Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sonus Faber

Online
Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

zbiro32 írta:
2020.12.01., kedd 21:09
Üdv

Lenne egy kérdésem a tapasztaltabb Sonus tulajdonosokhoz:

A nyáron vásároltam egy Sonus Toy Tower hangsugárzó párt.
Volt egy Pointe Sima MK II csöves erősítőm, orosz csókészléttel, ugyanaz, mint lentebb:

https://wittaozeneszobaja.blog.hu/2018/ ... keszlettel

A hangjával meg vagyok elégedve, de olvasva az itteni bejegyzéseket, ahol mindenki nagy teljesítményű erősítőt javasol, megkérdezném, hogy tudtok javasolni olyan erősítőt, amivel a Sonus-ok vélhetően szebben zenélnének?
Zeneszoba --aránylag kicsi--kb 18 nm.
Üdv!
Krell 400XI :D
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
zbiro32
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2016.11.02., szer. 12:47
Értékelés: 148
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

Üdv

Lenne egy kérdésem a tapasztaltabb Sonus tulajdonosokhoz:

A nyáron vásároltam egy Sonus Toy Tower hangsugárzó párt.
Volt egy Pointe Sima MK II csöves erősítőm, orosz csókészléttel, ugyanaz, mint lentebb:

https://wittaozeneszobaja.blog.hu/2018/ ... keszlettel

A hangjával meg vagyok elégedve, de olvasva az itteni bejegyzéseket, ahol mindenki nagy teljesítményű erősítőt javasol, megkérdezném, hogy tudtok javasolni olyan erősítőt, amivel a Sonus-ok vélhetően szebben zenélnének?
Zeneszoba --aránylag kicsi--kb 18 nm.
KEF LS 50 Wireless
Soundarts állvány, Sounndcare Superspikes talpak
Saec AC 600 - tápkábelek, Hydrasound Next Carbon Gold ethernet
Lenovo NAS - ( Minimserver)
Clarus dupla analóg tápegység

Avatar
Reserved
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2015.01.13., kedd 09:15
Értékelés: 163

Re: Sonus Faber Olympica Nova 5

Hozzászólás Szerző: Reserved »

tonee73 írta:
2020.11.07., szomb. 22:01
moon35 írta:
2020.11.07., szomb. 11:49
Most éppen horgászni vagyok, de ha haza értem akkor megpróbálom tömören kifejteni a high end dologgal kapcsolatos nézeteimet. Bár ezt nem itt kellene!
Ezt pont így gondolom én is, így átrakom a felesleget az általános SF topikba, ott lehet folytatni.


A hizelgő vélemény nem felesleg?
Melco N1Z-H60ex mkII-Ayon stratos-Ayon auris2 sig.-Technics SL1500C-Pointe ph-AT vm760slc-Pioneer PD 50ae-Canary CA-100-Mundorf supreme mod. tube amp-Plinius sa reference amp-Spendor C100 speakers-Shunyata-Cammino cables-Keces p8 linear-Solidsteel-Pillartech racks-M1-SR fuse

Hovanszki
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2019.03.13., szer. 06:13
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sonus Faber Olympica Nova 5

Hozzászólás Szerző: Hovanszki »

Rakjál fel képeket a halakról is! :D

Avatar
moon35
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2009.08.06., csüt. 22:38
Értékelés: 47

Re: Sonus Faber Olympica Nova 5

Hozzászólás Szerző: moon35 »

Most éppen horgászni vagyok, de ha haza értem akkor megpróbálom tömören kifejteni a high end dologgal kapcsolatos nézeteimet. Bár ezt nem itt kellene!

Avatar
Reserved
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2015.01.13., kedd 09:15
Értékelés: 163

Re: Sonus Faber Olympica Nova 5

Hozzászólás Szerző: Reserved »

Bodnapet írta:
2020.11.07., szomb. 08:41
Reserved írta:
2020.11.07., szomb. 04:10
Ennyi pénzért számtalan jobb van..
És ez nem high end ez csak egy audiophile kategória.
Az amatitól indul a sonusnál a high end.
Azon kívül, hogy ilyen hozzászólás egy hirdetésben nem túl stílszerű, a hazai forgalmazó az Olympica Nova-tól használja a high-end címkét...
Sokmindenre sokmindent ráaggatnak..
Semmi bajom a Sonussal csak a hozzászoláson megakadt a szemem hogy ennél nincs jobb,ilyen árszinten.Nem tudom ebben mi nem stílszerü de az állitás messze volt az igazságtól.
Melco N1Z-H60ex mkII-Ayon stratos-Ayon auris2 sig.-Technics SL1500C-Pointe ph-AT vm760slc-Pioneer PD 50ae-Canary CA-100-Mundorf supreme mod. tube amp-Plinius sa reference amp-Spendor C100 speakers-Shunyata-Cammino cables-Keces p8 linear-Solidsteel-Pillartech racks-M1-SR fuse

Online
Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Sonus Faber Olympica Nova 5

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Reserved írta:
2020.11.07., szomb. 04:10
Ennyi pénzért számtalan jobb van..
És ez nem high end ez csak egy audiophile kategória.
Az amatitól indul a sonusnál a high end.
Azon kívül, hogy ilyen hozzászólás egy hirdetésben nem túl stílszerű, a hazai forgalmazó az Olympica Nova-tól használja a high-end címkét...

Avatar
Reserved
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2015.01.13., kedd 09:15
Értékelés: 163

Re: Sonus Faber Olympica Nova 5

Hozzászólás Szerző: Reserved »

Marcaudio írta:
2020.11.04., szer. 10:43
Csak megerősíteni tudom az eladót. Elképesztően jó "hangja" van az új Sonus Faber Nova 5-nek. Konkrétan minden tartományban tiszta, erőteljes, komoly dinamikával teli, az összes hangszer a helyén típusú, folyékony és élettel teli összhangot produkál. Amit még nagyon szeretek benne, hogy mind ezek mellett hihetetlenül széles tere van.
Ebben az ársávban nincs jobb, pedig szinte minden konkurenst végigpróbáltam. Innen indul az igazi High-End.
Aki megveszi, annak ez hangfal simán végállomás lehet, mint ahogy nekem is.
Ennyi pénzért számtalan jobb van..
És ez nem high end ez csak egy audiophile kategória.
Az amatitól indul a sonusnál a high end.
Melco N1Z-H60ex mkII-Ayon stratos-Ayon auris2 sig.-Technics SL1500C-Pointe ph-AT vm760slc-Pioneer PD 50ae-Canary CA-100-Mundorf supreme mod. tube amp-Plinius sa reference amp-Spendor C100 speakers-Shunyata-Cammino cables-Keces p8 linear-Solidsteel-Pillartech racks-M1-SR fuse

Online
Avatar
gnagy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2017.01.15., vas. 18:36
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Csömör

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: gnagy »

Sziasztok!
Egyszer egy eladási topikban tettem egy felelőtlen ígéretet, hogy ha valaki birtokolni szeretne egy Sonus Faber Concerto-t, annak segítek kihozni belőle a lehető legtöbbet. Én magam 3 évig éltem együtt ezzel a dobozzal és rengeteget kísérleteztem vele. Arra nem számítottam, hogy ilyen nagy lesz az érdeklődés, így azt gondolom leírom ide a saját tapasztalataimat, hátha valakinek hasznára válik.

Először pár mondat a dobozkáról.
Nagyon rugalmas hangdoboz, gyakorlatilag végtelen felbontással és térrel. Egy 1998 -as tesztben a végén egy $28.000 erősítőt kötöttek az akkor $1850 árú hangfal elé és még simán hozott különbséget. Mint a régebbi SF -ek, ez is a középtartományban jeleskedik, csodálatos énekhangokkal. Mélyben elég szerényen teljesít, de egy meleg karakterű erősítővel, egy nem túl nagy helyiségben igazán csodákra képes. Főleg akusztikus és vokális zenére ajánlom. A Techno és a Metál nem igazán áll jól neki.
Annak idején két díjat is kapott Amerikában. 1997 CONCERTO of the Year USA, 1997 CONCERTO Academy Prize USA.
Ja és idétlen módon van dedikált jobb és bal oldali hangsugárzó!

A zenehallgató helyiség.
Remélem sokaknak nem újdonság, de kevés kivételtől eltekintve kis doboz nem való nagy szobába. A Concerto szerintem 20 négyzetméterig rendben van, utána szépen elfogy, a helyiség akusztikájától függően. Nálam azok a mélyek koptak le róla, amiben amúgy sem bajnok. Szóval kis szoba előnyben. Jót tesz mögötte (és akár körülötte is) némi diffúz elem (egy sima könyvespolc is megteszi).

Elhelyezés.
Kell körülötte a hely. Faltól fél - egy méter helyiségtől függően. Elöl van a reflexnyílása de akkor is igényli maga körül a teret. Falra tolva, vagy szekrények közé beszorítva tompává, enerválttá válik. Kell alá egy jó állvány is. Én azt tapasztaltam, hogy érdemes mind az állványt a padlótól, mind a dobozt az állványtól elcsatolni. Sokan raknak gránitlapot vagy homokkövet az állványaik, hangfalaik alá, nekem ezeknél egyik sem jött be. A gránitnak volt kevesebb hozadéka (valójában kimondottan rossz volt) amellett, hogy nagyon felkeményítette a hangot. A homokkő picit jobb volt, de itt is elcsúszott felfelé a hangkép (még kevesebb mélyhang, cserébe kaptam csörömpölős magasakat). Sokkal jobbak a dedikált talpak. Az állvány alatt én menetes Soundcare Superspike -ot használtam, az állvány és a doboz között pedig Soundcare pogácsákat. Mindkét esetet én kiindulási alapnak tekintem, ennél jobbak is vannak, sőt… De azok már pariban lehetnek a dobozok árával. A Concerto Grand Piano-m alá Vibra-R standard lábakat raktam és ég és föld a különbség. Az elcsatolás egyenletesebb hangkaraktert, térben nagyobb és precízebb színpadot jelent. Élőbb, közvetlenebb előadást. Amikor az ember kiszabadul a mély – magas – tér bermudaháromszögből és elkezd a zenére koncentrálni. Viszont érdemes odafigyelni mert ilyenkor is elcsúszhat a hangkép valamilyen irányban.

Párosítás.
A régi Sonusok mind érzéketlen dobozok, kell nekik a teljesítmény. Sok. Szóval nagyteljesítményű erősítő kell mögé. Minél nagyobb, annál jobb. Lehet csöves is, de ott is a hajtósabbak közül válogass. Ezt nem ragoznám tovább, amíg nem próbáltad egy nagyvassal, addig nem fogod tudni, hogy hogyan is szól valójában.

És végül a kábelezés.
Mint a legtöbb hifi eszköz a hangfal is érzékeny a kábelezésre. Én egészen ellentétes hangkaraktereket is elő tudtam vele állítani különböző kábelezéssel a lágy, andalító és a vad erőszakos között. Ez nyilván a rendszertől is függ, viszont a jumperekkel tényleg érdemes időt tölteni. A Concerto magasának van némi keménysége, de egy jó jumperrel ezt el lehet vinni nagyon jó irányba is. Nekem egy ZU Ibis hozta meg a nirvánát (a teljes kábelezés egyébként is ZU), de arra buzdítok mindenkit, hogy itt is kísérletezzen, mert nagyon megéri.

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de hátha ez hoz közelebb valakit a boldogsághoz.
Clearaudio Emotion I Audio Note CD 2.1x I Rogue Audio Magnum I Sonus Faber Cremona I ZU Event

Avatar
balage30
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.03.23., hétf. 11:11
Értékelés: 8

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: balage30 »

Sziasztok,

Cremona M-et szeretnék vásárolni a már meglévő Cremona.M centerem mellé. Most elérhető számomra a régebbi Cremona. Külsőre hasonlóak, de hangzásban nem tudom mennyire térnek el. Van vakinek tapasztalata a két típussal?

Avatar
gabika1969
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013.06.25., kedd 19:12
Értékelés: 29
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: gabika1969 »

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen érdeklődöm-e? Van valakinek infója Dénes Péter "Allegro" (2x30W) erősítőjéről? Hallotta már valaki ezt a típust? Sonus Faber Venere 2.5 falakhoz venném meg... Természetesen kaptam előtte egy itthoni meghallgatási lehetőséget is, de azért érdekelne más, nálam nagyobb tapasztalattal rendelkező kollega véleménye is....

Előre is köszönöm!
Üdv mindenkinek! :guitar:

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Concerto Grand Piano :
SFGP.jpg
SFGP.jpg (31.83 KiB) Megtekintve 2854 alkalommal
Grand Piano Home:

SFGPH.jpg
SFGPH.jpg (929.05 KiB) Megtekintve 2854 alkalommal
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Sonus Faber Concerto Grand Piano Home

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

DonThomasino írta:
2019.03.05., kedd 10:52
Egy ligában játszanak ?
Erre ott az általános rész SF topikja, át is rakom oda a vonatkozó hsz-eket.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Sonus Faber Concerto Grand Piano Home

Hozzászólás Szerző: Voyager »

DonThomasino írta:
2019.03.05., kedd 10:52
Egy ligában játszanak ?
Mivel csevegésre nem használható az adás-vétel rész, csak röviden és a történetet lezárva írom. Az autós hasonlatot úgyis mindenki szereti. :P

Toy Tower = VW Golf
Grand Piano = VW Passat

Avatar
DonThomasino
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.05.20., szer. 18:50
Értékelés: 2

Sonus Faber Concerto Grand Piano Home

Hozzászólás Szerző: DonThomasino »

Egy ligában játszanak ?

Avatar
DonThomasino
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.05.20., szer. 18:50
Értékelés: 2

Sonus Faber Concerto Grand Piano Home

Hozzászólás Szerző: DonThomasino »

Miben különbözik ez a SF TOY tower től ?

hericstamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2019.01.30., szer. 14:49
Értékelés: 32

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: hericstamas »

Ha elég kicsi az a szoba jó lehet a Venere 1.5 is, a maga szintjén.
Amivel én próbálkoznék most az egy Fase (Fabio Serblin) Evoluzione Performance integrált erősítő lenne. Kicsi, "olcsó", jó, no meg mégiscsak "családon" belül van. Ebayről olyan 200 ezer alatt megvan.
Nekem egy (ezen a fórumon) "gagyinak" számító Principia 5-öt hajt egy Chord Mojo a Fase Performace 1.0-el. Döbbenetesen jól egymásra találtak.
A napokban kipróbáltam a Fase-t a Sonetto sorozattal II-V-ig (Naim Unity előfokkal). Az adott teszt helységben az V-tel volt a legjobb, azt is simán meghajtotta. Szereti ez a régi (94-es) Fase ezeket az új Sonusokat.
Persze értem én, eccer egy korabeli Minimaval ezért meghallgatnám a Fase-t.
Amiről zenét hallgatok:
marantz Cinema 70s + Driade 71 MK2
Universal Audio Volt 1 + Hifiman Sundara Closed

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

L-Ati írta:
2019.01.06., vas. 07:41
Az Electa 2 miért nem jó jozzá?
Igazából őt szerettem volna lehinkább. :D
Az Electa 2 nagyon teljesítményéhes jószág.Viszont ha megkapja a kellő kakaót hihetetlen jó tud lenni-jó választás!
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
L-Ati
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015.08.02., vas. 12:37
Értékelés: 14

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: L-Ati »

Az Electa 2 miért nem jó jozzá?
Igazából őt szerettem volna lehinkább. :D

A guarneri az már nem alsókategória...szerintem (hangban) kevés lenne hozzá a musica.
Vagy mégsem?

A rendelkezésre álló keret 300-650 eft.
Ebből kellene SF hangfalat vennem.
Vagy ennyivel pótólnám a musicat eladás után(Mastersound box) amihez szintén SF hangfal jönne.
Vélemény?

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: hosszu »

L-Ati írta:
2019.01.03., csüt. 21:01
Sziasztok.

Milyen márkán belüli hangsugárzót ajánlanátok ehhez;????sonus faber musica 20181207_142204.jpg
Sajnos döntenem kell a eladásáról rövid időn belül mivel egyenlőre csak ő van meg a zenei láncból és fogalmam sincs mire képes.
(Ez csak féligazság mert elvittem az audiophile szalonba ahol olimpica 3-al sikerült kb 20 percet meghallgatnom de az épphogy csak izelítőnek volt elegendő.....)

Meghallgatás nélküli elképzeléseim;
Elipsa auditor
Electa 2
Cremona auditor
És hasonlóak.

Ha esetleg egy sonus faber tulaj tudna ill.volna kedve egy demóra meginvitálni, azt nagyon megköszönném
A Musica egy nagyon jó, igazi duplázós erősítő - 8 Ohm 50 W, 4 Ohm 100 W, 2 Ohm közel 200 W.
Tulajdonképpen az eredeti Extrema és az Electa Amator 2 kivételével bármelyik SF hangsugárzó meghajtható vele. A felsorolt típusokból egyértelműen a Cremona Auditor-t javasolnám hozzá, vagy addig várnék és gyűjteném a pénzt, amíg nem találnék egy első változatú Guarneri-t.

Csak, hogy a későbbiekben nehogy lelki problémát okozzon, szólok, hogy a Musica valójában Marantz tervezés és gyártás.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
L-Ati
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015.08.02., vas. 12:37
Értékelés: 14

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: L-Ati »

Sziasztok.

Milyen márkán belüli hangsugárzót ajánlanátok ehhez;????sonus faber musica
20181207_142204.jpg
20181207_142204.jpg (1.92 MiB) Megtekintve 3627 alkalommal
Sajnos döntenem kell a eladásáról rövid időn belül mivel egyenlőre csak ő van meg a zenei láncból és fogalmam sincs mire képes.
(Ez csak féligazság mert elvittem az audiophile szalonba ahol olimpica 3-al sikerült kb 20 percet meghallgatnom de az épphogy csak izelítőnek volt elegendő.....)

Meghallgatás nélküli elképzeléseim;
Elipsa auditor
Electa 2
Cremona auditor
És hasonlóak.

Ha esetleg egy sonus faber tulaj tudna ill.volna kedve egy demóra meginvitálni, azt nagyon megköszönném

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

Kedves Gnagy!

Igen erre rájöttem magamtól is , hogy kell neki a power hogy kijöjjön a venere "tudása".
Csak azért teszem idéző jelbe, mert nem akarom magasztalni, de szerintem azzal mindenki egyetért nem egy tömegcuccot vettem (magnat, heco, jamo, wharfi, stb, bármi egyéb) hanem egy minőségi belépőt és meghallgatás lapaján, és hozzáteszem nem bántam meg most sem.
Mindegy nem is akarom ezt a részét forszírozni, valszeg megtaláltam azt az irányt ami számomra nagyon tetszik hangban, az pedig a hybrid.
Onnét jöttem rá, hogy jelenleg most is egy csöves hybrid hajtja, ami el volt téve nekem a szekrénybe és próbából kipróbáltam, mondjuk úgy biztos szól vele, és igen mondhatom, számomra nagyon szerethető hangot kaptam.
Igen sejtettem egyébként a musical fidelity m6i alá nem is kellene adom, ha abban gondolkdok, de sajnos nem olcsó használtan sem.
pl Vincent SV227-re gondolok. Az még árban belefér és ott van kellő power a végén hogy a kis venere hullámzó impedancia menetét ki tudja szolgálni akár 4ohmon is. Ha valakinek vincenttel van tapasztalata szivesen várom privátban.
Egyébként köszönöm segítő szándékodat és tanácsodat ez már mindenképpen többet ért, na valahogy így képzeltem. :tutiok:

Online
Avatar
gnagy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2017.01.15., vas. 18:36
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Csömör

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: gnagy »

Kedves RACPOWER!

nem tudom, hogy segítség-e de miután még a "nagyoktól" is nehezen értelmezhető, sajnos a fórum általános színvonalát idéző válaszokat kapsz, én megpróbálom elmagyarázni neked, hogy hol a hiba. Ez saját tapasztalatokon alapul, és én is megjártam ezt az utat. Ugyan a venerét nem hallottam, de az SF dobozokról általánosságban azért elmondható, hogy bitang teljesítmény kell hozzájuk. Vagy legalábbis akkor kezdenek élni igazán, ha hajtod őket rendesen.

A hibát ott követted el (én is), hogy mielőtt megvetted nem tájékozódtál arról, hogy mit is várhatsz a dobozkától. A hozzászólásokban arra (is) céloztak, hogy hiába hallottad jól szólni valahol, sajnos egy combos erősítő nélkül otthon ványadt lesz a hang. Ha csak ugyanolyan teljesítményű - kategóriájú erősítőket cserélgetsz előtte sajna nem lesz lényegesen jobb egyiktől sem. Én egy régebbi SF Concerto-t vettem, és bár elolvastam, hogy hát erősítő így, meg erősítő úgy, azt gondoltam, hogy ami otthon van az elég. NEM. És már sétáltam is befelé az erdőbe. Most egy Musical Fidelity M6i hajtja, tűrhetően, de ha lenne keret rá, bizony lecserélném egy combosabbra.

Ha neked tetszik ez a hang, én nem ekézlek érte, de sajna egy SF dobozzal a hardverezést nem fogod megúszni. A CA erősítők között kevés olyat fogsz találni, ami teljesítményben passzol ehhez, talán a marantz esélyesebb, hosszú kolléga primare ajánlata pedig kimondottan jónak tűnik. De azért nézz körül másoknál is, illetve a használt cuccok között is találni időnként olyanokat amivel jobban fog szólni.
A csöves - nem csöves kérdés érdekes. Én csöves helyről vettem a saját dobozaimat, ott nagyon klassz volt a hang, de a mostani sokkal neutrálisabb MF hangot is szeretem.

Szóval nehezen lesz olyan megfejtése az általad felállított egyenletnek, ami az általad leírt paraméterekkel kielégítő lesz számodra.

Üdv: ng

ps: a serblint hallottam, a hifisón, nekem csodálatos volt. büszke voltam, hogy nálam a nagymamája muzsikál :) de azért azt tudni kell, hogy legjobb indulat mellett sem egy ligában játszik a venerével (sem árban, sem hangban). de ha már bécó ilyen "önzetlenül" felajánlotta a segítségét, egy óvatos meghallgatásra benézhetnél hozzájuk.
Clearaudio Emotion I Audio Note CD 2.1x I Rogue Audio Magnum I Sonus Faber Cremona I ZU Event

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

hosszu írta:
2018.12.05., szer. 20:01
RACPOWER írta:
2018.12.03., hétf. 20:33
...csak kicsit azt "látom" nem a segítő szándék megy. Én mikor erre a forumra jöttem igen nem most csatlakoztam kicsit más (jobb) volt, de lehet én gondolom rosszul. sad.gif
Ha erre van szükséged, rajtam nem múlik...
Életed legjobb döntése volt, soha, egyetlen jobb Sonus Faber nem született - szerintem még a Guarneri-t és az Extrema-t is lazán übereli. Árából minden fillért a hangra és nem a dizájnra, nem a céglogóra költöttél, sőt, ha majd esetleg mégis szeretnél megválni tőle, azt nem az akciós ár feléért fogod tudni (max.) megtenni, hanem kirívóan kitűnő hangja miatt bőven az eredeti listaár felett fogják elkapkodni tőled.
Mindegy, milyen (hány milliós és jellegzetesen nyugodt hangú) erősítővel hallgattad, mi alapján döntöttél, bármivel meghajtva pont ugyanolyan, sőt sokkal jobb hangot fogsz kapni...
Látom, nem érted miről beszéltem.
Úgy nem fogok venni hangfalat már eldöntöttem korábban hogy előtte nem hallgatom meg.
Te pedig váltig álltottad adjam el gyorsan és rohanjak megvenni egy másikat.
És honnét tudjam az nekem bejön e hangra meghallgatás nélkül???

Visszatérve,vettem egy hangfalat amit úgy vettem meg hogy meghallgattam másik hangsugárzóval(elac bs 403) összevetve saját elektronikával.
Ebből szeretném majd kásőbb a maximumot kihozni ezért bátorkodtam ide ebbe a topikba jönni, hátha tud valaki értelmes tanácsot ad, de csak azt hallom add el, meg hülyeség volt ha meg jó hangot akarsz akkor különben is mcintosh ami biztos igaz csak kb nem az én pénztárcám, továbbá nincs egy olyan aranyszabály ha vettem pl egy hangfalat 250 ér akkor minimum az erősítőnek is annyinak kell lenni, na de nem a 10x-e, mert ott már később a hangsugárzó lesz a gyenge láncszem.

Leírtam egy pár típust, de arra még senki nem válaszolt
pl.: igen CA jó választás lehet, marantz sajnos nem, a naim is jó de ott meg vigyázni kell a kábelezésel ami lehetőleg szintén naim legyen, de egyébként a sonus faberek a musical fidelityvel általánosságban szépen muzsikálnak, de egy csöves lenne jó igazán mert azzal nem nagyon lehet mellényúlni.
Na én valami ilyesmi tájékozódást szerettem volna, de sebaj majd megoldom magam. ;)

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Sonus Faber

Hozzászólás Szerző: hosszu »

RACPOWER írta:
2018.12.03., hétf. 20:33
...csak kicsit azt "látom" nem a segítő szándék megy. Én mikor erre a forumra jöttem igen nem most csatlakoztam kicsit más (jobb) volt, de lehet én gondolom rosszul. sad.gif
Ha erre van szükséged, rajtam nem múlik...
Életed legjobb döntése volt, soha, egyetlen jobb Sonus Faber nem született - szerintem még a Guarneri-t és az Extrema-t is lazán übereli. Árából minden fillért a hangra és nem a dizájnra, nem a céglogóra költöttél, sőt, ha majd esetleg mégis szeretnél megválni tőle, azt nem az akciós ár feléért fogod tudni (max.) megtenni, hanem kirívóan kitűnő hangja miatt bőven az eredeti listaár felett fogják elkapkodni tőled.
Mindegy, milyen (hány milliós és jellegzetesen nyugodt hangú) erősítővel hallgattad, mi alapján döntöttél, bármivel meghajtva pont ugyanolyan, sőt sokkal jobb hangot fogsz kapni...
longkft.hu/audioblog/

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”