Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Hangszóró szervíz help!

formattedguy
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: formattedguy » 2008.01.29., kedd 12:44

Sziasztok, kis Magnat hangfalamnak szétszakadt a membránszéle. Tud valaki ajánlani egy jó szerelőt aki meg tudja csinálni / ki tudja cserélni / vagy valami. Egyáltalán megéri megcsináltatni? Milyen árban van egy ilyen javítás sacc/kb? (165mm az átmélrő)

Köszi előre is!

???

:-(

formattedguy
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: formattedguy » 2008.01.20., vas. 21:13

Sziasztok, kis Magnat hangfalamnak szétszakadt a membránszéle. Tud valaki ajánlani egy jó szerelőt aki meg tudja csinálni / ki tudja cserélni / vagy valami. Egyáltalán megéri megcsináltatni? Milyen árban van egy ilyen javítás sacc/kb? (165mm az átmélrő)

Köszi előre is!

spenót
Isten Hozott! :)

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: spenót » 2006.12.20., szer. 11:51

Köszi a segítséget!

A porszívóval már próbálkoztam szőrmentén, óvatosan, de nem sikerült.

Lehet, hogy megpróbálom a celluxos variációt.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 27

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: norbi31 » 2006.12.19., kedd 23:41

Porszívó kicsit agresszívnak tűnik nekem :D

hááát egy komolyabb porszívóval nem kellőképpen átgondolva nagy kárt lehet okozni. :D szóval csak, ha már másképp nem megy!

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.

Posza
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 259

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Posza » 2006.12.19., kedd 23:29

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

A napokban takarítás közben vettem észre, hogy az egyik hangfalamnak

az alsó hangszóró papírmembránja egy kicsit be van horpadva.

Meg tudná valaki mondani, hogy mennyire befolyásolja ez a hangzást?

Ki tudom én ezt horpasztani valahogy, vagy csak a szerelő tudja rendberakni?

Vagy esetleg hagyjam úgy ahogy van.

Előre is köszönöm a segítséget.

Három hete jártam így. A haver 6 éves unokaöccse két helyen is benyomta a pici ujjával a JBL-em 20milis titándómját.(Meséltem a faternak, ő meg kérdezte, ha kiszerelem a helyéről, akkor nem lehet kinyomi hátulról? :D ) Ráadásul akkor nem is vettem észre csak egy-két nappal később. El is kapott hirtelen a harci ideg! :D Utána eszembe jutott, hogy korábban már javítottam meg úgy porvédőt, hogy a kétoldali öntapadó ragasztó csíkot hívtam segítségül. Ez elég erős tapadású, és most is bevált. Levágtam belőle egy kis csíkot, és többszöri próbálkozásra visszaugrott a titándóm. :D

A porszívó is jó lehet, de ott nagyon vigyázz, legyen az újjad a szabályzón, óvatosan növeld a szívóerőt.

AV-rendszer: SONY Bravia KDL-40HX850 3D SMART TV, SONY BDP-S790  3DBD-játszó, SONY SCD-XB790QS  SACD/CD-játszó, SONY STR-DA3400ES  7.1-es av-receiver, COLUMBIA DAP  D/A beltéri, T-home  settopbox,  JBL TLX-8-as frontok, JBL TLX-2-es center, JBL TLX-2-es surroundok, JBL DIGITAL10-es subwoofer, PROFIGOLD RCA-k, HAMA HDMI-k, MONITOR ATMOS AIR silver hangfal kábelek, BELKIN zavarszűrős elosztó, és GALGAHANG hifiállvány.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 123

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I » 2006.12.19., kedd 23:24

porszívó? de csak óvatosan, nyitott szívócsővel :D

Én inkább a celluxot javasolnám.

Nekem a Dynaudio magasát nyomta át homorúba egyszer a takarítónő :D Mert szerinte poros volt, és megtörölgette. Miután előtte vagy 5x mondtam neki, hogy a hifi részleg az tabu :kiraly:

Szóval ezek után egy kis darab celluxot letéptem, kifordítottam, és a ragadós oldalát épp hogy hozzáérintettem a magassugárzóhoz, és amilyen óvatisan csak tudtam, elkezdtem húzni. Nagyon óvatosan, lassan visszahoztam domborúba, akkor lefogtam a dómot, és leszedtem róla a celluxot. Nekem ez bevált. Porszívó kicsit agresszívnak tűnik nekem :D

AV: Onkyo TX-RZ3100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Hangfal: B&W 604 S3 / Rocket33; B&W LCR600 S3 / AQ Rocket88; B&W 601 S3; Sub: Velodyne CHT-10Q / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 27

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: norbi31 » 2006.12.19., kedd 22:14

porszívó? de csak óvatosan, nyitott szívócsővel :D

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.

jvangyia
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: jvangyia » 2006.12.19., kedd 19:32

Sziasztok!

Nekem is behorpasztotta a kisfiam a porvédőt, de sikerült kipattintanom. Óvatosan rásimogattam egy kis tixo ragasztószalagot a horpadásra, majd a membránt megfogva egy gyors mozdulattal lerántottam, így a porvédő szépen kipattant.

phazer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 4

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: phazer » 2006.12.19., kedd 18:54

Sziasztok!

Szerintem te a porvédőre gondolsz ott a hangszró közepén az ami behorpadt. Nem befolyásolja a hangját sztem inkább hagyd. Ha tévednék kiigazítanak ugyis :D

Under Construction

spenót

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: spenót » 2006.12.19., kedd 15:36

Sziasztok!

Mócsing
Értékelés: 2

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Mócsing » 2006.08.27., vas. 21:55

A hangszoro.net fórumban shalafi foglalkozik javítással is .

Ő a Hangszóró 2000 KFT /ex Videoton / munkatársa .

sepuszisepá
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: sepuszisepá » 2006.07.08., szomb. 18:39

Hali mindenki!

<br />

<br />

Kellene segítség, az egyik hangfalam középsugárzója hirtelen (már jó ideje) recsegésnek indult. Eddig elvoltam, de mostmár nagyon bosszant. Sztetek merre van ilyesmi szerviz Bp-n? Régen a Borároson volt egy ~50-es csávó, tök korrekt volt, de mostmár óra szervíz. pliiiiz szamvanhelpmiiiiii :smile9:

<br />

<br />

Col

http://www.hangfal-hangdoboz-hang.hu/

itt javítanak is,ugyan én még ne vittem semmit csak vásároltam náluk,de korrektek :D

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.10.20., csüt. 20:33

Köszönöm Lacy még egyszer Aubeck tel.számát. gondolkodik.gif

Ma elkészült, hazahoztam, visszatettem, újra visszaállt a rend. És én is ajánlhatom mindenkinek Aubeck-et, mert tényleg jól dolgozik. És még fél év garanciát is kaptam rá!

Szivesen.

Örülök, hogy sikerült.

Aubeck család már vagy 25 éve él a hangszórók és mikrofonok javításából...

Nekem is van több általuk vagy javított, vagy modifikált hangszóróm idehaza, ráadásul működésben. :kiraly:

D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I » 2005.10.20., csüt. 16:49

Köszönöm Lacy még egyszer Aubeck tel.számát. gondolkodik.gif

Ma elkészült, hazahoztam, visszatettem, újra visszaállt a rend. És én is ajánlhatom mindenkinek Aubeck-et, mert tényleg jól dolgozik. És még fél év garanciát is kaptam rá!

AV: Onkyo TX-RZ3100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Hangfal: B&W 604 S3 / Rocket33; B&W LCR600 S3 / AQ Rocket88; B&W 601 S3; Sub: Velodyne CHT-10Q / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I » 2005.10.12., szer. 10:48

egy héten belül meg is van.

Na de addig mi fog itthon szólni??  gondolkodik.gif

Összedobunk Neked addig valamit...

Pl: wow.gif:blink:

Hű, köszi! Jól mutatna a szoba két sarkában! :kiraly:

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.10.10., hétf. 20:33

Szóval Aubek.. Ő is javított már nekem hangszórót, többet is. A Bródy Sándor utcait hívd  :kiraly:

Köszönom Lacy. :blink: Felhívtam, így látatlanba 3k/db-ot mondott. Teljesen korrekt. Amúgy nem Bródy S. utca, hanem Múzeum krt :D Kb. tökmindegy.

A héten elviszem, egy héten belül meg is van.

Na de addig mi fog itthon szólni?? gondolkodik.gif

Összedobunk Neked addig valamit...

Pl: :)wow.gif

post-5-1128969184.jpg

D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I » 2005.10.10., hétf. 16:00

Szóval Aubek.. Ő is javított már nekem hangszórót, többet is. A Bródy Sándor utcait hívd :kiraly:

Köszönom Lacy. :blink: Felhívtam, így látatlanba 3k/db-ot mondott. Teljesen korrekt. Amúgy nem Bródy S. utca, hanem Múzeum krt wow.gif Kb. tökmindegy.

A héten elviszem, egy héten belül meg is van.

Na de addig mi fog itthon szólni?? gondolkodik.gif

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.10.10., hétf. 13:40

Sonido esetleg!

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.10.10., hétf. 11:31

Nem annyira egyszerű, azért,,,, nekem is pár órám ráment. Igaz nem az első hsz javításom volt, bár az eddigiek inkább a tekercskivezető kábel cseréjével zajlottak, ez a gumiperem nekem is az első volt (meg lehet az utolsó is :kiraly: )

Nem is a spórolás, mint inkább a feladat volt, amit gondoltam egyedül megoldok, mert ha nem sikerül, akkor sem olyan nagy a baj, meg anyagilag sem ver a földbe... :blink:

Szóval Aubek.. Ő is javított már nekem hangszórót, többet is. A Bródy Sándor utcait hívd gondolkodik.gif

D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I » 2005.10.10., hétf. 11:21

Aubek profi javító, de ha csak a gumiperem, azt a Wesselényi utcában olyan 800ft körül lehet venni, aztán már csak jó ragasztó és kézügyesség kell hozzá... :kiraly:

(én két régi Vidi hangszórót igy ujítottam fel, tök jó lett gondolkodik.gif )

Köszönöm. Szerintem inkább Aubek-et hívom eleve, mert saját kézügyességi korlátaimat ismerve, félek én nekiesni ilyen melónak. Lehet nagyon egyszerű, de én még két párhuzamos vonalat se tudok rajzolni, nemhogy hangszórógumit ragasszak :blink:

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.10.10., hétf. 11:12

Tudom, tudom, régi topik, de nem akartam újat nyitni.

Szobaátrendezés volt, végre a fél rendszer olyan házimozisan van elrendezve, de így jobban szem előtt vannak a frontok. Eddig nem vettem észre, de most látom, hogy az aláírásban is szereplő Dynaudio dobozomban a mélysugárzó körül levő gumiperem megfáradt. Meg van repedezve, egy-két helyen el is vált a membrántól. Egy kb. 20 éves sugárzó, ugyhogy annyira szerintem nem vészes a dolog. Maga a sugárzó tip-top, ugyhogy azt nem akarom cserélni, csak a gumiperemet.

Hallani nem lehet a zizgést, de most hogy már láttam, már nagyon zavar. Amúgy 21 cm átmérőjű, Dynaudio 21W 54 -es típusú.

Ezt az Aubek féle szervízt ajánljátok? Mert egyelőre nem találtam sehol senki mást.

Köszi

Aubek profi javító, de ha csak a gumiperem, azt a Wesselényi utcában olyan 800ft körül lehet venni, aztán már csak jó ragasztó és kézügyesség kell hozzá... :kiraly:

(én két régi Vidi hangszórót igy ujítottam fel, tök jó lett gondolkodik.gif )

D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I » 2005.10.10., hétf. 08:07

Tudom, tudom, régi topik, de nem akartam újat nyitni.

Szobaátrendezés volt, végre a fél rendszer olyan házimozisan van elrendezve, de így jobban szem előtt vannak a frontok. Eddig nem vettem észre, de most látom, hogy az aláírásban is szereplő Dynaudio dobozomban a mélysugárzó körül levő gumiperem megfáradt. Meg van repedezve, egy-két helyen el is vált a membrántól. Egy kb. 20 éves sugárzó, ugyhogy annyira szerintem nem vészes a dolog. Maga a sugárzó tip-top, ugyhogy azt nem akarom cserélni, csak a gumiperemet.

Hallani nem lehet a zizgést, de most hogy már láttam, már nagyon zavar. Amúgy 21 cm átmérőjű, Dynaudio 21W 54 -es típusú.

Ezt az Aubek féle szervízt ajánljátok? Mert egyelőre nem találtam sehol senki mást.

Köszi

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2002.07.20., szomb. 19:56

Asszem valami R&M 210W volt a dobozára írva. amugy 3 utas 2 mélynyomós álló hangfalak. 6 ohmos, de a 210W néphülyítés olyan 60-70-nél nem tudnak többet. ha kell le is mérem :) színre fekete, a mélyek nagyon döngenek, a magasak elmennek. Ha tényleg érdekel, mesélek még róluk. Ja emil cím fent :smile1:

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2002.07.19., pén. 23:25

Egyébként milyen hagfalak? lehet, hogy érdekelne...

Vendég

Hangszóró szervíz help!

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2002.07.19., pén. 11:09

Ennyire nem akarok foglalkozni vele, révén meglesz a zsé rá megyek agonizálni a Tannoyok és a Missionok közé :smile36: Ez csak addig félmegoldás (najó túlzás - egytized) utána eladás, értékben a pár max 10 rugó :smile5: ha valaki elviszi tapsolok :smile38: elajándékozásra is gondoltam, de recsegve nincs képem :smile16: szóval a lényeg, hogy majdnem mindegy mi citteg, csak ne recsegjen, 1-2 ezresből kijőjjön :smile8:

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”