Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Royd hangsugárzók

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1275

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Ha nem is egy "komoly" Royd-om volt, de volt ( a nagyhájp idején :D ) A14-es, e topicban is fellelhető volt a kép, de az idő -motorfrissítés- megette. Most nézem, 2013 az év... Egy Rega Mira erősítő volt mögötte, ami miatt mennie is kellett, egy Jura váltotta, hogy teljes legyen a Rega rendszer, akkoriban egy Planet cd lejátszóm volt és mint a képen is látszik sc42-es kábel.
Ekkortájt ismertem meg sok kedves fórumtársat, akkoriban még elautóztunk Indy-hez, Tomleftiger-hez NYUGAT-ra :napsut: , ott sikerült megfülelnem nagy angol vasakkal a Sintra-kat, talán a Sorcerer-eket is gondolkodik.gif
a14.jpg
a14.jpg (75.55 KiB) Megtekintve 1096 alkalommal

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

BLX írta:
2021.02.20., szomb. 13:50
Ha jól értem a "Roydozás" már többeknél elmúlt?

Kinek melyik volt a kedvenc Royd doboza és mivel hajtotta? Ha van elérhető néhány kép a szettről nyugodtan rakhatnátok fel. :drum:
Nem múlt el. :) Ez egy hat éves kép, a kedvenc Roydomról. Háttérben az erősítés.
DSCF7607.jpg
DSCF7607.jpg (442.58 KiB) Megtekintve 1064 alkalommal
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

Ha jól értem a "Roydozás" már többeknél elmúlt?

Kinek melyik volt a kedvenc Royd doboza és mivel hajtotta? Ha van elérhető néhány kép a szettről nyugodtan rakhatnátok fel. :drum:

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3394
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4357
Tartózkodási hely: Eger

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pärt »

szj4 írta:
2021.02.20., szomb. 05:53


Igen szerintem is hagyjuk. Folytasd nyugodtan a forumos ködösítéseket. Az a te tereped...
Ha jól értem, korábban barátilag együtt hallgatóztatok, teszteltetek. Az ott elhangzottakat szeretnéd most itt viszontlátni aláírással, dátummal, bűnbánati utószóval, bőrkötésben. Nem lehet, hogy ott, akkor éppen nem volt kedve veled vitatkozni? Vagy csak azóta tovább változott, árnyalódott a véleménye. Miért kéne megszaggatni a ruháit, hamut hinteni a fejére, amiért korábban egy más irányban játszadozott?

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1731
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

szj4 írta:
2021.02.19., pén. 20:32
TomLeftiger írta:
2021.02.19., pén. 19:10
szj4 írta:
2021.02.19., pén. 18:51


Hagyjuk inkább. Kezdesz meghazudtolni megint ahogy látom....
Úgy látszik forumon nem mered már azokat a véleményeidet felvállalni, mint élőben. Vagy akkor nekem hazudsz. Mindegy is.

Ja írtad, hogy az atoll a végállomás, de akkor olvass vissza pár hozzászólást. Akkor mégsem végállomás?

Ennyi baromságot összehordani, amivel itt menteni akarod magadat, a régi roydos barátok előtt, vagy nem tudom. Túl nagy politikus akarsz lenni.
Megint a régi lemez. Nem értem miért kell belelátni mindenbe a rosszat. Sok mindenre mondtam már, hogy végállomás, és mégsem lett az. Jó erősítő az Atoll, most sem mondok mást, de nyilván mindennél van jobb. A múltkori tesztelésnél megállapítottuk, hogy jó a Para végfok, de mivel lemezjátszóval nem tudtuk összehallgatni, így nem azt nem tudom, hogy nekem jó lenne-e pl. A DAC-al meg már több ismeretlenes az egyenlet. Nem politikus vagyok, de nyilván egy A-B teszt, vagy egy hosszabb együttélés teljesen más. Megint hándigálsz, de kb. Te is ezt csinálod. Valami megtetszik, aztán már nem annyira, és cserélsz. Közben a vélemény is formálódik. De mi ebben a baj?

Na mind1, ezt ne itt folytassuk, mert ez már nagyon OFF ebben a topikban.
Pedig teszteltük lp-vel, mivel a dacomon van analóg bemenet és előfök is egyben. Meg is állapítottuk, hogy még jobb. Nagy csalódás nekem ez a fórumon hazudozás. Na mindegy. Szomorú, hogy emberek hogy hajlanak erre-arra. Mikor épp kivel beszélnek.
Ok, tényleg hallgattunk vele 1-2 számot. Már nem emlékeztem. Amúgy sem írtam konkrétumokat, hogy mit minél hallottunk jobbnak. Nem kell ezt olyan komolyan venni. Amúgy a másik is egy jó erősítő, csak nem a 4312-vel. Előtte az álló dobozzal nagyon jó volt a hangja. Aki azt megvette, vett hozzá egy ugyan olyan erősítőt, és azóta is boldogan hallgatja. Ezért hülyeség ezeken így fennakadni. Fátylat rá, ennyit nem ér az egész. :noproblemo:

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1731
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

szj4 írta:
2021.02.19., pén. 18:51
TomLeftiger írta:
2021.02.19., pén. 18:16


Idővel kiderül mi lesz, bármi lehet. Nem hiszem, hogy eladom a 4312-t, mert nem igazán tudom mit vennék helyette. A múltkori felállást nem igazán tudtuk normálisan letesztelni, előfok hiányában. Ha a lemezjátszót is ki tudtuk volna próbáni, akkor talán okosabb lennék. Egyébként a mostani erősítővel sincs semmi baj, ne tévesszen meg az ára. Jobban illik a JBL-hez, mint az utoljára birtokolt erősítők, szóval nincs nagy baj. Persze mindennél van jobb...
Hagyjuk inkább. Kezdesz meghazudtolni megint ahogy látom....
Úgy látszik forumon nem mered már azokat a véleményeidet felvállalni, mint élőben. Vagy akkor nekem hazudsz. Mindegy is.

Ja írtad, hogy az atoll a végállomás, de akkor olvass vissza pár hozzászólást. Akkor mégsem végállomás?

Ennyi baromságot összehordani, amivel itt menteni akarod magadat, a régi roydos barátok előtt, vagy nem tudom. Túl nagy politikus akarsz lenni.
Megint a régi lemez. Nem értem miért kell belelátni mindenbe a rosszat. Sok mindenre mondtam már, hogy végállomás, és mégsem lett az. Jó erősítő az Atoll, most sem mondok mást, de nyilván mindennél van jobb. A múltkori tesztelésnél megállapítottuk, hogy jó a Para végfok, de mivel lemezjátszóval nem tudtuk összehallgatni, így nem azt nem tudom, hogy nekem jó lenne-e pl. A DAC-al meg már több ismeretlenes az egyenlet. Nem politikus vagyok, de nyilván egy A-B teszt, vagy egy hosszabb együttélés teljesen más. Megint hándigálsz, de kb. Te is ezt csinálod. Valami megtetszik, aztán már nem annyira, és cserélsz. Közben a vélemény is formálódik. De mi ebben a baj?

Na mind1, ezt ne itt folytassuk, mert ez már nagyon OFF ebben a topikban.

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1731
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

szj4 írta:
2021.02.19., pén. 15:04
TomLeftiger írta:
2021.02.19., pén. 08:46
szj4 írta:
2021.02.19., pén. 05:56


Hát az a 600k-s exposure erősítő nem volt éppen ésszerű. A mostani hangfaladhoz a 80 ezres erősítő sem az. A 4312-höz én előbb tennék egy 4-600k-s (használtan) erősítőt. Tudásban valószínűleg ott kellene keresgélni.
Úgy gondolom, de nem kell velem egyet értened, hogy azóta sokkal több jobb hangot hallottam nálad, mint a sintra volt.
Talán az egyel nagyobb royd (nevére nem emlékszem) egy picit jobban tetszett, még a kis expo integrálttal is, de az is a mérete miatt nagyon sok korlátot mutatott. Valószínűleg mindkét doboz csak kisebb, helyiségekbe tehető be. Oda ahol van némi mélykiemelése a szobának.
Új nappalidban már nem korlátoz annyira az akusztika, mint eddig. Most már közel lehetsz a megérkezéshez. Persze kérdés, hogy ez cél-e, vagy csak az úton maradás :rolleyes:
Igen ez lehet, de akkor darabokban ugyan, de sikerült meglépnem egy ilyen (nekem) drága erősítőt, és akkor úgy is gondoltam talán ez végállomás lehet. Tévedtem. Nem tudom lesz-e bármi ami egyáltalán végállomás lesz, ez majd idővel kiderül. Igen, én is úgy hallom, hogy azóta több jobb hang is volt nálam, mint akkor, de ez nem csak a hangsugárzókon múlt, persze az is benne van vastagon. Azóta a panel nappalinál jobb akusztikájú helyiségekben tudtam zenét hallgatni, ami kimerül az alábbi dolgokban: Használok akusztikai elemeket, nem annyira kötött a hangsugárzó helye, így ezzel is jobban tudok játszani, és a lehallgatási pozíció is optimálisabb (nincs mögöttem fal). A forráskészülékek is komolyabbak lettek, a hallgathatatlan digitális forrásból (emlékszel régen nálam mindig pocsékul szólt minden, kivéve a lemezjátszó) egy egészen hallgatható lett, a lemezjátszó is komolyabb, stb. Igen, és a hangsugárzók is komolyabbak. Azért egy kb. 10l-es Royd Sintrából nem lesz egy 4312-es, de egy McIntosh sem. Az ára is kb. háromszorosa, mármint a 4312-hez viszonyítva, szóval nem egy liga. Persze anno volt ez a doboz is 150K, amikor egy JBL talán 200 vagy annyi se. Na akkor az biztos egy logikusabb lépés volt a JBL, de hát a kereslet-kínálat törvénye, a falkaszellem, vagy hívjuk tömegvonzásnak, akkoriban erős volt. :D Sok volt a kíváncsi ember, és ez sok pénzbe kerül. Amúgy most is vannak ilyen termékek jócskán, mert sokszor csak ámulok-bámulok, hogy mi mennyiért kelt el. De ez egy ilyen hobbi, lehet nekik több pénzük van, tudnak valamit amit én nem, ténylegesen az tetszik nekik, stb. A mostani erősítő nyilván csak ideiglenes, egyszer ha lesz lehetőségem, biztos meglépek egy komolyabb vasat. Sajnos most két dolog is gátol. Nincs erre fél millám, meg nem is nagyon látok olyan erősítőt ami megmozgatja a fantáziámat. Szép is legyen, jó is, távos is, olcsó is, ilyet szeretnék. :smile29: Meg aztán a 4312-es se könnyíti meg a dolgom, mert azért kipróbáltam már hozzá sokféle erősítőt, de a legtöbbel nem igazán tetszett, vagy nem volt rossz, de annyira jó sem. Bonyolult dolog ez a hifi. De majd most, talán az új ösvény elhozza a megváltást. ;peace;

Rendszerben gondolkodva minden esetben hamar eljutunk az 1 milliohoz. Ott már azert nem mindegy, hogy mit kapunk a pénzünkért, meg azért az összegért már lehet szemezgetni bőven. Most a dobozod drágább, de szerintem 400 körül nem lehetetlen megoldani az erősítést. Mondjuk ha neked a multkori felállás a parasounddal nem tetszett, akkor nem tudom mit keresel. Lehet tényleg el kéne adnod a bélát, és venni egy roydot. Vagy maradjon a meki, vagy bármi mást, mert akkor nem azt keresed amit a 4312 adni tud.
Idővel kiderül mi lesz, bármi lehet. Nem hiszem, hogy eladom a 4312-t, mert nem igazán tudom mit vennék helyette. A múltkori felállást nem igazán tudtuk normálisan letesztelni, előfok hiányában. Ha a lemezjátszót is ki tudtuk volna próbáni, akkor talán okosabb lennék. Egyébként a mostani erősítővel sincs semmi baj, ne tévesszen meg az ára. Jobban illik a JBL-hez, mint az utoljára birtokolt erősítők, szóval nincs nagy baj. Persze mindennél van jobb...

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1731
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

szj4 írta:
2021.02.19., pén. 05:56
TomLeftiger írta:
2021.02.18., csüt. 22:31
szj4 írta:
2021.02.18., csüt. 17:51



Lehet jobban kellene azt értékelni ami most van, mert az emlékek megszépülnek :D Mondjuk én azt a exposure-sintra őrületet sosem értettem igazán. Inkább csak egymást hülyítette egy kisebb lelkes tábor, aztán mindenki szépen csendben túl is adott rajta, és JBL-t hallgat :rolleyes: khm..
Lehet, de nekem mindig az kellett, ami pont nem volt, amint meglett már nem volt annyira érdekes. :rolleyes: Mindig érdekesebb volt az út maga, mint a megérkezés. gondolkodik.gif Ez nem csak a hifire igaz.

Sok minden közre játszhat, nem tagadom. Fiatalabbak voltunk, jobban vitt a lendület, több idő volt, és persze a lehetőségek is mások voltak. A régi lakás nappalijában sok dolog elvérzett, mert borzalmas volt az akusztika. Aztán jött a Royd, és jó időre megérkeztem, mert tudott valamit, amit a korábbi dobozok nem. Az egyetlen, és legnagyobb bűne az volt, hogy nem volt műfajfüggetlen. Hiába pakoltam köré nagyon komoly vasakat, a korlátait nem tudta átlépni. Persze mindig jobb lett, de most már én sem raknék mellé 600K-ba kerülő erősítést. Az Expo VI/VII/VIII-at viszont simán. Úgy gondolom ár/érték arányban az egy nagyon jó szett volt, egy kisebb szobába, vagy ha nem kellenek nagyobb energiák, mert pl. zömében mondjuk jazz-t hallgat az ember, remek opció. Rockot nem ezeken a kis dobozokon kell hallgatni az tény.
Hát az a 600k-s exposure erősítő nem volt éppen ésszerű. A mostani hangfaladhoz a 80 ezres erősítő sem az. A 4312-höz én előbb tennék egy 4-600k-s (használtan) erősítőt. Tudásban valószínűleg ott kellene keresgélni.
Úgy gondolom, de nem kell velem egyet értened, hogy azóta sokkal több jobb hangot hallottam nálad, mint a sintra volt.
Talán az egyel nagyobb royd (nevére nem emlékszem) egy picit jobban tetszett, még a kis expo integrálttal is, de az is a mérete miatt nagyon sok korlátot mutatott. Valószínűleg mindkét doboz csak kisebb, helyiségekbe tehető be. Oda ahol van némi mélykiemelése a szobának.
Új nappalidban már nem korlátoz annyira az akusztika, mint eddig. Most már közel lehetsz a megérkezéshez. Persze kérdés, hogy ez cél-e, vagy csak az úton maradás :rolleyes:
Igen ez lehet, de akkor darabokban ugyan, de sikerült meglépnem egy ilyen (nekem) drága erősítőt, és akkor úgy is gondoltam talán ez végállomás lehet. Tévedtem. Nem tudom lesz-e bármi ami egyáltalán végállomás lesz, ez majd idővel kiderül. Igen, én is úgy hallom, hogy azóta több jobb hang is volt nálam, mint akkor, de ez nem csak a hangsugárzókon múlt, persze az is benne van vastagon. Azóta a panel nappalinál jobb akusztikájú helyiségekben tudtam zenét hallgatni, ami kimerül az alábbi dolgokban: Használok akusztikai elemeket, nem annyira kötött a hangsugárzó helye, így ezzel is jobban tudok játszani, és a lehallgatási pozíció is optimálisabb (nincs mögöttem fal). A forráskészülékek is komolyabbak lettek, a hallgathatatlan digitális forrásból (emlékszel régen nálam mindig pocsékul szólt minden, kivéve a lemezjátszó) egy egészen hallgatható lett, a lemezjátszó is komolyabb, stb. Igen, és a hangsugárzók is komolyabbak. Azért egy kb. 10l-es Royd Sintrából nem lesz egy 4312-es, de egy McIntosh sem. Az ára is kb. háromszorosa, mármint a 4312-hez viszonyítva, szóval nem egy liga. Persze anno volt ez a doboz is 150K, amikor egy JBL talán 200 vagy annyi se. Na akkor az biztos egy logikusabb lépés volt a JBL, de hát a kereslet-kínálat törvénye, a falkaszellem, vagy hívjuk tömegvonzásnak, akkoriban erős volt. :D Sok volt a kíváncsi ember, és ez sok pénzbe kerül. Amúgy most is vannak ilyen termékek jócskán, mert sokszor csak ámulok-bámulok, hogy mi mennyiért kelt el. De ez egy ilyen hobbi, lehet nekik több pénzük van, tudnak valamit amit én nem, ténylegesen az tetszik nekik, stb. A mostani erősítő nyilván csak ideiglenes, egyszer ha lesz lehetőségem, biztos meglépek egy komolyabb vasat. Sajnos most két dolog is gátol. Nincs erre fél millám, meg nem is nagyon látok olyan erősítőt ami megmozgatja a fantáziámat. Szép is legyen, jó is, távos is, olcsó is, ilyet szeretnék. :smile29: Meg aztán a 4312-es se könnyíti meg a dolgom, mert azért kipróbáltam már hozzá sokféle erősítőt, de a legtöbbel nem igazán tetszett, vagy nem volt rossz, de annyira jó sem. Bonyolult dolog ez a hifi. De majd most, talán az új ösvény elhozza a megváltást. ;peace;

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

szj4 írta:
2021.02.19., pén. 05:56
Hát az a 600k-s exposure erősítő nem volt éppen ésszerű.
...
Úgy gondolom, de nem kell velem egyet értened, hogy azóta sokkal több jobb hangot hallottam nálad, mint a sintra volt.
Talán az egyel nagyobb royd (nevére nem emlékszem) egy picit jobban tetszett, még a kis expo integrálttal is, de az is a mérete miatt nagyon sok korlátot mutatott. Valószínűleg mindkét doboz csak kisebb, helyiségekbe tehető be. Oda ahol van némi mélykiemelése a szobának.
Tomi védelmében (meg a magaméban is) annyit hozzáfűznék, hogy benned valószínűleg nem alakult ki a Royd hang iránt érzelmi töltet, ezzel persze nincsen semmi baj. A Sintra szépen skálázódik az erősítés minőségének emelésével, amikor eladtam, és a helyére egy másik hs került, a nagy Expo szett azzal viszont nem mutatott semmi különöset, így eladtam. Az Exposure-el amúgy is bajban lettem volna, mert fogalmam sem volt, melyik lenne az a hangsugárzó, amelyikben megvan a Royd magic (a Sintra fürgeségével), de hangtömege jóval nagyobb és elérhető. Ezt mérlegelve döntöttem akkor úgy, hogy kiszállok az Exposure-ból (a pénz nem mellesleg jól jött máshoz) és jött egy vintage vonal.

A JBL-et is imádom (köszönöm ;) ) de sajnos nincs tökéletes hangsugárzó. Mindenképpen kompromisszumot kell kötni.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1731
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

szj4 írta:
2021.02.18., csüt. 17:51
TomLeftiger írta:
2021.02.17., szer. 11:18
Szinte egyik Roydnak sem ugyanolyan a hangja, mindegyik kicsit más. Kis sorozatban készült, handmade termékek ezek, azért volt közöttük szórás, ezt tapasztaltuk korábban. Ezért lehetett ebből az alternatív verzióból is néhány, talán csak valami kísérleti példányok lehettek, vagy ki tudja. Talán a mester tudná, vagy még ő sem ennyi év távlatából.

A több mint tíz év alatt, amióta hifizek, egy csomó hangsugárzó megfordult nálam, de érzelmileg ezekhez a dobozokhoz kötődtem a legjobban. Amikor megláttam a lenti képet, megdobbant a szívem.

Szép időszak volt, hosszabb barátságok is köttetek akkor, amik szerencsére a mai napig tartanak.

:napsut:

Lehet jobban kellene azt értékelni ami most van, mert az emlékek megszépülnek :D Mondjuk én azt a exposure-sintra őrületet sosem értettem igazán. Inkább csak egymást hülyítette egy kisebb lelkes tábor, aztán mindenki szépen csendben túl is adott rajta, és JBL-t hallgat :rolleyes: khm..
Lehet, de nekem mindig az kellett, ami pont nem volt, amint meglett már nem volt annyira érdekes. :rolleyes: Mindig érdekesebb volt az út maga, mint a megérkezés. gondolkodik.gif Ez nem csak a hifire igaz.

Sok minden közre játszhat, nem tagadom. Fiatalabbak voltunk, jobban vitt a lendület, több idő volt, és persze a lehetőségek is mások voltak. A régi lakás nappalijában sok dolog elvérzett, mert borzalmas volt az akusztika. Aztán jött a Royd, és jó időre megérkeztem, mert tudott valamit, amit a korábbi dobozok nem. Az egyetlen, és legnagyobb bűne az volt, hogy nem volt műfajfüggetlen. Hiába pakoltam köré nagyon komoly vasakat, a korlátait nem tudta átlépni. Persze mindig jobb lett, de most már én sem raknék mellé 600K-ba kerülő erősítést. Az Expo VI/VII/VIII-at viszont simán. Úgy gondolom ár/érték arányban az egy nagyon jó szett volt, egy kisebb szobába, vagy ha nem kellenek nagyobb energiák, mert pl. zömében mondjuk jazz-t hallgat az ember, remek opció. Rockot nem ezeken a kis dobozokon kell hallgatni az tény.

Online
Avatar
goodman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1168
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 19:54
Értékelés: 494
Tartózkodási hely: Győr

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: goodman »

Indy írta:
2021.02.18., csüt. 18:46
szj4 írta:
2021.02.18., csüt. 18:16

Persze, bár az az időszak szerintem nem a royd miatt volt annyira jó, hanem inkább más miatt. Akkoriban én is jobban élveztem mindent. Royd nélkül is :D Jobban volt idő, energia, kedv erre a hobbyra.
Ne rombold itt le az illúziónkat, mert kénytelen leszek lépni Royd ügyben, hogy csakazértis.

31_1_21.gif
Ahogy látom, nem is kéne nagyon győzködni. :D

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

szj4 írta:
2021.02.18., csüt. 18:16

Persze, bár az az időszak szerintem nem a royd miatt volt annyira jó, hanem inkább más miatt. Akkoriban én is jobban élveztem mindent. Royd nélkül is :D Jobban volt idő, energia, kedv erre a hobbyra.
Ne rombold itt le az illúziónkat, mert kénytelen leszek lépni Royd ügyben, hogy csakazértis.

31_1_21.gif
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

szj4 írta:
2021.02.18., csüt. 17:51
Lehet jobban kellene azt értékelni ami most van, mert az emlékek megszépülnek :D Mondjuk én azt a exposure-sintra őrületet sosem értettem igazán. Inkább csak egymást hülyítette egy kisebb lelkes tábor, aztán mindenki szépen csendben túl is adott rajta, és JBL-t hallgat :rolleyes: khm..
A töltött káposzta is jobb felmelegítve, nincsen azzal semmi gond, ha egy emlékezetes időszakot újra szeretnénk élni. ;peace;
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

TomLeftiger írta:
2021.02.17., szer. 11:18
A több mint tíz év alatt, amióta hifizek, egy csomó hangsugárzó megfordult nálam, de érzelmileg ezekhez a dobozokhoz kötődtem a legjobban. Amikor megláttam a lenti képet, megdobbant a szívem.
Nekem ő volt az első (szerintem nem az utolsó). Sajnos a korábbi képek elvesztek. Elautóztam értük Tatabányára, ahol egy ~35 nm-es szobában voltak felállítva. Ott szembesültem csak azzal, hogy milyen picikék, képről nagyobbnak tűntek. :) Egy Sugden A21-el voltak amplifikálva, csodás hangjuk azonnal magával ragadott (nekem akkor Epos ELS-8-am volt otthon), rögvest megvettem, 65.000 Ft-ért, alku nélkül (2012-ben). Otthon MF A1-X-el, majd AI 300-al is hajtottam, aztán jött a helyére egy Sintra I.
Royd_02.jpg
Royd_02.jpg (87.65 KiB) Megtekintve 994 alkalommal
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

TomLeftiger írta:
2021.02.17., szer. 11:18
A több mint tíz év alatt, amióta hifizek, egy csomó hangsugárzó megfordult nálam, de érzelmileg ezekhez a dobozokhoz kötődtem a legjobban. Amikor megláttam a lenti képet, megdobbant a szívem.

Szép időszak volt, hosszabb barátságok is köttetek akkor, amik szerencsére a mai napig tartanak.

:napsut:
Igen, részemről is szerencse. :) Egyetértek.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1731
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

Szinte egyik Roydnak sem ugyanolyan a hangja, mindegyik kicsit más. Kis sorozatban készült, handmade termékek ezek, azért volt közöttük szórás, ezt tapasztaltuk korábban. Ezért lehetett ebből az alternatív verzióból is néhány, talán csak valami kísérleti példányok lehettek, vagy ki tudja. Talán a mester tudná, vagy még ő sem ennyi év távlatából.

A több mint tíz év alatt, amióta hifizek, egy csomó hangsugárzó megfordult nálam, de érzelmileg ezekhez a dobozokhoz kötődtem a legjobban. Amikor megláttam a lenti képet, megdobbant a szívem.

Szép időszak volt, hosszabb barátságok is köttetek akkor, amik szerencsére a mai napig tartanak.

:napsut:

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

trane írta:
2021.02.17., szer. 06:58
és ugye, Indy, hogy mégiscsak létezik habosított peremű és kezelt membránfelületű Sintra II ... :yingyang: (és hogy a Phonography-ból vásároltam 2014-ben, stb.)
Beismerem hogy tévedtem. :smile53:

Viszont: illett volna ezt megkülönböztetni a típuson, mert bár nem hallottam ilyet szólni, de kizártnak(?) tartom, hogy ugyanolyan legyen a hangja, mint a gumiperemes, tisztán papírmembrános Sintra II-nek. Persze, lehet hogy megint tévedek. :) :rolleyes:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

Ez a kép olyan gyönyörű, hogy megérdemli itt a helyét. :smile53:

Kép
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: RobeeK »

BÓTAJÓZSEF írta:
2020.10.20., kedd 09:27
Imádtam az Apexet anno. Nekem a biwire megoldás vált be jobban.
Ha valaki megválna a Minstreltől, akkor bátran írjon rám. ;peace;
Nekem is bejön egyelőre :) Azt nem tudom bi vagy single wire, mivel még nem hallottam mindkét bekötéssel.
A kábelem nem biwire és csak barkácsolt bekötés van, itt ugye nem jó a saru egyik oldalra egy jumperhez, nem tudom korrektül meg lehet-e (ill hogy lehet) oldani.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »

Imádtam az Apexet anno. Nekem a biwire megoldás vált be jobban.
Ha valaki megválna a Minstreltől, akkor bátran írjon rám. ;peace;
Naim-ZU

Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: RobeeK »

trane írta:
2020.10.07., szer. 21:42
a piros/sárga a +, a fekete/kék a 0 , ezeket kell egymással összekötni. magyarul, forraszd/kérj meg valakit, aki meg tudja neked csinálni/ a sárga vezetéket a piros csatijára a meglévő mellé, ill. a feketét hasonló módon a kékére leborulok.gif . így nem kell jumper, de készülj föl, nem úgy fognak szólni a hangfalaid, mint előtte> egyrészt, mivel a forrasztásoknak újra kell járódniuk, másrészt pedig, mivel a kettős kábelezés (még ha akár csupán egy jumper-nyi rövid volt is) más hangot eredményez, mint a normál bekötés :yingyang: (ami egyébként egyáltalán nem azt jelenti, hogy 'rosszabb' lesz a hang - majd eldöntöd, tetszik-e így :rolleyes: )
Köszönöm a segítséget, igyekszem összehozni. Aztán meglátom. Ill hallom :)

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Sene írta:
2020.09.20., vas. 09:07
Úgy alakult, hogy a Sintra-t állványra kell tennem.
Mit ajánlotok ami használtban is meg szokott fordulni, és nem is túl drága?
Linn Kan mk2 állvány. Ha jól emlékszem, a sajátomat Trane-től vettem anno, és nagyon megbántam, hogy eladtam - pedig most nincs is kis monitorom... :smile51: :smile51: :smile51:

Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: RobeeK »

A hangszóró kábel csatlakozása úgy van megoldva, hogy mivel mind a 4 csatlakozóba kell mennie valaminek, rövid kábelből, meg banándogókból valami elágaztatás van előtte. Nem az igazi, nem is túl elegáns. Egyszerűen megoldható az, hogy alapállapotba single-wire kerüljön? Szerelésben, kötözgetésben nem vagyok nagy szaki. Vagy jumper ilyen gyártható hozzá?
Lefotóztam ami látszik.
Köszönöm a segítséget.
IMG_20200128_193829.jpg
IMG_20200128_193829.jpg (134.08 KiB) Megtekintve 1488 alkalommal
IMG_20200927_132438.jpg
IMG_20200927_132438.jpg (164.57 KiB) Megtekintve 1488 alkalommal
IMG_20200927_132432.jpg
IMG_20200927_132432.jpg (156.95 KiB) Megtekintve 1488 alkalommal

Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: RobeeK »

Üdvözletem! Nálam ez nem nosztalgia, ez a jelen állapot. Ezzel kapcsolatban lenne is egy kérdésem a szakértőktől.
IMG_20201007_181738.jpg
IMG_20201007_181738.jpg (153.04 KiB) Megtekintve 1481 alkalommal

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

trane írta:
2020.09.21., hétf. 10:09
BLX írta:
2020.05.20., szer. 23:03
...Használ még valaki Royd dobozokat valamelyik rendszerében? :smile29:
most láttam csak a kérdést> igen :napsut: , mivel igencsak megbántam, hogy eladtam a Minstrel-eket (neked), így hát be kellett szerezzek egy másik párat 36_3_1.gif
Szépek az új Minstrelek is! :tutiok:

A régi Minstrel-ek nagy becsben vannak tartva. Szépen zenélnek azóta is. :napsut:

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”