Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Klipsch hangsugárzók

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
Most javasoltak nekem PC-hez egy cuccost:
Klipsch Promedia 5.1
Mit tudtok róla? (akinek van esetleg)
Érdemes ilyet venni? THX minősítésű? (vagy esetleg jobb?)
Vki?
:kiraly:

Avatar
Trancee
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2004.10.30., szomb. 16:35
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Trancee »


Monster kábel...Nekem pl. az van. A Dohány u. elején levő B&W üzletben lehet kapni, több fajta monster is van ott.

De nem Klipsch Monster kábel... Akartam venni a Promediámhoz és nem lehet kapni :-(.. na mind1... Amúgy mennyibe kerül métere és mitől jobb mint a sima réz??? Tudod hol lehet kapni minőségi kábelelket amivel a Pc-t összeköthetném az erősítővel mert csak azokat a szar Hamákat lehet mindenhol kapni...

Avatar
ernest180
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2003.08.25., hétf. 17:04
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ernest180 »


Monster kábel...
Nekem pl. az van. A Dohány u. elején levő B&W üzletben lehet kapni, több fajta monster is van ott.

DVD: Denon 3910, Pana EH50, Projektor:Sony HS50
Erőlködők: Marantz SR7300 receiver + 1xMA 500, +2xMA 700 monoblokkok, Hangfalak : Klipsch Epic CF-4, RC3, RS-35,

Avatar
Trancee
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2004.10.30., szomb. 16:35
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Trancee »

Sziasztok! Én is csatlakoznék a Klipsch fórumhoz... Nekem egy Promedia 2.1-em van(3 éve) és én méretéhez képest meg vagyok elégedve... Csak szerintem aki már 150 ért vesz pc-s hangrendszert az már inkább vegyen erősítöt+hagfalak. Láttátok már a GMX 5.1 64900 Ft>>azért annyit már megér... ,de nekem nem tetszik ez a új design. Szerintem a Promedia és a Quintet azok nagyon szép... Én is most készülök Klipsch hangfalakat vásárolni már csak András-tól függ mit veszek Ernest: Nemtom mennyi pénzed van de ennyi pénzért biztos nem RB-75-öst vennék... Most lehet hogy akciós de szerintem az álló hangfalak sokkal esztétikusabbak... De nekem ezek az új Referencia hangfalak nem is tetszenek kivéve az RF-15... Szerintem ennyi pénzért inkább vegyél RF-5-öst... De a te dolgod... De a legszebbek a Dipol háttérsugárzók... Az a jó hogy megjelennek az újabb szériák és igy az elődökből kifutó széria lesz, és ezt kell kihasználni... A Promdeia Ultra meg szerintem úgy se fog megjelenni KIS hazánkban szóval kár beleélni magatokat... olyanok ezek a dolgok mint a Monster kábel, Klipsch hangfaltartók, Promedia dekóder... na bye

Avatar
ernest180
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2003.08.25., hétf. 17:04
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ernest180 »

Klipsch RB 75: Kinek mi a vélemény?? mit szól? Mit szóltok Ti hozzá?

DVD: Denon 3910, Pana EH50, Projektor:Sony HS50
Erőlködők: Marantz SR7300 receiver + 1xMA 500, +2xMA 700 monoblokkok, Hangfalak : Klipsch Epic CF-4, RC3, RS-35,

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


van hirdetes topik...
 
itt torolve lesz
ird at oda
o v e r p o w e r e d

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Klipsch Legend Epic CF-4 eladó á.:400 eft a pár, jólis szól nagyot is szól,meg kell hallgatni
(új ára 868 eft volt,assezm még megvan aszámlája is)
FREQUENCY RESPONSE:
34Hz-20kHz±3dB
SENSITIVITY:
102dB @ 1watt/1meter
POWER HANDLING:
300 watts maximum continuous (1200 watts peak)
NOMINAL IMPEDANCE:
8 ohms
ENCLOSURE TYPE:
Bass reflex via dual front-mounted ports
DRIVE COMPONENTS:
Two-way system using one 2" (5.08cm) magnetically shielded, aluminum diaphragm compression driver with a 90°x60° Tractrix® Horn and two 12" (30.48cm) neodymium magnet, poly carbon graphite cone woofers
TWEETER:
K-63-KN 2" (5.08cm) Aluminum diaphragm compression driver
HIGH FREQUENCY HORN:
90° x 60° Tractrix® Horn
HF CROSSOVER:
1500Hz
WOOFER:
Two K-30-KN 12" (30.48cm) Poly carbon graphite cones
DIMENSIONS:
44" (111.76cm) x 17" (43.18cm) x 19" (48.26cm)
WEIGHT:
108 lbs. (48.99kg)
ENCLOSURE MATERIAL:
Medium density fiberboard construction (MDF)
FINISHESBlack Satin

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: cosmo »


oruletes produkcioban volt ma este reszem 
Guns & Roses Tribute Event feat. H.Andras volt az XMS-ben!!!
 
Oriasi volt
cdrol ment a sweet child of mine, andris meg gitaron nyomta slash szoloit eloben, a mac-en keresztul klipscheken...
 


Kár, hogy nem hallhattam!

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


oruletes produkcioban volt ma este reszem
 
Guns & Roses Tribute Event feat. H.Andras volt az XMS-ben!!!
 
Oriasi volt
cdrol ment a sweet child of mine, andris meg gitaron nyomta slash szoloit eloben, a mac-en keresztul klipscheken...
 

o v e r p o w e r e d

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Lásd: azt a Ref. THX-es SUB-ot!
Én anno amikor az akusztikát tömték a fejembe, azt tanultam, hogy reflex port alakja nem befolyásolja annak működését, de kerüljük az extrém arányokat. A kerek port, némi tölcséres befejezéssel a legjobb a szélzaj szempontjából....
 

az asszony szerint én szélzaj szempontból nem vagyok ideális :vazeg:
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: sajti »


Kiegészíteném még azt az érdekes reflex dolgot, h szerintem jó ötlet tűnik hiszen a Reference THX-es SUB ládán ugyanilyen reflex van, azzal a különbséggel, h itt elől/fent van a hosszú széles reflex-nyílás, az Ultrán lent hátul, de ez már nem jelent semmit, csak elvi kérdés... 
Lásd: azt a Ref. THX-es SUB-ot!

Én anno amikor az akusztikát tömték a fejembe, azt tanultam, hogy reflex port alakja nem befolyásolja annak működését, de kerüljük az extrém arányokat. A kerek port, némi tölcséres befejezéssel a legjobb a szélzaj szempontjából....
 
Profi dobozokon sokszor találkoztam ilyen slot jellegű reflex porttal. Leginkább a jó helykihasználás okán használják. Ahogy meghallgattam, jó méretezés esetén nem rosszabb, mint bármelyik másik.
 
sajti

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


pffffffffffff....
mit lehet szarakodni ennyit......................

Avatar
Slash
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:22
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Slash »


Van egy jó, meg egy rossz hírem. A jó az, hogy a Klipschtől válaszoltak a levelemre. A rossz viszont itt olvasható:
 
"We apologize for any inconvenience this may cause you, but the project to install the 230V amp in the Ultra has been postponed indefinitely. Thank you for your understanding and have a nice day.
 
When replying to this email, please include all original messages and replies.
 
 
David Copenhaver
Klipsch Audio Technologies "
 
Magyarul:
Elnézést mindenféle kellemetlenségért, de az ultrákba a 230Vos erőlködő telepítése határozatlan időre el lett halasztva. Megértését köszönöm és kellemes napot.
 
 
Szóval asszem nem árt, ha elkezdek komolyabban utánanézni ennek az amerikai rendelésnek.

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tudod mi jutott eszembe? Nem láttam eddig sehol, hogy lenne a ultrára thx embléma. Arra gondoltam, hogy mivel annak a jogdíja elég magas, talán így próbáltak spórolni árban a szetten és így nem kerül majd többe a sima promediánál. Legalábbis nagyon reménykedem benne.
Igen, nincs THX rajta! Mintha már írtam is volna, h emiatt jobb hangfalat ugyanazon az áron v. csak épp drágábban tudnak kihozni. Mennyibe kerül amúgy a jogdíj a sima ProMedia 5.1-re? Nem tudod?

Avatar
Slash
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:22
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Slash »

Tudod mi jutott eszembe? Nem láttam eddig sehol, hogy lenne a ultrára thx embléma. Arra gondoltam, hogy mivel annak a jogdíja elég magas, talán így próbáltak spórolni árban a szetten és így nem kerül majd többe a sima promediánál. Legalábbis nagyon reménykedem benne.

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kiegészíteném még azt az érdekes reflex dolgot, h szerintem jó ötlet tűnik hiszen a Reference THX-es SUB ládán ugyanilyen reflex van, azzal a különbséggel, h itt elől/fent van a hosszú széles reflex-nyílás, az Ultrán lent hátul, de ez már nem jelent semmit, csak elvi kérdés...
 
Lásd: azt a Ref. THX-es SUB-ot!


Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A slot előnye: The slot reduces port noise and is a new and better design overall. (egy hozzászóló írta a Klipsch fórumba)
 
 
Olvasgass a Klipsch fórumban te is, igazából csak jókat írnak róla. Persze vannak ott olyanok, akiknek hibás, meg nincs mély, nincs magas, stb., de aki megvette és nincs semmi baja, azok teljesen meg vannak vele elégedve. Olvastam azóta egyébként más leírást is, és egyetlen hibát semmi említettek róla sehol. Azt írják, hogy egyértelműen jobb, mint a sima Promedia, de azt nem tudom, hogy ez mennyire észrevehető.
 
Jah, és Newman! A te Promediádnál hogy oszlanak meg a wattok? És hány hangsugárzó van a subban?
 
 
Egyébként épp választ várok a Klipschtől, írtam nekik, hogy mikor jelenik meg itt a cucc. András nem tudta megmondani, de a sima Promedia már nem kapható itthon (már külföldön se nagyon), szóval nagyon remélem, hogy nem hagyják Európát multimedia szett nélkül és mielőbb elhozzák ide is (persze, van az a gmx, vagy mi, de annyi pénzt soha nem adnék ki azért)

Lefordítva akkor a slot előnye: nincs reflex a SUB elején, ez szebb külsőt kölcsönöz a ládának a hozzászóló szerint (valóban tetszetős egy-egy szép/nagy felbontású képen) és a zaj, amit a reflex adhat... hát igen! Hangnyomásteszteknél, amit már nem igazán tud megszólaltatni v. csak olyan halkan, h akkora levegőz nyom a láda, h inkább a levegő árámlását hallod, mint inkább inkább a mélyhullámot ez igaz a ~35Hz alatti hangtartományra. Filmeknél még nem igazán észleltem, persze a hagnra figyelek, de arra már kevésbé, h mennyire "levegőzik" a SUB-om... Öszintén filmeknél és zenei anyagoknál nem figyeltem még fel erre! (igaz ezen a műsorok alatt nem igazán van olyan rész, h kifejezetten csak ~35Hz alatti hangot adjon a film v. éppen zene) {sztem}
 
Oké, majd nézelődik a Klipsch forumban, bár angol tudásom nem igazán terjed ki annyira, h mindent megértsek, de majd próbálkozok.
Az a hiba biztosan olyan hiba, amit kicserél a forgalmazó, hiszen ott maga a termék hibás!
Vmi külön kiemelnék: "Azt írják, hogy egyértelműen jobb, mint a sima Promedia, de azt nem tudom, hogy ez mennyire észrevehető." Nah... hát igen: ez az, amit itthon nálunk még nem nagyon tudnak, h miért is v. mitől/miben jobb!
 
Az Ultranal: 5x60W+170W-ra emlékszem, de így nem tudom, h jön ki az 500W
A ProMedianal: nem tom pontosan, csak azt, h szintén 500W, sztem ugyanez: 5x60W+170W (ha jól emlékszem itt sem akart kijönni az 500W-os érték) De ezt nem mondom tutira, csak h 500W összesen.
SUB-an 2 oldalra sugárzó 20cm-es tányér és elől a hajszárító!
Satellite-ben: 0.75"-os magas egy 3"-os közép/mély
 
Én már linkeltem be egy elő-elő tesztet a HWSW-ről, mintha szeptembert jósolnának... (mármint a a hazai megjelenéssel kapcsolatban) Nem emlékszem, lusta vagyok megnézni
 
 
ui.:
én még nem hallottam meg miegymás, de azt a 110e Ft-ot a GMX 5.1-esért sztem pénzkidobás!!! Főleg ha megnézed a 5x10W+50W-os teljesítményt és az 1x16,5cm-es membránt a SUB-ban. Persze ennek a szettnek megvan az hátránya és előnye is. Nem feltétlen számítógéphez tervezték (ezt már korábban András kifelytette nekem kicsit bővebben azthiszem). Ha te vmilyen ProMedia-ban gondolkozol sztem nem a GMX-ben találod meg számodra megfelelő hangszettet. (ez csak tipp, nem tudom te h látod)

Avatar
Slash
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:22
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Slash »


A slot előnye: The slot reduces port
noise and is a new and better design overall. (egy hozzászóló írta a Klipsch fórumba)
 
 
Olvasgass a Klipsch fórumban te is, igazából csak jókat írnak róla. Persze vannak ott olyanok, akiknek hibás, meg nincs mély, nincs magas, stb., de aki megvette és nincs semmi baja, azok teljesen meg vannak vele elégedve. Olvastam azóta egyébként más leírást is, és egyetlen hibát semmi említettek róla sehol. Azt írják, hogy egyértelműen jobb, mint a sima Promedia, de azt nem tudom, hogy ez mennyire észrevehető.
 
Jah, és Newman! A te Promediádnál hogy oszlanak meg a wattok? És hány hangsugárzó van a subban?
 
 
Egyébként épp választ várok a Klipschtől, írtam nekik, hogy mikor jelenik meg itt a cucc. András nem tudta megmondani, de a sima Promedia már nem kapható itthon (már külföldön se nagyon), szóval nagyon remélem, hogy nem hagyják Európát multimedia szett nélkül és mielőbb elhozzák ide is (persze, van az a gmx, vagy mi, de annyi pénzt soha nem adnék ki azért)

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az a gond, hogy szó szerint ugyanazt írják hozzá, mint a sima promediahoz (a sub jellemzésénél). Van egy mondat, amit viszont nem teljesen értek: 
"Subwoofer:
Bass-reflex enclosure with rear port and dual side-firing 8" long-throw drivers"
 
 
Mi lehet ez a "bass-reflex enclosure with rear port"?

Sztem: bass reflex a SUB hátulján vmi ilyesmit csak én tömörebben írtam le...
De milyen reflex ez??? Na mind1... Talán majd lesz még reakció, én is megnéztem a The Technodrom oldalon és én is rájöttem közbe... Amúgy nem létezik, h ugyanaz a SUB lenne, mer 20%-al nagyobb térfogat asszem 4Hz-el lejjebb megy, meg miegymás... Ha majd lesznek konkrét tesztek és nincs nagy javulás, akkor nem fogok 50e -et kidobni feleslegesen érte... Bár jobb SUB-ot és szebb közép/mély és magasakat ígérnek, de csak ez kevés nekem és sztem csak ezt várják a felhasználok, mert kb. ennyit hallottam róla csak magyar site-on... Na mind1 én lépek. Majd még ütközünk itt a Klipsch topicba, meg remélem is és, h kivessézzük teljesen ezt a szettet míg megérkezik magyarországra

Avatar
Slash
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:22
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Slash »


Newman! Rájöttem!!!! Most már elég egyszerű és nem tudom, hogy nem vettem észre, de van rajta tényleg reflex nyílás. Először nekem fel sem tűnt, hogy az az lehet, meg sem fordult a fejemben, de ezekszerint ez az új design. Nézd meg!!!
 
itt van a slotted port:


Avatar
Slash
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:22
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Slash »


The dual 8" woofers are ported on the back using a slightly flared slot port.
azaz a két 8"os hangsugárzó hátul van kivezetve, egy enyhén kiszélesedő résszerű nyílást használva - szó szerint. A képek alapján, nem tudom, hogy ez mit takarhat.

Avatar
Slash
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:22
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Slash »


Az a gond, hogy szó szerint ugyanazt írják hozzá, mint a sima promediahoz (a sub jellemzésénél). Van egy mondat, amit viszont nem teljesen értek:
 
"Subwoofer:
Bass-reflex enclosure with rear port and dual side-firing 8" long-throw drivers"
 
 
Mi lehet ez a "bass-reflex enclosure with rear port"?

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bass reflex-es???
A legtöbb képen balról és előlről látni a SUB-ot, az 100% belátni, de nincs refplex nyílás tehát a jobb oldalán és szemből nézve.
A: Hozzászólás 2004 Jul 18 , 00:46-ben van egy kép ahol bal oldalról is látni a a SUB-ot, két satellite takarja, de nem hiszem h olyan mértékben, h ott ill. azon az oldalon lenne a reflex... Szóval a bal oldalon sem véltem felfedezni. Hátuljára tennék azt a nagy csövet? Nem tudom, szóval ezek a tények alapján azt hiszem el, amit látok.
S ha már SUB, ránézésre a membánon nagyobb gumi van felszerelve, nagyobb kilengése lesz sztem mint a PM 5.1-nek. Amúgy az enyémnek szinte nincs is kilengése. (legalábbis még anno régen a VideoLogic Sirocco Crossfire-m SUB-ja iszonyat kilengéssel dolgozott, igaz abba 1x 16,5cm-es membrán dolgozott, ebbe kettő egymással szemben, lehet, h az összedolgozás miatt nem kell a nagy kilengés, igen talán van benne vmi)
Na itt a kép a jól látható Ultra SUB (szemből nézve: bal oldali) membránjáról:


Avatar
Slash
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 08:22
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Slash »


Nézek pár tesztet, majd még írok. Amit megtudtam eddig, hogy igenis van reflex a sub-on, mint eddig.
 
"Left side of the sub and the 8" long-throw driver, the right side looks identical and also has a 8" long-throw driver."
 
a jobb és bal oldal hasonlóképpen néz ki.
 
A Klipsch weblapon lévő leírásában is ugyanaz szerepel:
ENCLOSURE TYPE:
(...) Subwoofer—6th order bass reflex


Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Slash:
"az ultra szateliteihez adnak olyan fedő akármit, ami eltakarja a fehér -szerintem nem éppen szép- belsejét?"
Igen, különben már csak ez elég lenne ahhoz, h ne vegyem meg. No, de ha még fekete lenne talán, bár már tanultam belőle, h olyan hagfal nem kell, amire nincs védőrács...
 
ui.:
(1) nekem amúgy jobban tetszik a ProMedia 5.1 satellitjeinek talpa, mint az Ultrái.
(2) tök furi, h nincs reflex a SUB-on pedig ilyen kategóriában a reflex-es nagyobb és mélyebb mélyet ad, ellenben a HWSW szerint, az Ultra SUB-ja erősebb és mélyebbre hatoló lesz!


Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”