Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangszóró szervíz help!

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Sziasztok,
 
A segítségeteket szeretném kérni, hátha van valakinek ötlete. Van egy Velodyne CHT-12Q mélysugárzóm. Egy ideje azt vettem észre, hogy mintha a benne lévő erősítő nem kapcsolna ki. Hibátlanul működik egyébként, a kijelzője le- és fel kapcsol, akár kézzel kapcsolom a távirányítóval, akár az erősítő kapcsolja (Auto Standby). De a tünet, hogy mikor ki- vagy bekapcsol, nincs apró "kattanás" (régen szerintem volt de hát persze utólag... :/ ), és a hátulja állandóan forró. Nem értek hozzá, de létezik, hogy valami relé (már ha az kattant régen egyáltalán) elromlott, és nem kapcsol ki az erősítője? Találkoztatok már ilyennel, ez előfordulhat egyáltalán?
 
Kerestem magyarországi Velodyne szervízt is. A Soner Audiot találtam, de még nem beszéltem velük. Tudtok esetleg ajánlani valakit?
 
Válaszokat köszi előre is!
 
Üdv,
Jani

 
www.retroaudio.hu (ez az Alisca, Bese Attila)
Nekem eddig 2 szubomat nézték át és orvosolták, mindegyikben volt több gyári elkötés is (és alkatrész is mehet tönkre)
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Janapok
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2014.02.28., pén. 12:57
Értékelés: 5

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Janapok »


Sziasztok,
 
A segítségeteket szeretném kérni, hátha van valakinek ötlete. Van egy Velodyne CHT-12Q mélysugárzóm. Egy ideje azt vettem észre, hogy mintha a benne lévő erősítő nem kapcsolna ki. Hibátlanul működik egyébként, a kijelzője le- és fel kapcsol, akár kézzel kapcsolom a távirányítóval, akár az erősítő kapcsolja (Auto Standby). De a tünet, hogy mikor ki- vagy bekapcsol, nincs apró "kattanás" (régen szerintem volt de hát persze utólag... :/ ), és a hátulja állandóan forró. Nem értek hozzá, de létezik, hogy valami relé (már ha az kattant régen egyáltalán) elromlott, és nem kapcsol ki az erősítője? Találkoztatok már ilyennel, ez előfordulhat egyáltalán?
 
Kerestem magyarországi Velodyne szervízt is. A Soner Audiot találtam, de még nem beszéltem velük. Tudtok esetleg ajánlani valakit?
 
Válaszokat köszi előre is!
 
Üdv,
Jani

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »


Tannoy DC sugárzó, a mélyközép része pont úgy van megoldva mint bárminek, leszámítva a dupla peremet.
 

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



Valószinű hogy a cséve és a pille találkozásánál nem tökéletes a ragasztás ezért basszusnál zörgő hangot lehet hallani.
De lehet hogy 1 menet le van lazulva, de ilyenkor idáig általában eddig az első probléma merült fel.

Szerintem érdemes lenne azt is leírnod, hogy pontosan milyen típusra (márkára) keresel vállalkozót.
Példa: egy Trabantot vagy Zsigulit bármelyik autószerelőhöz elvihetsz, megjavítják. De egy Ferrari műhelyben valószínűleg nem vállalnak egy Mercedes-AMG-t és vice-versa. 

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »

Valószinű hogy a cséve és a pille találkozásánál nem tökéletes a ragasztás ezért basszusnál zörgő hangot lehet hallani.
De lehet hogy 1 menet le van lazulva, de ilyenkor idáig általában eddig az első probléma merült fel.

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »



Hangszóró javításához keresek szakembert. Elvárások : A saját munkájára igényes legyen a hiba a visszaadás után
ne jelentkezzen, a tökéletes makulátlan karcmentes esztétikai állapotban odaadott hangszóró ugyanolyan tökéletes
makulátlan karcmentes állapotban kerüljön vissza és működjön. Nem a legolcsóbb hangfalból fogom kiszedni amit
szeretnék javíttatni, szóval olyan embert keresek akire rábízható egy komolyabb értékű sugárzó. Sajnos az eddigi
szakik akikkel kapcsolatba kerültem nem teljesítették ezeket az elvárásokat és igazi jó magyar szakikhoz hűen még
neki állt feljebb hogy a hiba ugyanúgy ott van, de legalább ügyesen sikerült összekarcolni a papír mélyközép sugárzó
membránját vagy 7-8 helyen. Nem szeretném nevesíteni, de több munkájuk nem lesz a részemről. 
 

Az elvárásaidat oké, hogy leírtad, de a hibáról még semmit sem irtál...

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »


Hangszóró javításához keresek szakembert. Elvárások : A saját munkájára igényes legyen a hiba a visszaadás után
ne jelentkezzen, a tökéletes makulátlan karcmentes esztétikai állapotban odaadott hangszóró ugyanolyan tökéletes
makulátlan karcmentes állapotban kerüljön vissza és működjön. Nem a legolcsóbb hangfalból fogom kiszedni amit
szeretnék javíttatni, szóval olyan embert keresek akire rábízható egy komolyabb értékű sugárzó. Sajnos az eddigi
szakik akikkel kapcsolatba kerültem nem teljesítették ezeket az elvárásokat és igazi jó magyar szakikhoz hűen még
neki állt feljebb hogy a hiba ugyanúgy ott van, de legalább ügyesen sikerült összekarcolni a papír mélyközép sugárzó
membránját vagy 7-8 helyen. Nem szeretném nevesíteni, de több munkájuk nem lesz a részemről. 
 

Avatar
leafface
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.01.16., szomb. 17:59
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: leafface »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Egyik hangfalam halk recsegést adott ki akkor is, ha levettem a hangerejét a saját tekerőgombjával. Kikapcsoltam, visszakapcsoltam, nem változott. Két perc múlva hangos pukkanást adott, utána pedig zúgott. Kikapcsoltam, és azóta nem mertem visszakapcsolni.
A hangfal Genelec 8030A, kb 8 éve vettem.

Mitől lehet ez?
Van bármilyen karbantartási igénye egy ilyen hangfalnak azonkívül, hogy leporolom néha?
Köszi.

Avatar
Yoli666
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015.10.13., kedd 14:58
Értékelés: 1

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Yoli666 »


Sziasztok!
 
Mélynyomó javítással kapcsolatban lenne kérdésem. Mordaunt-Short mélynyomó terhelés nélkül zúg.
Már próbáltam bejövő jelkábel nélkül is és semmi nem változik. Terhelés alatt nem hallom, de alapjáraton sajnos búgó hangot ad.
Mi lehet a baja, hol kezdjem a hibakeresést?
 
Előre is köszönöm!

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Red75 »



Nem biztos hogy jo helyen teszem fel a kerdesemet, ezert elore is elnezest!
 
Nemreg tonkrement a szamitogepen hasznalt aktiv hangsugarzom, ezert vettem egy masikat, nem tul dragat. A szamitogephez csatlakoztatva viszont azt tapasztalom, hogy az uj hangsugarzo búg. Ugyanott, ahol a regi nem búgott.
 
Mi lehet a gond? Mit tegyek?

Nekem akkor búgott, amikor kontakthibás volt a kábelem. Próbáld megmozgatni a dugókat, esetleg másik vezetékkel összekötni.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
dszabi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 10:12
Értékelés: 20

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: dszabi »


Nem biztos hogy jo helyen teszem fel a kerdesemet, ezert elore is elnezest!
 
Nemreg tonkrement a szamitogepen hasznalt aktiv hangsugarzom, ezert vettem egy masikat, nem tul dragat. A szamitogephez csatlakoztatva viszont azt tapasztalom, hogy az uj hangsugarzo búg. Ugyanott, ahol a regi nem búgott.
 
Mi lehet a gond? Mit tegyek?

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Red75 »



Kiderült a turpisság. (lásd mellékelt ábra)
Sajnos nem sikerült túl professzionálisan a javítás, de visszaküzdöttem a tekercset a helyére és körbetaknyoltam vmi ragasztóval.

Kár volt. Ehhez a mai napig kapható új pille a H2000-nél. Ha beragasztottad, akkor kétes már a cseréje.
Tuningolni sztem nem érdemes.
 
http://hangszoro.net/index.php/h2000/ha ... lkatreszek
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Egy hete voltam a koszorú utcában porvédő cserén, nagyon rendesek a srácok. !!!
Csak ajánlani tudóm.

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »



Kiderült a turpisság. (lásd mellékelt ábra)
Sajnos nem sikerült túl professzionálisan a javítás, de visszaküzdöttem a tekercset a helyére és körbetaknyoltam vmi ragasztóval.
Úgy tűnik visszajöttek a magashangok, úgyogy valószínűleg ez lehetett a probléma.
Egyébként ismeri valaki ezt a hangfalat?
Érdemes esetleg "tuningolni"? Gondolok arra, hogy másik magassugárzót bele, vagy csak a dobozt megtartva más hangsugárzók?
Köszönöm szépen és bocsánat a sok kép miatt.
 
Attila

Ide bizony szakember kell
Ő vele konzultáj:  PLászló
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/user ... szl%C3%B3/

Avatar
szitaati
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2015.12.08., kedd 21:31
Értékelés: 1

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: szitaati »



Sziasztok!
 
Segítséget szeretnék kérni. Van egy Videoton SL 201 QB hangfalpáram. Egy ideje feltűnt, hogy az egyiken alig vannak magas hangok, viszont picit erősebb rajta a mély érzésre.
Most jutottam el addig, hogy szétszedjem, így életemben előszőr láthattam hangfalat belülről.
Ami elsőre furcsa, hogy ez a rezgésgátló vattaszerű piros izé csak úgy bele volt hányva. Pontosabban a hangváltóba beleragadt, de máshova nem.
Azt gondoltam volna, hogy a hangdoboz falára rögzítik az ilyet belülről...
 
A kérdésem az lenne, hogy merre induljak el? A magassugárzó működik, legalábbis ha ráteszem az erősítőből érkező kábelt (basszus levéve) akkor szól.
Ránézésre semmi sincs megégve, égett szag sincs. Néha-néha meghajtottam őket az igaz, de szegény eddigi erőlködőm a 2*15 W-jával már félhangerő alatt torzított, szóval annyira azért nem tudtam túlzásba vinni a dolgot.
 
Mit javasoltok? Hol tudok alkatrészt beszerezni? Lehetséges, hogy megúszom a kondi cseréjével?
Remix C223
2u2 M
Ha jól sejtem ez egy 2,2 uF-os kondi 20%-os tűréssel, igaz?
Gondolom ugyanilyet ma már esélytelen kapni, van esetleg javasolt típus helyette?
Ha ebben cserélem érdemes cserélni a másikban is? Nem lesz eltérő a két hangfal hangzása?
Köszönöm, ha tudtok segíteni.
 
Attila

Kiderült a turpisság. (lásd mellékelt ábra)
Sajnos nem sikerült túl professzionálisan a javítás, de visszaküzdöttem a tekercset a helyére és körbetaknyoltam vmi ragasztóval.
Úgy tűnik visszajöttek a magashangok, úgyogy valószínűleg ez lehetett a probléma.
Egyébként ismeri valaki ezt a hangfalat?
Érdemes esetleg "tuningolni"? Gondolok arra, hogy másik magassugárzót bele, vagy csak a dobozt megtartva más hangsugárzók?
Köszönöm szépen és bocsánat a sok kép miatt.
 
Attila


Avatar
szitaati
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2015.12.08., kedd 21:31
Értékelés: 1

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: szitaati »


Sziasztok!
 
Segítséget szeretnék kérni. Van egy Videoton SL 201 QB hangfalpáram. Egy ideje feltűnt, hogy az egyiken alig vannak magas hangok, viszont picit erősebb rajta a mély érzésre.
Most jutottam el addig, hogy szétszedjem, így életemben előszőr láthattam hangfalat belülről.
Ami elsőre furcsa, hogy ez a rezgésgátló vattaszerű piros izé csak úgy bele volt hányva. Pontosabban a hangváltóba beleragadt, de máshova nem.
Azt gondoltam volna, hogy a hangdoboz falára rögzítik az ilyet belülről...
 
A kérdésem az lenne, hogy merre induljak el? A magassugárzó működik, legalábbis ha ráteszem az erősítőből érkező kábelt (basszus levéve) akkor szól.
Ránézésre semmi sincs megégve, égett szag sincs. Néha-néha meghajtottam őket az igaz, de szegény eddigi erőlködőm a 2*15 W-jával már félhangerő alatt torzított, szóval annyira azért nem tudtam túlzásba vinni a dolgot.
 
Mit javasoltok? Hol tudok alkatrészt beszerezni? Lehetséges, hogy megúszom a kondi cseréjével?
Remix C223
2u2 M
Ha jól sejtem ez egy 2,2 uF-os kondi 20%-os tűréssel, igaz?
Gondolom ugyanilyet ma már esélytelen kapni, van esetleg javasolt típus helyette?
Ha ebben cserélem érdemes cserélni a másikban is? Nem lesz eltérő a két hangfal hangzása?
Köszönöm, ha tudtok segíteni.
 
Attila




Avatar
Igor69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2012.11.13., kedd 12:27
Értékelés: 74

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Igor69 »


Kérdésre kérdés, hol?
A posta örök.... így csomagban is el tudom küldeni, de legjobb lenne Bp és környéke.

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: PLászló »

Kérdésre kérdés, hol?

Avatar
Igor69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2012.11.13., kedd 12:27
Értékelés: 74

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Igor69 »


Kedves Mindenki!
 
Az alábbi probléma megoldásában kérem a hozzáértők segedelmét:
- van egy Mordaunt-Short Mezzo8 hangfalam, melynek az egyik középsugárzója (13cm alumembrán) néha furcsa hangot ad (mintha valami hozzáérne a membránhoz- de neeem, megnéztem);
- kérdésem: kihez fordulhatnék bizalommal ezen probléma orvoslására?
 
Szép napot!

Avatar
BobZzZ
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015.10.31., szomb. 08:17
Értékelés: 3

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: BobZzZ »


Én nem csináltam semmit. De azt nagyon szívesen.
   
 
Megnyugtattál, és mondtad, hogy vigyem nyugodtan a Székesfehérvári céghez! Nekem ez segítség volt!
 
Ne ragozzuk tovább! 

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: PLászló »

Én nem csináltam semmit. De azt nagyon szívesen.

Avatar
BobZzZ
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015.10.31., szomb. 08:17
Értékelés: 3

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: BobZzZ »



Na, hát lehet, hogy nem a megfelelő emberrel beszéltél. Előfordul az ilyen. Lényeg, hogy működik.
 
Egyébként az még önmagában nem negatív dolog, hogy valami drága. Akkor lehetne az, ha ezért az összegért nem végezne megfelelő munkát.
 
Egy hangszórójavítás, korrekt módon, ellenőrzéssel, dokumentálással lehet hosszadalmas és drága. Persze nálad most nem erről volt szó. De azért vannak ilyen esetek is.
 
 

Pontosan így gondolom én is, azért fizettem többet Tűmesternek, mint amit kért. Ráadásul vasárnap csinálta meg nekem.
 
Köszönöm neked is a segítséget!

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: PLászló »


Na, hát lehet, hogy nem a megfelelő emberrel beszéltél. Előfordul az ilyen. Lényeg, hogy működik.
 
Egyébként az még önmagában nem negatív dolog, hogy valami drága. Akkor lehetne az, ha ezért az összegért nem végezne megfelelő munkát.
 
Egy hangszórójavítás, korrekt módon, ellenőrzéssel, dokumentálással lehet hosszadalmas és drága. Persze nálad most nem erről volt szó, és a hangszórójavítók ehhez már többnyire nem is értenek. De azért vannak ilyen esetek is, amikor szükséges (lenne, lehetne).

Avatar
BobZzZ
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015.10.31., szomb. 08:17
Értékelés: 3

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: BobZzZ »


Biztos, hogy legtöbben nem kérnek 5, vagy 10 000,-Ft-ot egy kivezetőszál cseréért.  Vagy csak forrasztásért.
Nem akartam negatív reklámot senkinek, de akkor leírom.
 
Csángó u. 5. XII.Ker. 13K
 
Nem találtam ki! Nevet is tudnék írni, de igazán nem szeretnék!

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: PLászló »

Biztos, hogy legtöbben nem kérnek 5, vagy 10 000,-Ft-ot egy kivezetőszál cseréért.  Vagy csak forrasztásért.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”