Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

T+A

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

T+A

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »



Sajnálom, hogy nem jön össze...
Majd legközelebb. Akit megcsap a T+A szele, nem menekül... 
Nézd el nekünk, hogy nem sok választ kaptál, hiszen viszonylag új a topic,
így még nincs mindenki a fedélzeten, aki lehetne.
Érdekes ez a monitor kontra böhöm kérdés,
sok monitorom is volt már, de egyáltalán nincs gond ennek a nagytestvérnek a terével sem.
Valahol leírtam már, ha oldalra kiállok 3 méterre, akkor is ott van térben az egész banda a helyén.
Más dobozaimnál, ha félre ültem akár csak fél méterrel, már nem volt jó.
Egyébként meg szép szellős, levegős a hangja. Alul-középen-felül: 
 
Vicces történet:
amikor én vettem lakitelki barátomtól,
javasolta, hogy kössük ki az egyiket, és úgy is próbáljuk ki mit tud,
kb. 30 m2-ben úgy zenélt tovább, mintha semmi nem történt volna,
vagyis jobb volt, mint máskor egy pár hangfalam... 
 
Előtte én is csak hírből ismertem őket, vagyis nem hallottam máshol.
De gondoltam, ha ilyen híre van, nem lehet rossz.
Állítólag csak Gyula városában minimum 5 pár zenél...
Én amióta, hazahoztam őket, csak leraktam egy helyre és zenélnek.
Nem tologatom, nem kábelezek, nincs tesztelés... ZENE van.
Ezért mertem írni, hogy: máris indulj. 
 
Most direktben meghallgattam basszus dús zenéken, nagyobb hangerőn(a szobában minden életre kelt  )
jelentem, a "hosszúlöketű" maximum rezeg, nem dugattyúzik úgy, mint a subwoofereken a youtube-n.
Üdv!

Mint írtam, nem a kicsit lassú válaszok miatt maradtam le erről a 160 MK2-ről. Hirtelen jött lehetőség volt, nem voltam rákészülve sem idővel, sem anyagiakkal (bár mondjuk az eladó megelégedett volna foglalóval), sem szállítójárművel, és elég vacak érzés, amikor három másik potenciális vevő én miattam nyaggatja a szerencsétlen eladót. Ezt nem akartam... De majd jön még ilyen, nagyon remélem, mert nagyon jó dolgokat írtatok, amiket ismét csak köszönni tudok!
​Ránézésre azt mondtam egyből, pont ők az én hangfalaim. Hogy miért?
​Mert bár szeretem a mostani álló Tannoyokat, de egyrészt "kevesek", másrészt "hisztisek": Kevesek, mert a két monoblokkom nem tudja kifutni magát, pedig néha olyan szép szellőssé teszi a hangjukat az a tény, hogy hatalmas tartalék van az erősítőimben. Néha ezek a 16 centis mélynyomók egyszerűen visszafogják a dinamikát, holott elvileg a hangfalnak bírnia kéne a 150-200 wattos zenei teljesítményt. Papíron. Gyakorlatban már 70 százalékon inkább torzítanak ahelyett, hogy növekedne a hangnyomás (mértem is). Hisztisek, mert a hátsó reflexport miatt állandóan tologatnom kell őket a zenei műfajnak megfelelően. Szóval, amikor megláttam a TMR 160 MK2-őt, khm, hát pont ilyen kell nekem. A nagy mélynyomók biztosan nem fogják vissza az erősítőből érkező dinamikát és az első reflexnyílás sokkal kevésbé kényes. A hangfal mérete is jóval nagyobb a mostaniaktól, súlyra meg pláne (a két Tannoy összesen nincs annyi, mint egy TMR160)...Most egy darabig úgyis külföldön leszek, így annyira nem fáj, hogy lemaradtam, de vadászni fogok egy szép párosra...
​Köszi még egyszer!

Avatar
Asperitat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.09.23., pén. 20:47
Értékelés: 8

T+A

Hozzászólás Szerző: Asperitat »



25nm alatt is van élet?
Mit ajánlanátok?

 
Javaslom, hogy keresgélj a monitor kialakítású Helios (midi-maxi) tipus után!
Beszéltem pár márkatárssal akik ódákat zengettek ezen dobozokról (is).
Nem mondom, hogy olcsó pénzért keresnek új otthont méretükhöz képest, de szerintem csalódás mentesek.
 
@zsolosz kolléga ajánlása is helytálló, a Criterion T100-120 környékére, de azért nem olyan "kicsik" ám ezek sem.
3,5 utas létéhez, méretéhez képest brutál mit tud itthon ez is produkálni. egy 34nm-es nappaliban

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »



25nm alatt is van élet?
Mit ajánlanátok?

 
Kicsi T+A-t!   
Vannak kis ügyes állódobozaik: 
Criterion 100, 120.
Fiatalabb koromban minden vágyam volt... akkor sajnos nem jött össze.
Ma viszont már meg van az élmény! 
cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »



Köszi köszi! Nem teljes a paletta még. Gyűjtögetek, többek közt tapasztalatokat is.
A 100-as Ő, mogyoró színben. Elég ritka ebben a színben a piacon, és nem csak itthon.
 
Tervben egy 160-as, de ez még képlékeny kicsit.
 
Minden esetre a hangra nem lehet panaszom. Ki merem jelenteni, hogy ebben a kivitelben is simán felveszi a kesztyűt a Vifa készlettel szereltekkel.
Időközben kaptak a papucsok alá 1-1 termetes gránit lapot is, ami kissé megváltoztatta a hangképet, de összességében még hallgathatóbb, nyugodtabb lett, főleg mélytartományben.
Kábelezés csere még eszközölve lesz a közeljövőben, illetve várom alá a bronz tüskéket, és a gránit is kap még gumitalpakat, gyurmával ragasztva.
 
Nekem egyetlen bajom velük a grillek kivitelezése. Le kellett vennem őket sajnos mert a sub nyilást is takarják, és erősebb hangerőnél, basszusoknál csúnyán rezonálnak. Még gondolkodom a hatásos és esztétikus megoldáson.

Szép tervek... (160-as) 
Akkor viszont  nem csak a grillek fognak rezegni, hanem a szoba kel életre...
Nálam is most éppen ez derült, ki, hogy nagyobb hangerőn még az erősítő fedele is beindul,
a képkeretekkel, ajtó üvegekkel stb...
Így most halkítanom kell... 
Igen sokat lehet rajtuk/a hangjukon finomítani, de ínyencként majd csak később foglalkozok velük,
most egyelőre "á la natur" csak ledobtam őket, semmi finomítás, meg ilyenek... 
Jó "kis" dobozok ezek!
cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2006.08.24., csüt. 16:35
Értékelés: 42

T+A

Hozzászólás Szerző: nempisti »


25nm alatt is van élet?
Mit ajánlanátok?

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »



Köszönöm a válaszod, ebben már volt némi konkrétum. Sajnos közben úgy alakultak a dolgaim, hogy biztosan nem tudok elmenni érte, így más fogja megvenni. De legalább most már tudom, hogy a későbbiekben gondolkodás nélkül menjek neki a dolognak (állítólag esélyes, hogy lesz családon belül még egy eladó pár)!
​Azt értem, hogy az én fülemet ti nem ismerhetitek, de tettem fel konkrét kérdéseket, olyanokat, amik egy adott hangsugárzó karakterére vonatkoznak. Ezek pedig fül nélkül is egyértelműek. Egy kis polcsugárzó nem fog a képembe tolni hatalmas basszust, de feltehetően jóval szellősebb, nagyobb teret mutat, mint egy hatalmas, nagy átmérőjű mélynyomokkal ellátott böhöm torony. Ez a hangfal számomra még ismeretlen, ellenben a felépítéséből adódóan csomó tulajdonsága jó is lehet, de akár gyenge is (pl. összemosott, puha, taknyos mélyek): Én csak azt szerettem volna tudni, hogy valóban ilyen-e? Azt gondolom, egy hangfal karakterét objektíven is meg lehet határozni, a megfülelés arra való, hogy az a karakter nekem bejön-e?
​Mindenesetre még egyszer kösznöm!  

Sajnálom, hogy nem jön össze...
Majd legközelebb. Akit megcsap a T+A szele, nem menekül... 
Nézd el nekünk, hogy nem sok választ kaptál, hiszen viszonylag új a topic,
így még nincs mindenki a fedélzeten, aki lehetne.
Érdekes ez a monitor kontra böhöm kérdés,
sok monitorom is volt már, de egyáltalán nincs gond ennek a nagytestvérnek a terével sem.
Valahol leírtam már, ha oldalra kiállok 3 méterre, akkor is ott van térben az egész banda a helyén.
Más dobozaimnál, ha félre ültem akár csak fél méterrel, már nem volt jó.
Egyébként meg szép szellős, levegős a hangja. Alul-középen-felül: 
 
Vicces történet:
amikor én vettem lakitelki barátomtól,
javasolta, hogy kössük ki az egyiket, és úgy is próbáljuk ki mit tud,
kb. 30 m2-ben úgy zenélt tovább, mintha semmi nem történt volna,
vagyis jobb volt, mint máskor egy pár hangfalam... 
 
Előtte én is csak hírből ismertem őket, vagyis nem hallottam máshol.
De gondoltam, ha ilyen híre van, nem lehet rossz.
Állítólag csak Gyula városában minimum 5 pár zenél...
Én amióta, hazahoztam őket, csak leraktam egy helyre és zenélnek.
Nem tologatom, nem kábelezek, nincs tesztelés... ZENE van.
Ezért mertem írni, hogy: máris indulj. 
 
Most direktben meghallgattam basszus dús zenéken, nagyobb hangerőn(a szobában minden életre kelt  )
jelentem, a "hosszúlöketű" maximum rezeg, nem dugattyúzik úgy, mint a subwoofereken a youtube-n.
Üdv!
cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
Asperitat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.09.23., pén. 20:47
Értékelés: 8

T+A

Hozzászólás Szerző: Asperitat »



Üdv!
Nálad igazi hangfal fal van... 
Melyik T+A? 100? 120?

Köszi köszi! Nem teljes a paletta még. Gyűjtögetek, többek közt tapasztalatokat is.
A 100-as Ő, mogyoró színben. Elég ritka ebben a színben a piacon, és nem csak itthon.
 
Tervben egy 160-as, de ez még képlékeny kicsit.
 
Minden esetre a hangra nem lehet panaszom. Ki merem jelenteni, hogy ebben a kivitelben is simán felveszi a kesztyűt a Vifa készlettel szereltekkel.
Időközben kaptak a papucsok alá 1-1 termetes gránit lapot is, ami kissé megváltoztatta a hangképet, de összességében még hallgathatóbb, nyugodtabb lett, főleg mélytartományben.
Kábelezés csere még eszközölve lesz a közeljövőben, illetve várom alá a bronz tüskéket, és a gránit is kap még gumitalpakat, gyurmával ragasztva.
 
Nekem egyetlen bajom velük a grillek kivitelezése. Le kellett vennem őket sajnos mert a sub nyilást is takarják, és erősebb hangerőnél, basszusoknál csúnyán rezonálnak. Még gondolkodom a hatásos és esztétikus megoldáson.

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »



Sziasztok!
 
Eme "aprósággal" szeretnék beköszönni!
 
IMG_0673.jpg
 
IMG_0672.jpg

 
Üdv!
Nálad igazi hangfal fal van... 
Melyik T+A? 100? 120?
cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
Asperitat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2016.09.23., pén. 20:47
Értékelés: 8

T+A

Hozzászólás Szerző: Asperitat »


Sziasztok!
 
Eme "aprósággal" szeretnék beköszönni!
 

 


Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

T+A

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »



Meghallgatás után 2 dolog jöhet szóba:
Azonnal megveszed, vagy ne húzzuk az időt címszóval sarkonfordulsz és távozol.
Hidd el mindkettőre volt már példa.
25m2 alatt ne vegyél ilyet de inkább 30+.
A "reflex" nyílás ami ott alul van azzal ne törődj mint ha ott sem lenne...
Ha ezeknek "taknyos" a mélye akkor megeszem a kalapom!

Ahogy a nyitókérdésemben írtam, a térrel nincs gond (bőven 25 nm feletti). Azt pedig szerintem nem tudhattam, hogy egy első (nagy) reflexnyílásos torony, mennyire maszatolja szét a mélytartományt (sajnos korábban nem egy hasonló felépítésű hangfalnál futottam ebbe bele), illetve a T+A leírásában szereplő "hósszú kilengésű" mélysugárzóknak ismert hátrányai ennél a típusnál is tapasztalhatók-e (erre is volt már példa a akorábbi hangfalaim közt, igaz nem ebben az árkategóriában futottak). Ezekre szerettem volna választ kapni, végül is döcögősen megkaptam...
​Amit amúgy mindenkinek köszönök. Ahogy írtam, erről a párosról lemaradtam (nem miattatok, én nem tudtam volna ilyen gyorsan megoldani az odautazást, meghallgatást), de felcsillant némi remény, hogy lesz majd egy ugyanilyen (nagyon szép állapotú) szintén eladó... Akkor azt már nem fogom hagyni... 
​Köszi még egyszer!

Avatar
nordost
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 947
Csatlakozott: 2009.07.24., pén. 21:53
Értékelés: 146

T+A

Hozzászólás Szerző: nordost »


Meghallgatás után 2 dolog jöhet szóba:
Azonnal megveszed, vagy ne húzzuk az időt címszóval sarkonfordulsz és távozol.
Hidd el mindkettőre volt már példa.
25m2 alatt ne vegyél ilyet de inkább 30+.
A "reflex" nyílás ami ott alul van azzal ne törődj mint ha ott sem lenne...
Ha ezeknek "taknyos" a mélye akkor megeszem a kalapom!

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

T+A

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »



Az én véleményem:
Indulj, most!
Nincs nálam a füled, de nagyon meglepődnék, ha nem jönne be.
Én mindenféle zenét hallgatok rajta, néha koncert hangerőn, brutális...
Nálam minden téren rendben van.
300-as erősítő...

Köszönöm a válaszod, ebben már volt némi konkrétum. Sajnos közben úgy alakultak a dolgaim, hogy biztosan nem tudok elmenni érte, így más fogja megvenni. De legalább most már tudom, hogy a későbbiekben gondolkodás nélkül menjek neki a dolognak (állítólag esélyes, hogy lesz családon belül még egy eladó pár)!
​Azt értem, hogy az én fülemet ti nem ismerhetitek, de tettem fel konkrét kérdéseket, olyanokat, amik egy adott hangsugárzó karakterére vonatkoznak. Ezek pedig fül nélkül is egyértelműek. Egy kis polcsugárzó nem fog a képembe tolni hatalmas basszust, de feltehetően jóval szellősebb, nagyobb teret mutat, mint egy hatalmas, nagy átmérőjű mélynyomokkal ellátott böhöm torony. Ez a hangfal számomra még ismeretlen, ellenben a felépítéséből adódóan csomó tulajdonsága jó is lehet, de akár gyenge is (pl. összemosott, puha, taknyos mélyek): Én csak azt szerettem volna tudni, hogy valóban ilyen-e? Azt gondolom, egy hangfal karakterét objektíven is meg lehet határozni, a megfülelés arra való, hogy az a karakter nekem bejön-e?
​Mindenesetre még egyszer kösznöm!  

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »


Az én véleményem:
Indulj, most!
Nincs nálam a füled, de nagyon meglepődnék, ha nem jönne be.
Én mindenféle zenét hallgatok rajta, néha koncert hangerőn, brutális...
Nálam minden téren rendben van.
300-as erősítő...
 

Sziasztok!
​Véletlenül bukkantam a T+A TMR 160 MK2 hangfalra. Nagyon megtetszett kinézetre és a paraméterei alapján is. De elég messze van tőlem a kiszemelt darab, tehát mielőtt elutaznék a világ végére, tudnátok némi infót adni, hogy milyen hangzásra számítsak? Az első reflexnyílásnak sok előnye van, de persze hátránya is. Nem túl lassú ez a hatalmas doboz a gyors ritmikájú zenére (pl. elektronikus, vagy rock) a hosszú kilengésű mélysugárzók miatt? Illetve nem kenődik el nagyon a mélytartomány? Az első reflexnyílás is segíthet ebben... Illetve milyen tere van neki, mennyire szellős? 
​Csodás doboznak néz ki, de nyilván ennyi pénzt nem szeretnék kiadni olyasmiért, ami nem nekem megfelelő. Tudom, meg kell hallgatni, de hát eléggé messze van, és úgy szeretnék már odamenni, hogy nagyobb esélyem vanna arra, hogy beleszeretek...
​Köszi!
​u.i.: elég nagy térben kéne zenélni, tehát ez nem gond, illetve két 300 wattos monoblokk dolgozna alá, szóval elvileg minden adott ahhoz, hogy ez a nagyméretű dobozpáros kifuthassa magát.

cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

T+A

Hozzászólás Szerző: béres-jános »


Nem is ajánlást kértem. Csakis meghallgatás után vennék ilyen hangfalat. Abban kéne segítség, egyáltalán elinduljak-e. De oké, nem értjük egymást. 
Ha meghallgatás után veszed csak meg akkor mindenképp indulj el!   Nagyon sok sztárolt hangsugárzót könnyedén elfogyaszt!
És mindezt csak mosolyogva
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

T+A

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »


Azt hogy milyen hangra lehet számítani nehéz lenne leírni! Mindenképp neked kellene meghallgatni,nincs két egyforma ember! Írhatnék én bármit ha te másképp hallod!   Remélem nem veszed rossz néven de én senkinek sem szoktam ajánlani konkrétan semmit sem! 
Nem is ajánlást kértem. Csakis meghallgatás után vennék ilyen hangfalat. Abban kéne segítség, egyáltalán elinduljak-e. De oké, nem értjük egymást. 

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

T+A

Hozzászólás Szerző: béres-jános »



Szia! Köszi a felajánlást de a lakhelyedet nézve szerintem te sem vagy éppen a közelemben...
​Esetleg pár szót, hogy kb. milyen hagra lehet számítani, illetve konkrétan érdekelnének azok a "félelmeim", amiket leírtam a kérdésemben...
Köszi

Azt hogy milyen hangra lehet számítani nehéz lenne leírni! Mindenképp neked kellene meghallgatni,nincs két egyforma ember! Írhatnék én bármit ha te másképp hallod!   Remélem nem veszed rossz néven de én senkinek sem szoktam ajánlani konkrétan semmit sem! 
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

T+A

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »


A kis tesót nálam megtudod hallgatni ha az segít valamit! Igaz nem gyári állapot de némi kiinduló pont lehet!
Szia! Köszi a felajánlást de a lakhelyedet nézve szerintem te sem vagy éppen a közelemben...
​Esetleg pár szót, hogy kb. milyen hagra lehet számítani, illetve konkrétan érdekelnének azok a "félelmeim", amiket leírtam a kérdésemben...
Köszi  

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

T+A

Hozzászólás Szerző: béres-jános »



Sziasztok!
 
​Véletlenül bukkantam a T+A TMR 160 MK2 hangfalra. Nagyon megtetszett kinézetre és a paraméterei alapján is. De elég messze van tőlem a kiszemelt darab, tehát mielőtt elutaznék a világ végére, tudnátok némi infót adni, hogy milyen hangzásra számítsak? Az első reflexnyílásnak sok előnye van, de persze hátránya is. Nem túl lassú ez a hatalmas doboz a gyors ritmikájú zenére (pl. elektronikus, vagy rock) a hosszú kilengésű mélysugárzók miatt? Illetve nem kenődik el nagyon a mélytartomány? Az első reflexnyílás is segíthet ebben... Illetve milyen tere van neki, mennyire szellős? 
​Csodás doboznak néz ki, de nyilván ennyi pénzt nem szeretnék kiadni olyasmiért, ami nem nekem megfelelő. Tudom, meg kell hallgatni, de hát eléggé messze van, és úgy szeretnék már odamenni, hogy nagyobb esélyem vanna arra, hogy beleszeretek...
​Köszi!
 
​u.i.: elég nagy térben kéne zenélni, tehát ez nem gond, illetve két 300 wattos monoblokk dolgozna alá, szóval elvileg minden adott ahhoz, hogy ez a nagyméretű dobozpáros kifuthassa magát.

A kis tesót nálam megtudod hallgatni ha az segít valamit! Igaz nem gyári állapot de némi kiinduló pont lehet!
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

T+A

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »

Sziasztok!

​Véletlenül bukkantam a T+A TMR 160 MK2 hangfalra. Nagyon megtetszett kinézetre és a paraméterei alapján is. De elég messze van tőlem a kiszemelt darab, tehát mielőtt elutaznék a világ végére, tudnátok némi infót adni, hogy milyen hangzásra számítsak? Az első reflexnyílásnak sok előnye van, de persze hátránya is. Nem túl lassú ez a hatalmas doboz a gyors ritmikájú zenére (pl. elektronikus, vagy rock) a hosszú kilengésű mélysugárzók miatt? Illetve nem kenődik el nagyon a mélytartomány? Az első reflexnyílás is segíthet ebben... Illetve milyen tere van neki, mennyire szellős? 
​Csodás doboznak néz ki, de nyilván ennyi pénzt nem szeretnék kiadni olyasmiért, ami nem nekem megfelelő. Tudom, meg kell hallgatni, de hát eléggé messze van, és úgy szeretnék már odamenni, hogy nagyobb esélyem vanna arra, hogy beleszeretek...
​Köszi!

​u.i.: elég nagy térben kéne zenélni, tehát ez nem gond, illetve két 300 wattos monoblokk dolgozna alá, szóval elvileg minden adott ahhoz, hogy ez a nagyméretű dobozpáros kifuthassa magát.

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »


Köszi a képet!
Köszönöm a segítséget is, amit a vásárláskor adtál.
Nálad a T+A nagyon bejött!
Reméljük a gyulai csapatból mások is tesznek be képeket.
 
Csalódás? 
Maximum abban, hogy eddig nem vettem ilyet...
Szép kis termet kell behangosítaniuk nálad is! 
Ide ilyen hangfal kell, itt a minőség mellett a zene mennyisége is rendben van.
Most már tudom, hogy az is fontos.
 
Örülök ,hogy Zsolosz sem csalódott a T+A márkában. Bár ő kérte korábban , de itt mással is megoszthatom mivel találtam néhány régi fotót a gépemen .Talán még "beférek ide ". A TMR 160-ast nem kell bemutatni , a háttérben pedig (már ha sikerül a fotót csatolni ) 2 T+A előfok (P 1200 és 2000-es ),középen a Pulsar A 2000 AC -ezt idén az A 1500 váltotta le. Ja a dolgozóban még egy PP 80-as hangfal .
cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
early
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010.09.14., kedd 22:06
Értékelés: 34

T+A

Hozzászólás Szerző: early »


Örülök ,hogy Zsolosz sem csalódott a T+A márkában. Bár ő kérte korábban , de itt mással is megoszthatom mivel találtam néhány régi fotót a gépemen .Talán még "beférek ide ". A TMR 160-ast nem kell bemutatni , a háttérben pedig (már ha sikerül a fotót csatolni ) 2 T+A előfok (P 1200 és 2000-es ),középen a Pulsar A 2000 AC -ezt idén az A 1500 váltotta le. Ja a dolgozóban még egy PP 80-as hangfal .


Avatar
Larko
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.03.04., pén. 10:01
Értékelés: 59

T+A

Hozzászólás Szerző: Larko »


Nem vagyok hivatalos tesztelő de ami engem èrdekelt mibdig megvettem.
 
 
 
Az itteni forunozokhoz kèpest nem kereskedni vettem dolgokat hanem kiprobálásra.
 
Igen volt mikor több hangfal volt otthon mint egy bemutató teremben.
Nem csak darabra èrtèkre is.
Amit tudtam ès lehetett kiprobáltam
Ez elektronikára is vonatkozik.
 
Ès másokkal ellentètben amit jó áron vetem itt a forumon jó áron adtam el.
 
E miatt is sikerült lenyugodnom ès rájönnöm hogy van èlet az olcsóbb idősebb rendszereken.
Mert a mai kinálat/ár nagyon messze van a tartalom szempontjából a règebbi dolgokhoz kèpest!
Fejlődès?
Ki mit nevez annak.De nálam èrtèk szeri t egy T+A T120 is elöbb van mi t egy friss elac Fs 2.. BE vagy hivja akár hogyan is a gyártó., vagy egy Dali Opticon vagy sorolhatnám sokáig
 
 
 

Akkor Te elmondhatod, hogy ismered valamennyire a palettát...
Hivatalos tesztelő voltál?


Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

T+A

Hozzászólás Szerző: zsolosz »


Akkor Te elmondhatod, hogy ismered valamennyire a palettát...
Hivatalos tesztelő voltál?   
Én korábban soha nem hallottam T+A hangfalat, csak a hírüket. 
Valaki említette, hogy nálam a nappali nagy terében egy TMR160 kell...
És tényleg.
Ami eddig olyan volt, mintha... na az most ott van teljes életnagyságban. 
Abszolút javaslom a márkát mindenkinek, érdemes vele próbát tenni.
Amikor készültem ilyet venni, beszéltem több "kollégával" is, nem is gondoltam, hogy ennyire sokan használnak T+A dobozokat...
Remélem ide is felkerülnek majd a szépséges rendszer képek. 
Nagyon jó dobozokat kèszít a cèg!
Nekem is volt pár tipus.
Criterion T120,
Tas 750
Tal 110, 140, X2
TAB szèria
Ès az újabb szèriából is volt.
Volt ilyen mint alább a midi.
Ès más monitor is.
Tmr vendègsègben volt nálam.De a sima T szèria doboza nekem valahogy jobban ttetszett.
Pedig a tmr jobb mindenes.
A tal x2 tal 140 meg olyan dobozok amik mai napig bármikor jöhetnènek.

Tudnak meglepetèseket okozni a gyártó dobozai olyannak aki mèg nem hallotta.
cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
Larko
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.03.04., pén. 10:01
Értékelés: 59

T+A

Hozzászólás Szerző: Larko »


Nagyon jó dobozokat kèszít a cèg!
Nekem is volt pár tipus.
Criterion T120,
Tas 750
Tal 110, 140, X2
TAB szèria
Ès az újabb szèriából is volt.
Volt ilyen mint alább a midi.
Ès más monitor is.
Tmr vendègsègben volt nálam.De a sima T szèria doboza nekem valahogy jobban ttetszett.
Pedig a tmr jobb mindenes.
A tal x2 tal 140 meg olyan dobozok amik mai napig bármikor jöhetnènek.
 
Tudnak meglepetèseket okozni a gyártó dobozai olyannak aki mèg nem hallotta.

Avatar
medvegyev
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2011.11.23., szer. 14:50
Értékelés: 11
Tartózkodási hely: Kecskemét

T+A

Hozzászólás Szerző: medvegyev »


Itt egy kép ugyanilyen az enyém is csak túl nagy fájl nem engedi betenni. Az enyém is fehér.


Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”