Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dali hangsugárzók

Avatar
kalmi22
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2013.03.15., pén. 08:51
Értékelés: 12

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kalmi22 »

Engem is érdekelne mennyibe volt a c6-ok tuningja,centert is csinálták?

Avatar
simonyana70
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.12.24., hétf. 12:15
Értékelés: 4

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: simonyana70 »


paragon85!Mennyibe kerül egy ilyen tuning? Minden hangszórót vitted vagy csak a 6-os állókat?

Avatar
Szabip
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.07.10., vas. 15:29
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Szabip »


Beálltam végre én is a Dali Conceptet használók sorába és nem bántam meg.
A frontok mellett végül sikerült megvennem a centert is és a concept 1 párt is jó áron az MM ben.
 
Egy gyors körkép: a MM es osztályvezetővel beszéltem miszerint már nem tudnak rendelni concepteket, csak annyi van amennyi az egyes áruház raktárkészlete enged, utána megszűnik.
 
A boltokban most vagy csomagban lehet megvenni 5.0-s szettet vagy csak a frontokat, de ez elméleti mivel külön meg lehet venni a centert is és a hátsókat is, csak ezt nem mindegyik MM engedi, nekem végül összejött egy pici utánjárás árán kerülőúttal.
 
Szóval aki még Conceptet akar magának az jobb ha siet.
 
 

Avatar
karimi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 23:52
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: karimi »


Sziasztok
 
Sajnos még nem hallottam élöben dali hangfalakat mert a közelünkbe nem kapható de szükségem lene 1 általam megfizethetö centere és a
Dali lektor lcr vagy a Zensor vokal jöhetne szoba meg B&W HTM62
Erösitöm jelenleg OnkyoTX-sr607 melyiket tudnátok ajánlani vagy valami más ütös jó beszédhangot adó center 100ezerkörüli áron

Avatar
paragon85
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2010.07.29., csüt. 00:36
Értékelés: 18

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: paragon85 »



 
 
Nekem is Dali Concept 6 hangfalaim vannak és régóta gondolkozom egy ilyen tuningon!
Kérdésem, hogy Budapesten hol csinálják ezt és mennyiért?
 
Előre is köszönöm a segítséget!
 
Üdv:


 
Hivox tuning. www.hivox.hu oldalon megtalálod a részleteket, vagy itt az oldalon a hivox topicban olvashatsz referenciákat. Mindenképpen telefonon kell érdeklődni az időpontról, de nagyon kedvesek és segítőkészek.

Stereo:
Hangsugárzó: Dali Concept 6 (HiVox tuning)
Erősítő: NAD C325bee (HiVox tuning)
Kábelek: Kimber 4TC, IC: Cable Talk Professional 3
DAC: HiVox Lupus C MkIII, HiVox Vespa Jittercsökkentő
Szűrő: HiVox Alces 2, Habia tápkábel

Vetítés
Projektor: Benq w1200 fullHD
Vászon: Gyulai Pál ezüstvászon
Média lejátszó: Popcorn A400

Avatar
imruss
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.02.04., hétf. 11:06
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: imruss »



Akik gondolkoznak Dali Concept tuningon: Elvittem a C6-os dalikat Hivox tuningra és komolyan mondom nem hittem el a változást. Gyakorlatilag kaptam egy szinttel komolyabb hangfalat. Az egész hang sokkal-sokkal pontosabb lett, a mélyek nagyon lemennek, a tér kinyílt és az egész dinamikusabb lett. Eltűnt a mély-közép brummogás és felváltotta egy nagyon dögös hang. Olyan magas hangokat hallok meg, amit eddig soha. Csak azt nem tudom miért nem csináltattam meg hamarabb. Ár-érték arányban a legjobb befektetés, visszakaptam egy kategóriával jobb hangfalat A mélyek tartományát és pontosságát pedig annyira komolyan gondoltam, hogy subot sem nézegetek tovább az adok-veszekben, mert fölösleges, úgyhogy ez a kérdés is megoldódott


 
Nekem is Dali Concept 6 hangfalaim vannak és régóta gondolkozom egy ilyen tuningon!
Kérdésem, hogy Budapesten hol csinálják ezt és mennyiért?
 
Előre is köszönöm a segítséget!
 
Üdv:

Avatar
paragon85
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2010.07.29., csüt. 00:36
Értékelés: 18

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: paragon85 »

Akik gondolkoznak Dali Concept tuningon: Elvittem a C6-os dalikat Hivox tuningra és komolyan mondom nem hittem el a változást. Gyakorlatilag kaptam egy szinttel komolyabb hangfalat. Az egész hang sokkal-sokkal pontosabb lett, a mélyek nagyon lemennek, a tér kinyílt és az egész dinamikusabb lett. Eltűnt a mély-közép brummogás és felváltotta egy nagyon dögös hang. Olyan magas hangokat hallok meg, amit eddig soha. Csak azt nem tudom miért nem csináltattam meg hamarabb. Ár-érték arányban a legjobb befektetés, visszakaptam egy kategóriával jobb hangfalat A mélyek tartományát és pontosságát pedig annyira komolyan gondoltam, hogy subot sem nézegetek tovább az adok-veszekben, mert fölösleges, úgyhogy ez a kérdés is megoldódott

Stereo:
Hangsugárzó: Dali Concept 6 (HiVox tuning)
Erősítő: NAD C325bee (HiVox tuning)
Kábelek: Kimber 4TC, IC: Cable Talk Professional 3
DAC: HiVox Lupus C MkIII, HiVox Vespa Jittercsökkentő
Szűrő: HiVox Alces 2, Habia tápkábel

Vetítés
Projektor: Benq w1200 fullHD
Vászon: Gyulai Pál ezüstvászon
Média lejátszó: Popcorn A400

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Dorian »



...hogy lecseréljem vagy a háttér sugázókat Concept 1 re vagy a centert...
Mit javasoltok minek van több értelme?

 
Először mindenképp a centert!
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »



Sziasztok!
 
Dali Ikon 6 + ikon vokal + ikon 2 mellé milyen/melyik SUB való?
 
Köszi,
Tomasso


 
Hmmm... Eseteg próbáld meg az Ikon Sub-ot

Avatar
btomi1980
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 10:13
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: btomi1980 »


Sziasztok!
 
Dali Ikon 6 + ikon vokal + ikon 2 mellé milyen/melyik SUB való?
 
Köszi,
Tomasso

Avatar
Szabip
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.07.10., vas. 15:29
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Szabip »


Sziasztok!
 
Következő dilemmával állok szemben:
 
Pár hete lecseréltem régi Yamaha front hangfalaimat Concept 6 ra. Úgy néz ki megint összejött egy kis összeg, hogy lecseréljem vagy a háttér sugázókat Concept 1 re vagy a centert régi Yamahák helyett.
 
Mit javasoltok minek van több értelme?
 
Többnyire filmet nézünk, de mostanában bejöttek a koncert BR ek és sima zenei CD-k.
Koncerteknél fontosabb szerintem a center mint a hátsók, filmnél kérdéses, sima CD nél viszont véleményem szerint a hátsók a fontosabbak akkor ha 5.1 ben hallgatom vagy quadban DSP vel.
 
Mit javasoltok mit érdemesebb cserélni, mert mind a kettő nem megy árban kicsi a különbség szóval ez enm számít.

Avatar
dfece
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2008.01.05., szomb. 12:18
Értékelés: 6

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dfece »

Ma meghallgattam a Dali Concept 6 5.1 szettet, jól szólt, igaz, csak filmen próbáltuk. Az 5.0 szettet 220-ért tudnám megvenni, az 5.1-re holnap kapok ajánlatot, de olyan 330-340 körül lenne újonnan. Ez jó árnak számít? Megér ennyit?

Avatar
Tuttimaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 07:27
Értékelés: 58

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tuttimaci »



Tudok róla, de nem biztos, hogy összejön. Ha újat kéne venni, a Concept vagy a Zensor lenne-e jobb vétel szerinted?


 
szia
 
 
volt alkalmam hallgatni mindkettö hangfalat
 
a zensor megtartotta a concept részletgazdag finomságait és hozzátette a saját "dögös" hangzásvilágát

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »



Tudok róla, de nem biztos, hogy összejön. Ha újat kéne venni, a Concept vagy a Zensor lenne-e jobb vétel szerinted?


 
Én a Zensort venném, valamiért szimpatikusabb, meg csak újabb széria.
Naim-ZU

Avatar
dfece
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2008.01.05., szomb. 12:18
Értékelés: 6

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dfece »



Szerintem sub nélkül egyik sem lesz az igazi, mert a Denon nem az az erőbajnok, s a subjelek azért külön vannak a plusz egy csatornán keverve.


 
Köszi, akkor ezek szerint a sub árával is kalkulálni kell. Érdekes, hogy 5.1 szettet nem árulnak DALI-ból.

Avatar
dfece
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2008.01.05., szomb. 12:18
Értékelés: 6

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dfece »



Épp van Dali Concept 5.0 itt a használt kínálatban 150-ért vagy mennyiért. A különbözetből meg vehetsz sub-ot, mert az így is-úgy is kell.


 
Tudok róla, de nem biztos, hogy összejön. Ha újat kéne venni, a Concept vagy a Zensor lenne-e jobb vétel szerinted?

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Fejleszteni szeretnék, méghozzá DALI irányba. Lehetőségek: DALI Concept 6 5.0 (230 ezer Ft), Zensor 5 5.0( 290 ezer Ft) és Zensor 7 5.0( 330 ezer Ft). Én a Zensor 5 felé hajlok, ha nem sikerül Concept 6-ot használtan beszereznem. Kérdés: ki melyiket ajánlaná ennyi pénzért? A Zensorok közül elég-e az 5-ös ekkora szobába sub nélkül?
 
Épp van Dali Concept 5.0 itt a használt kínálatban 150-ért vagy mennyiért. A különbözetből meg vehetsz sub-ot, mert az így is-úgy is kell.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »



Sziasztok!
 
Tanácsot szeretnék kérni. Adva van egy 4,8 x 4,4 m-es szoba, 3,2 m-es belmagassággal. Jelenleg egy Denon AVR-1611 hajtotta alap Jamo 5.0 rendszer működik házimozira (Jamo 426 HCS 3). Zenét a sztereó rendszeremen hallgattam eddig, de egy ideje elkezdtem érdeklődni a Blu-ray koncertek iránt, és erre ez a Jamo hangfalszett nem túl jó.
Fejleszteni szeretnék, méghozzá DALI irányba. Lehetőségek: DALI Concept 6 5.0 (230 ezer Ft), Zensor 5 5.0( 290 ezer Ft) és Zensor 7 5.0( 330 ezer Ft). Én a Zensor 5 felé hajlok, ha nem sikerül Concept 6-ot használtan beszereznem. Kérdés: ki melyiket ajánlaná ennyi pénzért? A Zensorok közül elég-e az 5-ös ekkora szobába sub nélkül?


 
Szerintem sub nélkül egyik sem lesz az igazi, mert a Denon nem az az erőbajnok, s a subjelek azért külön vannak a plusz egy csatornán keverve.
Naim-ZU

Avatar
dfece
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2008.01.05., szomb. 12:18
Értékelés: 6

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dfece »


Sziasztok!
 
Tanácsot szeretnék kérni. Adva van egy 4,8 x 4,4 m-es szoba, 3,2 m-es belmagassággal. Jelenleg egy Denon AVR-1611 hajtotta alap Jamo 5.0 rendszer működik házimozira (Jamo 426 HCS 3). Zenét a sztereó rendszeremen hallgattam eddig, de egy ideje elkezdtem érdeklődni a Blu-ray koncertek iránt, és erre ez a Jamo hangfalszett nem túl jó.
Fejleszteni szeretnék, méghozzá DALI irányba. Lehetőségek: DALI Concept 6 5.0 (230 ezer Ft), Zensor 5 5.0( 290 ezer Ft) és Zensor 7 5.0( 330 ezer Ft). Én a Zensor 5 felé hajlok, ha nem sikerül Concept 6-ot használtan beszereznem. Kérdés: ki melyiket ajánlaná ennyi pénzért? A Zensorok közül elég-e az 5-ös ekkora szobába sub nélkül?

Avatar
paragon85
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2010.07.29., csüt. 00:36
Értékelés: 18

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: paragon85 »



Szia !
Nekem is Dali (C2) van , csak azt tudom mi az ami nem jó hozzá, Wharfedale subom volt eddig , de mndig nagyon zavart , hogy a "sub külön életet él" ha nem Dali subot akarsz akkor is mindenképp zárt rendszerű subok között nézelődj...


 
Na ez az, ettől tartok én is, ezért kérdezősködök.. Olyan kellene ami együtt él/mozog/lélegzik a rendszeremmel.. Hmm, akkor lehet bevárok egy használt Concept subot...

Stereo:
Hangsugárzó: Dali Concept 6 (HiVox tuning)
Erősítő: NAD C325bee (HiVox tuning)
Kábelek: Kimber 4TC, IC: Cable Talk Professional 3
DAC: HiVox Lupus C MkIII, HiVox Vespa Jittercsökkentő
Szűrő: HiVox Alces 2, Habia tápkábel

Vetítés
Projektor: Benq w1200 fullHD
Vászon: Gyulai Pál ezüstvászon
Média lejátszó: Popcorn A400

Avatar
stromfeusz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2010.08.31., kedd 22:48
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: stromfeusz »



Sziasztok!
 
Milyen mélynyomót ajánlotok Dali C6 mellé, 2.1 rendszerben. Filmre és zenére kellene. Valami olyan ami kimondottan illik a Dali hangzásához. (Tudom ott a Concept sub..)


 
Szia !
Nekem is Dali (C2) van , csak azt tudom mi az ami nem jó hozzá, Wharfedale subom volt eddig , de mndig nagyon zavart , hogy a "sub külön életet él" ha nem Dali subot akarsz akkor is mindenképp zárt rendszerű subok között nézelődj...

Avatar
paragon85
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2010.07.29., csüt. 00:36
Értékelés: 18

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: paragon85 »


Sziasztok!
 
Milyen mélynyomót ajánlotok Dali C6 mellé, 2.1 rendszerben. Filmre és zenére kellene. Valami olyan ami kimondottan illik a Dali hangzásához. (Tudom ott a Concept sub..)

Stereo:
Hangsugárzó: Dali Concept 6 (HiVox tuning)
Erősítő: NAD C325bee (HiVox tuning)
Kábelek: Kimber 4TC, IC: Cable Talk Professional 3
DAC: HiVox Lupus C MkIII, HiVox Vespa Jittercsökkentő
Szűrő: HiVox Alces 2, Habia tápkábel

Vetítés
Projektor: Benq w1200 fullHD
Vászon: Gyulai Pál ezüstvászon
Média lejátszó: Popcorn A400

Avatar
rekamtz
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2012.02.18., szomb. 15:10
Értékelés: 14

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rekamtz »



Sziasztok!
 
A Dali befejezte a Concept sorozat gyártását!
Aki ilyen szettet szeretne, támadja meg a boltokat, akiknél maradt, mert új szettet nem lehet rendelni már!
 
Idézet:
"Ezért mostantól már mi sem tudunk felvenni új rendeléseket ezekre a termékekre."


 
Sziasztok!
 
Tegnap láttam a szolnoki MM-ban, 199.999,-ért a Concept6, 5.0-ás szettjét feketében! Le van árazva!

Avatar
bence0929
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2012.01.16., hétf. 01:14
Értékelés: 29

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bence0929 »

Így is meglepően sokáig bírta, ezt nyilván a régi verhetetlen ár/érték arányának is köszönhette

Avatar
Sh4rk24
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 22:48
Értékelés: 25

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sh4rk24 »


Sziasztok!
 
A Dali befejezte a Concept sorozat gyártását!
Aki ilyen szettet szeretne, támadja meg a boltokat, akiknél maradt, mert új szettet nem lehet rendelni már!
 
Idézet:
"Ezért mostantól már mi sem tudunk felvenni új rendeléseket ezekre a termékekre."
"Keresem a szót, keresem a hangot..." Volt már hozzá párszor szerencsém, de még nem birtokoltam!

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”