Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mélysugárzók

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: gemini »


Én azt olvastam, hogy a WH-210-nek 40 Hz-től felfelé terjed az átvitele, a PC10-esnek viszont ez az érték lemegy 32Hz-ig.Igaz ez?
Mondjuk árban is van egy 5-10 ezer forintos különbség.
Az erősítő része megegyezik szvsz.

ugyanazok a két mélyládának a paraméterei.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


na hali fiuka jovo heten nekem kell egy subwoofer.
ha torik ha szakad.
van othon nekem egy olyan dolog hogy Yamaha RXV-430 + Diamond 8.3 + Diamond 8.2 + Diamond Center.
Na ehez keresk valami szubot.
Eddig ezeket sikerlut szukebb korbe szoritani:
Wharfedale WH-210 Sub
Wharfedale Power Cube 10
Yamaha YSTSW-215
 
az elado a Netdepon pedig azt valaszolta nekem hogy "Mindenképpen a Wharfedale Power Cube 10-et vagy a Yamaha YSTSW-215 mélysugárzót ajánlom. Illetve úgy fogalmazok, hogy szerintem a WH-210 helyett inkább a PC10-et vedd. Kicsi a különbség és hosszú távon elégedettebb leszel. Más javaslatom nincs ebben a tartományban."
 
Most ti mit szoltok ehez a dologhoz.Esetleg valami javaslatok e szetthez?Konkret szubok?


Inkább szerezz egy használt Phonar 100ast és mégjobban jársz. Pénzben meg ugyanott leszel, vagy egy ötössel többen, de a hangod lényegesen jobb lesz.

Vendég

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


na hali fiuka jovo heten nekem kell egy subwoofer.
ha torik ha szakad.
van othon nekem egy olyan dolog hogy Yamaha RXV-430 + Diamond 8.3 + Diamond 8.2 + Diamond Center.
Na ehez keresk valami szubot.
Eddig ezeket sikerlut szukebb korbe szoritani:
Wharfedale WH-210 Sub
Wharfedale Power Cube 10
Yamaha YSTSW-215
 
az elado a Netdepon pedig azt valaszolta nekem hogy "Mindenképpen a Wharfedale Power Cube 10-et vagy a Yamaha YSTSW-215 mélysugárzót ajánlom. Illetve úgy fogalmazok, hogy szerintem a WH-210 helyett inkább a PC10-et vedd. Kicsi a különbség és hosszú távon elégedettebb leszel. Más javaslatom nincs ebben a tartományban."
 
Most ti mit szoltok ehez a dologhoz.Esetleg valami javaslatok e szetthez?Konkret szubok?


Fura válasz, én pont a WH-210-et ajánlanám neked e 3 közül. De a legbiztosabb, menj el hozzájuk, vagy olyan helyre ahol van mind a három és hallgasd meg őket, a füledre hagyatkozz.
Ha meg tényleg jó subot választasz akkor a tüdődre is

Én azt olvastam, hogy a WH-210-nek 40 Hz-től felfelé terjed az átvitele, a PC10-esnek viszont ez az érték lemegy 32Hz-ig.
Igaz ez?
Mondjuk árban is van egy 5-10 ezer forintos különbség.
Az erősítő része megegyezik szvsz.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Tami »


- megbeszeled, hogy hazaviszed probara, lerakod a cucc arat elviszed haza kiprobalod ha jo visszaviszed es hazaviszel egy ujat, ha nemjo visszaviszed es penzt vissza, irany egy masik bolt, masik tipus.
- ha ramhallgatsz nem ugy vasarolsz, hogy ki mit mondott!!
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Geri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:27
Értékelés: 9

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri »


na hali fiuka jovo heten nekem kell egy subwoofer.
ha torik ha szakad.
van othon nekem egy olyan dolog hogy Yamaha RXV-430 + Diamond 8.3 + Diamond 8.2 + Diamond Center.
Na ehez keresk valami szubot.
Eddig ezeket sikerlut szukebb korbe szoritani:
Wharfedale WH-210 Sub
Wharfedale Power Cube 10
Yamaha YSTSW-215
 
az elado a Netdepon pedig azt valaszolta nekem hogy "Mindenképpen a Wharfedale Power Cube 10-et vagy a Yamaha YSTSW-215 mélysugárzót ajánlom. Illetve úgy fogalmazok, hogy szerintem a WH-210 helyett inkább a PC10-et vedd. Kicsi a különbség és hosszú távon elégedettebb leszel. Más javaslatom nincs ebben a tartományban."
 
Most ti mit szoltok ehez a dologhoz.Esetleg valami javaslatok e szetthez?Konkret szubok?


Fura válasz, én pont a WH-210-et ajánlanám neked e 3 közül. De a legbiztosabb, menj el hozzájuk, vagy olyan helyre ahol van mind a három és hallgasd meg őket, a füledre hagyatkozz.
Ha meg tényleg jó subot választasz akkor a tüdődre is
TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3  

Avatar
Norbi T
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2003.06.26., csüt. 13:58
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Norbi T »


na hali fiuk
a jovo heten nekem kell egy subwoofer.
ha torik ha szakad.
van othon nekem egy olyan dolog hogy Yamaha RXV-430 + Diamond 8.3 + Diamond 8.2 + Diamond Center.
Na ehez keresk valami szubot.
Eddig ezeket sikerlut szukebb korbe szoritani:
Wharfedale WH-210 Sub
Wharfedale Power Cube 10
Yamaha YSTSW-215
 
az elado a Netdepon pedig azt valaszolta nekem hogy "Mindenképpen a Wharfedale Power Cube 10-et vagy a Yamaha YSTSW-215 mélysugárzót ajánlom. Illetve úgy fogalmazok, hogy szerintem a WH-210 helyett inkább a PC10-et vedd. Kicsi a különbség és hosszú távon elégedettebb leszel. Más javaslatom nincs ebben a tartományban."
 
Most ti mit szoltok ehez a dologhoz.Esetleg valami javaslatok e szetthez?Konkret szubok?

TV: Panasonic TX28LK1P Projektor:Optoma HD70 Erősítő: Harman Kardon AVR 235 Front: Klipsch RF-15 Center: Klipsch RC-25 Surround: Jamo E 8SUR.2 DVD: Denon DVD-1930 Video: Panasonic NV-FJ 622 Sub : Mordaunt-Short 309W

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Igen a Hificity-n volt meghirdetve. A szimpi tulajjal hamar megeggyeztem az árban és ki is próbáltuk hogy szól-e. Működött. Ha tudok elmegyek a héten kábelt venni és a hétvégén próbálgatom a ládát. Majd írok róla, de ne várjatok tőlem valami vérprofi beszámolót ugyanis ez az első mélynyomóm.
Szokták volt mondani egyesek, hogy kezdetnek nem rossz. Bár ez itt most folytatásnak sem próbáldd a sarkot kerülni, azt oké lesz. na pá...

Avatar
Megyer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2004.10.07., csüt. 11:58
Értékelés: 19
Tartózkodási hely: Budapest

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Megyer »

Igen a Hificity-n volt meghirdetve. A szimpi tulajjal hamar megeggyeztem az árban és ki is próbáltuk hogy szól-e. Működött. Ha tudok elmegyek a héten kábelt venni és a hétvégén próbálgatom a ládát. Majd írok róla, de ne várjatok tőlem valami vérprofi beszámolót ugyanis ez az első mélynyomóm.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


On: 
Ha már szó esett róla, a Hifi City-n eladósorban van egy Phonar AS100, 55e-ért. Szerintem ennyiért nagyon jó vétel

Sikerült megvennem. ^_^ Köszi a segítségedet!

Örülök, hogy segíthettem! Én is szemezgettem a hirdetéssel, mert nagyon csábító ajánlat volt, de most projira gyúrok.
 
Én is várom a beszámolót!

Ennyiért ez tényleg jó bolt volt. Akit esetleg érdekel, a múltkor a Bécsi úton a HiFi Bazár (használt cuccok) nevű boltban volt egy ugyanilyen hasonló áron. Hogy megvan-e még nem tudom. telszámot esetleg a hifipiacból lehet nézni, mert ott szokott hirdetni a fazon..

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vaker »


hol lattad a Hificityn a Phonart?Az aprohirdetesben?

Igen, az apróban volt.
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vaker »


On: 
Ha már szó esett róla, a Hifi City-n eladósorban van egy Phonar AS100, 55e-ért. Szerintem ennyiért nagyon jó vétel

Sikerült megvennem. ^_^ Köszi a segítségedet!

Örülök, hogy segíthettem! Én is szemezgettem a hirdetéssel, mert nagyon csábító ajánlat volt, de most projira gyúrok.
 
Én is várom a beszámolót!
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Sikerült megvennem. ^_^ Köszi a segítségedet!
Várjuk a beszámolót róla!

Avatar
Norbi T
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2003.06.26., csüt. 13:58
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Norbi T »


hol lattad a Hificityn a Phonart?Az aprohirdetesben?
Es hogy szol?
Ki tudna valamit mondani a Mirage NanoSub-rol.Szerintem az olvasottakbol amit talaltam e neten meg mindenhol ez egy nagyon jo dolognak igerkezik.Nalunk(en Szlovakaibol vagyok)meg lehet szerezni,de nincs sehol terem ahol meg lehetne halgatni,mert csak nagyraktaravan az oregnek.Magyarban viszont sehol nem talaltam ertekesitot.
DE.Van egy baratom aki Canadaban el es tudom hogy a gyerek audiophil,es mar szoltam is neki mivel hogy a Mirage Canadai hogymenjen mar valahova meghalgatni.S ha jo akkor 280 dollarert johet.
UPS
TV: Panasonic TX28LK1P Projektor:Optoma HD70 Erősítő: Harman Kardon AVR 235 Front: Klipsch RF-15 Center: Klipsch RC-25 Surround: Jamo E 8SUR.2 DVD: Denon DVD-1930 Video: Panasonic NV-FJ 622 Sub : Mordaunt-Short 309W

Avatar
Megyer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2004.10.07., csüt. 11:58
Értékelés: 19
Tartózkodási hely: Budapest

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Megyer »


On: 
Ha már szó esett róla, a Hifi City-n eladósorban van egy Phonar AS100, 55e-ért. Szerintem ennyiért nagyon jó vétel

Sikerült megvennem. ^_^ Köszi a segítségedet!

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Ma voltam épp a Limarnál. Egy baromi barátságos fazon fogadott, de egyenlőre nincs Dynamojuk. Azt mondta holnapra várja. Egyenlőre ''csak'' a Descentet mutatta meg, piszok jó motorjai vannak, feszes gyors, minden ami kell. nem olyan mosott zsíros, mint sokan mások. persze azért 1 milláért elvárható
Na ez jól hangzik. Majd vizsgaidőszak vége után elmegyek hallgatózni!

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Közben egy általam kifelejtett szub. Bár pontos árat nem tudok, így lehet túllépi a 200k-s határt. A neve pedig Sonus Faber Gravis. www.sonusfaber.com , audiotuning.hu. mivel most sietek, majd vki. megteszi helyettem, hogy belinkeli, meg képeket rak fel róla.

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vaker »


Béke van emberek. ndrews is túlzott és te is.
OK, részemről peace.
 
Elnézést a többiektől!
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Viszont ugyanezen hangszóró van a Dynamoban is, csak nem 3db, hanem 1.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


JBL-nek pl. most az E150P szubja 90.000-ért van a satsystemben, de a nagyobb E250P is 130.000 Ft. körül van.  
Martin Logant, Rel-t, JBL-t, JMLabot és Polk Audio szubokat szertnék meghallgatni majd vásárlás elött.

Ma voltam épp a Limarnál. Egy baromi barátságos fazon fogadott, de egyenlőre nincs Dynamojuk. Azt mondta holnapra várja. Egyenlőre ''csak'' a Descentet mutatta meg, piszok jó motorjai vannak, feszes gyors, minden ami kell. nem olyan mosott zsíros, mint sokan mások. persze azért 1 milláért elvárható

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Aki kéri, segítek. Aki provokál, mert csak arra telik neki, annak nem. Hűde sokat kellett ehhez számítgatnod, remélem elégedett vagy.  
No,  vége.

Kettőnk közül nem én provokáltam - legalábbis először. Ha elolvasod, hogy mire reagáltam provokatívan, talán feltűnik ez az apróság.
Nem számítgattam semmit és mivel a kérdésemre nem kaptam értékelhető választ - nem vagyok elégedett.
(Esetleg írhattál volna néhány típust, akkor most nem offolnánk itt... )
 
de hagyjuk inkább :smile14:

Béke van emberek. ndrews is túlzott és te is. amúgy ne akard megítélni ennyiből, mert jó gyerek ő.

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vaker »


On:
 
Ha már szó esett róla, a Hifi City-n eladósorban van egy Phonar AS100, 55e-ért. Szerintem ennyiért nagyon jó vétel
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vaker »


Aki kéri, segítek. Aki provokál, mert csak arra telik neki, annak nem. Hűde sokat kellett ehhez számítgatnod, remélem elégedett vagy.  
No, vége.

Kettőnk közül nem én provokáltam - legalábbis először. Ha elolvasod, hogy mire reagáltam provokatívan, talán feltűnik ez az apróság.
Nem számítgattam semmit és mivel a kérdésemre nem kaptam értékelhető választ - nem vagyok elégedett.
(Esetleg írhattál volna néhány típust, akkor most nem offolnánk itt... )
 
de hagyjuk inkább :smile14:
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Vendég

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én KP-val teljes mértékben egyetértek.
 
Most nem megyek bele sokan milyen mélyet kedvelnek, de ami nekem már zavaró, mások azt még ezerrel élvezik.
Én például ezért szeretem a zárt dobozokat, így sokak által kedvelt típusok nálam kapásból kiesnek.
Azért ha jobban megnézzük, a nevesebb gyártók dobozai nagy része zárt.
 
Léva voltam!

Avatar
DieHard
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2003.09.28., vas. 18:03
Értékelés: 5

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: DieHard »


Látom megy a vita.:)Hadd osszak meg egy friss történetet veletek. Ugyebár szeretném lecserélni a subom (Jamo E8 200W). El is vittem a sráchoz, akitől vettem a JBl-eket. Mondom neki próbáljuk már ki lécci hogy nálad hogy szól.(KB egy35nm es bemutatóteterem). Csillagok háborúja ep II betette. majdnem fullon kezdett a mélynyomó. A menü mire beindult már a felén muzsikált. És jött a THX logo. Hát igenám megmozgatott mindent. Voltak benn még páran. Azoknak is leesett az álluk. Nem tudom én otthon miért nem hallottam igy, de valami hatalmasat szólt.
Még azon is gondolkodóba estem, hogy nem adom el. Igaz hozzáteszem, még másikat nem hallgattam meg, de ha nem megy el az árért amit kértem, akkor marad.
Összegezve a Jamo egy q***va jó mélynyomó és csak ajánlani tudom . De ahogy itt írtátok, hogy sokkal jobbak vannak 150000 körül (kb ennyit szánnék az újra) már nagyon várom hogy azok akkor mit tudnak.
Bocs ha hosszú voltam.

Avatar
n.drews
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2004.08.04., szer. 21:13
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: n.drews »


valami ilyesmi válaszra számítottam tőled...

Aki kéri, segítek. Aki provokál, mert csak arra telik neki, annak nem. Hűde sokat kellett ehhez számítgatnod, remélem elégedett vagy.
 
No, vége.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”