Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cerwin-Vega

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Re: Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »

A másik konfigban a szubok változtak, meg jött még jó pár stúdió és DJ kütyü, de az XLS-215-ök még mindig a kedvencek :)
1629387316308 (1).jpg
1629387316308 (1).jpg (5.4 MiB) Megtekintve 1556 alkalommal

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Re: Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »

Majd még helyet kell nekik találni :D
Csatolmányok
20211121_091046.jpg
20211121_091046.jpg (3.02 MiB) Megtekintve 1560 alkalommal

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Re: Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »

A legújabb szerzemények VS-10-esek - köszi AVX! :) Peremezni kell majd, és kész is. :)
20211121_083225.jpg
20211121_083225.jpg (4.48 MiB) Megtekintve 1566 alkalommal

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Re: Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »

XLS-215 is van a képen :)
Csatolmányok
57191865_509396796262269_1499786097834523596_n.jpg
57191865_509396796262269_1499786097834523596_n.jpg (177.17 KiB) Megtekintve 4058 alkalommal

Avatar
benedekmarcel
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.04.01., hétf. 16:35
Értékelés: 0

Re: Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: benedekmarcel »

Sziasztok!

Nekem sikerült - utólag belegondolva - nem is olyan jó áron szereznem egy pár D5 hangfalat. A külseje kicsit ütött kopott, a középhangszórók rácsa nem eredeti, ha jól láttam alatta a porvédőket tűvel kiszúrkálták.. Ezen felül még az egyik membránja sérült is volt és javítva lett (nem túl szépen). Mindezt kemény 80 darab görbeorrú Mátyásért.
Ami pozitív, hogy a hangfalak szólnak - de még hogy - nincs rendellenes zaj, új a peremezés, és a gyári keret is megvan, igaz nem a gyári vászonnal.. Szóval úgy döntöttem, hogy belevágok a felújításába. Amit mindenképpen szeretnék megcsinálni rajta először, az a jobbos membráncsere, hogy esztétikailag nézzen már ki valahogy, a dobozhoz megpróbálok a gyárival egyező fóliát keresni, és ha ez megvan átfóliázom.
A középsugárzókat is meg kéne javítani, legalábbis a porvédőjét cserélni.

Esetleg van olyan emberke, aki járatos ilyen jellegű dolgokban? :)

Egyébként a szerelem a Cerwin Vegával egy D1 hangfalpárral kezdődött úgy 6 éve, azokat patika állapotban vettem, de megváltam tőlük, és jött a D5 - amit utólag kicsit bánok.. Legalábbis úgy érzem sok volt érte a 80 az állapotához képest :)

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Re: Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »

Ezt én is láttam anno, de asszony hallani sem akart újabb hangsugárzókról... :D
Gratula hozzájuk, nagyon szépek! Részletes beszámolő jöhet róluk, tapasztalatok az első hónapokról, ha van rá időd. :)

Avatar
Lujgi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009.01.04., vas. 13:10
Értékelés: 2

Re: Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Lujgi »

Sziasztok.Most az egyszer rám mosolygott a szerencse.Jofogáson feltünt egy cerwin vega D9.Azonnal le csaptam rá el is hoztam.1tulaj anno 1986ban Amerikában vásárolt darab.A habszélen kivül mindene gyári és érintetlen. :D
20180717_223652.jpg
20180717_223652.jpg (3.9 MiB) Megtekintve 4604 alkalommal
20180719_211258.jpg
20180719_211258.jpg (5.72 MiB) Megtekintve 4604 alkalommal
20180719_173059_001.jpg
20180719_173059_001.jpg (3.29 MiB) Megtekintve 4604 alkalommal
20180719_173048.jpg
20180719_173048.jpg (4.31 MiB) Megtekintve 4604 alkalommal
20180717_142217.jpg
20180717_142217.jpg (3.29 MiB) Megtekintve 4604 alkalommal

Ki milyen erősítőt vagy végfokot ajánlana hozzá?
Nad 165BEE,275BEE párost nézegettem.Ami szinpatikus számomra.vagy esetleg valami más?

Avatar
füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 334
Csatlakozott: 2014.05.15., csüt. 13:10
Értékelés: 105
Tartózkodási hely: Cegléd

Re: Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: füci »

Üdv:
Esetleg nem tud valaki egy pár ilyen hangszórót:/ közép sug. /
LSCTJ2121 4ohm se7r
külső19cm
furat14cm
köszönettel füci!
 
 
 

Avatar
Lujgi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009.01.04., vas. 13:10
Értékelés: 2

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Lujgi »


Sziasztok!
 
Na eddig úgy néz ki még sem lesz SL-15.Bele botlottam egy 1993 környékén gyártott VS-15-be ami még eredeti USA.
 
 
A segítségeteket szeretném kérni.VS-15 lesz és ehhez vagy 2db. NAD C275BEE monóban és a hozzá tartozó C175BEE előfok.Ez mind mbeszerezhető akár nálunk is újonnan is használtan is.Vagy 2db. Harman Kardon Citation 22 végfok ők is dbonkánt monóba és a hozzátartózó Harman Kardon Citation 21előfok,22végfok,23tuner,25 távos előfok variációk.Ő 1987es beszerzésük nem egyszerű.A NAD melett anyi szól hogy késöbb tudnék még mellé egy LW15 subot is beiktatni.
 
 
Na eddig úgy néz ki még sem lesz SL-15.Bele botlottam egy 1993 környékén gyártott VS-15-be ami még eredeti USA.
Össze gyűjtöttem pár infót a Cerwin Vegákról amit úgy gondoltam megosztok veletek.A  http://cerwin-vega-fans.com/forums/
oldalra regeltem és vagy 4 napja olvasgatok infókat gyűjtögettem.Amiből az jött le hogy az 1982ben gyártott D szériától egészen 1995ben gyártott RE-38ig jó dobozok születtek.Ebből kiemelném az AT sorozatot és a Dánokkal Dali cég által készített DC1515 dobozokat tartják a legjobb valaha készített CV-nek.A mélyeket küldték USÁ-ból a közép hangszóró Peerlees meg tán a magas is.
Pár hszt. idézek a cv fórumról.De aki regel és tud angolul maga is utánna olvashat.
 
 
So do any of the Biggest of today's Cerwin Vegas perform as well as the Cerwin Vegas of past days when Mr Czerwinski was at the helm running his speaker Corporation ?????....or has the aquisition ruined the brand and it's legacy???
 
I think after the SE Series the brand didn't create anything compatible to what was previously made. One might argue the 1515 or DX, VS, RE are great but seemingly aren't desirable as the aforementioned. I've heard RE38 and DX9 and they play loud! One collector mentioned that "if you bought CV from Best Buy and the likes it may play well probably ain't no collector item". His words...
 
 A DC series a világ minden részéről származó részek kellemes keveréke.
front tweeter from japan
 
rear tweeter from finland
midrange from denmark
woofer from usa
crossower from denmark
enclosure from czechoslovakia
 
 
 
 
 
 Mindig gondoltam, hogy Dali is a szekrényeket csinálta. Mivel a hangszórókat a Dali Dániában található gyárban állítják össze. A legtöbb, a 80-as évek végét Európában értékesített Cerwin-Vega hangszórókat Dali készítette Dániában.
 
Valójában a 80-as évek elején (1982-ben) a Danmarks Hifi Klub (AudioNord) megkapta az engedélyt, hogy készítsen Cerwin Vega hangszórókat. 
Ami azt illeti, hogy a Dánián kívül keletkezett DC-szekrények, és nem a Dali gyárban furcsaak. 
 
Bocsi hogy így félig Magyar félig Angol ez így sikerült.
 
 Mellékelek egy linket ott eléritek a képeket és katalógusokat amit 1 hét folyamatos net bújás alatt sikerült össze legóznom.
 
 
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
 
 
 
 
Építő hozzászólásaitokat és segítségeteket előre is köszönöm.
Kellemes ünnepeket kívánok és jó pihenést mindenkinek! 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »


Tematikus és időszerű
 


Avatar
akkos
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.10.26., vas. 12:52
Értékelés: 18

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: akkos »


Sziasztok.A neten felelhető cv katalogusokat kerestem de nem igazán lelek sehol.Esetleg tud valaki valami weboldalt?Az is érdekelne hogy a gyártást mikortól helyezték átt chinába?Ez hallható e a hangdobozokon?Gondolok itt a minőség romlásra.Ha igen akkor azon is agyaltam inkább nézni kellene valami régebbi dodozt ami még eredeti USA.
Én nem mondanám hogy hallható a kínai gyártás, inkább azt mondanám hogy vannak nem túl jó tervezésű szériák.
De ez persze egyéni vélemény, úgy hogy jelen pillanatban van itthon 4pár cw hangfalam 1 mélyládám és 2 végfokom

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »


Nem tudom ismered-e, én az amcsi fórumon szoktam kitúrni ehhez hasonló infókat, elég segítőkész arra mindenki.
http://cerwin-vega-fans.com/forums/
 
 
Sziasztok.A neten felelhető cv katalogusokat kerestem de nem igazán lelek sehol.Esetleg tud valaki valami weboldalt?Az is érdekelne hogy a gyártást mikortól helyezték átt chinába?Ez hallható e a hangdobozokon?Gondolok itt a minőség romlásra.Ha igen akkor azon is agyaltam inkább nézni kellene valami régebbi dodozt ami még eredeti USA.

Avatar
Lujgi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009.01.04., vas. 13:10
Értékelés: 2

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Lujgi »

Sziasztok.A neten felelhető cv katalogusokat kerestem de nem igazán lelek sehol.Esetleg tud valaki valami weboldalt?Az is érdekelne hogy a gyártást mikortól helyezték átt chinába?Ez hallható e a hangdobozokon?Gondolok itt a minőség romlásra.Ha igen akkor azon is agyaltam inkább nézni kellene valami régebbi dodozt ami még eredeti USA.

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »


A PM-78-as 100 wpc-jével simán el lehet indulni, ha megjönnek a dobozok, elég nagy a SL15 érzékenysége. Én egyszer próbáltam ki egy kisebb Onkyo-ról meghajtani az XLS-eket, amíg vártam, hogy megérkezzenek a végfokok, az csak 60w-ot tudott csatornánként, hát szörnyű élmény volt.
 

Jelenleg egy marantz PM-78 van ami nagyon hozámnőtt és nem szeretném lecserélni.Max bontom az elő végfokot és kap egy cxa-8at.De agyalok valami marantz mono blokkon is.
A marantzhoz megvan a hozzá tartozó tuner és cd is TU-57 és CD-67MKII.
http://audio-database.com/MARANTZ/amp/pm-78-e.html
https://www.fein-hifi.de/Verstaerker/Ma ... :1623.html


Avatar
Lujgi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009.01.04., vas. 13:10
Értékelés: 2

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Lujgi »


Szia.Csak sztereot akarok ahogy eddig.Sub mindenféle sallang nélkül.Így mindenkép SL15 lesz.
 

Szia !
 
Minek a 15" - a 12" nem elég - ? +Sub 1 vagy 2db


Avatar
füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 334
Csatlakozott: 2014.05.15., csüt. 13:10
Értékelés: 105
Tartózkodási hely: Cegléd

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: füci »


Szia !
 
Minek a 15"  -  a 12" nem elég  -  ? +Sub 1 vagy 2db
 
 
 

Avatar
Lujgi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009.01.04., vas. 13:10
Értékelés: 2

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Lujgi »


Nálam a képen látható Crown XLi-2500-as hajtja meg az XLS-eseket, az teljesítményre kb. a CXA-8 és 10 között van (4 ohmon 750 watt csatornánként), a különbség, hogy az XLS-ek 5-6 ohmosak, az SL15 meg 8. Szerintem bőségesen elég lesz a 8-as is, de egy sima sztereó erősítővel is el lehet, ami tud 100-150 wattot csatornánként. Azt azért vedd hozzá, hogy ha végfokkal hajtod meg őket, az más élményt/hangzást ad, mintha egy jobb hifi erősítőt kötsz eléjük. 
Jelenleg egy marantz PM-78 van ami nagyon hozámnőtt és nem szeretném lecserélni.Max bontom az elő végfokot és kap egy cxa-8at.De agyalok valami marantz mono blokkon is.
A marantzhoz megvan a hozzá tartozó tuner és cd is TU-57 és CD-67MKII.
http://audio-database.com/MARANTZ/amp/pm-78-e.html
https://www.fein-hifi.de/Verstaerker/Ma ... :1623.html

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »

Nálam a képen látható Crown XLi-2500-as hajtja meg az XLS-eseket, az teljesítményre kb. a CXA-8 és 10 között van (4 ohmon 750 watt csatornánként), a különbség, hogy az XLS-ek 5-6 ohmosak, az SL15 meg 8. Szerintem bőségesen elég lesz a 8-as is, de egy sima sztereó erősítővel is el lehet, ami tud 100-150 wattot csatornánként. Azt azért vedd hozzá, hogy ha végfokkal hajtod meg őket, az más élményt/hangzást ad, mintha egy jobb hifi erősítőt kötsz eléjük. 

Avatar
Lujgi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009.01.04., vas. 13:10
Értékelés: 2

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Lujgi »


Tehát akkor a leírtak alapján is hifire simán sztereo erősítőről az SL15 a legjobb választás.Esetleg majd későbbiek folyamán kiegészítem egy szobai végfokkal.Szerinted az SL-15 höz elég a CX-A8 vagy inkább a CX-A10 ?
http://www.cerwinvega.com/home-audio/po ... cxa-8.html
http://www.cerwinvega.com/home-audio/po ... xa-10.html
 
Néztem Youtubon több videót is láttam CXA-10el is használják de semmikép nem szeretném széthajtani.Ahhoz túl drága portéka.
 
 

Azért ez így kicsit erős, nagyon kellemes, brutál mélyei vannak, csak nem szeretnek túl mélyre menni. Gyakorlatban ez azt jelenti, hogy kb. 40-41Hz-ig nagyon durván szólnak. Gyári spec 38Hz-et ír -3db-n, az kb. valós, bár nem mértem ki. Szal 40Hz alatt valóban elkellhet egy kis szub támogatás, de nem mindenkinek hiányoznak a 40 Hz alatti hangok, a forrás vagy épp a szoba akusztikája miatt. A középmély tartomány azért magasabban van.
A korábban írtakban egyébként annyi változott, hogy nem 70-nél, hanem 55Hz-nél vág most a xover a topládák és a szubok között, tehát 55Hz-ig engedem le az XLS-eket, így sokkal jobb az összkép, a szuboknak magas volt kicsit a 70Hz.
 
 
Persze még nem cseréltem le a régi szubokat, mindig van vmi, amire kell a zsé. Most ilyen a konfig panoráma view-ban. (A bal oldali autós Pio láda nem része a rendszernek, csak nincs hely máshova tenni, ott meg kvázi polcnak használom a router alá.
 



Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »


Azért ez így kicsit erős, nagyon kellemes, brutál mélyei vannak, csak nem szeretnek túl mélyre menni. Gyakorlatban ez azt jelenti, hogy kb. 40-41Hz-ig nagyon durván szólnak. Gyári spec 38Hz-et ír -3db-n, az kb. valós, bár nem mértem ki. Szal 40Hz alatt valóban elkellhet egy kis szub támogatás, de nem mindenkinek hiányoznak a 40 Hz alatti hangok, a forrás vagy épp a szoba akusztikája miatt. A középmély tartomány azért magasabban van.
A korábban írtakban egyébként annyi változott, hogy nem 70-nél, hanem 55Hz-nél vág most a xover a topládák és a szubok között, tehát 55Hz-ig engedem le az XLS-eket, így sokkal jobb az összkép, a szuboknak magas volt kicsit a 70Hz.
 

Sziasztok.
Itt a sok új CVt nézegetve olvasgatva D-6 aimat lecserélem SL15-re.Ahogy olvasgatom az XLS215 magában nem igazán ad mélyet.Mint ahogy a kolléga is írta inkább közép mély.A SL-15 papírforma szerint 28-hztől indul.
No meg arról nem is beszélve hogy a szobám 18nm így ugy gondolom hogy az SL15 is bőven elég nem akarok még plusz subot csak sztereo rendszert ahogy eddig is a D6-al  van.
Kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatban?
http://www.cerwinvega.com/home-audio/fl ... sl-15.html
 
A D6 nem eladó a bátyámé lesz. HA lecserélem.

 
Persze még nem cseréltem le a régi szubokat, mindig van vmi, amire kell a zsé. Most ilyen a konfig panoráma view-ban. (A bal oldali autós Pio láda nem része a rendszernek, csak nincs hely máshova tenni, ott meg kvázi polcnak használom a router alá.
 


Avatar
Lujgi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009.01.04., vas. 13:10
Értékelés: 2

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Lujgi »


Sziasztok.
Itt a sok új CVt nézegetve olvasgatva D-6 aimat lecserélem SL15-re.Ahogy olvasgatom az XLS215 magában nem igazán ad mélyet.Mint ahogy a kolléga is írta inkább közép mély.A SL-15 papírforma szerint 28-hztől indul.
No meg arról nem is beszélve hogy a szobám 18nm így ugy gondolom hogy az SL15 is bőven elég nem akarok még plusz subot csak sztereo rendszert ahogy eddig is a D6-al  van.
Kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatban?
http://www.cerwinvega.com/home-audio/fl ... sl-15.html
 
A D6 nem eladó a bátyámé lesz. HA lecserélem.

Avatar
akkos
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.10.26., vas. 12:52
Értékelés: 18

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: akkos »


Sziasztok,
 
Tudnátok segíteni abban, hogy Magyarországon ki forgalmaz Cerwin-Vega hangfalakat, illetve honnan tudnék beszerezni?
 
Elsősorban az SL széria érdekelne...
 
 
https://www.muziker.hu/cerwin-vega-hang ... 0JEALw_wcB
Úgy tudom nincs a kínálatukba az SL széria, de ha írsz nekik ők beszerzik. Persze kérdés milyen áron és mennyi idő alatt.
Én tőlük rendeltem:http://www.cerwin-vega-pro.de/  de ők se a legolcsóbbak....
ebayen láttam régebben jó pár darabot.
 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Sziasztok,
 
Tudnátok segíteni abban, hogy Magyarországon ki forgalmaz Cerwin-Vega hangfalakat, illetve honnan tudnék beszerezni?
 
Elsősorban az SL széria érdekelne...
 
Köszönöm!

 
https://www.muziker.hu/cerwin-vega-hang ... 0JEALw_wcB
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
kpeti077
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.09.24., vas. 16:15
Értékelés: 0

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: kpeti077 »


Sziasztok,
 
Tudnátok segíteni abban, hogy Magyarországon ki forgalmaz Cerwin-Vega hangfalakat, illetve honnan tudnék beszerezni?
 
Elsősorban az SL széria érdekelne...
 
Köszönöm!


Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »


Köszi!
3kHz-nél vált.
 
 

Szép
Hol van a keresztezézi freki? Nekem  nem jó a tapasztalatom ezzel a magassal . . .


Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”