Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Klipsch hangsugárzók

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


off: szted érdemes Audigy2 Platinum, PlatinumEx-re (42+fa) költeni?? Mert simán csak Audigy2 van már 16+fa és uez. BOX kivitelezéssel 24+fa. Sztem az utolsó ár/érték győztes. Te melyiket céloztad/céloznád meg? Mi+van a Platinum/P Ex-ben? Ér az 2x-er annyit? A hangja ugyanaz, csak csatlakozó ki/be menetek tömkelege az a sok extra miatti ár & egyéb software-ek? Ugye ez a 24+fa nem egy low-end (zsákbamacska) Audigy2?
Sima Audigy 2-ot kell venni, semmi ertelme a dobozos hulyeseg miatt plusz penzeket kidobni az ablakon. A Platinium EX csak akkor jo, ha kellenek neked az optikai kimenetek, es tarsai, de a siman is ott a Digi out, ugyhogy tenyleg nincs ertelme a dragabbat venni.

Köszönöm András! Megfogadom (spórolok 8e-t, amit kábelekre költhetek pld. azok a monsterek) amúgy már megfordult bennem, de mikor néhány hónapja voltunk az egyik pesti üzletben kiszúrtam a BOX-t (THX,6.1 stb.) és 32e volt (br.) most meg 20e!!! (br.)
 
Még egy utolsó off és tényleg nem írok ide több ilyet: András még egy pillanatra, ha bemegyek a Kácsa Audio-ba, akkor mit mondjak az eladónak, milyen kábel-t javasolsz egészen pontosan? (szakszerű neve, típusa&h maximum hány métert érdemes abból venni, a jelveszteség miatt (A hangfalaimon is olyan a csati vége, mint a ProMedia-n, csupasz kábel vég! +a SUB-ra milyet vegyek? (ugyanilyen a paramétere, csupasz kábelvég ) (még mindig a gyári van bekötve )
 
ui: Nem tudod, mi a típusa a www.klipsch.com ProMedia accessories-ben azoknak a Monstereknek? Köszi!!!! (sztem, ez ideális lenne hozzá, közel egy kategória az én rendszerem és a PM)

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »

Most latom, hogy tenyleg van 4.2 es Promedia Meg semmit nem tudok rola, de szerintem ehez a cucchoz boven eleg 1 darab melynyomo, sot mint irtad, neha meg sok is

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


off: szted érdemes Audigy2 Platinum, PlatinumEx-re (42+fa) költeni?? Mert simán csak Audigy2 van már 16+fa és uez. BOX kivitelezéssel 24+fa. Sztem az utolsó ár/érték győztes. Te melyiket céloztad/céloznád meg? Mi+van a Platinum/P Ex-ben? Ér az 2x-er annyit? A hangja ugyanaz, csak csatlakozó ki/be menetek tömkelege az a sok extra miatti ár & egyéb software-ek? Ugye ez a 24+fa nem egy low-end (zsákbamacska) Audigy2?
Sima Audigy 2-ot kell venni, semmi ertelme a dobozos hulyeseg miatt plusz penzeket kidobni az ablakon. A Platinium EX csak akkor jo, ha kellenek neked az optikai kimenetek, es tarsai, de a siman is ott a Digi out, ugyhogy tenyleg nincs ertelme a dragabbat venni.

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

off: szted érdemes Audigy2 Platinum, PlatinumEx-re (42+fa) költeni?? Mert simán csak Audigy2 van már 16+fa és uez. BOX kivitelezéssel 24+fa. Sztem az utolsó ár/érték győztes. Te melyiket céloztad/céloznád meg? Mi+van a Platinum/P Ex-ben? Ér az 2x-er annyit? A hangja ugyanaz, csak csatlakozó ki/be menetek tömkelege az a sok extra miatti ár & egyéb software-ek? Ugye ez a 24+fa nem egy low-end (zsákbamacska) Audigy2?

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszi! az infókat!! De nem elírtam a 4.2-es ProMedia-t, komolyan én is felhörrentem a röhögéstől mikor megláttam, na GO: www.klipsch.com!
 
Oh, my God! Nem is akartam venni RF3/II-t! Nekem ez csak mérföldekre lebeg előttem... (úgy értettem, h ti itt erről beszéltetek sokat, én pedig belepofátlankodok ProMedia-val )

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »

Bocs, en irtam az elobb is, csak nem voltam bejelentkezve...

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


1. Nem igazán van mód a center elhelyezésére, ezért első lenne a PROMEDIA 4.2 (nekem mindig azok a gondjaim, h torzul a SUB, a sat-ek pedig még nagyon sokat bírnának, ezért is van fura elhelyezkedésben a SUB: az ágyban , mert így nem érzékelem a torzítást, +ahol ülök a négy sat között, öblösebb a mély, jobban "lemegy" nem sokat, komolyan, nem is búg semmit!, sztem sokkal jobb így, nem röhögni a szoba minden pontjában próbáltam már ameddig csak a kábel elért). Na, de visszatérve így is kevésnek bizonyul néha az ereje, amúgy a config lent van, 40W-os 16,5cm-es 35 Hz-es, 8-10nm a szoba, tőlem 2m-erre van az ágyban-> )
 
Inkabb 4.1 nem 4.2
A 4.1 esnek nagyobb a subja mint a 2.1 nek, jobban is szol termeszetesen. Ha sok a mely, egy hajszalnyit erdemes lejjebb tekerni a potit. van raktaron 89 + fa az ara.
 
2. PROMEDIA 5.1
 
Ez is van raktaron, sub megnagyobb, de ha nem tudod elhelyezni rendesen a centert, akkor nem sok ertelme van, inkabb a 4.1. 123 +fa
 
3. PROMEDIA GMX D-5.1
 
Ez egyelore csak amcsiban van 110 voltos verzioban, nem tudom nekunk mikor lesz belole, es milyen aron, lehet, hogy nem is lesz, nincs ra nagy kereslet.
 
4. 5.1 DIGITAL DREAM MULTIMEDIA SYSTEM
 
ugyanazok vonatkoznak ra mint a GMX-re
 
5. SWS (ez egy SUB, külön a PM seria-hoz. (amúgy mihez ajánlott, melyik ProMedia-hoz, melyik KSW-el egyenlő értékű, talán kicsit a 10-es alatt?)
 
ugyanazok vonatkoznak ra mint a GMX-re, es igen, egy kicsivel a KSW10 alatt helyezkedik el tudasban
 
És milyen áron vannak azok kábelek itthoni forgalmazóknál métere, amiket a Klipsch javasol a termékeihez? És a dekóder (én tényleg nem találtam sehol Klipsch cuccokat, az xms-ben, de ilyen ProMedia-k nincsenek fennt)
 
Kabeleket a Kacsa audinal erdemes venni, ott szamtalan fajta kozul valogathatsz, 2 -es rezkabel az ajanlott, kb 200-300 forint korul van metere. A dekoder hamarosan elerheto lesz nalunk is, 40 penz koruli aron, de ennyiert mar egy hasznalt yamaha erositohoz is hozza lehet jutni, lehet, hogy az jobb megoldas.
 
 
Dec.: PROMEDIA DD-5.1
Remélem nem baj, h az én kereteim erős határokat szabnak ezért az RF-3/II-ak mellett (amiről esik legtöbbet szó ebben a topciban, meg a 34 millás hangfal/db , elbújik ez a "kis" ProMedia-ban
 
8-10 negyzetmeteres szobaba nincs is ertelme RF-3 asokat bepakolni, oda tokeletes valasztas barmelyik Promedia. Egyebkent egy Audigi 2 hangkartya sokat dob a dolgon, egyik ismerosom most upgradelt ra, es nagyon pozitiv dolgokat meselt, en is lassan kicserelem az ezer eves OEM SB Live-omat egy ilyenre.
 
UDV
H.A.

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


András, nem tudod hol lehetne-e ill. (inkább) nálatok vannak a következő hangfalak v. meg lehet őket rendelni? (először csak tájékozódok, gyűjtöm az info-t stb. legszívesebben nálatok vásárolnám, ha sor kerül rá...)
1. Nem igazán van mód a center elhelyezésére, ezért első lenne a PROMEDIA 4.2 (nekem mindig azok a gondjaim, h torzul a SUB, a sat-ek pedig még nagyon sokat bírnának, ezért is van fura elhelyezkedésben a SUB: az ágyban , mert így nem érzékelem a torzítást, +ahol ülök a négy sat között, öblösebb a mély, jobban "lemegy" nem sokat, komolyan, nem is búg semmit!, sztem sokkal jobb így, nem röhögni a szoba minden pontjában próbáltam már ameddig csak a kábel elért). Na, de visszatérve így is kevésnek bizonyul néha az ereje, amúgy a config lent van, 40W-os 16,5cm-es 35 Hz-es, 8-10nm a szoba, tőlem 2m-erre van az ágyban-> )
2. PROMEDIA 5.1
3. PROMEDIA GMX D-5.1
4. 5.1 DIGITAL DREAM MULTIMEDIA SYSTEM
 
5. SWS (ez egy SUB, külön a PM seria-hoz. (amúgy mihez ajánlott, melyik ProMedia-hoz, melyik KSW-el egyenlő értékű, talán kicsit a 10-es alatt?)
 
És milyen áron vannak azok kábelek itthoni forgalmazóknál métere, amiket a Klipsch javasol a termékeihez? És a dekóder (én tényleg nem találtam sehol Klipsch cuccokat, az xms-ben, de ilyen ProMedia-k nincsenek fennt)
Dec.: PROMEDIA DD-5.1
 
Remélem nem baj, h az én kereteim erős határokat szabnak ezért az RF-3/II-ak mellett (amiről esik legtöbbet szó ebben a topciban, meg a 34 millás hangfal/db , elbújik ez a "kis" ProMedia-ban

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Bazeg, reggel 10-9 ig folyamatosan emberek voltak itt, es halgattak a hangfalakat, kajalni se mentunk tegnap.
 
Esetleg az lehetett, hogy be volt zarva az ajto, es nem hallottuk a bemutatoteremben, hogy rangatja valaki. Illetve 1 szer elugrottam egy saroknyira 220-as kabelt venni, lehet pont akkor kerultuk el egymast

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: balagee »

Andras baze en tegnap bementem bokat fosni csak k*rvara nem volt ott senki
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Na, szerda van, ahogy igertem irok az Aragonokrol.
 
Amikor megjott a cucc azonnal kicsomagoltuk, egymas tetejere raktam oket, es kb 10 percig csak gyonyorkodtem bennuk.
 
Sajna mindjart az elejen jottek a problemak: Eloszor is be kellett kotni a kismillio hangfal, es egyeb kabeleket, amit utalok, de szerencsere ezen az erositon nagyon jo csatik vannak, megfelelo tavolsagra egymastol. Viszont amikor bedugtam a 220-ba, iszonyatosan elkezdett bugni. Az ember egy ilyen cucctol azt varna, hogy tok zajmentes legyen, es akkor tessek. Gyanitottam, hogy a 220-ammal van valami baj, ezert atdugtam egy masik konnektorba, es mindjart eltunt a zaj, meg a bugas. Valszeg valami nem stimmel a foldelesemmel, majd megnezetem egy villanyszerelovel, mivel meg nagyon nagyon halkan ugyan, de ha nagyon figyelek hallom a hangfalakban a brummot amit az erosito osszeszed. Sajna a 12000 forintos zajszuros eloszto se sokat segit. Termeszetesen most mar gyakorlatilag zajmentes full hangeron is a cucc, ahogy az elvarhato.
 
A kovetkezo trefa a menurendszer vegigbogaraszasa, es megfelelo beallitasa, (hangfalak merete, csatorna hangerok, crossover, es meg 50 egyeb THX beallitas) ez mindossze 1-2 orat vett el az eletunkbol. Most mar becsukott szemmel is barmit atallitok rajta
 
Mikor eloszor megszolalt, kb az az erzes fogott el, mint amikor egy Suzukibol atulok egy M5-os BMW-be. Iszonyat dinamika, sosem hallott reszletek, tokeletes terbontas, pozicionalas, a hangfalak nem szolnak levegosen, minden egyben ahogy kell. Raadasul ez elott egy Pioneer 2011 -es erosito volt bekotve, ami szerintem a maga arkategoriajaban nagyon jonak szamit, es eddig nem is volt vele gondom, most viszont ugy ereztem, hogy eddig egy Sokol radiot hallgattam... Persze ez eros tulzas, de tenyleg meg a botfuluek is eszreveszik, hogy sokkal jobb lett a hangzas. (botfulu=titkarnom)
 
Sztereoban olyan pozicionalas lett, hogy parszor felalltam megnezni szol e a center, mert az enekes igencsak kozeprol szolt. Termeszetesen nem szolt a center... Elokerultek a CD-k, sorra tettuk be oket, es eleg sokszor hangzott el hogy: a k**va eletbe ez hogy szol mar, ez a hngfal nem is tudhat ilyet... Tenyleg eleg vicces, hogy most a 100 rongyos hangfalak szolnak ugy, mint eddig a 360 ezresek szoltak.
Hazimozinal vagy zenenel, ha kikapcsolom a THX Ultra 2 DSP-t es sima DTS, vagy DD szol, azonnal osszeesik a hangkep, ter, minden, tehat nem hulyeseg volt kitalalni a THX minositest Lucas bacsinak. Az erositoben iszonyu tartalekok vannak, ezert barmilyen hangeron 0 torzitas megy a hangfalakra, gyakorlatilag egyszer kuldtuk meg 0 Decibelen az erositot, majdnem megsuketultunk de meg igy is tisztan szoltak a hangfalak, igaz a falon elkezdtek viloogni a lampak Sting utemere...
 
Meg irhatnek sok mindent, de ezeket inkabb hallani kell.
 
Boy gyere be, lefosod a bokad mire kepesek az RF-3-ak
 
Udv
H.A.

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Aragon Stage One -prociAragon 2007 -vegfok

- neztem arakat
- van aki megfizeti???

Termeszetesen van aki vesz ilyen kategorias erositot. Nekunk is meg kell venni peldaul...
 
Hazimozinal hatar a csillagos eg, vannak 2 millas hangfalak is, es vannak 11 millasak is. /darab...
 
Egyebkent egyik kedves vevonk mar honapok ota erre var. Ma benn volt meghalgatta, es aszonta, ha lehet minnel hamarabb erkezzen meg az ove is... O szerencsere ertekeli is, es hallasa is van a johoz. Azt utalom a legjobban, amkikor olyan ember vesz ilyen cuccot, aki nem is hasznalja ki, es a Yamaha RXV 496 ugyanugy jo lenne, csak epp tele van penzel...
 
Mellesleg a 34 millas BMW-t is megveszik az emberek...

Avatar
Hihi-fi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2003.03.30., vas. 21:04
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Hihi-fi »

Hát persze. Vannak 2M fölött hangsugárzók is - márminthogy per darab!

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tami »


Aragon Stage One -prociAragon 2007 -vegfok

- neztem arakat
- van aki megfizeti???
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Aragon Stage One -proci
Aragon 2007 -vegfok

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tami »


Na akkor nekem mar nem is nagyon kell irnom roluk, Ninja megtette helyettem  
Egyebkent lehetett gondolni, hogy jo lesz a cucc, de erre nem szamitottam. A Pioneer 2011 nem egy rossz erosito, sot! Az arahoz kepest nagyon jo! De az Aragonhoz kepest egy Sokol radio szintjen van...
 
Boy: mond az neked valamit, hogy most az RF-3 jobban szol ezen az erositon, mint eddig a regi erositon az RF-7?
Meg most sem akarom elhinni... Es ez most tenyleg nem reklam, (nem az itteni forumozok a celkozonseg) viszont hihetetlen, hogy mire kepes egy jo erosito a mar meglevo hangfalakkal.
 
Udv
H.A.

- Melyik aragon?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Na akkor nekem mar nem is nagyon kell irnom roluk, Ninja megtette helyettem
 
Egyebkent lehetett gondolni, hogy jo lesz a cucc, de erre nem szamitottam. A Pioneer 2011 nem egy rossz erosito, sot! Az arahoz kepest nagyon jo! De az Aragonhoz kepest egy Sokol radio szintjen van...
 
Boy: mond az neked valamit, hogy most az RF-3 jobban szol ezen az erositon, mint eddig a regi erositon az RF-7?
Meg most sem akarom elhinni... Es ez most tenyleg nem reklam, (nem az itteni forumozok a celkozonseg) viszont hihetetlen, hogy mire kepes egy jo erosito a mar meglevo hangfalakkal.
 
Udv
H.A.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tami »


hat emberek meg volt reszem abban a kivaltsagban ,hogy elsok kozot hallgathatam meg az ARAGON cucost Hat tulsok kat mnem tudok irni rola mert ezt az elmenyet nem igazan lehet szavakal kifejezni ,csak anyit mondanek ,hogy a 3 oras tesztelgetes tobb min 80 szazalekaban alt a szor a hatamon nem hittem a fulemnek. Teljesen uj dimenzio nyilt meg leottem . Par HI-FI kiallitason kint voltam de ehez hasonlot meg nem hallotam. Eloszor fordult elo az ,hogy egy hazimozi cucra azt merem mondani ,hogy igen ez sztereoban is szo de meg hogy........ Aki teheti hallgasa meg . Tobbet nem is irok mert tul friss meg az elmeny ahoz ,hogy fel tudjam dolgozni
- MOst akkor szereny voltal?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

hat emberek meg volt reszem abban a kivaltsagban ,hogy elsok kozot hallgathatam meg az ARAGON cucost Hat tulsok kat mnem tudok irni rola mert ezt az elmenyet nem igazan lehet szavakal kifejezni ,csak anyit mondanek ,hogy a 3 oras tesztelgetes tobb min 80 szazalekaban alt a szor a hatamon nem hittem a fulemnek. Teljesen uj dimenzio nyilt meg leottem . Par HI-FI kiallitason kint voltam de ehez hasonlot meg nem hallotam. Eloszor fordult elo az ,hogy egy hazimozi cucra azt merem mondani ,hogy igen ez sztereoban is szo de meg hogy........ Aki teheti hallgasa meg . Tobbet nem is irok mert tul friss meg az elmeny ahoz ,hogy fel tudjam dolgozni

Avatar
Hihi-fi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2003.03.30., vas. 21:04
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Hihi-fi »


Bocs, befejeztem az off-topic-ot!
 
Köszi a türelmet mindenkinek!

Avatar
Hihi-fi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2003.03.30., vas. 21:04
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Hihi-fi »


1. Magyar munakaero 1/5-e kb. az amerikai munkaeronek.
Ezért gyártatnak külföldön az amcsi és EU cégek! Mondjuk Dél-Kelet Ázsiában...
 
2. Magyar mdf, ragaszto, stb olcsobb mint az amerikaban vasarolt mdf.
Kivéve, ha nagyon nagy tételben bírsz vásárolni, mert megteheted, amit egy kis, hazai gyártó nem tud megtenni. Így az ár még olcsóbb is lehet, ad absurdum... Pl. legyél Phonat, anyacéged alaptevékenysége: a bútorgyártás! Hatalmas mennyiségben vásárolj mindent, ami a bútorhoz - és egyben a hangsugárzó dobozhoz is - kell, és aztán az elektronika beszerzése van csak hátra - és arra is van bőven pénz. És akkor akár azt is kijlentheted, hogy ez neked - hobbi! (sic!)
 
3. Magyar helysegberletek, kozuzemi dijak kisebbek mint az amerikaiak.
Lásd gyártási tevékenység.
 
4. Szallitasi dij Bugyibol Budapestre joval kevesebb mint Indianabol Budapestre.
Sajnos ez a fajlagos szállítási költségekre a mennyiség miatt nem igaz, főleg, ha a hangsugárzó végfelhasználói árát veszed viszonyítási alapnak. A konténeres szállítás nagyon olcsó fajlagosan kiszámolva! A kicsiknek meg marad minden szállítások legdrágábbika: a kis mennyiségű közúti szállítás (bocs, nem igaz, csak a második legdrágább, az 1. helyet a kis mennyiségű légi foglalja el).
 
5. Ha a hangszoro atlepi a hatart akkor 12.5% ra a vam. Amit a Bugyiban gyartott hangszorora nem kell fizetni.
Ha kilép amcsiból (bár lehet, hogy egyenesen Tajvanról), akkor visszakapja az ottani áfát, és nagy valószínűséggel export-támogatást is kap. De a kis magyar gyártó által behozott egyedi alkatrészeket ugyanúgy sújtja a vám!
 
Az R&D költségek terén az abszolút érték esetén egyetértünk, de azért kicsiként neked az az összeg is sokkal jobban fog fájni, szvsz. És a fajlagos költség a nagyoknak itt is kedvezőbb - gondold csak el, különben miért csinálnák úgy, ahogy?
 
A marketing pedig egy olyan éhes állat, aki nagyon hálás tud lenni. Jobb és nagyobb marketingnek a megtérülése is jobb, míg a kicsiknek sajnos minden euro kétszer annyira fájna - ha tudnának annyit elkölteni!

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


a felesleges reszek torolve lettek (mint azt elore jeleztem volt)
 
ami megmaradt az is idegen a topictol, de remelem, hogy egy egeszseges velemenyformalo, nezopontokat kozelito parbeszed lesz belole, es nem kell moderalni
 
koszonom minden erintett felnek a turelmet es az egyuttmukodest
 
tovabbi jo forumozast
 
 
ha barkinek kifogasa lenne a megmaradt hozzaszolasokkal kapcsolatban, az jelezze nekem, koszonom!
o v e r p o w e r e d

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


1. Magyar munakaero 1/5-e kb. az amerikai munkaeronek.
2. Magyar mdf, ragaszto, stb olcsobb mint az amerikaban vasarolt mdf.
3. Magyar helysegberletek, kozuzemi dijak kisebbek mint az amerikaiak.
4. Szallitasi dij Bugyibol Budapestre joval kevesebb mint Indianabol Budapestre.
5. Ha a hangszoro atlepi a hatart akkor 12.5% ra a vam. Amit a Bugyiban gyartott hangszorora nem kell fizetni.
 
Szerintem ez tiszta sor. Akkor meg nem beszeltem a kisebb R&D koltsegrol kisebb marketing koltsegrol es sorolhatnam.

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Itt vannak a gyari adatai a KSW-12 nek:
 
AMPLIFIER:
 
MAXIMUM ACOUSTIC OUTPUT:
113dB SPL 1/8 space, 1 meter
 
Class A/B discrete MOSFET outputs
 
FTC Rated Power: 105 watts continuous,
22-100Hz @ ? 1% THD
 
Dynamic Power*: 440 watts @ ? 1% THD
*Dynamic power indicates the actual power this amplifier will deliver to the woofer under normal operating conditions. While the FTC power rating indicates power available on a continuous, long-term basis, subwoofers do not rely on that type of power. Instead, the amplifier is called upon to deliver large, short-term peaks of power to be able to support the wide dynamics required by today's digital music and movie formats. In addition to the required FTC power rating, we've provided the dynamic power rating as a better indication of the product's true performance.
 
Udv

Avatar
Hihi-fi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2003.03.30., vas. 21:04
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Hihi-fi »


--Kicsit offtopic--
 
Sokat röhögtem már a Sztereó szupermagazin ilyen megjegyzésein eddig is (hazai munkaerő, hazai anyagok, nincs vám, stb. ergo: nem lehet őket csoporttesztbe beengedni).
 
Hát szeretettel közölném, hogy ez egy közgazdasági ostobaság!
 
Okok:
1. Mit gondolsz, hol készülnek az importált hangszórók? Bizony 99,9%-ban kínai-tajvani gyárakban. Ott gyártatják, és behozzák. Ami után mindenki fizeti az importvámot, aki Mo-on, vagy bárhol másutt bármit csinál belőlük. Meg az áfát. Ja, és a magyar áfa az egyik legmagasabb mértékű Európában, és a világon is elég jók vagyunk vele...
 
2. Ugye tudod, hogy úgynevezett nagynevű márkák készülnek Mo-on? (Már a Jamo-t kivéve, ami Romániába települt át, ugye, az olcsóbb előállítás érdekében...) Na ennyit az olcsóbb mukaerőről.
 
3. És tudod, nem véletlen, hogy a nagy cégek pl. vámszabadon termelnek, hatalmas adókedvezményekkel támogatva. Na ez az, ami hatalmas előny!
 
4. Szállítási költség: azt gondolja bárki, hogy ezek az adott boltban maguktól ott teremnek?
 
Meg egyébként is: ha valaki gyárt, akkor azt egy adott országban teszi, ahonnan vagy kiviszi az áruit, vagy nem, de ettől függetlenül valahol eladja. Hogy ez melyik ország - mindegy.
Azért bírnám pl. ha hasonló okkal mondjuk a német gyártmányú cuccokat is leszólná Németországban mindenki, hogy: persze, könnyű nekik, hazai nyersanyagból, hazai munkaerővel gyártják, fúj...
Ahelyett, hogy örülnénk és támogatnánk azt, aki munkát ad másoknak ebben az országban!
 
Ezt már bárki végiggondolta???
 
---End Kcsit off-topic---
 
 
4nick8:
Örülök, hogy Neked tetszik a Klipsch. Ismét mondom: nekem meg nem jött be annyira.
Csak én egyetlen cseppel kultúráltabb vagyok talán, és nem egy másik márka rovására próbálom dícsérni azt, ami nekem tetszik... Én csak megveszem, ami tetszik, és zenét hallgatok rajta.
 
És most tényleg vége lehetne már ennek...
 
És akkor megkérdezném itt is, hátha H.András tudja: KSW12-es Klipsch sub-ba épített erősítőnek mekkora a szinuszos teljesítménye (mennyi wattot vesz fel a sub)? Van erről gyártói adat?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”