Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Dali hangsugárzók

Geri
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 4

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri » 2005.03.07., hétf. 02:07

Örülök hogy egyre több "Dalis" van errefelé, megérdemli ez a márka hogy figyelmet kapjon, nagyon jók a hangfalai szerintem. A helicon 400at hallottam én is szólni az elmúlt hónapban.. hmm hát igen :blink:

TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3   Sub: SVS PB12-SND

Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 0

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Miki_ » 2005.03.06., vas. 23:43

Egyből a "hiányossággal" kezdem, nem megy elég mélyre és nem elég zúzós a mélytartománya, de ezt tudtam, szerintem nem is lehet elvárni két darab 16-os középsugárzótól.

Járasd egy-két hétig, aztán ne győzz csodálkozni, milyen mélye lesz a két 16 centis mélynek. Nekem Dali 5005-ösöm volt, nagyjából ugyanez a kategória. Kegyetlen dolgokat lehetett vele művelni basszusügyileg.

Flexxy
Isten Hozott! :)

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Flexxy » 2005.03.06., vas. 14:21

Péntektől én is boldog tulajdonosa vagyok egy Dali Concept 6-nak. A választás elég tudatos volt, ismertem a hangjukat, de az árak és a tudás ismeretében ez a pár volt az, ami már elég jó és még nem túl drága volt.

Az ittveddmeg-nél vettem, kicsit lehetett alkudni, és mivel volt egy kis időm, még ott kibontottuk és meghallgattuk hogy mit tud. Egyből a "hiányossággal" kezdem, nem megy elég mélyre és nem elég zúzós a mélytartománya, de ezt tudtam, szerintem nem is lehet elvárni két darab 16-os középsugárzótól. Én szándékosan a Concept 6-ot vettem, mivel minőségi frontokkal akartam elkezdeni építeni a házimozimat, így hamarosan jön hozzá egy mélyláda, és akkor máris helyrebillen a mélytartomány is. Aki csak a frontokkal akar mozizni és zenét hallgatni, az a Concept 8-at vegye, a srácok is úgy döntöttek hogy egy Concept 8-at berendelnek, annak 20 centis a középmélye, ott rendben lesz a mélytartomány is.

A hangfalak rendkívül szépen szólnak, a magas pont az éles és a plasztikus szín között van, nem tudtam belekötni semmibe.

Párhuzamosan hallgattuk egy Conan szettel (ez volt bekötve, nem azért mintha egy kategóriában lennének), ez utóbbi sehol nincs, olyan hangja volt mint ha bezárták volna egy ládába és lerakták volna a pincébe. Persze mély volt ott rendesen, de puffogott, és azon a hangerőn ahol a Dali még tisztán szólt, a Conan már recsegett és szenvedett.

A kivitel nagyon igényes, a hangszórókábelek csatlakoztatása elég egyedi, a banándugós csatolón kívül a szokásos csupasz kábelt is rászoríthatjuk a csatlakozóra, de úgy van kiöntve a műanyag, hogy csak maga a kábel fér be, nem kell keresni az a helyet ahol van hely rászorítani.

Nagyon elégedett vagyok, mióta be van kötve állandóan valami zene szól, végre van értelme mp3-ak helyett igazi CD-t hallgatni, azonnal érezhető a különbség, még 320 kbites sampling esetén is.

IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 150

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus » 2005.03.05., szomb. 18:53

Ma hallgatóztam egy kicsit (~2órát) a Lurd Házban levő Toshiba-Magnat Shop-ban.

Eredeti célom a Dail Concept 2 meghallgatása-megvétele volt,

ezért bevittem a saját kis rendszeremet is.

Ha már ott volt minden együtt, lehetőségem nyílt meghallgatni többek közt a Dali felső kategóriáját, Helicon 400 -at is.

Mit ne mondjak, nem egy feljthető hang... tud zongorául is :blink: ...

A Concept 8 -nak a dinamikája döbbentett meg,

barátmmel kerestük is rendesen az állunkat.

(utálja ha "hangosan" hallgatok bármit, de ott végképp padlót fogott... :smile51: )

Végül, helyszűke miatt megmaradtam a kiszemelt Concept 2 -es mellett.

Az árához képest meglepően NAGYON JÓ a hangja, még "betöretlenül"' is,

a meghallgatását ajánlom mindenkinek, aki megteheti.

Geri
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri » 2005.02.21., hétf. 13:47

Egyre több Dali-t látok forgalmazni. Először a magnatshopnál és egy hifi boltban láttam, de még csak az 1,5m/db-os legfelső szériát anno. Aztán megjelent a MM-ban, és több helyen is. Most nézem hogy az ittveddmeg-nél is vannak már Dalik, dicséretes :blink:

ittveddmeg Dali

TV: Samsung 75H6400   Erősítő: Onkyo TX-NR5010   Front: Klipsch RF-82   Center: Klipsch RC-64   Surround: Dynavoice Magic FX-4 EX V3   Sub: SVS PB12-SND

Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló » 2005.02.02., szer. 19:42

Egyébként én sem a nagy teljesítménye miatt vettem ezt a típust, hiszen számomra ez több is mint sok. Egészen egyszerüen azért mert nekem ennek a hangja volt a legmeggyőzőbb. Néhányan azt mondják hogy a hangja kicsit keményebb mint pl. egy Denon-é. Én keménységet nem érzek benne.Annál inkább a kristálytiszta, gyönyörű hangot, ezért is nagyon kedvelem mind mozin mind pedig a hifihallgatás terén. Bizonyára vannak ennél még kitűnöbb A/V receiverek, de anyagi lehetőségeimhez mérten úgyérzem, hogy jól választottam.Ezért remélem, hogy egy jódarabig nem kell újabb után néznem. Azt a kellemes érzést, amit érzek a hallgatása közben szívesen megosztanám másokkal is. Ezért is(öszintén) nagyon örülök mindíg annak, ha valakinek sikerül megvalósítani az ilyen jellegü álmait is.

Én a Dalikkal együt halgatva megtaláltam azt a hangzásvilágot amely számomra jelenleg a legmegfelelőbb.Azt nem mondom hogy örökre, de egy jó időre biztosan.

És ezt kívánom nektek is!!

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax

Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2005.02.02., szer. 16:43

eleinte denont akartam venni, de mikor körülnéztem és láttam hogy az alsó-középkategóriában szinte mindnek 170-200w-os a tápja.. és sok embertől hallottam hogy nincs benne szufla.

Pedig van, az enyémnek is 260 wattos a tápja és egy 40 m^2-es szoba 20 m^2-én hajtom. Énb úgy érzem van benne erő és vannak tartalékai. :blink:

Geri
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri » 2005.02.02., szer. 11:39

De az AX3-maddal nem merném egyenlőre meghallgatni :smile51: Tényleg, annak mekkora a tápja ?

Miért nem? Habár azért nem igazán probáltam teljes "gázon" járatni. De ennek csak egy oka van: a házra nincs biztosítás. :blink:

Egyébként 600 Watt-os tápja van.

(Ja és köszi a látogatást!)

Hangminőségileg értettem, azért az AX-3at többre tartom, de egyenlőre tökéletesen megfelel nekem a yamahám. A tápot csak kérdeztem, mert eleinte denont akartam venni, de mikor körülnéztem és láttam hogy az alsó-középkategóriában szinte mindnek 170-200w-os a tápja.. és sok embertől hallottam hogy nincs benne szufla.

Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló » 2005.02.02., szer. 01:17

De az AX3-maddal nem merném egyenlőre meghallgatni :smile51: Tényleg, annak mekkora a tápja ?

Miért nem? Habár azért nem igazán probáltam teljes "gázon" járatni. De ennek csak egy oka van: a házra nincs biztosítás. :blink:

Egyébként 600 Watt-os tápja van.

(Ja és köszi a látogatást!)

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax

Geri
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri » 2005.02.02., szer. 01:05

Na végre van mivel hajtanod ezeket a "szépségeket"!! Mégegyszer is nagy gratula hozzájuk!!!! :smile52::D:blink:

Köszönöm!!! :smile51:

De az AX3-maddal nem mereném egyenlőre meghallgatni :) Tényleg, annak mekkora a tápja ?

Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló » 2005.02.01., kedd 23:33

Na végre van mivel hajtanod ezeket a "szépségeket"!! Mégegyszer is nagy gratula hozzájuk!!!! :smile51::smile52::blink:

Geri
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri » 2004.12.09., csüt. 10:08

Nekem is DALI AXS szettem van, még tavasszal találtam az egyik MM-ban 69.990 Ft-ért. Nem állt szándékomban hangszórót venni, de ennyiért nem tudtam otthagyni. Most egy MAGNAT 300 sub-bal alkot kellemes egységet. Az erősítő természetesen Yamaha. Még az ADRI-ások hirdetik az AXS szettet némileg magasabb áron....

Adriában már nincs régóta, már csak MM-ban van front (mult hónapban volt 1-2) és vidéken még talán. Kár hogy már nem gyártják, mert egy kis marketinget tettek volna alá, elég sokan választották volna.

G.I.JOE

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: G.I.JOE » 2004.12.09., csüt. 00:11

Nekem is DALI AXS szettem van, még tavasszal találtam az egyik MM-ban 69.990 Ft-ért. Nem állt szándékomban hangszórót venni, de ennyiért nem tudtam otthagyni. Most egy MAGNAT 300 sub-bal alkot kellemes egységet. Az erősítő természetesen Yamaha. Még az ADRI-ások hirdetik az AXS szettet némileg magasabb áron....

/OFF

Bocs, Te nem jártál a Neumannba? (Eser)

/ON

Erősítő: Yamaha RXV-440RDS; kábel: NeoTech KS-1032M; front: Dali Blue 5005 Jubi; center: Dali C-1000 Jubi; rear: Dali R-1000; TV: Samsung WS32Z068P; VCR: Samsung SV-661GX; DVD - Airis L103E.

G.I.JOE

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: G.I.JOE » 2004.12.09., csüt. 00:08

Az enyémekhez szerencsére alapból adtak, de ki nem szedem, hogy halljam a különbséget!  :)

Azaz már megvolt a kialakított/előre kifúrt helye a tüskéknek ?

Igen! Meg a tüske is! :D

Erősítő: Yamaha RXV-440RDS; kábel: NeoTech KS-1032M; front: Dali Blue 5005 Jubi; center: Dali C-1000 Jubi; rear: Dali R-1000; TV: Samsung WS32Z068P; VCR: Samsung SV-661GX; DVD - Airis L103E.

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.12.08., szer. 22:47

Geri
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri » 2004.12.07., kedd 23:06

Az enyémekhez szerencsére alapból adtak, de ki nem szedem, hogy halljam a különbséget! :)

Azaz már megvolt a kialakított/előre kifúrt helye a tüskéknek ?

G.I.JOE

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: G.I.JOE » 2004.12.07., kedd 22:02

Az enyémekhez szerencsére alapból adtak, de ki nem szedem, hogy halljam a különbséget! :)

Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló » 2004.12.06., hétf. 20:06

mert én sem furkálnám szét a hangfalaimat.

Én sem szétfúrkáltam! :D Egyszerűen akkora besüllyesztést kel rajta csinálni, mint a tüskét tartó hüvely. Egyébként én is féltem a hangfalaimat. :)

gemini
Törzsvendég
Törzsvendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gemini » 2004.12.06., hétf. 19:16

Nem kellannyira félni, csak óvatosnak kell lenni. A gyáriakba is beleteszik valahogy. . Ezt a fajtát így tudtam megoldani. Egyébként a múltkor Cosmo írta, hogy ő ugy oldja meg hogy egy ugyanakkora fa lapba szereli bele mint a hangfal alja, és ez kerül alá. Így maga a hangsugárzó nem sérül egyáltalán. Sőt! Ezenkívűl is biztosan van még több megoldás is! Kinek mi a szinpatikus.

Igen, én nem fogom kifúrni, hanem vágatok alá egy falapot. Ez lehet butorépítő lappból (olcsóbb), lépcsőlapból (drágább). Majd még kiatlálom melyik legyen. :)

nálam is igy van megoldva. szerintem ennél jobb megoldás nincs, mert én sem furkálnám szét a hangfalaimat.

Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló » 2004.12.06., hétf. 18:39

Tegyetek alá sündisznót! :):D;)

Először azzal próbáltam, de kinyúlt szegény!!! :( :kiraly: ;peace;

richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: -1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: richies » 2004.12.06., hétf. 13:31

Tegyetek alá sündisznót! :D;):(

állatkínzó ! :)

CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen :D )

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2004.12.06., hétf. 12:47

Tegyetek alá sündisznót! :):D;)

cosmo
Beköltözött
Beköltözött

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: cosmo » 2004.12.03., pén. 21:37

Nem kellannyira félni, csak óvatosnak kell lenni. A gyáriakba is beleteszik valahogy. . Ezt a fajtát így tudtam megoldani. Egyébként a múltkor Cosmo írta, hogy ő ugy oldja meg hogy egy ugyanakkora fa lapba szereli bele mint a hangfal alja, és ez kerül alá. Így maga a hangsugárzó nem sérül egyáltalán. Sőt! Ezenkívűl is biztosan van még több megoldás is! Kinek mi a szinpatikus.

Igen, én nem fogom kifúrni, hanem vágatok alá egy falapot. Ez lehet butorépítő lappból (olcsóbb), lépcsőlapból (drágább). Majd még kiatlálom melyik legyen. :)

Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló » 2004.12.03., pén. 21:26

Na ez az amitől félek egy kicsit , a hangfal megfúrása, valahogy ez nekem barbár módon hangzik. De persze ez a megoldás ahogy olvasom általános, így csak óvatosnak kell lenni. De szerintem még idén megtüskésítem a frontokat.

A hátsókra gondolom nem szokás, ha polcsugárzók. Center ?

Geri
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Geri » 2004.12.03., pén. 21:11

Zsoló!  A tüskéken már én is filóztam, de nem gondoltam hogy jelentős különbséget okoznának..  De amiket írtal , azok után erős gondolkodóba estem. Fotók nagyon jók lennének + írd le hogy rögzítetted őket. Én még soha nem tüskéztem fel hangfalakat, és itt semmi "hely" "lyuk" sincs alul nekik.

Ezek a tüskék két részből állnak. Van egy hüvely és ebbe lehet belecsavarni magát a tüskét.Na most ezeket a hüvelyeket kell belefúrni a hangfal aljába, illetve ha ezt nem akarod, akkor egy külön lapba is beleteheted és akkor az megy a hangfal alá.Ha a hangfal aljába tennéd akkor nagyon óvatosan fúrj bele és csak addig a mélységig amennyi a hüvely magassága.Én kézzel tekertem a fúrót.Így biztosan nem szalad tovább. Ezt a kis hüvelyt bele is ragaszthatod, de nálam erre nem volt szükség, ugyanis a széle bordázott, így nagyon passzentos lett. Végül pedi ebbe tekerheted bele magát a tüskét.

Ja és még egy ötletet is hallottam. Az így feltüskézett hangfalat egy márványlapra kell rátenni, így állítolag még szebb hangzást lehet elérni.

Na ez az amitől félek egy kicsit , a hangfal megfúrása, valahogy ez nekem barbár módon hangzik. De persze ez a megoldás ahogy olvasom általános, így csak óvatosnak kell lenni. De szerintem még idén megtüskésítem a frontokat.

A hátsókra gondolom nem szokás, ha polcsugárzók. Center ?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”