Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sonus Faber

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

tottyi írta:
2018.12.04., kedd 08:50
RACPOWER írta:
2018.12.03., hétf. 20:33
Ha lehet maradjunk már a venere 1.5 nél ha meg nem akkor tényleg hagyjuk az egészet, csak kicsit azt "látom" nem a segítő szándék megy. Én mikor erre a forumra jöttem igen nem most csatlakoztam kicsit más (jobb) volt, de lehet én gondolom rosszul. sad.gif
Pedig en segito szandekkal irtam, hogy ne fuss felesleges koroket de ha neked az a hangzas tetszik akkor igazan felesleges ajanlanunk hasznaltan "jobb" dolgokat, elnezest. Akkor meg annyit leirok amit en tapasztalatam a Sonus Faber-el az ismerosnel, hogy a McIntosh nagyon csak kihozta ami a Sonus-ban rejlett a Marantz utan szoval erdemes erositoket probalgatni hozza de azt mar nemtudom nalad mi lenne a nyero.
igen a hangzása tetszik, ha nem akkor nem vettem volna meg.
Értem én hogy Mcintosh de azt nem engedhetem meg magamnak, ezért is írtam nem akarnám túlhardverezni, mert akkor mindig van feljebb a láncban ezt tudjuk.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

tonya írta:
2018.12.03., hétf. 20:51
RACPOWER írta:
2018.12.03., hétf. 20:33
Ha lehet maradjunk már a venere 1.5 nél ha meg nem akkor tényleg hagyjuk az egészet, csak kicsit azt "látom" nem a segítő szándék megy. Én mikor erre a forumra jöttem igen nem most csatlakoztam kicsit más (jobb) volt, de lehet én gondolom rosszul. sad.gif
Hmm, mondjuk én írtam Neked PM-ben segítőszándékkal, felajánlottam, hogy többféle erősítővel meg tudnád hallgatni a dobozodat, amit el is olvastál, de válaszra sem méltattál, gondolkodik.gif
Bocs igaz, ment privi.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: tottyi »

RACPOWER írta:
2018.12.03., hétf. 20:33
Ha lehet maradjunk már a venere 1.5 nél ha meg nem akkor tényleg hagyjuk az egészet, csak kicsit azt "látom" nem a segítő szándék megy. Én mikor erre a forumra jöttem igen nem most csatlakoztam kicsit más (jobb) volt, de lehet én gondolom rosszul. sad.gif
Pedig en segito szandekkal irtam, hogy ne fuss felesleges koroket de ha neked az a hangzas tetszik akkor igazan felesleges ajanlanunk hasznaltan "jobb" dolgokat, elnezest. Akkor meg annyit leirok amit en tapasztalatam a Sonus Faber-el az ismerosnel, hogy a McIntosh nagyon csak kihozta ami a Sonus-ban rejlett a Marantz utan szoval erdemes erositoket probalgatni hozza de azt mar nemtudom nalad mi lenne a nyero.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 974

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: tonya »

RACPOWER írta:
2018.12.03., hétf. 20:33
Ha lehet maradjunk már a venere 1.5 nél ha meg nem akkor tényleg hagyjuk az egészet, csak kicsit azt "látom" nem a segítő szándék megy. Én mikor erre a forumra jöttem igen nem most csatlakoztam kicsit más (jobb) volt, de lehet én gondolom rosszul. sad.gif
Hmm, mondjuk én írtam Neked PM-ben segítőszándékkal, felajánlottam, hogy többféle erősítővel meg tudnád hallgatni a dobozodat, amit el is olvastál, de válaszra sem méltattál, gondolkodik.gif
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

Igen szétnéztem a használt piacon is de mondjuk úgy amelyik pénztárcám megengette sonus faber vagy más, el kellett volna menjek a világ végére és még lehet nem is lett volna hibátlan, na mindegy.
Azért lett ez a kis venere mert saját kis erősítőmmel hallgattam meg (helyileg ez futja ki nálam, a 2.0 hallottam már sok volt) és megtetszett, főleg egy elac bs403 hoz képest, holott azért mentem fülelni.
Na akkor mégegyszer, én elégedett vagyok ezzel a kis venere 1.5 -el hangban.
Én csak arra voltam kiváncsi mivel tudom a maximális tudását kihasználni, nem akarom túlhardverezni, mert akkor meg a venere 1.5 a gyenge láncszem, és kezdődik minden előről.
Jelenleg a CA MINX Xi is szépen megszólaltatja, de tudom több van benne mert hallottam más forrással igaz az amp még mindig a CA MINX Xi erősítője volt, de nyilván abban is fentebb lépnék később.
Szóval ezért bátorkodtam itt feltenni a kérdésem.
... de kicsit azt érzem autós témával hasonlítva renault fluence vettem de miért nem vettem VW Passatot használtan mert erősebb motorral kaptam volna és több extrával égyébként is az jó autó nem a renault egy fos.
Ha lehet maradjunk már a venere 1.5 nél ha meg nem akkor tényleg hagyjuk az egészet, csak kicsit azt "látom" nem a segítő szándék megy. Én mikor erre a forumra jöttem igen nem most csatlakoztam kicsit más (jobb) volt, de lehet én gondolom rosszul. sad.gif

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Haver is lepegetett felfele a Sonus vilagban es o is Venere-vel kezdte azt hiszem 2.5-el a Venere S volt nala egy honapig amig bejaratta de vegul Olympica 3-at vett, en is mondtam neki, hogy hasznaltban olcsobban jobb hangot kapott volna de o mindenaron ujat akart. Vegul belatta de mar annyit jart az uzletbe, hogy restelte volna visszaadni a 4. hangfalat is na meg erositot es lejatszokat. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: hosszu »

RACPOWER írta:
2018.12.01., szomb. 18:36
és milyen hangsugárzóra gondoltál, ami audiofil tudású?
Most hirdetett meg valaki egy Shahinian Compass-t százezerrel olcsóbban, mint a Venere listaára.
Azonnal rohanj megvenni, a Venere-t pedig add el - sohasem fogod megbánni.
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 974

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: tonya »

Na látod Hosszú kolléga ez így azért már sokkal korrektebb :smile53:
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: hosszu »

RACPOWER írta:
2018.12.01., szomb. 19:55
sajnos primare i22 hallottam, számomra rendívül érzelemmentes steril hideg hang.
valszeg egy i30 azért jobb lehet mivel ugyebár analóg még, de ahogy "látom" csöves kellene mellé igazán?
Az i30 az i22-től sokkal érzelmesebb, "simább" hangú erősítő - minden szempontból sokkal-sokkal jobb, mintha nem is ugyanazon gyártó termékei lennének.
Amennyire lebeszéltelek (volna) a Venere hangsugárzóról, ugyanannyira rábeszéllek a Primare i30-ra - természetesen hozzátéve, hogy mielőtt döntesz, feltétlenül hallgasd meg saját hangsugárzóddal.
Van olyan fórumtársunk, aki a saját i30-át - miután megfutotta a felesleges köröket más erősítőkkel - visszavásárolta.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: hosszu »

RACPOWER írta:
2018.12.01., szomb. 18:36
és milyen hangsugárzóra gondoltál, ami audiofil tudású?
A Venere sorozat minden tagja vitathatatlanul szép, ott van rajtuk a minőséget jelentő Sonus Faber logó - tehát tulajdonképpen minden rendben van velük. Azonban az eredeti áráért használtan már majdnem lehet venni Cremona-t, Cremona Auditor-t melyek régebbi típusok ugyan, de sokkal felsőbb kategóriából. A Wittao által említett Grand Piano szintén fényévekre van a Venere 1.5-től, a használtpiaci ára mégis szinte fillére megegyezik vele.

Ha a Venere akciós, 250 ezres árát vesszük alapul, akkor kicsit többért összehasonlíthatatlanul jobb a Signum, vagy egyéb gyártóktól (akár sokkal olcsóbban) nagyságrenddel jobb hanggal Celestion SL6, SL600, Musical Fidelity MC4, Sequerra, Magneplanar MMG / MG12, Shahinian Elf...

Ha újban gondolkodsz (azaz gondolkodtál), akkor végig kellene gondolni, hogy a dizájnért és a névért szeretnél fizetni, vagy a hangminőségért. Az előbbiekért az egyik legjobb választás a Venere, az utóbbiért talán érdemesebb lett volna szétnézned pl. a Xavian, Opera, Usher, Aurum Cantus hangsugárzók között is.

...és hogy félreértés ne legyen volt SF hangsugárzóm, és jelenleg is bármikor elfogadnék egy Guarneri-t, vagy Extrema-t.
longkft.hu/audioblog/

Sonny

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: Sonny »

hosszu írta:
2018.12.01., szomb. 16:42
Anélkül, hogy bárkit bántani, megsérteni szeretnék, valamint feltételezve, hogy őszinte választ vársz tőlünk (pl. tőlem), egyetlen értelmes javaslatom van, azonnal add el és az árából vegyél egy olyan hangsugárzót, aminek tényleg "audiofil tudása" van.
:D Imádom az őszinteséged :smile53:
Segíteni nem segítettél (én sem szoktam), de nagyon tetszik a hozzáállásod.
Minden relatív, ha neki erősítő kell, keressen :smile29:

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

sajnos primare i22 hallottam, számomra rendívül érzelemmentes steril hideg hang.
valszeg egy i30 azért jobb lehet mivel ugyebár analóg még, de ahogy "látom" csöves kellene mellé igazán?

de ha valaki mást javasol szivesen várom :)

úgy mentem el hangsugárzót venni, hogy elac bs 403 at szerettem volna, de mivel "csak" egy stúdiós precíz hang képét adott számomra, és midenféle zenei élmény hiányzott, ezért esett a venere 1.5-re a választásom.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

...attól függetlenül, hogy nem audiofil hangsugárzó a SF venere 1.5 , milyen elektronikával hozható ki belőle a maximális tudás.
Azért tettem fel itt a kérdést, mert ez egy tipikus SF topik és gondoltam van aki tudja, van tapasztalata, mit érdemes eme hangsugárzóhoz társítani.
...remélem kapok valamiféle irányt még akkor is, ha természetesen nekem kell tetszenie és nem másnak.

:smile53: :smile29: :smile53:

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

és milyen hangsugárzóra gondoltál, ami audiofil tudású?

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: hosszu »

RACPOWER írta:
2018.12.01., szomb. 13:46
Sziasztok!
Nemrég lettem tulaja egy SF Venere 1.5 monitor sugárzónak.
Kérdésem az lenne milyen elektronikát érdemes társítanom hozzá amivel a " audiofil tudása" maximálisan kijön....
Anélkül, hogy bárkit bántani, megsérteni szeretnék, valamint feltételezve, hogy őszinte választ vársz tőlünk (pl. tőlem), egyetlen értelmes javaslatom van, azonnal add el és az árából vegyél egy olyan hangsugárzót, aminek tényleg "audiofil tudása" van.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

Sziasztok!

Nemrég lettem tulaja egy SF Venere 1.5 monitor sugárzónak.

Kérdésem az lenne milyen elektronikát érdemes társítanom hozzá amivel a " audiofil tudása" maximálisan kijön.
Jelenleg egy CA MINX XI kis mindenes hajtja, de későbbiekben tervezek hozzá komolyabb hálózati zenelejátszót és erősítőt.

Amiket kinéztem eddig:

Marantz NA 8005 hálózati lejátszó
Marantz PM 8005 integrált erősítő

vagy

Cambridge audio CXN V2 hálózati lejátszó
Cambridge audio CX60 integrált erősítő

vagy
NAIM Uniti Atom mindenes lejátszó és erősítő.

Amennyiben van valakinek jobb javaslata, szivesen várom.

Halgatott zenék, aksuztikus és jazz, Diana Krall, Allan Taylor, Sara K. Particia Barber, Leonard Cohen, Norah Jones stb.

Előre is köszi :) leborulok.gif leborulok.gif leborulok.gif

Igen a hangsugárzó még nem az eredeti helyén van, nem lesz körülötte semmi zavaró tényező.
Csatolmányok
sf.jpg
sf.jpg (17.4 KiB) Megtekintve 1555 alkalommal

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aztan hazavitt egy McIntosh Ma5300 erositot es itt vege lett a tortenetnek. ;)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: tottyi »

asebestyen írta:
2018.11.07., szer. 15:59
tottyi írta:
2018.11.07., szer. 15:51
asebestyen írta:
2018.11.07., szer. 15:34


A feltüntetett alsó határfrekvenciának és a mély hangok mennyiségi érzetének semmi köze egymáshoz. Az ráadásul helyiség és erősen elhelyezés függő is.
De akkor egy subwoofer is indulhatna 40Hz-tol ha nincs koze hozza, hogy milyen Hz-tol tudja leadni a melyhangot vagy akar 80Hz-tol, legfejebb ugy elhelyezik, hogy melyhangot erezzuk. Nem?! gondolkodik.gif
Majdnem. :) Az az érzet, hogy arányaiban sok a basszus, annak nincs igazán köze ahhoz, hogy 40Hz vagy 20Hz az alsó határfrekvenciája a hangsugárzónak. Akár egy megemelt felső basszus átvitel is keltheti a sok a mély érzetét.
Jo de egy megemelt felsobasszus nem fogja azt a mely erzest adni amit az alacsonyabb frekvenciakon szolo hangfalak tudnak max csak puffogni fog valamilyen frekvencian de az nem az a melyhang amit pl a szubok tudnak.
A Sonus-rol csak azert irtam, hogy megjottek a melyek mert azelott semmi nem volt benne ahoz kepest amilyen lett a bejaratas utan. Csak hallom amit hallok. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5852
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7186
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tottyi írta:
2018.11.07., szer. 15:51
asebestyen írta:
2018.11.07., szer. 15:34
tottyi írta:
2018.11.07., szer. 12:48


Azert a Harbeth sem lehet kutya amiket teszteltel, rajta van a bakancslistan egy McIntosh-al aztan hatradolok egy idore. :)
De ami meglepett az a melyek voltak mert ezek a Sonus Faber-ok 40 Hz-tol indulnak az en 28Hz-es hangfalamhoz kepest.
A feltüntetett alsó határfrekvenciának és a mély hangok mennyiségi érzetének semmi köze egymáshoz. Az ráadásul helyiség és erősen elhelyezés függő is.
De akkor egy subwoofer is indulhatna 40Hz-tol ha nincs koze hozza, hogy milyen Hz-tol tudja leadni a melyhangot vagy akar 80Hz-tol, legfejebb ugy elhelyezik, hogy melyhangot erezzuk. Nem?! gondolkodik.gif
Majdnem. :) Az az érzet, hogy arányaiban sok a basszus, annak nincs igazán köze ahhoz, hogy 40Hz vagy 20Hz az alsó határfrekvenciája a hangsugárzónak. Akár egy megemelt felső basszus átvitel is keltheti a sok a mély érzetét.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: tottyi »

asebestyen írta:
2018.11.07., szer. 15:34
tottyi írta:
2018.11.07., szer. 12:48
wittao írta:
2018.11.07., szer. 09:29
Egy Olympica II vagy III mellett en is lehorgonyoznek. Lehet hosszabb idore mint szoktam :D
Azert a Harbeth sem lehet kutya amiket teszteltel, rajta van a bakancslistan egy McIntosh-al aztan hatradolok egy idore. :)
De ami meglepett az a melyek voltak mert ezek a Sonus Faber-ok 40 Hz-tol indulnak az en 28Hz-es hangfalamhoz kepest.
A feltüntetett alsó határfrekvenciának és a mély hangok mennyiségi érzetének semmi köze egymáshoz. Az ráadásul helyiség és erősen elhelyezés függő is.
De akkor egy subwoofer is indulhatna 40Hz-tol ha nincs koze hozza, hogy milyen Hz-tol tudja leadni a melyhangot vagy akar 80Hz-tol, legfejebb ugy elhelyezik, hogy melyhangot erezzuk. Nem?! gondolkodik.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5852
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7186
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tottyi írta:
2018.11.07., szer. 12:48
wittao írta:
2018.11.07., szer. 09:29
Egy Olympica II vagy III mellett en is lehorgonyoznek. Lehet hosszabb idore mint szoktam :D
Azert a Harbeth sem lehet kutya amiket teszteltel, rajta van a bakancslistan egy McIntosh-al aztan hatradolok egy idore. :)
De ami meglepett az a melyek voltak mert ezek a Sonus Faber-ok 40 Hz-tol indulnak az en 28Hz-es hangfalamhoz kepest.
A feltüntetett alsó határfrekvenciának és a mély hangok mennyiségi érzetének semmi köze egymáshoz. Az ráadásul helyiség és erősen elhelyezés függő is.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: tottyi »

wittao írta:
2018.11.07., szer. 09:29
Egy Olympica II vagy III mellett en is lehorgonyoznek. Lehet hosszabb idore mint szoktam :D
Azert a Harbeth sem lehet kutya amiket teszteltel, rajta van a bakancslistan egy McIntosh-al aztan hatradolok egy idore. :)
De ami meglepett az a melyek voltak mert ezek a Sonus Faber-ok 40 Hz-tol indulnak az en 28Hz-es hangfalamhoz kepest.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Most voltam megint a sracnal es a Venere-ek teljesen mashogy szolnak, mindha egy masik hangfal lenne a bejaratas utan, hihetetlen mennyit valtozott a hangja, megjottek a melyek is benne de a srac akkor is az olympica II mellett dontott. :)
Egyebkent nagyon szepen ki vannak dolgozva ezek a SF-ok.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5852
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7186
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tottyi írta:
2018.10.09., kedd 16:57
asebestyen írta:
2018.10.09., kedd 16:42
tottyi írta:
2018.10.09., kedd 16:14


Pedig nem fog butorokat belerakni az tuti. :( De hogy igy elvesszenek a basszusok ez hihetetlen. Bealltam egy sarokba es ott egesz elfogadhato melyek voltak de az sem volt az igazi, egyebkent mar melyebre mennek a hangfalak mint amikor elhozta de nagyon oda kell figyelni, hogy ez hallhato legyen.
Meg kell kínálni rózsa zajjal rendesen, had járjanak benne a wooferek. Próbáljátok meg fal közeli elhelyezéssel vagy nem beforgatva. De a szoba csillapítatlansága miatt, az amúgyis kissé megemelt középsáv tolakodó/zavaró lesz. Teljesen más jellegű, karakterű doboz, mint a Tiéd.

Kép
Hat ezen a kepen elegge eltunnek a basszusok olyan 80Hz-tol es tenyleg kiemeles van a kozepmezonyben. :( Azt a rozsa zajt hogyan lehet eloallitani? Mert most egesz nap megy nala a zene amig nincs otthon mar harom hete. :)
Lehet generátorból, vagy Youtube-on rákeresni "pink noise", vagy letölteni valahonnan és végtelen ismétlésre tenni.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: tottyi »

asebestyen írta:
2018.10.09., kedd 16:42
tottyi írta:
2018.10.09., kedd 16:14


Pedig nem fog butorokat belerakni az tuti. :( De hogy igy elvesszenek a basszusok ez hihetetlen. Bealltam egy sarokba es ott egesz elfogadhato melyek voltak de az sem volt az igazi, egyebkent mar melyebre mennek a hangfalak mint amikor elhozta de nagyon oda kell figyelni, hogy ez hallhato legyen.
Meg kell kínálni rózsa zajjal rendesen, had járjanak benne a wooferek. Próbáljátok meg fal közeli elhelyezéssel vagy nem beforgatva. De a szoba csillapítatlansága miatt, az amúgyis kissé megemelt középsáv tolakodó/zavaró lesz. Teljesen más jellegű, karakterű doboz, mint a Tiéd.

Kép
Hat ezen a kepen elegge eltunnek a basszusok olyan 80Hz-tol es tenyleg kiemeles van a kozepmezonyben. :( Azt a rozsa zajt hogyan lehet eloallitani? Mert most egesz nap megy nala a zene amig nincs otthon mar harom hete. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”