Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Bose hangsugárzók

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Sziasztok Bose-osok!

Használtan milyen Bose bluetooth hangszórót vadásszak?

Amiket néztem: Soundlink mini, mini 2, flex. Nagy különbségek vannak a Flex és a mini 2 között? Emlékszem, a mini 2-t falhoz kellett tenni, de kb ennyi. Amúgy jól szólt.

Elutazom pár hónapra, tavaly vittem a kolibriket, de most sajnos nem fog menni, mert repülős lesz. Emiatt a Bose. :)
Várom a véleményeket ;)
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
theobaldo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.01.06., kedd 13:30
Értékelés: 0

Re: Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: theobaldo »

Üdv mindenkinek!
Segítséget kérnék Bose sub szat és erősítő párosításával kapcsolatban. Erre
https://www.jofogas.hu/veszprem/Bose_Ac ... 786324.htm a ládára tényleg rá lehet kötni az am5 https://www.google.com/search?q=bose+am ... AHoECAEQAA szatjait és az egészet egy minimum 8 ohmos terhelhetőségű erősítőre, folyamatos működésre, hogy az erőlködő ne menjen tönkre?
Sajnos tesztelni (mérni) nem tudom, ezért is kérdezném mielőtt megvásárolnám.
Köszönöm előre is !

Avatar
pablotaxi69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2016.12.28., szer. 19:30
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: GB
Kapcsolat:

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pablotaxi69 »


Azért is kérdeztem, mert jött egy Németországból. 
Hát nem vált be, ezért el is adtam már.
Nekem nagyon kevés volt a Basszus, pedig nem vagyok egy nagy dum-dum igényű. Meg valószínű,hogy egy nagyobb erősítővel jobb lett volna.
Harman/kardon BDS 580-al próbáltam. Inkább vettem egy JBL aktív Sub-os készletet hozzá.
Köszönöm.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


 Bose Acoustimass 6 Serie II.  rendszert használ valaki? 
Kérdés, hogy mire kellene?
Fatermonak az 5-ös van. Nem rossz-nem rossz, de a fene tudja...
Mozira tényleg jó lehet, de komolyabb muzsikára én pl. nem vennék.
Tényleg döntő lehet az, hogy mit hallgatnál, mekkora helyen?
Ne érts félre, nem rossz cucc, csak meg van a maga területe...

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »


 Bose Acoustimass 6 Serie II.  rendszert használ valaki? 
Hello!
 
Nekem Acoustimass 15 volt de a felepites hasonlo. En nagyon szerettem ezt a hazi mozi rendszert nagyon szomszed barat ezt ugy ertem, hogy eleg hangosan lehet hallgatni es meg nem zorog at a szomszed mert nem annyira hallani at a falakon es ha feheret veszel akkor meg asszonybarat is lesz ami nem elhanyagolhato faktor. A subwoofert azt eleg nehez elhelyezni (probaltam elszurni) en negy helyen probaltam es a legjobb elhelyezes szembol van vagyis volt nalam.
A hangja mozira nekem tokeletes volt a kis merete es az AF miatt, viszont eleg draga szokott lenni. Zenere mar nem a legjobb valasztas mivel csak 13,5 KHz-ig szolnak a kis hangfalak es bizony mikor buli volt nalam akkor a melyek is elfogytak. Ami meg nem tetszett benne az a dupla kabelozas. Talan jobb valasztas lehet egy Velodyn sub es 5 akarmilyen pici hangfal.
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
pablotaxi69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2016.12.28., szer. 19:30
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: GB
Kapcsolat:

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pablotaxi69 »

 Bose Acoustimass 6 Serie II.  rendszert használ valaki? 

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


14 éves beírás.
 
Erre már akár büszkének is lehet lenni!  

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nagyon sok jot hallottam errol a hangfalsettrol, csak egy dolog megis nagyon zavar, es ez a merete. Nemtom ti hogy vagytok vele, de azert 1 nagy hangfal csak mashogy szol mint egy picike. Oszinten szolva meg sosem hallgattam meg ezt a bose settet, de erdekesnek tartom. Marcsak az ara, es a merete miatt is. Naes a teljesitmenyrol sajnos meg az oldalukon sem irnak semmit. Minden erdekel rola. Ossza meg mindenki a tapasztalatait, mert nagyon kivancsi lettem am.
Aki meg nem tud rola semmit, az muvelodjon:
http://shop.centralnet.hu/bovebb.php3?BcikkID=782

14 éves beírás.

Avatar
niof78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2010.01.19., kedd 20:32
Értékelés: 32

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: niof78 »


Én még anno kölyökkoromban odáig voltam a BOSE-ért, gyűjtöttem is a pénzt egy Acustimass "sztereo" rendszerre (a számára már nem is emlékszem). Aztán betévedtem egy boltba, ahol egy pont olyan szett volt demonak beállítva, beültem a székbe, betettek valami jazz lemezt (akkor mondjuk még azt sem szerettem, de más nem volt), és onnantól fogva tudtam, hogy nem ez az az irány, amerre én tartani szeretnék. Helyette vettem inkább egy jópofa 3 utas 4 hangszórós Videoton állódobozt, és hosszú évekig tuningolgattam, javítgattam, cseréltem benne ezt-azt, mire azt mondtam, hogy úgy szól, hogy kb. tetszik. Azóta persze már nincs meg, egy kollégám megvette, és most ő hallgatja. Jelenleg teljesen saját építésű dobozt hallgatok, Audio System hangszórók vannak benne, egyedi váltóval. Igazából kísérleti jellegű dolognak indult, a doboz (pozdorja)hulladékból van (szó szerint), és csak simán le lett alapozva, meg festve, de olyan jól sikerült, hogy hiába terveztem meg hozzá a végleges dobozt, egyszerűen nincs szívem ezt szétszedni... Talán majd egyszer.
 
Ezzel a történettel csak arra akartam rávilágítani, hogy hiába csillivilli, meg hájtek valami, nem biztos, hogy az az irány felel meg az ember ízlésének. Érdemes meghallgatni egy BOSE rendszert, de csak akkor szabad (szerintem) mellette dönteni, ha azon kívül még néhány variációt kipróbáltál, és továbbra is az tetszik. Lehet, hogy azért a pénzért olyat találsz, ami sokkal jobban megéri, szebben szól, és hosszabb távon nyújt maradandóbb zenei élményeket.
Sensing The Progressive Feeling...

Avatar
V.Norbi86
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2009.02.09., hétf. 17:28
Értékelés: 4

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: V.Norbi86 »



én ugyan nem ismerem azt a szettet, de szerintem kerüld el ezt a márkát. azért az összegért amiket elkérnek egy normális szettet is össze lehet rakni. nagy általánosságban csak a parasztvakítás megy, hogy a konzervdobozos szettjeik ilyen meg olyan jók...


 
 
Köszi a választ!Mindenképp meghallgatnám előtte csak gondoltam megkérdezek egy két szakavatott embert is hátha több infóhoz jutok!

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Sziasztok!Esetleg valakinek van tapasztalata a BOSE COMPANION 5-ÖS SZETTRŐL?
Minden véleményt szívesen fogadok! leborulok.gif


 
én ugyan nem ismerem azt a szettet, de szerintem kerüld el ezt a márkát. azért az összegért amiket elkérnek egy normális szettet is össze lehet rakni. nagy általánosságban csak a parasztvakítás megy, hogy a konzervdobozos szettjeik ilyen meg olyan jók...

Avatar
V.Norbi86
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2009.02.09., hétf. 17:28
Értékelés: 4

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: V.Norbi86 »


Sziasztok!Esetleg valakinek van tapasztalata a BOSE COMPANION 5-ÖS SZETTRŐL?
Minden véleményt szívesen fogadok! leborulok.gif

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Úgy hallottam,hogy a Bose hangfalakat most senki sem forgalmazza.
Én ugy tudom hogy a Basys,de lehet hogy tévedek.

Elvették tőlük.

Vendég

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

itt Kecsón én is hallottam ezeket a Bose hangfalakat és valóban nem teljes zenei élményt szolgáltat.Mozin szolt rendesen,jó effektek stb,de ott is érezni lehetett a kis hangszórók súlytalanságát testetlenségét,hiába volt mellette egy jó szub...

Avatar
endi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2005.02.20., vas. 11:57
Értékelés: 0

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: endi »


Én amit hallotam ugy 6 éve egy barátomnál dupla stereo bose volt(sajnos nem emlékszem a tipusára) ,szoval két 2.1es modulbol állt ,az egyik kisebb volt az a konyhába a nagyobb a háloszobába volt ez kimondotan zenére volt.
Beépittet erösitöjük külön és közös cd radio centerük volt.
Nekem akor technics tornyom volt de valahogy ég és föld volt a külömbség köztük, a bose nak valahogy anyira semleges tiszta és friss hangja volt, igaz angliábol hozta és 2000fontért kellet is szoljon.
Nekem akkor nagyon tetcet,de most szerintem azért kapnék hibát benne.
Erölködö:Marantz PM-66SE,CD Pioneer pd-8700,DVD Pioneer DV600AV .Lp játszo ,Project RPM 1,3 Genie.Dac: Adcom gda600 .Tv: Myria 32 lcd(lg)Hangfal:Epos m 12.2,Hangfal Kabel:Diy fonot.Táp és ic:hiVOX kabelek +diy tüzalo tápkabelek és hiVOX alces one tápszürö.

Vendég

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyszer dolgoztunk egy nagy házban, ahová a Basys telepítette a képet és a hangot.
Jó rég volt, akkor még a 82cm-es CRT TV nagynak számított Lowe-t kapott a muksó (amúgy külföldi volt) kettőt is, és két ilyen Bose hangrendszet.
Nagy ovális hamutál alakú érintőképernyős táv, ami rádiós!! így a fsz-i nappali és az emeleti rendszert is vitte (volna mert nem kérte az üf)
Épen be is üzemelték ugyhogy hamar meg is füleltük.
na kb 5 mikiegér méretű dupla dobozja, meg egy Ufó alakú mélynyomó... A szakik meg jól meg is bőgették, ezt érteni szó szerint volt ott minden csak nem jó hang.
Sűvített meg effektált a filmekkel, de zenét azt ne tegyél be mert szívroham lesz a vége...

Avatar
Zoli78
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2007.08.01., szer. 21:52
Értékelés: 0

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zoli78 »


Úgy hallottam,hogy a Bose hangfalakat most senki sem forgalmazza.
Én ugy tudom hogy a Basys,de lehet hogy tévedek.
PD F30, Panasonic pt at 5000 / Oppo bdp95 / Lexicn rv5 / Jamo D600

Avatar
endi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2005.02.20., vas. 11:57
Értékelés: 0

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: endi »


Úgy hallottam,hogy a Bose hangfalakat most senki sem forgalmazza.
De azért hagyuk meg a bose méreteihez képest fenomenálisan szol ,hallotam a csucsmodeljét régebb ,valami 2000 font volt az ára.
De ha lenne is nekem enyi pénzem hifire azért nem öt választanám
Erölködö:Marantz PM-66SE,CD Pioneer pd-8700,DVD Pioneer DV600AV .Lp játszo ,Project RPM 1,3 Genie.Dac: Adcom gda600 .Tv: Myria 32 lcd(lg)Hangfal:Epos m 12.2,Hangfal Kabel:Diy fonot.Táp és ic:hiVOX kabelek +diy tüzalo tápkabelek és hiVOX alces one tápszürö.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »

Úgy hallottam,hogy a Bose hangfalakat most senki sem forgalmazza.

Vendég

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na hogy egy kicsit ujra felhozzam ezt a topicot, talaltam egy kicsit megalazo velemenyt a Neten az Acoustimass csaladrol, ime:
 
http://www.geocities.com/trustnoho/boseframes.html
 
Ez abszolut a negativ oldalait mutatja be a rendszernek es a vegen meg ajanl mas gyartok termekeit is ugyanebben az arfekvesben.
Erdemes elolvasni a cikket(angolul van), nagyon erdekes dolgok vannak benne. Nem tudom mennyi igaz belole es mennyi nem, azert en meg nem bantam meg a vasarlast.
Talan majd fel ev mulva??

Vendég

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kedves Tonic!
A Pascal, (már a csúcsmodell, a 705 v. 815, mert gondolom ez az ami érdekel) elsősorban házimozi hangfalszett. Elsősorban, mondom mert a zene sem szól annyira borzasztóan. Egy ismerősöm nézegette 705 (249e), lakótelepi szobába lett volna, oda szerintem tökéletes, ár/értékben a legjobbak között van. 1 nagy gond azonban mégis volt vele: zenére nem volt az igazi, és azért ahhoz drága, hogy vegyen az ember még külön két hangfalat a hi-fihez, nem is beszélve arról (az egyébként ismerősömnél is fenálló) helyzetről, ha valaki netalán 6 csat. DTSben hallgatna zene DVDt. Az ismerősöm ezért egy Wharfedale Valdus (???) (vagymi... ) szett mellett döntött, és a zene azon azért szebben szól.
Pár szó a Boseről is: én töredelmesen be kell valljam, hogy abból csak a csúcsmodellt hallgattam meg, de szerintem nem lehet borzasztó minőségcsökkenés, az árlistán lefelé haladva... A Boseről fent eleget olvasshatsz, és ha el is olvastad a véleményem, én azt még mindig fenntartom: házimozira nála jobb a földön nincs , zenében pedig tizedszálékokkal marad el a hasonló árú, de nagyobb méretű hangdobozoktól. Jah, meg nem tudom a B&W, Tannoy, vagy a Sony egyedi akusztikai tervet készít-e igény szerint a szobádról, és hangfalak elhelyezéséről...
Még valami: a Pascal 815-öt (319e), ami Neodínium mágneses, és a Sony szerint 26-40000 Hz tartományban műxik, még nem hallottam. Ha szereted a Sonyt, meg a Pascalok (szerintem csúnyácska) retró dizájnját ezt is hallgasd meg vhol...

Vendég

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


VitaMáté, én ugyan nem idézek tőled semmit, de helyedben nem lennék annyira biztos a dolgomban.
 
Lenne kettő, a topic címéhez illő kérdésem.
Egyrészt érdekelne, hogy a Sony Pascal hangsugárzórendszerrel valaki hasonlította-e már össze az Acoustimass-t. Érdekelne, hogy miért érdemesebb Acoustimasst venni mint Pascalt.
 
Második kérdésem lehet, hogy kicsit provokatívnak tűnik, de tényleg nem annak szánom. Acoustimass rendszeren zenét hallgatva az akusztikus dobok, zongorák és énekhangok mennyire realisztikusak, mennyire közelítik meg a hangszerek valóságos hangját?

Vendég

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Geri írta: "Először is le kell hangoljalak, primitív, destruktív és 150%-ban offtopic hozzászólásod nem fog a fórumnak hetekre témát adni. "
Na akkor eme kijelentésedet azt hiszem mostantól tévesnek mínősítheted.
EZ A FÓRUM IS MEGHALT.

Vendég

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


uristen milyen emberek, ezt nem erem fel ep-esszel, lehet hogy mert nincs is:)
(komolyan mondom siralmas, hol tart ez a topic most)
bye

Vendég

Bose hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ha netán valakiben még kétségek volnának, természetesen a fenti hozzászólást nem írtam. Én már olyankor alszom!

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”