Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Celestion hangsugárzók

Avatar
lacima
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.08.14., csüt. 23:43
Értékelés: 2

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lacima »


Hali!
 
Nekem ilyen szettem van nyar ota. Igaz a frontjaim a kisebbek F20-as asszem. Nagyon jol szol, egy Yamaha erositom van hozza. Most nezek valami melynyomot mert az kicsit keves sajna. Ha a nagyobb frontok lennenek szerintem a mely is eleg lenne. A tere nagyon jo, kicsit ossze kell forditani a frontokat es nagyon jo lesz minden.
 
Udv,
Lacima

Avatar
Fredo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2004.01.03., szomb. 22:34
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fredo »


A véleményem az hogy ebben a kategóriában szinte mindegyik hangfal jó választás, azaz nincsenek egetverő különbségek.
Nem lehet, hogy inkább ebben a kategóriában szinte mindegyik hangfal ROSSZ választás, azaz nincsenek egetverő klönbségek?
 
( Bocs, de magas labda volt )

Hidd el tudom hogy vannak jobb hangfalak, én is szívesen ülnék a saját házimozi termemben csúcskategóriás B&W-k stb. társaságában nézném a filmeket egész nap, iszogatnám a chivas-redbullt a Wellington bélszín után, de sajna nem tehetem. Ennyit bír a kassza nálam (meg egy jópár helyen). De hogy a témánál maradjunk: Te mit ajánlanál ebben az ársávban?
TV: Panasonic TX-32PS11 Erősítő: Onkyo TX-SR 501E Front: Celestion F30 Center: Celestion F35C Surround: Celestion F10 mélynyomó: MS 907 DVD: Pioneer DV-2750S Kábelek: Jamo

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


A véleményem az hogy ebben a kategóriában szinte mindegyik hangfal jó választás, azaz nincsenek egetverő különbségek.
Nem lehet, hogy inkább ebben a kategóriában szinte mindegyik hangfal ROSSZ választás, azaz nincsenek egetverő klönbségek?
 
( Bocs, de magas labda volt )
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
Fredo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2004.01.03., szomb. 22:34
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fredo »


írjon már vki véleményekeeet, tapasztalatot f30-ról!

Szia!
 
Nekem F30-as frontjaim vannak meg vagyok velük elégedve. Mozihoz subbal használom, zenéhez anélkül. Szépen szólnak, bár én nem vagyok vájtfülü. A véleményem az hogy ebben a kategóriában szinte mindegyik hangfal jó választás, azaz nincsenek egetverő különbségek. Hallgasd meg őket és válassz. Kb. egy árkategória a C F30-assal: Wharfedale 8.4, Mordaunt short 904, Tannoy MX3, Quadral qlx 185, Mission 3-as sorozat
TV: Panasonic TX-32PS11 Erősítő: Onkyo TX-SR 501E Front: Celestion F30 Center: Celestion F35C Surround: Celestion F10 mélynyomó: MS 907 DVD: Pioneer DV-2750S Kábelek: Jamo

Avatar
Fredo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2004.01.03., szomb. 22:34
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fredo »


Vettem tüskéket a Celestionjeim alá, de melléfogtam. Ha jól nézem eggyel nagyobb menete van mint kéne Valszeg 8-as pedig 6-os kéne azt hiszem.Itt Debrecenben az MM-ben nem volt tüske abszolút,  kis üzletekben sem nagyon a 3.-ban volt de csak ez a méret. Azt mondta az eladó hogy szabvány azért vettem meg.
Mit csináljak:
1. vigyem vissza?
2. csináltassak állványt a hangfal alá és abba tetessem bele?
3. Berheljem meg a hangfalat?
4. Valami menetátalakitót tegyek rá ami a 8-asból 6-ost csinál?

Szia én tuti menetet alakítanám át.
 
3 megoldás.
 
A csúcsom az M8-as menetet leesztergálni és menetmetszővel M6-os menetet rá.
 
2.
A hangfalból kivenni az M6-os menetet és belerakni ilyen fakötésű betétet, ami M6-os.
 
3. az Is hasonló csak Heli Coil menetes betétet kell használni hozzá. Szerintem ez egyszerü csak a tőbbi olcsóbb. Végülis a olyan mint a második....

köszi, de egyszerűen visszavittem és visszavették. Máshol vettem 6-os menetüt.
TV: Panasonic TX-32PS11 Erősítő: Onkyo TX-SR 501E Front: Celestion F30 Center: Celestion F35C Surround: Celestion F10 mélynyomó: MS 907 DVD: Pioneer DV-2750S Kábelek: Jamo

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Vettem tüskéket a Celestionjeim alá, de melléfogtam. Ha jól nézem eggyel nagyobb menete van mint kéne Valszeg 8-as pedig 6-os kéne azt hiszem.Itt Debrecenben az MM-ben nem volt tüske abszolút, kis üzletekben sem nagyon a 3.-ban volt de csak ez a méret. Azt mondta az eladó hogy szabvány azért vettem meg.
Mit csináljak:
1. vigyem vissza?
2. csináltassak állványt a hangfal alá és abba tetessem bele?
3. Berheljem meg a hangfalat?
4. Valami menetátalakitót tegyek rá ami a 8-asból 6-ost csinál?

Szia én tuti menetet alakítanám át.
 
3 megoldás.
 
A csúcsom az M8-as menetet leesztergálni és menetmetszővel M6-os menetet rá.
 
2.
A hangfalból kivenni az M6-os menetet és belerakni ilyen fakötésű betétet, ami M6-os.
 
3. az Is hasonló csak Heli Coil menetes betétet kell használni hozzá. Szerintem ez egyszerü csak a tőbbi olcsóbb. Végülis a olyan mint a második....
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


egy pár F30-as frontnak elég egy denon 2105-höz? 25-30 nm. 
thnx

Az erőlködő az tuti birja szuflával.
 
Ilyen erősítőhöz én már komolyabb hangfalat vennék, úgy értem aminek nagyobb a névleges terhelhetősége. 2*13 -es mélyközép... Egy jó robbanásnál leizzad ha nincs subb.
 
Szerintem ha 150 rugo kb az erőlkődő és tud stereoban 2*100 W sinust akkor nézz hozzá egy kicsit testesebb hangfalat.
 
Én azt tenném
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: richies »

hát nem találtam
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: richies »


írjon már vki véleményekeeet, tapasztalatot f30-ról!

Legyen szíves?
 
Szerintem Gordon is írogatott már róla. Böngészd át a fórumokat.

sorry. lécci
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
Detonátor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2003.09.25., csüt. 11:29
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Detonátor »


írjon már vki véleményekeeet, tapasztalatot f30-ról!

Legyen szíves?
 
Szerintem Gordon is írogatott már róla. Böngészd át a fórumokat.

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: richies »


írjon már vki véleményekeeet, tapasztalatot f30-ról!

CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


egy pár F30-as frontnak elég egy denon 2105-höz? 25-30 nm. 
thnx

Elég lehet, főleg zenéhez, de mozizáshoz azért kell a szub.
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: richies »


egy pár F30-as frontnak elég egy denon 2105-höz? 25-30 nm.
 
thnx
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
Gergo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.08.17., kedd 18:50
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gergo »


Hi !
 
 
Akkor ez biztos valami régebbi modellben volt.
Közben megszereztem a hangszóró nevét is : Philips-C399 .
Ha jól tudom akkor ezt Mo. n csinálták mostanáig !
Ha valaki megtudná szerezni a Ts paramétereit annak nagyon örülnék !
Köszi !

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Hi ! 
 
Segítségeteket szeretném kérni : Annyit tudok egy hangszóról, hogy 165mm es 6ohm os, 180/100 watt terhelhetőségű, Celestion, Philips, Clarus hangfalakban megtalálható, és aluval futtatott papirmembrán,fekete porvédő dóm .
Nem tudja valaki véletlenül, hogy pontosan melyik hangszóró is ez, illetve netán TS paramétereket róla ?
Köszi !

A Celestion aktuális modeljeiben nincsen papírmembrános, már amelyiket otthoni hifi célra szánja, azok közt.
A Clarus meg Somogyis hangszórókat használ a Philips meg valami megint más gagyit.
gordon314.fw.hu

Avatar
Gergo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.08.17., kedd 18:50
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gergo »


Hi !
 
 
Segítségeteket szeretném kérni : Annyit tudok egy hangszóról, hogy 165mm es 6ohm os, 180/100 watt terhelhetőségű, Celestion, Philips, Clarus hangfalakban megtalálható, és aluval futtatott papirmembrán,fekete porvédő dóm .
Nem tudja valaki véletlenül, hogy pontosan melyik hangszóró is ez, illetve netán TS paramétereket róla ?
Köszi !

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Toommy
 
Szerintem ezzel az összeállítással elégedett leszel!
Ha esetleg van még egy kis keret, akkor egy fokkal jobb receivert vennék a helyedben. nem mintha a 450 nem lenne nagyon jó a maga árkategóriájában, csak ebben a pillanatban az tűnik a rendszer leggyengébb pontjának. Persze ezt késöbb is kicserélheted majd drágábbra ha lesz rá pénzed, igényed.
gordon314.fw.hu

Avatar
Toommy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2004.08.05., csüt. 10:00
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Toommy »


Mondjuk az 55Hz-es alsó határfreki a Celestion F30-nál nem túl díszes érték... ehhez már kell a szubládaAz érzékenysége viszont nem rossz.
 
Imre

Mint friss Celestion tulajdonos had szóljak hozzá a témához, ami talán még némi érdeklődésre számot tarthat.
 
A Celestion mint tradícionális angol márka 1924-re datálódik és jelenleg a Kef tulajdonában van, ha jól tudom. Olyan referenciákkal büszkélkedhet, mint a Beatles.
 
Az 55 Hz-es alsó frekvenciahatárt 2(!) dB esésre adják meg, míg sok más gyártó 5 dB-es esést is megenged a frekvenciahatárok megadásánál. Sajnos görbét nem találtam az F30-as frekvenciaátviteléhez. Szívesen megnézném és össze is hasonlítanám mondjuk a Diamond 8.4-esével.
 
No persze a 8.4 mindenképpen megeszi mélyben.
 
Én is a Diamon és Celestion szett között hezitáltam. Ami nálam a Celestion mellett szólt:
8 Ohm-os impedancia
90 dB érzékenység
titánium dom magas sugárzó
kedvezőbb ár
kevésbé elterjedt (csak a különcségem miatt pozitívum)
több korrekt adat
 
Ami ellene szólt volna:
kevesebb mély
kevésbé ismert ezért nehezebb lesz majd használtan eladni
nem tudtam sehol meghallgatni (lutri volt)
 
A kevlár sugárzók és a polipropilén, csillámpala(?) bevonatú közép mély sugárzók közül nem tudnám megmondani melyik a jobb. A Celestion oldalán a kevlár hátrányairól lehet olvasni, de ők nyílván a saját fejlesztésüket fogják dícsérni.
 
Zenével nekem elegendő a mélye. Nagyon kellemesen hallgatható, mélyhiányt nem tapasztaltam ezidáig. Igaz főleg jazzt (bár a nagybőgő az szépen szól rajta a mélyben is) akusztikus zenét, bluest hallgatok rajta. Keményebb műfajokhoz lehet, hogy valakinek több mélyre lenne szüksége.
Mozinál egyértelmű a szubláda szükségessége, de azt tökéletesen egy 8.4 front pár sem tudja pótolni. (Elég ha csak azt nézzük, hogy egy külön erősítő dolgozik a mélyekre.)
 
Ha valakit érdekel esetleg valami az F sorozattal, akkor szívesen megnézem, lefényképezem, meghallgatom neki!

Helló!
 
Én mostanában kezdtem el érdeklődni a házimozi hangfala iránt és mostanra eljutottam addig, hogy a celestion a legszimpatikusabb (igaz még nem hallottam) .
Kérdésem lenne, hogy a következő összeállítás milyen szerinted:
F30-front, F-20 háttér (álló hangszóró kell hátra hely elhelyezés) center35c, SUB: KLIPSCH KSW-10, főleg házimozihoz használnám, erősítő yamaha 450 v 550. szoba: 25-30 m2
Ebben a kategóriában van jobb összeállítás??
 
Köszi
üdv:
Tomi

Avatar
lacima
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.08.14., csüt. 23:43
Értékelés: 2

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lacima »


Hali!
 
Szettet vettem, csak elcsesztem a rendelesnel es F20-as frontokkal jott. En meg nem birtam kivarni a cseret es kibontottam Mind1, nem bantam meg nagyon tuti hangfal. Igazabol azert kerdeztem ezt a beallitast, mert haveromnak Tannoy MX3-asai vannak es azok nincsennek a hallgato fele iranyitva hanem a szemkozti falra neznek. Nalam ez a megoldas nem jott be, ugyhogy ha most kesz lesz a szobam es megjon az uj TV, akkor mar ugy allitom be oket ahogyan az a (nagy)konyvben meg van irva.
 
Udv,
Lacima

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


Hali! 
En is most vettem ilyen Celestion hangfalakat! A tuskek a tetejen levo hungarocellre vannak felragasztva, eloszor alul bontottam ki es en sem talaltam meg. Egyebkent ti a frontokat milyen messzire raktatok egymastol? Siman elore neznek a frontok, vagy picit osszebb kell forgatni?
 
Udv,
Lacima

Ideális esetben a két hangfal és te magad egy egyenlő oldalú háromszög három csúcsát alkotjátok. A dobozokat úgy forgasd be, hogy a frontjuk feléd nézzen. Ha nem forgatod be, akkor "szétzsakad" a zenei színpad.
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


... Egyebkent ti a frontokat milyen messzire raktatok egymastol? Siman elore neznek a frontok, vagy picit osszebb kell forgatni?

Nálam kb 2,5 m és be vannak forgatva. 3 m-ről hallgatom őket.
gordon314.fw.hu

Avatar
Fredo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2004.01.03., szomb. 22:34
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fredo »


Köszöntelek a Celestion-osok kicsiny táborában!
Frontokat vettél vagy szettet?
TV: Panasonic TX-32PS11 Erősítő: Onkyo TX-SR 501E Front: Celestion F30 Center: Celestion F35C Surround: Celestion F10 mélynyomó: MS 907 DVD: Pioneer DV-2750S Kábelek: Jamo

Avatar
lacima
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.08.14., csüt. 23:43
Értékelés: 2

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lacima »


Hali!
 
En is most vettem ilyen Celestion hangfalakat! A tuskek a tetejen levo hungarocellre vannak felragasztva, eloszor alul bontottam ki es en sem talaltam meg. Egyebkent ti a frontokat milyen messzire raktatok egymastol? Siman elore neznek a frontok, vagy picit osszebb kell forgatni?
 
Udv,
Lacima

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: cosmo »


A kérdésem azt hiszem félreérthető volt. Csupán azt szerettem volna megkérdezni, hogy milyen módon tudom a hangfalakat csatlakoztatni?

Melyik kérdésed, mert én nem találom?

Vendég

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A kérdésem azt hiszem félreérthető volt.
Csupán azt szerettem volna megkérdezni, hogy milyen módon tudom a hangfalakat csatlakoztatni?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”