Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dali hangsugárzók

Avatar
jozeph
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2014.09.26., pén. 07:41
Értékelés: 6

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: jozeph »

Szia! A kérdéseid egy részletére válaszolnék.
Mindenképpen tedd tüskére, vagy valamilyen short konera(lábra).
Jó zenehallgatást. :rolleyes:

Avatar
kempi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2011.01.28., pén. 13:37
Értékelés: 57

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kempi »

Sziasztok!

Nem találtam meg hol tudok új témát indítani :(

De a kérdésem az lenne, hogy tegnap lettem boldog tulajdonosa egy DALI Ikon5 MkII-nek, nagyon tetszik (Dynaudio A52SE után) és van valami "tutti tipp" az elhelyezéssel kapcsolatban? A gyári talpai nincsenek meg, jelenleg 4 apró gumikorongon állnak. Esetleg érdemes tüskékre tenni? A gyári hangváltója milyen, kell vele foglalkozni? Mi a véleményetek a hangfalról?

Avatar
Vasi84
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2009.08.01., szomb. 00:23
Értékelés: 18
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vasi84 »

allein írta:
2023.06.15., csüt. 21:23
Szia, nálam Ikon 6 MK2 van, Euphonia MS4 lesz helyette :rolleyes:
Az egy komoly ugrás, valaha az volt a csúcs a Dalinál.
Kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni Neked az ikon után.

Én a Mentor 6-ot tűztem ki célul, de egyelőre még nem sikerült normális körülmények között megfülelni. Sok helyen olvastam, hogy azért jelentősen jobb, mint az Ikon...meglátjuk.
Talán még a Helicon 300 is szóba jöhetne, bár nem tudom, nem hiányolnám-e a mély hangokat, eddig mindig álló hangfalam volt.

Avatar
allein
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2018.02.17., szomb. 20:33
Értékelés: 24

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: allein »

Szia, nálam Ikon 6 MK2 van, Euphonia MS4 lesz helyette :rolleyes:

Avatar
Vasi84
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2009.08.01., szomb. 00:23
Értékelés: 18
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vasi84 »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Ikon 6-ról ki milyen hangfalra lépett feljebb?

Otisz7
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2021.05.10., hétf. 17:25
Értékelés: 1

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Otisz7 »

Félre értés ne essék, én senkit nem akarok meggyőzni az igazamról. Én így gondolom, és ez az én véleményem. Meglátásom szerint a hifi 70% tudomány és 30% jobb szó híján legyen varázslat, amit mindenki másképp él meg. :)

Juditka53
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2018.12.06., csüt. 09:48
Értékelés: 16

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Juditka53 »

Otisz7 írta:
2022.11.06., vas. 19:21
Juditka53 írta:
2022.11.06., vas. 19:10
Placebo?na akkor hallgass meg egy olcsó hangfalkábelt pl qed 20eFt vs Cardas 110eFt
Ha az is placebo akkor mással van a baj
Akkor másképp kérdezem, ha mérhető szempontból(vezető képesség, ellenállás stb.) két ugyan olyan kábelről van szó csak az egyik 20k a másik 120k, akkor placebó vagy nem? :) Ez az amit nem nem lehet mérni. Vagy ott van amit hallani akarunk vagy nincs, de ez erősen egyén függő. Viszont ha el költünk több 100e forintot kábelre akkor tuti, hogy jobbnak fogjuk hallani, ha másért nem akkor az elköltött pénz miatt. A másik kedvenc témám a tápkábel. Hiába veszel több 100e Ft-ért ilyen olyan szuper cuccot ha a falban ugyan úgy a 1,5-2,5mm-s jó esetben réz, de általában alu kábelek vannak. :)
Csak az én példámat röviden;Chord kábelem volt és hazahoztam egy Cardast próbálni/5x drágább/Leültettem a feleségem vaktesztre az eredmény mindig!!! 3-4 váltásnál “úristen” mindig a Cardas nyert Akkor placebó?Szánj rá időt és hallgatózz.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Otisz7 írta:
2022.11.06., vas. 19:21
Juditka53 írta:
2022.11.06., vas. 19:10
Placebo?na akkor hallgass meg egy olcsó hangfalkábelt pl qed 20eFt vs Cardas 110eFt
Ha az is placebo akkor mással van a baj
Akkor másképp kérdezem, ha mérhető szempontból(vezető képesség, ellenállás stb.) két ugyan olyan kábelről van szó csak az egyik 20k a másik 120k, akkor placebó vagy nem? :) Ez az amit nem nem lehet mérni. Vagy ott van amit hallani akarunk vagy nincs, de ez erősen egyén függő. Viszont ha el költünk több 100e forintot kábelre akkor tuti, hogy jobbnak fogjuk hallani, ha másért nem akkor az elköltött pénz miatt. A másik kedvenc témám a tápkábel. Hiába veszel több 100e Ft-ért ilyen olyan szuper cuccot ha a falban ugyan úgy a 1,5-2,5mm-s jó esetben réz, de általában alu kábelek vannak. :)
Azért ezzel a mérhető/nem mérhető ill. placebo dologgal csak óvatosan, a megfelelő topikokban elég sok szó és vita volt a témában. Egyrészt az egyszerű áramköri elemi tulajdonságaiban is megfelelő műszerekkel általában jól mérhetőek a kábelek és a kábelvégekre szerelt csatlakozók közötti különbségek (és hangfalkábeleknél a magas jelamplitúdók miatt főleg ezek lesznek a mérvadóak), viszont amit nem igazán láttam még mérve, az az, hogy egy-egy kábel mennyire "érzékeny" a környezeti, pl. EMI (elektromágneses interferencia) eredetű zajokra (alacsony jelszinteket továbbító kábelek, magas EMI-zajszennyezettségű környezetbe helyezve), illetve mennyire viselkedik ő maga is zajforrásként egy rendszerben (ld. nem megfelelően árnyékolt digitális kábelek, nagy EMI-zajérzékenységű komponensek ill. más kábelek közé helyezve). A kábelek és a lejátszólánc elemeinek egymás közti kölcsönhatásai egyáltalán nem elhanyagolhatóak (ez az egyik fontos része a sokat emlegetett rendszer-szinergiának), és egy-egy kábel minél kevésbé vesz részt ebben a játékban, elméletileg annál jobb... viszont a kábeleket nem könnyű olyanra készíteni, és ez (sokszor eltúlzottan is) jelentkezik az árukban. Inkább hallgass meg különböző kábeleket a rendszeredben, mielőtt hited szerint "tudományosan" törsz felettük pálcát - mert a "tudományos" elméleti megközelítésed sokszor - ez elhanyagolt dolgok miatt éppen tudományosan is magyarázhatóan - téves következtetésekre tud juttatni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Otisz7
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2021.05.10., hétf. 17:25
Értékelés: 1

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Otisz7 »

Juditka53 írta:
2022.11.06., vas. 19:10
Placebo?na akkor hallgass meg egy olcsó hangfalkábelt pl qed 20eFt vs Cardas 110eFt
Ha az is placebo akkor mással van a baj
Akkor másképp kérdezem, ha mérhető szempontból(vezető képesség, ellenállás stb.) két ugyan olyan kábelről van szó csak az egyik 20k a másik 120k, akkor placebó vagy nem? :) Ez az amit nem nem lehet mérni. Vagy ott van amit hallani akarunk vagy nincs, de ez erősen egyén függő. Viszont ha el költünk több 100e forintot kábelre akkor tuti, hogy jobbnak fogjuk hallani, ha másért nem akkor az elköltött pénz miatt. A másik kedvenc témám a tápkábel. Hiába veszel több 100e Ft-ért ilyen olyan szuper cuccot ha a falban ugyan úgy a 1,5-2,5mm-s jó esetben réz, de általában alu kábelek vannak. :)

Juditka53
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2018.12.06., csüt. 09:48
Értékelés: 16

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Juditka53 »

Placebo?na akkor hallgass meg egy olcsó hangfalkábelt pl qed 20eFt vs Cardas 110eFt
Ha az is placebo akkor mással van a baj

Otisz7
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2021.05.10., hétf. 17:25
Értékelés: 1

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Otisz7 »

Juditka53 írta:
2022.11.06., vas. 18:43
Otisz7 írta:
2022.11.06., vas. 16:09
Juditka53 írta:
2022.11.06., vas. 15:24
Szia
Szóval a Cabasse márka nálunk bebukott két cég is ráfázott
Nyeuropában szeretik nagyon könnyed részletes de én tettem hozzá egy jó subot Sunfire usa csak subot gyárt nagyon jól osszedolgoznak
A lényeg h mit és hogy hallgatsz mennyire vagy hajlandó pénzt áldozni
A “bogár” nagyon veszélyes!
Üdv Laci
Mindenféle zenét hallgatok(jazz, rock, metal, elektronikus, komoly), nincs tabu. A concept-t azért szeretem mert nagyjából mindegyik stílusban hoz egy kellemes neutrális hangot. Az értékét nézve tényleg egy jól sikerült darab. A forrás vinyl vagy stream. A pénzzel sincsen gond, nem panaszkodom. Viszont mint mindenben az életben keresem a jó megoldásokat. Ami most össze állt nálam az tényleg egész jó, főleg az értékét tekintve, de ugye az a bizonyos bogár... :)

Concept 6 hangfalak
Horn Mihály féle SE csöves erősítő
Ethos Audio Phono
Audio-Technica LP140XP
Shelter 201
iEast M20 streamer
Nem ismerem ezeket de a Dali azt irja h min 30-x az erősitő akkor már itt az első bukfenc
Egyet tudnod kell:ha jelentős hang valtozást akarsz akkor sokkal többet kell költened
A streamer alap feltétel nekem Node van szuper daccal a kábelek Nagyon lényegesek a lejobb cuccok is ha nincs jó kábel akkor😪
Üdv Laci
Az érzékenység számít egy hangfalnál. Ezen a teljesítményen és érzékenységen 100db(a koncerteket is erre az értékre állítják általában) hangnyomást tud a rendszer. Az emberi fül fájdalom küszöbe 120. Szóval bőven elég. :) Na az ilyen kábel, tüske stb humbukban nem hiszek. Persze OFC alá senki se adja, a többi szerintem színtiszta placebó. :)

Juditka53
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2018.12.06., csüt. 09:48
Értékelés: 16

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Juditka53 »

Otisz7 írta:
2022.11.06., vas. 16:09
Juditka53 írta:
2022.11.06., vas. 15:24
Szia
Szóval a Cabasse márka nálunk bebukott két cég is ráfázott
Nyeuropában szeretik nagyon könnyed részletes de én tettem hozzá egy jó subot Sunfire usa csak subot gyárt nagyon jól osszedolgoznak
A lényeg h mit és hogy hallgatsz mennyire vagy hajlandó pénzt áldozni
A “bogár” nagyon veszélyes!
Üdv Laci
Mindenféle zenét hallgatok(jazz, rock, metal, elektronikus, komoly), nincs tabu. A concept-t azért szeretem mert nagyjából mindegyik stílusban hoz egy kellemes neutrális hangot. Az értékét nézve tényleg egy jól sikerült darab. A forrás vinyl vagy stream. A pénzzel sincsen gond, nem panaszkodom. Viszont mint mindenben az életben keresem a jó megoldásokat. Ami most össze állt nálam az tényleg egész jó, főleg az értékét tekintve, de ugye az a bizonyos bogár... :)

Concept 6 hangfalak
Horn Mihály féle SE csöves erősítő
Ethos Audio Phono
Audio-Technica LP140XP
Shelter 201
iEast M20 streamer
Nem ismerem ezeket de a Dali azt irja h min 30-x az erősitő akkor már itt az első bukfenc
Egyet tudnod kell:ha jelentős hang valtozást akarsz akkor sokkal többet kell költened
A streamer alap feltétel nekem Node van szuper daccal a kábelek Nagyon lényegesek a lejobb cuccok is ha nincs jó kábel akkor😪
Üdv Laci

Otisz7
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2021.05.10., hétf. 17:25
Értékelés: 1

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Otisz7 »

mike-rame írta:
2022.11.06., vas. 16:25
Otisz7 írta:
2022.11.06., vas. 02:59
Sziasztok,

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a jelenleg használt és imádott concept 6-os dobozaimat(szvsz magasabb kategóriában is megállnák a helyüket) egyelőre még csak gondolkodás szinten le cserélném ikon 6 mk1-s dobozokra. A kérdésem pedig az lenne, hogy aki már hallotta mindkét ládát, mit gondol erről? Érdemes vagy akkora ugrást nem hozna? Sajnos a helyük eléggé adott így csak elülső reflex nyílás jöhet szóba. Előre is köszi a válaszokat!

Üdv!
Szia!

Én mindkét dobozzal együtt éltem hosszabb ideig. Egyszerre volt meg mindkettő, így tudtam őket cserélgetni. Ha nem zavarnak a C6 hibái (nem túl merev doboz, belső kábelezés, csillapító anyag, felsőbasszus kiemelés), akkor az Ikon6-é sem fognak, amik hasonlóak, csak mindenből többet kapsz. (nem a hibákból :P ) Arra emlékszem, hogy az Ikonok bekötésekor egyértelmű volt az "ugrás" élménye. Testesebb, sötétebb, ugyanakkor nagyobb felbontású, "teresebb" megszólalású dobozok. Ha visszaolvasol valaki szerint egy tuningolt C6 jobb hang. Neked kell eldönteni melyik irányba mész, mi éri meg jobban, mekkora az árkülönbözet, stb...
Szia,

Nagyon köszönöm a választ, akkor megerősített végülis benne, hogy ez lesz az irány. :)

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

Otisz7 írta:
2022.11.06., vas. 02:59
Sziasztok,

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a jelenleg használt és imádott concept 6-os dobozaimat(szvsz magasabb kategóriában is megállnák a helyüket) egyelőre még csak gondolkodás szinten le cserélném ikon 6 mk1-s dobozokra. A kérdésem pedig az lenne, hogy aki már hallotta mindkét ládát, mit gondol erről? Érdemes vagy akkora ugrást nem hozna? Sajnos a helyük eléggé adott így csak elülső reflex nyílás jöhet szóba. Előre is köszi a válaszokat!

Üdv!
Szia!

Én mindkét dobozzal együtt éltem hosszabb ideig. Egyszerre volt meg mindkettő, így tudtam őket cserélgetni. Ha nem zavarnak a C6 hibái (nem túl merev doboz, belső kábelezés, csillapító anyag, felsőbasszus kiemelés), akkor az Ikon6-é sem fognak, amik hasonlóak, csak mindenből többet kapsz. (nem a hibákból :P ) Arra emlékszem, hogy az Ikonok bekötésekor egyértelmű volt az "ugrás" élménye. Testesebb, sötétebb, ugyanakkor nagyobb felbontású, "teresebb" megszólalású dobozok. Ha visszaolvasol valaki szerint egy tuningolt C6 jobb hang. Neked kell eldönteni melyik irányba mész, mi éri meg jobban, mekkora az árkülönbözet, stb...
Csatolmányok
ic6.JPG
ic6.JPG (120.73 KiB) Megtekintve 2067 alkalommal
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Otisz7
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2021.05.10., hétf. 17:25
Értékelés: 1

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Otisz7 »

Juditka53 írta:
2022.11.06., vas. 15:24
Szia
Szóval a Cabasse márka nálunk bebukott két cég is ráfázott
Nyeuropában szeretik nagyon könnyed részletes de én tettem hozzá egy jó subot Sunfire usa csak subot gyárt nagyon jól osszedolgoznak
A lényeg h mit és hogy hallgatsz mennyire vagy hajlandó pénzt áldozni
A “bogár” nagyon veszélyes!
Üdv Laci
Mindenféle zenét hallgatok(jazz, rock, metal, elektronikus, komoly), nincs tabu. A concept-t azért szeretem mert nagyjából mindegyik stílusban hoz egy kellemes neutrális hangot. Az értékét nézve tényleg egy jól sikerült darab. A forrás vinyl vagy stream. A pénzzel sincsen gond, nem panaszkodom. Viszont mint mindenben az életben keresem a jó megoldásokat. Ami most össze állt nálam az tényleg egész jó, főleg az értékét tekintve, de ugye az a bizonyos bogár... :)

Concept 6 hangfalak
Horn Mihály féle SE csöves erősítő
Ethos Audio Phono
Audio-Technica LP140XP
Shelter 201
iEast M20 streamer

Juditka53
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2018.12.06., csüt. 09:48
Értékelés: 16

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Juditka53 »

Szia
Szóval a Cabasse márka nálunk bebukott két cég is ráfázott
Nyeuropában szeretik nagyon könnyed részletes de én tettem hozzá egy jó subot Sunfire usa csak subot gyárt nagyon jól osszedolgoznak
A lényeg h mit és hogy hallgatsz mennyire vagy hajlandó pénzt áldozni
A “bogár” nagyon veszélyes!
Üdv Laci

Otisz7
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2021.05.10., hétf. 17:25
Értékelés: 1

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Otisz7 »

Juditka53 írta:
2022.11.06., vas. 08:16
Otisz7 írta:
2022.11.06., vas. 02:59
Sziasztok,

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a jelenleg használt és imádott concept 6-os dobozaimat(szvsz magasabb kategóriában is megállnák a helyüket) egyelőre még csak gondolkodás szinten le cserélném ikon 6 mk1-s dobozokra. A kérdésem pedig az lenne, hogy aki már hallotta mindkét ládát, mit gondol erről? Érdemes vagy akkora ugrást nem hozna? Sajnos a helyük eléggé adott így csak elülső reflex nyílás jöhet szóba. Előre is köszi a válaszokat!

Üdv!
Szia!Nem pontosan arra válaszolok de érdekeset teszteltünk a napokban
Barátom áthozta az Ikon 6-t nekem Cabasee yersi mt3 van.Hát a Dali testesebb de csak “dünnyögöt” a másikhoz képest.Cardasaim vannak de az sem javitott
Javaslatom válts francia v olasz dobozokra ha zenét hallgatsz😪🎼
Üdv Laci
Szia,

Köszönöm a válaszod, ez is egy vélemény. :) Összeségében én elégedett vagyok a Concept dobozokkal, de mindig ott van az a bizonyos hifi bogár. :) Kíváncsiságból utána néztem a hangfalaidnak, mert eddig még nem hallottam a gyártóról sem. Vegyes véleményeket találtam, ami teljesen normális, mivel ahány fül annyi vélemény. Nálam két dolog fontos:

1. Mint korábban írtam az elülső reflex nyílás.
2. Legyen viszonylag érzékeny a láda(<=90db) ugyanis egy 2x5W-s SE csöves erősítőről hajtom őket.

Pár hete voltam a budapesti hifi show-n, ahol olyan értékű cuccokat hallgattam mint egy budapesti garzon lakás, ráadásul rengeteg általam ismert zene is szólt, szóval pontosan tudtam nálam milyen formában prezentálódnak. Most nem akarok abba bele menni, hogy mi szól jobban, mert ennyi pénzért az ember már ezt minimum elvárásnak tekintené, de közel sem éreztem azt a körülbelül 50x-os különbséget ami van az én és az ott meghallgatott láncok között.

Juditka53
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2018.12.06., csüt. 09:48
Értékelés: 16

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Juditka53 »

Otisz7 írta:
2022.11.06., vas. 02:59
Sziasztok,

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a jelenleg használt és imádott concept 6-os dobozaimat(szvsz magasabb kategóriában is megállnák a helyüket) egyelőre még csak gondolkodás szinten le cserélném ikon 6 mk1-s dobozokra. A kérdésem pedig az lenne, hogy aki már hallotta mindkét ládát, mit gondol erről? Érdemes vagy akkora ugrást nem hozna? Sajnos a helyük eléggé adott így csak elülső reflex nyílás jöhet szóba. Előre is köszi a válaszokat!

Üdv!
Szia!Nem pontosan arra válaszolok de érdekeset teszteltünk a napokban
Barátom áthozta az Ikon 6-t nekem Cabasee yersi mt3 van.Hát a Dali testesebb de csak “dünnyögöt” a másikhoz képest.Cardasaim vannak de az sem javitott
Javaslatom válts francia v olasz dobozokra ha zenét hallgatsz😪🎼
Üdv Laci

Otisz7
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2021.05.10., hétf. 17:25
Értékelés: 1

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Otisz7 »

Sziasztok,

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a jelenleg használt és imádott concept 6-os dobozaimat(szvsz magasabb kategóriában is megállnák a helyüket) egyelőre még csak gondolkodás szinten le cserélném ikon 6 mk1-s dobozokra. A kérdésem pedig az lenne, hogy aki már hallotta mindkét ládát, mit gondol erről? Érdemes vagy akkora ugrást nem hozna? Sajnos a helyük eléggé adott így csak elülső reflex nyílás jöhet szóba. Előre is köszi a válaszokat!

Üdv!

Avatar
miguel17
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010.03.09., kedd 09:31
Értékelés: 0

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: miguel17 »

Sziasztok! Segítségetekre lenne szükségem! Van egy Dali Concept 6 hangfalam amelynek kiment az egyik magassugárzója! Hol tudnám beszerezni jó áron vagy esetleg valakinek akinek lenne bontott, eladó magassugárzó akkor megvenném!

Avatar
DaliBaba
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.04.26., szomb. 11:38
Értékelés: 47

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: DaliBaba »

Szia!

Valaki szépen megtépte azokat a csavarokat sad.gif

Ha jól látom ez egy Center sugárzó, az annyira nem kap nagy terhelést szerintem, használd amíg szét nem szakad aztán hangszóró csere! Hozzáteszem hogy én kicseréltetném, nem néz ki valami fényesen...

Avatar
anubiscvz
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.06.22., vas. 12:24
Értékelés: 1

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: anubiscvz »

Sziasztok!

Srácok ez mennyire vészes?
Csatolmányok
marked.jpg
marked.jpg (864.28 KiB) Megtekintve 2845 alkalommal

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Aszpirin írta:
2022.09.04., vas. 16:43
Tom3671 írta:
2022.09.04., vas. 15:25
Sziasztok!
Tavaly vásároltam egy dobozos,alig használt Dali Zensor 7 hangfalpárt.Rég vagytam Dalira,ennyim volt.
Csak zenehallgatás van,semmi házimozi.
Most elkeseredtem,mert egy hifi szaküzletben kinevettek a hangfal miatt,hogy ez csak házimozira alkalmas,egy röhej sztereóban a hangja és új erősítőt sem tudnak hozzá ajánlani,ha abban szeretnék feljebb lépni.
Van valaki,aki a Dali Zensor 7 kapcsán tud tanácsot adni,erősítő tekintetében...vagy felejtsem el?
A Zensorok általában szeretik a Denon erősítőket. Szóval büdzsétől függően én azok között néznék körül lehetőleg használtan, de nagyon javasolt, hogy tegyél egy próbát, mielőtt megvennéd (ez utóbbi általános tanács amúgy).
Sajnos ennél jobb tanácsot nem tudok adni, mert én is házimozi rendszerben használtam a Zensor 7-eseket. Amiket ár/érték arányukban (főlleg ha másodkézből, használtan vetted) egész korrektnek tartok.
Alex véleményét a boltról, ahol kiröhögnek, osztom.
Szerintem meg a Zensorok rosszabbak, mint a Concept széria, amit váltott. Nem korrekt sem mérve, sem hallgatva, a házimozira való hivatkozás hangfalak esetében nem indokolt, oda is jó dobozok kellen(én)ek.
Némi tuninggal lehet rajta javítani, de egy esetleges továbblépés esetén a tuning költsége nem érvényesíthető, hiába szól sokkal jobban, mint az eredeti állapotban. Tudom, ki tud tanácsot adni, de azt itt nekem nem lehet reklámozni, mer ajjaj... :smile29:
Akik meg kiröhögtek a boltban, azok legfeljebb 1%.kal értenek jobban hozzá, de még az se biztos... Nem számít, hogy a vevő jól járjon, ki kell préselni a max kinézhető pénzt, ha nem lehetséges, akkor meg kiröhögjük. Ez van itt Nyugat-Balkánon, nem mindenütt, de sok helyen.
Szomszédom kapott tegnap árajánlatot némi vizes munkálatokra a piciny fürdőszobájában, csaknekedcsakmost 70eFt.
Átmentem, és egy óra alatt megszereltem (semmilyen spéci szerszámra nem volt szükség), kb. 3000Ft-nyi alkatrészt felhasználva.
El kell fogadnom, hogy "élelmes, ügyes szerelő"? Nem fogadom el.
Sajnos a hifi világban is max 10%, ami korrekt ajánlat, és ez bármelyik árkategóriára vonatkozik.
A világháló meg többet ront, mint segít a megfelelő információk eljuttatásában.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Tom3671 írta:
2022.09.04., vas. 15:25
Sziasztok!
Tavaly vásároltam egy dobozos,alig használt Dali Zensor 7 hangfalpárt.Rég vagytam Dalira,ennyim volt.
Csak zenehallgatás van,semmi házimozi.
Most elkeseredtem,mert egy hifi szaküzletben kinevettek a hangfal miatt,hogy ez csak házimozira alkalmas,egy röhej sztereóban a hangja és új erősítőt sem tudnak hozzá ajánlani,ha abban szeretnék feljebb lépni.
Van valaki,aki a Dali Zensor 7 kapcsán tud tanácsot adni,erősítő tekintetében...vagy felejtsem el?
A Zensor szériának valóban van némi loudnesses hangja. Ettől még nevezném használhatatlannak. Mondjuk személy szerint nem erőltetném a Denon / Marantz vonalat, de ugye még sejtés szinten se tudjuk mennyit szánsz az erősítőre.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tom3671 írta:
2022.09.04., vas. 16:52
A Denon márkabolt volt egyébkènt...é
Ez eléggé meglepő, mert éveken át büszkén árulták a Zensorokat ők maguk is, el is adtak nem keveset, és nekem pl. nem említették, hogy csak házimozizáshoz lennének jók. Szóval ott valami flegma eladó lehetett, inkább ő a ludas, mint a Denon márkabolt cégkultúrája.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”