Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ATC hangsugárzók

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: supravox »

Asszem többször leírtam,hogy ha valaki vesz egy ATC 50-100-150 SL
hangszórókkal szerelt hangfalat az kösse fel a gatyát,mert akkor nem az út végére ért hanem az elejére.
Szerintem eleve vakvágány a passzív,ha csak nincsenek csilliárdok valami irgalmatlan végfokra és egy nívós ELŐFOKRA.
Az aktívnál egyszerűbb a helyzet.
Csak a FORRÁST kell szénné hegyezni és kell egy remek előfok.
A kábelezés is sokat nyom a latba de nem perdöntő.
És türelem és türelem.
Valamint legyen a FEJBEN belül egy hang idea amit a user szeretne a fején kívül hallani.
Ha ez hiányzik akkor ott a világ semmilyen rendszere nem fog betalálni.
Uff
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: wittao »

asebestyen írta:
2023.04.28., pén. 10:57
Annyi szinte bizonyos, hogy akinél a Harbeth felmerül, ott az ATC vakvágány és fordítva.
Nem gondolom, hogy ennyire zárt világok ezek.
Gianni kipróbálta, és még csak azt sem mondta, hogy nem tetszik neki az ATC. Csupán most a Harbeth vonal felé mozdult el, éppen az a hangzásvilág jobban nyakon ragadta. Ez sem a Harbethről, sem az ATC-ről nem mond el semmit szerintem. Nekem mind a kettő nagy kedvencem. ATC-ből mondjuk 150-es lenne számomra elképzelhető aktívban, az állványos verzió. Harbethből a 40.2 Limited az, ami megfogott és az SHL5+ Limited. Most az új 40.3XD-n nem éreztem akkora előrelépést, mint mondjuk 40.1 - 40.2 esetén. ATC 50-100 és 150 között megint csak nagy volt számomra az ugrás. Persze, ha valaki hozzám vágna egy 100-ast vidáman elhallgatnám, de a 150-esben levő nagy lavórok azért... na :)
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Annyi szinte bizonyos, hogy akinél a Harbeth felmerül, ott az ATC vakvágány és fordítva.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

supravox írta:
2023.04.28., pén. 09:36
gianni321 írta:
2023.04.28., pén. 08:24
tottyi írta:
2023.04.28., pén. 05:55


Mi az ami a Harbeth-ben jobban tetszik? Egyebkent az ATC elott en is rengeteget agyaltam a 40-esen. :rolleyes: Azert meg arra kivancsi lettem volna ha aktiv ATC lett volna akkor is igy dontesz. gondolkodik.gif
Szerintem meg az is fontos lehet, hogy milyen zenet hallgatsz mert lehet ahoz jobban passzol a Harbeth.
Ja es gratulalok a hangfalhoz, nagyon szepek! :smile53:
Köszi! Igen, ebben az eukaliptusz finishben nekem is nagyon bejön. : )
Az aktív dolog már nem derül ki, igazából nem is foglalkoztat. Jazz, vokális jazz, rock, blues és progresszív metál van rotációban, változó arányban, leginkább hangulattól függően, meg attól, épp mit fedezek fel. A mi az ami a Harbeth-ben jobban tetszik kérdésre még nehéz lenne válaszolni, ha már tudom, meg fogom írni. : )
A Harbeth meddig marad?
2 hónap?😀
Meg kell mondjam, már vártam a kérdést. :D
Egyébként meg túl rövid az élet ahhoz, hogy olyasmivel kínlódjunk, ami végül vagy összejön, vagy nem. :napsut:
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: supravox »

gianni321 írta:
2023.04.28., pén. 08:24
tottyi írta:
2023.04.28., pén. 05:55
gianni321 írta:
2023.04.27., csüt. 21:40
Úgy döntöttem, játsszunk hegylakósat: csak egy maradhat...! :D Egyébként nagyjából már eldöntöttem, valszeg a 100-as megy a háztól. A márkton már egy ideje fent van afféle igényfelmérés szintjén, aztán hirtelen csak úgy a semmiből elém ugrott ez a 40.2, úh nem hagyhattam ki. Volt korábban 40.1-em, amit kicsit felemás módon engedtem el, viszont a maradandó pillanatai miatt visszakívántam a Harbeth-re.
Mi az ami a Harbeth-ben jobban tetszik? Egyebkent az ATC elott en is rengeteget agyaltam a 40-esen. :rolleyes: Azert meg arra kivancsi lettem volna ha aktiv ATC lett volna akkor is igy dontesz. gondolkodik.gif
Szerintem meg az is fontos lehet, hogy milyen zenet hallgatsz mert lehet ahoz jobban passzol a Harbeth.
Ja es gratulalok a hangfalhoz, nagyon szepek! :smile53:
Köszi! Igen, ebben az eukaliptusz finishben nekem is nagyon bejön. : )
Az aktív dolog már nem derül ki, igazából nem is foglalkoztat. Jazz, vokális jazz, rock, blues és progresszív metál van rotációban, változó arányban, leginkább hangulattól függően, meg attól, épp mit fedezek fel. A mi az ami a Harbeth-ben jobban tetszik kérdésre még nehéz lenne válaszolni, ha már tudom, meg fogom írni. : )
A Harbeth meddig marad?
2 hónap?😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

tottyi írta:
2023.04.28., pén. 05:55
gianni321 írta:
2023.04.27., csüt. 21:40
Úgy döntöttem, játsszunk hegylakósat: csak egy maradhat...! :D Egyébként nagyjából már eldöntöttem, valszeg a 100-as megy a háztól. A márkton már egy ideje fent van afféle igényfelmérés szintjén, aztán hirtelen csak úgy a semmiből elém ugrott ez a 40.2, úh nem hagyhattam ki. Volt korábban 40.1-em, amit kicsit felemás módon engedtem el, viszont a maradandó pillanatai miatt visszakívántam a Harbeth-re.
Mi az ami a Harbeth-ben jobban tetszik? Egyebkent az ATC elott en is rengeteget agyaltam a 40-esen. :rolleyes: Azert meg arra kivancsi lettem volna ha aktiv ATC lett volna akkor is igy dontesz. gondolkodik.gif
Szerintem meg az is fontos lehet, hogy milyen zenet hallgatsz mert lehet ahoz jobban passzol a Harbeth.
Ja es gratulalok a hangfalhoz, nagyon szepek! :smile53:
Köszi! Igen, ebben az eukaliptusz finishben nekem is nagyon bejön. : )
Az aktív dolog már nem derül ki, igazából nem is foglalkoztat. Jazz, vokális jazz, rock, blues és progresszív metál van rotációban, változó arányban, leginkább hangulattól függően, meg attól, épp mit fedezek fel. A mi az ami a Harbeth-ben jobban tetszik kérdésre még nehéz lenne válaszolni, ha már tudom, meg fogom írni. : )
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

gianni321 írta:
2023.04.27., csüt. 21:40
Úgy döntöttem, játsszunk hegylakósat: csak egy maradhat...! :D Egyébként nagyjából már eldöntöttem, valszeg a 100-as megy a háztól. A márkton már egy ideje fent van afféle igényfelmérés szintjén, aztán hirtelen csak úgy a semmiből elém ugrott ez a 40.2, úh nem hagyhattam ki. Volt korábban 40.1-em, amit kicsit felemás módon engedtem el, viszont a maradandó pillanatai miatt visszakívántam a Harbeth-re.
Mi az ami a Harbeth-ben jobban tetszik? Egyebkent az ATC elott en is rengeteget agyaltam a 40-esen. :rolleyes: Azert meg arra kivancsi lettem volna ha aktiv ATC lett volna akkor is igy dontesz. gondolkodik.gif
Szerintem meg az is fontos lehet, hogy milyen zenet hallgatsz mert lehet ahoz jobban passzol a Harbeth.
Ja es gratulalok a hangfalhoz, nagyon szepek! :smile53:
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

gianni321 írta:
2023.04.27., csüt. 21:40
Úgy döntöttem, játsszunk hegylakósat: csak egy maradhat...! :D Egyébként nagyjából már eldöntöttem, valszeg a 100-as megy a háztól. A márkton már egy ideje fent van afféle igényfelmérés szintjén, aztán hirtelen csak úgy a semmiből elém ugrott ez a 40.2, úh nem hagyhattam ki. Volt korábban 40.1-em, amit kicsit felemás módon engedtem el, viszont a maradandó pillanatai miatt visszakívántam a Harbeth-re.
Sokkal könnyebb hajtani. :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Úgy döntöttem, játsszunk hegylakósat: csak egy maradhat...! :D Egyébként nagyjából már eldöntöttem, valszeg a 100-as megy a háztól. A márkton már egy ideje fent van afféle igényfelmérés szintjén, aztán hirtelen csak úgy a semmiből elém ugrott ez a 40.2, úh nem hagyhattam ki. Volt korábban 40.1-em, amit kicsit felemás módon engedtem el, viszont a maradandó pillanatai miatt visszakívántam a Harbeth-re.
Csatolmányok
20230426_180755.jpg
20230426_180755.jpg (3.64 MiB) Megtekintve 1728 alkalommal
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

tottyi írta:
2023.04.22., szomb. 10:17
Ha legalabb egy embernek egy pillanatra mosolyt csalt az arcara akkor mar megerte ezen a komor forumon. :D
Egyebkent ez a mostani rendszerem ez nem photoshop. :fekverohog:
Tápkábelezésen javíthatnál :D
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

kakaox írta:
2023.04.21., pén. 22:54
tottyi írta:
2023.04.21., pén. 19:16
Vagy ilyet. :D Bar lehet ezt toroltetni fogom inkabb. :rolleyes:



dejo.jpg
Tottyi, könyörgök nem tedd!
Ez a mondern kori népművészet egyedülálló remeke...pótolhatatlan, ennek besírtam!
31_1_21.gif
Ha legalabb egy embernek egy pillanatra mosolyt csalt az arcara akkor mar megerte ezen a komor forumon. :D
Egyebkent ez a mostani rendszerem ez nem photoshop. :fekverohog:
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kakaox »

tottyi írta:
2023.04.21., pén. 19:16
Vagy ilyet. :D Bar lehet ezt toroltetni fogom inkabb. :rolleyes:



dejo.jpg
Tottyi, könyörgök nem tedd!
Ez a mondern kori népművészet egyedülálló remeke...pótolhatatlan, ennek besírtam!
31_1_21.gif
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

tottyi írta:
2023.04.21., pén. 07:18
Nem akartam az erosito topikban folytatni ezert inkabb ide irom.
Volt nalam egy forumtars es kivancsi volt az ATC-re, hogy tenyleg keves-e a mely benne. Egy ora hallgatozas utan annyiban maradtunk, hogy jol fel kell tekerni a hangerot, hogy megjojjenek azok a melyek es igen akkor ott vannak csak sajnos majdnem minden nap hallgatok zenet es az asszony miatt nem hallgathatom ugy ahogy szeretnem a kozos béke erdekeben, persze ez nem az ATC hibaja es nem degradalni szeretnem a hangfalat ezzel megsertve par embert a forumon. Viszont azt ketlem, hogy a 40A megfelelobb lenne, el sem tudom kepzelni milyen gondolatmenet vezetett arra a megallapitasra.
En azert dontottem a 150-es mellett mivel a doboz alja mar eleve egy subwoofer es ne kelljen plusz dobozokat pakolnom a szobaba. Az akusztikaval nincs kolonosebben baj mert volt mar par hangsugarzom es be is volt merve a szoba. Ennek ellenere szeretek veleuk zenet hallgatni es ez reszemrol csak egy megallapitas volt de majd meglatjuk mit hoz par elektronika cserelese.
Zenevel dus hetveget kivanok minden zeneszereto forumtarsnak. :napsut:
Nem próbálsz meg esetleg valakit segítségül hívni, hogy segítsen az alábbiakban:
- megmérni a szobádat
- kezelni az akusztikát megfelelő elemekkel
- megtalálni a megfelelő helyet a dobozoknak és a hallgatási pozinak
- DSP-s szobakorrekcióval korrigálni az anomáliákat és esetleg készíteni olyan pre set-eket, amelyeket elő tudod húzni pl.: estére vagy nappalra, ízlés szerint. (Pl.: A Genelec meg a Neumann már főleg DPS-s dobozkat csinál.)

Ha már megvan az egyik csúcs-top doboz a Földön, nem próbálod meg kimaxolni ezekkel a mérhető és józan (nem drága) eszközökkel? Sok stúdió szintén nem rendelkezik pont ideális méretű és akusztikájú szobával. Ők is ezeket a lépéseket végzik el kb.

Drukkolok, hogy úgy szóljon, ahogyan szeretnéd. :drum:

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Vagy ilyet. :D Bar lehet ezt toroltetni fogom inkabb. :rolleyes:


dejo.jpg
dejo.jpg (121.01 KiB) Megtekintve 1769 alkalommal
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Vagy egy ilyen?!
IMG_6257.jpeg
IMG_6257.jpeg (29.6 KiB) Megtekintve 1607 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

tottyi írta:
2023.04.21., pén. 07:18
Nem akartam az erosito topikban folytatni ezert inkabb ide irom.
Volt nalam egy forumtars es kivancsi volt az ATC-re, hogy tenyleg keves-e a mely benne. Egy ora hallgatozas utan annyiban maradtunk, hogy jol fel kell tekerni a hangerot, hogy megjojjenek azok a melyek es igen akkor ott vannak
A napokban raktam be a szobába néhány széllessávú akusztikai elnyelőpanelt (1000x600x100 mm kőzetgyapot), próbaképpen, hogy mégis milyen hatása van. Lett hatás, a közepek, a magasok és még a mélyek is tisztultak tőle, de mivel a legtöbb szélessávú elnyelő a mélyfrekvenciákon már kevésbé hatékony, így leginkább a közép- és a magastartomány változott. Viszont mivel a tisztulással együtt szubjektíven halkabb is lett középtől felfelé a spektrum (a visszaverődések és az utózengés csökkenése miatt), így a mélyek (köztük a legmélyebb hangok is) hangsúlyosabbá váltak mint előtte volt.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nálad is biztos ez lenne a helyzet, de könnyen előfordulhat, főleg, hogy azt hiszem teljesen kezeletlen a szobád akusztikai szempontból (a normál bútorzatot leszámítva).

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Vagy egy másik megoldás. :smile29:
.
.
IMG_6253.jpeg
IMG_6253.jpeg (144.59 KiB) Megtekintve 1481 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Nem hiszem, hogy bárkit megbántanál azzal, amit írtál. Akinek van, az tudja, hogy milyen, akinek nincs, annak meg teljesen mindegy, szvsz.
Egy dolog biztos, az ATC nek van az egyik legkorrektebb és legszínezetlenebb mélytartománya azok közül a hangsugárzók közül, amit eddig hallottam. Nekem ez a korrekt artikuláltság és mélyhang felbontás!!! Iszonyatosan tetszik. A színezetlenség és kiemelés hiány sokaknak tűnhet úgy, hogy kevesebb, de számomra a kevesebb több.

A mélyhang anomália még mindig elhelyezési kérdés legfőképpen. Ezt tatom a mai napig is. Nálam úgy, hogy 182 cm-re van a hátsó faltól 5 cm tologatás is iszonyat mélyhang változást tud okozni! Ezt tapasztaltam. Kb 142 cm-ről indult a tologatás, ráadásul az sem mindegy, hogy milyen távolságról hallgatod, nagyon nem mindegy!
Az, meg, hogy fel kell tekerni a hangerőt egy bizonyos szintig, hogy összeálljon minden, az teljesen normális. Minden hangsugárzó így működik. Az, hogy a 150-es ATC-nél ez a hangerő már igen hangos hangzás eredményez, hát ne csodálkozzunk rajta, hiszen van akinek kisebb a hűtőszekrénye, mint az a monitor.
Egy kisebb hangsugárzónál ez a hangerő jóval kevesebb lehet. Gondolom ezért ajánlották a 40-est. Egyébként én is úgy gondolnám, hogy egy 40-es pár egy, vagy két db jobb subbal, 2.1, 2.2-es elrendezésben jobb lehet oda, ahol használod. Nem az ördögtől való, hiszen az ATC kiállításokon is állít ki így kisebb helyiségekben.

Asebestyén felajánlott GD-je az enyém volt. Nem a legjobb választás ATC-hez, de az esti, halkabb zenehallgatás barátja, ami a mélyhangokat illeti. Halkan is több a mély, én anno azt olvastam, hogy direkt így tervezték. Ez persze nem azt jelenti, hogy a valóságot hallod, sőt!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Nem akartam az erosito topikban folytatni ezert inkabb ide irom.
Volt nalam egy forumtars es kivancsi volt az ATC-re, hogy tenyleg keves-e a mely benne. Egy ora hallgatozas utan annyiban maradtunk, hogy jol fel kell tekerni a hangerot, hogy megjojjenek azok a melyek es igen akkor ott vannak csak sajnos majdnem minden nap hallgatok zenet es az asszony miatt nem hallgathatom ugy ahogy szeretnem a kozos béke erdekeben, persze ez nem az ATC hibaja es nem degradalni szeretnem a hangfalat ezzel megsertve par embert a forumon. Viszont azt ketlem, hogy a 40A megfelelobb lenne, el sem tudom kepzelni milyen gondolatmenet vezetett arra a megallapitasra.
En azert dontottem a 150-es mellett mivel a doboz alja mar eleve egy subwoofer es ne kelljen plusz dobozokat pakolnom a szobaba. Az akusztikaval nincs kolonosebben baj mert volt mar par hangsugarzom es be is volt merve a szoba. Ennek ellenere szeretek veleuk zenet hallgatni es ez reszemrol csak egy megallapitas volt de majd meglatjuk mit hoz par elektronika cserelese.
Zenevel dus hetveget kivanok minden zeneszereto forumtarsnak. :napsut:
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Azert az erdekes, hogy a beepitett erosito mennyivel kisebb mint a P6, szinte negyed annyi. Mennyivel praktikusabb a beepitett bar a tobbihez is vannak rack-ek amit kiszerelve a hangfalbol egy kulon erositot hozunk letre (Amp Rack Kit). :)


08.jpg
08.jpg (54.05 KiB) Megtekintve 1622 alkalommal
04.jpg
04.jpg (54.56 KiB) Megtekintve 1622 alkalommal
05.jpg
05.jpg (88.55 KiB) Megtekintve 1622 alkalommal
03.jpg
03.jpg (16.83 KiB) Megtekintve 1622 alkalommal
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: supravox »

Szerencsére engem ez nem érint.
Legalább 5 éve az új tweetert használják.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aki meg nem csereltette a magassugarzot annk itt egy kis inspiracio. Meg a valtoban is allitanak valamit. Es tesztelni az AC/DC „Problem Child“ zenevel KELL. Ha birjak a magasak es persze a hangfal torzitas nelkul akkor jol sikerult a muvelet. :D

A teljes cikk itt: https://the-ear.net/how-to/atc-builds-better-tweeter/


01.jpg
01.jpg (58.49 KiB) Megtekintve 1839 alkalommal
02.jpg
02.jpg (38.43 KiB) Megtekintve 1839 alkalommal
03.jpg
03.jpg (68.96 KiB) Megtekintve 1839 alkalommal
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: supravox »

Vinkler írta:
2023.03.04., szomb. 08:45
Én egyébként 95%-ban kb. felhelyezett előlappal hallgatom a zenét. Amikor nagyon odafigyelőset játszok, akkor szoktam levenni. Egyrészt szeretem, hogy védi a portól, másrészt úgy is imádom a hangját. Abban a maradék 5%-ban pedig gyönyörködöm a driverekben és el is hiszem, hogy kihallom azt a kb. 0,5%-nyi javulást hangban. :smile29:
Hát én inkább 80%-nak ítélem a javulást.
Sose hallgatom a szövet nélkül.
Nekem nem áll össze a hang az előlappal.
Ennyi erővel Tidalt is hallgathatnék🤭🤭
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

gianni321 írta:
2023.03.04., szomb. 09:00

Ritka alkalmak egyike, de összességében nekem jobban tetszik grillel, úgy kicsit megbocsátóbb, kevésbé leleplező és jó értelemben véve kicsit koszosabb. Csak annyira, hogy inkább a zene jöjjön át és ne az instant látlelet.
Gyárilag az enyém alatt nem voltak tüskék, vettem alá 2 szett Viablue tüskét. A tüske alákerülésééig simán tudtam Roonnal hallgatni, ami egy vékonyabb, picit forszírozottabb hang a Lumin saját, kicsit koszos, alul jóval vastagabb meg persze butább hangú - a funkcióról ne is beszéljünk - appjához képest. Azóta a Roon alig megy, akkor is általában csak addig, míg meg nem állapítom, hogy vagy tüske, vagy Roon. És azért ezzel néha a pöcs kivan...
Asszem érik a visszahallgatás a tüske nélküli állapotra. Pedig tüskével annyival 'büszkébben feszít', öröm ránézni. Na tessék, már megint ez az ellentmondásosság. :D
Ez sem véletlen. Ha megnézed elég speciális a grill kialakítása is. A diffrakció csökkentése érdekében a kiemelő keret (amire fel van kasírozva a szövet) oldalfala ki van marva és a keret eleve bizonyos szögben meg van törve. Ez nem véletlen, nem a design része! :rolleyes:

A tüske pedig jó kérdés…
Található róla mindenféle vélemény és annak ellenvéleménye is. Gyárilag ugye nem tüskén áll az állvány. Sokan mégis tesznek alá. Bevallom én nem próbáltam. Az előző tulaj egy nagyon kemény filcréteget ragasztott az állvány aljára, én is így használom. Nyilván a padló sem mindegy, amire helyezed. Nálam kőburkolat van a nappaliban, ide lehet kifejezetten jót tesz ez a fajta megoldás.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Vinkler írta:
2023.03.04., szomb. 08:45
Én egyébként 95%-ban kb. felhelyezett előlappal hallgatom a zenét. Amikor nagyon odafigyelőset játszok, akkor szoktam levenni. Egyrészt szeretem, hogy védi a portól, másrészt úgy is imádom a hangját. Abban a maradék 5%-ban pedig gyönyörködöm a driverekben és el is hiszem, hogy kihallom azt a kb. 0,5%-nyi javulást hangban. :smile29:
Ritka alkalmak egyike, de összességében nekem jobban tetszik grillel, úgy kicsit megbocsátóbb, kevésbé leleplező és jó értelemben véve kicsit koszosabb. Csak annyira, hogy inkább a zene jöjjön át és ne az instant látlelet.
Gyárilag az enyém alatt nem voltak tüskék, vettem alá 2 szett Viablue tüskét. A tüske alákerülésééig simán tudtam Roonnal hallgatni, ami egy vékonyabb, picit forszírozottabb hang a Lumin saját, kicsit koszos, alul jóval vastagabb meg persze butább hangú - a funkcióról ne is beszéljünk - appjához képest. Azóta a Roon alig megy, akkor is általában csak addig, míg meg nem állapítom, hogy vagy tüske, vagy Roon. És azért ezzel néha a pöcs kivan...
Asszem érik a visszahallgatás a tüske nélküli állapotra. Pedig tüskével annyival 'büszkébben feszít', öröm ránézni. Na tessék, már megint ez az ellentmondásosság. :D
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”