Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Klipsch hangsugárzók

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »

Ja, es ma delutan 2-og aramszunet volt, mert a gazmu elnyesett valami kabelt az utcaban, ami ugye a telefon szempontjabol nem is lenne baj, csak epp a Matavos telcsinknek kell a 220, hogy mukodjon...

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


En irtam az elobb, csak nem voltam bejelentkezve...
 
Tegnap tenyleg nem voltam itt 4-ig, mert volt egy kis dolgom, a kolleganom meg szabin van, meg sokszor elofordul, hogy nem halljuk meg a telefont, mert epp demozunk a bemutatohelysegben. Vagy meghallom a telcsit, de nem erek ra felvenni, mert epp kerdesekkel bombaznak

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Itt ulok a telefon mellett, biztos jo szamot hivsz?

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tud vki segíteni, h mi van az X-MultimediaShop-al?
Tegnap nem voltak nyitva (itt még csak gondoltam elugrottak vhova egy pillanatra, nem vártam sokat...) Ma pedig nyitás óta (10-től) egész mostanáig min. 5x telefonáltam nem veszik fel. Visszatérve, tegnap az ajtóra sem nem volt kiírva semmi. Erre ma nem tudom őket elérni. Mi lelte őket, szabadság? (András, ha üdülsz vhol, betérhetnél egy NetCafe-ba és írhatnál nekünk ) Egyébként tudja vki mikor nyitnak ki?

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hi András!
Ma, 3 óra körül kerestelek az XMS-ben, de zárva voltatok, sajnos nem találkoztunk. A Klipsch ProMedia 4.1 ára, amit ajánlottál valóban baráti, de kérhetnék-e egy Klipsch ProMedia 5.1-re is hasonló ajánlatot. Holnap 10 után az XMS telefonján keresnélek.

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nagyon belevagyok zúgva a ProMedia 4.1-be. (már alig várom: jövő v. max a rákövetkező héten talán már magamévá tudhatom) Vannak a reviews-k, már amennyit ki tudok belőle venni a lényegből (Strengths) az mind nagyon jó. Rosszat nem sokan írnak róla (Weaknesses)
http://www.pricegrabber.com/rating_getp ... 9c075d4005
 
 
Avg. Product Rating
(4.60/5.00)
(10 Reviews)
 
Még az avatarom is véglegesítettem!
S szerintem jól is áll nekem ez a Klipsch


Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ugyanarról az oldalról van a "Klipsch ProMedia v.2-400 vs Videologic Sirocco Crossfire"
Lentebb csatoltam egy képet, mikor a sat. a falra van csavarozva, nagyon szépek, azthiszem csere lesz, csak adjam már el a VideoLogic-ot ott az adásvét-ben. Tényleg nem tudsz rá vevőt(?) szerintem teljesen reális ár amit kérek érte. Egyébként már megvan a hinyzó rész a ProMedia 4.1-hez (90+fa), amint megveszi vki, rohanok hozzátok Klipsch-ért, (tényleg ki az a Pixel Multimedia?!)
Holnap megyünk pestre délután, akkor benézni..., nem baj ha a 2.1-es Klipsch van bekötve, én bevallom őszintén még sehol, semmilyen formában nem hallottam Klipsch rendszert szólni.
(vinnék egy lemezt is a SUB-ra vmi autohifi velocity)

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Neki a Videologic teccett jobban
 
De nem tudom mit tesztelt, mert tele van hibakkal az egesz.
 
peldaul:
 
106 helyett 110 dB -t tud
azt irja nincs rajta fejhallgato kimenet, pedig itt van egy az orrom elott, es van rajta...
 
 
Ugyanezen az oldalon van egy kulon Klipsch teszt azon meg mar jol szerepelnek az adatok.. hmm..
 
http://www.3dsoundsurge.com/reviews/Pro ... dia41.html

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Segítene vki(?), nem vagyok nagy angolos, de szeretném lecserélni a hangfalamat, van egy frappáns angol reviews (sehol nem találtam konkrét egy tesztben összeugrasztva a két hangrendszer), be is ollóztam ide, magyarul annyit tudna-e vki segíteni, megéri-e lecserélni, miben jobb/rosszabb az egyik a másiknál? (különben, VideoLoigc Digitheatre DTS lesz, de nem tudom hol lehet kani, de ez csak a végső megoldás...) Előre is köszönöm.
 
Klipsch ProMedia v.2-400 vs Videologic Sirocco Crossfire
 
 
Summary:
 
I truly hate this part as you are reading this expecting us to pick a winner and both systems are excellent, well constructed and well ahead of much of the competition which is why many people don’t like head to heads… a good product has to lose. However, one system is clearly better than the other as an overall package. What you have to decide is how much of that overall package are you looking for and will use when making your own buying decision.
 
I will start with the easy ones first. For overall connectivity, the Crossfire is the easy winner. If you are looking for the flat out loudest system then the Crossfire is the system of choice, but both are more than loud enough for most applications in a normal sized room. In terms of overall acoustic accuracy its again clearly the Videologic Sirocco Crossfire even though some listeners may prefer the enhanced sense of detail and energy offered by the ProMedia. I definitely preferred listening to most music using the Crossfire at any volume and even more so at louder volumes where the Crossfire offers clearer (distortion free) and sound than the ProMedia, which becomes all the more apparent at the upper power levels of the respective systems. I say most music, as there was one artist (Celine Dion) where I inexplicably preferred the ProMedias for her various materials (based on one album "All the Way: A Decade of Song". I would guess that its her particular vocal qualities combined with the bass beat to the music. I thought this was worth noting to illustrate that there will be people who prefer the sound of the ProMedias and also because the ProMedias are still better for music than most other multimedia systems on the market As noted earlier, while both subs are excellent at their default levels, I find the Crossfire sub better suited for cranking up the levels for music so even rap fans should be happy with the sub unless you want to shake the room.
 
When it comes to games its very close as the quality of sound effects is not of a level that would expose flaws in either of these systems and the ProMedia’s heightened sense of detail, and sense of energy might even be consider as an positive for gaming by some. Its not that all I said about music is not still true, its that it does not have as big an impact. When it comes to the subwoofer I prefer to game with the bass levels turned up a fair bit and for that reason I prefer the room shaking ProMedia sub but its at the expense of music as your bass riffs will be just as boomy as your rocket launcher blast. Keep that in mind, as the Crossfire sub also does an excellent job of exaggerated bass without the boomyness, but also without the room shaking. The more music you listen to when you game, the more the Crossfires smooth sound, greater volume and greater clarity at high volume will benefit, so consider your habits and your gaming genre (are there lots of bass heavy sound effects?) when deciding in this regard.
 
For DVD movies I lean back to the Crossfire for the same reasons as for music. While acoustic accuracy may not be quite as important for moves, the higher volume of the Crossfires can be that much more important. However, the gap is narrower because of the ProMedia’s better performing subwoofer when it comes to some sustained bass heavy effects. As with gaming, the more your crank up the subs the more the ProMedia sub, which is tight at the recommended level, will lean towards boomy, but that does not seem to have the same negative impact on movies as on music. If you plan to buy a Dolby Digital decoder like MidiLand’s ADS-2000 that does not offer a large speaker 4.0 mode (i.e. it sends all frequencies to only the front channels) then its a good reason to go with the Crossfire as you need an LFE input to get the bass response from the LFE channel and from any sounds in the rear channels. Its one connection that would have benefited the ProMedia. Its worth noting that while the ADS-2000 does work better with a system with an LFE input it still works quite well with the ProMedia. This is because in many movies it seems that the bass effects are focussed around the front channels (which do have a large speaker mode on the ADS-2000). However you will still completely miss out on any effects sent to the LFE channel and any bass heavy effect that are just in the rear will be lacking.
 
Ascetically, both systems are pleasing to the eye and you can look at pictures and decide for yourself in that regard, not that you should every buy a speaker on looks.
 
Overall, both systems are such a big jump above the multimedia norm that you really can’t go wrong with either. If I only had $250 I would be very happy to bring home the ProMedia to use for games, movies and music. Its really incredible what Klipsch managed to pack into the ProMedia system at that $250.00 price point! But the question at the beginning that I set out to help answer was "does Videologic deliver more quality and features than the excellent Klipsch ProMedia in a manner which will be clearly apparent in normal use and warrant the extra $200?".
 
If you just play games and don’t really listen to music on your system then probably not. The difference is there but, as noted, you won’t notice the quality difference as much as if you listen to a lot of music. If that’s you then are probably better off saving the extra money. However, if your gaming sound system also does time as your home theatre system and especially if it puts in time as a music juke box then most definitely yes! First there are several small things that I have mentioned through out this comparison. Things like the amplified headphone output that works fine with high impedance audiophile headphones and the optional LFE input. However, the biggest reason to spend the extra money is sound quality. The longer I listened to the Crossfires the more impressed with the sound quality I became and after countless hours the sound just gets more and more pleasing to the ear. This all adds up to an overall better system in the Videologic Sirocco Crossfire that’s well worth every one of the $450 it will cost you in North America. If you are in the UK the decision is in my view all the easier as you don’t have the price premium facing buyers in North America and can pick the Crossfires up for a relative steal of Ł170 (US$272) street price and you can do it now rather than wait for the ProMedia’s unknown UK availability and pricing.
 
 
Amúgy meg nem értem a Crossfire miért nem kapott THX minősítést, ha ennyira jónak tartják???
Aki jó angolos:


Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Pixelnel ki lehet probalni.
 
www.pixel.hu

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


6-ig vagyunk nyitva, de csak a Promedia 2.1 van bekotve PC-re.
Ok, köszi. Egyébként van mód a 4.1 meghallgatására (nagyobb, erősebb a mélynyomó 2.1-hez képest stb.), előtte telefonálok.

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »

6-ig vagyunk nyitva, de csak a Promedia 2.1 van bekotve PC-re.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


A minap mennénk fel pestre, de nem tudom meddig vagytok nyitva

ők se tudják
 
ha rám hallgatsz odatelefonálsz előtte...
o v e r p o w e r e d

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De gyönyörű!


Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ccc, már nem tudtam szerkeszteni a hozzászólást az imént, szóval egy újat kellett nyitnom.
A minap mennénk fel pestre, de nem tudom meddig vagytok nyitva, mert mi vmikor 4 óra felé tudnánk csak indulni Tbányáról és fel érnénk-e időben, persze nem akarok az utolsó pillanatban beesni, amúgysem nagy meghallgatás lenne, csak röviden, megér-e annyit, hogy lecseréljem a VL-t.

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


András!!!
Ha eladtam az adásvét-ben hirdetett áron a a VideoLogic-t, akkor megyek hozzárok Klipsch cuccosért!
Tervezzük, h megyünk pestre a minap, ha azért meg szeretném hallgatni előtte, be kell, h jeletkezzek, vagy annélkül is fogtok velem foglalkozini? Köszi!
 
Bevagyok sózva (pedig csak ma adtam fel)
 
 
A Legend In Sound

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


A Gamer magazinban is volt teszt a Logitech cuccarol, itt teszteltuk nalunk, es tenyleg nem szol szepen a melynyomo. En nem puffogasnak hivnam, ugy mondanam, hogy inkabb kozepmelyeket nyomott, ezert nem tetszett a hangja. A Logitechnel bele kellett rakni az arba egy digitalis procit is a setbe, ezt valahol meg kellett sporolni, ezert az 1 hangszoros szatelitek, es a kicsit gyengebb minosegu melynyomo. Ar-teljesitmeny viszonylatban jobb mint a Klipsch 5.1 Promedia, viszont hangzasra meg a Promedia jobb, mindenki eldontheti, hogy neki mi szamit.
 
A ket hangszoros dologrol:
Az egyik hangszoro passziv, a masik az aktiv. Eddig nekem egy KSW-15-os volt bekotve amiben 38 centis tanyer van, aztan megjott az RSW-12 amiben ket alumembranos 30 centis tanyer dolgozik, es igen rendesen szetalazza a KSW-15-ost. Sokkal precizebb, gyorsabb, es folyamatosabb melyeket produkal.
 
A Hz-krol: A melynyomoknal korektul szoktak megadni, hogy meddig megy le, de azert mindig erdemes meghallgatni az adott ladat. Le is lehet tesztelni persze, vannak tesztlemezek amik 1 Hz-es ugrasokkal mennek felfele.

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Klipsch Promedia 4.1-es SUB-jában ugyebár a 2 oldalfalon kapott helyett két nagy löketű membrán. Tévhitek eloszlatása végett szeretném megkérdezni ezek milyen "életet" élnek? Egy számítógépes szaklapban olvastam róla, h csak az egyik membán mozog?! Ez elég fura, addig mit csinál a másik?
(ez a 29 Hz-es érték mennyire komoly, mert a Duna Plazai mozik SUB-jai 28Hz-re mennek le!) Ezt a 29-et a Promedia milyen hangerőn képes leadni, mekkora torzítás mellett? Ez a 2x16cm-es membrán felér egy 32-essel? (és a 160W eloszlik 80-80W-ra a kettős membán miatt?)
Kicsit, megijedtem, mert egy GameStar(DVD)-ban írtak arról, hogy az a Z680-as 5.1 THX Logitech mélnyomója puffog!!?? THX-es és puffog? (ugyanez a mélynyomó van a Z560-ban is a 4.1 THX, ami szintén kinézőben van, az 5.1-es nem, csak az szerepelt a tesztben)
András ezeket inkább feléd írtam, te érted ezt itt elég jól és magyarázol jól, sőt az is érti aki nem vágja annyira a témát...
Szóval:
1. Klipsch SUB: 160W, 2x16,5cm, 29Hz-es. (THX)
2. Logitech SUB: 188W, 20cm-es, 35Hz-es. (THX)
Hallottál már a Logitech-et, mik a tapasztalaitaid(?), melyik közelít inkább az "igazi" mélyhangok irányába?
Tudom, mindenki a sajátját dícséri (és nálatok csak a Klipsch szerezhető be Logitech nem), de most tekintsünk el ettől

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tesztek kotorászása közbe rábukkantam a Klipsch Promedia 4.2-re, ami tulajdonképpen 2db 2.1-ből áll ha jól vettem ki, de itt egy rövideke teszt/leírás: (érdekes, h már több, mint egy éves a hírforrás)
http://www.nethirlap.hu/hirek/hir.php?h ... hiroldal=2

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


azért is írtam a nyári akciót, mert lesz egy kis nyári meló+eladom a Crossfire-t veszek egy Klipsch-et és most itt vagyok.
"Promedia akcio nem lesz, de biztos meg tudunk neked csinalni valami kellemes arat "
Köszönöm, előre is(!!):

 


Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Promedia akcio nem lesz, de biztos meg tudunk neked csinalni valami kellemes arat
 
Sajna csak arra tudnunk nagy akciot csinalni, amire a Klipsch azt mondja...

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nagy lelkesedéssel veszem András ezt az Audigy2-t! Szerintem nemsokára nekem is a kezemben lehet. De hangrendszerrel együtt szeretném, azt már kivárom, hadd legyen minél jobb a hang, jobb egyszerre egy nagy változás, mint a fokozatos minőségjavulás.
 
Ezzel kapcs., lenne is egy kérdésem, lesz-e nálatok az XMS-be ProMedia akció a közeljövőben, mondjuk nyár fele? (engem, per-pill. a 4.1-es izgat)
Emlékszem volt/van is a Promedia-hoz közeli Quintet Micro-ra akció, ezért is kérdezem, tervbe van-e véve vmi?
Pld. netdepo: Klipsch Quintet Micro Házimozi Hangsugárzó Szett (Akciós)
Eredeti ár: 244 600,- Ft
Ára: 194 800 Ft
jó-jó, gondolom itt már benne van a SUB is, de nem ez a lényeg, hanem, h én ilyen akcióra gondolok!

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Bezuztam a gepembe az Audigi 2-ot. Eddig is iszonyat jol szolt a Promedia 2.1, de most mar szinte audiofil lett Most mar mindenem THX minositesu
 
Eltunt az eddig zaj, amit az SB Live produkalt, nagy hangeron is kristalytisztan szol, nagyon jol pozicional, nincsenek lukak a hangkepben, csak ajanlani tudom mindenkinek. 15 000 penz volt a cucc, OEM.

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »

Kacsanal elmondod mihez kell, es mindenben segiteni fognak. Monster kabeluk nincs, de szerintem nem is erdemes azt venni, 3 x annyiba kerulne, es nem vennel eszre kulonbseget.

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most latom, hogy tenyleg van 4.2 es Promedia Meg semmit nem tudok rola, de szerintem ehez a cucchoz boven eleg 1 darab melynyomo, sot mint irtad, neha meg sok is
Én csak azért favorizálom a dolgot (PM 4.2), mert nekem jó lenne ebből a 40W-os-ból,16,5cm stb. 2db mélynyomó, a Klipsch-et még nem is hallottam (ott lehet elég az 1db, nem tudom), de így biztos lehetek benne, nem torzulna a mély soha (.2), a magasak meg nem hajlamosak rá, annyira nem szoktam elszállni. (...néha... )

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”