Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Klipsch hangsugárzók

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tami »


Azt hiszem ez lehet a gond, de hát mit tegyek, ha a kendvenc zenéimetsuttyó hangmérnökök keverték.
Vegyek egy gyengébb hangfalat amin nem hallatszik?
Vagy cserléjem le a teljesen korrekt hangú Teknics erősítőt egy szinezett hangú, gyenge közép és magastartományú (az audiofilek erre mondják hogy, csöves hangú) Rotel-re? Csak azért mert a hangfal túl jó és esetleg azt hallom, hogy a felvétel a sz*r.
DTS-t nem próbáltam.

-Avagy mirol is szol az audiofil-seg? :-)
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valaki akinek van RF-3-asa elmondhatná, hogy változott-e az idő folyamán a hangja, és milyen irányban.
hat nalam is rf3 van
a bejaratas inkabb a kozepmelyek kornyeken erezheto (nalam ugy 3 honapos lehet a cucc)
a magast a kabel befolyasolja nagyban
ezustot nem is nagyon javasolnak magashoz, inkabb jominosegu rezet
 
viszont az rf3 erzekenysege annyira magas, hogy bizony sokkal finnyasabb a zenekre, mint mas hangfalak, csak nagyon jo minosegu lemezt erdemes hallgatni, kulonben hallod a hangmernok minden hibajat :smile19:
 
dts audiot probaltal mar?

Azt hiszem ez lehet a gond, de hát mit tegyek, ha a kendvenc zenéimet
suttyó hangmérnökök keverték.
Vegyek egy gyengébb hangfalat amin nem hallatszik?
Vagy cserléjem le a teljesen korrekt hangú Teknics erősítőt egy szinezett hangú, gyenge közép és magastartományú (az audiofilek erre mondják hogy, csöves hangú) Rotel-re? Csak azért mert a hangfal túl jó és esetleg azt hallom, hogy a felvétel a sz*r.
DTS-t nem próbáltam.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


Valaki akinek van RF-3-asa elmondhatná, hogy változott-e az idő folyamán a hangja, és milyen irányban.
hat nalam is rf3 van
a bejaratas inkabb a kozepmelyek kornyeken erezheto (nalam ugy 3 honapos lehet a cucc)
a magast a kabel befolyasolja nagyban
ezustot nem is nagyon javasolnak magashoz, inkabb jominosegu rezet
 
viszont az rf3 erzekenysege annyira magas, hogy bizony sokkal finnyasabb a zenekre, mint mas hangfalak, csak nagyon jo minosegu lemezt erdemes hallgatni, kulonben hallod a hangmernok minden hibajat :smile19:
 
dts audiot probaltal mar?
o v e r p o w e r e d

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Otthon teljesen helyére kerültek a mélyek, egy rossz szavam sem lehet. Dinamikus, pontos, nem eltúlzott,ebben a számban többett teljesített mint amit elvártam.
Viszont az a gyönyörű közép-és magashangok amit a bemutató teremben hallottam, egy kicsit ridegek lettek.
Mondjuk ott csillapított a helység a parafa miatt, nálam viszont 50 nm-ert kell beordibálnia és alig van bútor.
Nagyon remélem, hogy csak a bejáratás miatt van ez igy.
Egy 4 eres Monster bi-wire kábellel kötöttem be.
Az erősítő egy Technics SU-A600. (amiről eddig én úgy tudtam, hogy precíz de unalmas)
A hangforrás szintén Teknics SL-PS670A CD játszó. Néha egy Pioneer PL-200-as lemezjátszó.
Semmi házimozi.
Az alábbi lemezek szóltak jól:
Helmet - Betty
Beck - Odelay
Portishead - Dummy
Ezek meg kiábraándítóan:
Susanne Vega - 99.9 F
Dido - No Angel
Benko Dixiland 1978 (Bakleit)
A hangszínszabályzót meg nem piszkálom.
Az előző hangkelető eszköz egy Jamo 307-es monitor + Wharfedale Modus passzív sub.
Ennek a láncnak tulajdonképpen a teljesítményével és a mélyeivel volt gond. A passzív sub össze-vissza malackodta a mélyeket.
Tulajdonképpen a gondom az, hogy teljesen összezavarodtam a bejáratást illetőleg.
Valaki akinek van RF-3-asa elmondhatná, hogy változott-e az idő folyamán a hangja, és milyen irányban.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


elotte milyen hangfalad volt?
nem lehet, hogy hozza vagy szokva valami gyengebb hangzashoz, es most minden hang a helyen van?
 
erositon mely/magas nullan all?
 
mit hallgattal?
o v e r p o w e r e d

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tami »


Sziaszok! 
Végre és is magamévá tettem egy RF-3-ast.
Sajnos elég nyers még, de remélem bejáratódik, mert ha nem akkor irgumburgum lesz.
Ha nem szedi össze magát 2-3 hónapon belül akkor lelcserélem egy B&W-re.
Így bejáratás nélkül elég kiállhatatlan fülsértő hangja van.
Valakinek van hasonló tapasztalata?

- Mi a lanc tobbi tagja??
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Sziaszok! 
Végre és is magamévá tettem egy RF-3-ast.
Sajnos elég nyers még, de remélem bejáratódik, mert ha nem akkor irgumburgum lesz.
Ha nem szedi össze magát 2-3 hónapon belül akkor lelcserélem egy B&W-re.
Így bejáratás nélkül elég kiállhatatlan fülsértő hangja van.
Valakinek van hasonló tapasztalata?

Nem mondok semmit, majd az RF3 tulajok elobb utobb leirjak a tapasztalataikat.
 
Itt a boltban a melyeket keveselted, most meg sok a magas?
 
Viszont gondolom az erositod rendesen meghajtja oket. Kabelekkel lehet meg trukkozni, meg beallitassal, Klipscheknek szigoruan rez kabel kell!

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziaszok!
 
Végre és is magamévá tettem egy RF-3-ast.
Sajnos elég nyers még, de remélem bejáratódik, mert ha nem akkor irgumburgum lesz.
Ha nem szedi össze magát 2-3 hónapon belül akkor lelcserélem egy B&W-re.
Így bejáratás nélkül elég kiállhatatlan fülsértő hangja van.
Valakinek van hasonló tapasztalata?

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Az atlag RF-3-at vasarlo retegre gondoltam termeszetesen, csak nem volt egyertelmu  
Sajnos az ithoni atlagember, szinte semmilyen hangfalat nem engedhet meg maganak..

itthon ket "t"

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Az atlag RF-3-at vasarlo retegre gondoltam termeszetesen, csak nem volt egyertelmu
 
Sajnos az ithoni atlagember, szinte semmilyen hangfalat nem engedhet meg maganak..

Avatar
Hihi-fi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2003.03.30., vas. 21:04
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Hihi-fi »


Azert azt ne felejtsuk el, hogy a legtobb ember Yamaha 630 kategoriaju erositohoz veszi az RF3-akat, legritkabb esetben van alatta egy 1011, vagy 2011 Pio erosito. Ezert nem is mutogatjuk mason, az atlag embernek ez pont jo. 
2-3 Het mulva megerkezik a 2 millas Aragon cucc, arra se fogom bekotni az RF3-at, mert nem arra valo. Az RF7-eseket, meg a Klipsch osszel megjeleno THX farmjat viszont majd ra fogjuk kotni.. ))
 
Egyebkent mindenkinek ugyse tetszhet egy hangfal, kulonben mindenkinek ugyanaz lenne.
 
Multkor egy olyan ember vett RF3-at, aki otthon tesztelte, egy rakas mas hangdobozzal egyszerre, es maradt az RF3-nal.
 
Azt mondta nala sokkal szebben szoltak a melyek mint nalunk, es a tere is valami hihetetlenul jo volt, megfelelo elhelyezes utan. Szo szerint ezt mondta, es en orultem

Szerencsés az olyan átlagember, aki RF-3-at vesz magának, párját 200e-ért...
 
Szvsz azért az átlag ennél kicsit mélyebben van...

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Azert azt ne felejtsuk el, hogy a legtobb ember Yamaha 630 kategoriaju erositohoz veszi az RF3-akat, legritkabb esetben van alatta egy 1011, vagy 2011 Pio erosito. Ezert nem is mutogatjuk mason, az atlag embernek ez pont jo.
 
2-3 Het mulva megerkezik a 2 millas Aragon cucc, arra se fogom bekotni az RF3-at, mert nem arra valo. Az RF7-eseket, meg a Klipsch osszel megjeleno THX farmjat viszont majd ra fogjuk kotni.. ))
 
Egyebkent mindenkinek ugyse tetszhet egy hangfal, kulonben mindenkinek ugyanaz lenne.
 
Multkor egy olyan ember vett RF3-at, aki otthon tesztelte, egy rakas mas hangdobozzal egyszerre, es maradt az RF3-nal.
 
Azt mondta nala sokkal szebben szoltak a melyek mint nalunk, es a tere is valami hihetetlenul jo volt, megfelelo elhelyezes utan. Szo szerint ezt mondta, es en orultem

Avatar
Hihi-fi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2003.03.30., vas. 21:04
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Hihi-fi »


Igen, de a források jobbak voltak spec., mint amit az XMS-ben használnak. Sokkal. 
És ez vonatkozik nem csak a berendezésekre, hanem a CD-lemezre magára is...

nocsak
na ez erdekel...
 
mi volt a forras?
 
xms-ben thx-es pioneer hi-end erolkodo van es nem cd szol hanem legtobbszor dts audio

Ez részben pontos.
 
Az ott hallott DVD-lejátszó hangja valóban messze van a Rega 2000-estől...
 
A 2011-es hangját pedig simán lelépi egy 100e forint feletti normális sztereó erősítő (saját tapasztalat, sajátom vs. kölcsön kapott Marantz 6010 OSE K. I. - THX ide, vagy oda...)
 
Plusz ADD és AAD CD-k.
 
De hagyjuk, mielőtt valaki magára ismer...

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


Igen, de a források jobbak voltak spec., mint amit az XMS-ben használnak. Sokkal. 
És ez vonatkozik nem csak a berendezésekre, hanem a CD-lemezre magára is...

nocsak
na ez erdekel...
 
mi volt a forras?
 
xms-ben thx-es pioneer hi-end erolkodo van es nem cd szol hanem legtobbszor dts audio
o v e r p o w e r e d

Avatar
Hihi-fi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2003.03.30., vas. 21:04
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Hihi-fi »


nagyon sok mulik a forrasonmind a cd-jatszon, mind a zenen
 
egyre tobbszor veszem eszre magamon, hogy valami altalam nem annyira kedvelt cd-t hallgatok, csak mert az nagyon jol szol...
 
es ez helytelen

Igen, de a források jobbak voltak spec., mint amit az XMS-ben használnak. Sokkal.
 
És ez vonatkozik nem csak a berendezésekre, hanem a CD-lemezre magára is...
 
Szvsz nem baj az, ha valamit azért hallgatunk, mert megfog a hangzása. Sokkal gázosabb szvsz a sok cupp-cupp zene őrűlt...
 
De hát ugye ízlések és...

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


nagyon sok mulik a forrason
mind a cd-jatszon, mind a zenen
 
egyre tobbszor veszem eszre magamon, hogy valami altalam nem annyira kedvelt cd-t hallgatok, csak mert az nagyon jol szol...
 
es ez helytelen
o v e r p o w e r e d

Avatar
Hihi-fi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2003.03.30., vas. 21:04
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Hihi-fi »



60-80hz-tol nem lesz harsany a hangzasinkabb a rossz/tulzott magasoktol lesz az
 
meg mi az a "felso-mely"?
mas hangfalak itt fujnak ki mélyügyileg... ez kicsit lejjebb megy, de nem csinal semmi tulzott hangzast
 
legalabbis nalam, lehet, hogy az erosito tett be az rf3-nak ott ahol hallgattad, esetleg a forras volt olyan zene ami tul volt keverve, mert en meg nem tapasztaltam hasonlot (orgonazenevel sem)

Bocs, rossz volt a kifejezés. Nem harsány, hanem olyan, mint a loudness-re tett erősítős hang.
 
Egyébként a körülmények elég jók voltak, a srác eléggé ad a környezetre, meg a beállításokra is (kivett két nap szabadságot, amikor vette a rendszerét, és így volt négy napja beállítani a hétvégével együtt ).
 
Voltam egyébként az XMS-ben is korábban, ott tényleg másként szól. Nem jobban, csak másként.
 
És szvsz a mélyek pont az előbb említett 60-80 Hz közötti kategóriában vannak kiemelve a Klipsch-ben.
 
Csak a biztonság kedvéért: nem szól rosszul, sőt! Kellemes hangja van a fül számára. Persze az emberi fül imád lustulni, és ha sok mélyet kap - hát azt különösen komázza!

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Hihi-fi: hol hallottad? Az XMS bemutatoremben egesz maskepp szolnak a melyek a hangszigeteles miatt. Ha normalis szobaban vannak bekotve, sokkal szebbek a melyei. Ezek a hangfalak nagyon erzekenyek az elhelyezesre, par foknyi elforgatas, egesz mas hangzast eredmenyez rajtuk, foleg a pozicionalasban, es a tereben erezheto, ha mashogy vannak elhelyezve.
 
En szeretem a sok melyet, ezert eleinte inkabb keveseltem a melyeit, mara mar megszoktam
 
Epp tegnap hasonlitottuk ossze egy masik hangszoromarkaval, annak nem voltak melyei, a Klipschnek meg voltak.
 
Persze izlesek es pofonok.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


60-80hz-tol nem lesz harsany a hangzas
inkabb a rossz/tulzott magasoktol lesz az
 
meg mi az a "felso-mely"?
mas hangfalak itt fujnak ki mélyügyileg... ez kicsit lejjebb megy, de nem csinal semmi tulzott hangzast
 
legalabbis nalam, lehet, hogy az erosito tett be az rf3-nak ott ahol hallgattad, esetleg a forras volt olyan zene ami tul volt keverve, mert en meg nem tapasztaltam hasonlot (orgonazenevel sem)
o v e r p o w e r e d

Avatar
Hihi-fi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2003.03.30., vas. 21:04
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Hihi-fi »


Hali!
 
Én nemrég hallgattam Klipsch RF-3/II. hangsugárzót. Én kicsit erőltetettnek, harsánynak éreztem, nagyon erősen nyomja a 60-80 Hz közötti felső-mély (gagyi-mély) tartományt érzésem szerint.
 
Tere kétségtelenül nagyon jó. Érzékenysége ugyancsak.
 
Másnak erről mi a véleménye.

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


[igen, tenyleg 98 DB, es ha mar az RF-3 nal tartunk, akkor erdemes megemliteni, hogy most akcios aron kaphato 130 helyett, 109 000 most az ara.
HI,
 
Hozzátenném, hogy ha jól tudom akkor 109 ezer + áfa azaz 135 ezet ft ,
 
 


Rosszul tudod, 109 000 Brutto
 
Egyeb "megoldasokkal" kombinalva 97 000 kp..

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


[igen, tenyleg 98 DB, es ha mar az RF-3 nal tartunk, akkor erdemes megemliteni, hogy most akcios aron kaphato 130 helyett, 109 000 most az ara.
HI,
 
Hozzátenném, hogy ha jól tudom akkor 109 ezer + áfa azaz 135 ezet ft ,
 
 

Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
H.Andras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:16
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: H.Andras »


Cabron: az RF3 nem 96, hanem 98 Db-t tud
Igen, tenyleg 98 DB, es ha mar az RF-3 nal tartunk, akkor erdemes megemliteni, hogy most akcios aron kaphato 130 helyett, 109 000 most az ara.

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Cabron: az RF3 nem 96, hanem 98 Db-t tud

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem csavo. Most csak 3802-esem van de mar jon az A1SE. Kivancsi leszek ra mi a kulonbseg. Elsosorban zeneileg. Bar a Denon es a Yamaha kozt borzalmas nagy kulonbseg van mozizas kozben is.
Csak az aggaszt, hogy az a 170W meg mindig nem tudja majd rendesen meghajtani az RF7-eseket. :smile15:

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”