Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Spendor termékek

Avatar
Jano.3
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2008.12.25., csüt. 12:23
Értékelés: 5

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: Jano.3 »



Mert én magam a 25-30 éves, vagy idősebb és igényes (ezt nem lehet meghatározni) hi-fi eszközöket értem alatta. Valóban pozitív felhanggal.


 
Ami nem minőségi eszköz, arra nem kell/kellene ráragasztani a "vintage" jelzőt, hanem nevezhetjük ócskavasnak. Hűek maradunk a szó igazi jelentéséhez

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



Akkor most kérdem én: mit értsek vintage alatt?
 
Én is azt gondolom, hogy nyugodtan össze lehet mérni komponensenként is a régebbi technikát a maival és azt csak sejtem, hogy sokszor a régebbi legalább olyan jó, különösen hangdobozoknál.


 
Mert én magam a 25-30 éves, vagy idősebb és igényes (ezt nem lehet meghatározni) hi-fi eszközöket értem alatta. Valóban pozitív felhanggal.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: chord »


Akkor most kérdem én: mit értsek vintage alatt?
 
Jó a kérdés.
Hifiben 'vintage' szetteken számomra nagyon ritka a jó hang; egyáltalán nem azt jelenti, hogy pl. akusztikus hangszerek szépen szólnak rajta.
A BC-1 fő problémája pont az, hogy sokan pl. gyűjtőként vagy mint második rendszerbe valónak régi, nem túl jó dolgok végére teszik, aztán persze nem jó a hang.
Az utódot, az SP1/2R -t persze senkinek sem jut eszébe vintage rendszeren hallgatni.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Jano.3
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2008.12.25., csüt. 12:23
Értékelés: 5

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: Jano.3 »


" vintage alapesetben borra, szőlőre, stb. utal, nagyon elterjedt az átvitt értelmű jelentése is: ódon, régies, "klasszikus", stb. (POZITÍV FELHANGGAL)"
 


Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Akkor most kérdem én: mit értsek vintage alatt?
 
Én is azt gondolom, hogy nyugodtan össze lehet mérni komponensenként is a régebbi technikát a maival és azt csak sejtem, hogy sokszor a régebbi legalább olyan jó, különösen hangdobozoknál.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Azért egy tévedést el kell oszlatni. Itt egyáltalán nem arról van szó, hogy valamiféle 'vintage' hangideálba szerelmesedtünk bele, és 1954 -es recsegő LP -ket hallgatva mondjuk, hogy 'bezzeg az akkori hangmérökök..', és 'hogy a mai zenéken nem szól jól, mert hol volt akkor még a CD'.
Nem,itt kőkemény megmérettetés van mai elektronikákkal, CD -vel és drága kábelekkel, állvánnyal, woodooval, stb..


 
bizony bizony.
Egy régebbi JBL dobozt raktam be utána,ami szörnyű volt.No az valóban vintage.

Vendég

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


a töltet nem homok, hanem olajos vasforgács.
Hoppá.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: chord »


Azért egy tévedést el kell oszlatni. Itt egyáltalán nem arról van szó, hogy valamiféle 'vintage' hangideálba szerelmesedtünk bele, és 1954 -es recsegő LP -ket hallgatva mondjuk, hogy 'bezzeg az akkori hangmérökök..', és 'hogy a mai zenéken nem szól jól, mert hol volt akkor még a CD'.
Nem,itt kőkemény megmérettetés van mai elektronikákkal, CD -vel és drága kábelekkel, állvánnyal, woodooval, stb...mindennel, amit csak használunk ma a jó hangért - a rengeteg itt-ott hallott mai dobozokkal szemben.
A lemezek pl. nálam döntően 2000 utániak, szinte mind full digitális technológiával felvéve - más kérdés, hogy gyönyörű hangú hangszerek és különleges akusztikájú helyek, meg a zseniális hangmérnök-zenészek azért benne vannak a jó hangban.
Tehát nincs vintage-nem vintage hang; élő hangszerhang és jó/nem jó megszólalás inkább.
És pl. a Spendorok LP -ről hallgatva semmi előnyt nem szereznek csak a régi technológia miatt; az én tapasztalataim inkább fordítottak.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nem akarok illetlen lenni, de vhogy az a benyomásom, hogy nem meggyőző, nem egyértelműen pozitív a tapasztalatod.
Nem akarok kérdésekkel nyaggatni, ha van rá energiád, akkor:
Mi a helyzet a nyíltsággal, feszességgel, és dinamikával?


 
Nagyon pici időm volt ma erre.
Nálam az első benyomás sokat számít.
Erre a mai meghallgatás elég is volt.Az tuti,hogy érdemes vele foglalkozni.
Vettem egy másik dobozt is,ami egy régi JBL.Arról már ez nem mondható el.
Visszatérve a füleléshez:pár számot hallgattam meg két CD-n.
Holnap majd jobban megfülelem.Viszek be pár itthoni CD-t is.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



Hú ha! Nem akarom megbántani, de aki egy Spendor BC1-el kapcsolatban ilyen kérdéseket tesz fel, annak nem valók a vintage dobozok, sőt, azt hiszem a vintage eleketronikák sem.
Nem tudom olyan jól megfogalmazni, mint Koscsó úr tette egyszer valamikor régen az öreg Klipsch-ekkel kapcsolatban, de amikor ezeket tervezték, ilyen szempontok még csak meg sem fordultak mérnökök agyában. 30 évvel ezelőtt másról szólt a Hi-Fi, és más volt a szemlélet is.
Ezt sincs időm most bővebben kifejteni, de a most divatos analízis helyett a szintézis volt a szempont.
 
 
.


 
Jó, én csak "ámátőr" vagyok. Ezért is a naív kérdések, a kíváncsiság hajt. Na azt ne kiabáljuk el, hogy nekem nem lennének valók a vintage dolgok! Amit írt, az még nem bántó.
Más okok miatt azonban tényleg szomorú vagyok.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Vendég

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Hmmm. ez egybecseng azzal az öreg celestionnal, amit hallgattam. Rossz, állítólag "beszáradt" dóm volt benne, torzított is veszettül, de amikor hegedűt hallottam, akkor ott csoda történt. És ugye a spendorban is van celestion driver...


 
Az, hogy a Spendorban is van esetleg Celeston hangszóró, semmit nem jelent. Hány és hány gyártó építkezik ma is (sőt, ma talán még többen is) ugyanazokból a hangszórókból, és hoznak ki egészen más hangzást. És ez pont így volt régen is.
Tudok olyan B&W-t, aminek a hangszórókészlete szinte azonos a a BC-1-esével, a hangja pedig egészen más. (Ja, és általában a fele annyiba is szokott kerülni, mint a BC-1, pedig ez a Spendor aztán igazán nem mondható ritkaságnak.)
 
 
.

Vendég

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nem akarok illetlen lenni, de vhogy az a benyomásom, hogy nem meggyőző, nem egyértelműen pozitív a tapasztalatod.
Nem akarok kérdésekkel nyaggatni, ha van rá energiád, akkor:
Mi a helyzet a nyíltsággal, feszességgel, és dinamikával?


 
 
Hú ha! Nem akarom megbántani, de aki egy Spendor BC1-el kapcsolatban ilyen kérdéseket tesz fel, annak nem valók a vintage dobozok, sőt, azt hiszem a vintage eleketronikák sem.
Nem tudom olyan jól megfogalmazni, mint Koscsó úr tette egyszer valamikor régen az öreg Klipsch-ekkel kapcsolatban, de amikor ezeket tervezték, ilyen szempontok még csak meg sem fordultak mérnökök agyában. 30 évvel ezelőtt másról szólt a Hi-Fi, és más volt a szemlélet is.
Ezt sincs időm most bővebben kifejteni, de a most divatos analízis helyett a szintézis volt a szempont.
 
 
.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



Szerintem nagyon magasan jobb; kérdés persze, hogy mit értesz a 'jó hang' fogalmán.
Ha iszonyú jó basszust keresel - gyenge.
Ha extrém felbontást keresel - max jó.
Ha teret keresel - max átlagos.
Ha gyorsaságot keresel - gyenge.
Ha elektromos zenéket hallgatsz - totál fölösleges.
 
Aki nincs megáldva/megverve azzal az igénnyel, amit ez a doboz totálishoz közelin nyújt, akkor hagyni kell az egészet.
Meg ha téged pl. feltehetően hidegen hagy, hogy egy 16sz. -i csembaló hangját szerintem 90% -os hűséggel adja vissza, akkor most szerinted mitől jó doboz..?
Vagy az orgonaregiszteren alul valószínű bedöng kissé, a pedálok valószínű késnek kicsit, a szub D -től lefele csak szuszog, viszont hallod/érzed a fa sípszekrény rezonálását, szinte látod a faragott díszeket rajta, ahogy csak az extrém drága láncok tudják...akkor most jó doboz, vagy sem?
 
A nem komolyzeneszerető BC-1 fanok általában az (főleg női) énekhangjaiba bolondulnak bele.
 
Egyetlen nem sokmilliós dobozt hallottam, ami hasonló női énekhangot produkál: a kései Sonido egyutasok némelyike. Ugyanakkor a magasak és a mélyek aggasztóan hiányoznak...


 
Hmmm. ez egybecseng azzal az öreg celestionnal, amit hallgattam. Rossz, állítólag "beszáradt" dóm volt benne, torzított is veszettül, de amikor hegedűt hallottam, akkor ott csoda történt. És ugye a spendorban is van celestion driver...

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



Ma meghallgattam.
Szoknom kell még ezt a dobozt,de elsőre tetszett.
Kellemes meleg hangú doboz.A nagy Spendor 100-as fa állványokra pakoltam rá.
A tere nagyon jó.


 
Nem akarok illetlen lenni, de vhogy az a benyomásom, hogy nem meggyőző, nem egyértelműen pozitív a tapasztalatod.
Nem akarok kérdésekkel nyaggatni, ha van rá energiád, akkor:
Mi a helyzet a nyíltsággal, feszességgel, és dinamikával?

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Na megy az állványos zabhegyezés... Ez szép és jó, de a lényegről nincs szó. No mai szemlélettel mennyire jó egy spendor BC1 hangja? Összehasonlítva néhány elérhető mai dobozzal?


 
Ma meghallgattam.
Szoknom kell még ezt a dobozt,de elsőre tetszett.
Kellemes meleg hangú doboz.A nagy Spendor 100-as fa állványokra pakoltam rá.
A tere nagyon jó.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: chord »



Na megy az állványos zabhegyezés... Ez szép és jó, de a lényegről nincs szó. No mai szemlélettel mennyire jó egy spendor BC1 hangja? Összehasonlítva néhány elérhető mai dobozzal?


Szerintem nagyon magasan jobb; kérdés persze, hogy mit értesz a 'jó hang' fogalmán.
Ha iszonyú jó basszust keresel - gyenge.
Ha extrém felbontást keresel - max jó.
Ha teret keresel - max átlagos.
Ha gyorsaságot keresel - gyenge.
Ha elektromos zenéket hallgatsz - totál fölösleges.
 
Aki nincs megáldva/megverve azzal az igénnyel, amit ez a doboz totálishoz közelin nyújt, akkor hagyni kell az egészet.
Meg ha téged pl. feltehetően hidegen hagy, hogy egy 16sz. -i csembaló hangját szerintem 90% -os hűséggel adja vissza, akkor most szerinted mitől jó doboz..?
Vagy az orgonaregiszteren alul valószínű bedöng kissé, a pedálok valószínű késnek kicsit, a szub D -től lefele csak szuszog, viszont hallod/érzed a fa sípszekrény rezonálását, szinte látod a faragott díszeket rajta, ahogy csak az extrém drága láncok tudják...akkor most jó doboz, vagy sem?
 
A nem komolyzeneszerető BC-1 fanok általában az (főleg női) énekhangjaiba bolondulnak bele.
 
Egyetlen nem sokmilliós dobozt hallottam, ami hasonló női énekhangot produkál: a kései Sonido egyutasok némelyike. Ugyanakkor a magasak és a mélyek aggasztóan hiányoznak...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Sajnos szó nincs túlmisztifikálásról. Nem a dobozok válogatnak, hanem bizonyos szint fölött kikerülhetetlenül meghalljuk az állványok hatásait. Mindig.
A 'dedicated' állványoknál, (pl. Spendor) a rengeteg kísérletezést elvégezte más - ez felbecsülhetetlen segítség.
 
Más példa: a doboz-állvány csatolása. A levelezőlistán igen nagy számú (1200 tag, szerintem 50 biztosan megpróbált valamit) végső tapasztalata szerint a pici Blue-Tac a legjobb. Szerintem is.
Pedig a repertoár hihetetlenül széles; a mindenféle kúpok/golyók/fakockák/stb.. mellett egészen hihetetlen/nevetséges dolgokkal is próbálkoztak, mint dióhéj, csont, borsó, fektetett csavar(!), stb..
 
Más dobozok alatti hatás megjósolhatatlan. Bár Kimber tapasztalatai majdhogynem tipikusak, és az említett állvány az említett problémákat úgy oldja meg, ahogy sehol máshol nem tapasztaltam (majdhogynem ellentétes dolgokat kell összehozni), csak a próba dönthet el bármit.
A mélyek megzabolázása rendkívül bonyolult. A jó lánc végén a jó doboz igen jó mélyeket produkál; ez a szoba, ill az elhelyezés miatt rendszerint bizonyos hangoknál egybemos/döng/elvész; a reflex szűkítése a mélyek felbontását csökkentheti, ill. a szubtartomány alját felemelheti. A jó állvány úgy szüntet meg döngést, hogy a mélyek területén addig nem tapasztalt széles tartomány jelenik meg.


Van egy jó módszer, hogyan lehet eldönteni, mennyire jó egy hangsugárzó állvány monitordobozok alá, feltételezve, hogy egy ember is meg tud emelni egy dobozt. Három delikvens szükségeltetik a kísérlethez, egy hallgatózik a szokásos legjobb helyen, a másik kettő meg a dobozok mögött áll, megfogják a dobozok oldalát, és miközben szól a zene/bona, egyszerre megemelik max 1 centit a dobozokat, és kézben tartják, majd kis idő múlva egyszerre visszateszik az állványra.
Konklúzió: Ha kézben sokkal jobban/szebben szól, mint az állványon, akkor az állvány vacaknak tekinthető. Ha egy kicsit jobban szól kézben, akkor tűrhető az állvány minősége. Ha meg kézben rosszabb, mint az állványon, akkor az állvány egyenesen kitűnő minőségű, és nagyon illeszkedik a dobozhoz. Persze ezt több műfajon, 3 tesztelő emberrel célszerű elvégezni, (hogy mindenki emelgessen), aztán csak kijön valami a végére. Általában azonnal hallatszik, amikor vacak az állvány, és nemcsak a mély hangokon, hanem a teljes sávban.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Na megy az állványos zabhegyezés... Ez szép és jó, de a lényegről nincs szó. No mai szemlélettel mennyire jó egy spendor BC1 hangja? Összehasonlítva néhány elérhető mai dobozzal?


 
Aszongyák nagyon! A régi hangszóró driverek más anyagokból más gépeken, más emberek által, de legfőképpen más szemlélettel készültek. Ezért van néhánynak mesebeli hangja szerintem.
 
 
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Na megy az állványos zabhegyezés... Ez szép és jó, de a lényegről nincs szó. No mai szemlélettel mennyire jó egy spendor BC1 hangja? Összehasonlítva néhány elérhető mai dobozzal?


 
Sajnos csak holnap tudom meghallgatni.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »

Na megy az állványos zabhegyezés... Ez szép és jó, de a lényegről nincs szó. No mai szemlélettel mennyire jó egy spendor BC1 hangja? Összehasonlítva néhány elérhető mai dobozzal?

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
Jano.3
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2008.12.25., csüt. 12:23
Értékelés: 5

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: Jano.3 »


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Jó neked, hogy lehetőséged van ennyiféle hangfalat, állványt kipróbálni. Nekem nem volt, de azt mondják, hogy ehhez az öreg JBL-hez vagy egy keményfa állvány, vagy egy olyan keretes, belül üreges, tehát nem teli lapos állvány lett volna jó, mint amilyenek ezek a Spendor állványok. De most már ez van, ezzel kell játszanom, ameddig meg nem találom az ideális állapotot. Pedig olyan jó hangja van most a rendszeremnek, hogy ha ettől eltekintek teljes megelégedéssel tudom hallgatni.


 
Szerintem értekezz chord -dal e témával kapcsolatban.Ő profi ebben.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Melyik állványokat vetted meg?


 
Vettem még egy fém állványt ehhez:
BC1


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Spendor termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Melyik állványokat vetted meg?


 
Ezt:gyári Spendor állvány S100/SP100 -hoz
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... s100sp100/


Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”