Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Klipsch hangsugárzók

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Mester »


Számbol vetted ki a szóóót!!!!!! 
ki?

Simon Templar.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tami »


Számbol vetted ki a szóóót!!!!!!
ki?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Mester »

Számbol vetted ki a szóóót!!!!!!

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Simon: az én számítógépes (és hang-) rendszerem fapados?

Számítógépen plusz feladatokat végezni fapados. 300 ezer Ft sok pénz. Nem leszólás volt. Nálam a házimozi (teljesen PC független) átlépi az 1 milliót és mégis fapadosnak tartom. A PC munkára való. Már a játékra is sokkal jobb és olcsóbb egy konzol. Egy DVD Rom plusz hangkártya plusz hangfalszet nem az igazi. Az Audigy is játékszer. Játékra, mp3-ra jó. Komolyabb zenére már inkább egy Turtle Beach kártya kellene. Persze THX-es de ez THX Multimedia-t jelent amely minőségben meg sem közelíti a THX Select-et vagy a THX Ultra-t. Nekem is van PC-s házimozim (márming hardverileg), de nem használom. Számomra ez az egyik véglete a házimozinak. A másik véglet egy Pioneer 757-es DVD lejátszó amely progresszív módon csatlakozik egy Panasonic 50"-es HDTV plasmához. Egy Pioneer 1011-es erősítő amely 7db KEF-ben, B&W-ban vagy MS-ban végződik.
 
Szóval jó dolog az ASUS alaplap (nekem is az van) meg jó dolog a nagy monitor (szintén), meg jó dolog a mélynyomós hangalszet (nem csak 2.1-es Altec-em van), és esetleg még az AC3-as Divx-ek nézése is élvezetes lehet (én is szoktam), de azért ez nem az a házimozi.

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nagyon sokan nem tudják mennyire igaz, de nem kell ahhoz vájfülűnek lenni, hogy valaki észre vegye a hangzásbeli különbséget, amit egy szőnyeg leterítése okoz a hangfalak elé.
Egy teszkógazdaságos asztali DVD hangja meg egy megarambó 150-ezres DVD lejátszó hangja között pedig csak áltudományos humbuggal lehet külömbséget kitalálni. (a kép az más, ott óriási a különbség)
Amig a teszteket nem úgy csinálják mint a boroknál ( hol a tesztelőnek fogalma sincs mit iszik) addig csak csupán a sznobizmus az ami a vásárlásnál döntő lehet.
Azt hiszem erre kellene egy új topik. :smile13:

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Háát...aki már figyel a szoba akusztikájára, az nem vesz "teszkógazdaságos asztail DVD lejátszót 20 ezerért" meg hozzá Klipsch-et. (no meg a drága kábelek amiket említettél, mint "frontend" címszó alatt, az sem utolsó) Hanem all-in-one rendszert.
Most ne firtassuk, mert télleg nem ez az a topic, de nem hiszem, h kijönne a (komplett) asztali (rendszer) ára, gondolj pl. a TV-re... (milyen TV kell már ahhoz, h olyan képet kaphass, mint egy jó monitor? Húzós kihozni a 100Hz-et, sík képcsövet és még a képméretet is összehozni, mert ha már TV, ne 63cm legyen )

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Végre sikerült felkavarnom az állóvizet. Nem vitatom a számítógépes megoldások minőségét. (A Zsekkdugós analóg csatlakozókat tudnám feledni, tisztelet a kivételnek)
A fő gond a PC zaja, A HDD ropogása visítása, a tápegység szélzaja, az egyre nagyobb processzoventillátorok lármája.  Engem pl már a hagyományos 50 Hz-es CRT TV-k sorfrekvencia zaja is zavar.
Házimozinál, HIFI-nél a hangélményt számomra az alábbi mértékben határozzák meg a részegységek.
Szoba, helység    30 %
Hangfal                40 % (Ezért vállasztottam Klipsch-et)
Erősítő                  20 %
Frontend              10 % (csak digitális bekötésnél)
Ez akár új vitaindító is lehet.

És mi van, ha vízhűtéses a gépem? (de nem az)
- analog csatikról annyit, h írtam milyen kábelem van (az RCA-s csatik, amiről most szó van is aranyozott) és a hangkártya minősége is etalon számba megy (még). Tudtommal ez az egyetlen THX-es hangkártya...
- csendes, gyári Intel hűtő ciripel a gépben, mely meglehetősen csendes
- a Maxtor halk vinyó (nem kerreg, mert a DVD nézés közbe nem igen veszi igénybe ezáltal még csendesebb)
- Chieftec táp venti sem zajos
 
Persze az asztali alapú DVD a legcsendesebb, de engem inkább a kinti zajok zavarnak s nem a gép! (ezért is van redőny <ami még alább csökkenti a zavaró tényezőket> albalok becsukva ez idő alatt és a szoba ajtaja szintúgy becsukódik ilyenkor)


Vannak csendes PC megoldások is megfizethetetlen áron. ( http://www.hushtechnologies.com vagy vehet az ember iMAC-et is)
A végén az ember oda jut el hogy vesz egy teszkógazdaságos asztail DVD lejátszót 20 ezerért. Digitálisan beköti egy jó kis erősítőre amivel meghajthatja a Klipsch-eket.
Persze a szoba akusztikával is kellene valamit csinálni.
De most már tényleg kezd hardware fórum lenni, pedig csak az lett volna a mondandóm, hogy a számítógép zaja mennyire tönkreteszi a hangzást. És ennek eltüntetésénk költségéből kijönne akár az asztali cucc ára is.

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Végre sikerült felkavarnom az állóvizet. Nem vitatom a számítógépes megoldások minőségét. (A Zsekkdugós analóg csatlakozókat tudnám feledni, tisztelet a kivételnek)
A fő gond a PC zaja, A HDD ropogása visítása, a tápegység szélzaja, az egyre nagyobb processzoventillátorok lármája. Engem pl már a hagyományos 50 Hz-es CRT TV-k sorfrekvencia zaja is zavar.
Házimozinál, HIFI-nél a hangélményt számomra az alábbi mértékben határozzák meg a részegységek.
Szoba, helység 30 %
Hangfal 40 % (Ezért vállasztottam Klipsch-et)
Erősítő 20 %
Frontend 10 % (csak digitális bekötésnél)
Ez akár új vitaindító is lehet.

És mi van, ha vízhűtéses a gépem? (de nem az)
- analog csatikról annyit, h írtam milyen kábelem van (az RCA-s csatik, amiről most szó van is aranyozott) és a hangkártya minősége is etalon számba megy (még). Tudtommal ez az egyetlen THX-es hangkártya...
- csendes, gyári Intel hűtő ciripel a gépben, mely meglehetősen csendes
- a Maxtor halk vinyó (nem kerreg, mert a DVD nézés közbe nem igen veszi igénybe ezáltal még csendesebb)
- Chieftec táp venti sem zajos
 
Persze az asztali alapú DVD a legcsendesebb, de engem inkább a kinti zajok zavarnak s nem a gép! (ezért is van redőny <ami még alább csökkenti a zavaró tényezőket> albalok becsukva ez idő alatt és a szoba ajtaja szintúgy becsukódik ilyenkor)


Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Végre sikerült felkavarnom az állóvizet.
Nem vitatom a számítógépes megoldások minőségét. (A Zsekkdugós analóg csatlakozókat tudnám feledni, tisztelet a kivételnek)
A fő gond a PC zaja, A HDD ropogása visítása, a tápegység szélzaja, az egyre nagyobb processzoventillátorok lármája. Engem pl már a hagyományos 50 Hz-es CRT TV-k sorfrekvencia zaja is zavar.
Házimozinál, HIFI-nél a hangélményt számomra az alábbi mértékben határozzák meg a részegységek.
Szoba, helység 30 %
Hangfal 40 % (Ezért vállasztottam Klipsch-et)
Erősítő 20 %
Frontend 10 % (csak digitális bekötésnél)
Ez akár új vitaindító is lehet.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tami »


A hozzátartozó SUB. És a kérdés vajon hol lehet a reflex? (mind2 oldalon van 20-as membrán hátul az erősítő) Csak nem próbálkoznak egy zárt SUB-al??

- Lehet ellenutemben dolgoznak..
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A hozzátartozó SUB. És a kérdés vajon hol lehet a reflex? (mind2 oldalon van 20-as membrán hátul az erősítő) Csak nem próbálkoznak egy zárt SUB-al??
 
ui.: jól látszik, h a Klipsch logo alól eltűnt a THX logo?


Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most, h felélett ez a topic én is benéztem a Klipsch forum-ba és a PM5.1/Audigy2 -t topicokat kezdem el nézegetni, elsőre kiszúrtam a "Best mp3 to test Klipsch BASS ???" -ot. H leírják az emberek, kinek, melyik zenének a mélye, h tetszik (mp3-BASS topic) és így külön kategorizálva, h milyen a mély egyes zenékben: For good punchy slam Bass, For Smooth bass, For all out Bass in just about anything your thinking off, Other notiable Catigory. Király! (off: le is szedtem egy párat, de nagyon érezni, h 128-as az mp3, nem csak a magas tűnik el, de a mélyek is elpunnyadnak... 192-től, de inkább a 256 már jobban élvezhető)
 
 
Aztán következtek a PM topicok. Kiszúrtam, h a PM5.1-et bővitették egy "Ultra" -val!! A mély biztosan jobb, mert külön topicot hoztak létre, h PM5.1 vs PM5.1 Ultra subwoofer, annyira még nem nézegettem, h meg is mondjam melyik a jobb, de egyértelmű, h javítottak az Ultra-ban (nagyobb térfogat/súly, de még azonos (2x20-as) membrán, és úgy vettem ki, h lehet bővíteni a külön kapható PM-ekhez a SWS sub-al is, na de a végén a sub-ról még említést teszek. A satellitek is teljesen új membránt kaptak, úgylátszik a teljesítményen nem növeltek 500W/500W, de a magassugárzók 20hz-el mélyebbre mennek, itt már 100Hz-re)
ProMedia Ultra 5.1 Tech Specs:
 
FREQUENCY RESPONSE:
25Hz-20kHz +/- 5dB
SENSITIVITY:
Closed loop system
MAX ACOUSTIC OUTPUT:
115dB at listening position
COVERAGE ANGLE:
Near field design
DISPERSION ANGLE:
90 ° x 40 ° Microtractrix ™ Horn
OVERLOAD PROTECTION:
Limiter circuit
ENCLOSURE TYPE:
Satellites and center—sealed; Subwoofer—6th order bass reflex
AMPLIFIER:
BASH ®, dual supply, switching/linear hybrid
AMPLIFIER POWER:
FTC Rated per Satellite: 60 watts/channel @ ≤ 1% THD, 100Hz - 1KHz (Note: all channels driven) FTC Rated Subwoover: 170 watts @ ≤ 3% THD, 40 - 100Hz Maximum Burst Power*: 500 watts @ ≤ 1% THD (Note: all channels driven) *Maximium Burst Power indicates the actual power this amplifier will deliver to the speakers under normal operating conditions. While the FTC power rating indicates power available on a continuous, long-term basis, multi-channel systems do not rely on that type of power. Instead, the amplifier is called upon to deliver large, short-term bursts of power to be able to support today’s digital music, games and movie formats. In addition to the required FTC power rating, we have provided the maximum burst output as a better indication of the product’s true performance.
INPUTS:
Six analog discrete channels (three stereo miniplugs), Auxiliary stereo miniplug music input
OUTPUTS:
Five speaker level outputs (spring clips)
TWEETER:
25mm metalized polymer
HIGH FREQUENCY HORN:
MicroTractrix ™ horn
HF CROSSOVER:
3000Hz
MIDRANGE:
3" fiber composite
LOW FREQUENCY CROSSOVER:
120Hz
INPUT CONNECTIONS:
DIN cable to control module
SUBWOOFER:
Dual 8" side-firing fiber composite drivers
WIRE GAUGE ACCOMODATED:
18 gauge supplied
WEIGHT:
52.5 lbs
ENCLOSURE MATERIAL:
MDF
VOLTAGE:
120 volt
EXPORT VOLTAGE:
230 volt under development
MOUNTING:
Wall brackets (wb-1) and telescopic floor stands (rb-1) available at Klipsch web store
FEATURES:
Center channel has rear post angle adjustment for optimum positioning; SWS link for easy connection to ProMedia add-on subwoofer
YEARS BUILT:
2003 -


Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
ax:
"Most itt a hangfalakról van szó vagy, vagy arról, hogy ki mit drótostótozik össze otthon egy számítógép és egy ötponteggyes hangkártyából?"
Nem értlek, biztos rám gondolsz (ebben a Klipsch topicban azthiszem én nyomom gépen), de ha lenne rá pézed se lehetne megoldani azt, h a számítógépedre/-emre jobb hangrendszer/hangkártyát (és kábelt) teremtsünk. Mert nem igazán létezik jobb.
Klipsch ProMedia 5.1 (kevés a mély, hol? )
Audigy2 (alapzaj, hol...? Nem látom, izé...nem hallom )
Neotech JY-01252
"...ott görnyegünk a számítógép monitor elött a görgősszéken..."
Sony E430...
A számítógépem gép és hang része megladja meg a 300.000 Ft-ot!! Ezért nem értem, h mire kellett ez a hozzászólás...
Szóval az egy dolog, h számítógépen lett kivitelezve, de ott a lehető legigényesebben.
 
Simon:
az én számítógépes (és hang-) rendszerem fapados?
 
 
Amúgy meg ott az aláírásom... (->) A görgősszékről nem írtam, de az sem utolsó

helyesvítve:
A számítógépem (csak! a) kép és hang része haladja a 300.000 Ft-ot!! Akkor még hol a dvd és a videokártya, ami még inkább idetartozna, és persze a gép többi alkatrésze nélkül ez mind meg se szólalna, azok se noname alkatrészekből tevődnek össze. Ha nem is leszóltad ezeket a gépeket, akkor is aztmondom, nem minden gépes megoldás szar, csak mert gépen van a "mozi"...

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
ax:
"Most itt a hangfalakról van szó vagy, vagy arról, hogy ki mit drótostótozik össze otthon egy számítógép és egy ötponteggyes hangkártyából?"
Nem értlek, biztos rám gondolsz (ebben a Klipsch topicban azthiszem én nyomom gépen), de ha lenne rá pézed se lehetne megoldani azt, h a számítógépedre/-emre jobb hangrendszer/hangkártyát (és kábelt) teremtsünk. Mert nem igazán létezik jobb.
Klipsch ProMedia 5.1 (kevés a mély, hol? )
Audigy2 (alapzaj, hol...? Nem látom, izé...nem hallom )
Neotech JY-01252
"...ott görnyegünk a számítógép monitor elött a görgősszéken..."
Sony E430...
A számítógépem gép és hang része megladja a 300.000 Ft-ot!! Ezért nem értem, h mire kellett ez a hozzászólás...
Szóval az egy dolog, h számítógépen lett kivitelezve, de ott a lehető legigényesebben.
 
Simon:
az én számítógépes (és hang-) rendszerem fapados?
 
 
Amúgy meg ott az aláírásom... (->) A görgősszékről nem írtam, de az sem utolsó

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most néztem vissza az utolsó néhány bejegyzést és kezd úgy kinézni mint egy orrpiszkálós kineknagyobbavincsesztere tipusú hardverfórum.Most itt a hangfalakról van szó vagy, vagy arról, hogy ki mit drótostótozik össze otthon egy számítógép és egy ötponteggyes hangkártyából? Ahogy körbenéztem a többi fórumon is mintha mindenki számítógépen nyomná. Fintorgunk egymás véleményén, barmoluk egymás cuccait, de közben nem vesszük észre, hogy ott görnyegünk a számítógép monitor elött a görgősszéken, és már észre sem vesszük hogy a PC 40 dB-lel nyomja az alapzajt, csak azt, hogy kevés a mély.

Nem hinném, hogy mindenki PC-n nyomná. Biztos van egy markáns kisebbség aki -nyilván pénzügyi megfontolásból- egyelőre ennél a fapados megoldásnál marad.

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most néztem vissza az utolsó néhány bejegyzést és kezd úgy kinézni mint egy orrpiszkálós kineknagyobbavincsesztere tipusú hardverfórum.
Most itt a hangfalakról van szó vagy, vagy arról, hogy ki mit drótostótozik össze otthon egy számítógép és egy ötponteggyes hangkártyából? Ahogy körbenéztem a többi fórumon is mintha mindenki számítógépen nyomná. Fintorgunk egymás véleményén, barmoluk egymás cuccait, de közben nem vesszük észre, hogy ott görnyegünk a számítógép monitor elött a görgősszéken, és már észre sem vesszük hogy a PC 40 dB-lel nyomja az alapzajt, csak azt, hogy kevés a mély.

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy hónap után vettem csak észre , h a PM5.1 SUB-ban a reflex cső nem vízszintes, hanem egy negyed kör-t leíró rendszerű. Felettéb érdekes...
 
1. Ha a frekvencia olyan alacsony, akkor is a membrán dohog, vagy a refex-ből jön a hang? Mi okozza a 10Hz-től induló hangnyomás tesztekben azt, h hallani a levegőt ahogy áramlik ki a dobozból (és persze érzem is a lábamon kb 2m-ről), de hangot szinte nem hallok..., itt a fülem kevés vagy azért még a rendszer?
2. Megfigyeltem, h a membrán szinte maximum csak 1-2 mm-t mozdul. (persze már elég nagy hengerőn is) Nem jobb ha a SUB nagy kilengésű?
3. Mit jelent, h se a sateliteken, se a SUB-on (membránon) nincs kúp, csak egy "bemélyedés". Ezt miért hagyták le? Láttam mikor a KSW-10 is féloldalra volt röffentve sem volt kúp a membrán közepén, ez mit befolyásol, miért alkalmaznak ilyet, miben jobb...?
 
ui.: András mail is ment tegnap óta 2 is...

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »

Kell a Quintethez az erosito. Nem is veletlenul kerul joval tobbe, egy 100 rongyos melylada jar hozza, ezen kivul nagyobb a satelitek teljesitmenye, es forgathato-falraszerelheto talpuk van.

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A ProMedia-t néha elhagyja az erő...
20nm-en már erősen nem ajánlott, mert ott is volt lehetőségem rövid ideig hallgatni. (szerintem max 15nm, de affölött már ne!) A mély egyszerűen elszáll, nem hallani belőle sokat. Főleg! a nagyon alacsony, nagyon mély hangok esetében. A magasak még azért jól bírják...
Szóval ekkora szobába már megfontolandó lehet a ProMedia4.2 (2db 2.1-es PM)
Vagy egy pici spórolással a Quintet, mert ott izmosabb a SUB és satelitek is +40W-osak. Azzal már jól el lehetne lenni.
Egy kérdést beszeretnék iktatni, a Quintetnek ugye nem kell külön erősítő? (csak mert erős a gyanum, h kell, ugyanis a SUB, nem olyan PM "féle" SUB, szóval abban nem hiszem, h van erősítő, csak a SUB sajátja. Akkor viszont már húzos az ára, főleg, h anno kb 100e-el drágább volt)

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Van itt olyan akinek van valamilyen információra arról, h a ProMedia 5.1-es rendszerben, mik a frekvencia (ennek megfelelőját csak angolul tudom->) response-ja? (a sat/center és a sub is, annyit tudok, h ELVILEG már: 25Hz-20KHz -ig) Jaj és a center? Mert Quintet rendszerben a center 20 Hz-el kevesebbet visz át. Itt mi a helyzet?

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Penteken a tarsammal egesz este Pink Floydot hallgattunk

 
Most a napokban lesz meg Eric Clapton - 461 Ocean Boulevard és
Diana Krall - Love Scenes. Azt hiszem ez az a Jazz lemez ami ment az RF7-en!
 
 
És képzeld van a LOTR-FOTR -ben egész pontosan 52:10 -nél, mikor Frodo fel akarja venni a gyűrűt és egy mélyhullám keletkezik. Nem a szoba bejárati ajtaja, hanem a lakás bejárati ajtaját (v. talán az ajtaján a heveder zárat...) mozgatta meg a rendszer, és hol volt még a max. hangerő (félek kipróbálni) <vol.:62, sub: 0dB -n volt "csak> Azthiszem a következő beruházás egy masszívabb lakás lesz, mert mozog minden!
 
És ennyi hallgatás után már tényleg lehet véleményt alkotni és: NEM BÁNTAM MEG a cserét!
"olyan klafa a hang, h kicsodul a nyál a centerből"

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Hali!
 
Orulok, hogy tetszik a cucc!
 
Audigy temaban nem sokat tudok, nekem se aranyozott csatis, csak az OEM verzio van, a szoftvereit pedig fel se telepitettem, csak a drivere van fenn, ugyhogy nem tom mi lehet a gond. Ha jol megy az angol akkor a www.klipsch. com foruman rengeteg dolgot leirtak mind a promediarol, mind az Audigyrol, ott erdemes kutakodni.
 
Penteken a tarsammal egesz este Pink Floydot hallgattunk

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


off: Audigy2: biztos, h jó kártyát adtak nekem? Igaz rajta van, h "Audigy2", de nem aranyozottak a csatlakozók! És pl. a speaker settings -ben is "csak" ennyi szerepel "SB Audigy [8400]", hol a "2"? Ez szabványos (dolby) vagy ál-ál surround: CMSS 3D, ha filmet nézek ami DD5.1 kapcsoljam ki v. ez csak mp3 anyagba kever egy kis "visszhangot" és nyugottan be lehet kapcsolva? Na nem kérdezek több-et ez nem az a topic...
 
 
Mégmindig tök jó Klipsch szag van a szobában!

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nagyon állat a rendszer. A mélyeket (SUB) nem lehet összehasonlítani, a VL ehhez képest puffogott a mély-közép/magasak is szebbek szerintem (bár csaltam kicsit: Audigy2&Neotech )
Tegnap este bokát fostam -> A kör (DD5.1) Van egy hatalmas "mélyhullám", amikor a nő (Anna Morgan) megöli a gyerekét <már a vége felé> (Samara-t) <megfújtja> és belelöki a kútba... (iszonyat mély)
Megintcsak nagyon jó a jel/zaj, a Titanic DTS elég halk felvétel és a magasabbra állított hangerővel sincs sem súgás/alapzaj a zenéhez (maximumra állított hangerő mellett ha nem kap jelet a rendszer /nem szól semmi, nincs zaj sem)
A center (a régi 4.1 miatt) nagy felüdülés volt, jobb az egész surround térleképezés v. hogy mondjam, akörnyezeti zajokat jobban lehet pozicionálni, mivel a frontokról lejött a teher ->center. Izgalmasabbak a filmek is, zene is.
Eddig csak a fenti filmet néztem meg, de volt tegnap d.u. U-571 is. A többi időt végigzenéltem, ill demoztam (-> film: Saving Private Ryan, Twister, The Fast And The Furious, Gladiator, Behind Enemy Lines, SWII stb.). Visszatérve U-571-re a mélytengeri bombázása a vége felé haladva nagyon hatásos volt
Fluke-Zion -ba izmosabb a mély ezáltal meghallgatom ma még vagy 10x -er
Szóval András köszi mindent! Ja sajna, az a Corrs volt meg, de mind1...
 
Audigy2 van neked is ha jól tudom (márpedig jól ) akkor segíthetnél ebben, ha tudsz, elkesztem elmerülni a beállításaiban, és eljutottam a "sperker settings"/"calibrate" majd "basic" v. "advanced" mind1, végig nyomogatom a hangfalakat (képen) és kiírja, h speraker calibration detected that your misconnected your speakers... (képet készíítettem, h jobban megértsd) ez most azthiszi, h fordítva kötöttem be? Én tudtam, h jól kötöttem, biztos is voltam benne, de azért megnéztem, nekem volt igazam, minden OK. Még egy érdekesség ha nem egyfoma irányba haladva nyomogatom végig, hanem mondjuk öszevissza, akkor is villog két hangfal, csak másik 2 , de azok is, mind jól van bekötve. (neotech: piros/fehér: piros a pirosba, fehér a fektébe a sat/sub-on is) Ez mit akar ábrázolni, mi a funkiója, zavar mert hibádzik, és vmi nem jó.
 
ui.: ezen a Neotech kábelen van egy felirat végig : "sound stream ofc loud speaker cable jy-01252 (2.0mm2)" és azt mondták a Kácsa-Audio -ba, h úgy kössem be, h a sub-ba: megy a "sound stream..." fele és a sat-ba a "...cable jy-01252 (2.0mm2)" fele, mert így is csak jobb lehet a hang. Amúgy nagyon segítőkészek/türelmesek voltak itt is!


Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Itt ulok a telefon mellett, biztos jo szamot hivsz?
A megbeszéltek szerint most küldtem el az e-mailt.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”