Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Royd hangsugárzók

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1724
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

Sene írta:
2020.09.20., vas. 09:07
Sziasztok!

Úgy alakult, hogy a Sintra-t állványra kell tennem.
Mit ajánlotok ami használtban is meg szokott fordulni, és nem is túl drága?
Erről megoszlanak a vélemények. Sokáig az volt az elfogadott tény, hogy legjobban a saját SF7-es állványán érzi magát, mivel az a gyári... Szerintem azért az lett a gyári állvány, mert az relatív olcsón le tudták gyártani angol kisipari szinten. Nincs abban az állványban egyébként semmi különös. Annak idején sokáig használtam a Sintra II.-esemet SF7-es állvánnyal, aztán egyszer egy csoportos hallgatózás során kipróbáltuk egy sima egyszerű fenyő állványon, és akkor nagy volt a meglepetés. A fa állványon sokkal vastagabb, természetesebb lett a hangja, mint a fém állványon. A fenyő állványt elvitte a gazdája, én meg ezen felbuzdulva csináltattam egy pár jó nehéz tölgyfa állványt, amin meg még egy picit jobb lett. Azóta az összes kisebb, nagyobb monitordobozomat különböző fa állványokon tartom, mondhatni fa állvány hívő lettem, ráadásul ezek jobban is tetszenek, mint a legtöbb fém állvány. Persze azokból is vannak nagyon szépek, és jók, de többnyire nem olcsók. Ha ilyet vennék, mindenképpen olyat, ami honokkal lehet tölteni, hogy jó nehéz legyen. Ja, és a fa állványok is nagyon meghálálják, ha valamivel megpróbálod minél jobban elcsatolni a hangsugárzót az állványtól. (alátétek, rezgéselnyelők, stb.)

Avatar
Sene
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 18:03
Értékelés: 88

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sene »

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy a Sintra-t állványra kell tennem.
Mit ajánlotok ami használtban is meg szokott fordulni, és nem is túl drága?

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1030
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Hát akkor nosztalgiázzunk; asszem, szintén öt éve. Ezekből már semmi sincs meg - az állványt és a kábeleket is beleértve. :D

(Bocs az ócska mobilos fotóért. :smile53:)
Csatolmányok
Heed_Royd.jpg
Heed_Royd.jpg (707.17 KiB) Megtekintve 2021 alkalommal

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1724
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

5 évvel ezelőtt. :rolleyes:
P1100809.jpg
P1100809.jpg (419.01 KiB) Megtekintve 2040 alkalommal

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

6 évvel ezelőtt. ;peace;
2014-08-13..jpg
2014-08-13..jpg (1.38 MiB) Megtekintve 2080 alkalommal
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

Indy írta:
2020.05.21., csüt. 09:19
BLX írta:
2020.05.20., szer. 23:03
Használ még valaki Royd dobozokat valamelyik rendszerében?

:smile29:
Sajnos már nem, második rendszernek nincs helye. De ha vissza tudnék menni az időben, mindenképpen kipróbáltam volna a nagy Expo szett/Sintra 1 mellé betenni valami igényes, minőségi sztereó szubot. Lehet, hogy más irányt vettek volna a dolgok. :smile29:
Korábban én is hallottam "nagy" Expo szetten Sintrát és nagyon klassz volt valóban. :smile32: Azt hiszem nálam most ebben a 18nm-es szobában, véletlenül olyan helyre/akusztikai környezetbe kerültek a kis Sintrák, hogy a méllyel sincsen gond igazából. Jazz-en hozza alul-felül szépen, amit kell úgy érzem. Persze kevésbé szerencsés környezetben tud vékonyabb lenni a kapott hang.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

BLX írta:
2020.05.20., szer. 23:03
Használ még valaki Royd dobozokat valamelyik rendszerében?

:smile29:
Sajnos már nem, második rendszernek nincs helye. De ha vissza tudnék menni az időben, mindenképpen kipróbáltam volna a nagy Expo szett/Sintra 1 mellé betenni valami igényes, minőségi sztereó szubot. Lehet, hogy más irányt vettek volna a dolgok. :smile29:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

Kicsit "belassult" a topik, gondoltam írok 1-2 lelkes sort a témában. :drum:

Esténként mostanában előfordul, hogy egy Royd Sintra 1-et hallgatok, gyári állványokon, VibaVoice Gemini Integra 2 Tube Clone erősítővel. Nagyon lehet szeretni a megszólaló zenei produkciót. Főleg jazz szól ilyenkor. Ezek a régi "lomok" még most is mosolyt csalnak az ember arcára. Kép most nincsen, mert már sötét van.

Használ még valaki Royd dobozokat valamelyik rendszerében?

:smile29:

Avatar
bratyesz74
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2013.12.22., vas. 09:17
Értékelés: 3

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bratyesz74 »

Üdv.Tettem egypróbát kicseréltem a magasakat a topaz hangsugárzókban scan speak d2010 851300 -ra.Sokkal jobb lett a hang .Kivágást meg kellett nagyobitani de nem bántam meg.
IMG_20200418_112714.jpg
IMG_20200418_112714.jpg (2.03 MiB) Megtekintve 2629 alkalommal

Avatar
bratyesz74
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2013.12.22., vas. 09:17
Értékelés: 3

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bratyesz74 »

Üdv.Sikerült itt a forumon vásárolt Phonosophie Royd topaz mélyközepét rendbe raknom.Őssze hallgattam a Coniston r párossal .A topaz dúsabb hangzású viszont a Conistonnak részletesebb hangja van .Integráltal és csövessel is ez volt a tapasztalat .Több műfajú lp lemezzel hallgattam .Mind két páros hangja jó 16 2m -en nekem jobbak mint amik előtte nagy monitor hangfalaim voltak .

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

fererencz írta:
2020.02.26., szer. 19:12
Sziasztok!

2,5-ödjére is Royd-tulajdonos lettem, egy pár Abbot miatt kértek tőlem beszámolót.
Volt először egy pár Coniston R, ami nagyon mókás volt (de maradt a Mission 780SE kis polcosnak), majd egy Topaz, ami nem működött, nem is csináltam meg.

Az elsődleges dobozaim MA silver 5i-k (voltak), de annak ellenére, hogy szeretem a hangját, nálam nem túl szobabarát. Az elméletem az, hogy a hátsó reflex-nyílás és az alacsonyan elhelyezkedő mélyhangszóró miatt. Ezt abból (is) következtettem le, hogy próbálkoztam B&W P4-gyel, Castle Severn 2-vel, amik kevésbé búgtak, de hangképük elmaradt, nem váltották az MA-t.

Aztán jött az Abbot. Ez volt az első, amire azt mondtam, maradnak az MA-val szemben. Kialakítása is kedvezőbb, meg talán nincs annyira kiemelve a felső basszus. Néhol esetlenebbnek, butábbnak érzem, dús zongorahang néhol zavarosabb, sz-hang szisszenősebb, de mégis nagyon egyben van. Nem utolsó sorban az Abbot már igazi mindenes nálam. 20m2-en hallgatok velük Bakfark lantművet, japán dzsesszt, magyar folkot, elektronikust, rockot, metált, stb, mindennel élvezem.

Amit a hangján kívül megemlítenék:
- masszív konstrukció, 25mm-es mdf előlappal, aljára gyárilag valami bevonatos vastömbök vannak rögzítve.
- korabeli (eddig látott) angol dobozokhoz képest impozáns a váltó felépítése.
- a harmad annyiba kerülő (újkorában) Mission-jeimben minőségi madzagolás van, az Abbot-ban ugyan az, mint az akkori alap dobozokban (látszólag), ami érdekes dolgokat vethet fel... :D

Ami még hátra van:
- alaposabban megismerni, kiismerni, tologatni.
- valami plusz talapzatot is kipróbálnék alatta (fém, fa, kő).

Kérdezni is szeretnék:
- jelenleg egy tuningolt Arcam Alpha 8 hajtja, érdemes lehet egy ajánlottabb márkára váltani?
- az eleje béna tépőzáras, megpróbálom levakarni a dobozon levő darabokat. Hogyan lehetne elegánsabban rögzíteni a takarókat? Mindenképpen kellenek a gyerekek miatt.

Később még próbálok írni róluk, addig is ötleteket, tanácsokat szívesen veszek! leborulok.gif
86809033_199571617785820_7057251147072929792_n.jpg
Köszi a beszámolót! :smile53:

Majd esetleg még írj, hogyan alakul menet közben a sound.

Itt a topikban vannak bejegyzések az erősítő párosításról. Biztosan érdemes azzal is kísérletezni.

Naim, Exposure, Heed, Ion, stb, stb.

Grat a dobozokhoz, sok jó zenehallgatással töltött időt!

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fererencz »

először is, gratula ;peace;
aztán, járasd még azért őket, mivel a 'buta'ság, 'esetlen'esség, 'zavarosság' nem jellemzi az Abbot-okat (sem) :ohnoohnoohno: , amiért is részben az elhelyezés, leginkább viszont a tipikus (és gyönyörűen leírt :napsut: ) Arcam-hang az okozója annak, amit hallasz :yingyang:
ha pedig 'ajánlottabb márkát' kérdezel, nos, egy CB vagy Olive szériás Naim Nait 1-gyel vagy 2-vel megmutatják majd, mit tudnak :music1: :guitar:

Inkább járatni kell, és helyezni, mint az erősítő miatt van ez (szerintem), mivel az MA-hoz képest írtam a mit írtam. Gondolom az Arcam ott is hozta volna a "hibákat". Egy úriember gyűjteményének része volt, ránézésre nem sokat volt járatva. Sajnos még én sem tudtam sok üzemórát belepakolni. :rolleyes:
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Sziasztok!

2,5-ödjére is Royd-tulajdonos lettem, egy pár Abbot miatt kértek tőlem beszámolót.
Volt először egy pár Coniston R, ami nagyon mókás volt (de maradt a Mission 780SE kis polcosnak), majd egy Topaz, ami nem működött, nem is csináltam meg.

Az elsődleges dobozaim MA silver 5i-k (voltak), de annak ellenére, hogy szeretem a hangját, nálam nem túl szobabarát. Az elméletem az, hogy a hátsó reflex-nyílás és az alacsonyan elhelyezkedő mélyhangszóró miatt. Ezt abból (is) következtettem le, hogy próbálkoztam B&W P4-gyel, Castle Severn 2-vel, amik kevésbé búgtak, de hangképük elmaradt, nem váltották az MA-t.

Aztán jött az Abbot. Ez volt az első, amire azt mondtam, maradnak az MA-val szemben. Kialakítása is kedvezőbb, meg talán nincs annyira kiemelve a felső basszus. Néhol esetlenebbnek, butábbnak érzem, dús zongorahang néhol zavarosabb, sz-hang szisszenősebb, de mégis nagyon egyben van. Nem utolsó sorban az Abbot már igazi mindenes nálam. 20m2-en hallgatok velük Bakfark lantművet, japán dzsesszt, magyar folkot, elektronikust, rockot, metált, stb, mindennel élvezem.

Amit a hangján kívül megemlítenék:
- masszív konstrukció, 25mm-es mdf előlappal, aljára gyárilag valami bevonatos vastömbök vannak rögzítve.
- korabeli (eddig látott) angol dobozokhoz képest impozáns a váltó felépítése.
- a harmad annyiba kerülő (újkorában) Mission-jeimben minőségi madzagolás van, az Abbot-ban ugyan az, mint az akkori alap dobozokban (látszólag), ami érdekes dolgokat vethet fel... :D

Ami még hátra van:
- alaposabban megismerni, kiismerni, tologatni.
- valami plusz talapzatot is kipróbálnék alatta (fém, fa, kő).

Kérdezni is szeretnék:
- jelenleg egy tuningolt Arcam Alpha 8 hajtja, érdemes lehet egy ajánlottabb márkára váltani?
- az eleje béna tépőzáras, megpróbálom levakarni a dobozon levő darabokat. Hogyan lehetne elegánsabban rögzíteni a takarókat? Mindenképpen kellenek a gyerekek miatt.

Később még próbálok írni róluk, addig is ötleteket, tanácsokat szívesen veszek! leborulok.gif
86809033_199571617785820_7057251147072929792_n.jpg
86809033_199571617785820_7057251147072929792_n.jpg (116.19 KiB) Megtekintve 2803 alkalommal
Nem szotkam hibázni.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

Érdeklődnék, hogy az új Royd Atom dobozokat hallotta-e már valaki?

Mi a véleményetek róla?

http://roydaudio.co.uk/atom.html

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Köszönöm a gyors segítséget! Nagyon vártam már őket, teszek egy próbát. :)
Nem szotkam hibázni.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

fererencz írta:
2019.10.05., szomb. 18:59
Sziasztok!
Vettem egy pár Royd Topaz-t. Sajnos meghallgatni nem tudtam... Az egyik mély-közepe "beállt". Olyan, mintha "letapadna" null állásban, tehát ha befelé, vagy kifelé nyomom a membránt, a tapadási ponton túlhaladva már szinte szépen jár. Zenével próbálva lényegében nem ad hangot, de ha (kis hangerő mellett) benyomom, a letapadás megszűnése után "szól". Nem súrlódó hangot hallani belőle nyomkodáskor, inkább mintha valami ragacs engedné el.

Nincs porvédő, mint a képen: https://www.roydaudio.org/wp-content/up ... -photo.jpg

Tapasztaltatok már ilyet, van esély a gyógyulásra?
Köszönöm!
Mivel nincsen porvedo ezeken a melykozepeken, lehet valami kosz belement. Ez csak tipp.
Beszelj tapasztalt hangszoro javitoval.
Biztosan rendbe lehet hozni.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Sziasztok!
Vettem egy pár Royd Topaz-t. Sajnos meghallgatni nem tudtam... Az egyik mély-közepe "beállt". Olyan, mintha "letapadna" null állásban, tehát ha befelé, vagy kifelé nyomom a membránt, a tapadási ponton túlhaladva már szinte szépen jár. Zenével próbálva lényegében nem ad hangot, de ha (kis hangerő mellett) benyomom, a letapadás megszűnése után "szól". Nem súrlódó hangot hallani belőle nyomkodáskor, inkább mintha valami ragacs engedné el.

Nincs porvédő, mint a képen: https://www.roydaudio.org/wp-content/up ... -photo.jpg

Tapasztaltatok már ilyet, van esély a gyógyulásra?
Köszönöm!
Nem szotkam hibázni.

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1030
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

trane írta:
2019.09.15., vas. 10:23
tempora mutandis :yingyang:
...et nos mutamus in illis. leborulok.gif

:smile29:


youtu.be/3jzOU6vFHzA

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1030
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

trane írta:
2019.09.15., vas. 09:29
nálam egyidejűleg volt az RS3 és a Sintra II, de abszolút nem osztom a fentieket :ohnoohnoohno: > az RS3 egy (bárhová helyeztem is a szobában) fázishibás, fedettebb hangú, lassabb, és kevésbé hangszerhű hangfalnak bizonyult, mint a Sintra II sad.gif , egyedül mélyben volt több neki, ami mondjuk nem csoda.
Idézetek egy korábbi RS3 hirdetésből. Nem az én hirdetésem volt...

"a Harbeth HL-P3ES-2-t simán leZENÉLik (volt, ezért írom), egy Royd Sintra II-párral szemben pedig direktben meg tudom mutatni, mit tudnak (nem a Royd-ok a 'nyerők)"

"azt tudom mondani, az én füleimnek, az én Zenéimen, az én rendszeremen és szobámban az eddigi 'legjobb' hangfalak"

"aki úgy érzi, lemaradt az AN AZ-Two-król, ha van egy legalább 2x12W-os (i.e. EL84) csövese, vagy egy min. Nait 1/2-je, ne bánja, az RS3-asok egy lényegesen 'komolyabb' Hangú hangfal-pár, és még szebbek is - csak ugye a Rega-t nem 'azokban' a körökben szokták (el)ismerni... mondom mindezt személyes és konkrét tapasztalatból"

"az Xel (i.e. a gyári - érted) egy 'régebbi', de igen ZENEI Rega hang - az RS3 egy frissebb, levegősebb, jobb felbontású, gyorsabb Hang, még több érzelemmel, és feszesebb, mélyebbre menő basszussal."

(Amúgy nem tagadom, hogy nem vagyok elfogulatlan e kérdésben, éppen árulok egy RS3-at, de ha megmarad, akkor sem dőlök a kardomba.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rotox 2019.09.15., vas. 10:21-kor.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Hamarosan felbukkannak a Royd-dobozkák az apróban.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1030
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Én sem bánok semmit sem :rolleyes:, de ma már úgy gondolom, hogy pl. a - használt áron - kb. ugyanannyiba (cca. 140-150 E Ft, és még állvány sem kell hozzá) került Rega RS3 összességében egyértelműen jobb hangsugárzó, mint a Royd Sintra. De - a teljesség igénye nélkül - a (Sonny fórumtárs "tuningját" is beleszámítva) fele árú Braun LS120, vagy akár a Rega Ela mk1.5 és mk2.0 is.

Félreértés ne essék, a Royd-ok szerintem is nagyon jó hangú, varázslatos kis dobozkák, de ebben a 100-200 E Ft-os (használt) ársávban azért már más igencsak jó hangú, és nem mellékesen jóval fiatalabb hangsugárzók is forognak. (Ööö, izé, esetleg a Kolibrival is összevethetjük; újonnan 140-ért.)

Persze ha valakit a szerelem, vagy akár csak a gyűjtőszenvedély mozgat, az más lapra tartozik - ezt is teljes mértékben meg tudom érteni.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

Rotox írta:
2019.09.14., szomb. 20:19
Régi barátságokat ne akarjon az ember (...) felújítani. Legokosabb elkerülni őket, s akkor legalább a szép emlékek és az illúziók megmaradnak.

Maxie Wander
https://youtu.be/t6wjCcWC2aE
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1030
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Régi barátságokat ne akarjon az ember (...) felújítani. Legokosabb elkerülni őket, s akkor legalább a szép emlékek és az illúziók megmaradnak.

Maxie Wander

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

Lassan egy éve pangás van ebben a topikban. gondolkodik.gif

Maradt még valaki aki Royd-ot hallgat és kedveli a típust? :music1:

Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: RobeeK »

Indy írta:
2018.07.04., szer. 09:12
Ha jól emlékszem az Apexes időmből, a doboz alján látható, hogy hol van elvágva a kábel. Négy pöcök van a váltó alján, azokból állnak ki kis fémdrótok, azokat kellene összeforrasztani, és így a sárga-fekete lesz a bemenet.
Este alánézek, megvizsgálom, lefotózom. Ha forrasztani kell, akkor szerintem marad a barkács, mert nincs forrasztóm és ha lenne se lenne benne sok köszönet ha én hozzányúlnék :)

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”