Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

T+A

Avatar
lacimaci77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2016.01.12., kedd 17:21
Értékelés: 14

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: lacimaci77 »

250-ért szokott menni a TMR160, ami egy álom. A TB 120 azért elmarad attól, szerintem max. 120-130 ezer. Sokan el vannak varázsolva.
Egy T+A brutál integrált erősítőt valakinek?
Forrás: Raspberry PI 4B + Allo Digione + Rune Audio; Erősítő: DIY végfok; Hangsugárzó: Revel Performa M20; DAC: Topping D90 MQA előfok/DAC Kábelek: Crystal Cooper hangfal és IC, AudioQuest Eagle Eye koax

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Messor »

Köszönöm!

Szerintem is a reális ár max. 150K.

Avatar
Gombi45
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2015.02.24., kedd 07:54
Értékelés: 5

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Gombi45 »

Szia!
Nekem volt TB-100, nagyon kellemes hangja van, a 250-brutál sok! Szerintem 100-120 a reális ára, ha patika!
Üdv

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Messor »

Sajnos nem enged belőle, max 5-6 ezret mondott...

Már vagy egy éve hirdeti, kisebb-nagyobb megszakításokkal, régebben 280 volt... :)

Azt mondja, nem sürgős neki eladni. :)

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »

Le kell alkudni... a felére! gondolkodik.gif :tutiok:
Valóban némethonban olcsóbban meg lehet kapni, de valakivel el kell hozatni...
Ez általában pénzbe kerül. :rolleyes:
cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Messor »

Találtam egyet Sopronban, de 250e
Kicsit sok nem?

A Német ebay-en (vagy miez a www.ebay-kleinanzeigen.de), van , de asszem nem küldik ide... :(

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Messor »

Szia!

Igen, azt sejtettem... :)

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »

Szerintem ezt neked kell megtenned...
Bár nem kizárt, hogy már hallotta valaki mindkettőt.
Régen jó híre volt a 120-asnak.
Én szemeztem velük sokáig, de végül nem jött össze.
Majd írd meg milyen, ha mellettük döntesz.
cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Messor »

Sziasztok!
Látom,jó régen nem szólt hozzá senki, azért megkérdezem, hátha... :)

A CriterionTB 120 -at ismeri valaki?

Mennyire hasonlítható össze egy Sonus Faber Concerto Grand Piano-val?

Kösznöm:

M

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

Benf írta:
2018.07.06., pén. 16:21
Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni.
T+A Tmr 160 Mk2 hangváltójának a kapcsolási rajzát keresem.
Előre is köszi.
Írj nekik egy levelet! Valószínűleg el fogják küldeni!! Anno nekem is elküldték a TMR 60 rajzát.
https://www.ta-hifi.de/
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
Benf
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2017.10.14., szomb. 08:49
Értékelés: 0

T+A

Hozzászólás Szerző: Benf »

Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni.
T+A Tmr 160 Mk2 hangváltójának a kapcsolási rajzát keresem.
Előre is köszi.

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

T+A

Hozzászólás Szerző: béres-jános »




1 órája, lacimaci77 írta:




Sziasztok!



A birtokomba került egy T+A SK 100 B  hangsugárzó pár. Nem mai darab, nagyon kevés az info a neten róla, szinte nincs is. A benne lévő hangszórók kifejezetten ígéretesek: 25 cm SEAS mély, VIFA közép és magas sugárzók. A doboz vintage mivolta természetesen erősen érezhető, így van néhány véleményem szerint jelentős hiányossága is, persze hol jövök én ahhoz, hogy a T+A mérnöki tudását megkérdőjelezzem. Még is néhány dologban kérem a tanácsotokat:



- A hangszóró vezeték közvetlenül a hangváltóhoz van forrasztva (gyárilag, nincsen hangfalkábel terminál rajta), ami még magában lehet nem lenne baj, de egy 0,5 mm vezetéknél nem vastagabb, egyszerű réz kábel - szerintem a mélysugárzó hangszórókosár vezetékét sem éri el vastagságban.



Kérdés: Van-e értelme valamilyen hangfalkábel csatlakozó terminált beépíteni?

megj.: a magas és közép hangja kifejezetten tetszik, leszámítva az elkent, lassú, terjengős mélyeket. Az előtte lévő elektronika szintén egy T+A integrált erősítő, mely még akár a TMR160-okat is normálisan, gyors mélyeket eredményezve  meghajtott, tehát ezt kipipálom. A forrásom (PC, APLinux, Muto DAc és Audio Tabla transzport.) Egyik eshetőség: ennek a vékonyka kábelnek tulajdonítom a terjengős mélyeket. 



- A doboz egyszerű pozdorja, nem egy merev, oldalán kopogtatva jelentősen kongó hang. Itt gondolkodtam valamiféle merevítésen vagy dobozcserén (asztalos barátom anyag árban megcsinálná nekem akár MDF-ből, de elképzelhető, hogy rétegelt lemezből is.)



Van-e értelme ennek vagy hagyjam meg eredetiben?



- Belső felépítés: a hangváltójában az egyik kondenzátor kipusztult (nem volt közép hang, amikor megvettem (12mf 63V) csere után fantasztikus közepeknek lehetek fültanúja. A magas tiszta csilingelő, hosszan hallgatható, néhol kicsit sok. Egyszerű vatelinnel megtömve. A mély problémámat is okozhatja esetlegesen kondenzátor? Vagy keressem máshol a hibát, esetleg ennyit tud a mély és vegyem tudomásul.



köszi.



 



   

















Egy komplett váltó tuning és kábelezés segítene rajta sokat!

Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
lacimaci77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2016.01.12., kedd 17:21
Értékelés: 14

T+A

Hozzászólás Szerző: lacimaci77 »



Sziasztok!



A birtokomba került egy T+A SK 100 B  hangsugárzó pár. Nem mai darab, nagyon kevés az info a neten róla, szinte nincs is. A benne lévő hangszórók kifejezetten ígéretesek: 25 cm SEAS mély, VIFA közép és magas sugárzók. A doboz vintage mivolta természetesen erősen érezhető, így van néhány véleményem szerint jelentős hiányossága is, persze hol jövök én ahhoz, hogy a T+A mérnöki tudását megkérdőjelezzem. Még is néhány dologban kérem a tanácsotokat:



- A hangszóró vezeték közvetlenül a hangváltóhoz van forrasztva (gyárilag, nincsen hangfalkábel terminál rajta), ami még magában lehet nem lenne baj, de egy 0,5 mm vezetéknél nem vastagabb, egyszerű réz kábel - szerintem a mélysugárzó hangszórókosár vezetékét sem éri el vastagságban.



Kérdés: Van-e értelme valamilyen hangfalkábel csatlakozó terminált beépíteni?

megj.: a magas és közép hangja kifejezetten tetszik, leszámítva az elkent, lassú, terjengős mélyeket. Az előtte lévő elektronika szintén egy T+A integrált erősítő, mely még akár a TMR160-okat is normálisan, gyors mélyeket eredményezve  meghajtott, tehát ezt kipipálom. A forrásom (PC, APLinux, Muto DAc és Audio Tabla transzport.) Egyik eshetőség: ennek a vékonyka kábelnek tulajdonítom a terjengős mélyeket. 



- A doboz egyszerű pozdorja, nem egy merev, oldalán kopogtatva jelentősen kongó hang. Itt gondolkodtam valamiféle merevítésen vagy dobozcserén (asztalos barátom anyag árban megcsinálná nekem akár MDF-ből, de elképzelhető, hogy rétegelt lemezből is.)



Van-e értelme ennek vagy hagyjam meg eredetiben?



- Belső felépítés: a hangváltójában az egyik kondenzátor kipusztult (nem volt közép hang, amikor megvettem (12mf 63V) csere után fantasztikus közepeknek lehetek fültanúja. A magas tiszta csilingelő, hosszan hallgatható, néhol kicsit sok. Egyszerű vatelinnel megtömve. A mély problémámat is okozhatja esetlegesen kondenzátor? Vagy keressem máshol a hibát, esetleg ennyit tud a mély és vegyem tudomásul.



köszi.



 



   




Forrás: Raspberry PI 4B + Allo Digione + Rune Audio; Erősítő: DIY végfok; Hangsugárzó: Revel Performa M20; DAC: Topping D90 MQA előfok/DAC Kábelek: Crystal Cooper hangfal és IC, AudioQuest Eagle Eye koax

Avatar
Gombi45
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2015.02.24., kedd 07:54
Értékelés: 5

T+A

Hozzászólás Szerző: Gombi45 »


Sziasztok!
 
A T+A K-2 DVD ismeri valaki? Az front usbt, nem tudom használni,  pedig ez lenne film filesra, hátlapit szépen olvassa az mp3-at!

Avatar
Gombi45
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2015.02.24., kedd 07:54
Értékelés: 5

T+A

Hozzászólás Szerző: Gombi45 »


T+A FM-100 Távirányítója van e valakinek eladó,  vagy a beszerzésében tud e valaki segíteni?
 
Ü

Avatar
Benf
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2017.10.14., szomb. 08:49
Értékelés: 0

T+A

Hozzászólás Szerző: Benf »

Köszi

Avatar
nordost
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 947
Csatlakozott: 2009.07.24., pén. 21:53
Értékelés: 146

T+A

Hozzászólás Szerző: nordost »

cca.64,71mm

Avatar
Benf
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2017.10.14., szomb. 08:49
Értékelés: 0

T+A

Hozzászólás Szerző: Benf »


Sziasztok!!!
Tud nekem valaki segíteni?
T+A TMR 160-as hangfal, vifa m25wo-05-08 mélyhangszóró porvédő átmérőjét meg tudja valaki nekem mondani??
Nagy segítség lenne!!!
Nekikezdtem egy felújításnak.

Avatar
martinszathmari
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2018.01.27., szomb. 20:50
Értékelés: 4

T+A

Hozzászólás Szerző: martinszathmari »



Szia!
Karcagon, van egy nagyon kreatív srác, aki hangszórókkal foglalkozik! Nagyon igényesen dolgozik, ha kéred, tudok telefon számot!
Szerintem postával is megoldható!
 
Üdv G

Szervusz!
 
Légyszives, privátban küldd el a számot! Karcag nekem 40 perc vonattal.

Avatar
Gombi45
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2015.02.24., kedd 07:54
Értékelés: 5

T+A

Hozzászólás Szerző: Gombi45 »


Szia!
Karcagon, van egy nagyon kreatív srác, aki hangszórókkal foglalkozik! Nagyon igényesen dolgozik, ha kéred, tudok telefon számot!
Szerintem postával is megoldható!
 
Üdv G

Avatar
martinszathmari
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2018.01.27., szomb. 20:50
Értékelés: 4

T+A

Hozzászólás Szerző: martinszathmari »


Sziasztok!
 
Jó áron hozzájutottam egy T+A Criterion T100 párhoz, minden kiváló állapotban volt rajta a dobozt leszámítva. Sajnos doboz felújítás közben sikerült a jobb oldali magassugárzójának a drótjait elszakítani. Van bárkinek bármi ötlete hogy milyen hangszórók lehetnek ezek? Én WHD Huber 3468-at olvastam a neten mint lehetőség, de sehol semmi több. Esetleg kicserélni mondjuk egy-egy Vifa-val érdemes lenne? Nem akarom szétbontani mert ez az utolsó (általam generált) hibája ami javításra vár, ráadásul a többi hangszóró fantasztikus állapotban van.

Avatar
page07
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2017.02.13., hétf. 21:23
Értékelés: 10

T+A

Hozzászólás Szerző: page07 »


Üdv mindenkinek !
Birtokomban van 2db meglehetősen jó állapotú nakamichi T+A na2b monitor doboz 20 as mély középpel..
valaki hallotta már ezeket szólni?


Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »

cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

T+A

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »


...huhh, bocsánat...hülyeséget írtam. Nem szépítem, elb@sztam... Én is csak azt a tesztet olvastam T+A-ról, amit te linkeltél. 
​Valszeg az tévesztett meg, hogy végig a TDS 110S járt a fejemben, szerintem arra is kerestem rá. Ettől azonban még tartom azt, amit leírtam a hülye tesztekről. Ez olyan, mintha egyik héten az autós lapban egy Porsche Panamera-t tesztelnek, leírják, hogy tényleg szuper a gyorsulás, meg a kanyarban is mennyire állat, de lehetne ilyen, meg olyan, és akkor lenne tökéletes. A következő héten meg tesztelnek egy Fiat Punto HGT-t (vagy Abarth-ot) és ott is leírják, hogy mennyire jól megy, de még csak nem is fogyaszt sokat és egy kisebb családnak is kényelmes. A végkicsengés melyiknél jobb? Hát persze, a Puntónál... Holott akinek van rá pénze, azt nem ez fogja érdekelni! Hanem csakis az, hogy egy teljes palettán, ártól függetlenül hol helyezkedik el az adott termék..

Még egyszer bocs!   

"​Pont a TDS 110 S tesztjében voltak sokkal kritikusabbak, s bár olyasmiket is leírtak, hogy már a látványuktól is bepisiltek, meg az anyjukat is odaadnák egy ilyenért, de az a mély nekik kicsit túl sok, meg lágy. "
 
 
En csak ezt talaltam a TDS 210 S
 
https://www.av-online.hu/hangfal/t+a-cr ... teszt_1741
 
Be tudnad linkelni a TDS 110 S tesztjet? Szivessen elolvasnam de gondolom nem csak en. ))


Avatar
dotn72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2010.09.28., kedd 15:46
Értékelés: 59

T+A

Hozzászólás Szerző: dotn72 »



Mikor rá kerestem az árára, feldobott egy hazai tesztet is ehhez a T+A-hoz. (szándékosan nem írom, hogy kiknél, de ha rákerestek, úgyis látjátok). Én azt nem értem, hogy itt már nem az első tesztet olvastam, pár napja épp egy Focal állósugárzóról, amit felsőkategóriásnak írnak a maga kb. 1 milliós árával. De volt itt már 1000 eurós hangfal is, meg kb 1500-2000 eurós is. Sőt, ettől jóval olcsóbb is. Lényegében minden teszt azzal végződött, hogy mennyire ajánlott a hangfal, mennyire szuper! Mindig kipróbálják többféle zenén, többféle formátumról és többféle elektronikával. De a végeredmény ugyanaz: nagyon ajánlják! 
​Én azért olvastam el ennyi tesztet, mert az idén mindenképp akarok venni új dobozokat (inkább hangfalakat), de már semmi értelmét nem látom. Mert ha mindegyik jó, a 150 ezer forintostól a 3 milliósig, akkor már bocsánat, de hogy is kell dönteni? Miért nem lehet azt írni, hogy abban a kategóriában ilyen és ilyen, és nem csak úgy leírni, hogy ilyen frankó meg olyan szuper! Ez nem segítség! Még kiindulási pontnak sem. Persze ott vannak a szokásos jelzők, Szellősség, hatalmas tér, definiált mélytartomány, stb. De mindegyiknél ott van. Akkor most, ha veszek 150 ezer forintért hangafalat, érezzem úgy magam, mintha a tízszereséért vettem volna? 
​Pont a TDS 110 S tesztjében voltak sokkal kritikusabbak, s bár olyasmiket is leírtak, hogy már a látványuktól is bepisiltek, meg az anyjukat is odaadnák egy ilyenért, de az a mély nekik kicsit túl sok, meg lágy. Na ebből nekem az jön le, hogy az 1,1 milliós Focal 926 egy sokkal jobb hangfal a sokkal kevesebb mélyével (lényegében mélyhiánnyal), de még a 460 ezer forintos Emotiva Airmotiv T2 is megveri mindet! 
​Neketek erről mi a véleményetek, mármint az efféle tesztekről, illetve hogy bármit tesztelünk, az csakis ajánlott kategóriát kaphat? Miért nem lehet mindent a saját súlycsoportjában kezelni, és egy 150 ezres hangfalat (500 euro) ne vegyünk egy kalap alá a 8000 euróssal. Amit ráadásul még alaposan meg is kritizáltunk... 

 
"​Pont a TDS 110 S tesztjében voltak sokkal kritikusabbak, s bár olyasmiket is leírtak, hogy már a látványuktól is bepisiltek, meg az anyjukat is odaadnák egy ilyenért, de az a mély nekik kicsit túl sok, meg lágy. "
 
 
En csak ezt talaltam a TDS 210 S
 
https://www.av-online.hu/hangfal/t+a-cr ... teszt_1741
 
Be tudnad linkelni a TDS 110 S tesztjet? Szivessen elolvasnam de gondolom nem csak en.))

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”