Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Jbl

Avatar
CruisHeR
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2008.02.24., vas. 14:48
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: CruisHeR »

Eddig aktív BEAG HEC 90 -eseim voltak, ezért a végfok beszerzés még vissza van. A hec-eket egy heed obelisk pre előfokkal hajtottam, amit nagyon szeretek, ezért megfordult a fejembe, hogy vennék hozzá heed végfokot és arról mennének a 4430-asok. Valaki próbálta már ezeket az elektronikákat JBL hangfalakkal párosítani esetleg?

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

CruisHeR írta:
2020.07.14., kedd 10:43
Köszi! Úgy érzem, ezeket már sose fogom lecserélni :rolleyes:
Ha a 4430-at kiszolgálod és jól beállítod, akkor tuti...

Avatar
CruisHeR
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2008.02.24., vas. 14:48
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: CruisHeR »

Köszi! Úgy érzem, ezeket már sose fogom lecserélni :rolleyes:

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

CruisHeR írta:
2020.07.14., kedd 08:14
Sziasztok!
Pár hete végre már én is gyarapítom a JBL-esek táborát :) Kezdődött azzal, hogy teljesen bekattantam...nekem kell egy pár 4430. Mivel a keresgélés elég eredménytelenül telt, végül "megalkudtam" egy pár szürke 4311-es dobozzal.
Persze Murphy törvénye, hogy miután megvettem, 2 hétre rá jött az igazi nagyágyú is, amit nem tudtam kihagyni :)
A picik egykoron állítólag egy német studioba szolgáltak, a nagyok pedig itthon lettek vásárolva a kecskeméti hivatalos forgalmazónál 98-ban. Én vagyok a második tulajdonosa.
Mindkét doboz brutálisan jól szól, bár még visszavan valami hozzájuk illő végfok beszerzése. Plusz mindkét párnak szeretnék majd valami hozzájuk passzoló állványt készíteni.
Nagyon fincsi mindkettő . Gratula. :smile32:
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
CruisHeR
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2008.02.24., vas. 14:48
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: CruisHeR »

dbrnsk írta:
2020.07.14., kedd 08:23
:smile32:

A 4430-nak a saját kis talpán kívül nem kell több.



A 4311-hez pedig ez vállt be:

Köszi a tippet! Sajnos nekem ez az alsó láb hiányzik. Az előző tulaj egy nappali szekrénybe "integrálva" használta, de oda pont a láb nélkül fért be, így le lett szerelve róla és már nincs is meg. Most próbálok hozzá faanyagot szerezni és legyártani ugyanolyanra, mint a gyári.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

:smile32:

A 4430-nak a saját kis talpán kívül nem kell több.

Kép

A 4311-hez pedig ez vállt be:

Kép

Avatar
CruisHeR
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2008.02.24., vas. 14:48
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: CruisHeR »

Sziasztok!
Pár hete végre már én is gyarapítom a JBL-esek táborát :) Kezdődött azzal, hogy teljesen bekattantam...nekem kell egy pár 4430. Mivel a keresgélés elég eredménytelenül telt, végül "megalkudtam" egy pár szürke 4311-es dobozzal.
Persze Murphy törvénye, hogy miután megvettem, 2 hétre rá jött az igazi nagyágyú is, amit nem tudtam kihagyni :)
A picik egykoron állítólag egy német studioba szolgáltak, a nagyok pedig itthon lettek vásárolva a kecskeméti hivatalos forgalmazónál 98-ban. Én vagyok a második tulajdonosa.
Mindkét doboz brutálisan jól szól, bár még visszavan valami hozzájuk illő végfok beszerzése. Plusz mindkét párnak szeretnék majd valami hozzájuk passzoló állványt készíteni.
IMG_20200711_183309.jpg
IMG_20200711_183309.jpg (3.22 MiB) Megtekintve 1291 alkalommal
IMG_20200710_172644.jpg
IMG_20200710_172644.jpg (3.07 MiB) Megtekintve 1291 alkalommal

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

A mai nappal kezdődően két hétig szabadságon vagyok, így az egyéb betervezett teendőim(terasztető építés) mellett több időm jut az zenehallgatásra is. Ismerkedünk az 5000-ressel, már lassan tegező viszonyba kerülünk.
Nem hagytak nyugodni a gyári gumi lábai, talán mikor készült (90' évek), még nem kapott ilyen hangsúlyt a tervezésben az akusztikus elcsatolás, ezért érték be ilyen, mai szemmel nézve, primitív megoldással.
Mivel van itthon pár szett Soundcare 00201 alátétem, mondván mit veszíthetek, alájuk dobtam 1-1 szettet(3-3db), és hát igen, azt mondom ez szinte kötelező.
Amit az első 5000-ressel kapcsolatos hozzászólásomban írtam, miszerint "a tér széles és magas, de mélysége szinte semmi", ez bizony jelentősen javult, szó szerint fellélegeztem.
Igaz, kicsit tologattam, forgattam is őket, de a Soundcare "pogácsákon" kívül mást változtattam.
Próbálgattam is gyorsan azokat a lemezeket, amelyek első hallásra csalódást keltettek e téren, de nagyot lépett előre a térmélység tekintetében. Az elődjét azért nem éri utol ebben a tekintetben, de ezt nem is várhatom el.
Amit még meg kell említenem, hogy a tüskék hatására az eddig is nagyszerű mélytartomány is tovább javult. Úgy tudnám leírni, hogy egyes mélyhangok, vagy a nappali méretének(23nm), vagy az akusztikának köszönhetően, valahogy elvesztek, nem érvényesültek kellően, ahogy elvárható lett volna, na most ez a probléma, majdnem teljesen megoldódott.
A feleségem köszöni szépen, boldogan el van velük, és azt kérdezte: "ugye ezt már nem cserélte le, ugye ez már tényleg végállomás?" Csak mosolyogtam, és arra gondoltam, végállomás? Létezik olyan egyáltalán?...
Kipróbáltuk filmnézéshez is (2.0 sztereó mozi), egy szóval lehengerlő.
Egye jobban összebarátkozunk...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Tctronic írta:
2020.06.08., hétf. 17:34
Tctronic írta:
2020.04.05., vas. 12:20
Kicsit unatkozom, ezért leporoltam egyik régebbi projectem. JBL D130F>>JBLD130
Van két db hibás JBL D130F-em. Az egyik teljesen halott, csak a kosár mágnessel hasznosítható, a másik még menthető lenne, a lengőtekercsben lehet szakadás+ egy helyen a perem kiszakadt.

A két hangszóró közötti eltérés alapvetően az "F" Fender (és egyéb) gitár erősítőkbe lett gyártva, főleg gitárhoz optimalizálva, a sima 130 hifi célokra készült.

Olvastam hogy a D130F és D130 mágnese és fém váza ugyanolyan, egy eltérés van köztük: a D130F-nek mágnes hézaga kicsit nagyobb, de bele lehet építeni a D130 komplett membránját lengőtekercsestül. kb 1db érzékenységbeli csökkenés lesz ha minden igaz, de egyéb paraméterek nem változnak. Elvileg bevett gyakorlat.
Gyári felújító szett már régen nincs ezért megrendeltem az USA-ból a komplett utángyártott javító szettet, már úton is van. Nagyon jó felújító készlet, minden paraméterében (tömeg, anyag, méret) megegyezik a gyárival. Sokan dicsérik, majd meglátjuk.

http://www.soundspeakerrepair.com/speak ... ne-Kit/KIT

Az eredeti 8 ohmos D130 már nagyon ritka, de a D130F is hasonlóan kihaló félben van, talán megéri kipróbálni, talpra állítani.

A cél a jelenlegi JBL 2226 kiváltása legalább próba gyanánt, vagy egy kétutas szett építése a meglévő JBL 075-ökkel. Olyasmi mind a C35.

Ha megérkezik és megtörtént a csere, beszámolok az eredményről.
Sajnos még mindig nem jött meg... Az a vicces, hogy kb 8 nap után írt az eladó, hogy ne vegyem át a vámon a cuccot, mert el lett csomagolva. Hurrá! Pont egy nappal az előtt, hogy a posta írt hogy megérkezett vámkezelésre..... Ok, semmi gond még időben. Újra küldik azt ígérték. Sajnos jött Covid 19 "barátunk" és a második újraküldés után április 30 óta Chicago-ban pihen egy gyűjtő raktárban ..... Sajnos írtam a Paypal-nak mert két hónap telt el.... Vizsgálják az esetet.... Tudom nem az ő hibájuk, de az enyém még úgy se.... Vagy visszajön a pénz, vagy egyszer talán megkapom....
No, vannak még csodák. Megjöttek, 3 hónap alatt, de ki számolja. Nagyon jól néznek ki, profi csomagolásban. :smile32: Már csak a csere van hátra.
WP_20200709_16_02_25_Pro.jpg
WP_20200709_16_02_25_Pro.jpg (264.52 KiB) Megtekintve 1399 alkalommal
WP_20200709_16_02_32_Pro.jpg
WP_20200709_16_02_32_Pro.jpg (362.73 KiB) Megtekintve 1399 alkalommal
WP_20200709_16_02_40_Pro.jpg
WP_20200709_16_02_40_Pro.jpg (465.33 KiB) Megtekintve 1399 alkalommal
WP_20200709_16_02_59_Pro.jpg
WP_20200709_16_02_59_Pro.jpg (265.53 KiB) Megtekintve 1399 alkalommal
WP_20200709_16_03_18_Pro.jpg
WP_20200709_16_03_18_Pro.jpg (341.76 KiB) Megtekintve 1399 alkalommal
WP_20200709_16_03_30_Pro.jpg
WP_20200709_16_03_30_Pro.jpg (215.5 KiB) Megtekintve 1399 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Lancer-2015
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2015.08.23., vas. 15:30
Értékelés: 114

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Lancer-2015 »

Üdv Mindenkinek!

Sajnos még tulajdonos az nem,de olyan akinek végre sikerült meghallgatnia az új Jbl L100 classic-ot az lettem!!!
Hétfőn került végre sorra a várva várt meghallgatás,amelyet alapos állkapocs leesés követett.
Élmény volt megtapasztalni az angol és francia dobozok hangzása után egy igazi ízig-vérig dögös,amerikai hangzást.Jól szólt a tidal-lal és persze a tesztelt cd lemezekkel is,bár egy xrcd ami nálam tökéletesnek bizonyult az L 100-as megmutatta a lemez hiányosságait.Tényleg megmutatja,hogy mi van elé kötve és miről "táplálják",meghálálja a jó elektronikát és a jó forrást.
Maradandó élményekkel távoztam,ezt le is írtam a Házimozi Stúdió rovatnál,bár nem vagyok egy nagy blogger,csak próbáltam pozitív élményeimet kiírni magamból!
Megerősödött bennem az érzés ,hogy kell egy ilyen dobozka...
leborulok.gif

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Köszönöm szépen a jókívánságokat!
Igen, tudom, nem éppen a "legklasszikusabb" JBL, de talán retrónak már beillik.
Talán félreérthető, vagy inkább hiányos volt a beszámolóm, a Ti 5000-sek az előző gazdájánál napi használatban voltak, egy 5.1 rendszer frontsugárzói voltak, még tv-t is ezen keresztül hallgatta, szerintem pazarlás.
Tehát bejáratni nem kell, talán csak a kabinetjét kell rendbe hozni kicsit, kissé viseltes.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Ha ilyen sokat állt, akkor kell neki egy kis bejáratás. Nem, nem a most divatos hangzás képviselője, de ezt mindenki másképp éli meg, kinek pozitív, kinek negatív a dolog... Alább írtam róla én is. A térmélység hiánya fura, de tény, hogy nincs is rá kihegyezve, mint pl. egy Harbeth. Ha engem kérdezel, akkor inkább reálisnak, mint hiányosnak írnám le a hangját. :D

Használd egészséggel! (meg az asszony is)

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

zoli73 írta:
2020.07.05., vas. 19:39
Jelentem, a tegnapi naptól én is a JBL tulajdonosok klubjához tartozom....
Gratula! Üdv a klubban. ;) Hát igen, nem olyan kifinomult, mint amire cserélted az biztos, de nekem is tetszik, bár nem echte klasszikus JBL darab.(Bocsi nekem a régebbiek kicsit jobban bejönnek ;) ) Emlékszem még amikor N.o.-ból behozott JBL prospektusokban nyálcsorgatva néztem ezeket a gyönyörűségeket. Mai napig el tudnám képzelni a nappaliban. Sok jó zenehallgatást kívánok. :smile32: Én személy szerint nem cserélném a gumi lábakat, a tüskék ekkora tömegnél már felsértik a padlót tologatásnál és nem biztos hoz annyi pluszt hangban.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Jelentem, a tegnapi naptól én is a JBL tulajdonosok klubjához tartozom, egy pár Ti 5000 "megszerzésével"!
Azért ez a kifejezés, mert nem megvásároltam, hanem elcseréltem az előző hangsugárzóimra.
Nos, vegyesek az érzéseim.
Az előző tulaj állítása szerint, 10+ éve volt nála, "annyira szerette őket, már-már családtagok voltak", mindössze a helyhiány miatt kell megváljon tőlűk.
Ennek ellenére, hogy ilyen nagy becsben voltak, borzalmasan elhanyagolt állapotban kerültek hozzám. Ütött- kopottak, karcosak, évtizedes por lepte őket, a porvédő nála talán soha nem voltak levéve, ez meg is látszott alatta, elképedtem mikor levettem, az életben nem láttam ilyet.
Mindenesetre én nem tálalnék így, egy eladásra szánt készüléket, az biztos.
Mindezt látva komolyan elgondolkodtam, hogy meglépjem-e a cserét, de végülis belementem, ha már autóztam miatta oda-vissza 260km-t, igaz kicsit fájó szívvel hagytam ott, a patika állapotú sugárzóimat.
Az utőbbi időben (2-3 hónapja) nagyon sokat olvastam a régi nagy JBL-ekről, korábban hallottam is 1-2-őt, és egyre jobban érlelődött bennem az elhatározás, hogy váltani fogok, ebbe az irányba. Nem mintha nem lettem volna elégedett az előző hangsugárzóimmal, de,de tudjátok a kíváncsiság...
Győzködtem is magamat a hazaúton, hogy jó döntést hoztam, és nem fogom megbánni.
Hazaértem, a párom segítségével felcipeltem a teraszra, majd szintén az Ő segítségével kivakartuk a koszból őket. A feleségem szó szerint lehülyézett, kicsit annak is éreztem magam.
Mindezek után nappaliba becipelés, majd meghallgatás.
Az első dolog ami meghallva az eszembe jutott, hogy ez egy csőre töltött fegyver.
Hatalmas volumenű hang, szinte leviszi a fejem, de szerencsére azért mégsem egy féktelen vadállat. A klasszikus zene kivételével(szerencséjére ilyet nem hallgatok) minden műfajban otthon van, legjobban a rock és a blues a kedvére való, de a jazz sem áll messze tőle.
Bármilyen nagy hangtömeget, összetett, sok hangszeres zenét a kisújábol kiráz, nagyon ritmikus, felszabadult, de egy kis finomság, természetesség, levegő azért jól jönne, e tekintetben visszasírom az elődjét.
A hangszererhangokat jól tolmácsolja, amivel a leginkább elégedett vagyok, pedig a legkevésbé vártam, az a zongora. Talán a legjobb zongorahang amit eddig saját rendszerben hallottam.
Az, hogy a lábdobot, és mindenféle ütős hangszert, a torzított elektromos gitárt remekül hozza, az nem kérdés, de a szájharmonikát is nagyon jól tolmácsolja, de más fúvós hangszereken, mint pl. klarinét, trombita, szaxi, az előd sajnos jobb volt.
A tere széles, és magas, de mélysége szinte egyáltalán nincs, talán csak az olyan felvételeken érezhető mélység, amelyeket a stúdióban direkt így vettek fel.
A koncert hangulatban viszont verhetetlen, ehhez hozzásegíti a mindent elsöprő lendület, játékosság, néha ezt hajlamos is túlzásba vinni, abból is koncertet csinál, amiből nem kellene.
Ami még nagyon fekszik neki, az az énekhang, a férfi énekhang is, de a nőit különösen kiválóan tolmácsolja, a szövegérthetőség példás.
Összességében a hangja megnyerő, nagyvolumenű, de mindenféle túlkapásoktól mentes, amennyire kell harsány, de egyáltalán nem bántó, de azért egy kis kifinomúltság jól jönne.
A felvételekben(tudjuk, nagy a minőségbeli szórás), egyáltalán nem válogatós, a gyengébb felvételek is élvezhetőek vele, ez nagy előrelépés nálam, az előd erre nagyon kényes volt.
Még csak második napja hallgatom(most is), de azt veszem észre, hogy a játékosságával, kicsit nyomulós, de sohasem tolakodó, folyékony, hangkarekterével folyamatosan zenehallgatásra csábít.
Ja, és a feleségemnek is tetszik, szó szerint ezt mondta, "Nem olyan kifinomult, levegős mint az előd, de azért jól megleszünk vele".
Délelőtt elmentem bevásárólni, arra jövök haza, hogy már az utcán hallani, hogy "tolja" a Depeche Mode-ot, de úgy, hogy majd a tető elszáll!
Azt mondja, "Hú, ezekkel rohadtúl lehet döngetni, nagyon jók"!
Így bő egy nap után itt tartunk...

Viszont lenne egy kérdésem a "rutinos JBL tulajokhoz", mi a véleményetek, a gyári gumi lábait érdemes kiváltani valami masszív tüskével(58kg!), Soudcare-el, stb., vagy ez így jó ahogy van?

Köszönöm szépen, hogy elolvastad!

Ui: Az előd, amiért elcseréltem, az a Martin Logan Purity, örök szerelem, picit vérzik is a szívem értük. Úgy gondolom, ha a két sugárzót összegyúrnánk, abból a világ egyik legjobb hangsugárzója lenne.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Amikor a szorgalom hülyeséggel párosul az mindig veszélyes gondolkodik.gif Mire gondolt a szerző?
custom.jpg
custom.jpg (74.12 KiB) Megtekintve 1488 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

svan írta:
2020.06.29., hétf. 15:54
JBL Studio 580-at illtve hozzá tartozó centert,sub-ot, háttérsugárzót lehet még kapni Európában? (Harman oldalán USA-ban még igen..)
Én se találtam újat, de néha itt is ki lehet fogni jó állapotú használtakat... (Mj. Házi-mozira a Klipsch is jó választás lehet, bár lehet a JBL jobb sztereoban)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: svan »

JBL Studio 580-at illtve hozzá tartozó centert,sub-ot, háttérsugárzót lehet még kapni Európában? (Harman oldalán USA-ban még igen..)
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Tctronic írta:
2020.06.26., pén. 20:31
dbrnsk írta:
2020.06.26., pén. 20:12
Lancer-2015 írta:
2020.06.26., pén. 19:59

Úgy gondolom én is, hogy az általam kedvelt zenei stílushoz passzolnának,korábban utána olvasva dolgoknak láttam,hogy legtöbb ember aki jbl-t hallgat hasonló zenékkel hajtja.
Igazad van romantikát én sem pont ettől a típustól várnék el,csak a hamisítatlan ,eredeti ,dögös ,dinamikus, amerikai hangzást várnám tőle! leborulok.gif

Ez megvan, de azért némelyek elcsodálkoznak azon, hogy a 38 centis méllyel rendelkező, nem túl kicsi hangsugárzóm mennyire szikáran tud megszólalni. Sokakban a zsíros és falrengető basszus ugrik be amikor ránéznek, majd jön a meglepi...
Hát igen. Amikor nálam is meglátják a "hűtőszekrényeket" mindenki a falrengető buli hangra asszociál. Sajnos nehezen értik meg, hogy ez nem erre van, főleg aki nem hifista. (jó ritkán erre is :D )
A 2226 nem egy brummogós fajta.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

dbrnsk írta:
2020.06.26., pén. 20:12
Lancer-2015 írta:
2020.06.26., pén. 19:59

Úgy gondolom én is, hogy az általam kedvelt zenei stílushoz passzolnának,korábban utána olvasva dolgoknak láttam,hogy legtöbb ember aki jbl-t hallgat hasonló zenékkel hajtja.
Igazad van romantikát én sem pont ettől a típustól várnék el,csak a hamisítatlan ,eredeti ,dögös ,dinamikus, amerikai hangzást várnám tőle! leborulok.gif

Ez megvan, de azért némelyek elcsodálkoznak azon, hogy a 38 centis méllyel rendelkező, nem túl kicsi hangsugárzóm mennyire szikáran tud megszólalni. Sokakban a zsíros és falrengető basszus ugrik be amikor ránéznek, majd jön a meglepi...
Hát igen. Amikor nálam is meglátják a "hűtőszekrényeket" mindenki a falrengető buli hangra asszociál. Sajnos nehezen értik meg, hogy ez nem erre van, főleg aki nem hifista. (jó ritkán erre is :D )
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Lancer-2015 írta:
2020.06.26., pén. 19:59

Úgy gondolom én is, hogy az általam kedvelt zenei stílushoz passzolnának,korábban utána olvasva dolgoknak láttam,hogy legtöbb ember aki jbl-t hallgat hasonló zenékkel hajtja.
Igazad van romantikát én sem pont ettől a típustól várnék el,csak a hamisítatlan ,eredeti ,dögös ,dinamikus, amerikai hangzást várnám tőle! leborulok.gif

Ez megvan, de azért némelyek elcsodálkoznak azon, hogy a 38 centis méllyel rendelkező, nem túl kicsi hangsugárzóm mennyire szikáran tud megszólalni. Sokakban a zsíros és falrengető basszus ugrik be amikor ránéznek, majd jön a meglepi...

Avatar
Lancer-2015
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2015.08.23., vas. 15:30
Értékelés: 114

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Lancer-2015 »

dbrnsk írta:
2020.06.26., pén. 19:03
Lancer-2015 írta:
2020.06.26., pén. 16:41


Igen,egyetértek veled valóban meg kellene hallgatni jbl rendszereket mert puding próbája az evés.Sajnos az ismerősi körömben nincs olyan akinek lenne a birtokában az általam keresett dobozok egyike,így ez még várat magára.
Kaptam korábban fórumtársaktól levelet akinek van ilyen"nagyvad" a tulajdonában és lehetőséget egy megfülelésre de az utóbbi mizéria miatt egyelőre nem tudtam ezzel komolyabban foglalkozni ráadásul tőlem 80-100 km-re lennének,így ez is további szervezést igényel.
A zenei ízlésem változatos szeretem a jazz-t,könnyebb rock zenéket,pop-ot,előfordul,hogy elektronikus zenét is szívesen hallgatok (egy pár a repertoárból:Sting,Eric Clapton,Dire Straits,Chris jones,Black Sabbath,Sade,Roger Watters,Doors,Daft Punk,Rolling Stone,Yello és még sok mások).
Ezekhez a műfajokhoz egészen jól passzolna a jbl szerintem...
Ezeket már ismerem ahogyan szólnak a jelenlegi hangfalon ,izgalmas lenne összehasonlítani a keresettek egyikével.
Remélem egyszer összejön!
Köszi az infót!
Az említett zenékre egy jó JBL ideális és szerintem a maga módján még az érzelmesebb zenékkel sincs baj. Túlzott romantikát azért nem kell tőlük várni (ami egyébként némely hifista agyából kipattanó dolog). Arra vannak más márkák...
Úgy gondolom én is, hogy az általam kedvelt zenei stílushoz passzolnának,korábban utána olvasva dolgoknak láttam,hogy legtöbb ember aki jbl-t hallgat hasonló zenékkel hajtja.
Igazad van romantikát én sem pont ettől a típustól várnék el,csak a hamisítatlan ,eredeti ,dögös ,dinamikus, amerikai hangzást várnám tőle! leborulok.gif

Avatar
Lancer-2015
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2015.08.23., vas. 15:30
Értékelés: 114

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Lancer-2015 »

Tctronic írta:
2020.06.26., pén. 17:53
Mivel minden ízlés dolga, ezért próbát kell tenned. Lehet megszereted, lehet nem. Ne várd mástól a megerősítést vagy biztatást, mert lehet csalódás lesz belőle. Ami tény sokan szeretik ezeket a Vintage hangfalakat. Mindig a saját ízlésünkhöz választunk eszközöket. Ez is így van ebben az esetben is. Én nagy tisztelője vagyok a régi JBL-eknek pedig messze nem tökéletesek, de ez a világon semmit nem jelent. ;)
Igen tényleg ki kell próbálnom ,meg kell hallgatnom a jbl-eket,lehet mást kapok mint amire számítok de lehet sokkal többet is mint remélek. Én úgy vagyok ezekkel a dolgokkal,hogy szívesen meghallgatom olyanok véleményét,tapasztalatát akinek volt ilyen hangfala de a végén úgy is egy dolog fog dönteni az pedig a fülem.
Amint utolérem magam s lesz egy kis lélegzet vételnyi időm akkor megkérdezem a fórumtársaktól,hogy aktuális-e még e megfülelés és akkor végre személyesen is megtapasztalhatom.
Ha pedig nagy szerencsém lesz és sikerül szereznem akkor talán le is írhatom a saját élményemet!

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Lancer-2015 írta:
2020.06.26., pén. 16:41


Igen,egyetértek veled valóban meg kellene hallgatni jbl rendszereket mert puding próbája az evés.Sajnos az ismerősi körömben nincs olyan akinek lenne a birtokában az általam keresett dobozok egyike,így ez még várat magára.
Kaptam korábban fórumtársaktól levelet akinek van ilyen"nagyvad" a tulajdonában és lehetőséget egy megfülelésre de az utóbbi mizéria miatt egyelőre nem tudtam ezzel komolyabban foglalkozni ráadásul tőlem 80-100 km-re lennének,így ez is további szervezést igényel.
A zenei ízlésem változatos szeretem a jazz-t,könnyebb rock zenéket,pop-ot,előfordul,hogy elektronikus zenét is szívesen hallgatok (egy pár a repertoárból:Sting,Eric Clapton,Dire Straits,Chris jones,Black Sabbath,Sade,Roger Watters,Doors,Daft Punk,Rolling Stone,Yello és még sok mások).
Ezekhez a műfajokhoz egészen jól passzolna a jbl szerintem...
Ezeket már ismerem ahogyan szólnak a jelenlegi hangfalon ,izgalmas lenne összehasonlítani a keresettek egyikével.
Remélem egyszer összejön!
Köszi az infót!
Az említett zenékre egy jó JBL ideális és szerintem a maga módján még az érzelmesebb zenékkel sincs baj. Túlzott romantikát azért nem kell tőlük várni (ami egyébként némely hifista agyából kipattanó dolog). Arra vannak más márkák...

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Mivel minden ízlés dolga, ezért próbát kell tenned. Lehet megszereted, lehet nem. Ne várd mástól a megerősítést vagy biztatást, mert lehet csalódás lesz belőle. Ami tény sokan szeretik ezeket a Vintage hangfalakat. Mindig a saját ízlésünkhöz választunk eszközöket. Ez is így van ebben az esetben is. Én nagy tisztelője vagyok a régi JBL-eknek pedig messze nem tökéletesek, de ez a világon semmit nem jelent. ;)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Lancer-2015
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2015.08.23., vas. 15:30
Értékelés: 114

Re: Jbl

Hozzászólás Szerző: Lancer-2015 »

dbrnsk írta:
2020.06.26., pén. 12:39
Lancer-2015 írta:
2020.06.26., pén. 09:55



Nagyon szépen köszönöm az infókat,számomra a Jbl mint márka egyelőre ismeretlen terület így jól jön minden plusz adat a hangfalakról!
Amint lesz egy kis időm csemegézem a brosúrákból. :smile53:
Amennyiben valaki használt ilyen hangfalakat , hozzátéve még L112,4307-t és megosztja a tapasztalatát,hogy mivel,mennyivel másabb az angol és francia dobozoktól azt is szívesen olvasom!
Ha még nem volt szerencséd a márkához, akkor érdemes lenne megfülelned pár rendszert, amelyekben komolyabb JBL hangsugárzók vannak a lánc végén. Az élvezeti faktort nagyban befolyásolják a hallgatott zenék, valamint a személyes ízlés is. A JBL/Altec Lansing hangsugárzók az úgynevezett West Coast Sound képviselői, amely egy világos, dinamikus, jó ritmikájú jó basszussal rendelkező, de kevésbé pontos hangot jelent. Nem szedi atomjaira a zenét, de nem is unalmas... Jellemző még rá, hogy nem erőlteti (sok modern és kisméretű hangsugárzóval ellentétben) a 30-40 Hz alatti frekvenciákat, mentes a gagyi és burjánzó basszustól. Ez a kis helyiségbe való illesztést nagyon megkönnyíti.

Ez a hangzás kicsit ellentéte az átlag angol hangsugárzóknak, azok semlegesebbek, pontosabbak, ami jobban megfelel az akusztikus és klasszikus zenékhez, míg a JBL a rock-pop és jazz zenékhez. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy nincsenek átfedések és hogy nem élvezhető bármelyik stílus bármelyik hangzású hangsugárzóval. Az is elmondható, hogy az árral arányosan is csökken az említett különbség. Másik észrevételem, hogy az Altec hangzása (pl. egy Model 19) jobban illik a klasszikus zenékhez.


Gyorsba' ennyi... :)
Igen,egyetértek veled valóban meg kellene hallgatni jbl rendszereket mert puding próbája az evés.Sajnos az ismerősi körömben nincs olyan akinek lenne a birtokában az általam keresett dobozok egyike,így ez még várat magára.
Kaptam korábban fórumtársaktól levelet akinek van ilyen"nagyvad" a tulajdonában és lehetőséget egy megfülelésre de az utóbbi mizéria miatt egyelőre nem tudtam ezzel komolyabban foglalkozni ráadásul tőlem 80-100 km-re lennének,így ez is további szervezést igényel.
A zenei ízlésem változatos szeretem a jazz-t,könnyebb rock zenéket,pop-ot,előfordul,hogy elektronikus zenét is szívesen hallgatok (egy pár a repertoárból:Sting,Eric Clapton,Dire Straits,Chris jones,Black Sabbath,Sade,Roger Watters,Doors,Daft Punk,Rolling Stone,Yello és még sok mások).
Ezekhez a műfajokhoz egészen jól passzolna a jbl szerintem...
Ezeket már ismerem ahogyan szólnak a jelenlegi hangfalon ,izgalmas lenne összehasonlítani a keresettek egyikével.
Remélem egyszer összejön!
Köszi az infót!

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”