Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Jbl

Avatar
ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 16:30
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: ssin »


Milyen hangerŐn kell ezeket járatni?
Ahogy rendesen zenét szoktál hallgatni! Feltéve, hogy az nem nyélgázt jelent!
"Ésszel apám, ésszel!"
 
Egyébként milyen erőlködővel hajtod őket?
TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

Avatar
DieHard
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2003.09.28., vas. 18:03
Értékelés: 5

Jbl

Hozzászólás Szerző: DieHard »

Milyen hangerŐn kell ezeket járatni?

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Hát, ha az a "jobb" ero˝síto˝ egy házimozi ero˝síto˝ lesz, akkor valószínüleg csalódás, az lesz. Legalább is zenehallgatáskor biztosan.
Na azért házimoziero˝síto˝k zenei hangjában is óriási különbségek vannak! Szóval a Sony ero˝síto˝ után van hova fejleszteni zenében is házimozi ero˝síto˝vel is.
Én is átéltem a lemezek újrahallgatását a Yamaha 430-ról a h/k-ra történo˝ fejlesztés után. (mondjuk érdekes módon a filmek újranézésére nem volt annyi ingerem. Pedig abban is sokkal jobban szólt, de valahogy a zenei elo˝relépés nyu˝gözött le.)

mi az oka, hogy áttérsz a sztereó rendszerre?
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


A lemzeimet én is újrahallgattam erősítő és kábelcserék után is! Bár mióta megvan a Cd lejátszóm azóta rengeteget hallgatok zenét.
 
A JBL hangfal szerintem nagyon jó választás és alternatíva az alsóbb árszegmensben. Az én ATX-eim nyújtják azt a minőséget, amit egy ilyen kategóriájú hangfaltól elvár az ember, sőt...
 
Bár rendszerfejlesztéskor (magasabb szintre lépés) nem hiszem, hogy JBL hangfalakat fogok venni, de mindenképpen ott lesznek a listámon.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Jbl

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Hát, ha az a "jobb" erősítő egy házimozi erősítő lesz, akkor valószínüleg csalódás, az lesz. Legalább is zenehallgatáskor biztosan.
Na azért házimozierősítők zenei hangjában is óriási különbségek vannak! Szóval a Sony erősítő után van hova fejleszteni zenében is házimozi erősítővel is.
Én is átéltem a lemezek újrahallgatását a Yamaha 430-ról a h/k-ra történő fejlesztés után. (mondjuk érdekes módon a filmek újranézésére nem volt annyi ingerem. Pedig abban is sokkal jobban szólt, de valahogy a zenei előrelépés nyűgözött le.)
gordon314.fw.hu

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


egyelo"re marad sony sztereo ero"síto" (remélem pár hónapig ), meg thomson lejátszó.(a sok negatív tapasztalat ellenére nekem nem volt nagy bajom vele, pedig elmúlt egy éves...)ha gáz lesz panasonic az elso" helyen, aztán pionneer. 
tegnap hallgattam egy kis jazzt(dave grushin és barátai) a jbl-lel.mi lesz, ha lesz egy még jobb ero"síto"m.....

Hát, ha az a "jobb" erősítő egy házimozi erősítő lesz, akkor valószínüleg csalódás, az lesz. Legalább is zenehallgatáskor biztosan.
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 16:30
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: ssin »


tegnap hallgattam egy kis jazzt(dave grushin és barátai) a jbl-lel.mi lesz, ha lesz egy még jobb ero"síto"m.....
Hogy mi lesz? Szerintem:
 
Plusz az összes zenéd újrahallgatása! Tapasztalatból mondom! :kiraly:
TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: GTomi »


köszönöm a tanácsot!holnap megyek érte (amúgy is )
Nahát, gratula, jó döntés!
 
Egyébként milyen ero˝lködo˝ van tervben? És játékos? És...? Na szóval, hogy áll majd fel a rendszer?
 
Ja, és szívesen!

most még nem merek elo"re nyilatkozni. :kiraly:
 
egyelo"re marad sony sztereo ero"síto" (remélem pár hónapig ), meg thomson lejátszó.(a sok negatív tapasztalat ellenére nekem nem volt nagy bajom vele, pedig elmúlt egy éves...)ha gáz lesz panasonic az elso" helyen, aztán pionneer.
 
tegnap hallgattam egy kis jazzt(dave grushin és barátai) a jbl-lel.mi lesz, ha lesz egy még jobb ero"síto"m..... :taps:
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 16:30
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: ssin »


Naszóval. Jól megvettem az E50 párt és a centert. Pontosabban center jött, de ment is, mert ugyebár miért lenne tökéletes a dolog. Feket helyett elhoztak más színt. A hangfalak nagyjából nagyanyámnak a kis tévéjére emlékeztetnek. (nagyságra ) Most járatom őket. Az erősítő hiányában sajna a régi music centeremmel, de egy két hét és meglesz az is. Így is nagyon jól szólnak.rohannom kell, majd jövök és folytatom 

Gratulálok! Lassan leszünk páran JBL-esek!
 
Mire meglesz az erőlködő, be is lesznek járatva a hangfalak, nem kell majd várnod az 'igazi' hangzásra! :kiraly:
TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

Avatar
DieHard
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2003.09.28., vas. 18:03
Értékelés: 5

Jbl

Hozzászólás Szerző: DieHard »


Naszóval. Jól megvettem az E50 párt és a centert. Pontosabban center jött, de ment is, mert ugyebár miért lenne tökéletes a dolog. Feket helyett elhoztak más színt. A hangfalak nagyjából nagyanyámnak a kis tévéjére emlékeztetnek. (nagyságra ) Most járatom őket. Az erősítő hiányában sajna a régi music centeremmel, de egy két hét és meglesz az is. Így is nagyon jól szólnak.
rohannom kell, majd jövök és folytatom

Avatar
ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 16:30
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: ssin »


köszönöm a tanácsot!holnap megyek érte (amúgy is )
Nahát, gratula, jó döntés!
 
Egyébként milyen erőlködő van tervben? És játékos? És...? Na szóval, hogy áll majd fel a rendszer?
 
Ja, és szívesen!
TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: GTomi »


sajnos csak egy center jöhet szóba!osztottam - szoroztam  
Ha csillagok együttállása és minden egyéb kedvez az ügyednek, és késo˝bb jön egy házimozi ero˝lködo˝, a helyedben én mindenképpen megvenném a centert is! Egyrészt 12500 Ft nagyon nem sok érte, de ami még fontosabb, hogy más típusú center teljesen összezavarná a rendszer hangját, nem kapnál egységes teret! És mivel mozinál a center ero˝sen igénybevett csatorna (mit nem mondok? ), szvsz hamar és ero˝sen idegesítene a dolog. :taps:
 
Nálam több, mint egy évig ment úgy a rendszer, hogy a két surroundnak két régi Videoton (ismero˝s a felállás ), a hátsó centernek pedig egy kis Kenwood hanfal volt bekötve. Ugye ennyi ido˝ alatt eléggé megszoktam a hangját a rendszernek, és amikor úgy egy hónapja végre sikerült beszereznem a hiányzó ATX-eket, hát, mit mondjak megdöbbentett a változás! Jó, mondjuk ez várható volt. (Vártam is! ) Addig nem is igazán hallottam, hogy a tér szét volt szakadva (de nagyon), az elso˝ három ATX-re, és a hátsó háromra. Most így a teljes rendszer annyival jobb (fényévek), hogy gyakorlatilag nézen újra a kedvenc filmjeimet! :kiraly: Most végre a térhang az 'térhang', nem pedig két 'fél-tér hang'! Ezért mondom azt - a saját tapasztalataim alapján-, hogy szerintem szerezd be azt a centert, nem fogod megbánni!

köszönöm a tanácsot!holnap megyek érte (amúgy is :taps: )
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 16:30
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: ssin »


sajnos csak egy center jöhet szóba!osztottam - szoroztam 
Ha csillagok együttállása és minden egyéb kedvez az ügyednek, és később jön egy házimozi erőlködő, a helyedben én mindenképpen megvenném a centert is! Egyrészt 12500 Ft nagyon nem sok érte, de ami még fontosabb, hogy más típusú center teljesen összezavarná a rendszer hangját, nem kapnál egységes teret! És mivel mozinál a center erősen igénybevett csatorna (mit nem mondok? ), szvsz hamar és erősen idegesítene a dolog.
 
Nálam több, mint egy évig ment úgy a rendszer, hogy a két surroundnak két régi Videoton (ismerős a felállás :taps: ), a hátsó centernek pedig egy kis Kenwood hanfal volt bekötve. Ugye ennyi idő alatt eléggé megszoktam a hangját a rendszernek, és amikor úgy egy hónapja végre sikerült beszereznem a hiányzó ATX-eket, hát, mit mondjak megdöbbentett a változás! Jó, mondjuk ez várható volt. (Vártam is! ) Addig nem is igazán hallottam, hogy a tér szét volt szakadva (de nagyon), az első három ATX-re, és a hátsó háromra. Most így a teljes rendszer annyival jobb (fényévek), hogy gyakorlatilag nézen újra a kedvenc filmjeimet! :kiraly: Most végre a térhang az 'térhang', nem pedig két 'fél-tér hang'! Ezért mondom azt - a saját tapasztalataim alapján-, hogy szerintem szerezd be azt a centert, nem fogod megbánni!
TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Tegnap megvásároltam a jbl atx 40es párt.asszonynak kissé nem tetszett a dolog, de aztán, mikor betettünk egy- két kedvenc lemezét, akkor nézett nagyokat, hogy milyen hangok is jönnek elo", még nem is hallott. Természetesen lehet még tovább lépni,de most ennyire futja.egyelo"re nem tüskéken áll, hanem a hozzá adott gumibütykökön és parkettán.nekem elegendô a mélye (2*mély 165 mm),dehát a szoba sem nagy.az eladó azt mondta, 50 - 100 óra a "bejáratatás".
A sztereo hallgatási pont 2,5- 3 méter körül van.
most azt kell még eldöntenem, hogy vegyek- e hozzá centert (ero"síto" tervben néhány hónapon belül,ha isten és a párt is úgy akarja  ) és használjam surrondnak a két videoton hangfalat....vagy
ahogy micimackó mondta a dízni félében : gondolj, gondolj, gondolj......

Gratulálok a szerzeményedhez, legyen benne sok örömöd! :taps:
Nekem van bo˝ven! Szvsz nem fogsz benne csalódni, jó kis hangfal - pláne ennyiért!
 
Szerintem is addig vedd meg a hiányzó darabokat, amíg tudod! Késo˝bb már csak bánni tudod, az meg ugye, kinek jó? Esetleg asszonytól kapsz, hogy ilyen jó áron kihagytad! Az meg ugye, még rosszabb! :kiraly: Úgyhogy szerintem gondolj, aztán irány a bolt!

sajnos csak egy center jöhet szóba!osztottam - szoroztam
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 16:30
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: ssin »


na és a szomszédok ??????
Tessék? Nem hallom! Hogy mondod???
TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Én holnap megyek ha minden igaz a JBL-eimért.Northridege E50
és EC35 center
ero˝síto˝ is jön nemsokára és akkor jajj neked szülo˝ .

na és a szomszédok ??????
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Jbl

Hozzászólás Szerző: richies »

éninéniiis!
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Én holnap megyek ha minden igaz a JBL-eimért.Northridege E50
és EC35 center
erősítő is jön nemsokára és akkor jajj neked szülő .

Írsz majd a hangfalakról, mert nagyon kiváncsi vagyok!

Avatar
DieHard
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2003.09.28., vas. 18:03
Értékelés: 5

Jbl

Hozzászólás Szerző: DieHard »


Én holnap megyek ha minden igaz a JBL-eimért.
Northridege E50
és EC35 center
erősítő is jön nemsokára és akkor jajj neked szülő .

Avatar
ssin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 16:30
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: ssin »


Tegnap megvásároltam a jbl atx 40es párt.asszonynak kissé nem tetszett a dolog, de aztán, mikor betettünk egy- két kedvenc lemezét, akkor nézett nagyokat, hogy milyen hangok is jönnek elo", még nem is hallott. Természetesen lehet még tovább lépni,de most ennyire futja.egyelo"re nem tüskéken áll, hanem a hozzá adott gumibütykökön és parkettán.nekem elegendô a mélye (2*mély 165 mm),dehát a szoba sem nagy.az eladó azt mondta, 50 - 100 óra a "bejáratatás".
A sztereo hallgatási pont 2,5- 3 méter körül van.
most azt kell még eldöntenem, hogy vegyek- e hozzá centert (ero"síto" tervben néhány hónapon belül,ha isten és a párt is úgy akarja  :taps: ) és használjam surrondnak a két videoton hangfalat....vagy
ahogy micimackó mondta a dízni félében : gondolj, gondolj, gondolj......

Gratulálok a szerzeményedhez, legyen benne sok örömöd!
Nekem van bőven! Szvsz nem fogsz benne csalódni, jó kis hangfal - pláne ennyiért!
 
Szerintem is addig vedd meg a hiányzó darabokat, amíg tudod! Később már csak bánni tudod, az meg ugye, kinek jó? Esetleg asszonytól kapsz, hogy ilyen jó áron kihagytad! Az meg ugye, még rosszabb! Úgyhogy szerintem gondolj, aztán irány a bolt! :kiraly:
TV: Panasonic TX-21AP1P A/V Receiver: Denon AVR-1803 DVD: Denon DVD-900 Lemezjátszó: 2X Technics SL-1210MKII Pick up: Ortofon Concorde Pro Keverő: Pioneer DJM-300S Füles: Sony MDR-V700 Front, Surround: JBL ATX60 Center, Surround back: JBL ATX10C Kábelek: front, center: vdH CS-122 surround: Neotech KS-0821 surround back: Neotech KS-1007B digit koax: Monitor Seventyfive Blue scart: Monitor interconnect: majdani CA 640C, jelenleg DVD: vdH The First, Pio DJM-300S: Dietz

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Tegnap megvásároltam a jbl atx 40es párt.asszonynak kissé nem tetszett a dolog, de aztán, mikor betettünk egy- két kedvenc lemezét, akkor nézett nagyokat, hogy milyen hangok is jönnek elo", még nem is hallott. Természetesen lehet még tovább lépni,de most ennyire futja.egyelo"re nem tüskéken áll, hanem a hozzá adott gumibütykökön és parkettán.nekem elegendô a mélye (2*mély 165 mm),dehát a szoba sem nagy.az eladó azt mondta, 50 - 100 óra a "bejáratatás".
A sztereo hallgatási pont 2,5- 3 méter körül van.
most azt kell még eldöntenem, hogy vegyek- e hozzá centert (ero"síto" tervben néhány hónapon belül,ha isten és a párt is úgy akarja ) és használjam surrondnak a két videoton hangfalat....vagy
ahogy micimackó mondta a dízni félében : gondolj, gondolj, gondolj......

Most érdemes a szett többi részét megvenned, mert kifutó modell és nem nagyon lesz belőle már és így nehéz felépíteni a hangfalszettet! Nagyon jó áron adják el őket én majdnem 2,5x ennyiért vettem!

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Tegnap megvásároltam a jbl atx 40es párt.asszonynak kissé nem tetszett a dolog, de aztán, mikor betettünk egy- két kedvenc lemezét, akkor nézett nagyokat, hogy milyen hangok is jönnek elo", még nem is hallott. Természetesen lehet még tovább lépni,de most ennyire futja.egyelo"re nem tüskéken áll, hanem a hozzá adott gumibütykökön és parkettán.nekem elegendô a mélye (2*mély 165 mm),dehát a szoba sem nagy.
az eladó azt mondta, 50 - 100 óra a "bejáratatás".
A sztereo hallgatási pont 2,5- 3 méter körül van.
most azt kell még eldöntenem, hogy vegyek- e hozzá centert (ero"síto" tervben néhány hónapon belül,ha isten és a párt is úgy akarja ) és használjam surrondnak a két videoton hangfalat....vagy
ahogy micimackó mondta a dízni félében : gondolj, gondolj, gondolj......
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
Pufinyúl
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 22:49
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: Pufinyúl »


Köszönöm a tanácsokat!
Fontolóra veszem a döntést, amugy is van időm míg összejön rá a keret.
Erősítő: Denon - AVR 1604 Front: JBL ATX-60 Center: JBL ATX-10C Surround: JBL ATX-30 Fejhallgató: Sennheiser HD-270 Projektor: Infocus LP-425 DVD: kölcsön futómű Kábelek: mind cserére vár Pc: audio: NVidia opt out, video: Radeon 9200 svideo

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


tegnap elmentem a satsystembe hallgatózni a jbl atx-eket..30, 40 és a 60ast.
a 30- 40 közül a 40es élettelibb hangokat produkált (megéri a 3500.-/db különbséget a 30hoz képest), de érdekes, hogy a 40 - 60 között szvsz. nem volt akkor különbség, mint a 30 és 40 között.igaz nem hallgattam annyit, mint a 30-40est felváltva..
a 60-as szerintem nagy helyiségben-hez remek választás.
viszont ha valaki ebböl akar építeni cuccot- figyelmeztetett az eladó - a kifutó modellsége miatt esetleg nehezebb lesz.(kb 8 pár van még az atx 30ból)
H/K volt az ero"síto" hozzájuk

Amikor én vettem őket és meghallgattam a 40-est és a 60-ast nekem valahogy a több mély megfogott. DE a döntésben nálam a nagy szoba játszotta a legfőbb szerepet. Kell nekik a nagyobb tér!

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Hali! 
 
és így már mindenbo˝l világos van. Muszáj megjegyezném még hogy ezek ATX-30 asok is meglepo˝en jól szólnak a méretükhöz képest még a mély tartományban is.
 
 
 
üdv. Pufinyúl

tegnap elmentem a satsystembe hallgatózni a jbl atx-eket..30, 40 és a 60ast.
a 30- 40 közül a 40es élettelibb hangokat produkált (megéri a 3500.-/db különbséget a 30hoz képest), de érdekes, hogy a 40 - 60 között szvsz. nem volt akkor különbség, mint a 30 és 40 között.igaz nem hallgattam annyit, mint a 30-40est felváltva..
a 60-as szerintem nagy helyiségben-hez remek választás.
viszont ha valaki ebböl akar építeni cuccot- figyelmeztetett az eladó - a kifutó modellsége miatt esetleg nehezebb lesz.(kb 8 pár van még az atx 30ból)
H/K volt az ero"síto" hozzájuk
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”