Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Wharfedale

blakey
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 34

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: blakey » 2010.05.15., szomb. 20:12

Nálam a rossz hatásfok nem gond, mert power az van bőven:) De inkább a mélyátvitel, meg a hangminőség, meg hogy ne legyen neki doboz hangja...

Diamond-ból a 9.5 és 9.6-os jó valamire.

blakey
V.I.P.
V.I.P.

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: blakey » 2010.05.15., szomb. 20:10

Mi az, ami még a Wharfinál is olcsóbb, vagy ennyiért jobb szerinted?

pl. heco vitas/victa, 1-2 évvel ezelőtt a dali concept sorozat is ebben az ársávban mozgott.

Az evo 2-20 nak tudnál negatív tulajdonságait említeni?

Biztos van neki, nem szedtem szét, nincs olyan rendszerem amin ki tudnám hozni a hibákat, viszont vannak egy páran itt a fórumon akik hallották ezeket a hangfalakat és jó véleménnyel voltak róla, ami meglepő, hogy álló doboz létére monitor jellegű a tere, ez egy két utas álló doboz és mégis úgy viselkedik, mint egy monitor doboz, persze mélyekben sokkal jobb.

post-5-1273947062.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3271

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: AVX » 2010.05.15., szomb. 16:42

Láthatóan a Warfik diamondok a legolcsóbb kategóriát képviselik:

"Wharfedale Diamond 9.0 Cherry ára: 29.000ft "

http://www.avx.hu/forum/index.php?showtopic=22555

post-5-1273934579.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: AVX » 2010.05.15., szomb. 16:16

"Alsó" kategóriás wharfedale-t nem éri meg megvenni, mert azért az árért más márkák kategóriabeli hangfalai jobbak is lehetnek, kevesebb pénzért.

Mint látom te is ezt írtad.

Sajnos erről nem a gyártó tehet,hanem a kereskedők.

Túl sok kézen megy keresztül.

Fél ár alatt ki lehetne hozni az olcsóbb modelleket,he nem 3-4 kereskedő kezén menne át ez a márka.A KEF-fel ugyan ez a probléma.

Egy IQ 90 gyártása kb 40-ből kijön.A fogy ára 330000 Ft :kiraly:

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.15., szomb. 16:14

Csak, hogy ne egyedül beszélgess. A Wharfedale-nek vannak komoly és jó hangfalai, de a többség a diamond/valdus-szal azonosítja (tévesen), nekem evo2-20-asom van, valahol itt kezdődik a jó hangfal kategória, elég sok márka hangfalait meghallgattam, amennyire lehetett, a diamond egy alacsony kategória, a maga nemében nem olyan rossz, de azért a pénzért jobbat is találhatunk, valdust régen hallottam, de nem fogott meg, az evo, már más kategória, itt nincs olyan, hogy wharfedale jellemző hang, itt már komolyabb alkatrészekből áll össze a cucc, Az evo2-20-as pl 50 Hz-ről indul (nem 32, 37, 41, stb) és csak annyit mondok, hogy azok valójában csak adatok, viszont ebben a kategóriában már a valóságot surolják az adatok, volt olyan hangfalam amire 35 Hz volt írva, alsó frekinek, ha az 35 volt, akkor a mostani kb 10, olyan komoly mélyei vannak, hogy az ember nem hiszi el, hogy az 50 Hz ennyire brutál lehet, és itt kell elgondolkodni azon, hogy akkor most mi is van valójában. "Alsó" kategóriás wharfedale-t nem éri meg megvenni, mert azért az árért más márkák kategóriabeli hangfalai jobbak is lehetnek, kevesebb pénzért. Én soha nem a tesztek alapján veszem meg a kiválasztott darabot, hanem meghallgatom (ha lehet) ill. több helyről gyűjtőm az infót és ezek alapján megpróbálom a legmegfelelőbbet megvenni.

Az újabb wharfikat (diamond) nem hallottam, de ha csak mozihoz kell, akkor még jó is lehet.

Köszi!

Nekem van egy olyan tippem, hogy jó mélyeket álló doboztól és a térfogattól remélek, úgy látszik ez itt igaz, mert ez már egy nagyobbacska doboz. Érdekes tényleg ez az alsó határfreki dolog!

Nálam 30Hz, de a doboz 80 literes és a mély 30-as, na arról tuti elhiszem...:kiraly:

De valóban érdekes, hogy a diamondokra ilyen mélyeket adnak meg. Eddig úgy tippeltem, hogy a diamondok rossz hatásfokúak (ez hihető) de cserébe mélyre lemennek, a Vardusok jobb hatásfokúak (hihető), de cserébe nem mennek olyan mélyre, de ez csak tipp.

(Gyanítom a vardust kimondottan házimozira, meg bulira szánták.)

Mi az, ami még a Wharfinál is olcsóbb, vagy ennyiért jobb szerinted?

Nálam a rossz hatásfok nem gond, mert power az van bőven:) De inkább a mélyátvitel, meg a hangminőség, meg hogy ne legyen neki doboz hangja...

Sajnos most úgy alakult, hogy Evo-ra nem lesz jóideig pénzem-->kompromisszum. Diamondra is max nyár után lenne.. :huh:

Diamond 10-es szériájából van vkinek? És vardus?

Az evo 2-20 nak tudnál negatív tulajdonságait említeni?

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: AVX » 2010.05.15., szomb. 16:11

Na, jó.

Konkrétabb tapasztalat is van, mármint a konkrét termékekre vonatkozólag?

Nekem van 9.1-es.

20000 Ft-ért sem tolonganak érte.

A kivitele alapján valóban a legolcsóbb kategóriába lehet sorolni.

Ez egy olcsó kínai doboz.

Erre a márkára is az jellemző,mint más hasonló cégekre,mint pl a KEF.

Csak egy szint felett ér valamit a neve.

A KEF Reference pl ilyen. :kiraly:

blakey
V.I.P.
V.I.P.

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: blakey » 2010.05.15., szomb. 15:39

Csak, hogy ne egyedül beszélgess. A Wharfedale-nek vannak komoly és jó hangfalai, de a többség a diamond/valdus-szal azonosítja (tévesen), nekem evo2-20-asom van, valahol itt kezdődik a jó hangfal kategória, elég sok márka hangfalait meghallgattam, amennyire lehetett, a diamond egy alacsony kategória, a maga nemében nem olyan rossz, de azért a pénzért jobbat is találhatunk, valdust régen hallottam, de nem fogott meg, az evo, már más kategória, itt nincs olyan, hogy wharfedale jellemző hang, itt már komolyabb alkatrészekből áll össze a cucc, Az evo2-20-as pl 50 Hz-ről indul (nem 32, 37, 41, stb) és csak annyit mondok, hogy azok valójában csak adatok, viszont ebben a kategóriában már a valóságot surolják az adatok, volt olyan hangfalam amire 35 Hz volt írva, alsó frekinek, ha az 35 volt, akkor a mostani kb 10, olyan komoly mélyei vannak, hogy az ember nem hiszi el, hogy az 50 Hz ennyire brutál lehet, és itt kell elgondolkodni azon, hogy akkor most mi is van valójában. "Alsó" kategóriás wharfedale-t nem éri meg megvenni, mert azért az árért más márkák kategóriabeli hangfalai jobbak is lehetnek, kevesebb pénzért. Én soha nem a tesztek alapján veszem meg a kiválasztott darabot, hanem meghallgatom (ha lehet) ill. több helyről gyűjtőm az infót és ezek alapján megpróbálom a legmegfelelőbbet megvenni.

Az újabb wharfikat (diamond) nem hallottam, de ha csak mozihoz kell, akkor még jó is lehet.

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.15., szomb. 15:25

A What Hi-Fi-nek nem... ami sztem jelent vmit!!!

Szerintem is.

Némi bevételt. :cry:

Nem hinném... $ :kiraly:

Kizártnak tartom, hogy lenne pl hasonló magyar lap, amik talán enyhén részrehajlik vagy ilyesmi. :huh:

Na, jó.

Konkrétabb tapasztalat is van, mármint a konkrét termékekre vonatkozólag?

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: AVX » 2010.05.15., szomb. 14:14

Szerintem is.

Némi bevételt. :kiraly:

NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 426

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: NJ_ » 2010.05.15., szomb. 14:06

sztem kábé SEMMIT!

:kiraly:

(Nekem legalábbis...)

Never try to teach a pig to sing. It wastes your time and it annoys the pig.

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.15., szomb. 13:32

Itt mostmár télleg én beszélek magammal??

Britain's most famous loudspeakers!! Ami persze lehet kétes hírnév, de ilyen indifferens legyen ebben az országban..?

Gagyi?

Snassz? Rangon aluli?

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.12., szer. 19:19

Ennyire snassz a Wharfedale? Érdekes az angoloknál sztem nem...

Na mindegy, létezik Wharfedale Diamond 8.2 STudio Pro erről kinek van akármilyen infója?

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.08., szomb. 16:11

Wharfedale diamond 9.2 review:

http://www.youtube.com/watch?v=7HlPDJmOqkY

"It has two assholes for punch." :kiraly:

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.08., szomb. 16:10

Íme itt a Wharfedale diamond 10.1-ről egy video:

http://www.youtube.com/watch?v=i1bde5oCua4

Ps.: Jó a pulóvere a fószernak és milyen jól tud angolul! :kiraly:

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.08., szomb. 06:44

OFFTOPIC:

Most egy 15 nm-es 30 köbméteres padlásszobában lakom

Akkor állva eléred a plafont? :kiraly:

Símán! :huh:

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.07., pén. 13:27

OFFTOPIC:

Most egy 15 nm-es 30 köbméteres padlásszobában lakom

Akkor állva eléred a plafont? :kiraly:

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.06., csüt. 22:27

A jelenlegi rendszerem (tudom, az itteniekhez képest gagyi)

Technics sa ex 140 receiver.

Technics vmilyen sl-pg Cd lejátszó.

Meg egy Technics LP lejátszó (ez régi).

+ állat nagy VT dobozok...

Ezekkel a jelenlegi komponensekkel milyen dobozok vannak egy súlycsoportban?

(Idővel tervezem az elektronikák leváltását is.)

Pl. a Wharfedale vardust egy súlycsoportnak érzem a Technics elektronikával, a diamond szériát pedig igényesebbnek.

Van-e bárkinek tapasztalata a Vardus széráról, különösen a Vr400-ról?

Vannak-e diamond 10-es tapasztalatok?

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.06., csüt. 22:15

Felszabadult hangú, világos, elegáns, nem tolakodó, konzervatív dobozokat keresek, nem túl nagy hangerő igénnyel, de jó mélyekkel. Hosszútávon is kellemesen hallgathatót, ami nem fárasztja a fülemet. Erre van-e javaslatotok?

Mekkora helyiségben hallgatsz zenét?

Ha van legalább 16-18 nm és legalább fél méterre el tudod húzni a dobozokat a faltól, akkor javaslom, nézd meg az adásvétel topicban a Wharfedale Emerald hirdetésemet Nem szoktam ilyen direkt módon ajánlani a dolgaimat, de ez most szerintem pont az amit szeretnél.

Diamond árfekvés és nem gagyi!

Eredeti angol, ami nagyon mást jelent, mint a mai házimozira hangolt kínai tömegcucc (ami egyébként a maga kategóriájában szintén nem rossz, csak nem ugyanarról szól...)

Ha érdekel, priviben beszélhetünk róla!

Szia!

Most egy 15 nm-es 30 köbméteres padlásszobában lakom, ide nem szükséges nagy hangosítás, de azért észben tartom ezt az ajánlatot is!

Még tapogatózom, tehát a vásárlási szándék még nem komoly, ez nagyon sok dologtól függ, attól is, hogy miket tudok eladni $$.

mishow
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 889

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: mishow » 2010.05.06., csüt. 18:17

Felszabadult hangú, világos, elegáns, nem tolakodó, konzervatív dobozokat keresek, nem túl nagy hangerő igénnyel, de jó mélyekkel. Hosszútávon is kellemesen hallgathatót, ami nem fárasztja a fülemet. Erre van-e javaslatotok?

Mekkora helyiségben hallgatsz zenét?

Ha van legalább 16-18 nm és legalább fél méterre el tudod húzni a dobozokat a faltól, akkor javaslom, nézd meg az adásvétel topicban a Wharfedale Emerald hirdetésemet Nem szoktam ilyen direkt módon ajánlani a dolgaimat, de ez most szerintem pont az amit szeretnél.

Diamond árfekvés és nem gagyi!

Eredeti angol, ami nagyon mást jelent, mint a mai házimozira hangolt kínai tömegcucc (ami egyébként a maga kategóriájában szintén nem rossz, csak nem ugyanarról szól...)

Ha érdekel, priviben beszélhetünk róla!

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.06., csüt. 00:24

Sziasztok!

Nekem pl a Wharfedale diamond széria jutott eszembe. Az mennyire összeegyeztethető azokkal az igényekkel, amiket leírtam?

Egyáltalán mi a vélemény a diamond 10-es dobozokról?

És itt egy másik kérdés: van ugye a Vardus széria azokról van tapasztalat? Különösen a vr 400-asról?

Gondolom sokak szerint a Wharfedale Vardus az már ördögtől való... Nem gondolnám, hogy igénytelen konstrukció lenne pl a VR 400, de nekem kicsit túl kommersznek tűnik, azt lefogadom, hogy az ablakot megrezgeti...

Zenék, amiket hallgatok: elég vegyes: klasszikus rock, Deep Purple, Black Sabbath, de újabban vannak mások is: Zorán, Jazz (Dave Brubeck) sőt komoly zene is, hiába öregszem... :kiraly:

lovenorb
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: lovenorb » 2010.05.01., szomb. 18:23

Szerintem is :cry:

Az emberek úgy látszik nagyon megutálták a Wharfikat. Érdekes, hogy évekkel ezelőtt mennyire zsírozták, most meg legagyizzák ezerrel. :kiraly:

Egyébként nekem is Wharfim van. 10 éves. :huh: És gagyi.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: AVX » 2010.04.05., hétf. 10:10

:smile53:

GTPeti

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2004.01.19., hétf. 22:20

Még annyit tennék hozzá, hogy régebben nagy vágyam egy pár B&W 602 S3-as volt. Csak azok ugye majd' 40ezerrel kerülnek többe, mint a D8.3-asok. Az egyik barátomat sikeresen rá is beszéltem egy pár előbbire, én meg ugye az utóbbit vettem, így alkalmam nyílt összehasonlítani a kettőt. Szerintem a 602S3 sokkal fémesebb, élesebb hangú, ami talán filmeknél jó, de akusztikus zenénél kevésbé. Ettől függetlenül a 602-esek is nagyon jók, de én örülök, hogy Diamond-ot vettem. :blink:

GTPeti

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2004.01.19., hétf. 21:59

Sziasztok!

Új vagyok itt. Jómagam is lelkes hifi rajongó vagyok. Anno Videoton hangfalakkal kezdtem, de vmi nagyon hiányzott belőlük: a zeneiség. Ezért nemrég lecseréltem őket egy pár 8.3-as Diamond-ra. Sokat nézelődtem a piacon de nem találtam ilyen ár/érték arányú hangfalat. Vmivel későb vettem egy Diamond Centert is, bár jelenleg csak egy sztereó Technics receiverem van. Régebben még nagyon lelkesedtem a sokcsatornás dolgok iránt, mára a kétcsatornás "térreprodukálást" tekintem a nagyobb művészetnek. (Persze ettől függetlenül szívesen megnézek 5 csatornás hanggal egy DVD-t.)

Nos a hangfalakkal nagyon meg vagyok elégedve. Egy kis pénzt hangfalkábelekre is félretettem anno. Csináltunk egy szeánszot, ahol voltak Neotech kábelek, fali 220-as kábelek, stb. És volt még egy kábel: egy 2,5mm2-es Monitor Black&White kábel. Nos ez az amit mindenkinek nagyon ajánlok! A 2,5-es kb 1500Ft/m-be kerül, de nagyon megéri az árát. Még egy szerényebb rendszerben is érezhetőek a különbségek. Persze csak akkor, ha az ember füle már kellően kifinomult, vagyis előtte nem csak "kazettásmagnót" hallgatott.

Az egészben az a legviccesebb, hogy a Monitor kábelek hazai forgalmazója, az a cég, aki a Wharfedale hangfalakat is importálja, vagyis az Aida Audio Kft. (Bár ők csak nagyker, B&W kábeleket azért lehet náluk venni.)

Erről van szó:

Monitor Black&White

Vannak előre levágott ált 2x3 méteres próbakábeleik. Ezt ha vki kifizeti, elviheti és ha nem tetszik, visszaveszik. Állítólag nem nagyon szokták visszahozni a kábeleket... (Be kell, hogy valljam az utolsó pillanatban tudtam én is csak dönteni. Ennek a kábelnek valami elképesztően részletező a hangja.)

Remélem aki kábelvásárlás előtt áll, segít ez a "titkos tipp".

Jó zenehallgatást mindenkinek!

Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 6

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2003.12.23., kedd 09:13

Egyetértek Flashmannel, bár ezt már magánban is írtam. Annak idején amikor a yamaha erősítőmet vettem a 420-as, gyengébben szólt a 520/620-asnál és ezt egy nem túl jó bolti meghallgatáson is egyértelmű volt. Ha teheted a mindig nagyobb változatot vedd meg!

Mozi: TV:Samsung LE26R32B, Projektor:Infocus IN78, Screen:Projecta ProCinema (117x200), Receiver:Yamaha RX-V1200, Power amplifier(Front) HEED Taurus, Players: HTPC, Pioneer DVDR-545H-S Speakers: CAV DP870,DC88,DS88, SUB:Yamaha YST-SW320

Zene: DAC/Headphone Amplifier:T.C. Konnekt 8, Headphone:AKG K-601

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”