Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mélysugárzók

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: KMT »

Szerintem definiálni kellene az "egyszerre" jelentését, mert ez már kezd vicces lenni.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

ezt nem igazán vágom. eddig a rel mindenhol azt írta, hogy érdemes és lehet egyszerre a kettőt használni. Pl. mozizásnál kiegészíti a frontok alsó mélytartományát és leadja az lfe csatit is egyszerre. ezt külön kiemelték sok helyen mint feature, amit más márkák nem tudnak.

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: hubee »



Annak is épp az a lényege, hogy nem egyszerre kapja két helyről.


Szerintem is és Muszklismick is ezt írta. Be lehet dugva 2 helyre a sub, de egy jelet küldj rá egyszerre. (vagy LFE vagy High level)
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: KMT »

Annak is épp az a lényege, hogy nem egyszerre kapja két helyről.

Avatar
dszabi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 10:12
Értékelés: 20

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: dszabi »



Szerintem se sok


Az összes REL marketing-anyag és kezelési útmutató igyekszik kidomborítani, hogy a REL-ek egyik nagy előnye, hogy egyszerre használható a magas és az alacsonyszintű bemenet.
 
Uniquely, both the speaker level and the LFE input can be used simultaneously. This means you can set it up for an audiophile sound with your CD’s or other stereo signals and instantly revert to using the SubBass System as the dedicated LFE component when watching movies. This is a feature of real benefit if you wish to play music in stereo mode in the purist audiophile way and in full 5.1 digital mode. True flexibility!
 
Én ezt magamban mindig úgy értelmeztem, hogy de jó, zene/mozi váltásnál nem kell kábeleket kihuzogatni vagy hangerőszabályzókat tekergetni, de lehet hogy tévedtem... Majd írok egy levelet a REL-nek, megkérdezem.

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: hubee »



hogy mi van ha egyszerre kapja a két jelet, szerintem nincs is értelme.


Szerintem se sok
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »



Szóval akkor nem tudod a választ a kérdésemre. :-(
 
Egyébként meg nálam úgy van, hogy sztereóra van egy sztereó integrált, ez hajtja meg a frontokat. Házimozi esetén pedig a házimozi erősítő bal-jobb előfok kimenetei mennek a sztereó integrált előfok bemenetére, így ilyenkor a sztereó erősítő csak végfokként működik. Értelemszerűen a REL magasszintű bemeneteit szintén erre a sztereó integráltra kötöttem, hiszen ez hajtja meg a frontokat akár sztereó, akár házimozi esetén.


 
 
Ha két külön erősítőd van akkor mi a probléma ?
Nálam ugyanez van, zenénél nincs bekapcsolva a mozierősítő, mozinál
meg én letekerem a saját subom magasszintű bemenetét, soha nem próbáltam
hogy mi van ha egyszerre kapja a két jelet, szerintem nincs is értelme.
Mozin az RCA LFE input van használva, nekem így a legegyszerűbb

Avatar
dszabi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 10:12
Értékelés: 20

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: dszabi »



Van külön sztereó és mozierősítőd, vagy mozierősítőről szeretnél zenét hallgatni
és ekkor használni a nagyszintű bemenetet, mozin meg az LFE kimenetet ?
Nálam két külön erősítőről megy a zene és a mozi és kiválóan működik ugyanazzal
a subbal. Egy mozierősítőre mindkét módon rákötheted, de ha csak az LFE vagy csak a
nagyszintű jelet akarod hallgatni akkor legegszerűbb egy A-B kimenetes mozierősítő, ahol
a B kimenetről kapja a sub sztereóban a jelet, mozin ezt le lehet kapcsolni és akkor csak
az LFE bemenet jelét kapja a sub. Azt még nem próbáltam amikor egyszerre mindkét bemeneten
megkapja a jelet a sub.


 
Szóval akkor nem tudod a választ a kérdésemre. :-(
 
Egyébként meg nálam úgy van, hogy sztereóra van egy sztereó integrált, ez hajtja meg a frontokat. Házimozi esetén pedig a házimozi erősítő bal-jobb előfok kimenetei mennek a sztereó integrált előfok bemenetére, így ilyenkor a sztereó erősítő csak végfokként működik. Értelemszerűen a REL magasszintű bemeneteit szintén erre a sztereó integráltra kötöttem, hiszen ez hajtja meg a frontokat akár sztereó, akár házimozi esetén.

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »


Van külön sztereó és mozierősítőd, vagy mozierősítőről szeretnél zenét hallgatni
és ekkor használni a nagyszintű bemenetet, mozin meg az LFE kimenetet ?
Nálam két külön erősítőről megy a zene és a mozi és kiválóan működik ugyanazzal
a subbal. Egy mozierősítőre mindkét módon rákötheted, de ha csak az LFE vagy csak a
nagyszintű jelet akarod hallgatni akkor legegszerűbb egy A-B kimenetes mozierősítő, ahol
a B kimenetről kapja a sub sztereóban a jelet, mozin ezt le lehet kapcsolni és akkor csak
az LFE bemenet jelét kapja a sub. Azt még nem próbáltam amikor egyszerre mindkét bemeneten
megkapja a jelet a sub.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: KMT »



Azért, mert így akkor tudnám zenehallgatásra is használni (sztereóban az erősítő front bal és jobb kimenetéről kapja a jelet), meg mozira és SACD-re is (ezeknél meg a .1 jelét kapja). Részben pont ezért vettem REL-t, mert párhuzamosan be lehet kötni a kétféle bemenetet, csak jó lenne tudni mit is csinál ha egyszerre van jel mind a két bemeneten.


 
Mindezt egy erősítővel? A HM erősítőket be lehet úgy állítani elvileg, hogy a mélyeket ne adják rá a frontokra, ha aktív a .1 kimenet. A magasabb frekvenciákat meg remélhetőleg levágja a szub. Egyébként próbáld ki, úgy, hogy nem kötöd be kis jelszinten (de az erősítő higyje azt, hogy igen). Ha szerencséd van nem (nagyon) fog szólni a szub.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »



Azért, mert így akkor tudnám zenehallgatásra is használni (sztereóban az erősítő front bal és jobb kimenetéről kapja a jelet), meg mozira és SACD-re is (ezeknél meg a .1 jelét kapja). Részben pont ezért vettem REL-t, mert párhuzamosan be lehet kötni a kétféle bemenetet, csak jó lenne tudni mit is csinál ha egyszerre van jel mind a két bemeneten.


Kérdezd meg Muszklismick szakkollégát.
Én úgy tudom rákötheted mind2-t egyszerre és akkor a jelet összegzi.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
dszabi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 10:12
Értékelés: 20

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: dszabi »



 
Miért akarod bekötni a frontokat is, ha már egyszer be van kötve a szub hangja RCA-n? Elég csak a mélyeket rákötni.
 
Egyébként valószínűleg összeadja a jeleket.


 
Azért, mert így akkor tudnám zenehallgatásra is használni (sztereóban az erősítő front bal és jobb kimenetéről kapja a jelet), meg mozira és SACD-re is (ezeknél meg a .1 jelét kapja). Részben pont ezért vettem REL-t, mert párhuzamosan be lehet kötni a kétféle bemenetet, csak jó lenne tudni mit is csinál ha egyszerre van jel mind a két bemeneten.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: KMT »



Azért kellene egyébként speakonos sub, mert ilyen a kábelem (mint a RELnél) és ez csak "3 eres"
http://homecinemaguru.com/wp-content/up ... eutrik.jpg
 
Eddigi kereséseim alapján csak a RELnek és az MJ Acoustics-nak vannak ilyen subjai. Ti tudtok még effélét?


Szerintem ne szűkítsd le erre, az csak egy csatlakozó, leszedhető. 3 ér meg elég bármelyikhez, mert a két negatív ugyanaz. Vagy ha megnyugtat, el kell osztani, már ha nem tömör a kábel.
 
 

REL tudort keresek! :-)
 
REL sub-om van, aminek ugyebár a high level és a low level bemenetei akár egyszerre is használhatóak. Csak éppen nem tudom, hogy mi is történik pontosan akkor, amikor ezeket egyszerre használom. Mondjuk 5.1-es mozifilm, ilyenkor a .1 megy a low level bemenetre, a front bal és jobb jele pedig megy a high levelre. Mi történik ha mind a két bemeneten van jel? Ilyenkor automatikusan rájön a REL hogy nincs szükség a high level használatára (hiszen van .1-es input) és némítja azokat? Vagy pedig a két bemenet jele összeadódik?
 
Ha a két bemenet összeadódik, akkor ez nem azt jelenti, hogy hiába állítottam be külön a sub csatorna hangerejét, filmnézés közben nem lesz jó a beállítás, mert még hozzáadja a front csatornák jelét is????


Miért akarod bekötni a frontokat is, ha már egyszer be van kötve a szub hangja RCA-n? Elég csak a mélyeket rákötni.
 
Egyébként valószínűleg összeadja a jeleket.

Avatar
dszabi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 10:12
Értékelés: 20

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: dszabi »


REL tudort keresek! :-)
 
REL sub-om van, aminek ugyebár a high level és a low level bemenetei akár egyszerre is használhatóak. Csak éppen nem tudom, hogy mi is történik pontosan akkor, amikor ezeket egyszerre használom. Mondjuk 5.1-es mozifilm, ilyenkor a .1 megy a low level bemenetre, a front bal és jobb jele pedig megy a high levelre. Mi történik ha mind a két bemeneten van jel? Ilyenkor automatikusan rájön a REL hogy nincs szükség a high level használatára (hiszen van .1-es input) és némítja azokat? Vagy pedig a két bemenet jele összeadódik?
 
Ha a két bemenet összeadódik, akkor ez nem azt jelenti, hogy hiába állítottam be külön a sub csatorna hangerejét, filmnézés közben nem lesz jó a beállítás, mert még hozzáadja a front csatornák jelét is????

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: hubee »


Azért kellene egyébként speakonos sub, mert ilyen a kábelem (mint a RELnél) és ez csak "3 eres"

 
Eddigi kereséseim alapján csak a RELnek és az MJ Acoustics-nak vannak ilyen subjai. Ti tudtok még effélét?
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: hubee »


Sziasztok!
 
Jelenleg nem érzem szükségét, hogy zenére subot használjak. Viszont mozira nagyon is jó lenne. Milyen márkák-típusok közt nézelődjek amin van Speakon bekötési lehetőség és mozin jól teljesítenek? 20nm-es társasházi lakás nappalijába kellene. Keret 150e-200e új ár, de persze szeretném kevésből megúszni.(pl. használt ) Havi 1-5 film lenne csak..

(a kérdést megelőzve van egy Speakon-os kábelem itthon és az erősítőmnek nincs pre-outja)
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
nostro
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2010.12.02., csüt. 18:54
Értékelés: 9

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: nostro »

Sziasztok! Sajnos tegnap tönkrement a mélynyomóm (Acoustic Energy Aegis Neo), a hibajelenség a következő: referencia hangerőnél fogja magát, és kikapcsol, még az állapotjelző LED sem világít. Ha a tápkábelt kihúzom, és újra csatlakoztatom, akkor megint világít a LED, és kisebb hangerőn nem is kapcsol ki. Esetleg találkozott már valaki hasonló dologgal? Szegeden, vagy környékén nem tudtok valakit, aki meg tudná javítani? (Nem ilyen Mekk mesterre gondoltam, hanem aki tényleg ért is hozzá.)

Avatar
koosimre70
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2011.02.15., kedd 17:02
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Túrkeve.

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: koosimre70 »



Üdv!
 
Mélynyomó kérdés,
kategóriaváltás miatt cserére kerül egy Jbl ES150p Sub.Dynavoice hangfalszett, zenére és mozira egyaránt használva lenne,25nm a szoba, beton falak, fa padló. A lefelé sugárzókat előnybe helyezném.
Mik jöhetnének szóba? kb: 120e ft-ig.


 
Üdv!
Miért nem próbálod meg a jbl es 250pw-t?
A reflex nyílása alul van, én kb. 3 napja vásároltam 1év gari van rá, 100ezer forint volt.
Ha érdekel a beszerző tel. számát megtudom adni!
Nagyon meggyőző a megszólalása, pedig még be sincs járatva!
Heed Obelisk Pre-Px-Pas x2
Bluesound node 2i
Topping D70s
Triangle Celius 202
Audioqest Rocket 44
Audioqest Sydney rca
Hivox Alces 3
Furutech FP-314AG
SVS PB 2000

Avatar
beni89
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2008.01.20., vas. 13:44
Értékelés: 2

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: beni89 »

Vagyis reckhorn b2 equalizer nagyon ott van a cucc.

Avatar
beni89
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2008.01.20., vas. 13:44
Értékelés: 2

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: beni89 »

Kész lett teljesen a subwooferem egy dld dl 154sub + egy rh sound sp1250 ql végfok és egy reckhorn b2 crossoverem van, és elég brutálisan szól báár a subnak kicsi a 18m2, haveromnak mutattam a cuccot pont a sub mellett állt toltam neki a dj billi e beats my van camű számot azt mondja, kész beszakadt a dobhártyája utána még félóráig nem hallott rendesen na mondom szép.

Avatar
M3nyus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.05.05., szomb. 23:29
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: M3nyus »


Sziasztok!
 
Swans Sub10D ről van valakinek tapasztalata?
Szoba 17 nm Swans RM 300 mellé.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Hali lehet balga kérdés de kezdő vagyok ezen a téren honna tudom hogy 1-2 tekercses a málynyomó amit meg akarok venni??? Válaszokat előre is köszönöm!


Kérlek szépen a málynyomó hangszórón található csatlakozók számából.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
dox01
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.05.14., hétf. 19:38
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: dox01 »

Hali lehet balga kérdés de kezdő vagyok ezen a téren honna tudom hogy 1-2 tekercses a málynyomó amit meg akarok venni??? Válaszokat előre is köszönöm!

Avatar
beni89
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2008.01.20., vas. 13:44
Értékelés: 2

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: beni89 »

Balageguy forumos társ segített nekem, őő csinálta meg a subwoofer terveket. Szerintem ha privátban írsz neki biztos tud segíteni. Elmondod mit szeretnél és őő grafikonokkal és tervrajzokkal megvalósítja amit elképzeltél.

Avatar
JBL L90
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2011.07.25., hétf. 23:46
Értékelés: 10

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: JBL L90 »



Ha már fejlesztésnél tartasz, azon nem gondolkozol, hogy szétválaszd a mozi és a zenecuccot?


 
Mire gondolsz? Milyen ötleteid lennének?

Filmhez: Dynavioce Challenger m-63  5.0, Sony STR DB-925, HK DVD29, JBL ES 150P, HDD, 50' Plazma.
Zenéhez: Nad c315BEE, HK 970, HK 680, Rotel RCD-965BX, JBL L-90, Yamaha YST-SW300, Heybrook HB1
 
A zene lelki táplálék és semmi mással nem pótolható. Aki nem él vele: lelki vérszegénységben él és hal meg.
Kodály Zoltán
 
 

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”