Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Celestion hangsugárzók

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Re: Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tollact »

Nemrég szereztem egy igazi klasszikust. SL6S modell, a 80-as évekből. Nagyon jó kis dobozok.
IMG_0763[1].JPG
IMG_0763[1].JPG (2.5 MiB) Megtekintve 1600 alkalommal
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Fekete Emil
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.11.01., vas. 21:39
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Re: Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fekete Emil »

Fekete

Fekete Emil
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.11.01., vas. 21:39
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Re: Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fekete Emil »

Van valakinek. Celestion sl 12 - e?

Avatar
ClintEastwood
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015.12.15., kedd 13:01
Értékelés: 3

Re: Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ClintEastwood »

d.janos írta:
2020.10.29., csüt. 13:17
ClintEastwood írta:
2020.10.29., csüt. 10:39
Update: Járattam kb 6-8 órán keresztül, klasszisokkal jobb lett a hangja, egészen kezdem megszeretni! :)
(ezt egyébként olvastam külföldi fórumokon is, hogy jót tesz neki a járatás, ha sokáig nem volt használva)
Többször bevált, ha másik dobozt kötöttem be a rendszerbe. A legemlékezetesebb, amikor 3 napig nem sikerült álló hangsugárzóból tonálisan helyes hangot kapnom. Két paplan rá és mehet közepes hangerőn a bejáratás, mindig megvolt az eredménye.
https://www.av-online.hu/teszt/isotek-f ... lemez_1468

IsoTek-Full-System-Enhancer-Disc.jpg
Köszönöm szépen! Ezt mindeképpen ki fogom próbálni! Megpróbálok keresni a neten flac-et, remélem azzal ugyanolyan hatékony lesz :)

Online
Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: d.janos »

ClintEastwood írta:
2020.10.29., csüt. 10:39
Update: Járattam kb 6-8 órán keresztül, klasszisokkal jobb lett a hangja, egészen kezdem megszeretni! :)
(ezt egyébként olvastam külföldi fórumokon is, hogy jót tesz neki a járatás, ha sokáig nem volt használva)
Többször bevált, ha másik dobozt kötöttem be a rendszerbe. A legemlékezetesebb, amikor 3 napig nem sikerült álló hangsugárzóból tonálisan helyes hangot kapnom. Két paplan rá és mehet közepes hangerőn a bejáratás, mindig megvolt az eredménye.
https://www.av-online.hu/teszt/isotek-f ... lemez_1468
IsoTek-Full-System-Enhancer-Disc.jpg
IsoTek-Full-System-Enhancer-Disc.jpg (36.57 KiB) Megtekintve 2463 alkalommal
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
ClintEastwood
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015.12.15., kedd 13:01
Értékelés: 3

Re: Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ClintEastwood »

Update: Járattam kb 6-8 órán keresztül, klasszisokkal jobb lett a hangja, egészen kezdem megszeretni! :)
(ezt egyébként olvastam külföldi fórumokon is, hogy jót tesz neki a járatás, ha sokáig nem volt használva)

Avatar
ClintEastwood
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015.12.15., kedd 13:01
Értékelés: 3

Re: Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ClintEastwood »

Sziaszok!

Tanácsra, vagy közös gondolkodásra lenne szükségem egy problémával szemben.
Van egy NAD 3240PE erősítőm, Celestion 3 mk2 hangfalakkal (+radnai kábelek, cambridge audio dacmagic, bodor usb, de ez most nem lényeg). Eddig nagy megelégedettséggel használtam, bár tisztában voltam vele, hol lehetne és kellene fejleszteni a rendszeren, mégis az egyik legerősebb komponens leváltására vettem rá magam. Sikerült szereznem egy pár Celestion 11-et, ami a mostani rendszerembe bekötve borzalmasan szól, teljesen döglött, mély semmi, torz magasak, sok közép, de lehet rosszul jellemzem. A lényeg hogy a kis 3-asok lealázzák a nagy 3 utas 11-et. Amikor megvettem, egy házimozi erősítőn hallgattam meg és teljesen jó volt, bizakodtam is, hogy itthon ez mégjobb lesz. Hát nem az.
Az erősítőm lenne kevés hozzájuk? Mármint volt egy ilyen félelmem, de nagyon meglepő a különbség a két hangfal között a 3-as javára.

(Egyébként mióta elkezdtem írni ezt a posztot, akadt pár dolgom és azóta szólnak a 11-esek, kb egy órája, már egy fokkal jobb a helyzet... na jó bevallom adtam egy negyed tekerés mélyet és magasat az erősítőn, plusz be van nyomva a Bass EQ gomb.)

Leírom az adatokat:

Specifications NAD 3240PE amplifier:
- CD, Tuner, Phono, Tape 1, Tape 2 / Video, Tone Control, Pre-out, Main-in
- Power output: 40 watts per channel into 8 (stereo)
- Frequency response: 20Hz to 20kHz
- Total harmonic distortion: 0.03%
- Damping factor: 50
- Input sensitivity: 3.5mV (MM), 160mV (line)
- Signal to noise ratio: 76dB (MM), 102dB (line)
- Dimensions (W x H x D): 420 x 108 x 380 mm
- Weight: 6.7 kg

Celestion 3:
Description: Two-way, shelf- or stand-mounted loudspeaker.
Drive-units: 1" titanium-dome tweeter, 5" pulp-cone woofer.
Low-frequency alignment: sealed-box.
Crossover frequency: 5kHz.
Crossover: high-pass slope, second-order, 12dB/octave; low-pass slope, first-order, 6dB/octave.
Frequency response: 75Hz–20kHz –3dB. Sensitivity: 86dB/W/m.
Nominal impedance: 8 ohms. Amplifier requirements: 10–60W continuous.
Maximum power handling: 60W program.
Dimensions: 13" (310mm) H by 7.3" (185mm) W by 8.5" (215mm) D.
Recommended stand height: 24". Internal volume: 8 liters. Weight: 8.4 lbs (4kg) each.

Celestion 11:
Frequency Response 50 Hz - 20 kHz (+-3dB)
42 Hz at (-6dB)
Sensitivity 89dB SPL 1 Watt/1 m (free space conditions)
Power Handling 120 Watts programme
Amplifier Requirements 10 - 120 Watts (continuous sinewave output)
Drive Units 1 x Celestion two-piece titanium dome tweeter 25mm (1")
1 x Celestion mid-range unit with treated cone in self-contained enclosure 110mm (4.5")
1 x Celestion bass unit with felted fibre cone 200mm (8")
Crossover 9 element, 1 kHz 2nd order high and low pass
4 kHz 2nd order high and low pass
Cabinet 15 mm high density particle board. Vented box system turned at 45Hz
Internal Volume 29 litres
Terminals 4 mm socket binding posts (colour coded), also accepting bare cable connections.
Impedance 8 ohms
Finish Simulated Oak and Black Ash veneer
Height x Width x Depth
567 x 245 x 305 mm
(22.3 x 9.6 x 12 inches)

Köszönöm a tanácsokat!

Avatar
NOGRP90
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2014.03.28., pén. 12:29
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: NOGRP90 »


Talán azért lenne érdemes ragasztani, hogy ne szakadjon tovább. A széleket valamilyen szilikon alapú ragasztóval, de - és ne dobjatok rám túl nagy követ - ugyanolyan színű üvegfestékkel is lehetne szerintem kezelni. Mindenféleképpen látszani fog.  Igaz a ragasztóval vigyázni kell, nehogy oldja a peremet .
Köszönöm a tanácsokat, belülről szilikon alapú ragasztóval mertem megragasztani. A kérdés csak az, hogy meddig marad rajta.  Hogyan vagy ki tudná kicserélni nekem a membránt rajta? A hangzáson az sem változtatna, hogy ha ki lenne cserélve újra?  

Avatar
pferi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 469
Csatlakozott: 2009.07.28., kedd 14:07
Értékelés: 251

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pferi »

Talán azért lenne érdemes ragasztani, hogy ne szakadjon tovább. A széleket valamilyen szilikon alapú ragasztóval, de - és ne dobjatok rám túl nagy követ - ugyanolyan színű üvegfestékkel is lehetne szerintem kezelni. Mindenféleképpen látszani fog.  Igaz a ragasztóval vigyázni kell, nehogy oldja a peremet .
Zene lejátszó: Advance WTX-Stream Tubes, Argon Audio Solo, DAC: Audio Note One 1.x, RIF DAC, Erősítö: Line Magnetic 211IA; Tápkábel:PS Prelude Sc; Hangsugárzó: Xavian XN 270; IC kábel: Audience Conductor, Arzachel; Hangfalkábel: Audience Conductor.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tollact »



Sziasztok!
 
Olyan problémám lenne, hogy a szinte új 50 órát használt Celestion szettemből az F30-as gumimembránja kilyukadt. Az asszony gyertyákat pakolt a tétjére és lecseppent ami pont a gumimembránon landolt hála az égnek... így most van egy gombostűfejűnyi lyuk a membránon. A kérdésem az lenne, hogy milyen tanácsot tudnátok adni ennek a javítására vagy cseréjére. A neten találtam több használt hangszórót is hozzá, de aggályaim vannak, hogy egy használt hangszóró nem kever e bele egy szinte újnak a hangzásába. Gondolom párban kellene cserélni akkor. Esetleg szilikon ragasztó hátulról megragasztani? Vagy Ti milyen tanácsot javasolnátok? Milyen hangzásbeli romlást okoz?
 

Szerintem ne piszkáld. Ki lehet cserérlni profin azt a szivacsos membránszélt, de egyelőre ne bolygasd.Különösebb hangbeli elváltozást nem fog okozni ha így marad. De szerintem ragasztgatni sem célszerű.
Az asszonyt meg zavard el a hifi közeléböl
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
NOGRP90
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2014.03.28., pén. 12:29
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: NOGRP90 »


Sziasztok!
 
Olyan problémám lenne, hogy a szinte új 50 órát használt Celestion szettemből az F30-as gumimembránja kilyukadt. Az asszony gyertyákat pakolt a tétjére és lecseppent ami pont a gumimembránon landolt hála az égnek... így most van egy gombostűfejűnyi lyuk a membránon. A kérdésem az lenne, hogy milyen tanácsot tudnátok adni ennek a javítására vagy cseréjére. A neten találtam több használt hangszórót is hozzá, de aggályaim vannak, hogy egy használt hangszóró nem kever e bele egy szinte újnak a hangzásába. Gondolom párban kellene cserélni akkor. Esetleg szilikon ragasztó hátulról megragasztani? Vagy Ti milyen tanácsot javasolnátok? Milyen hangzásbeli romlást okoz?
 


Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sami »


majdnem meg is vettem Töled
Ezt bánhatod mert örök értékű darab volt, jó áron de, lehet legközelebb még jobbat találsz nálam!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Nekem volt egy Ditton 332 öm 3 utas nagy monitor igazi mély hanggal a 80's évek csúcs Bowers azaz a 804 mindenféleképpen fel vesszi a versenyt a 803 at nem Hallottam.
majdnem meg is vettem Töled

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sami »


tovabbi jo par orat hallgatva (Peter Gabriel, Leonard Cohen, Metallica, Solaris) nem valtozott a velemenyem,  jo ez a Ditton 15, hangilag nekem egyenertekü a lent emlitett hangsugarzoimmal
Nekem volt egy Ditton 332 öm 3 utas nagy monitor igazi mély hanggal a 80's évek csúcs Bowers azaz a 804 mindenféleképpen fel vesszi a versenyt a 803 at nem Hallottam.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

tovabbi jo par orat hallgatva (Peter Gabriel, Leonard Cohen, Metallica, Solaris) nem valtozott a velemenyem,  jo ez a Ditton 15, hangilag nekem egyenertekü a lent emlitett hangsugarzoimmal

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »


en vettem meg a forumrol a Ditton 15-öt, rövid beszamolo:
 
- kb. 2.9 x.39 m-es szobaban, Rotel RA-935BX erösitövel, Dynaudio A52 es Swans M1S-hez kepest (rock, zongora, enekhangok, gitarzene, avagy Pink Floyd, Gould, Yasmin Levy, Peter Gabriel, Judas Priest, ....nagyzenekart meg nem probaltam)
 
- ha eladnam a jövöben nem a hangja miatt, hanem mert 3 (söt 4, egy nem hasznalt Mission 761i) par sok 1 szobaban
- a kisebb es modernebb fentiekhez kepest eletszerübb, koncertesebb, jobban, plasztikusabban, folytonosabban betölti a teret (erre voltam kivancsi, ez hianyzott a kis dobozokkal, sokan ajanlottak regi nagyobbat, ezt most kiprobaltam - a kedvezö ar miatt - es tenyleg jo !)
- reszletezökepessege jo, nem erzem gyengebbnek, mint a modern kisebb dobozoket
- melyhangja ütösebb, erzekelhetöbb, mint a modern kisebb dobozoke, nekem es ezen szobaban egyertelmüen nem hianyos (van Rel T2-m is, a 3 doboz közül ezen a legeletszerübb a melyhangbeütes szub nelkül [amit en csak a legalacsonyabb, elvileg 30Hz-es crossover beallitassal hasznalok])
- egyertelmüen elvezhetö vele a zene, ritmikusan nagyon jo, PRaT a 3 doboz közül itt a legjobb
- szerintem nem olyan pontos mint a modern kicsik, talan csal, de nem banom
- ...ez ingerel leginkabb a hangosabb zenehallgatasra

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sami »


A celestion 3 hangfal zseniálisan jó szerkezet,kis költségvetésű rendszerekbe fantasztikus, / pl, nad /  csak egy gond van vele ,ha feljebb akarsz lépni nehéz dolgod lesz ,mert annyira jó és legfőképpen zenei hangú hangfal, csak ajánlani tudom,  
 
Ez igaz az összes régi Celestion-ra a Ditton sórozatra gondolok.

Avatar
attila12345
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2008.01.22., kedd 22:33
Értékelés: 37

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: attila12345 »


Én úgy tudom mind a kettő nagyon jó volt,nem ugyanaz ,de jó.
Szerezzél valamelyikből szép állapotban és használd.

Avatar
KoZo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.09.08., pén. 13:40
Értékelés: 15

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: KoZo »



Hát igen ,az alacsony költségvetésű rendszer alatt azért ion obelisk 1-2 erősítőt vagy nad-ot értettem azért.
Amint említettem a gond a következő lépcsőnél van,mert ezt magasabb szinten reprodukálni nagyon nehéz és nagyon költséges.
Egy két lehetőség persze van de kb. az egységes rendszer ott már használtan is minimum  500.000ft körül mozog .
Pl. heed-royd   , vagy a másik nagy kedvencem a   cb.naim-epos es-14 ,itt viszont tápegység kötelező az epos es-14 szerintem egy szuper high-end hangfal de csak ezzel futja ki magát meg a régi exposurral tényleg!!! mással nem tetszett.

Tudja valaki, hogy mi a különbség a Celestion 3 MkI és az MkII között? És melyik a jobb?

Avatar
attila12345
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2008.01.22., kedd 22:33
Értékelés: 37

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: attila12345 »


Hát igen ,az alacsony költségvetésű rendszer alatt azért ion obelisk 1-2 erősítőt vagy nad-ot értettem azért.
Amint említettem a gond a következő lépcsőnél van,mert ezt magasabb szinten reprodukálni nagyon nehéz és nagyon költséges.
Egy két lehetőség persze van de kb. az egységes rendszer ott már használtan is minimum  500.000ft körül mozog .
Pl. heed-royd   , vagy a másik nagy kedvencem a   cb.naim-epos es-14 ,itt viszont tápegység kötelező az epos es-14 szerintem egy szuper high-end hangfal de csak ezzel futja ki magát meg a régi exposurral tényleg!!! mással nem tetszett.

Avatar
KoZo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.09.08., pén. 13:40
Értékelés: 15

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: KoZo »


A celestion 3 hangfal zseniálisan jó szerkezet,kis költségvetésű rendszerekbe fantasztikus, / pl, nad /  csak egy gond van vele ,ha feljebb akarsz lépni nehéz dolgod lesz ,mert annyira jó és legfőképpen zenei hangú hangfal, csak ajánlani tudom,
 
Csak egyetérteni tudok, ahogy ezzel az írással is! Én hülye egyszer néhány hét után eladtam a Celestion 3-at, mert az akkori hangfalam tetejére téve és egy Sony erősítővel nem volt meggyőző. Aztán hallottam az új tulajnál egy NAD 3020 menőmanóval és egy Target lábon, hát nem akartam hinni a fülemnek!

Avatar
attila12345
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2008.01.22., kedd 22:33
Értékelés: 37

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: attila12345 »

A celestion 3 hangfal zseniálisan jó szerkezet,kis költségvetésű rendszerekbe fantasztikus, / pl, nad /  csak egy gond van vele ,ha feljebb akarsz lépni nehéz dolgod lesz ,mert annyira jó és legfőképpen zenei hangú hangfal, csak ajánlani tudom,

Avatar
attila12345
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2008.01.22., kedd 22:33
Értékelés: 37

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: attila12345 »

Illetve nad 315-316bee erösítöt szeretnék hozzá,van-e külömbség ezek között?

Avatar
attila12345
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2008.01.22., kedd 22:33
Értékelés: 37

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: attila12345 »

arra gondoltam,hogy van esetleg általános elhelyezési utasítás mint pl. a royd hangfalaknál / 4-5cm /

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Erre nem fogsz általános választ kapni, mert ez erősen függ attól, hol hallgatod. Nem valószínű, hogy másnak ugyanekkora és ugyanolyan berendezésű szobája van, mint Neked. Egyébként is a Te füled, ízlésed dönti el, csak a próbálgatás segít.
Told rá a falra, hallgatózz kicsit, aztán kezdd el előrébb húzogatni addig, amíg a legjobban tetszik a hang. Vagy persze amíg nincs útban Néha 5 centi is csodákra képes, esetleg meg lehet próbálni kicsit forgatni is.


 
Így igaz.
Szerintem neki kellene pakolgatni a szobában.
Ha van elég hely,akkor én 80 cm-re tennél a faltól mindkét oldalt.Hátsó faltól és az oldalfaltól is.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”