Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Martin Logan hangsugárzók

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Megújult a Martin Logan Motion sorozata. Az új modellek fent vannak a weboldalon már.

https://products.martinlogan.com/motion/

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: viri »

vete írta:
2020.07.05., vas. 11:21
CLS-re vonatkozóan? Hm, 3 hónapja mondta ezt, egy Quest-eemet most csinál, remélem, de a CLS-re, a szélessávú loganre nemet mondott.
Kérdezd meg újra, nekem egy hete mondta, 57verses-nek meg most csinálta meg.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
vete
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2009.06.09., kedd 11:12
Értékelés: 34

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: vete »

CLS-re vonatkozóan? Hm, 3 hónapja mondta ezt, egy Quest-eemet most csinál, remélem, de a CLS-re, a szélessávú loganre nemet mondott.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: viri »

Ezt én is hallottam egy helyről, hogy nem vállal, ezért is hívtam fel, így derült ki, hogy ez egy idejét múlt régi infó volt.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
57verses
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2011.06.28., kedd 18:52
Értékelés: 38

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: 57verses »

Pedig most újított fel !

Avatar
vete
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2009.06.09., kedd 11:12
Értékelés: 34

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: vete »

Hali!

Nekem Otto azt mondta, hogy mindent, DE CLS-t nem csinál többet!

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

viri írta:
2020.07.01., szer. 20:20
Akkor legyen az első 2020-as lelkes bejegyzés az enyém :rolleyes:

Április óta egy CLS ll. boldog tulaja vagyok. :D Tudom, ősrégi darab, féltem is, és előre félek majd a panel cserétől, ami lehet, hogy majd Popori Ottó féle átfóliázás lesz egyszer, de azt mondta telefonon, hogy az a gyárival megegyező minőség lesz, (100eft) igaz lehet ez szerintetek?
Igen igaz, ahogy többiek is írták. Egyébként nagyjából az egész ország ott javíttatja a sztatikusait. Nemcsak Loganeket javít amúgy, hanem szinte mindent, aminek panelje van. Láttam nála Quadot is pl. Nem mellesleg a Limar is szokta őt ajánlani.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: viri »

zoli73 írta:
2020.07.01., szer. 21:53
viri írta:
2020.07.01., szer. 20:20
Akkor legyen az első 2020-as lelkes bejegyzés az enyém :rolleyes:

Április óta egy CLS ll. boldog tulaja vagyok. :D Tudom, ősrégi darab, féltem is, és előre félek majd a panel cserétől, ami lehet, hogy majd Popori Ottó féle átfóliázás lesz egyszer, de azt mondta telefonon, hogy az a gyárival megegyező minőség lesz, (100eft) igaz lehet ez szerintetek?

Ebből is látszik, hogy most már hosszú távon gondolkozom benne. 2 db villámgyors zárt subbal használom, tökéletesen összelehetett lőni őket. Ezeknek még kell a teljesítmény, 250/400W monokkal hajtom, CAT csöves előfokkal, és így egy nagyon izgalmas, színes, hatalmas felbontású, szórakoztató, nekem nagyon tetsző hangot kaptam, pedig kacskaringós út vezetett idáig. Hosszú is lenne itt leírni, de az biztos hogy nagyon belopta magát a szívembe! Érdekes módon már annyira ráállt a fülem, hogy amit eleinte hallottam benne kompromisszumokat, mint pl. az ATC után kisebb hangnyomás, és erő (a mély hiány a subok miatt nincs ugye) az mintha eltűnt volna, nem tűnik fel, nem veszem észre, viszont sokkal többet hallgatok zenét, és imádom! Szóval hajrá Martin Logan! :music1:
Igen, lehetséges! Egyik fórumos barátom, pár hete járt Popori Ottónál, az Ő Loganjait újította fel. Szinte hozom-viszem szolgáltatást kapott, meg is várhatta, sőt, még kicsit segédkezett is.
Még nem láttam/hallottam az eredményt(ami késik, nem múlik), de annyit mondott a barátom, hogy Popori profi munkát végzett, és megérte a ráfordítas.
Köszi szépen, én is csak jót hallottam róla, a telefonban is nagyon korrekt volt, de örülök ezeknek a pozitív visszajelzéseknek!
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: viri »

57verses írta:
2020.07.01., szer. 20:35
Nekem van egy pár CLS II frissen felújítva, ha érdekel meghallgatni, jelentkezz !
Jól hangzik, köszi, írok privit!
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

viri írta:
2020.07.01., szer. 20:20
Akkor legyen az első 2020-as lelkes bejegyzés az enyém :rolleyes:

Április óta egy CLS ll. boldog tulaja vagyok. :D Tudom, ősrégi darab, féltem is, és előre félek majd a panel cserétől, ami lehet, hogy majd Popori Ottó féle átfóliázás lesz egyszer, de azt mondta telefonon, hogy az a gyárival megegyező minőség lesz, (100eft) igaz lehet ez szerintetek?

Ebből is látszik, hogy most már hosszú távon gondolkozom benne. 2 db villámgyors zárt subbal használom, tökéletesen összelehetett lőni őket. Ezeknek még kell a teljesítmény, 250/400W monokkal hajtom, CAT csöves előfokkal, és így egy nagyon izgalmas, színes, hatalmas felbontású, szórakoztató, nekem nagyon tetsző hangot kaptam, pedig kacskaringós út vezetett idáig. Hosszú is lenne itt leírni, de az biztos hogy nagyon belopta magát a szívembe! Érdekes módon már annyira ráállt a fülem, hogy amit eleinte hallottam benne kompromisszumokat, mint pl. az ATC után kisebb hangnyomás, és erő (a mély hiány a subok miatt nincs ugye) az mintha eltűnt volna, nem tűnik fel, nem veszem észre, viszont sokkal többet hallgatok zenét, és imádom! Szóval hajrá Martin Logan! :music1:
Igen, lehetséges! Egyik fórumos barátom, pár hete járt Popori Ottónál, az Ő Loganjait újította fel. Szinte hozom-viszem szolgáltatást kapott, meg is várhatta, sőt, még kicsit segédkezett is.
Még nem láttam/hallottam az eredményt(ami késik, nem múlik), de annyit mondott a barátom, hogy Popori profi munkát végzett, és megérte a ráfordítas.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
57verses
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2011.06.28., kedd 18:52
Értékelés: 38

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: 57verses »

Nekem van egy pár CLS II frissen felújítva, ha érdekel meghallgatni, jelentkezz !

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: viri »

Akkor legyen az első 2020-as lelkes bejegyzés az enyém :rolleyes:

Április óta egy CLS ll. boldog tulaja vagyok. :D Tudom, ősrégi darab, féltem is, és előre félek majd a panel cserétől, ami lehet, hogy majd Popori Ottó féle átfóliázás lesz egyszer, de azt mondta telefonon, hogy az a gyárival megegyező minőség lesz, (100eft) igaz lehet ez szerintetek?

Ebből is látszik, hogy most már hosszú távon gondolkozom benne. 2 db villámgyors zárt subbal használom, tökéletesen összelehetett lőni őket. Ezeknek még kell a teljesítmény, 250/400W monokkal hajtom, CAT csöves előfokkal, és így egy nagyon izgalmas, színes, hatalmas felbontású, szórakoztató, nekem nagyon tetsző hangot kaptam, pedig kacskaringós út vezetett idáig. Hosszú is lenne itt leírni, de az biztos hogy nagyon belopta magát a szívembe! Érdekes módon már annyira ráállt a fülem, hogy amit eleinte hallottam benne kompromisszumokat, mint pl. az ATC után kisebb hangnyomás, és erő (a mély hiány a subok miatt nincs ugye) az mintha eltűnt volna, nem tűnik fel, nem veszem észre, viszont sokkal többet hallgatok zenét, és imádom! Szóval hajrá Martin Logan! :music1:
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Egy igen korrekt jellemzés az ML Electromotion ESL-ről:

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... VKlfrxNbN0

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

kzs70 írta:
2019.05.20., hétf. 21:18
Ez rendelhető bármilyen menettel, nekem most éppen ilyen van a ML-on:

http://bolthely.hu/vibrar/id/00012-Hangfallab-standard

üdv,
Zsolt
Köszönöm, de ha ez az ár darabra vonatkozik(úgy értelmezem), akkor ilyenem egész biztosan nem lesz.
Úgy néz ki, közben megoldódik.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
kzs70
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2018.08.05., vas. 16:14
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kzs70 »

Ez rendelhető bármilyen menettel, nekem most éppen ilyen van a ML-on:

http://bolthely.hu/vibrar/id/00012-Hangfallab-standard

üdv,
Zsolt
JVC DLA-X5900 - Martin Logan Montis - 2x REL Strata 5 - Lumin Amp - Lumin X1 - Zappati 4K HDR PRO - Etherregen - Qnap NAS - Roon Rock

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

LIMAR írta:
2019.05.07., kedd 22:37
zoli73 írta:
2019.05.04., szomb. 13:39
Van egy olyan problémám, hogy a Martin Logan-nek 1/4"-os menet van az aljában, a tüskéknek. Gyárilag nincs hozzá tüske, csak egy kis menetesszár gumi félgömbbel a végén.
Jövő héten megnézem, hogy van-e raktáron ilyen tüskénk.
Ha nincs, rendelni tudunk.
Gábor, ezzel kapcsolatban van valami fejlemény?
Köszönöm.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

LIMAR írta:
2019.05.07., kedd 22:37
zoli73 írta:
2019.05.04., szomb. 13:39
Van egy olyan problémám, hogy a Martin Logan-nek 1/4"-os menet van az aljában, a tüskéknek. Gyárilag nincs hozzá tüske, csak egy kis menetesszár gumi félgömbbel a végén.
Jövő héten megnézem, hogy van-e raktáron ilyen tüskénk.
Ha nincs, rendelni tudunk.
Ez igazán jó hír, köszönöm előre is!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

zoli73 írta:
2019.05.04., szomb. 13:39
Van egy olyan problémám, hogy a Martin Logan-nek 1/4"-os menet van az aljában, a tüskéknek. Gyárilag nincs hozzá tüske, csak egy kis menetesszár gumi félgömbbel a végén.
Jövő héten megnézem, hogy van-e raktáron ilyen tüskénk.
Ha nincs, rendelni tudunk.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Van egy olyan problémám, hogy a Martin Logan-nek 1/4"-os menet van az aljában, a tüskéknek. Gyárilag nincs hozzá tüske, csak egy kis menetesszár gumi félgömbbel a végén. Tettem egy kisérletet, vettem 1/4"-os hernyócsavarokat, kiköszörültem hegyesre és ezeket tekertem a sugárzó aljába, alá pénzérme. Nagyon pozitív tapasztalat volt, de ez elég barkács megoldás, jó volna alá valami tisztességes hangfaltüske. Itt jönnek a gondok, 1/4"-os hangfaltüskét szinte nem is lehet kapni.
Bogarásztam a neten és tudomásomra jutott, hogy létezik gyári Martin Logan tüske, de újonnan nem találtam hozzá forrást, csak használtat hírdettek, de már az is elkelt. Szinte zsákutca. A másik megoldás lehetne a Soundcare superspike, ebből létezik 1/4"-os, csak sajnos nem kapható. Nemrég beszéltem a Kácsa-Audióval mint hazai forgalmazóval, de 1/4"-os nincs nekik raltáron, mondván nagyon szélsőséges méret, senki sem keresi. Külön nekem 1 garnitúrát nem tudnak rendelni, és teljes szálitmány rendelése sem aktuális jelenleg. Évente 2-3 alkalommal rendelnek a Soundcare-től, de mostanában nem aktuális, nem is tudják megmondani mikor rendelnek legközelebb.
Végső megoldás lehetne, hogy egy ügyes kezű esztergályossak csináltatok, de azért ez nem is olyan könnyen kivitelezhető. Szerezzem be én az alapanyagot, ilyen kis darabszámot(8db)nem vállal, stb.
Ha valakinek volna valamilyen ötlete, tanácsa azt szívesen veszem.
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Facebook usereknek egy kis Martin Logan gyárlátogatás:



https://www.facebook.com/MartinLoganSpe ... 747399095/



Valamint 26-án lesz az új generációs Dynamo szubok debütálási eseménye is élőben. Link a cikk alján.



https://star-power.com/blogs/audio-vide ... unch-event


Avatar
horla
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.09.21., vas. 21:19
Értékelés: 0

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: horla »


A Martin Loganek subjának meghajtásának összehasonlítására külső erősítővel illetve az ML saját erősítőjét használva van-e valakinek tapasztalata?
 
A ML kínálatában vannak olyan hangfalak, amik felépítésben és elektronikában teljesen azonos kialakításúak, az egyetlen különbség, hogy tartalmazzák-e az ML beépített erősítő paneljét a sub-hoz. Ilyenek például a Theos / Ethos, illetve a Vista / Vantage típusok.
 
Ezeknél a hangfalaknál a technikai paraméterekben és a teszt leírásokban csak annyi különbséget látok, hogy az Ethos és a Vantage tartalmazza az ML 200 W-os beépített D osztályú sub erősítőjét, a Theos és a Vista pedig nem.
 
Egy kis teljesítményű erősítő esetén nyilván előnyt jelent a hangfalba beépített sub erősítő panel, mert tehermentesíti a külső erősítőt. Egy jó minőségű és nagy teljesítményű külső erősítő használata esetén viszont megéri-e az ML egyszerűbb felépítésű és kevésbé jó sub erősítőjét használni?
 
Próbált-e már valaki ilyen összehasonlítást, vagy külföldi fórumokon találkozott-e hasonló teszttel?
Ha rendelkezik beépített erősítővel a Logan, akkor az gondolom nem kerülhető meg, tehát onnan már nincs választási lehetőség arra, hogy inkább a saját erősítővel szeretném a sub részét is hajtani az ESL panellel együtt.
 
H. László
Bang & Olufsen Penta hangfalak, TEAC UD-503 DAC, Nuforce R9 V2 SE monoblokkok, Velodyn SPL-1000 Ultra, Shuttle passzív PC

Avatar
SzAndras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.01.26., vas. 09:02
Értékelés: 141

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: SzAndras »


Szia Laci,
 
A dugózás kapcsán gondolom a két évvel ezelőtti hozzászólásomra gondolsz: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ?p=1900482
 
Előre bocsátom, hogy Huszti Gábor alább leírta a teljes megoldás-repertoárt, de megpróbálom pontosítani hogy mit értettem/érthettem a dugózáson.
 
Nem igazán tiszta hogy melyik ElectroMotion hangfalra gondolsz, az ElectroMotion magában csak a hangfalcsaládot jelenti, a konkrét modellt még nem. De kizárásos alapon ESL vagy ESL X lehet, gondolom nem a center vagy surround hangszóróról van szó. 
A Velo típusát nem írod, de nem emléxem olyan Velo-ra aminek kimenő erősítő fokozata lenne és meghajtaná a hangfalad (főleg sztatikust, lehet tévedek), szóval a szub aktív váltóját valószínűleg csak korlátosan tudod használni (Gábor listáján 1. pont).
Az aláírásodból úgy következtetek hogy Beo 5500-as rendszerbeli erősítőd van. Nem ismerem, nem tudom van-e aktív váltója. Ha igen, akkor mindenképpen Gábor listáján a 2. pont a megoldás - én is így használom mozira az Anthem MRX-emmel, mozira.
Zenére, 2.1-re csak az fog érdemi megoldást hozni, ha van egy aktív váltó, aminek van szub (.1) kimenete, egyébként a két mélyhangszóró "együttszólása" zavaró lesz (mozinál nem nagy gond). 
 
Ha jól értem (és a Beo 60W/8ohm-ból is erre következtetek), akkor te több és jobb (feszesebb, keményebb, tisztább) basszust szeretnél mint amit az ESL-ből hallottál. 
Az egyértelmű, hogy a "több"-ön a dugózás nem segít, sőt ront - kevesebb/halkabb lesz.
A "jobb" pedig erősen attól függ, hogy most mi a bajod vele. 
 
Dugózás.
Zenére felejtős, bár sztatikusnál nem próbáltam (nekem sztatikusból zárt Montis volt). Dinamikus hangfalaknál, főleg ahol a mély nincs külön kamrában teljesen leválasztva a középtől, nagyon elviszi a tonalitást, elrontja az egészet. Az ESL-t nem ismerem ilyen szempontból, lehet hogy ott a külön mélynek nem árt annyira, de én is Huszti Gábort kérdezném róla, ő meg leírta hogy ne csináld.
   A dugózás arra jó, hogy mechanikusan megfogja a membránt a dobozba zárt levegő megnövekedett ellenállásán keresztül. Ezáltal kicsit kevesebb lesz a basszus mennyisége, illetve a csillapítottabb lesz - gyorsabban és kisebb kilengéssel áll meg a membrán. Az előző mondatokból következően, a közepet (és a magasat) is csillapítja, ha a kamra nincs teljesen leválasztva.
   A dugózás NEM (vagy csak alig) használ olyankor, ha a szobád saját frekvenciáján "búg" a hangfal (igazából a szobád, a hangfal csak gerjeszti). A dugózással csökkentett gerjesztés 1-3 dB csökkenése szinte semmi a tipikusan +10-15 dB búgáshoz képest. Azt csökkenteni jobb ha tologatod a hangfalat vagy a hallgatási pozíciót a kioltásra játszva. 
   Ha mégis dugózás, akkor én a saját tapasztalatom alapján azt javaslom, hogy ne teljesen lezárd, hanem gyűrűvel szűkítsd. Lehet és kell játszani a gyűrűk belső átmérőjével, és a HOSSZÁVAL(!) is. Kezdetnek fogj egy habszivacs csíkot, és feltekerve dugd a reflexnyílásba (gondolom hengeres átmérőjű, de láttam már szögletest is - Focal Alto Utopia). Halgatózz és vágd egyre rövidebbre a csíkot (akár nem is kell hogy gyűrűbe körbeérjen). A lényeg, hogy csökkentsd a kiáramló levegő útjának keresztmetszetét.
A megvan a "legjobb" átmérő, akkor kezdj el játszadozni a hosszával. Ne csíkot hajts bele a nyílásba, hanem egy hosszabb szivacslapot, aztán tologasd ki-be, vágj le belőle, stb. 
Ha ezen is túl vagy, akkor próbálhatsz más, tömörebb de rugalmas anyagot (gumiőrlemény, stb).
Egyik sem lesz az igazi, de ha megtalálod a neked tetsző(bb) egyensúlyt a dugózott és nem dugózott felállás között, akkor megérte.
Én a hivatkozott hozzászólásomnál pont azon a határeseten voltam, ahol a bár a szoba sajátfrekije búgott, de dugózással lehetett annyit csökkenteni a gerjesztésen ami jobbá tette a hangot.
 
Ha komolyabb hangjavulást szeretnél, akkor mindenképpen aktív váltó, ahogy Gábor leírta.
A szub vélt vagy valós jó integrálásának külön irodalma van, szemezgess bátran, de mindegyik használható úgy indul, hogy aktív váltó...
Szerintem.
 
Üdv,
András
 
 

Kedves horla!
 
Egy biztos, a reflexnyílás ledugózása semmilyen körülmény között nem megoldás.
 
Csak röviden:
1. Lehet használni a szub aktív váltóját.
2. Megfelelő erősítő esetén szintén aktív váltást lehet alkalmazni a frontok és a kiegészítő szub között ( Anthem MRX, STR ).
3. Ha egyikre sincs mód, passzív váltóval lehet korlátozni a frontok mélyátvitelét.
 
Részletesen átküldtem a lehetséges megoldásokat.
 
Üdv,
Hg

Sad but true: "Audiophiles don't use their equipment to listen to your music. Audiophiles use your music to listen to their equipment" - Alan Parsons

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »



Jelenleg Bang and Olufsen penta hangfalakat és egy zárt rendszerű Velodyn mélynyomót hallgatok. Nagyon jól kiegészítik egymást és évekig nagyon szívesen hallgattam, de most egy MartinLogan Elektromotion vásárláson gondolkodom. Teszten már hallgattam, fantasztikus élmény, de a 120 Hz alatti tartományban szívesebben hallanám továbbra is a Velodyn hangját, ahelyett ami az ML nyitott mélyközép hangszórójának a reflexnyílásából érkezik.
 
SzaAndrás-nak egy korábbi hozzászólásában olvastam, hogy az ML reflexnyílását ledugózta, hogy kevésbé rezonáljon a fal közelében. Van-e ezzel kapcsolatban másnak is tapasztalata?
 
A Velodyn-nál van állítási lehetőség, hogy mi legyen a felső tartomány a mélyhangokban, amit megszólaltat. A Martin Logan-nál gondolom nincs durva beavatkozás nélküli lehetőség arra, hogy a legmélyebb megszólaló tartományt korlátozzam?

 
Kedves horla!
 
Egy biztos, a reflexnyílás ledugózása semmilyen körülmény között nem megoldás.
 
Csak röviden:
1. Lehet használni a szub aktív váltóját.
2. Megfelelő erősítő esetén szintén aktív váltást lehet alkalmazni a frontok és a kiegészítő szub között ( Anthem MRX, STR ).
3. Ha egyikre sincs mód, passzív váltóval lehet korlátozni a frontok mélyátvitelét.
 
Részletesen átküldtem a lehetséges megoldásokat.
 
Üdv,
Hg

Avatar
horla
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.09.21., vas. 21:19
Értékelés: 0

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: horla »


Jelenleg Bang and Olufsen penta hangfalakat és egy zárt rendszerű Velodyn mélynyomót hallgatok. Nagyon jól kiegészítik egymást és évekig nagyon szívesen hallgattam, de most egy MartinLogan Elektromotion vásárláson gondolkodom. Teszten már hallgattam, fantasztikus élmény, de a 120 Hz alatti tartományban szívesebben hallanám továbbra is a Velodyn hangját, ahelyett ami az ML nyitott mélyközép hangszórójának a reflexnyílásából érkezik.
 
SzaAndrás-nak egy korábbi hozzászólásában olvastam, hogy az ML reflexnyílását ledugózta, hogy kevésbé rezonáljon a fal közelében. Van-e ezzel kapcsolatban másnak is tapasztalata?
 
A Velodyn-nál van állítási lehetőség, hogy mi legyen a felső tartomány a mélyhangokban, amit megszólaltat. A Martin Logan-nál gondolom nincs durva beavatkozás nélküli lehetőség arra, hogy a legmélyebb megszólaló tartományt korlátozzam?
Bang & Olufsen Penta hangfalak, TEAC UD-503 DAC, Nuforce R9 V2 SE monoblokkok, Velodyn SPL-1000 Ultra, Shuttle passzív PC

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”