Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cerwin-Vega

Sonny

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Szép
Hol van a keresztezézi freki? Nekem  nem jó a tapasztalatom ezzel a magassal . . .

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »


Elkészültek a kis D2-E-k. Annyira persze nem kicsik, 5-125W, 10"-es mélyközepek és nagyon barátságos dinamika.
 


Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »


Ha esetleg vki D-5-re vágyik, a napokban felkerült egy hirdetés, nagyon szép állapotban vannak.  
A D-2E-ket a nappaliba szánom, annál nagyobbakat asszony nem engedélyezett, pedig ezek a D5-ök gyönyörűen néznek ki.

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »

Ez a repair kit jó lesz hozzá, igaz? A felsorolásban ugyan nem említik a D-2E szériát, csak a D-2-t és a D-3E-t, de elvileg ehhez is a sima 10"-es foam kit kell, ha jól látom.

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »


A hosszú téli estéken elrestaurálgatok majd.
 
 





Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »



Gratula hozzá nagyon szépek! - A sub sugárzót ha már ennyi van belőle megpróbálnám át vinni a túlsó falra  !
Én fél óra hallgatás után ,két napig járattam  rózsaszín zajjal és sokkal jobb lett - van akik egy hétig teszi ugyan eszt  !!!
Még egyszer gratulálok és sok örömet kívánok benne...

Köszönöm neked is!
 
Összesen 40 órát mentek rózsaszín zajjal, érik a hangjuk.
 
Egyébként nagyon kellemesen csalódtam a hangjukban, azt hittem, inkább PA-rendszerekre fog hajazni a hangzásuk, de sokkal inkább a részletező, hifi irányt követi, nagyon szeretem hallgatni nagyjából mindenféle zenén. Bár mindig szól vmi zene, bárhol vagyok, és sok zenét hallgatok, készítek, keverek, de nagyon rég volt olyan, hogy több órán keresztül nem csináltam mást, csak leültem, és hallgattam a különféle zenéket. Jók kis cucc ez, valamiért alábecsültem azt hiszem. Nem nagyon jön zavarba az összetettebb zenéktől sem, persze nem high-end hangzást várok el tőle, és hangerőben is több, mint elég. Ha vki épp vásárlás/rendelés előtt áll, és szeretné meghallgatni őket az itteni vagy hozott jelforráson/erősítőn, jöhet Érdre.

Avatar
füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 334
Csatlakozott: 2014.05.15., csüt. 13:10
Értékelés: 105
Tartózkodási hely: Cegléd

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: füci »


Szerencsésen megérkeztek a hangsugárzók, most ismerkedünk. Összedobtam a rendszert nagyjából, de még lesz vele meló. Az erősítők kimeneti, bemeneti jelszintjeit, a vágási frekit még meg kell találni, illetve majd még járatni kell. Most két régebbi 12-as CV subbal és két 15-ös ideiglenessel szól, ez utóbbi cserélve lesz, ha sikerül kitalálni a típust. Mondjuk nem dolgoznak most sem rosszul együtt. A dobozok szép nagyok. Nem volt könnyű becibálni őket és felpakolni a ládákra, mivel 55 kg darabja. Ami elsőre feltűnt, hogy kicsit szűk a tér, amit a magas lesugároz, illetve a magasa lesz az első gyenge láncszem, ahogy olvastam. Mindenesetre kellemes hangja van, nagyon "magától értetődően" szól közepes hangerőtől felfelé. Amolyan "diszkós" hangja van alapvetően, de nagyon szépen lekezeli a részletezőbb gitárzenéket is, mint amilyenek Allan Taylor lemezein hallhatók pl. Halkan is szól, csak nulla dinamikával természetesen. Egy Crown XLi 2500 hajtja meg őket, csatornánként 600W környékén, az erősítő 50%-ra van kivezérelve. Előtte egy dbx223xs xover van, ott 0db-s input gain környékén és -9db-s output gainnel játszom, 70Hz-nél vágom a frekit a két végfok között. Szal még egy darabig eljátszom, amire megtalálom a megfelelő beállítást.
Gratula hozzá nagyon szépek! - A sub sugárzót ha már ennyi van belőle megpróbálnám át vinni a túlsó falra  !
Én fél óra hallgatás után ,két napig járattam  rózsaszín zajjal és sokkal jobb lett - van akik egy hétig teszi ugyan eszt  !!!
Még egyszer gratulálok és sok örömet kívánok benne...
 
 
 

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »



Basszus! Minek ennyi mélynyomó ehhez a hatalmas hangsugárzóhoz?
 
Amúgy gratulálok hozzá, jó zenehallgatást! 
 
(azért egy jófajta DUB zene tuti jól szólhat rajta...Alantélorral én nem mérgezném-magamat főleg)

 
Köszi!
 
Végigpróbálok a napokban majd mindenféle beállítást és felállást, aztán meglátjuk. A subládák dolgoznak 10-70Hz között, az XLS mélyei 70-280Hz között, a közepek 280-9600Hz között, afelett a magas. Alapvetően ekkora átmérőjű membránok esetében azt tapasztaltam eddig, hogy kényelmesebb és pontosabb, ha kvázi négyutas a rendszer. Összetettebb zenéknél a sub hangok nagyobb amplitúdóval történő reprodukálása közben elmosódottabb lesz a középmély tartomány, mivel más ütemben kellene visszaadnia a sub hangokat és más ütemben a középmély tartományt ugyanannak a hangszórónak. Ezt ezzel ki lehet küszöbölni valamelyest, de majd meglátjuk, konkrétan ezek a hangsugárzók hogy dolgoznak a különböző felállásokban. A különféle fórumokon olvasott beszámolók alapján a 15-ös mélyek az XLS-ben inkább középmélyek, mint sub sugárzók.
 
Sokszor mosolyogtam, amikor külföldi fórumokon írták, hogy nagy. NAGY. Oké, elolvastam én is a speceket, láttam képeket, felfogtam, hogy 43*54*126 centi, de amikor ott volt először a "kezemben", akkor tényleg az volt a meglátásom, hogy NAGY. A képen nem igazán látszik, de így, hogy a subládákon vannak a 215-ösök, a tetejük 194 centi magasan van. Emiatt az ülő zenehallgatásnak nem kedvez a tölcsére kialakítású magas, szal lehet majd kicsit meg kell őket döntenem előre (a korábbi PA rendszert rendes, PA hevederek tartották a helyén, azok fogják tartani a megfelelő szögben).

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Basszus! Minek ennyi mélynyomó ehhez a hatalmas hangsugárzóhoz?
 
Amúgy gratulálok hozzá, jó zenehallgatást! 
 
(azért egy jófajta DUB zene tuti jól szólhat rajta...Alantélorral én nem mérgezném-magamat főleg)

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »


Szerencsésen megérkeztek a hangsugárzók, most ismerkedünk. Összedobtam a rendszert nagyjából, de még lesz vele meló. Az erősítők kimeneti, bemeneti jelszintjeit, a vágási frekit még meg kell találni, illetve majd még járatni kell. Most két régebbi 12-as CV subbal és két 15-ös ideiglenessel szól, ez utóbbi cserélve lesz, ha sikerül kitalálni a típust. Mondjuk nem dolgoznak most sem rosszul együtt. A dobozok szép nagyok. Nem volt könnyű becibálni őket és felpakolni a ládákra, mivel 55 kg darabja. Ami elsőre feltűnt, hogy kicsit szűk a tér, amit a magas lesugároz, illetve a magasa lesz az első gyenge láncszem, ahogy olvastam. Mindenesetre kellemes hangja van, nagyon "magától értetődően" szól közepes hangerőtől felfelé. Amolyan "diszkós" hangja van alapvetően, de nagyon szépen lekezeli a részletezőbb gitárzenéket is, mint amilyenek Allan Taylor lemezein hallhatók pl. Halkan is szól, csak nulla dinamikával természetesen. Egy Crown XLi 2500 hajtja meg őket, csatornánként 600W környékén, az erősítő 50%-ra van kivezérelve. Előtte egy dbx223xs xover van, ott 0db-s input gain környékén és -9db-s output gainnel játszom, 70Hz-nél vágom a frekit a két végfok között. Szal még egy darabig eljátszom, amire megtalálom a megfelelő beállítást.


Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »


Ez pofátlanul olcsó cucc. Bár gondolom nem a finomságáról híres...
Muzikernél jó áron van, valóban. A német forgalmazónál 290.000 darabja, arra jön a szállítási kts.. Amazonon csak 220.000 darabja, de arra még jön vám és szállítás, plusz ide nem is szállítanak.
 
@füci: most épp hétfőre ígérték... szal meglesz a két hónap szép lassan a megrendeléstől számítva.

Avatar
füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 334
Csatlakozott: 2014.05.15., csüt. 13:10
Értékelés: 105
Tartózkodási hely: Cegléd

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: füci »


XLS-215-ök is felkerültek a Muziker kínálatába nagyon kellemes árfekvésben. Az enyémek elvileg holnap érkeznek (közel két hónap után ).
Majd írj róla ...
 
 
 

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Ez pofátlanul olcsó cucc. Bár gondolom nem a finomságáról híres...

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: -KP- »

dupla 15-ös mély, mit akartok ezzel hangosítani? sportcsarnokot?

Avatar
füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 334
Csatlakozott: 2014.05.15., csüt. 13:10
Értékelés: 105
Tartózkodási hely: Cegléd

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: füci »


XLS-215-ök is felkerültek a Muziker kínálatába nagyon kellemes árfekvésben. Az enyémek elvileg holnap érkeznek (közel két hónap után ).
Amikor én kértem rá árat jóval több volt  ... érdekes  - a 12-es hez képest ez az ár korrekt 
 
 
 

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »

XLS-215-ök is felkerültek a Muziker kínálatába nagyon kellemes árfekvésben. Az enyémek elvileg holnap érkeznek (közel két hónap után ).

Avatar
füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 334
Csatlakozott: 2014.05.15., csüt. 13:10
Értékelés: 105
Tartózkodási hely: Cegléd

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: füci »



Köszi a válaszokat!
 
A helyiség mindössze 10 m2. A KEF-ben 1-1 16-os hangszóró van, a CLSC-10 amibe ugye 25-ös bass van, lehet elég erre a szoba méretre. Csak nem tudom minősigileg megéri-e, vagy inkább egy woofert vegyek a Kefi mellé.

clsc10 még nem hallottam  de a 12 már igen 35m2 is bőven elég volt sub nélkül is ! Szerintem 10m2 bőven elég lesz a 10-es is!
Én még Cerwin -Vegától mindig azt kaptam amit vártam ... még az újtól is !    
 
 
 

Avatar
venndi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.08.21., vas. 20:36
Értékelés: 3

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: venndi »


Köszi a válaszokat!
 
A helyiség mindössze 10 m2. A KEF-ben 1-1 16-os hangszóró van, a CLSC-10 amibe ugye 25-ös bass van, lehet elég erre a szoba méretre. Csak nem tudom minősigileg megéri-e, vagy inkább egy woofert vegyek a Kefi mellé.

Avatar
akkos
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.10.26., vas. 12:52
Értékelés: 18

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: akkos »



Sziasztok!
 
Szeretném lecserélni a Kef Coda 9 hangfalaimat CW-re. Mi a véleményetek a CLSC-10-ről? Jelenleg ez van a használt piacon 65.000-ért, illetve egy pár DC-15, 90.000-ért, de ez kicsit túllép a keretemen. Metál zenét hallgatok, úgyhogy ezért esett a választás a CW-re.
Ami miatt leszeretném cserélni a Kefit, az a kevés basszus, nem tudom, hogy a CLSC-10 elegendő-e volna. Mi a véleményetek?

Menj el és füleld meg .... a CLSC-10 karcsú lesz szerintem. A DC-15 bitangul tud szólni 

Avatar
füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 334
Csatlakozott: 2014.05.15., csüt. 13:10
Értékelés: 105
Tartózkodási hely: Cegléd

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: füci »



Sziasztok!
 
Szeretném lecserélni a Kef Coda 9 hangfalaimat CW-re. Mi a véleményetek a CLSC-10-ről? Jelenleg ez van a használt piacon 65.000-ért, illetve egy pár DC-15, 90.000-ért, de ez kicsit túllép a keretemen. Metál zenét hallgatok, úgyhogy ezért esett a választás a CW-re.
Ami miatt leszeretném cserélni a Kefit, az a kevés basszus, nem tudom, hogy a CLSC-10 elegendő-e volna. Mi a véleményetek?

Ha az állapota olyan mind a kettő megér annyit ! Kérdés mekkora helyiségben használod - én 60m2en használok 12"-ost bőven elég...
 
 
 

Avatar
venndi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.08.21., vas. 20:36
Értékelés: 3

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: venndi »


Sziasztok!
 
Szeretném lecserélni a Kef Coda 9 hangfalaimat CW-re. Mi a véleményetek a CLSC-10-ről? Jelenleg ez van a használt piacon 65.000-ért, illetve egy pár DC-15, 90.000-ért, de ez kicsit túllép a keretemen. Metál zenét hallgatok, úgyhogy ezért esett a választás a CW-re.
Ami miatt leszeretném cserélni a Kefit, az a kevés basszus, nem tudom, hogy a CLSC-10 elegendő-e volna. Mi a véleményetek?

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »


Muzikernél elérhető az XLS-12-es, gondoltam, jelzem.
 
Az én dobozaim még nem jöttek meg.

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »



Nekem a Muziker nagyon pontosan szállított még előbb meg jött mint ígérte ...
Sok sikert hozzá - 

 
Köszi, majd dobok fel képet, ha megjöttek, összeállt a motyó. Én 07.13-án rendeltem, akkor két hetet mondtak, de úgy néz ki inkább bő egy hónap lesz belőle. Mondjuk jó áron hozzák, meg nem is túl sürgős a dolog, most úgysincs időm nagyon hobbi tevékenységekre.

Avatar
füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 334
Csatlakozott: 2014.05.15., csüt. 13:10
Értékelés: 105
Tartózkodási hely: Cegléd

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: füci »


Muziker tájékoztatása alapján megérkezett a hangsugárzó Belgiumba, onnan a beszállítóhoz a héten érkezik, tehát jövő hét második felében akár meg is kaphatom.
Nekem a Muziker nagyon pontosan szállított még előbb meg jött mint ígérte ...
Sok sikert hozzá - 
 
 
 

Avatar
Ricke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.07.15., pén. 15:50
Értékelés: 100

Cerwin-Vega

Hozzászólás Szerző: Ricke »

Muziker tájékoztatása alapján megérkezett a hangsugárzó Belgiumba, onnan a beszállítóhoz a héten érkezik, tehát jövő hét második felében akár meg is kaphatom.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”