Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangszóró szervíz help!

Avatar
Leather
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2016.06.20., hétf. 13:18
Értékelés: -1

hangszóró peremezés

Hozzászólás Szerző: Leather »

Sziasztok!
Esetleg tud e valaki hangszóró peremezőt Budapest és környékén?
Megköszönném!

Avatar
NandorHUN
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2017.06.15., csüt. 09:37
Értékelés: 0

Re: Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: NandorHUN »

Sziasztok!

Valaki tudna ajánlani DAC szervizet Budapesten? Egy Musiland monitor 01 US Mark 2 -t kéne javítani, elvileg tápellátásban van a hiba és könnyen javítható, de én nem értek hozzá sajnos.

Előre is kösz a választ.

Avatar
sikitomi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 16:45
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: sikitomi »



Köszönöm a válaszokat!



Igen a csillagra gondoltam, korábban tényleg utánajártam a dolognak, hogy mi is lehet és szererncsére találtam egy makulátlan állapotbant itt a fórumon...



Most azzal szembesültem hogy használat közben is előjöhet a probléma, mert 2 éve vettem hibátlan állapotban és vigyázva volt ár.



Szerintetek ilyen hangszorócserével foglalkozik valaki és lehet-e még kapni ilyen típust?


Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: béres-jános »



A képen látható fekete csillag alakú műanyag elem lenyomatát látod, a hangban nem lesz jelentősége, csak esztétikai hiba.

Nem mindegyik ilyen, ez csak a gyártón múlik hogy mennyire figyel oda a gyártáskor.







Ezt nem én írtam! Itt megtalálod!




 



 



 

Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
apacuka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 08:40
Értékelés: 504

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: apacuka »




2 hours ago, béres jános said:




Üdv! Ha a csillag alakra gondolsz középen az gyárilag olyan ! Van amelyiken kevésbé látványos de ott van!



 





Ez nem így van, teljesen egyenletes, homorú a közepük, csillag nélkül!


Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: béres-jános »



Üdv! Ha a csillag alakra gondolsz középen az gyárilag olyan ! Van amelyiken kevésbé látványos de ott van!



 

Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
sikitomi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 16:45
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: sikitomi »



Sziasztok!



A segítségeteket szeretném kérni a következőkben: adott egy mordaunt short 904i, melynek a mélyhangszoró membrán közepe eldeformálódott. A hangfalakat szövettel használtam így a sérülés nem tudom mikor keletkezett és a napokban vettem csak észre. A párból csak az egyik sérült.



A kérdésem javítható-e vagy cserélni kell? Ha tudtok bárkit aki tud segíteni kérlek írjátok meg.



 Kép



Üdv.



Tamás


Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: tottyi »



Tisztelt Uraim !
 
Szükségem lenne egy kedves ismerősöm Infinity hangszóróinak a megjavításához valakire, aki ebben profi. A hangszórók pereme elporladt, nem csoda, hab perem volt, a hangszórók hátoldalán virít a Made in France felirat, nagyon nagy valószínűséggel Audax gyártmányok. Pontos típust nem ismerem, a hangszórók korát szintén nem. Az illető teljesen kívülálló, egy segítő profira lenne szüksége.
 
          Üdvözlettel,: TEAC

Az, hogy lehet, hogy francia? Infinity nem amerikai amit aztan at vett a HK? Es mi az a Audax gyartmany? Bocsi csak nekem is ilyen gyartmanyu hangfalaim vannak es erdekel.
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
teac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 20:11
Értékelés: 115

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: teac »


Tisztelt Uraim !
 
Szükségem lenne egy kedves ismerősöm Infinity hangszóróinak a megjavításához valakire, aki ebben profi. A hangszórók pereme elporladt, nem csoda, hab perem volt, a hangszórók hátoldalán virít a Made in France felirat, nagyon nagy valószínűséggel Audax gyártmányok. Pontos típust nem ismerem, a hangszórók korát szintén nem. Az illető teljesen kívülálló, egy segítő profira lenne szüksége.
 
          Üdvözlettel,: TEAC

Avatar
atoka
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2014.01.05., vas. 01:35
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: atoka »

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy nincs e valakinek kapcsolási rajza, infója Videoton DC2012A 8 Ohmos hangváltójáról. Itt van egy részletes leírás, viszont ez a 4 Ohmos változaté (https://robeston.ddns.net/DC2012Ahangvalto.html), én 8 Ohmost szeretnék építeni. 
Ezt a hangszóró készletet szeretném használni az építéshez (H2000 Kft):
Mély: HA 20/8 Ohm -484
Közép: HB 10/8 Ohm -586
Magas: HG2,5/8 Ohm -464

Avatar
denonkef
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.03.08., kedd 20:50
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: denonkef »

Üdv mindenkinek! Lenne egy KEF Q szériám! A magas sugárzó alumínium porvédőjét a kisfiam benyomkodta! Hangzásban nem hallani változást de viszont nagyon ronda! Esetleg tudna nekem segíteni valak aki meg csinálja vagy valami esztétikus megoldást tudna létrehozni nem horror áron? A segítségetek nagyon köszönöm előre is!

Avatar
Garfield92
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2014.08.06., szer. 22:51
Értékelés: 2

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Garfield92 »


Üdv urak!
Régóta fáj a fogam egy S2-es BW 603-ra. Most itt egy anyagilag kecsegtető ajánlat, azonban nyílván akad árnyoldala.
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... 2-frontok/
 
Kérdésem a javátás esetleg csere költségei, ideje, egyszerűsége, következménye lenne. Mik a tapasztalatok? Ront a hangzáson sokat? Megéri javítani vagy csere a megoldás? Rámenne a pénztárcám?
 
Előre is köszönöm a megosztott bölcsességeket!
Lemezjátszó: Akai AP-100 C
CD Lejátszó: Denon DCD-625
Sztereó erősítő: Nad C325 BEE
Phono: Cambridge Audio 551 P                    
TV: Samsung UE58 MU6122 UHD
Hangsugárzók: Bowers & Wilkins DM 603 S2

Avatar
PrinceHerceg
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2014.04.14., hétf. 15:01
Értékelés: 93

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: PrinceHerceg »



Nem kell
(nekem nem tetszik + én mindig mindent kicserélek)

 
Az te vagy Sanyi...

Sonny

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Nem kell
(nekem nem tetszik + én mindig mindent kicserélek)

Avatar
mateszapu
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.03.26., vas. 19:24
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: mateszapu »



h2000 - Székesfehérvár továbba is.
 
Olcsóbb, mint újat venni.
(+akkor a magasat is érdemes lenne cserélni)

Köszönöm a gyors választ.
 
A magasat viszont cserélni kellene? Abból jobbak az ujabbak? Mert amugy nem látszik rajt semmi hiba. És hangzásban se hallok semmi furát. Szépen csilingel. :-)
 
köszönöm
Üdv M.

Sonny

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Sonny »


h2000 - Székesfehérvár továbba is.
 
Olcsóbb, mint újat venni.
(+akkor a magasat is érdemes lenne cserélni)

Avatar
mateszapu
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.03.26., vas. 19:24
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: mateszapu »


Üdv, Hölgyek/Urak!
 
Új vagyok itt. Remélem jó helyre írok.
 
A Videoton DC 2050 E hangfalaim mélysugárzóin a habszél (jól mondom?) beszakadozott. kb 15 éve Székesfehérváron az AlbaVoice újította fel. Állítólag ők voltak azok akik megvették a Videoton gyártósort. Remélem ez nem lesz vita tárgya, most lényegtelen. Lényegében nagyon jó munkát végeztek. (a beszakadozás oka szerintem a párás környezet volt) Őket keresem vagy az utódait elsősorban. Vagy ha tudnátok ajánlani Székesfehérvár -  Veszprém  körzetében olyan céget aki szépen dolgozik azt megköszönném. Legrosszabb esetben Budapest is szóba jöhet, de oda ritkán járok.
 
Elvileg még a gyári hangszóró van még benne. Nem tudom érdemes-e ezt még felújitani, vagy vegyek inkább egy új hangszóró párt bele?
 
Köszönök minden hozzászólást/javaslatot
 
Üdv M.

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Sziasztok!
 
Van egy régi sony stereo hifim. Mindkét hangszóró elöregedett a képek szerint. Elvált a membrán széle. Ezzel lehet valamit kezdeni? Meg lehet javíttatni, vagy kuka? Nagyon szépen szól és szeretjük, ha lehet megmenteném inkább, mint kidobnám.
 
Köszi a válaszokat!
 
Képek:
www.dropbox.com/sh/80h40pzrhsx7a6g/AADJ ... N0eVa?dl=0

 
Dehogy, őt hívd fel: http://www.avx.hu/forum/index.php?/user ... altunning/
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
thomyyyyy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010.12.20., hétf. 08:12
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Debrecen

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: thomyyyyy »


Sziasztok!
 
Van egy régi sony stereo hifim. Mindkét hangszóró elöregedett a képek szerint. Elvált a membrán széle. Ezzel lehet valamit kezdeni? Meg lehet javíttatni, vagy kuka? Nagyon szépen szól és szeretjük, ha lehet megmenteném inkább, mint kidobnám.
 
Köszi a válaszokat!
 
Képek:
www.dropbox.com/sh/80h40pzrhsx7a6g/AADJ ... N0eVa?dl=0
TV: LG 49UB850V / Médialejátszó: DUNE HD Solo Lite / Receiver: Marantz SR7011 (AURO 3D) / Hangsugárzók: 2 db Dynavoice Challenger M-65 ex V4 (FL,FR) / Dynavoice Challenger c-5 xl (Center) / 2 db JBL ES20 (SHL,SHR) / 2 db Heco Ambient 22 F On Wall edition (SL, SR) / Sub: HECO Elementa 3830a

Avatar
V.Norbi86
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2009.02.09., hétf. 17:28
Értékelés: 4

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: V.Norbi86 »

Sziasztok!A következő lenne a problémám!Tegnap vásároltam egy Harman Kardon Sub TS2BQ Aktív mélynyomót!A vásárlás elött próba szépen szólt ment minden rendben!Hazavittem összekötöttem és kb 20 perc után elkezdett nagyon éles durranásokat produkálni!Előfordulhat,hogy zavarja valami vagy a kábellel lesz valami gond vagy maga a subnak van problémája?Előre is köszönöm!

Avatar
atoka
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2014.01.05., vas. 01:35
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: atoka »

Sziasztok! Sikerült szert tennem egy nagyon jó állapotban lévő Orion HS 200 -as hangfalpárra. Még az ovál közepes verzió. Működnek, hangszórói hibátlanok. Szeretném kicsit felújítani őket, gondolok itt a hangváltó kondik cseréjére, belső átkábelezésre, és banán aljzat beszerelésére. Kérdésem az lenne, hogy mit lenne még érdemes változtatni, hogy kicsit több élet legyen bennük? Belső akusztikához érdemes hozzányúlni? Vattával van kitömve gyárilag, érdemes-e hangelnyelő szivacsot ragasztani a falaira, stb?

Avatar
Peter_avx
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.10.06., csüt. 12:57
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Peter_avx »


Köszönöm szépen, már egyeztettem is vele időpontot a jövő hétre.
Kb. 2 héten belül elkészült, azóta rendben működik. Arzachel, köszönöm szépen a tippet, mindenkinek ajánlom Marosi Istvánt!

Avatar
foden
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2009.02.01., vas. 00:21
Értékelés: 5

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: foden »


Sziasztok.
Van egy aktív hangfalam (bang&olufsen), ami bekapcsol, de a forrást maximális hangerőre tekerve is nagyon nagyon halkan szól. Biztos, hogy nem a hangszórója rossz, azt ki tudtam próbálni külön.
Mi lehet a gondja?
Tud valaki Budapesten szakit aki rá tud nézni?
köszönöm

Avatar
Peter_avx
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.10.06., csüt. 12:57
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Peter_avx »


Marosi István 06209438336. VIII.ker
Köszönöm szépen, már egyeztettem is vele időpontot a jövő hétre.

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Sziasztok! Közel 20 éves Wharfedale Valdus 500 hangsugárzóim egyikében elporladtak a 20 centiméteres hangszórók (mind a 3 darab) peremei. Kit tudnátok ajánlani javításra Budapest XVI. kerület és Törökbálint közötti útvonalon? Előre is köszönöm a segítséget! Péter
 
Marosi István 06209438336. VIII.ker
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”