Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangszóró szervíz help!

Avatar
hbalazs22
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2013.04.07., vas. 15:19
Értékelés: 14

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: hbalazs22 »


Az, hogy minden hová bemásolgatod a szöveged. Ezt egyik fórumon se díjazzák a modik (...és a fórumtagok sem).
Köszönöm építő jellegű hozzászólásodat.
Projektor: BenQ PE7700  Vászon: DIY 100"  Erősítő: Denon avr-1804 Médialejátszó: Popcorn C-300 Dvd: Panasonic dvd-s29 Center: Dynavoice definition dc-5 Front: Sony Pascal 835ed Surround: Sony pascal Subwoofer: Sony Pascal  Hangfalkábelek: Monster, Inakustik, QED Silver HDMI: Audiotuning HDMI-10

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



Sziasztok!
 Szerintetek mi lehet a gond?

Az, hogy minden hová bemásolgatod a szöveged. Ezt egyik fórumon se díjazzák a modik (...és a fórumtagok sem).

Avatar
hbalazs22
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2013.04.07., vas. 15:19
Értékelés: 14

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: hbalazs22 »


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Vettem egy Magnat Omega 300-as mélynyomót.
Legelső alkalommal amikor bekapcsoltuk működött. Kikapcsoltuk a hátlapi kapcsolóval, azóta nem akar megszólalni. Először a kapcsolóra gyanakodtunk, mivel ha erősen megnyomtuk miközben áttoltuk on/off között akkor bevillant a sárga led a mélynyomón, de be nem kapcsolt.
Szétszedtük. Utána vettük észre,hogy nem húz be a relé. Áthidaltuk. A hangszóró bekapcsolt. Mivel ahoz, hogy hozzáférjünk a reléhez le kelett venni a hűtőbordát a lapról. 10mp múlva égett szagot éreztünk. Túlmelegedett?! Kis szünet után 1-2 másodpercre újra áthidaltuk, még bekapcsolt, reméltük nagy bajt nem csináltunk. Kiforasztottuk a relét bízva benne,hogy az a rossz. Teszt trafóval, behúzta a relét minden gond nélkül..Visszaforrasztottuk. Relé behúz! Mély bekapcsol. Búgó, súgó hang, a mély darál…nem kínozzuk, kikapcs. Kiemelem, hogy semmilyen jel kábel nincs bedugva. Összeraktuk és most ha bedugom a tápot üt egyet a mély és pirosan ég a led. Aktív állapotban zölden kéne neki.
Szerintetek mi lehet a gond?
Projektor: BenQ PE7700  Vászon: DIY 100"  Erősítő: Denon avr-1804 Médialejátszó: Popcorn C-300 Dvd: Panasonic dvd-s29 Center: Dynavoice definition dc-5 Front: Sony Pascal 835ed Surround: Sony pascal Subwoofer: Sony Pascal  Hangfalkábelek: Monster, Inakustik, QED Silver HDMI: Audiotuning HDMI-10

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Szia!
 
Köszi de közben elküldtem egy másik szakinak! Meglátjuk mi a diagnózis!

 
OK, de a "közben" az ugye nem a 4 órás válaszkésésemre vonatkozik? 
Mindegy, a lényeg, hogy valaki megcsinálja.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


Tüű Mester, nem mellesleg érdi... Szinte helyi nevezetesség ;-)
Szia!
 
Köszi de közben elküldtem egy másik szakinak! Meglátjuk mi a diagnózis!
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Arendal 1961 1V,

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Urak!
Ma vettem észre, hogy az egyik dobozomban nem szól a kick hangszóró! Tudtok ajánlani olyan embert akire nyugodt szívvel rábízhatok egy Scan-Speak 18W8535-00-ás hangszórót javításra? Vagy felejtsem el a javítást és csere?

Tüű Mester, nem mellesleg érdi... Szinte helyi nevezetesség ;-)
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


Urak!
Ma vettem észre, hogy az egyik dobozomban nem szól a kick hangszóró! Tudtok ajánlani olyan embert akire nyugodt szívvel rábízhatok egy Scan-Speak 18W8535-00-ás hangszórót javításra? Vagy felejtsem el a javítást és csere?
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Arendal 1961 1V,

Avatar
bekesi.l
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.12.29., vas. 11:20
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: bekesi.l »



Nem hinném, hogy a kondik rosszak volnának.
PÜ.

 
Köszönöm!
Közben Huszti Zsolt válaszolt (nála kezdtem a segítségkérést, mint említettem).... szabin van, pihen... 
Szerinte ellenállás gond lesz csak, előfordult már ilyen ezekkel a típusokkal.
MINDEN SEGÍTSÉGTEKET KÖSZÖNÖM, Úgy tűnik megoldásra talált a probléma.


Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Red75 »




Köszönöm, akkor keresek ilyet valahol... és izgulok hogy ezzel meg is oldódjon a probléma, mert ha ez nem elég, akkor a kondikon a sor... és olyanokat se nagyon találok már a lentebb megadott paraméterek alapján a neten,  mert amik most elérhetőek azok nem úgy néznek ki mint amik benne vannak a keresztváltóban... szóval attól félek, hogy a tekercsek kivételével esetleg minden alkatrészt cserélhetek le mindkét oldalon...

Nem hinném, hogy a kondik rosszak volnának.
PÜ.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
bekesi.l
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.12.29., vas. 11:20
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: bekesi.l »



Subvoice: Ellenállásból általában 5-10W teljesítményűekre van szükség, ekkora teljesítményűt viszont általában csak[/size]kerámia ellenállás[/size]ban kapni (fehér "kockacukor" - © shalafi66), amik minőségben már egy középkategóriás magashangszórót is nagyon visszafognak. Jobb minőségű a ([/size]MOX[/size]) ellenállás...[/size]
 
 Én is MOX ellenállásokat használok.


 
Köszönöm, akkor keresek ilyet valahol... és izgulok hogy ezzel meg is oldódjon a probléma, mert ha ez nem elég, akkor a kondikon a sor... és olyanokat se nagyon találok már a lentebb megadott paraméterek alapján a neten,  mert amik most elérhetőek azok nem úgy néznek ki mint amik benne vannak a keresztváltóban... szóval attól félek, hogy a tekercsek kivételével esetleg minden alkatrészt cserélhetek le mindkét oldalon...

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: lacy »



 
Köszi a tippet. Én is erre gondoltam, hogy a magas sugárzóval lesz a baj. Már rendeltem is gyorsan egyet pótba de túl korán.... mert a magas hangszóró jól szól a másik oldalon... Így kioperáltam a keresztváltót, mert az a rossz...
(Ezt Zsolték sem gondolták 20 éve, hogy a keresztváltót majd ki kell venni a dobozból, huszáros munka volt sérülésmentesen kivenni a ragasztóágyból...)
ÉS ÚGY NÉZ KI, HOGY AZ EGYIK ELLENÁLLÁS ROSSZ, kondenzátort nem tudok kimérni, de az ellenállásváltozásaik alapján azok még jók lehetnek talán. De az egyik ellenállás nem ok. Jelőlése: 10R K 4W
 
De az újabb probléma csak most jön: 10 ohm / 4 watt kerámia (vagy legalábbis kerámia bevonatú huzal)
...na ilyet már sehol nem gyártanak... csak 5 wattosakat találtam. Mi van akkor ha ezt teszem be a 4 wattos helyére? Ki kell cseréljem a másik oldali hangfal keresztváltójában is akkor erre??? (logikusnak tűnik...)
 

 
ha nagyobb teljesítményű az egyáltalán nem baj, sőt ahogy az ábra ill. az elromlás mutatja lehet eleve is kissé alul volt méretezve az a 4 watt
úgyhogy bátran lehet nagyobbat akár 10w-ig is felmehetsz. persze ha elfér a másik helyén

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Red75 »


Subvoice: Ellenállásból általában 5-10W teljesítményűekre van szükség, ekkora teljesítményűt viszont általában csakkerámia ellenállásban kapni (fehér "kockacukor" - © shalafi66), amik minőségben már egy középkategóriás magashangszórót is nagyon visszafognak. Jobb minőségű a (MOX) ellenállás...
 
 Én is MOX ellenállásokat használok.
 

[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
bekesi.l
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.12.29., vas. 11:20
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: bekesi.l »


Simán. Kicseréled mindkettőben egyformára és jó lesz. Nem muszáj kicserélni mindkettőt, de érdemes. Esetleg, ha tudsz válogatni a boltban (multiméterrel), akkor egyformát hozz el. Sőt tehetsz bele, valami jobbfajtát is a kerámia helyett.Hallgatlak, mifélére gondolsz?

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Simán. Kicseréled mindkettőben egyformára és jó lesz. Nem muszáj kicserélni mindkettőt, de érdemes. Esetleg, ha tudsz válogatni a boltban (multiméterrel), akkor egyformát hozz el. Sőt tehetsz bele, valami jobbfajtát is a kerámia helyett. 
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
bekesi.l
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.12.29., vas. 11:20
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: bekesi.l »


Köszönöm a válaszokat!!!

Nézzük sorban...

 


Esetleg Huszti Zsoltot kellene megkérdezni, nála jobban senki nem tudhatja.

Hát kerestem, először őt... nyilván az ünnepek miatt nem tudott még válaszolni...

Neki ez munka, gondolom most pihen, nekem meg most pihenő idő alatt van időm ezzel foglalkozni, de hát ilyen az élet...

 


Úgy tudom, 4.7uF 100V, vagy 400V MKP kondi van benne. Forraszd ki és kiméred, hogy valóban rossz-e. Ámbár én az ellenállás és a dómhangszóró tesztelésével kezdeném.Köszi a tippet. Én is erre gondoltam, hogy a magas sugárzóval lesz a baj. Már rendeltem is gyorsan egyet pótba de túl korán.... mert a magas hangszóró jól szól a másik oldalon... Így kioperáltam a keresztváltót, mert az a rossz...
(Ezt Zsolték sem gondolták 20 éve, hogy a keresztváltót majd ki kell venni a dobozból, huszáros munka volt sérülésmentesen kivenni a ragasztóágyból...)

ÉS ÚGY NÉZ KI, HOGY AZ EGYIK ELLENÁLLÁS ROSSZ, kondenzátort nem tudok kimérni, de az ellenállásváltozásaik alapján azok még jók lehetnek talán. De az egyik ellenállás nem ok. Jelőlése: 10R K 4W
 

De az újabb probléma csak most jön: 10 ohm / 4 watt kerámia (vagy legalábbis kerámia bevonatú huzal)

...na ilyet már sehol nem gyártanak... csak 5 wattosakat találtam. Mi van akkor ha ezt teszem be a 4 wattos helyére? Ki kell cseréljem a másik oldali hangfal keresztváltójában is akkor erre??? (logikusnak tűnik...)
 

Van tippetek hogy honnan tudnék 10 ohm / 4 wattosat szerezni???

 



- Biztos, hogy a váltó romlott el, nem a magas hangszóró? Nagyon ritka eset.

- Ha kiforrasztod a hibás kondit (mert gondolom, nem a tekercs hibásodott meg) akkor meg tudod nézni az értékét (már, ha egyáltalán van rajta, és nem tüntették el, nehogy a KGB kiszimatolja...). 

- Ha alulról sincs rajta érték, akkor a másik -működő- dobozodban lévő kondenzátor értékét símán meg tudod mérni. Nem? 

Legalábbis, én így állnék a hibakereséshez / javításhoz...
Köszi... sajnos igen, ld fentebb. A keresztváltó beteg.
Sajnos nem tudok kondit mérni... nincsen hozzá ESR mérőm... (még)

Az ellenállás tűnik rossznak. Értékei és az újabb problémát ld fentebb.

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



Ime a keresztvalto fotoja.
Ugyesen ugy vannak beforrasztva a kondik hogy a felirat alul van...
Szoval van tippetek hogy melyikkel kezdjem?
Parameterek?
Koszi...

- Biztos, hogy a váltó romlott el, nem a magas hangszóró? Nagyon ritka eset.
- Ha kiforrasztod a hibás kondit (mert gondolom, nem a tekercs hibásodott meg) akkor meg tudod nézni az értékét (már, ha egyáltalán van rajta, és nem tüntették el, nehogy a KGB kiszimatolja...). 
- Ha alulról sincs rajta érték, akkor a másik -működő- dobozodban lévő kondenzátor értékét símán meg tudod mérni. Nem? 
Legalábbis, én így állnék a hibakereséshez / javításhoz...

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Red75 »



Ime a keresztvalto fotoja.
Ugyesen ugy vannak beforrasztva a kondik hogy a felirat alul van...
Szoval van tippetek hogy melyikkel kezdjem?
Parameterek?
Koszi...

Úgy tudom, 4.7uF 100V, vagy 400V MKP kondi van benne. Forraszd ki és kiméred, hogy valóban rossz-e. Ámbár én az ellenállás és a dómhangszóró tesztelésével kezdeném.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
gyurmaember
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 22:02
Értékelés: 101

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: gyurmaember »



Ime a keresztvalto fotoja.
Ugyesen ugy vannak beforrasztva a kondik hogy a felirat alul van...
Szoval van tippetek hogy melyikkel kezdjem?
Parameterek?
Koszi...

Esetleg Huszti Zsoltot kellene megkérdezni, nála jobban senki nem tudhatja.

Avatar
bekesi.l
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.12.29., vas. 11:20
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: bekesi.l »


Ime a keresztvalto fotoja.
Ugyesen ugy vannak beforrasztva a kondik hogy a felirat alul van...
Szoval van tippetek hogy melyikkel kezdjem?
Parameterek?
Koszi...


Avatar
bekesi.l
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.12.29., vas. 11:20
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: bekesi.l »


Standart 2.2 es hangfalamban elromlott a magas hang frekinel a keresztvalto.
Van valakinek parameterezett kapcsolasi rajza?
Tudja valaki hogy milyen kondenzator kellene bele?
Koszi a segitseget!

Avatar
sidneyht
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.12.17., kedd 16:10
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: sidneyht »


Helló, az lenne a kérdésem, hogy leadható-e egy 350W 4 ohm kimenetű basszus erősítő fej tényleges teljesítménye egy 1x8 ohm bemenetes 500W-os ládára.
Létezik erre valamilyen megoldás, vagy eszköz amivel megoldható? Üdv, Horváth Tamás

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: tanczi »


Érdeklődnék, hogy tudtok-e javasolni valakit, aki javítani tud 1 pár Focal JMlab Sib hangsugárzót, ... Budapesten kellene lehetőség szerint.
 
Tűű Károlyt javaslom (Érd-ig kellene elmenni), elérhetősége kicsivel lentebb.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Fdino
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.16., vas. 00:32
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Fdino »


Sziasztok,
 
Érdeklődnék, hogy tudtok-e javasolni valakit, aki javítani tud 1 pár Focal JMlab Sib hangsugárzót, amely jelenleg nem ad ki mély hangot, mivel próbálgatás közben sikerült 80 decibel fölé tekerni a hangerőt és pukkantak egyet, ekkor a csatlakozónak amper szaga volt, valami bizonyára kiégett én marha...
Azóta csak a magas szól, látható sérülés a hangszórókon nincsen. 
 
Budapesten kellene lehetőség szerint. 
 
Köszönöm,
Fdino

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Sziasztok!
 
Hangfalszerelést vállaló embert keresek!
Az alany egy 10 éves Jamo BX150A lenne

Javaslom Tüű Urat, megcsinálja (vagy javít rajta, ahogy akarod): 70/2813249
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... rz%C3%B3i/
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
jegember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.06.23., szomb. 18:39
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: jegember »


Sziasztok!
 
Hangfalszerelést vállaló embert keresek!
Az alany egy 10 éves Jamo BX150A lenne (Link: http://pics.ricardostatic.ch/2_70691655 ... -150-a.jpg).
Tünetei:
- Mélyhangszóró puha gumi membránja gyakorlatilag elporladt.
- A magas és középsugárzó "gumiágya" úgyszintén.
 
Van valaki, aki ennek a szerelését, cseréjét elvállalja? Szerintetek érdemes egyáltalán ebbe belemenni, vagy több lesz az alkatrész és szerelés, mint amennyiért egy jobb/ugyanolyan új hangfalat tudnék venni?
 
Segítségeteket előre is köszönöm!

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”