Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dali hangsugárzók

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: richies »

remélem nemsokára lesz 1 pár concept 2-esem sorroundnak
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:

Negatív. A 450-en nincs preout :taps: Azé akarom cserélni egy 930/40 Sonyra. Azoknak jó a procija.  


 
OFFTOPIC:

Az gáz, akkor előbb valóban kell egy pre-out-os gép. 
Leva:
Nem irtál a dac-os tesztről. Pedig vártam.
Ha nem gond én is beneveznék canopus hallgatásra, ha be lehet pofátlankodni.
Amit multkor beszéltünk priviben, azt a tesztet is egybe vehetnénk Vele.
Mondjuk én most pénteken megyek nyaralni legalább 2 hétre...
De ha beférek a tesztbe, szívesen mennék.
De a többit priviben mert már nagyon off
 
 
 
És most írjatok a Dalikról!

 
OFFTOPIC:

Az jó lenne, ha Te is jönnél Robot@ El lehetne ökörködni Akkor majd úhgy kéne intézni, hogy ha megjöttél, meg nekem is lemenet a nyári hajtás, akkor ütnénk össze ezt a hallgatózást  
 
Jók a Dalik

Avatar
R5TL
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2004.12.15., szer. 14:20
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: R5TL »


Most mondjuk egy Yamaha elég különböző hangkarakterü, mint egy Rotel. Ha csak egy sztereó végfokot vennék, akkor a center és a backok, de föleg a center hangkarakteriszitkája jelentősen elütne a Rotel által hajtott frontoktól.
 
OFFTOPIC:

Tusi, nálam pont ez a felállás, Rotel integrált hajtja a két frontot, a Yammi meg a többit, és nem érzem azt, hogy emiatt gond lenne a hangzással. Sőt.
TV1: Sony KDL-52W4500 ,TV2: Sony KV-32FQ86 , DVD: Sony RDR-HX710 , CD: Sony CDP-XE570 , A/V Erősítő: Denon 1909 , Sztereó Erősítő: Rotel RA-985BX , Front: JBL Northridge E60 , Center: JBL Northridge EC25 , Surr: JBL Northridge E20 , Sub: Yamaha YST-SW315, VHS: LG LV3798, IC-k: Arzachel, Hangfal kábel: Evidence Audio Siren II, Kimber 8TC, Táv: Logitech Harmony 785,

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


OFFTOPIC:

Negatív. A 450-en nincs preout Azé akarom cserélni egy 930/40 Sonyra. Azoknak jó a procija.

 
OFFTOPIC:

Az gáz, akkor előbb valóban kell egy pre-out-os gép. 
Leva:
Nem irtál a dac-os tesztről. Pedig vártam.
Ha nem gond én is beneveznék canopus hallgatásra, ha be lehet pofátlankodni.
Amit multkor beszéltünk priviben, azt a tesztet is egybe vehetnénk Vele.
Mondjuk én most pénteken megyek nyaralni legalább 2 hétre... :taps:
De ha beférek a tesztbe, szívesen mennék.
De a többit priviben mert már nagyon off
 
 
És most írjatok a Dalikról!

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
OFFTOPIC:

Most péntek biztos nem, talán a következő! Én is dolgozom, de estefelé is lehet!

 
OFFTOPIC:

Végül is annyira nem sürgős, mivel előbb még AV csere lesz a preout miatt

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:

7 közben dolgozom, de esetleg péntek du?? Csak ezt még le kell egyeztetni

 
OFFTOPIC:

Most péntek biztos nem, talán a következő! Én is dolgozom, de estefelé is lehet!

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
OFFTOPIC:

Inkább hétközben lenne jó, mert szinte minden hétvégém foglalt! Tudod, nyár van!

 
OFFTOPIC:

7 közben dolgozom, de esetleg péntek du?? Csak ezt még le kell egyeztetni

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kérdés, hogy + vagy - irányba 
Természesen + irányba, de az egyes verziók között nagyon apró különbségek vannak.
HZS mindig is azt ajánlotta, hogy inkább más komponensbe érdemes költeni azt a pénzt, amiért esetleg cserélni tudnál 2 verzió között.
 
OFFTOPIC:

Inkább hétközben lenne jó, mert szinte minden hétvégém foglalt! Tudod, nyár van!

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha a Heed Canopusra gondolsz, abból csak egyféle létezik, igaz már nem csak egy generációja van neki, és a módosításnak köszönhetően biztos változott a hangja is.

Kérdés, hogy + vagy - irányba

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:

Negatív. A 450-en nincs preout :taps: Azé akarom cserélni egy 930/40 Sonyra. Azoknak jó a procija. Cannopusból sokfajta létezik??     Megkéne hallgatnom egyet  
 
 
 
ŐŐŐ. Szépek ezek a Dali hangfalak 

 
OFFTOPIC:

Tusi most érkezett el az idő, hogy eljöjj hozzám! Régebben amúgyis volt szó róla!

 
OFFTOPIC:

Igaz. Mentem volna a múltkor, de akkor tataroztad a rendszered Vinném a Monitor kábelt is és akkor mondhatsz róla véleményt. Csak csinnyán, mert érzékeny a lelkem 7vége?? Szombat ??

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:

Negatív. A 450-en nincs preout :taps: Azé akarom cserélni egy 930/40 Sonyra. Azoknak jó a procija. Cannopusból sokfajta létezik?? Megkéne hallgatnom egyet  
 
 
ŐŐŐ. Szépek ezek a Dali hangfalak

 
OFFTOPIC:

Tusi most érkezett el az idő, hogy eljöjj hozzám! Régebben amúgyis volt szó róla!

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: forgi »


OFFTOPIC:

Negatív. A 450-en nincs preout :taps: Azé akarom cserélni egy 930/40 Sonyra. Azoknak jó a procija. Cannopusból sokfajta létezik?? Megkéne hallgatnom egyet  


Ha a Heed Canopusra gondolsz, abból csak egyféle létezik, igaz már nem csak egy generációja van neki, és a módosításnak köszönhetően biztos változott a hangja is.

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
OFFTOPIC:

A canopus párját meg lehet kapni 50e-ért. Tehát 5 csatornára csak 125e lenne.
Csak még egy pár is ritkán van használtan, 1 db-ot meg pláne nehéz szerezni.
A hangkarakter miatt meg a hátsókra felesleges rakni. Azért a 450-es yamaha nehogy már ne boldoguljon el a 2 hátsóval. Az annyira nem lógna ki.
Esetleg a center, de én akkor is csak a frontokra tennék.


 
OFFTOPIC:

Negatív. A 450-en nincs preout :taps: Azé akarom cserélni egy 930/40 Sonyra. Azoknak jó a procija. Cannopusból sokfajta létezik?? Megkéne hallgatnom egyet  
 
ŐŐŐ. Szépek ezek a Dali hangfalak

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


OFFTOPIC:

Tényleg ötcsatis végfokot szeretnék. Robot@nak könnyü, hisz neki H/K mind2 erősítője, hasonlo a hangzása. Nem ugyanolyan, de hasonló. Sajnos procit nemtudok venni, ezért valami integrált AV lenne helyette. Most mondjuk egy Yamaha elég különböző hangkarakterü, mint egy Rotel. Ha csak egy sztereó végfokot vennék, akkor a center és a backok, de föleg a center hangkarakteriszitkája jelentősen elütne a Rotel által hajtott frontoktól. Még ez a Canopus dolog sincs kilőve, megkéne hallgatni, meg a Rotelt is. Bár 5db Cannopus kb 250e :taps:

 
OFFTOPIC:

A canopus párját meg lehet kapni 50e-ért. Tehát 5 csatornára csak 125e lenne.
Csak még egy pár is ritkán van használtan, 1 db-ot meg pláne nehéz szerezni.
A hangkarakter miatt meg a hátsókra felesleges rakni. Azért a 450-es yamaha nehogy már ne boldoguljon el a 2 hátsóval. Az annyira nem lógna ki.
Esetleg a center, de én akkor is csak a frontokra tennék.

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Dali!
Bátorkodnék írni egy picit a Dalikról, ha lehet
Na szóval. Egyre jobb a hangjuk, mintha a basszus is picit megnőtt volna és már nem olyan nyers a hangzásuk. Remélem, az idő előrehaladtával még lágyabb, melegebb lesz az alsó tartomány. Amúgy egyre jobban tetszenek

Nézd meg! Skipper ide offol a Dali hangfalakkal
 
 
OFFTOPIC:

Tényleg ötcsatis végfokot szeretnék. Robot@nak könnyü, hisz neki H/K mind2 erősítője, hasonlo a hangzása. Nem ugyanolyan, de hasonló. Sajnos procit nemtudok venni, ezért valami integrált AV lenne helyette. Most mondjuk egy Yamaha elég különböző hangkarakterü, mint egy Rotel. Ha csak egy sztereó végfokot vennék, akkor a center és a backok, de föleg a center hangkarakteriszitkája jelentősen elütne a Rotel által hajtott frontoktól. Még ez a Canopus dolog sincs kilőve, megkéne hallgatni, meg a Rotelt is. Bár 5db Cannopus kb 250e :taps:

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Dali!
Bátorkodnék írni egy picit a Dalikról, ha lehet
Na szóval. Egyre jobb a hangjuk, mintha a basszus is picit megnőtt volna és már nem olyan nyers a hangzásuk. Remélem, az idő előrehaladtával még lágyabb, melegebb lesz az alsó tartomány. Amúgy egyre jobban tetszenek :taps:
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Minenkinél van egy kis márkabuziság, de ez szerintem teljesen normális. Én a B&W hangját szeretem a rotelel meg úgy vagyok, hogy procinak ezt vettem mert "olcsó" volt, de a másodig sztereó végfok már nem lesz valószínüleg Rotel. Talán veszek két Vincent álló monoblockot, vagy még nemtom.
Én még nem halottam olyan Vincent-et ami tetszett volna az áráért.
Már régóta offolunk!
Dali!

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Minenkinél van egy kis márkabuziság, de ez szerintem teljesen normális. Én a B&W hangját szeretem a rotelel meg úgy vagyok, hogy procinak ezt vettem mert "olcsó" volt, de a másodig sztereó végfok már nem lesz valószínüleg Rotel. Talán veszek két Vincent álló monoblockot, vagy még nemtom.

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Itt azért megjegyezném, hogy ha nincs minőségbeli kölömbség, akkor is a Rotelt venném, ha kellene a 6csatrona, mint 3db canapust 150eFt-ért.
Ez a mondatod bizonyítja azt amit Leva az előző hozzászólásában írt!
De ezen ne sértődj meg nincs ezzel semmi baj.
 
Azonos hangminőség pedig olyan értelemben, ahogy írtad nincs, még ugyanazon gyártó, ugyanazon készüléke is szólhat másképp ugyanazon rendszerben.

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kinek a javára? egyrészt. 
Másrészt meg hallottad ugyan azon a rendszeren a Heed Audio-t meg a Rotelt is? Mert ha nem, akkor kár rólla beszélni.

Nem ezt a Rotel-t hanem volt sztereó rotelem. Természetesen a canopus javára minden téren.
Sőt, Tsc szerinted miért adta el az 1080-ast???
Én nem vagyok canopus megszállott, de ennyiért ilyen hangot még nem halottam.
Ronin nálad egy kis márkabuziságot érzek, a B&W-el együtt SZVSZ!

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Itt azért megjegyezném, hogy ha nincs minőségbeli kölömbség, akkor is a Rotelt venném, ha kellene a 6csatrona, mint 3db canapust 150eFt-ért.
...van...

Kinek a javára? egyrészt.
 
Másrészt meg hallottad ugyan azon a rendszeren a Heed Audio-t meg a Rotelt is? Mert ha nem, akkor kár rólla beszélni.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Lehet hogy kevés lesz! Nekem 16nm-en nem igazán elég. Eladni meg nem akarom, mert szerencsére hídba lehet kötni és késöbb ez fogja kiszolgálni a centert meg a surroundokat, ha meglesz a sztereó végfokom. Szóval picit kevés benne a kakaó szerintem, ettől függetlenül nagyon jó végfok és ha nem nagy helységben használod és nem akarod, hogy jó hangosan szóljon, akkor teljesen jó magában is.
Nem elég?????
Akkor szégyellje magát a Rotel! Nekem a Canopus még sosem volt fél hangerő fölött mozinál sem 25 nm2-en! :taps:
Amúgy canopus-ból 3 pár 150e körül jönne ki!

Én amikor megvettem mér csodlkoztam, hogy ez csak ennyit megy. A régi sony erésítőm is tudott ilyen hangerőn szólni, pedig arra 100W/ch volt írva, de valójában csak 220W-os volt a tápja.
 
Ezzel szemben ebben van egy 700W-os táp és elméletileg 6*60W-ig megy. Ott van rajta a sok borda, de tetemesebb hallgatás után sem melegszik fel. Inkább csak olyan melegecske. A proci sokkal durvábban melegszik.
 
Amikor megvettem már csodálkoztam, hogy ennek valami baja van biztos, mert meglepően keveset szólt. Sokkal többet vártam tőlle. Az elején is beállítottam a hangerőszabályzókat, rákötöttem szimplán egy CD játékost, szóval még csak a jellel sem lehetett baj. A végén elfogadtam így. Mikor megvette rea láttam nála is ilyen, szóval gondolom ez is rendben van.

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Itt azért megjegyezném, hogy ha nincs minőségbeli kölömbség, akkor is a Rotelt venném, ha kellene a 6csatrona, mint 3db canapust 150eFt-ért.
...van...

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Mondtam egy szóval is, hogy vegyen 3db sztereót? NEM! azt mondtam, hogy 3db sztereó ára jóval több, mint ez a 6 csatornás rotel.
 
Itt azért megjegyezném, hogy ha nincs minőségbeli kölömbség, akkor is a Rotelt venném, ha kellene a 6csatrona, mint 3db canapust 150eFt-ért.
 
tusi meg nem mondta, hogy neki csak 2 csatorna kell. Ha megnézed, akkor ő az 1066-os rotelt nézte ki, ami 6ch, tehát gondolom olyasmit akar.
 
Az a Myryad T70 meg elég gyengének tűnik megintcsak. 90-et megérne talán, de ha nem tudod a megfelelő hangszintre erősíteni, akkor hiába adtál érte akár 20eFt-ot is, dobhatod a kukába.

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lehet hogy kevés lesz! Nekem 16nm-en nem igazán elég. Eladni meg nem akarom, mert szerencsére hídba lehet kötni és késöbb ez fogja kiszolgálni a centert meg a surroundokat, ha meglesz a sztereó végfokom. Szóval picit kevés benne a kakaó szerintem, ettől függetlenül nagyon jó végfok és ha nem nagy helységben használod és nem akarod, hogy jó hangosan szóljon, akkor teljesen jó magában is.
Nem elég?????
Akkor szégyellje magát a Rotel! Nekem a Canopus még sosem volt fél hangerő fölött mozinál sem 25 nm2-en!
Amúgy canopus-ból 3 pár 150e körül jönne ki! :taps:

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”