyílásként üzemelnek. Sőt tovább megyek! Teljesen más a hangkép, ha nincsenek fent a grillek, mint amikor fent vannak és részben takarják a nyílást!
 
Meglepődtem, hogy nem voltqak kérdések mikor korábban megemlítettem, hogy 3,5 utas a kicsike.
Hiszen a neten is sok infó található az igen profi felépítésről, de sehol nem találtam leírást a mélyszóró zárt teréből történő átvezetésre a doboz többi felébe. Ezért hát mögé lestem. A mély egy zárt dobozban van, és egy  vízszintesen elhelyezett passzív membrán, rezonátor közvetít a magas-közép, különleges kialakítású, nyitott terébe. Képeket később rakok fel, csak ugye az átméretezés... 

.

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

T+A

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »



Én is nagyon köszönöm ezt a részletes bemutatást és okítást, sok dolog ismert volt, de sok újat is írtál! és azt nem tudtam, hogy ezek a ládák TL-ek. De annak is nagyon örülök, hogy ezáltal a jó dolgok tulajdonságok domborodnak ki, a kevésbé jók meg háttérben maradnak. 
​Most már 110 százalék, hogy amint lesz ehetőségem, a következő ilyen hangfalra egyből lecsapok! Egyet értek, simán megéri a benzinpénzt, s ahogy írtam, nálam az is belefér, ha külföldről maganka kell elhozni.
​Amúgy nálam egy Emotiva sztereó rendszer van, az elején egy XSP-1 2 gen előfok, aztán egy XDA-2 DAC/előfok, és jön a két UPA-1 monoblokk. Forrás egyelőre egy Oppo (sajnos a másik lejátszóm nem rég végleg meghalt, de majd valami olyan fogja pótolni, amit az Oppo nem tud, illetve kiegészítik egymást. A vinyles vonalra már nincs időm, energiám visszatérni...de az XSP-1 pont azért van, mert analóg forrásoktól sem szeretném magam megfosztani, különben elég lenne az XDA-2 is (neki viszont nincs analóg bemenet).
 
Még egyszer kösz!   

Ez baromi érdekes, a mailben nálam is látszott a teljes írás, amire az imént válaszoltam, de most meg a válaszom sem látom (az egész eltűnt, csak most, hogy ezt írom, jelent meg ismét), szerintem ez valami itteni gebasz...

Avatar
Asperitat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.09.23., pén. 20:47
Értékelés: 8

T+A

Hozzászólás Szerző: Asperitat »



Néhány kérdésre válasz. A T+A TMR és T 160 nem bassreflex , hanem TL (transmisson line ) doboz. Elég bonyolult lenne elmagyarázni ,hogy pontosan mit is takarnak a különböző megjelölések ( zárt , bandpass ,bassreflex , TL  stb)  ,ennek a neten utána tudsz nézni.Címszavakban a mélyhangszók átvitele nem lineáris , ráadásul  az alsó határfrekvencia közelében van egy kis frekvencia sáv  (rezonancia frekvencia -Fs,)  ahol nagyon megnő a hangszóró elektromos ellenállása ( ohmos+ induktív ) , mely így az erősítőre is hatással van. https://subvoice.hu/hangdobozepites/elmelet/hangszoro1/  A zárt doboznál a térfogattal , a bassreflexnél a reflexcsővel van hangolva hangszóróhoz a doboz. A TL dobozoknál ez a hangfalba "épített " tölcsér , melynek hossza általában a frekvencia negyedhullámával egyezik meg. Általánosságban a zárt dobozoknak a tranziens  átvitelük a legjobb , a bassreflexek mélyebbre mennek (az alsó sávot a reflex erősíti )  a zártaknál , de romlik a tranziens átvitel. A TL dobozoknál alacsony alsó határfrekvencia érhető el ,de színezhet ,ezért erőteljes doboz kell hozzá. 
 
Persze néhány tapasztalati válasz. A TMR-t valóban célszerű nagyobb térben alkalmazni , ahol más hangfalak csak subbasszussal tudnak megfelelő alsó mélytartományt létrehozni. ( nálam is több próbálgatás után ezért esett rá a választás ) . Maga a hangfal nem maszatolja a mélyeket , azaz jó a tranziens átvitele ,csak a környezet. Célszerű távolabb rakni a faltól és erőteljes tüskékkel ellátni , elcsatolni a padlótól. Nagy mérete ellenére képes szép teret létrehozni, ehez szereti maga előtt az igényes elektronikát ( Neked milyen monoblokjaid vannak ? ) .
 
Még egy tapasztalat és ajánlás .Sajnos viszonylag ritkán bukkannak fel ezek a "Germanikumok "  kis hazánkban , de Németországban is. Szóval kis hazánkban bárhol laksz is egy "meghallgatásnyi üzemanyagot"  mindenképp megér. Méltó és elfogadható áron hozzájuthatsz az " erőművek " kiszolgálóihoz.

Köszönjük a kimerítő választ!
Számomra érdekes és hasznos volt, főleg mert én is sokat agyaltam a nem oly rég óta nálam üzemelő T100 hivatalos működéséről.
Részemről fura, hiszen az előre nyitott "légzőnyílások" szinte reflex nyílásként üzemelnek. Sőt tovább megyek! Teljesen más a hangkép, ha nincsenek fent a grillek, mint amikor fent vannak és részben takarják a nyílást!
 
Meglepődtem, hogy nem voltqak kérdések mikor korábban megemlítettem, hogy 3,5 utas a kicsike.
Hiszen a neten is sok infó található az igen profi felépítésről, de sehol nem találtam leírást a mélyszóró zárt teréből történő átvezetésre a doboz többi felébe. Ezért hát mögé lestem. A mély egy zárt dobozban van, és egy  vízszintesen elhelyezett passzív membrán, rezonátor közvetít a magas-közép, különleges kialakítású, nyitott terébe. Képeket később rakok fel, csak ugye az átméretezés... 

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

T+A

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »



Néhány kérdésre válasz. A T+A TMR és T 160 nem bassreflex , hanem TL (transmisson line ) doboz. Elég bonyolult lenne elmagyarázni ,hogy pontosan mit is takarnak a különböző megjelölések ( zárt , bandpass ,bassreflex , TL  stb)  ,ennek a neten utána tudsz nézni.Címszavakban a mélyhangszók átvitele nem lineáris , ráadásul  az alsó határfrekvencia közelében van egy kis frekvencia sáv  (rezonancia frekvencia -Fs,)  ahol nagyon megnő a hangszóró elektromos ellenállása ( ohmos+ induktív ) , mely így az erősítőre is hatással van. https://subvoice.hu/hangdobozepites/elmelet/hangszoro1/  A zárt doboznál a térfogattal , a bassreflexnél a reflexcsővel van hangolva hangszóróhoz a doboz. A TL dobozoknál ez a hangfalba "épített " tölcsér , melynek hossza általában a frekvencia negyedhullámával egyezik meg. Általánosságban a zárt dobozoknak a tranziens  átvitelük a legjobb , a bassreflexek mélyebbre mennek (az alsó sávot a reflex erősíti )  a zártaknál , de romlik a tranziens átvitel. A TL dobozoknál alacsony alsó határfrekvencia érhető el ,de színezhet ,ezért erőteljes doboz kell hozzá. 
 
Persze néhány tapasztalati válasz. A TMR-t valóban célszerű nagyobb térben alkalmazni , ahol más hangfalak csak subbasszussal tudnak megfelelő alsó mélytartományt létrehozni. ( nálam is több próbálgatás után ezért esett rá a választás ) . Maga a hangfal nem maszatolja a mélyeket , azaz jó a tranziens átvitele ,csak a környezet. Célszerű távolabb rakni a faltól és erőteljes tüskékkel ellátni , elcsatolni a padlótól. Nagy mérete ellenére képes szép teret létrehozni, ehez szereti maga előtt az igényes elektronikát ( Neked milyen monoblokjaid vannak ? ) .
 
Még egy tapasztalat és ajánlás .Sajnos viszonylag ritkán bukkannak fel ezek a "Germanikumok "  kis hazánkban , de Németországban is. Szóval kis hazánkban bárhol laksz is egy "meghallgatásnyi üzemanyagot"  mindenképp megér. Méltó és elfogadható áron hozzájuthatsz az " erőművek " kiszolgálóihoz.

Én is nagyon köszönöm ezt a részletes bemutatást és okítást, sok dolog ismert volt, de sok újat is írtál! és azt nem tudtam, hogy ezek a ládák TL-ek. De annak is nagyon örülök, hogy ezáltal a jó dolgok tulajdonságok domborodnak ki, a kevésbé jók meg háttérben maradnak. 
​Most már 110 százalék, hogy amint lesz ehetőségem, a következő ilyen hangfalra egyből lecsapok! Egyet értek, simán megéri a benzinpénzt, s ahogy írtam, nálam az is belefér, ha külföldről maganka kell elhozni.
​Amúgy nálam egy Emotiva sztereó rendszer van, az elején egy XSP-1 2 gen előfok, aztán egy XDA-2 DAC/előfok, és jön a két UPA-1 monoblokk. Forrás egyelőre egy Oppo (sajnos a másik lejátszóm nem rég végleg meghalt, de majd valami olyan fogja pótolni, amit az Oppo nem tud, illetve kiegészítik egymást. A vinyles vonalra már nincs időm, energiám visszatérni...de az XSP-1 pont azért van, mert analóg forrásoktól sem szeretném magam megfosztani, különben elég lenne az XDA-2 is (neki viszont nincs analóg bemenet).
 
Még egyszer kösz!   

Avatar
Asperitat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.09.23., pén. 20:47
Értékelés: 8

T+A

Hozzászólás Szerző: Asperitat »



Nagyon köszönjük!
A hozzászólás második fele sajnos nem látható, nálam legalábbis...
Viszont a válaszban most megjelenik.
Ti látjátok az egészet, ami az e-mailban megjelenik?
 
 

Nálam is csak a mail-ben teljes az írás. De ott leglább olvashattam:)

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »


Nagyon köszönjük!
A hozzászólás második fele sajnos nem látható, nálam legalábbis...
Viszont a válaszban most megjelenik.
Ti látjátok az egészet, ami az e-mailban megjelenik?
 
 

Néhány kérdésre válasz. A T+A TMR és T 160 nem bassreflex , hanem TL (transmisson line ) doboz. Elég bonyolult lenne elmagyarázni ,hogy pontosan mit is takarnak a különböző megjelölések ( zárt , bandpass ,bassreflex , TL stb) ,ennek a neten utána tudsz nézni.Címszavakban a mélyhangszók átvitele nem lineáris , ráadásul az alsó határfrekvencia közelében van egy kis frekvencia sáv (rezonancia frekvencia -Fs,) ahol nagyon megnő a hangszóró elektromos ellenállása ( ohmos+ induktív ) , mely így az erősítőre is hatással van. https://subvoice.hu/hangdobozepites/elmelet/hangszoro1/ A zárt doboznál a térfogattal , a bassreflexnél a reflexcsővel van hangolva hangszóróhoz a doboz. A TL dobozoknál ez a hangfalba "épített " tölcsér , melynek hossza általában a frekvencia negyedhullámával egyezik meg. Általánosságban a zárt dobozoknak a tranziens átvitelük a legjobb , a bassreflexek mélyebbre mennek (az alsó sávot a reflex erősíti ) a zártaknál , de romlik a tranziens átvitel. A TL dobozoknál alacsony alsó határfrekvencia érhető el ,de színezhet ,ezért erőteljes doboz kell hozzá.
 
Persze néhány tapasztalati válasz. A TMR-t valóban célszerű nagyobb térben alkalmazni , ahol más hangfalak csak subbasszussal tudnak megfelelő alsó mélytartományt létrehozni. ( nálam is több próbálgatás után ezért esett rá a választás ) . Maga a hangfal nem maszatolja a mélyeket , azaz jó a tranziens átvitele ,csak a környezet. Célszerű távolabb rakni a faltól és erőteljes tüskékkel ellátni , elcsatolni a padlótól. Nagy mérete ellenére képes szép teret létrehozni, ehez szereti maga előtt az igényes elektronikát ( Neked milyen monoblokjaid vannak ? ) .
 
Még egy tapasztalat és ajánlás .Sajnos viszonylag ritkán bukkannak fel ezek a "Germanikumok " kis hazánkban , de Németországban is. Szóval kis hazánkban bárhol laksz is egy "meghallgatásnyi üzemanyagot" mindenképp megér. Méltó és elfogadható áron hozzájuthatsz az " erőművek " kiszolgálóihoz.

cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
early
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010.09.14., kedd 22:06
Értékelés: 34

T+A

Hozzászólás Szerző: early »



Köszönöm!
​Bár kicsi itt (még) a csapat, de segítőkész, jófej társaság! Biztosan fogok itt jelentkezni, ha már meg lesz a "Nagy Torony"!

 
 
Néhány kérdésre válasz. A T+A TMR és T 160 nem bassreflex , hanem TL (transmisson line ) doboz. Elég bonyolult lenne elmagyarázni ,hogy pontosan mit is takarnak a különböző megjelölések ( zárt , bandpass ,bassreflex , TL  stb)  ,ennek a neten utána tudsz nézni.Címszavakban a mélyhangszók átvitele nem lineáris , ráadásul  az alsó határfrekvencia közelében van egy kis frekvencia sáv  (rezonancia frekvencia -Fs,)  ahol nagyon megnő a hangszóró elektromos ellenállása ( ohmos+ induktív ) , mely így az erősítőre is hatással van. https://subvoice.hu/hangdobozepites/elmelet/hangszoro1/  A zárt doboznál a térfogattal , a bassreflexnél a reflexcsővel van hangolva hangszóróhoz a doboz. A TL dobozoknál ez a hangfalba "épített " tölcsér , melynek hossza általában a frekvencia negyedhullámával egyezik meg. Általánosságban a zárt dobozoknak a tranziens  átvitelük a legjobb , a bassreflexek mélyebbre mennek (az alsó sávot a reflex erősíti )  a zártaknál , de romlik a tranziens átvitel. A TL dobozoknál alacsony alsó határfrekvencia érhető el ,de színezhet ,ezért erőteljes doboz kell hozzá
 
Persze néhány tapasztalati válasz. A TMR-t valóban célszerű nagyobb térben alkalmazni , ahol más hangfalak csak subbasszussal tudnak megfelelő alsó mélytartományt létrehozni. ( nálam is több próbálgatás után ezért esett rá a választás ) . Maga a hangfal nem maszatolja a mélyeket , azaz jó a tranziens átvitele ,csak a környezet. Célszerű távolabb rakni a faltól és erőteljes tüskékkel ellátni , elcsatolni a padlótól. Nagy mérete ellenére képes szép teret létrehozni, ehez szereti maga előtt az igényes elektronikát ( Neked milyen monoblokjaid vannak ? ) .
 
Még egy tapasztalat és ajánlás .Sajnos viszonylag ritkán bukkannak fel ezek a "Germanikumok "  kis hazánkban , de Németországban is. Szóval kis hazánkban bárhol laksz is egy "meghallgatásnyi üzemanyagot"  mindenképp megér. Méltó és elfogadható áron hozzájuthatsz az " erőművek " kiszolgálóihoz.

Avatar
Asperitat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.09.23., pén. 20:47
Értékelés: 8

T+A

Hozzászólás Szerző: Asperitat »



Van ilyen is eladó, és ez sem lehet rossz:
 T+A Criterion T160E 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... %A1llapot/

 
Most, hogy már van a márkának topic-ja, felcsigázott a gondolat és hamarosan benevezek rá.

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

T+A

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »



Szurkolunk!
Majd értesíts minket a fejleményekről.
 

Köszönöm!
​Bár kicsi itt (még) a csapat, de segítőkész, jófej társaság! Biztosan fogok itt jelentkezni, ha már meg lesz a "Nagy Torony"!

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »


Szurkolunk!
Majd értesíts minket a fejleményekről.
 
Ami most már biztos, hogy ezt a topikot elmentettem, vagyis követem. Nagyon az az érzésem, hogy legkésőbb néhány hónapon belül én is tag leszek, lehetőleg egy szép TMR160 MK2-vel... remélem...
cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

T+A

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »



Teljesen érthetők az indokaid.
Érdekes a szín kérdése, valóban szemmel láthatók, és ezért nem elhanyagolható...
Nekem csak a fekete jöhetett szóba.
Az enyémek is szépek, szinte újszerűek.
Most már csak az a baj, hogy hiányozni fog a csere-bere, a variálás...
 
 

Ami most már biztos, hogy ezt a topikot elmentettem, vagyis követem. Nagyon az az érzésem, hogy legkésőbb néhány hónapon belül én is tag leszek, lehetőleg egy szép TMR160 MK2-vel... remélem...

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »


Teljesen érthetők az indokaid.
Érdekes a szín kérdése, valóban szemmel láthatók, és ezért nem elhanyagolható...
Nekem csak a fekete jöhetett szóba.
Az enyémek is szépek, szinte újszerűek.
Most már csak az a baj, hogy hiányozni fog a csere-bere, a variálás...
 
 

Köszönöm, közben megtaláltam. S mondom, nem sürgős... A legvégső esetben külföldön is vannak eladó példányok, ha éppen itthon nem lenne. Mivel sokat járok kint, így talán nem lenne nekem olyan nagy költség onnan hazahozni egy párat (ha itthon lemaradok róluk).
 

cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

T+A

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »



Itt ni:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... nt=2151303
 

Köszönöm, közben megtaláltam... Az igazság az, hogy mivel most kisebb megszakításokkal amúgy is külföldön leszek, illetve csak majd durván 3-4 hónap múlva tudnék beköltözni abba a nagyobb szobába, amit írtam, így egyelőre nem olyan sürgős ez nekem. Szerintem abban sem vagyok egyedül, hogy nekem az esztétika is számít - az a 320 ezerért eladó TMR160 MK2 abban cseresznye (vagy milyen )színben nagyon szép volt, míg ez a 200 ezres nem is a hátsó kis sérülése miatt nem tetszik, hanem a színe nagyon nem illik be a képbe. Márpedig a méretét tekintve eléggé meghatározó eleme lenne egy bármekkora méretű szobának. Ugyanezen okok miatt az itteni 160E sem annyira bejövős, és bár elhiszem, hogy ő is bőven megéri a pénzt, ráadásul ez még magasabb. A 160 MK2 nekem kinézetre is sokkal inkább tetszik - és mivel nem kis darabokról van szó, annyira nincs kedvem csak azért most megvenni, mert olcsóbb, aztán ha tetszik, akkor majd a szebbet, drágábbat. Lehet, hogy hülye logika, de én abból indulok ki, hogy nekem be fog jönni a hangja, mivel csupa olyan dolgot írtatok róluk, amik nekem fontosak. Akkor miért csereberéljem őket? S mondom, nem sürgős... A legvégső esetben külföldön is vannak eladó példányok, ha éppen itthon nem lenne. Mivel sokat járok kint, így talán nem lenne nekem olyan nagy költség onnan hazahozni egy párat (ha itthon lemaradok róluk).
 

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »


Van ilyen is eladó, és ez sem lehet rossz:
  T+A Criterion T160E 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... %A1llapot/

cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »


Bemásolom ide, hogy érkeztek meg hozzánk ezek az apróságok, és milyen volt a fogadtatás:
"Pár napja nálam is vendégeskedik egy pár ilyen HANGFAL...!
Igen ez a fogalom valahol itt kezdődik...
Ez egy igazi fal!
 
Minden hifi rajongónak kell egyszer egy ilyet birtokolnia rövid pályafutása alatt, akinek:
- van elég tere /mert nem láttam még ekkora dobozt
- elég jó rendszere /mert bizony elég őszinte ŐNAGYSÁGA...
- és nem utolsó sorban elfogadó társa... /feleségem viccesen mondta, hogy kétajtós szekrényt veszek?
 
de ekkor még csak fotón látta... aztán élőben fél óráig nevetett rajtunk, amikor meglátta, hogy alig látszom ki a
hangfalak mögül...
De maradhattunk, még mindig itt lakunk, és semmi cikizés...
 
Végül pedig a hangja valami arisztokratikus.
Igazi élmény a zenehallgatás.
Valaki azt írta róluk, hogy kigurulnak a mély hangok belőle.
 
Na, ezt cáfolnám: az egész zene kigurul, nem csak a mélyek!
Óriási élmény.
Valódi koncert a saját nappalinkban.
...És kis hangerőn is szépen zenél.
 
Számomra telitalálat.
Tehát, bátor férfiemberek, hajrá, vágjatok bele.
 
bocs, még valami:
az ún. sztereó szék itt felejtős...
három méterre a hangfalakon kívül is hallani a teljes zenekart - térben...!"
cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »


Itt ni:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... nt=2151303
 

Ezt a másikat hol találom 200-ért? Tudsz adni egy linket, vagy bármit?
Köszi szépen!

cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

T+A

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »


...hááát, igazából ezek a monoblokkok papíron csak 4 ohmon tudnak 300 wattot...  
​Annyira vágyom rá, hogy ez az energia (és ez alatt nem azt értem, hogy szakadjon szét a dobhártyám) át tudjon jönni a membránokon. A mostaniak egy bizonyos teljesítmény felett már csak puffognak, érezni lehet, hogy a membránok ki akarnak szakadni, de mivel nem tudnak, így inkább jön a torzítás, és bár az erősítő tudná neki adagolni a kraftot, de a megmozgatott levegő mennyisége már nem növekszik. Hát, egyelőre csak irigykedem... de örülök, hogy ráakadtam erre a kis közösségre...   
Épp a 90.9 Jazzy-n megy egy élő koncert... én is ott vagyok!
Normál beszéd hangerőn minden ott van, még hangulat is átjön.
Azért kíváncsi lennék milyen lehet a 300-as monoblokkokkal.
Ráadásul nálam még semmi finomhangolás nem történt, se kábel, se tüske, se tologatás.
Úgy jó, ahogy van. Nem kényeskedik.

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

T+A

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »


 Ezt a másikat hol találom 200-ért? Tudsz adni egy linket, vagy bármit?
Köszi szépen!

A 320-ért kínáltról beszélünk, igen. 
Nemrég volt teljes renovén, peremek és kondik cseréjén.
 
200-ért még mindíg ott a másik, ami kicsit szépséghibás a hátsó sarkán. Ha mégsem jönne be, ennyiért, ilyen állapotban akár tovább is mehet...


Avatar
Asperitat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.09.23., pén. 20:47
Értékelés: 8

T+A

Hozzászólás Szerző: Asperitat »



Ez lehet, hogy ugyanaz, mert 320 lett volna az ára (nem tudom, milyen színnek nevezik, kicsit vöröses barna). Felújított nagyon szép állapotban.
​Hifisharkon néztem, ott van/volt egy 500 euróért, de azt kb ugyanennyiért javítani kell. Van egy fekete 700-ért, de az nem tűnt ilyen szépnek. A szépek ott is 1000 euró felett voltak, 1100 és 1250 euróért. Szóval, akár még reális is lehet. Több száz vagy ezer kilométerről vagy el sem küldik az 55 kilós hatalmas dobozokat, vagy menj el érte. Ha a hangja tényleg elvarázsol, nem hiszem, hogy alkudtam volna. Azt hiszem, ez már az a kategória, ahol 300+ ezerért tényleg jól is szólnak...

A 320-ért kínáltról beszélünk, igen. 
Nemrég volt teljes renovén, peremek és kondik cseréjén.
 
200-ért még mindíg ott a másik, ami kicsit szépséghibás a hátsó sarkán. Ha mégsem jönne be, ennyiért, ilyen állapotban akár tovább is mehet...

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

T+A

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »



Én is láttam egy barnát valamelyik nap,
320-ért.
Az ebay-on is egy-egy szép darabért 1000 EUR-t elkérnek, vagy még többet is...
Renoválás előtti állapotban olcsóbb.
Szerintem ennyit simán megér.
Nekem.
Előtte Focal Electra 926 és Jamo Concert 11 volt ugyanabban a térben, a T+A maradt.
 

Ez lehet, hogy ugyanaz, mert 320 lett volna az ára (nem tudom, milyen színnek nevezik, kicsit vöröses barna). Felújított nagyon szép állapotban.
​Hifisharkon néztem, ott van/volt egy 500 euróért, de azt kb ugyanennyiért javítani kell. Van egy fekete 700-ért, de az nem tűnt ilyen szépnek. A szépek ott is 1000 euró felett voltak, 1100 és 1250 euróért. Szóval, akár még reális is lehet. Több száz vagy ezer kilométerről vagy el sem küldik az 55 kilós hatalmas dobozokat, vagy menj el érte. Ha a hangja tényleg elvarázsol, nem hiszem, hogy alkudtam volna. Azt hiszem, ez már az a kategória, ahol 300+ ezerért tényleg jól is szólnak...

Avatar
Asperitat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.09.23., pén. 20:47
Értékelés: 8

T+A

Hozzászólás Szerző: Asperitat »



Én is láttam egy barnát valamelyik nap,
320-ért.
Az ebay-on is egy-egy szép darabért 1000 EUR-t elkérnek, vagy még többet is...
Renoválás előtti állapotban olcsóbb.
Szerintem ennyit simán megér.
Nekem.
Előtte Focal Electra 926 és Jamo Concert 11 volt ugyanabban a térben, a T+A maradt.
 

Van fent egy 200-ért is, az egyik hátsó sarka le van ütve.
A T160e-t itt a fórumon láttam karácsony körül 185-ért, most 250 környéke...
 
Meg, hát ott a T230E, de az szerintem eszetlenül túlárazott. Az eladó 300-ért adta el neki, mélyeket kellett peremezni, de ez akkor sem dob az értékén 250ezret szerintem..
Viszont a Helios-okat tényleg nagyon dícsérik.
 
Nemrég majdnem vettem egy kissebb szériás monitort, de aztán más márka lett belőle. Kivárok. A T160e a terv egyenlőre.

Avatar
nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2006.08.24., csüt. 16:35
Értékelés: 42

T+A

Hozzászólás Szerző: nempisti »



Javaslom, hogy keresgélj a monitor kialakítású Helios (midi-maxi) tipus után!
Beszéltem pár márkatárssal akik ódákat zengettek ezen dobozokról (is).
Nem mondom, hogy olcsó pénzért keresnek új otthont méretükhöz képest, de szerintem csalódás mentesek.
 
@zsolosz kolléga ajánlása is helytálló, a Criterion T100-120 környékére, de azért nem olyan "kicsik" ám ezek sem.
3,5 utas létéhez, méretéhez képest brutál mit tud itthon ez is produkálni. egy 34nm-es nappaliban

Köszönöm Urak, kivárom a lehetőséget

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »


Én is láttam egy barnát valamelyik nap,
320-ért.
Az ebay-on is egy-egy szép darabért 1000 EUR-t elkérnek, vagy még többet is...
Renoválás előtti állapotban olcsóbb.
Szerintem ennyit simán megér.
Nekem.
Előtte Focal Electra 926 és Jamo Concert 11 volt ugyanabban a térben, a T+A maradt.
 

Sajnálom, hogy így alakult, de biztosan össze jön legközelebb!
 
Azt meg szabad kérdezni, hogy milyen árban lett volna a TMR?
Tudok most egy eladót, de nem vaygok tisztában a reális árakkal. (TMR160)

cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
Asperitat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.09.23., pén. 20:47
Értékelés: 8

T+A

Hozzászólás Szerző: Asperitat »



Mint írtam, nem a kicsit lassú válaszok miatt maradtam le erről a 160 MK2-ről. Hirtelen jött lehetőség volt, nem voltam rákészülve sem idővel, sem anyagiakkal (bár mondjuk az eladó megelégedett volna foglalóval), sem szállítójárművel, és elég vacak érzés, amikor három másik potenciális vevő én miattam nyaggatja a szerencsétlen eladót. Ezt nem akartam... De majd jön még ilyen, nagyon remélem, mert nagyon jó dolgokat írtatok, amiket ismét csak köszönni tudok!
​Ránézésre azt mondtam egyből, pont ők az én hangfalaim. Hogy miért?
​Mert bár szeretem a mostani álló Tannoyokat, de egyrészt "kevesek", másrészt "hisztisek": Kevesek, mert a két monoblokkom nem tudja kifutni magát, pedig néha olyan szép szellőssé teszi a hangjukat az a tény, hogy hatalmas tartalék van az erősítőimben. Néha ezek a 16 centis mélynyomók egyszerűen visszafogják a dinamikát, holott elvileg a hangfalnak bírnia kéne a 150-200 wattos zenei teljesítményt. Papíron. Gyakorlatban már 70 százalékon inkább torzítanak ahelyett, hogy növekedne a hangnyomás (mértem is). Hisztisek, mert a hátsó reflexport miatt állandóan tologatnom kell őket a zenei műfajnak megfelelően. Szóval, amikor megláttam a TMR 160 MK2-őt, khm, hát pont ilyen kell nekem. A nagy mélynyomók biztosan nem fogják vissza az erősítőből érkező dinamikát és az első reflexnyílás sokkal kevésbé kényes. A hangfal mérete is jóval nagyobb a mostaniaktól, súlyra meg pláne (a két Tannoy összesen nincs annyi, mint egy TMR160)...Most egy darabig úgyis külföldön leszek, így annyira nem fáj, hogy lemaradtam, de vadászni fogok egy szép párosra...
​Köszi még egyszer!

Sajnálom, hogy így alakult, de biztosan össze jön legközelebb!
 
Azt meg szabad kérdezni, hogy milyen árban lett volna a TMR?
Tudok most egy eladót, de nem vaygok tisztában a reális árakkal. (TMR160)

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »


Épp a 90.9 Jazzy-n megy egy élő koncert... én is ott vagyok!
Normál beszéd hangerőn minden ott van, még hangulat is átjön.
Azért kíváncsi lennék milyen lehet a 300-as monoblokkokkal.
Ráadásul nálam még semmi finomhangolás nem történt, se kábel, se tüske, se tologatás.
Úgy jó, ahogy van. Nem kényeskedik.
cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”