Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mélysugárzók

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Rock60 írta:
2022.11.25., pén. 08:24
Ez bonyolultabb, mint gondoltam.
Ha bármilyen dobozba szánt hangszórónak sok a 400 liter, talán open baffle falba való hangszórót kell keressek. /?/
Akár le is bonthatom a ládákat, és akkor az egész padlás a doboz. Rövidzár, az biztos nem lesz, csak mikor lehajtom a padlásajtót. :rolleyes:
Bár a 300 m3 túlzásnak tűni kissé, meg a patkányok is gondot okozhatnak...
Marad a láda.
Hol nézzek utána ilyen open baffle hangszóróknak ?
Vagy, ha az sem jó, húzok a ládába pár Ytongból egy "válaszfalat", rögtön lehet belőle 80 -100 liter.
Sajnálom, hogy nem lehet kamatoztatni a nagy térfogatot, ennyi erővel már a szobában is állhatna két kis subláda... sad.gif
Passzív OB-be igen magas Qts hangszórót szoktak tenni, aminek így is van mélye, csak sajnos az a mély rossz minőségű, 1 oktávon kb 3 hangon búg, lassú szar.
Aztán a padlás szubot valahogy fázisban illeszteni kéne a kiegészítendő hangsugárzók átviteléhez, és az se lenne baj, ha a sebességük is kb egyforma lenne.
Kell a szobába 1 v 2 jó minőségű, jól paraméterezhető, gyors szub.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1878
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

A 400 liter olyan sok, hogy egy normál 30 centis hangszóró gyakorlatilag freeair-ként működne benne.
Szerintem egy magas Qts értékű (0,5 fölötti érték), nagy kilengésű (xmax) sub még akár jól is működhetne ott.
De ez már szerintem elégge DIY téma.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2858
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Ez bonyolultabb, mint gondoltam.
Ha bármilyen dobozba szánt hangszórónak sok a 400 liter, talán open baffle falba való hangszórót kell keressek. /?/
Akár le is bonthatom a ládákat, és akkor az egész padlás a doboz. Rövidzár, az biztos nem lesz, csak mikor lehajtom a padlásajtót. :rolleyes:
Bár a 300 m3 túlzásnak tűni kissé, meg a patkányok is gondot okozhatnak...
Marad a láda.
Hol nézzek utána ilyen open baffle hangszóróknak ?
Vagy, ha az sem jó, húzok a ládába pár Ytongból egy "válaszfalat", rögtön lehet belőle 80 -100 liter.
Sajnálom, hogy nem lehet kamatoztatni a nagy térfogatot, ennyi erővel már a szobában is állhatna két kis subláda... sad.gif

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1878
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Igen, zártnak kell kisebb, pontosabban ha reflexest szeretnénk építeni, ahhoz rendszerint nagyobb doboz szükséges (de ez is több dologtól függ) adott hangszóró esetén, mintha zártat építenénk. Legalábbis, ha jó eredmény a cél.
Sokféle paraméterű (felfüggesztésű, csillapítású stb) hangszóró létezik és még az sem kzárt, hogy találsz olyan 30 centiset, ami épp 400 literben működik optimálisan az adatai alapján, bár ennek az esélye igen csekély (kb konvergál a nullához).
Valóban léteznek teljesen nyitott (open baffle) hangfalak, ezek általában olyan hangszórókat igényelnek, amik a paramétereikből adódóan nem érzik jól magukat dobozba zárva és mivel itt a hangszóró eleje és hátulja nincs akusztikusan elcsatolva egymástól, így akusztikus rövidzár alakul ki, ha elég nagy hullámhosszú hangokat (azaz mélyhangokat) szeretnénk lesugározni. Az akusztikus rövidzár csökkenti a hatásfokot és a hangszórónkkal elérhető maximális hangnyomást.

Jobb basszreflex szubokban olyan hangszórókat hsználnak, amik jól működnek basszreflex dobozban. :napsut: Használható (amolyan ökölszabály szerű) kiindulási pont lehet pl a hangszóró T/S paramétereiből kalkulált EBP (Fs/Qes) érték megállapítása, hogy milyen dobozban is érzi magát jól egy adott hangszóró:
http://www.mh-audio.nl/Calculators/calculate_EBP.html

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2858
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

A zártnak kell kisebb ?? Ez biztos ? Én fordítva tudtam.
30 centis hangszórót keresek, mert a betonfödémen 35 - ös luk van.
Én úgy tudom, hogy a dobozban lévő levegő visszatartó erejéhez illeszkedő különböző saját csillapítású hangszórók léteznek.
Pl. a Human Audióban láttam egy olyan hangfalat - saját konstrukciójuk - amelyik teljesen nyitott.
Pontosabban csak egy kb. 120 x 80 - es lap, abba van beépítve többek között egy asszem 25 centis mélynyomó. Köszöni, jól van, nem akar kiszakadni.

Milyen típusú hangszórókat használnak a jobb bass - reflex subokban ?

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

A 400 liter borzasztóan sok a legtöbb hangszórónak még reflexben is. Kettőnek nem, ha mondjuk 46centis mélysugárzókat használsz. Zártban kb. 100-120/130L szokott lenni még ha 46 centiseket használsz, akkor is. A 30 centisek nagyrészének reflexesben is ugyanúgy 100-120/130L kell nagy átlagban, zártban meg még kevesebb. Szóval a 400L nagy részét nem fogod felhasználni akármekkora hangszórót is használsz.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2858
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Tekintsünk el a padlásláda térfogatától.
Ha van egy garantáltan jó minőségű hangszóró, annak T/S paraméteréhez hozzá tudom alakítani a térfogatot - a teteje még nyitott a doboznak.
A doboz 4 oldala van tízes Ytongból, a teteje - ami normál esetben egy hangdoboz hátulja lenne - 30 - 40mm környéki faanyagból lesz.
Hangszóróra van tipp ?

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2858
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Köszönöm.
Tudom, van vele teendő bőven.
Az ötletet még régen vettem egy ismerősömtől.Neki 1 m3 ládába volt beépítve 2 db 40 centis Beag. A szobában 1 pár modifikált Videoton Enciklopedia.
A hatás váratlan, és frenetikus volt. Senki nem értette, honnan jönnek az elképesztő mélyek... :D
Ami biztos :
Bass-reflexet nem tudok csinálni belőle. / Úgy hallottam, hogy a zártak tisztább és gyorsabb hangúak./
A térfogatot tudom belülről csökkenteni, ha muszáj.
Nincs szükségem túl nagy hangerőre.
Biztosan kell aluláteresztő szűrő, tudom.
Van két 30 centis Celestionom, de Bese azt mondta, nem jók subnak.
Ezért keresek most erre alkalmas jobb minőségű mélyhangszórót.
Köszi.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: alto »

Rock60 írta:
2022.11.21., hétf. 09:24
Szép napot Mindenkinek !
Abban szeretném a segítségét kérni a hozzáértő fórumtársaknak, hogy tudnának -e javasolni olyan 30 - as mélysugárzót, aminek nem kell túl nagy teljesítményűnek lennie, viszont kellően tisztán szól és mélyre megy.
Nem házibulihoz kell, hanem jazz, klasszikus, orgona, stb. Elég, ha 50 Hz alatt dünnyögne alá a T+A T160 - nak.
A padlásra építettem két db. 400 literes ládát Ytongból, onnan néznek lefelé a hangszórók a beton födémen lévő 35 centis lukakon.
Hogy mivel hajtom majd, még nem tudom, valószínüleg külön végfok fog kelleni, az integráltamnak már sok lenne, de ez a következő lépés.
Köszi.
Gyuri
Az előre megépített padlásládákkal eléggé bekorlátoztad magad, mert így olyan mélyhangszórót kell keresned, aminek a T/S paramétereihez illik a 400 literes dobozméret. Nem lesz könnyű dolgod ha hallani szeretnéd a 18 Hz-es orgonasíp hangját is, azt zárt dobozzal nagyon nehéz megcsinálni, inkább bassreflex jöhetne szóba. Ha nem értesz a hangfal méretezéshez, szerintem jobb ha megbízol egy szakembert. Egyébként a magas érzékenység és a nagyon alacsony alsóhatárfrekvencia ellentétes követelmények, tehát a nagyon mélyre menő mélyhangszórók általában alacsony érzékenységűek, azaz nagyobb teljesítményű erősítő kell hozzájuk.
Sima végfok nem lesz ide elég, hiszen gondoskodni kell az aluláteresztő szűrőről is. Persze ha van dedikált subkimeneted, akkor ez megspórolható, csak sajnos ezek tipikusan fixen vágnak 80 Hz körül, így bőven szólni fog a T+A által uralt tartományban is, ami nem a legjobb ötlet.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2858
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Szép napot Mindenkinek !
Abban szeretném a segítségét kérni a hozzáértő fórumtársaknak, hogy tudnának -e javasolni olyan 30 - as mélysugárzót, aminek nem kell túl nagy teljesítményűnek lennie, viszont kellően tisztán szól és mélyre megy.
Nem házibulihoz kell, hanem jazz, klasszikus, orgona, stb. Elég, ha 50 Hz alatt dünnyögne alá a T+A T160 - nak.
A padlásra építettem két db. 400 literes ládát Ytongból, onnan néznek lefelé a hangszórók a beton födémen lévő 35 centis lukakon.
Hogy mivel hajtom majd, még nem tudom, valószínüleg külön végfok fog kelleni, az integráltamnak már sok lenne, de ez a következő lépés.
Köszi.
Gyuri

Tankerpatriots
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2022.02.07., hétf. 20:22
Értékelés: 0

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Tankerpatriots »

Sziasztok. Szeretném megkérdezni, hogy tudja e valaki milyen típusú sub pontosan ez a canton.
Csatolmányok
20220924_153353.jpg
20220924_153353.jpg (3.08 MiB) Megtekintve 1527 alkalommal
20220924_153324.jpg
20220924_153324.jpg (3.73 MiB) Megtekintve 1527 alkalommal
20220924_153353.jpg
20220924_153353.jpg (3.08 MiB) Megtekintve 1527 alkalommal
20220924_153409.jpg
20220924_153409.jpg (3.82 MiB) Megtekintve 1527 alkalommal

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Palm »

baluauto írta:
2021.12.29., szer. 19:40
Palm írta:
2021.12.29., szer. 08:19
baluauto írta:
2021.12.27., hétf. 22:17
Sziasztok! Esetleg valakinek nincs tapasztalata RCF Ayra PRO 10 mélysugárzóval,mennyire lehet hifi rendszerben otthon életképes? Stúdió sub,gondolom otthoni használatban is megállhatja a helyét ,és az ára se olyan vészes.,vagy inkább felejtő?
Hangosítás technikában nem rossz ár-érték arányú az RCF, de van nála jobb is, igaz drágább is.
Sajnos közhely, de a minőségnek ára van.
Ha stúdió hangfal, akkor Genelec. Nagyon komoly hangminőséget képvisel.
Nem írtad, hogy mihez szeretnéd használni? Házimozi? Zene hallgatás? Mindenre?
Mennyire számít a méret?
Csak zenére szeretném használni,gondoltam két darabot,Adam pencill mk3 passzív hangfalak mellé kellene főleg a halkabb hangerőn kiegészíteni a mélytartományt.Tudom mindennél van jobb de ha ebben az ársávban maradunk akkor életképes lehet? Esetleg Adam T10S még amit néztem,méretileg 10” tol gondoltam.Vagy teljesen engedjem el ezt a stúdió vonalat.Esetleg gyűjtsek pénzt valami komolyabb portéká(k)ra.
Az Adam Audio jó hírnevű.
Minimum 10"-os mélynyomóval szerelt mélyláda.
A 12"-os is jó alternatíva.
Vannak még 13"-osok, de azok ritkák (pl.: Focal, Phonar, stb.), ami még oké. Nagyobbat nem vennék.
Ha a méret fontos, akkor sajnos az igencsak szűkíti az alternatívákat. A legkisebb dobozmérettel a zárt és a passzív membránosok rendelkeznek. A reflexek és sáváteresztők (Bandpass) nagyobbak. A tölcséres pedig még nagyobb.
Zenére szerintem zárt vagy passzív membrános a legjobb választás otthonra. Precíz a hangzásuk, nem folynak egybe a mélyek mint egy lüktető mély búgás, hanem rendesen hallható az "ütem". A passzív membrános mélyebbre megy általában, mint a zárt.
Volt reflex mélyládám is, de aminek tetszett a hangzása házimozin és zenén is az akkora volt, mint egy minibár és kb. 50kg (szállításnál és takarításnál cumi).
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
baluauto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2014.12.24., szer. 12:31
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Sárospatak

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: baluauto »

Palm írta:
2021.12.29., szer. 08:19
baluauto írta:
2021.12.27., hétf. 22:17
Sziasztok! Esetleg valakinek nincs tapasztalata RCF Ayra PRO 10 mélysugárzóval,mennyire lehet hifi rendszerben otthon életképes? Stúdió sub,gondolom otthoni használatban is megállhatja a helyét ,és az ára se olyan vészes.,vagy inkább felejtő?
Hangosítás technikában nem rossz ár-érték arányú az RCF, de van nála jobb is, igaz drágább is.
Sajnos közhely, de a minőségnek ára van.
Ha stúdió hangfal, akkor Genelec. Nagyon komoly hangminőséget képvisel.
Nem írtad, hogy mihez szeretnéd használni? Házimozi? Zene hallgatás? Mindenre?
Mennyire számít a méret?
Csak zenére szeretném használni,gondoltam két darabot,Adam pencill mk3 passzív hangfalak mellé kellene főleg a halkabb hangerőn kiegészíteni a mélytartományt.Tudom mindennél van jobb de ha ebben az ársávban maradunk akkor életképes lehet? Esetleg Adam T10S még amit néztem,méretileg 10” tol gondoltam.Vagy teljesen engedjem el ezt a stúdió vonalat.Esetleg gyűjtsek pénzt valami komolyabb portéká(k)ra.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: R.G. »

theo írta:
2021.12.29., szer. 15:10
Üdv.
Sztereo rendszer mellé szeretnék subot venni (még sosem volt gondoltam éppen itt az ideje 😁) az lenne a kérdés hogy mi lenne a jobb megoldás, 2db “középkategóriás” vagy 1db “csúcskategóriás “ subot vegyek?
( 35nm Amerikai nappali viszont alacsony belmagasság )
Mind a ket valaszt meg fogod kapni...
En az egy komolyabb sub felallasra szavaznek
De ha mar ketto sub, akkor ketto komolyabb mindenkepp!
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: theo »

Üdv.
Sztereo rendszer mellé szeretnék subot venni (még sosem volt gondoltam éppen itt az ideje 😁) az lenne a kérdés hogy mi lenne a jobb megoldás, 2db “középkategóriás” vagy 1db “csúcskategóriás “ subot vegyek?
( 35nm Amerikai nappali viszont alacsony belmagasság )

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Palm »

baluauto írta:
2021.12.27., hétf. 22:17
Sziasztok! Esetleg valakinek nincs tapasztalata RCF Ayra PRO 10 mélysugárzóval,mennyire lehet hifi rendszerben otthon életképes? Stúdió sub,gondolom otthoni használatban is megállhatja a helyét ,és az ára se olyan vészes.,vagy inkább felejtő?
Hangosítás technikában nem rossz ár-érték arányú az RCF, de van nála jobb is, igaz drágább is.
Sajnos közhely, de a minőségnek ára van.
Ha stúdió hangfal, akkor Genelec. Nagyon komoly hangminőséget képvisel.
Nem írtad, hogy mihez szeretnéd használni? Házimozi? Zene hallgatás? Mindenre?
Mennyire számít a méret?
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
baluauto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2014.12.24., szer. 12:31
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Sárospatak

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: baluauto »

Sziasztok! Esetleg valakinek nincs tapasztalata RCF Ayra PRO 10 mélysugárzóval,mennyire lehet hifi rendszerben otthon életképes? Stúdió sub,gondolom otthoni használatban is megállhatja a helyét ,és az ára se olyan vészes.,vagy inkább felejtő?

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Palm »

SoundCare Super Spike "lábak" kerültek a gyári "lábak" helyett a Tannoy mélyláda alá. Röviden javult a hangzása. Dinamikusabb és élettelibb.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

istvan01 írta:
2021.11.10., szer. 17:00
erősen javaslom duplán az SVS SB szubot,
ööö... még ennek az egynek sem emésztettem meg az árát :D
A frontok között van, de egyáltalán nem érzem, hogy baj lenne a térrel. Valószínűleg ez több dologgal is magyarázható, kezdve azzal, hogy ciki vagy sem, de "csaltam" a bekötésnél. A bal oldali hangsugárzó mellett van a szub és úgy kötöttem be, hogy a sztereo pre out bal fele megy csak a mélynyomóba. Másrészt az akusztika is relatív előnyös a nappalinkban, tetőtér, bőr kanapék, meleg burkolatok, könyves polcok, egybe nyitott tér az étkező-konyha felé, satöbbi.
(Nem, nem mértem. Nem is fogom, nem kell álmatlan éjszaka! jelenleg bőven elég, hogy jónak hallom ;))
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

ZolaBA írta:
2021.11.08., hétf. 20:32
Tettem ma egy SVS SB-1000 PRO -t, a játszós hifi rendszerem mellé.
Nagyon tetszik, hangja szuper, és hát ez a telefonos applikációs vezérlés valami brutál jó dolog... ;)
Ha ez nem HM mozi, hanem "csak" sztereo hifi, akkor erősen javaslom duplán az SVS SB szubot, a front sugárzók belső vagy külső oldalán elhelyezve. Én is tettem egy próbát az egy db SB2000 pro-val, és sánta volt a tér, amikor az egyik sugárzó mellé tettem. Középen szubhoz nincs jó csatorna, tehát lett még egy SB2000. Pedig zenében nagyon ritka az erős mély basszus (kivéve villanyrock, de az nem az én műfajom), 70Hz/6dB-bel van az enyém felül vágva, és mégis jó alátámasztást ad a felette basszus tartománynak. Mérve kevés EQ-val 10Hz alatt kezd esni a hangnyomás.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Tettem ma egy SVS SB-1000 PRO -t, a játszós hifi rendszerem mellé.
Nagyon tetszik, hangja szuper, és hát ez a telefonos applikációs vezérlés valami brutál jó dolog... ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Palm »

alto írta:
2021.10.30., szomb. 14:17
A gyors basszusról:


youtu.be/mOd0fnN3VCY
Magnat Vector Needle csak 4"-os mélyekkel rendelkezik, de annak idején meglepődtem, hogy hogy szól. Azt hittem, amikor ránéztem, hogy semmi vagy nevetséges mélyei lehetnek egy ilyen hangfalnak, de nem. A Bose is sokszor okozott pozitív meglepetést.
Nemrég az apróhírdetések között is volt egy hangfalpár, ami 4db kis méretű (ha jól emlékszem szintén 4"-os mélyekkel van szerelve).
Viszont az ellentétére is hallottam jó példát, ahol nagy membránú mély igencsak komolyan szólalt, pl. JL Audio.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: alto »

A gyors basszusról:


youtu.be/mOd0fnN3VCY
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Palm »

Quetz írta:
2021.10.14., csüt. 13:25
Én figyelmen kívül hagynék bármit, amihez nem mellékelnek méréseket. Mérés nélkül csak reklám értéke van egy tesztnek.
A reklám is néha hasznos tud lenni.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Én figyelmen kívül hagynék bármit, amihez nem mellékelnek méréseket. Mérés nélkül csak reklám értéke van egy tesztnek.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”