Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

T+A

Avatar
zsolti76
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2011.12.25., vas. 03:17
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: zsolti76 »

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy a tmr160 dobozokon van jelölve hogy mkII vagy a hangszóró készletből tudható hogy melyik?
Keresgélés közben talaltam vagy 3 féle középsugárzóval. Egy szögletessel, mondjuk annak a magasa is másabb.
A masiknak sima volt a közepének a frontlemeze és van még a feliratos frontlemezes.
Köszönöm!

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: turho »

Mi lehet egy lehetséges előrelépés T160E dobozokról, ha még izmosabb megszólalást szeretnék, de a T160E erényei mellett?
(Félreértés ne essék, élrtem legjobb hangrobozai ezek, csak néhány progresszív rock zenénél jól jönne egy még odapörkölősebb megszólalás...)
TMR160 eléri kb. a T160E zeneiségét, pl. középtartományon? 500 ezerig van elérhető, jó állapotú akár T+A ötletetek?
T230E ép állapotban, belföldön pláne már lehetetlen....ebayen se találtam, csak lelakottat.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: turho »

Sziasztok!
Ugyebár ezek nem mai csirkék, az én T160E-m is a sokadikat tapossa....
Valaki újította már fel, vagy tuningolta a hangváltót? Lehet értelme?
(gondolok itt pl. a bipoláris elkók cseréjére, mert a többi alkatrész nem igazán öregedő).

A másik, ami aggaszt, ha pár év múlva a gumiperemek megöregednének annyira, lehet majd arra minőségi javítót találni?

Amúgy változatlanul imádom, és még el sem készültek a biamp class D mononlokkok hozzá. Azzal még szintet lép a doboz :smile32:
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Messor »

Nagyon rendesek voltak!

Elküldték a leírását pdf-ben, csak az a gond, hogy Német, amit elég gyengén bírok... :)
Beillesztem ide, hátha esetleg valaki segít fordítani.

Előre is köszönöm!
Tiefbassanhebung.pdf
(188.31 KiB) Letöltve 137 alkalommal.
pegelanpassung.pdf
(189.74 KiB) Letöltve 116 alkalommal.

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Messor »

Köszönöm!

Lehet írok a T+A-nak, egy mailt megér... :)

M

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »

BUÉK!
Valószínűleg nem működik már a "dolog"...
Az biztos, hogy a basszussal csinálna valamit, és valószínűleg nem függ össze a kábelezéssel.
Belül van ezekben valami trükk, vagyis talán két mélysugárzó, ha jól tévedek.
Lehet, hogy ezeknél valamiféle fázisfordítást csinálhat...
Másik modellnél a csatolt kép szerint volt megoldva:https://www.ebay.de/itm/124500313146
Itt van egy kép a csatlakozókról.
cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Messor »

Sziasztok!

BUÉK mindenkinek! :)

Az lenne a kérdésem, hogy TB120-nál a hátlapon lévő kapcsoló milyen célt szolgál?
Merthogy semmi különbséget nem hallok, "ein" illetve "aus" állásban...
Próbáltam bikábelezve, de akkor sem.

Előre is köszönöm!
M
h50845-3-50845c.jpg
h50845-3-50845c.jpg (294.5 KiB) Megtekintve 3237 alkalommal

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: turho »

Sajna az ilyen nagyon bizonytalan. Lefestették 15 éve. Meg is sárgult. Nem látszik a hangszórók állapota.... Vagy találok itthon, vagy marad álom. De köszi!

Ui: vagy találok valami fiatalabb, hasonló kvalitású, hatalmas méretű T+A dobozt :D
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »


Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: turho »

Még mindig tervezem 1 pár tökéletes állapotú T230 beszerzését....szerintetek van erre esély? Hol? Külföld? (Bár onnan hazahozatni....).

Előzőre reflektálva, a gyártótól megkaptam a hangváltó rajzát. Ha valakit érdekel, szóljon (csak a T160E van meg).
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: turho »

Bocs az előzőért...


Sziasztok!

Ismét Criterion T160E.
Szeretném megkérdezni, tudja-e valaki az ebben a dobozban használt hangszórók pontos típusát, ellenállásértékét.
Esetleg a hangváltóról található valahol rajz, vagy jó minőségű fénykép?
Nagyon megköszönném.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

turho írta:
2020.07.26., vas. 08:34
Az esélytelenek nyugalmával kérdezem: valakinek esetleg Criterion T230 kifogástalan állapotban, nem feketében, javításmentes, elfekvőben?
Ha neadjisten...akkor PM nekem.
Adtál fel keresési hirdetést, az általános topikot légy szíves ne használd keresésre. :smile30:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: turho »

Az esélytelenek nyugalmával kérdezem: valakinek esetleg Criterion T230 kifogástalan állapotban, nem feketében, javításmentes, elfekvőben?
Ha neadjisten...akkor PM nekem.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: turho »

Üdv a fórumtársaknak!
T+A, 160E....azt hiszem, szerezni szeretnék egyet mégis....
Hogyan viszonyulna egy klasszikus panellakás nagyszobájához? (5x4 m).
Illetve, allrounder a doboz? Rengeteg fajta zenét hallgatok, de főként progresszív rockot.
(Glass Hammer, Anathema, Yes, ELP, Genesis....stb.)
Illetve néha Jazzt, és klasszikus pop-rockot.
Szereti ezeket a műfajokat?
A meghajtásával nem lenne gond, elég izmos 2x200-as D osztályú végfokom van, 1 ohmra is lazán dolgozik.
Ha tudtok nem feketében 160E. Kifogástalan állapotút, légy szíves, szóljatok. 🙂
(A feketével a por, szösz, és a komorsága a bajom....).
Üdv Zoli, Szolnok.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
Tibby Joe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2015.07.21., kedd 16:47
Értékelés: 17
Tartózkodási hely: Vértessomló

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Tibby Joe »

harcsapapa írta:
2020.06.06., szomb. 10:04
Tibby Joe írta:
2020.06.05., pén. 16:29
Sziasztok! T+A Criterion T160E vásárlását tervezem. Használ valaki ilyet? A jelenlegi végfokom 100W-ot ad le 8 Ohm-on. Ez elegendő a meghajtásához? Természetesen az erősítőmmel meghallgatnám mielőtt megveszem, de ha azt mondjátok, hogy kevés ez az erősítő, akkor a próbát is kihagyom..köszi
Szerintem elég neki.
Szerencsésebb lenne ha leírnád az erősítő tipusát.
Én csövessel nógatom és bőven elég!!
Szia!

A végfok egy LZ-P Aquincum (mk V.és mk VII. közötti átmenet)
https://audioworld.blog.hu/2018/06/22/l ... _a_hetedik

Avatar
harcsapapa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 12:21
Értékelés: 53

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: harcsapapa »

Tibby Joe írta:
2020.06.05., pén. 16:29
Sziasztok! T+A Criterion T160E vásárlását tervezem. Használ valaki ilyet? A jelenlegi végfokom 100W-ot ad le 8 Ohm-on. Ez elegendő a meghajtásához? Természetesen az erősítőmmel meghallgatnám mielőtt megveszem, de ha azt mondjátok, hogy kevés ez az erősítő, akkor a próbát is kihagyom..köszi
Szerintem elég neki.
Szerencsésebb lenne ha leírnád az erősítő tipusát.
Én csövessel nógatom és bőven elég!!
Erősítő: naim Supernait1.
MAGNEPLANAR SMGa
Musical Fidelity M3SCD.
RCA.Emanation-little gold.
Hangfal kábel.bordor DIY.Fine Line 2000+
Linn K400
Táp kábel.bordor DIY.muréna.

Avatar
Tibby Joe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2015.07.21., kedd 16:47
Értékelés: 17
Tartózkodási hely: Vértessomló

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Tibby Joe »

Sziasztok! T+A Criterion T160E vásárlását tervezem. Használ valaki ilyet? A jelenlegi végfokom 100W-ot ad le 8 Ohm-on. Ez elegendő a meghajtásához? Természetesen az erősítőmmel meghallgatnám mielőtt megveszem, de ha azt mondjátok, hogy kevés ez az erősítő, akkor a próbát is kihagyom..köszi

Avatar
harcsapapa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 12:21
Értékelés: 53

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: harcsapapa »

Kinek írtam ?Azoknak akik agyalnak de ha kínálkozik egy igazán jó vétel ,pl.T+A hangfal vagy akár más és sóvárognak utánna,de sokalják az árat.És inkább lemond róla .Az inkább keressen más hobbit.
Aki már magától is sajnálja a vágyának beteljesülését anyagi ok miatt és most nem százezrekről beszélek ,az mi a fenének ácsingózik a jóra.Aztán ha mégis sikerül venni occón akkor meg eszi a fene,hogy nem szép elég lelakott,ha peremezték elég gányul sikerült,és még az egyik hangszóró is sántít,stb.Ja és vigyék házhoz mert a benzin is sok és kocsi nincs a sofőrt is fizetni kell.
Tovább ragozni nem akarom ,Ez költséges hobbi ha valaki a minőséget szereti vagy szeretné bizony arra áldozni is kell.Vevő oldalon.
A másik oldal senkit nem zavar ha valaki vesz egy ÚJ bóti :) falat 2.2 milláért és el kell adnia valamiért 950 000 ft durván egy évesen.Nemrég történt!Az persze legyen természetes .
..............
Erősítő: naim Supernait1.
MAGNEPLANAR SMGa
Musical Fidelity M3SCD.
RCA.Emanation-little gold.
Hangfal kábel.bordor DIY.Fine Line 2000+
Linn K400
Táp kábel.bordor DIY.muréna.

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Messor »

harcsapapa írta:
2020.05.07., csüt. 12:26
Mi a reális ár?
Úgy gondolom két részre kell osztani a közönséget.
1.akik szenvedélyes zene barátok és tudatosak,és van tapasztalat a múltjukban.Tiszában vannak a makro,mikro dinamikával,tér ábrázolás színpad mélység,szoba akusztika fogalmával.Akiket nen kell győzködni a forrás és a kábelek fontosságáról.
Nos,nyersen de tapasztalatból!
Van egy kb 1 millás árú hangfal,amit meg veszel 300 ezróért.Jó a cucc de fészkelődöl mégsem fakad igazi zene a rendszerből.Ez a cumi vagyis bementél az erdőbe de nem találod a kiutat se.
Van egy 10-15 évvel régebbi hangfal,egy új!panel ház árának harmadába került anno.Szinte a csúcs kategóriába sorolták.Most 250-270 között eladó,annak aki nem kényszerből adja el.Persze van lelakott buherált is szarét húgyért.De lazán !!!! veri a használt 300 -400 ezres falat .
Szarozunk 50 ezer forinton? Sokallom az árat.A sóvárgók és pénztelenek tapasztalat és tudás hiányában,akik még nem hallottak akusztikus hangszert élőben soha azok törpölnek 50 ezeren az agyam eldobom buta emberek brekegésén.
Nem hogy 250 -270 ezrót ér a fentebb eszmefuttatott példa de még a 400 at is simán használtan.
Ha most egy vak tesztben demózva megkérdezi a hi end kereskedő ,uram itt van két 2 millás hangfal tessék választani.Lehet hogy a régi makulátlan 250 ezróst választod.
Szép új Passat vagy kicsit régebbi Bently Continental.
Sokallom az árat,na ja a boltba meg elmés családi nagy havi bevásárlásra és elköltessz 20 ezret felesleges baromságra.
Remélem érthető a lényeg.
Ezt kinek írtad?

Avatar
harcsapapa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 12:21
Értékelés: 53

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: harcsapapa »

Kicsit érthetőbben.
A kereskedőnél vak teszten ,mondjuk elsőre,a két millás csodát füleled.
A következő teszten nem láthatod de a régi használtan 250-270 ezrós anno majdnem csúcs modellt.
És ha csak a füledre támaszkodol,szinte biztos,hogy a régi dobozra mondod azt kérem bedobozolni.Ha csak imondottan a zene érdekel.
Erősítő: naim Supernait1.
MAGNEPLANAR SMGa
Musical Fidelity M3SCD.
RCA.Emanation-little gold.
Hangfal kábel.bordor DIY.Fine Line 2000+
Linn K400
Táp kábel.bordor DIY.muréna.

Avatar
harcsapapa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 12:21
Értékelés: 53

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: harcsapapa »

Mi a reális ár?
Úgy gondolom két részre kell osztani a közönséget.
1.akik szenvedélyes zene barátok és tudatosak,és van tapasztalat a múltjukban.Tiszában vannak a makro,mikro dinamikával,tér ábrázolás színpad mélység,szoba akusztika fogalmával.Akiket nen kell győzködni a forrás és a kábelek fontosságáról.
Nos,nyersen de tapasztalatból!
Van egy kb 1 millás árú hangfal,amit meg veszel 300 ezróért.Jó a cucc de fészkelődöl mégsem fakad igazi zene a rendszerből.Ez a cumi vagyis bementél az erdőbe de nem találod a kiutat se.
Van egy 10-15 évvel régebbi hangfal,egy új!panel ház árának harmadába került anno.Szinte a csúcs kategóriába sorolták.Most 250-270 között eladó,annak aki nem kényszerből adja el.Persze van lelakott buherált is szarét húgyért.De lazán !!!! veri a használt 300 -400 ezres falat .
Szarozunk 50 ezer forinton? Sokallom az árat.A sóvárgók és pénztelenek tapasztalat és tudás hiányában,akik még nem hallottak akusztikus hangszert élőben soha azok törpölnek 50 ezeren az agyam eldobom buta emberek brekegésén.
Nem hogy 250 -270 ezrót ér a fentebb eszmefuttatott példa de még a 400 at is simán használtan.
Ha most egy vak tesztben demózva megkérdezi a hi end kereskedő ,uram itt van két 2 millás hangfal tessék választani.Lehet hogy a régi makulátlan 250 ezróst választod.
Szép új Passat vagy kicsit régebbi Bently Continental.
Sokallom az árat,na ja a boltba meg elmés családi nagy havi bevásárlásra és elköltessz 20 ezret felesleges baromságra.
Remélem érthető a lényeg.
Erősítő: naim Supernait1.
MAGNEPLANAR SMGa
Musical Fidelity M3SCD.
RCA.Emanation-little gold.
Hangfal kábel.bordor DIY.Fine Line 2000+
Linn K400
Táp kábel.bordor DIY.muréna.

tiii
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2018.11.18., vas. 10:54
Értékelés: 5

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: tiii »

Sziasztok!

Kb 2 hónapja boldog tulajdonosa vagyok egy 1520 végfoknak. Eddig a dac-omat használtam elofoknak, de sok jót olvastam az elofokokrol is.

Ti melyik típust javasoljatok?

1200, 1220, 1230 között gondolkodom.

A hangfal egy dynaudio contour 2 mk2

Köszi előre is.
tiii
Régen minden könnyebb volt. ( Én is )

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Messor írta:
2020.02.20., csüt. 09:02
Szia!

Köszönöm!

1000 Euro-éert van most egy 160-as Bécsben...
De szerintem az is sok... :)
Ezt hol találtad? Hifisharkon nem látom...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »

Nem sok az 1000EUR érte, ha szép állapotban van, és felújított a mély szekció. Én simán megadtam érte ezt a pénzt, és nem bántam meg azóta sem. Akkoriban cseréltem több dobozt is, amik még picivel többe is kerültek, és kivétel nélkül mindegyikkel nagy hiányérzetem volt. A TMR160-t betettem és azóta is hallgatom. Kb.2-3 éve...
cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Messor »

Szia!

Köszönöm!

1000 Euro-éert van most egy 160-as Bécsben...
De szerintem az is sok... :)

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”