Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dali hangsugárzók

Avatar
HZB
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004.12.07., kedd 19:39
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: HZB »


Az ittveddmeg.hu-hoz érkeztek új Dali-k. Concept 1-től 10-ig... Meg is lehet náluk hallgatni őket...
 
Iammenyus, én is sztereóláncot akarok csenyálni, és valami hasonló polcsugárzzóban gondolkozom mint a Concept 2-es...A hétvégén megyek hallgatózni, de elöljáróban a hangkarakteréről mondanál néhány szót?..Mennyire részletező, milyenek a mélyei ilyesmi...Milyen erősítővel hajtod őket ha nem titok? Előre is köszi...

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Egy sztereó rendszerben vannak,
csak zene megy rajtuk, a mozi külön megy PC-ről.

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


én a Concept2 -be ugrottam bele (12nm szoba alapterületre). 
 
Szinte mindet meghallgattam az övékkel, és a saját rendszeremmel is
(Magnat, Dali).
A Helikon front-jaik voltak a csúcs, de 1milla enyhe túlzás értük..
 
A Concept 8-asokat is hallgattam.
 
Az én erősítőm 30-50W /csatornát tud leadni,
a 8-asoknál Yello -t hallgatva 3/4 gázon majdnem kiugrott alólunk a bőrkanapé.
 
Az volt velük az 1etlen bajom, hogy kell nekik a nagy hangerő, hogy megszólaljanak, halkan nem volt az igazi a hangja.
(ez lehet a be-nem-járatás miatt)
 
 
Végül ezért vettem "polcos" dobozt, mostanában
amúgy is ritkán szoktam ennyire felcsavarni a hangerőt.
 
 
a 6-osnak -szerintem- nagyon gyenge a hangja a 8ashoz képest, azt nem is nyúztam sokáig.
 
 
remélem segítettem valamit.

Lehet , hogy akkor azért éreztem furcsán a 8-asokat , mert mi nem küldtük meg annyira , az Ő cd-jüket + Ő szettjükön hallgattuk. Valószínű a 8-asoknál maradok.
Neked a 2-esek frontként szólnak , van még mellettük valami?

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


én a Concept2 -be ugrottam bele (12nm szoba alapterületre).
 
 
Szinte mindet meghallgattam az övékkel, és a saját rendszeremmel is
(Magnat, Dali).
A Helikon front-jaik voltak a csúcs, de 1milla enyhe túlzás értük..
 
A Concept 8-asokat is hallgattam.
 
Az én erősítőm 30-50W /csatornát tud leadni,
a 8-asoknál Yello -t hallgatva 3/4 gázon majdnem kiugrott alólunk a bőrkanapé.
 
Az volt velük az 1etlen bajom, hogy kell nekik a nagy hangerő, hogy megszólaljanak, halkan nem volt az igazi a hangja.
(ez lehet a be-nem-járatás miatt)
 
 
Végül ezért vettem "polcos" dobozt, mostanában
amúgy is ritkán szoktam ennyire felcsavarni a hangerőt.
 
 
a 6-osnak -szerintem- nagyon gyenge a hangja a 8ashoz képest, azt nem is nyúztam sokáig.
 
 
remélem segítettem valamit.

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


KEF? 
tudtommal olyan pedig nekik nincs egy szál sem .
 
1.5milláért a Dali Helikon szettet árulják.
 
Háát, annak valami eszméletlen hangja van,
főleg egy tisztességesebb erősítővel.
 
 
Ma este kezembe került egy Babos Gyula CD, és beraktam...
...valami eszméletlen jól szól a Dali-kon.
 
kezdenek bejáródni, kezdem imádni a hngjukat, a stílusukat. 

Igazad van én vagyok a hülye , annyi üzletben jártam már meg a netet is egy hete már hangfal ügyben hajtom. Ma voltam a Lurdyban , a külső halységben a C6-os ill. a C10-es van kirakva , bennt a C8-as meg az a marha drága is Dali.
Hallgattam a C8-asokat és lehet , hogy rossz a fülem , de a C6-osok mintha jobban szóltak volna a másik üzletben . van csak már tényleg meg vagyok zavarodva?

Neked most melyik Dali-k vannak ?

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


KEF? 
tudtommal olyan pedig nekik nincs egy szál sem .
 
1.5milláért a Dali Helikon szettet árulják.
 
Háát, annak valami eszméletlen hangja van,
főleg egy tisztességesebb erősítővel.
 
 
Ma este kezembe került egy Babos Gyula CD, és beraktam...
...valami eszméletlen jól szól a Dali-kon.
 
kezdenek bejáródni, kezdem imádni a hngjukat, a stílusukat.

Igazad van én vagyok a hülye , annyi üzletben jártam már meg a netet is egy hete már hangfal ügyben hajtom. Ma voltam a Lurdyban , a külső halységben a C6-os ill. a C10-es van kirakva , bennt a C8-as meg az a marha drága is Dali.
Hallgattam a C8-asokat és lehet , hogy rossz a fülem , de a C6-osok mintha jobban szóltak volna a másik üzletben . van csak már tényleg meg vagyok zavarodva?

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


KEF?
 
tudtommal olyan pedig nekik nincs egy szál sem .
 
1.5milláért a Dali Helikon szettet árulják.
 
Háát, annak valami eszméletlen hangja van,
főleg egy tisztességesebb erősítővel.
 
 
Ma este kezembe került egy Babos Gyula CD, és beraktam...
...valami eszméletlen jól szól a Dali-kon.
 
kezdenek bejáródni, kezdem imádni a hngjukat, a stílusukat.

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Érdekes.. Eladták volna a demo darabokat? 
most néztem a számlám, '05. márc. 5., akkor vettem ott a Concpet2-esemet.
 
Kint az üzletben is lehet hallgatózni, de a belső leválasztott részben vannak a komolyabb hangfalaik, illetve az 1-1 egy pár Conceot6, és. Concept8 is.
 
Saját "tapasztalatom" alapján, ha bemész hozzájuk, azzal hogy meg szeretnéd hallgatni XY hangfalukat a saját cuccoddal, annak csak örülnek.
 
A cipekedést szerintem megéri, pláne mivel nem két hétre veszel hangfalat.
 
Amúgy, én is autóba pakoltam a rendszeremet, és nagyon megérte.
 
szerintem, elég lesz, ha egy helyre mész, és ott meghallgatod a DALI-kat
 
 
 
szóval hajrá !

Én is jártam a belső helységben , de megmondom őszintén leragadtam a 1.5 millás Kef szettnél --azt hiszem azok voltak-- . meg a Magnat sub-brutálnál.
A külső helyen a Magnat és Heco dobozokat próbáltam , a Dali lehet hogy elkerülte a figyelmem , vagy már nem volt meg .
A cuccolást még alaposan át kell gondolnom , elég kényelmes fajta vagyok.

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Érdekes.. Eladták volna a demo darabokat?
 
most néztem a számlám, '05. márc. 5., akkor vettem ott a Concpet2-esemet.
 
Kint az üzletben is lehet hallgatózni, de a belső leválasztott részben vannak a komolyabb hangfalaik, illetve az 1-1 egy pár Conceot6, és. Concept8 is.
 
Saját "tapasztalatom" alapján, ha bemész hozzájuk, azzal hogy meg szeretnéd hallgatni XY hangfalukat a saját cuccoddal, annak csak örülnek.
 
A cipekedést szerintem megéri, pláne mivel nem két hétre veszel hangfalat.
 
Amúgy, én is autóba pakoltam a rendszeremet, és nagyon megérte.
 
szerintem, elég lesz, ha egy helyre mész, és ott meghallgatod a DALI-kat
 
 
 
szóval hajrá !

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok Béla  , új belépő vagyok. 
Most vettem egy Yamaha rxv-750 -est , ehhez szeretnék hangfalakat.
Hallgattam  a Dali Concept 8-at és a Jbl Northridge E80-ast.
Mindkettő gyönyörűen szólt , nem tudok dönteni. Szóba jöhetne még egy alig használt B&W dm 603 S3 hasonló áron.
Ebben kérem a segítségeteket !

Kiváncsi lennék a pontos leírásodra a hangfalakat illetően. Melyikben mi tetszett? stb.

A Jbl-t a SatSystemben hallgattam meg . Amikor bementem egy kicsit megrogytam az áraktól , de aztán erőt vettem magamon és kezdtem próbálgatni az elérhetőbb áru dobozokat ( az eladó segítségével persze ).
Ennek volt a legteltebb hangja , az egész helységet betöltötte , a mélyek is, magasok is rendben voltak , szépen szólt.
A Dali egy pincehelységben dolgozott , egy Sting dvd-t halgattunk. Olyan érzésem volt , mintha a koncerten lennék , a tag nekem műsorozna.
Hát ezért nehéz dönteni !

 
 
Én a jbl -től hangfalaktól sosem voltam elájulva, csak autóban (de ott nagyon)
 
de elfogultságtól függetlenül, szerintem a saját lemezeiddel, a saját erőlködőddel, a saját cd-del, kábeleiddel, hallgasd meg azt a hangfalat, amelyik jobban tetszik. könnyebb lesz a döntés.
Én a Lurdy házban, a toshiba shop-ban hallgattam meg ezeket, ott nyagon segítőkészek voltak.
 
 
a concept8-nak nagyon nagy hangja, és durva a dinamikája van,
azt teszteltem a saját rendszeremmel.

Ezt azért elég nehéz kivitelezni . Púpoljam fel a 16kg-os erősítőt + a cd játszót + 20m kábelt és látogassak meg egy pár üzletet ? Úgy kidobnának , mint macskát szarni ! Vagy hozassak házhoz egy pár dobozt (ez lenne a legjobb megoldás ) , a nyerő marad , a többieknek meg azt mondom : " Bocsi fiúk ezt most buktátok ! "
Lehet , hogy ebben az esetben meg kórházi ellátásra szorulnék . De az elgondolás Jó.
Különben én is voltam a Lurdy-Toshiba shopban kb. 1 hete, de csak Heco és Magnat volt , azokat tudtam próbálni.

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Sziasztok Béla  , új belépő vagyok. 
Most vettem egy Yamaha rxv-750 -est , ehhez szeretnék hangfalakat.
Hallgattam  a Dali Concept 8-at és a Jbl Northridge E80-ast.
Mindkettő gyönyörűen szólt , nem tudok dönteni. Szóba jöhetne még egy alig használt B&W dm 603 S3 hasonló áron.
Ebben kérem a segítségeteket !

Kiváncsi lennék a pontos leírásodra a hangfalakat illetően. Melyikben mi tetszett? stb.

A Jbl-t a SatSystemben hallgattam meg . Amikor bementem egy kicsit megrogytam az áraktól , de aztán erőt vettem magamon és kezdtem próbálgatni az elérhetőbb áru dobozokat ( az eladó segítségével persze ).
Ennek volt a legteltebb hangja , az egész helységet betöltötte , a mélyek is, magasok is rendben voltak , szépen szólt.
A Dali egy pincehelységben dolgozott , egy Sting dvd-t halgattunk. Olyan érzésem volt , mintha a koncerten lennék , a tag nekem műsorozna.
Hát ezért nehéz dönteni !

 
 
Én a jbl -től hangfalaktól sosem voltam elájulva, csak autóban (de ott nagyon)
 
de elfogultságtól függetlenül, szerintem a saját lemezeiddel, a saját erőlködőddel, a saját cd-del, kábeleiddel, hallgasd meg azt a hangfalat, amelyik jobban tetszik. könnyebb lesz a döntés.
Én a Lurdy házban, a toshiba shop-ban hallgattam meg ezeket, ott nyagon segítőkészek voltak.
 
 
a concept8-nak nagyon nagy hangja, és durva a dinamikája van,
azt teszteltem a saját rendszeremmel.

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok Béla  , új belépő vagyok. 
Most vettem egy Yamaha rxv-750 -est , ehhez szeretnék hangfalakat.
Hallgattam  a Dali Concept 8-at és a Jbl Northridge E80-ast.
Mindkettő gyönyörűen szólt , nem tudok dönteni. Szóba jöhetne még egy alig használt B&W dm 603 S3 hasonló áron.
Ebben kérem a segítségeteket !

Kiváncsi lennék a pontos leírásodra a hangfalakat illetően. Melyikben mi tetszett? stb.

A Jbl-t a SatSystemben hallgattam meg . Amikor bementem egy kicsit megrogytam az áraktól , de aztán erőt vettem magamon és kezdtem próbálgatni az elérhetőbb áru dobozokat ( az eladó segítségével persze ).
Ennek volt a legteltebb hangja , az egész helységet betöltötte , a mélyek is, magasok is rendben voltak , szépen szólt.
A Dali egy pincehelységben dolgozott , egy Sting dvd-t halgattunk. Olyan érzésem volt , mintha a koncerten lennék , a tag nekem műsorozna.
Hát ezért nehéz dönteni !

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Sziasztok Béla , új belépő vagyok. 
Most vettem egy Yamaha rxv-750 -est , ehhez szeretnék hangfalakat.
Hallgattam a Dali Concept 8-at és a Jbl Northridge E80-ast.
Mindkettő gyönyörűen szólt , nem tudok dönteni. Szóba jöhetne még egy alig használt B&W dm 603 S3 hasonló áron.
Ebben kérem a segítségeteket !

Kiváncsi lennék a pontos leírásodra a hangfalakat illetően. Melyikben mi tetszett? stb.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
R5TL
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2004.12.15., szer. 14:20
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: R5TL »


Ha mindkettQt volt szerencséd meghallgatni, akkor mégiscsak el kell tudnod dönteni, melyik tetszett jobban. Azt vedd meg!
(Én elfogult vagyok a JBL-el, szóval rám ne hallgass! Én a JBL-t venném, az megy a Yamahához. )
TV1: Sony KDL-52W4500 ,TV2: Sony KV-32FQ86 , DVD: Sony RDR-HX710 , CD: Sony CDP-XE570 , A/V Erősítő: Denon 1909 , Sztereó Erősítő: Rotel RA-985BX , Front: JBL Northridge E60 , Center: JBL Northridge EC25 , Surr: JBL Northridge E20 , Sub: Yamaha YST-SW315, VHS: LG LV3798, IC-k: Arzachel, Hangfal kábel: Evidence Audio Siren II, Kimber 8TC, Táv: Logitech Harmony 785,

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy DALI -s fájdalmam volt-van.  
Az Evidence 370 -ből egy árva párat sem találtam magyarországon,
csak rendelésre hoznák, így meghallgatni nehéz -és drága- lenne.
 
Az evidence 370 paraméterei -és az ára- alapján Dyno A52 szintű lehet,
és nagyon szeretném meghallgatni.

Beszarok, én is erre pályáztam . Nagyon teccik a pofája, és az, hogy front nyílása van. Havi rendszerességgel érdeklődtem a Westproduktnál és a márkaboltjában, hátha azt hiszik, hogy sokan érdeklődnek, és behoznak egyet. Sajnos nem vették be a cselt . Egy-két párat igazán behozhatnának, nehogy már a vevő vállaljon kockázatot.
 
Viszont Helicon kapható........

 
Na igen, a Helicon...
gyönyörűen szólt, de min nyolcszor annyiba kerül mint az Concept 2.
 
vaj'h ér ennyit?
 
 
Az Evidence 370 árban még a lélektani határ körül van, vagyis lenne(210k),
mégsem tartanak belőle
 
 
Amúgy az Concept 2 -n is eszméletlen jól szólnak a Diana Krall albumaim,
de ha az Evidence látványosan-hallhatóan jobb mint a Concept,
akkor tutti azt vettem volna meg.

Sziasztok Béla , új belépő vagyok.
 
Most vettem egy Yamaha rxv-750 -est , ehhez szeretnék hangfalakat.
Hallgattam a Dali Concept 8-at és a Jbl Northridge E80-ast.
Mindkettő gyönyörűen szólt , nem tudok dönteni. Szóba jöhetne még egy alig használt B&W dm 603 S3 hasonló áron.
Ebben kérem a segítségeteket !

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Egy DALI -s fájdalmam volt-van.  
Az Evidence 370 -ből egy árva párat sem találtam magyarországon,
csak rendelésre hoznák, így meghallgatni nehéz -és drága- lenne.
 
Az evidence 370 paraméterei -és az ára- alapján Dyno A52 szintű lehet,
és nagyon szeretném meghallgatni.

Beszarok, én is erre pályáztam . Nagyon teccik a pofája, és az, hogy front nyílása van. Havi rendszerességgel érdeklődtem a Westproduktnál és a márkaboltjában, hátha azt hiszik, hogy sokan érdeklődnek, és behoznak egyet. Sajnos nem vették be a cselt . Egy-két párat igazán behozhatnának, nehogy már a vevő vállaljon kockázatot.
 
Viszont Helicon kapható........

 
Na igen, a Helicon...
gyönyörűen szólt, de min nyolcszor annyiba kerül mint az Concept 2.
 
vaj'h ér ennyit?
 
 
Az Evidence 370 árban még a lélektani határ körül van, vagyis lenne(210k),
mégsem tartanak belőle
 
 
Amúgy az Concept 2 -n is eszméletlen jól szólnak a Diana Krall albumaim,
de ha az Evidence látványosan-hallhatóan jobb mint a Concept,
akkor tutti azt vettem volna meg.

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


Egy DALI -s fájdalmam volt-van.  
Az Evidence 370 -ből egy árva párat sem találtam magyarországon,
csak rendelésre hoznák, így meghallgatni nehéz -és drága- lenne.
 
Az evidence 370 paraméterei -és az ára- alapján Dyno A52 szintű lehet,
és nagyon szeretném meghallgatni.

Beszarok, én is erre pályáztam . Nagyon teccik a pofája, és az, hogy front nyílása van. Havi rendszerességgel érdeklődtem a Westproduktnál és a márkaboltjában, hátha azt hiszik, hogy sokan érdeklődnek, és behoznak egyet. Sajnos nem vették be a cselt . Egy-két párat igazán behozhatnának, nehogy már a vevő vállaljon kockázatot.
 
Viszont Helicon kapható........

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Egy DALI -s fájdalmam volt-van.
 
Az Evidence 370 -ből egy árva párat sem találtam magyarországon,
csak rendelésre hoznák, így meghallgatni nehéz -és drága- lenne.
 
Az evidence 370 paraméterei -és az ára- alapján Dyno A52 szintű lehet,
és nagyon szeretném meghallgatni.

Avatar
Geri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:27
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri »

Örülök hogy egyre több "Dalis" van errefelé, megérdemli ez a márka hogy figyelmet kapjon, nagyon jók a hangfalai szerintem. A helicon 400at hallottam én is szólni az elmúlt hónapban.. hmm hát igen
TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3  

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


Egyből a "hiányossággal" kezdem, nem megy elég mélyre és nem elég zúzós a mélytartománya, de ezt tudtam, szerintem nem is lehet elvárni két darab 16-os középsugárzótól.
Járasd egy-két hétig, aztán ne győzz csodálkozni, milyen mélye lesz a két 16 centis mélynek. Nekem Dali 5005-ösöm volt, nagyjából ugyanez a kategória. Kegyetlen dolgokat lehetett vele művelni basszusügyileg.

Avatar
Flexxy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.03.05., szomb. 08:00
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Flexxy »


Péntektől én is boldog tulajdonosa vagyok egy Dali Concept 6-nak. A választás elég tudatos volt, ismertem a hangjukat, de az árak és a tudás ismeretében ez a pár volt az, ami már elég jó és még nem túl drága volt.
Az ittveddmeg-nél vettem, kicsit lehetett alkudni, és mivel volt egy kis időm, még ott kibontottuk és meghallgattuk hogy mit tud. Egyből a "hiányossággal" kezdem, nem megy elég mélyre és nem elég zúzós a mélytartománya, de ezt tudtam, szerintem nem is lehet elvárni két darab 16-os középsugárzótól. Én szándékosan a Concept 6-ot vettem, mivel minőségi frontokkal akartam elkezdeni építeni a házimozimat, így hamarosan jön hozzá egy mélyláda, és akkor máris helyrebillen a mélytartomány is. Aki csak a frontokkal akar mozizni és zenét hallgatni, az a Concept 8-at vegye, a srácok is úgy döntöttek hogy egy Concept 8-at berendelnek, annak 20 centis a középmélye, ott rendben lesz a mélytartomány is.
A hangfalak rendkívül szépen szólnak, a magas pont az éles és a plasztikus szín között van, nem tudtam belekötni semmibe.
Párhuzamosan hallgattuk egy Conan szettel (ez volt bekötve, nem azért mintha egy kategóriában lennének), ez utóbbi sehol nincs, olyan hangja volt mint ha bezárták volna egy ládába és lerakták volna a pincébe. Persze mély volt ott rendesen, de puffogott, és azon a hangerőn ahol a Dali még tisztán szólt, a Conan már recsegett és szenvedett.
A kivitel nagyon igényes, a hangszórókábelek csatlakoztatása elég egyedi, a banándugós csatolón kívül a szokásos csupasz kábelt is rászoríthatjuk a csatlakozóra, de úgy van kiöntve a műanyag, hogy csak maga a kábel fér be, nem kell keresni az a helyet ahol van hely rászorítani.
 
Nagyon elégedett vagyok, mióta be van kötve állandóan valami zene szól, végre van értelme mp3-ak helyett igazi CD-t hallgatni, azonnal érezhető a különbség, még 320 kbites sampling esetén is.

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Ma hallgatóztam egy kicsit (~2órát) a Lurd Házban levő Toshiba-Magnat Shop-ban.
 
Eredeti célom a Dail Concept 2 meghallgatása-megvétele volt,
ezért bevittem a saját kis rendszeremet is.
 
Ha már ott volt minden együtt, lehetőségem nyílt meghallgatni többek közt a Dali felső kategóriáját, Helicon 400 -at is.
 
Mit ne mondjak, nem egy feljthető hang... tud zongorául is ...
 
 
A Concept 8 -nak a dinamikája döbbentett meg,
barátmmel kerestük is rendesen az állunkat.
(utálja ha "hangosan" hallgatok bármit, de ott végképp padlót fogott... )
 
 
Végül, helyszűke miatt megmaradtam a kiszemelt Concept 2 -es mellett.
 
 
Az árához képest meglepően NAGYON JÓ a hangja, még "betöretlenül"' is,
a meghallgatását ajánlom mindenkinek, aki megteheti.

Avatar
Geri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 12:27
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri »


Egyre több Dali-t látok forgalmazni. Először a magnatshopnál és egy hifi boltban láttam, de még csak az 1,5m/db-os legfelső szériát anno. Aztán megjelent a MM-ban, és több helyen is. Most nézem hogy az ittveddmeg-nél is vannak már Dalik, dicséretes
 
ittveddmeg Dali
TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3  

Avatar
Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2004.09.19., vas. 15:07
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló »


Egyébként én sem a nagy teljesítménye miatt vettem ezt a típust, hiszen számomra ez több is mint sok. Egészen egyszerüen azért mert nekem ennek a hangja volt a legmeggyőzőbb. Néhányan azt mondják hogy a hangja kicsit keményebb mint pl. egy Denon-é. Én keménységet nem érzek benne.Annál inkább a kristálytiszta, gyönyörű hangot, ezért is nagyon kedvelem mind mozin mind pedig a hifihallgatás terén. Bizonyára vannak ennél még kitűnöbb A/V receiverek, de anyagi lehetőségeimhez mérten úgyérzem, hogy jól választottam.Ezért remélem, hogy egy jódarabig nem kell újabb után néznem. Azt a kellemes érzést, amit érzek a hallgatása közben szívesen megosztanám másokkal is. Ezért is(öszintén) nagyon örülök mindíg annak, ha valakinek sikerül megvalósítani az ilyen jellegü álmait is.
Én a Dalikkal együt halgatva megtaláltam azt a hangzásvilágot amely számomra jelenleg a legmegfelelőbb.Azt nem mondom hogy örökre, de egy jó időre biztosan.
És ezt kívánom nektek is!!

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax
Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: cosmo »


eleinte denont akartam venni, de mikor körülnéztem és láttam hogy az alsó-középkategóriában szinte mindnek 170-200w-os a tápja.. és sok embertől hallottam hogy nincs benne szufla.
Pedig van, az enyémnek is 260 wattos a tápja és egy 40 m^2-es szoba 20 m^2-én hajtom. Énb úgy érzem van benne erő és vannak tartalékai.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”